نسخه شماره 2685 - 1390/04/29 -

 جزئيات سهميه بنزين خودروها در مرداد اعلا م شد:
 افزايش سهميه بنزين برخي خودروها 

رئيس ستاد مديريت حمل ونقل و سوخت با تشريح جزئيات سهميه و قيمت بنزين خودروهاي عمومي و شخصي در مردادماه، از احتمال اختصاص سهميه ويژه بنزين به برخي از خودروها خبر داد و گفت: دولت با افزايش نامتعارف کرايه تاکسي ها برخورد مي کند.
به گزارش مهر، محمد رويانيان ديروز در جمع خبرنگاران درباره آخرين تصميم گيري هاي انجام شده براي تعيين سهميه بنزين خودروهاي عمومي در مردادماه امسال گفت: در دومين ماه فصل تابستان سهميه بنزين خودروهاي شخصي و سهميه گازوئيل خودروهاي سنگين همچون ماه هاي گذشته تثبيت شده و تغييراتي در سهميه سوخت اين خودروها به وجود نيامده است.
رئيس ستاد مديريت حمل و نقل و سوخت با تاکيد بر اينکه قيمت بنزين و گازوئيل در مردادماه امسال نيز هيچ گونه تغييري پيدا نکرده است، تصريح کرد: مردادماه امسال سهميه بنزين تاکسي ها در شهر تهران و استان هاي خوزستان، هرمزگان، سيستان و بلوچستان و بوشهر 20 درصد افزايش يافته است.
اين عضو کابينه دولت با اعلام اينکه بر اين اساس تغييري در قيمت بنزين سهميه تاکسي هاي اين استانها حاصل نشده است، اظهار داشت: همچنين سهميه بنزين تمامي تاکسي هاي بين شهري نيز حدود 20 درصد افزايش يافته است.
به گفته وي، در مرداد ماه امسال سهميه بنزين تاکسي هاي درون شهري که 750 ليتر ماهانه بنزين دريافت مي کردند به 900 ليتر، سهميه هاي 500 ليتري به 600 ليتر و سهميه تاکسي هاي برون شهري دوگانه سوز از 300 به 360 ليتر در ماه افزايش يافته است.
به گفته رئيس ستاد مديريت حمل ونقل و سوخت کشور، در مجموع با افزايش 20 درصدي سهميه بنزين تاکسي ها 400 هزار ليتر به کل سهميه اختصاص يافته به بخش ناوگان حمل و نقل اضافه مي شود.
رويانيان همچنين از احتمال اختصاص سهميه ويژه بنزين به برخي از خودروهايي که در بخش حمل و نقل عمومي بين روستايي فعاليت مي کنند، خبر داد و بيان کرد: اين احتمال وجود دارد براي خودروهايي که در حمل و نقل روستايي فعاليت مي کنند مطابق با مسافربرهاي شخصي ساماندهي شده سهميه بنزين اختصاص يابد.
وي با اعلام اينکه قرار است اين سهميه با مشارکت و تاييد سازمان راهداري کل کشور و بخشداري ها تعيين و اعلام شود، يادآور شد: در صورت تصميم گيري نهايي جزئيات اختصاص اين سهميه اعلام مي شود.
رئيس ستاد مديريت حمل و نقل سوخت با اشاره به صدور سه مرحله فراخوان براي ساماندهي سهميه سوخت وانت بارهاي عمومي و شخصي، گفت: آن دسته از وانت بارهاي عمومي که در سامانه حمل و نقل عمومي ثبت نام نکرده اند در مرداد ماه با 25 درصد کاهش سهميه بنزين مواجه خواهند شد.
وي با اعلام اينکه به زودي يک فراخوان عمومي براي شناسايي و ثبت نام وانت بارهاي عمومي انجام مي گيرد، تاکيد کرد: در صورتي که در زمان تعيين شده وانت بارهاي عمومي در سامانه هاي تعيين شده ثبت نام نکنند سهميه بنزين آنها مطابق با وانت بارهاي شخصي واريز خواهد شد.
به گزارش مهر، رويانيان در ادامه با بيان اينکه در برخي از کلانشهرهاي کشور و به ويژه اطراف شهر تهران نرخ کرايه تاکسي ها و برخي از اتوبوسها بيش از مصوبات تعيين شده افزايش يافته است، تصريح کرد: در اين مناطق هم از سوي نهادهاي مرتبط همچون شهرداري و يا شوراي شهر هيچ گونه نظارت جدي بر نحوه دريافت کرايه تاکسي ها اعمال نمي شود.
رويانيان همچنين در خصوص احتمال افزايش قيمت بنزين توضيح داد: در حال حاضر دولت برنامه اي براي افزايش قيمت بنزين، گازوئيل و يا اعمال تغييرات در سهميه سوخت خودروها ندارد و فعلا قيمت بنزين افزايش نمي يابد.
اين مقام مسئول همچنين در خصوص احتمال مشارکت سرمايه گذاران خارجي براي ساخت و توسعه جايگاههاي سوخت در ايران بيان کرد: در سه سال گذشته در مجموع حدود يک هزار و 700 جايگاه جديد سوخت در کشور طراحي، ساخت و راه اندازي شده است ضمن آنکه ساخت 500 جايگاه جديد سوخت در دستور کار قرار دارد. وي خاطر نشان کرد: با توجه به ظرفيت پيمانکاري و ساخت داخل نيازي به حضور شرکت هاي خارجي در بخش ساخت و توسعه جايگاههاي سي ان جي وجود ندارد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان