نسخه شماره 2703 - 1390/05/19 -

 معاون پليس راهور ناجا خبرداد:
 توقف شماره گذاري روآ از اول مهر 

معاون فني مهندسي و خدمات ترافيک پليس راهور ناجا با بيان اينکه شش ميليون موتورسيکلت در کشور وجود دارد و از بهمن سال 88 حدود دو ميليون پلاک جديد براي موتورسيکلت ها اختصاص يافته است، به مالکان موتورسيکلت هاي پلاک قديمي اولتيماتوم داد که تنها تا پايان شهريورماه براي تعويض پلاک مهلت دارند و پس از آن پلاک آنها غيرمجاز شناخته شده و از ترددشان در کشور جلوگيري مي شود.
به گزارش ايسنا، سرهنگ جهانگيري روز سه شنبه با بيان اينکه بنا بر اطلاع رساني قبلي از بهمن ماه سال 88 تا پايان تيرماه 90 مالکان موتورسيکلت فرصت داشتند تا نسبت به تعويض پلاک قديمي به جديد اقدام کنند گفت: براساس جدول زمان بندي، اين مهلت به پايان رسيد و پليس با توجه به درخواست تعداد قابل توجهي از مالکان مبني بر داشتن برخي مشکلات در عدم مراجعه، تا پايان شهريور ماه اين مهلت را تمديد کرده است.
وي با بيان اينکه شش ميليون موتورسيکلت در کشور وجود دارد گفت: از بهمن ماه سال 88 تاکنون بيش از دو ميليون موتورسيکلت پلاک جديد دريافت کرده اند.
معاون فني مهندسي و خدمات ترافيک پليس راهور ناجا با بيان اينکه يک ميليون موتورسيکلت در کشور بايد اسقاط شود گفت: يکي از موانع عدم تعويض پلاک سن فرسودگي موتورسيکلت است که بر اين اساس قانون، توليدکنندگان موتورسيکلت مکلفند هرساله حدود 30 درصد از توليدات خود را که عمر مفيد آنها گذشته از بازار جمع آوري و اسقاط کنند که اين مساله تاکنون تحقق نيافته و اگر اجرا نشود پليس در خصوص شماره گذاري موتورسيکلت ها تجديدنظر خواهد کرد.
وي با بيان اينکه به نظر من عمر مفيد موتورسيکلت در ايران 4 سال است گفت: قانونگذار سن فرسودگي موتورسيکلت را 10 سال اعلام کرده است و اگر موتورسيکلتي بيش از 10 سال عمر داشته باشد شماره گذاري نخواهد شد.
معاون فني مهندسي و خدمات ترافيک پليس راهور ناجا با بيان اينکه در 4 ماهه اول سال جاري 69 هزار و 459 دستگاه خودرو اسقاط شده است گفت: اين رقم در مدت مشابه سال قبل 72 هزار و 863 دستگاه بوده که شاهد سير نزولي اسقاط خودرو در کشور است.
وي همچنين در خصوص بحث ارتقاي سيستم ايمني موتورسيکلت ها گفت: براساس تصميمات اتخاذ شده در نظر داريم موضوع سيستم ترمزABS  و همچنين تعبيه محل نگهداري کلاه را به جديت پيگيري کنيم و براين اساس با شرکتهاي توليدکننده و سنديکاهاي مرتبط صحبت هايي انجام شده است.
معاون فني مهندسي و خدمات ترافيک پليس راهور ناجا با بيان اينکه 21 درصد از تصادفات کشور مربوط به موتورسيکلت است گفت: وضعيت و نحوه ورود موتورسيکلت به کشور نامطلوب است و ما از اين موضوع ناراضي هستيم و بايد در مورد ساختار موتورسيکلت تصميمات جديدي گرفته شود چرا که وضعيت موتورسيکلت و تاثير آن برچرخه ترافيک و تصادفات رضايتبخش نيست و پليس در نظر دارد در نيمه دوم سال 90 ضرب الاجلي را براي بهبود و ارتقاي ايمني موتورسيکلت ها در نظر بگيرد.
جهانگيري همچنين در مورد ورود خودرو سواري «روآ» به ناوگان حمل و نقل کشوري گفت: شرکت توليدکننده «روآ» در يک بازه زماني متعهد شده است که تا 31 شهريورماه توليد «روآ» را متوقف کند و در آخرين روز شهريور توليد اين خودرو و شماره گذاري آن متوقف مي شود.
به گزارش ايسنا، وي با اشاره به واگذاري اين خودرو به تاکسيداران گفت: به نظر مي رسد شرکت توليدکننده خودروهاي توليد شده اي را که از قبل مانده بر خلاف رضايت پليس در قراردادي متعهد شده است که وارد ناوگان حمل و نقل عمومي کند که بدين ترتيب يکسري تاکسي بدون کيسه هوا وارد ناوگان مي شود که ما از اين مساله ناراضي هستيم و قطعا پس از 31 شهريورماه هيچ خودرو «روآ»يي شماره گذاري نمي شود.
معاون فني مهندسي و خدمات ترافيک پليس راهور ناجا در پاسخ به سوالي مبني بر اينکه تکليف افرادي که اين خودرو را به عنوان تاکسي خريداري کرده اند که قرار است اين خودروها در نيمه دوم سال به آنان تحويل داده شود گفت: هر کسي جوابگوي اعمال خود است.


نسخه چاپي ارسال به دوستان