نسخه شماره 2594 - 1389/12/22 -

 با تجليل از بچه هاي ديروز تلويزيون پس از 30 سال
 زي زي گولو، پسر شجاع و... در يادها زنده شدند 

مراسم تقدير از 30 برنامه ساز و هنرمند حيطه  کودک در قالب برنامه اي تحت عنوان «بچه هاي ديروز» جمعه- در تالار وزارت کشور برگزار شد.
به گزارش ايسنا، در اين مراسم که جمعي از برنامه سازان، هنرمندان و مخاطبان برنامه ي «بچه هاي ديروز» حضور داشتند، 30 برنامه ساز و هنرمند کودک با حضور بر روي صحنه از 30 پيشکسوت و برنامه ساز اين حيطه که در سال هاي گذشته آثار ماندگاري از خود به جا گذاشتند، تجليل کردند.
در ابتداي اين مراسم داوود رشيدي به روي سن رفت و با خواندن لوحي از اسدالله يکتا  بازيگر نقش کارآگاه در سريال عروسکي «چاق و لاغر»  تقدير کرد. همچنين منصور ضابطيان از مرتضي احمدي صداپيشه «روباه مکار» در کارتون «پينوکيو» تقدير به عمل آورد.
در ادامه يوسفي- تهيه کننده تلويزيون- با حضور بر روي سن از وحيد نيکخواه آزاد- تهيه کننده «گلنار»  تقدير کرد.  در بخش ديگري از مراسم تقدير از «بچه هاي ديروز»، شقايق دهقان با بيان جملاتي به معرفي هنرمند برتر بعدي پرداخت و گفت: او هميشه حامي هنرمندان بوده است و از مرضيه برومند تجليل کرد.  برومند در صحبت هايي يادآور شد: هر روز که مي گذرد بيشتر به اهميت کاري که انجام مي دهيم پي مي برم و مسووليت آن را حس مي کنم و متوجه مي شوم بچه ها از اين کار تاثير مي پذيرند، بنا به همين دليل از همکارانم مي خواهم که مواظب توليداتشان باشند و سعي کنند روز به روز برنامه هاي بهتري براي کودکان بسازند.
در بخش ديگري از اين مراسم محبوبه سميعي زفرقندي- کارگردان «بچه هاي ديروز»  از گيتي خامنه (مجري برنامه هاي کودک)، افشين ذي نوري و ژرژ پطرسي (صداپيشه رابين هود) تقدير کرد و لاله صبوري(بازيگر و نويسنده) هم از الهه رضايي (مجري) تقدير کرد.
در ادامه مهيار مجيب  بازيگر نقش «عمو نيما» در برنامه «رنگين کمان»- از پرويز ربيعي- دوبلور «پت پستچي» و «پدر پسر شجاع»- تجليل کرد.  همچنين زهرا عاملي  مجري و شاعر کودک- از شکوه قاسم نيا (ترانه سرا) و نويد محمودي (تهيه کننده برنامه «نردبان») از ناصر چشم آذر (ترانه ساز و آهنگساز) تقدير کردند.  به گزارش ايسنا، نيلوفر اميني از مريم نشيبي- گوينده «شب بخير کوچولو»- بابک بادکوبه از مجيد قناد و مسعود فروتن (کارگردان) از بيژن بيرنگ تقدير کردند.
به گزارش ايسنا، شانزدهمين فردي که در اين مراسم از او تقدير شد اکبر عبدي با برنامه ي «بازم مدرسه م دير شد» بود. عبدي با بيان اينکه مثل هميشه دير کرده از مديران شبکه تهران که قبل از فوت هنرمندان به فکر تقدير از آنها افتاده تشکر کرد.
در بخش ديگري از مراسم تجليل از هنرمندان عرصه ي کودک، تهيه کننده برنامه «رنگين کمان» از پروين شمشکي تقدير کرد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان