نسخه شماره 2712 - 1390/05/30 -

 فرماندار ازنا:
 مشکل اصلي ازنا بيکاري جوانان است 

 مشکل اصلي شهرستان ازنا، بيکاري جوانان است.
ولي الله منتظري در گفت وگو با ايسنا، با بيان اين مطلب افزود: هفته دولت فرصت خوب و مناسبي براي مسئولان است تا اقدامات ،خدمات، دستاوردها و حتي کمبودها را صادقانه براي مردم بيان کنند.  وي با تاکيد بر تلاش شبانه روزي مسئولان و خدمتگزاران جمهوري اسلامي در راستاي فرصت رساني به مردم بيان کرد: در ارتباط با دستاوردهاي درست در حوزه هاي مختلف خدمات رساني احداث مسکن، ساخت و ساز مسکن روستايي، توسعه بخش کشاورزي، احداث سالن هاي ورزشي، رونق فعاليت هاي فرهنگي و مذهبي، برق رساني و آبرساني و گازرساني را مي توان از اهم فعاليت هاي دولت در شهرستان ازنا برشمرد.  فرماندار شهرستان ازنا در رابطه با معضلات اصلي شهرستان ازنا يادآور شد: آنچه مردم خصوصا جوانان علي رغم توجه و تلاش دولت در زمينه هاي مختلف با آن روبرو هستند، مشکل بيکاري، ايجاد اشتغال و فرصت شغلي همواره يکي از دغدغه هاي اصلي مسئولان استان و شهرستان بوده که اميد است با تدابيري که دولتمردان در اين خصوص انديشيده اند شاهد رفع اين مشکل بزرگ جوانان باشيم.  همچنين  در خصوص نماينده ولي فقيه در گلستان گفت: واردات بي رويه و ورود جنس هاي چيني به بازار ما باعث مي شود کارگران ما از کار بيکار شوند.
وي با اشاره به سال جاري که از سوي مقام معظم رهبري سال جهاد اقتصادي نامگذاري شد، اظهار داشت: وقتي مي بينيم محصولات کشور چين وارد بازارهاي ما شده اين خود يک جنگ است که ظاهر آن رابطه دوستي و بسيار خوب است.
 وي اضافه کرد: ما بايد فرهنگ توليد را احيا» کنيم اگر کميته امداد بتواند حداقل روحيه توليد را در بين روستا ها برگرداند که خود شير، کره، ماست و... توليد کنند اين خود بزرگترين عمل صالح است.
همچنين استاندار گيلا ن  نيز اولويت  نخست  دولتمردان  در اين استان راحل مشکل  بيکاري عنوان کرد. به گزارش ايسنا- مهدي سعادتي در شوراي اداري شهرستان املش با اشاره به تنظيم سند توسعه اشتغال استان و تعيين ميزان سهم هر دستگاه اجرايي و شهرستان گيلان براي رسيدن به اهداف نهضت ايجاد اشتغال، گفت: هم اکنون 38 ميليارد تومان تسهيلات براي ايجاد مشاغل خرد و 58 ميليارد تومان نيز براي مشاغل خانگي تخصيص يافته است.
وي ادامه داد: براي ايجاد 90 هزار فرصت شغلي در استان 3 هزار ميليارد تومان در نظر گرفته شده است. در زمينه پرداخت بدون مشکل اين تسهيلات نيز بسته سياستي بانک ها، هفته گذشته از سوي رئيس جمهور ابلاغ شد.  استاندار گيلان خاطرنشان کرد: هر مانعي که در نهضت ايجاد اشتغال، اختلال ايجاد کند از سر راه برداشته مي شود.
در ادامه اين جلسه علي اکبري، فرماندار املش نيز تسريع در تکميل بيمارستان 32 تخته در حال ساخت، تسريع در اجراي فاز 2 چهار بانده کردن راه املش به شلمان و اجرايي شدن ساخت راه مستقل املش به ييلاقات اين شهرستان و کمربندي سنگر  سياهکل و ادامه آن به کلاچاي از مسير املش را خواستار شد.  حجت الاسلام والمسلمين طيبي امام جمعه املش نيز گفت: از استاندار مي خواهيم کارخانه ريسندگي شهرستان املش که از 17 ماه قبل تاکنون به صورت کامل تعطيل شده و با تعطيلي آن 700 کارگر جوان بيکار شده اند را بازگشايي کنند.
عباسي، نماينده شهرستان رودسر و املش در مجلس شوراي اسلامي نيز در اين نشست تصريح کرد: انتظار نداشتيم که در مدت کوتاه حضور استاندار جديد معضل قديمي چاي سنواتي تعيين تکليف شود که خوشبختانه اين معضل حل شد.
وي، تسريع در اجراي چهار خطه کردن راه املش به شلمان، بيمارستان املش و سالن هاي ورزشي اين شهرستان را خواستار شد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان