نسخه شماره 2682 - 1390/04/23 -

 با حضور شهردار تهران
 مجموعه شهربانو در بوستان ولا يت افتتاح شد 

شهردار تهران با بيان اينکه باور ما اين است که موضوع حجاب و عفاف يک موضوع مقطعي نيست گفت: بهترين راه جلوگيري از منکر، توسعه معروف است و احداث مجموعه هاي شهربانو که بزرگترين آنها امروز در بوستان ولايت و همزمان با روز ملي حجاب و عفاف آغاز به کار کرده اقدامي در راستاي توسعه معروف است.  به گزارش تهران سما دکتر محمد باقر قاليباف در مراسم افتتاح مجموعه شهربانو بوستان ولايت که همزمان با روز ملي عفاف و حجاب برگزار شد، ضمن تبريک اعياد شعبانيه عنوان کرد: نيمه شعبان تنها به مسلمانان و شيعيان اختصاص ندارد بلکه متعلق به تمامي عدالت خواهان جهان است، عدالت خواهاني که در انتظار منجي عالم بشريت هستند تا بيايد و در سايه او بتوانند در زندگيشان درک واقعي از عدالت داشته باشند. وي در ادامه با اشاره به روز حجاب و عفاف، خاطرنشان کرد: يکي از دغدغه هاي جدي که امروز در جامعه ما وجود دارد بحث حجاب و عفاف است. قاليباف با بيان اينکه مهم ترين ارزش هاي ما در جامعه ارزش هاي مادي، ثروت و قدرت نبوده بلکه ارزش هاي انساني و اخلاقي است، گفت: اگر ما در تمام حوزه هاي اقتصادي، سياسي و اجتماعي بتوانيم تمام مشکلاتمان را حل کنيم اما از لحاظ اخلاقي سقوط کرده باشيم; نتوانسته ايم به اهداف و آرمان هاي اصلي انقلاب دست يابيم. شهردار تهران با تاکيد اين که امروز مهم ترين فرآيندي که بايد مورد توجه قرار گيرد، بحث محبت و تربيت است و وقتي ما از اين منظر نگاه مي کنيم، نقش زنان در جامعه نقشي بي بديل است، گفت: نقش زنان در جامعه از نقش مردان مهم تر است، چنان که امام خميني در اين باره فرمودند "اصلاح جامعه به دست بانوان صورت مي گيرد". قاليباف با اشاره به اينکه در فرهنگ اسلامي- ايراني ما موضوع حجاب و عفاف بسيار مورد توجه قرار گرفته و امام علي (ع) در اين باره فرموده اند "انسان هايي که به عفاف توجه دارند با نشاط ترند"، عنوان کرد: اميد هر جامعه از عفافي است که در آن جامعه حاکم است و حجاب و عفاف از اين منظر مهم است و ما در مديريت شهري بر اين باوريم که موضوع حجاب و عفاف يک موضوع مقطعي نيست.
قاليباف اضافه کرد : در اين راستا بايد به سمت اقدامات ايجابي پيش رويم چرا که حجاب يک موضوع ارزشي و فرهنگي بوده و مهم ترين بخش آن آگاهي بخشي به زنان است. وي خاطرنشان کرد : زن تبلور همه ارزش هاي جامعه است و براي ارتقا اين ارزش ها بايد آگاهي بخشي توسعه يابد،  چرا که به وسيله آگاهي و باورهاست که مي توان به هنجارسازي در جامعه پرداخت. شهردار تهران در ادامه با تاکيد بر اين که حجاب تنها نبايد به عنوان يک پوشش مطرح باشد بلکه بايد به عنوان يک نماد و ارزش مورد توجه قرار گيرد، اظهار کرد: با اين نگاه است که شهرداري تهران مجموعه هاي شهربانو را راه اندازي مي کند تا اين مجموعه ها با گسترش اقدامات ايجابي به آگاهي بخشي بانوان کمک کنند. در اين راستا افزايش آگاهي بخشي در امر حجاب و عفاف، افزايش باورمندي، رشد احساس اعتماد و مشارکت اجتماعي و... از اهدافي است که مجموعه هاي شهربانو بايد آنها را محقق سازند. قاليباف با بيان اينکه با توجه به اثرگذاري فرهنگ غربي در جامعه امروز يکي از مهم ترين دغدغه هاي ما بحث سبک زندگي است، خاطرنشان کرد : شهربانو بايد سبک زندگي را مطابق با فرهنگ اسلامي، ايراني به بانوان ارائه دهد و بحث حجاب و عفاف را با نگاهي ثبوتي عينيت بخشد. وي در ادامه با تاکيد اينکه اگر "شهربانو" نتواند اين رسالت ها را انجام دهد از مسير خود دور مي شود، اظهار کرد: مهمترين راه مقابله با منکر توسعه معروف است و امروز مجموعه هاي شهربانو در حال توسعه معروف گام برمي دارند. شايان ذکر است در اين مراسم از مادران بزرگوار شهدا تقدير به عمل آمد و همچنين از تعدادي از بانوان موفق، هنرمند، قرآن پژوه و ورزشکار منطقه 19 تقدير شد.  براساس اين گزارش تقدير ويژه اي نيز از مربي تيم ملي فوتبال بانوان ايران به دليل عدم شرکت در مسابقات مقدماتي المپيک علي رغم آمادگي کامل تيم براي پايبندي به ارزش هاي اسلامي و حفظ حجاب تقدير به عمل آمد.
 
