نسخه شماره 2733 - 1390/06/27 -

 سفر مامور ويژه پرونده اختلا س 3000 ميلياردي به خوزستان 

دادستان کل کشور و سخنگوي دستگاه قضايي عصر ديروز  به اهواز رفت. حجت الاسلام والمسلمين غلامحسين محسني اژه اي به دنبال ابلاغ آيت الله آملي لاريجاني رئيس قوه قضاييه براي نظارت بر روند رسيدگي به پرونده سو»استفاده مالي اخير، عصر ديروز عازم اهواز  شد.  دادستان کل کشور قبل از سفرش به استان خوزستان با اطمينان خاطر دادن به ملت ايران براي رسيدگي بدون اغماض نسبت به پرونده اختلاس 3000 ميلياردي و اطلاع رساني درست و به موقع به آنان گفت:هر مقام مسوول، جريان و گروهي که در اين مفسده به نحوي از انحا دست، شرکت و معاونت داشته باشد، بدون اغماض با آنان برخورد خواهد شد.
حجت الاسلام والمسلمين محسني اژه اي در گفت وگو با باشگاه خبرنگاران در پاسخ به سوالي مبني بر اينکه بعد از انتصاب جنابعالي به عنوان مسوول رسيدگي به پرونده اختلاس 3000ميليارد توماني، ابراز نظر و درخواست هاي مختلفي از سوي افراد حقيقي و حقوقي در مورد چگونگي رسيدگي به اين پرونده شده است، به نظر مي رسد اين موضوع به يک خواست ملي و عرصه آزمايش دستگاه قضايي تبديل شده و با توجه به درخواست برخورد بي رحمانه با مفاسد اقتصادي از طرف مقام معظم رهبري، شما به عنوان مسئول رسيدگي به اين پرونده از انگيزه و برنامه هايتان در اين خصوص بفرماييد؟ اظهار داشت: اگر مفاسداقتصادي در نظام اقتصادي رخنه کند آن را به تدريج فاسد و نهايتا متلاشي مي کند لذا اين خطر را مقام معظم رهبري از ساليان پيش احساس کرده اند و کارهايي هم در اين زمينه انجام شده بود اما بايد با يک جديت و قاطعيت بيشتري اين موضوع دنبال شود چون صاحبان قدرت و ثروت از مطامع خود دست بردار نيستند.
محسني اژه اي افزود: در خصوص اين پرونده قوه قضاييه مصمم بوده و هست که با نهايت جديت ، باسرعت و دقت و توام با قاطعيت مسائل را دنبال کند و به حول قوه الهي چشم انداز روشني هم پيش رو داريم که هر مقام و جريان و گروهي در اين مفسده به نحوي از انحا دست،  شرکت و معاونت داشته باشد و به هر نحوي به اين قضيه کمک کرده باشند بدون اغماض انشا»الله با آنها برخورد خواهد شد. مسوول رسيدگي به پرونده اختلاس 3000 ميلياردي افزود:  درمورد اين پرونده اطلاع رساني دقيق و صحيح خواهيم داشت تا انشا»الله مردم از اين ابهام و يا احيانا  فضايي که ساخته شده در جريان واقعيت امور قرار بگيرند.
سخنگوي قوه قضاييه  همچنين در خصوص سفر قريب الوقوعش به استان خوزستان گفت: امروز عازم خوزستان هستم  لذا سعي مي کنم تا در اين ماموريت که به اين جانب محول شده از ابتدا تا انتهاي رسيدگي به اين پرونده، ابعاد مختلف آن را به جديت دنبال کنم، تا از ابتدا هم اطلاع رساني به موقع و صحيح  داشته باشيم و هم اين اطمينان را به ملت شريف ايران مي دهم که هر فردي هم که در اين قضيه تحت تعقيب قرار بگيرد، بدون هيچ اغماضي اين اتفاق بيفتد.
در ادامه، دادستان کل کشور در پاسخ به سوال ديگري در خصوص اينکه به نظر مي رسد با توجه به سفري که شما خيلي زود آن را تدارک ديده ايد سرعت رسيدگي به اين پرونده بالا باشد، بفرماييد که در اين 48 ساعتي که از حکم شما مي گذرد چه کارهايي انجام شده است؟ تصريح کرد:از همان لحظه اي که اين ماموريت به بنده ابلاغ شد بلافاصله با مسئولين ذيربط پرونده در خوزستان و اهواز صحبت کردم و دادسرا و مقامات قضايي و دادگستري آنجا زحمات بسيار زيادي کشيده اند و همکاري هاي لازم را داشته اند.
محسني اژه اي با اشاره به اقداماتي که تاکنون درمورد اين پرونده صورت گرفته است گفت: من يک مطالعه گزارشات اوليه از سازمان بازرسي کل کشور داشته ام و صحبتي با مسوولين بانکي انجام داده ام و بعد از ديدار با مقامات قضايي مصمم شدم که مستقيما سفري به اهواز داشته باشم و ابتدا بر مجموعه دست اندرکاران پرونده اعم از قضايي و غيرقضايي نظارت داشته باشم و ببينم چه اقداماتي تاکنون صورت گرفته است تا اين موضوع را که به تهران احاله شده با کمک خود آنها تحقيق و بررسي کنيم.


نسخه چاپي ارسال به دوستان