نسخه شماره 2711 - 1390/05/29 -

 چاي، شغل و کاري بزرگتر از ملي شدن صنعت نفت! 
نويسنده : محمد حسين روانبخش

 حتما شنيده ايد که چاي توليد داخل از 18 سال قبل در انبارها جمع شده وجمع شده و جمع شده و... مسئولان محترم ودلسوز که خيلي عقلشان کار مي کند، نمي دانند که با اين چاي ها چه کنند چون ذائقه مردم به چاي خارجي تقلبي عادت کرده و چاي داخلي مشتري ندارد !
اولين سوالي که در اين خصوص پيش ميآيد اين است که چاي اگر 18 سال در انبار بماند باز هم قابل استفاده است ؟پاسخ اين است که بله ! حتي اگر اين محصول هزار سال هم بماند باز هم قابل استفاده است چون خوشبختانه اين چاي ها هنوز بسته بندي نشده لذا تاريخ مصرف هم ندارد ولذا قابل استفاده است !
از سوي ديگر بشنويد که رئيس اتحاديه بنکداران مواد غذايي اعلام کرده: هندي ها از اين انبارها بازديد کرده اند و خواهان خريد آن هستند تا پس از فرآوري و ارتقاي کيفي در بازارهاي منطقه و جهاني عرضه کنند. حالابا اين شانسي که در انبارهاي چاي را زده، آيا اين محصول را به هند بفروشيم يا نه ؟!
راستش اگر از ما مي پرسيد ، مي گوييم بازارهاي منطقه و جهاني (که هندي ها قرار است اين چاي ها را پس از فرآوري و ارتقاي کيفي در آنجا عرضه کنند) يعني همين بازارهاي کشور عزيزمان ايران و همچنين فرآوري و ارتقاي کيفي هم يعني اضافه کردن کمي تا قسمتي اسانس شيميايي! يادتان هست که چندي قبل سرپرست سازمان چاي کشور با اشاره به اينکه اغلب چاي هاي خارجي در واقع همان بي کيفيت ترين چاي داخلي با اسانس هاي شيميايي هستند، گفت: 90 درصد چاي در ادارات و وزارتخانه ها چاي هاي تقلبي است. خوب با اين وجود چرا اين چاي را بدهيم هندي ها؟ مگر خود ما نمي خواهيم دو و نيم ميليون شغل ايجاد کنيم ؟!
مي گويند حرف، حرف مي آورد! حالا که حرف به اينجا کشيد بد نيست بدانيد وزير تعاون، کار و رفاه اجتماعي هم ابراز اميدواري کرده که ايجاد 2/5 ميليون شغل تا پايان سال جاري محقق شود. ايشان البته نگفته که در عرض اين 5 ماهه چه مقدار از اين وعده محقق شده است. به نظر مي رسد دولت قصد دارد همه اين 2/5 ميليون شغل را در روز 29 اسفند ايجاد کند که همه مردم سورپرايز شوند و از آن طرف هم پشت استکبار جهاني و عوامل داخلي اش يکبار ديگر در اين روز تاريخي شکسته شود و براي يکصد و سي و هفتمين بار، دولت فعلي کاري بزرگتر از ملي شدن صنعت نفت انجام دهد، آن هم درست در روز ملي شدن صنعت نفت !آن روز بايد همه دولتي ها را جمع کرد و به شکرانه اين اقدام بزرگ، همه را به چاي هندي دعوت کرد!


نسخه چاپي ارسال به دوستان