بزرگترين مجموعه شهربانوي تهران افتتاح شد

بزرگترين مجموعه شهربانوي تهران در بوستان ولايت به بهره برداري رسيد.  عبادالله فتح اللهي شهردار منطقه 19 در مراسم افتتاح مجموعه شهرباني بوستان ولايت گفت: اين مجموعه با شش هکتار مساحت و 11 هزار متر مربع ابنيه ديروز آماده افتتاح و ارائه به بانوان تهراني شد. وي افزود: براي احداث مجموعه شهربانو، از سوم فروردين ماه تصميم گيري ها گرفته شد و اين مجموعه جهت استفاده بانوان جنوب شهر با تدبير شهردار تهران احداث شد. شهردار منطقه 19 خاطر نشان کرد: با احداث مجموعه شهربانو ترويج مسائل ديني گسترش يافته و خواسته هاي مقام معظم رهبري تحقق خواهد يافت. همچنين در اين مراسم از مادران شهدا و بانوان ورزشکار و هنرمند منطقه 19 قدرداني شد. بنابراين گزارش در حاشيه اين مراسم، دکتر زهرا مشير مشاور شهردار تهران در امور بانوان در جمع خبرنگاران در مورد احداث مجموعه شهربانو در بوستان ولايت با بيان اين که اين مجموعه بزرگترين مجموعه بانوان در خاورميانه است، گفت: شهرداري تهران به عنوان يک نهاد اجتماعي در حال تلاش است تا به همه مخاطبان خود پاسخ داده و بحث توسعه پايدار را در دستور کار خود قرار داده تا بتواند نيازمندي هاي همه شهروندان تهراني را برآورده کند. مشير افزود: مجموعه شهربانو در بوستان ولايت با استتارهاي امنيتي ايجاد شده تا بانوان تهراني بتوانند با کمال آرامش از اين مجموعه استفاده کنند. وي با اشاره به اين که اولين شهربانو سال 86 در منطقه 8 ايجاد شد و با استقبال بانوان تهراني در دستور کار براي تسري قرار گرفت ، اظهار کرد: در حال حاضر هشت مجموعه شهربانو در تهران ايجاد شده که بزرگترين آنها مجموعه شهربانوي بوستان ولايت است. به گفته وي تا آخر امسال در هر منطقه تهران يک مجموعه شهربانو احداث مي شود.

 


نسخه چاپي ارسال به دوستان