نسخه شماره 2668 - 1390/04/06 -

 يک فوق تخصص گوارش:
 مصرف مواد غذايي سوخته عاملي براي ايجاد سرطان کبد 

يک فوق تخصص گوارش گفت: برشته کردن مواد غذايي موجب کمتر شدن انرژي اين مواد شده و از افزايش وزن جلوگيري مي کند.
محسن اسماعيلي در گفت وگو با ايسنا، با اشاره به اين که مواد غذايي در اثر حرارت زياد، بافت و کيفيت خود را از دست مي دهد، اظهار کرد: حرارت زياد ويتامين ها، آنتي اکسيدان ها و مواد مغذي موجود در سبزيجات را از بين مي برد.
وي با بيان اين که حرارت زياد منجر به توليد چربي ترانس در روغن ها مي شود، افزود: چربيهاي ترانس عاملي براي بيماريهاي قلبي عروقي و سرطان است و حرارت زياد در روغن هاي غيراشباع موجب ايجاد اين چربي در روغن مي شود.
نايب رييس انجمن گوارش کبد چرب اصفهان با بيان اين که بايد از حرارت دادن زياد روغن زيتون پرهيز کرد، گفت: چربيهاي غير اشباع روغن هاي مايع به دليل ماهيت غيراشباعشان به حرارت بالا حساس هستند و با حرارت مستقيم بالا دستخوش تغيرات شده و سرطان زا مي شوند.
اسماعيلي با اشاره به اين که مصرف مواد غذايي سوخته عاملي براي ايجاد سرطان کبد است و مي تواند سلامت انسان را به خطر بيندازد، بيان کرد: قهوه اي يا سياه شدن انواع گوشت در اثر حرارت بالا مي تواند قسمت هاي مختلف بدن را مستعد ابتلا به سرطان کند و افراد بايد از مصرف قسمت هاي سوخته انواع گوشت ها پرهيز کنند.
وي کباب کردن، آب پز و بخارپزکردن مواد غذايي را بهترين شيوه طبخ مواد غذايي عنوان کرد و ادامه داد: البته سرخ کردن در برخي از مواد غذايي و سبزي ها به جذب بهتر مواد مغذي کمک مي کند.
اين فوق تخصص گوارش روغن هايي مانند کانولا و زيتون را به دليل عدم وجود کلسترول و اسيدهاي چرب غيراشباع براي حفظ سلامت دستگاه گوارش بسيار موثر دانست و تصريح کرد: روغن کانولا در بين روغن هاي گياهي موجود در برابر حرارت دوام بيشتري دارد.  اسماعيلي با اشاره به اين که روغنهاي حيواني ماهيت بسيار اشباع شده اي دارند، خاطرنشان کرد: اين روغن ها چربي ترانس ندارند اما بهتر است مصرف روغن هاي حيواني محدود شوند و از رژيم غذايي افراد کم تحرک حذف شود.
وي با بيان اين که چربي ترانس هضم غذا در معده را دشوارتر مي کند، اضافه کرد: اين موضوع موجب باقي ماندن بيشتر مواد غذايي در معده مي شود که خود عامل ايجاد کبد چرب و سرطان هاي روده بزرگ است.
نايب رييس انجمن گوارش کبد اصفهان اظهار کرد: مصرف ميوه و سبزي و استفاده از رژيم هاي غذايي کم چربي از سرطان هاي دستگاه گوارش پيشگيري مي کند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان