نسخه شماره 2653 - 1390/03/18 -

 آقاتهراني:
 ولايت فقيه، رکن اصلي فلسفه سياست اسلامي است 

نماينده مردم تهران در مجلس شوراي اسلامي گفت: رکن اصلي فلسفه سياست اسلامي ما، ولايت فقيه است.
به گزارش ايسنا، حجت الاسلام والمسلمين «مرتضي آقاتهراني»، در جمع مردم بيرجند در محل مسجد امام حسين(ع) اين شهرستان با بيان اين مطلب، افزود: ولي فقيه، ولي  امر مسلمين است و ما بايد خود را با ايشان تنظيم کنيم و رکن رکين فلسفه سياست اسلامي ما، ولايت فقيه است.
وي افزود: براي اين که بدانيم سياست اسلامي درست استفاده شده يا نشده، بايد تراز داشته باشيم، زيرا آن موقع هيچ گاه دچار ابهام نمي شويم.
نماينده مردم تهران در مجلس شوراي اسلامي ادامه داد: پيروزي انقلاب اسلامي به دست امام خميني(ره) نعمت بسيار بزرگي بود که بايد به خوبي حفظ شود.
وي تصريح کرد: در حال حاضر آسايش حاکم در جامعه را مديون رهبري امام خميني(ره) هستيم.
آقاتهراني همچنين گفت: زندگي خود را بايد بر دو اصل بندگي خدا و پسنديده بودن کار تنظيم کنيم.
وي ادامه داد: اگر نيت و ايمان ما الهي باشد، هيچ موقع دچار اشتباه نمي شويم.
نماينده مردم تهران در مجلس شوراي اسلامي از راه هاي بندگي خدا به خواندن نماز، روزه، دروغ نگفتن، احترام به والدين، نخوردن شراب و عرق، استفاده صحيح از بيت المال، به جاآوردن حج، کسب روزي حلال، دادن حسن مال، امر به معروف و نهي از منکر و برقراري عدالت اشاره و گفت: اگر ولايت مدار باشيم و همه چيز را با ولي فقيه تنظيم کنيم، هيچ گاه دچار خطر و سردرگمي نمي شويم.
آقاتهراني با بيان اين که ولايت به امام علي(ع) همان تقويت ايمان است، خاطرنشان کرد: علي(ع) حقيقت ايمان بود و با سرلوحه قراردادن اين حقيقت بدون شک پيروزي اسلام جهاني مي شود.
حجت الاسلام والمسلمين مرتضي آقاتهراني همچنين با حضور درکارگاه آموزشي «پيام آوران ايثار» گفت: بايد بحث عفاف و حجاب را در جامعه گسترش دهيم، به طوري که بتوانيم دانشگاه مستقل براي دختران و پسران داشته باشيم.
نماينده مردم تهران در مجلس شوراي اسلامي با اشاره به طرح هدفمند کردن يارانه ها ادامه داد: علت پيشرفت در اين امر اعتماد مردم به دولت، رهبري و مجلس بود که توانستم در اين عرصه گام هاي بلندي برداريم.
آقاتهراني اذعان کرد: دشمنان اسلام از هر راهي استفاده مي کنند تا بتوانند به اين نظام ضربه بزنند و اين در حالي است که مردم به پشتيباني ولايت فقيه تمامي اين توطئه ها را خنثي مي کنند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان