نسخه شماره 2809 - 1390/09/30 -

 واکنش کانون کارگردانان به شکايت معاونت سينمايي
 مي خواهند افتخار تعطيلي خانه سينما را به نام خود ثبت کنند 

کانون کارگردانان سينماي ايران در پي احضاريه رسيده به خانه سينما مبني بر شکايت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي از خانه سينما بيانيه اي منتشر کرد.
به گزارش متن اين بيانيه که به امضاي شوراي مرکزي کانون کارگردانان خانه سينما رسيده و در اختيار خبرآنلاين قرار گرفته آمده به شرح زير است:
 «در پي درخواست رسمي دبير محترم جشنواره بين المللي فيلم فجر از صنوف سينمايي بابت همکاري با اين جشنواره و ارزيابي مثبت از اين دعوت و اين اميد که گويي معاونت سينمايي با انتخاب ايشان، درصدد اصلاح رفتار گذشته خود نسبت به صنوف سينمايي است، اميدوارانه به استقبال ايشان رفتيم، اما متاسفانه اين اميد چندان نپاييد.
اقدامات همزمان قضايي و صدور احضاريه دادگاه در خصوص شکايت معاونت سينمايي از خانه سينما بر مبناي غيرقانوني بودن خانه و درخواست معاونت از قوه قضائيه براي تعطيلي موقت فعاليت هاي خانه سينما تا رسيدگي به شکايت مزبور، نشان از اصرار و پافشاري اين معاونت بر رفتار مبتني بر عدم تعامل خود دارد. گويي معاونت محترم مصر است که افتخار تعطيلي اين نهاد صنفي را به نام خود در تاريخ سينماي ايران به ثبت رساند. 
کانون کارگردانان سينماي ايران اين حرکت متناقض را صرفا در راستاي ادامه سو»تفاهمات گذشته و پراکندن بذر تفرقه در سينماي ايران مي داند و بر اين باور است که در اين شرايط صحبت از همکاري صنوف سينمايي با معاونت سينمايي و به تبع آن جشنواره فيلم فجر، تصوري خوش خيالانه است.
کانون کارگردانان سينماي ايران، براي هرگونه همکاري موثر، تا رفع اين تناقض آشکار و بديهي از سوي مسوولان محترم امور سينمايي، منتظر مي ماند.»
به گزارش خبرآنلاين، در پي شکايت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي از خانه سينما دادگاهي در 21دي ماه در محکمه قضايي برگزار خواهد شد. 


نسخه چاپي ارسال به دوستان