نسخه شماره 2820 - 1390/10/13 -

  3 گزينه موثر براي افزايش انرژي بدن 

هميشه در طول روز مواقعي پيش مي آيد که احساس مي کنيم به انرژي بيشتري نياز داريم تا بتوانيم به کارهايمان ادامه دهيم. به گزارش ايسنا به نوشته روزنامه اکسپرس، اگر قصد ورزش کردن داريد يا در ميانه روز احساس کسالت و سستي مي کنيد و در نتيجه به چيزي احتياج داريد که بتواند در اين شرايط انرژي شما را بالا ببرد مي توانيد از گزينه هاي زير کمک بگيريد:
1- انواع جو;
اگر احساس ضعف و ناتواني در تمرکز داريد ممکن است بدنتان با کمبود انواع خاصي از ويتامين هاي B  مواجه شده باشد. اين ويتامين ها نه تنها کارايي مغز را بهبود مي بخشند بلکه در عين حال به بدن کمک مي کنند تا کربوهيدرات ها را به گلوکز که سوخت بدن است، تجزيه کنند. يکي از بهترين منابع ويتامين B ، انواع جو هستند. خوردن مقداري از اين ماده غذايي در وعده صبحانه مي تواند انرژي بدنتان را در طول روز به وضعيت مطلوبي برساند.
2- شکلات;
شکلات که البته منظور شکلات تلخ است سرشار از مواد شيميايي افزايش دهنده انرژي مثل کافئين و تئوبرومين مي باشد. تئوبرومين محرکي است که در بسياري از نوشابه هاي انرژي زاي معمولي يافت مي شود.
3- چغندر;
چغندر علاوه بر بسياري از خواص مفيدي که براي بدن دارد يک منبع مهم از توليد انرژي بادوام است. اين ريشه خوراکي، هم محتواي قند طبيعي بالايي دارد و هم سرشار از ريز مغذي هاي انرژي زا شامل منيزيم، آهن، ويتامينC  و نيترات است.


نسخه چاپي ارسال به دوستان