نسخه شماره 2203 - 1388/08/03 -


حسين شمس: شبکه 3 ملک شخصي آقايان است


تيم ملي فوتبال به مصاف مقدونيه مي رود

نگاه آماري به ليگ برتر ايران
تراکتورسازي پرتماشاگرترين تيم ليگ برتر

جواد نکونام:
مسوولان حمايت بيشتري از تيم ملي کنند


تيم ملي نوجوانان آماده افتخارآفريني است


اخبار کوتاه


 حسين شمس: شبکه 3 ملک شخصي آقايان است  

حسين شمس سرمربي تيم ملي فوتسال ايران در ارتباط با فوتسال ايران در بازي هاي داخل سالن ويتنام اظهار کرد: دو سال پيش تجربه موفق که در ماکائو داشتيم در آنجا تيم با 50 درصد بازيکنان اميد بسته شده بود. با توجه به وضعيت خوب بازيکنان اميد کشور، امسال صددرصد تيم را بازيکنان زير 23 سال تشکيل مي دهند. در حالي که تيم هاي ديگر اين محدوديت را نداشته و با بازيکنان بزرگسال خود به ويتنام خواهند آمد.  وي افزود: تيم فوتسال ايران توانست دومين تيم اروپا را مغلوب کند و با توجه به پتانسيل فوق العاده فوتسال ايران تيم ملي اميد مي تواند حضور موفقي در ويتنام داشته باشد و به همه اين اطمينان را مي دهم که قهرمان اين مسابقات خواهيم شد.
شمس درخصوص ميزباني جام جهاني 2012 تاکيد کرد: براي کسب امتياز ميزباني فيفا يک سري فرم دارد که بايد توسط دولت پر شود. آنها اين فرم ها را به ما ارسال کردند و سعيدلو بايد با حضور در هيات دولت و کسب رضايت چند وزير ديگر، اين کار را انجام دهد.  وي درخصوص عملکرد فدراسيون فوتبال و به خصوص رييس اين فدراسيون در ارتباط با فوتسال خاطرنشان کرد: من با چند فدراسيون کار کردم. با مصطفوي، نوآموز، هاشمي و کفاشيان بوده ام. بدون تعارف مي گويم کفاشيان از تمامي روساي ديگر فدراسيون نسبت به فوتسال حساستر است. به طوري که همراه تيم ما به ليبي آمد و در آنجا با توجه به شرايط تيم به بازيکنان قول پاداش داد. معتقدم که حمايت کفاشيان باعث قهرماني تيم ايران شد.
وي با اشاره به مشکل نداشتن پخش مستقيم در فوتسال تاکيد کرد: متاسفانه چون شبکه 3 ملک شخصي آقايان است توقع نداريم قانون پياده شود. ما فقط منتظريم تا آنها دلشان به حال فوتسال بسوزد تا با ما همراهي کنند. هر کاري که مي توانستيم از خواهش و تمنا و تهديد انجام داديم اما متاسفانه آنها فوتسال را پخش نمي کنند و به 12 ميليون طرفدار فوتسال بها نمي دهند.


 تيم ملي فوتبال به مصاف مقدونيه مي رود 

دبير فدراسيون فوتبال از رويارويي ملي پوشان فوتبال کشورمان در تاريخ 27 آبانماه با تيم ملي مقدونيه در ورزشگاه آزادي خبر داد.
به گزارش مهر، مهدي محمدنبي، دبيرکل فدراسيون فوتبال با اعلام اين خبر افزود: با توجه به درخواست و تاييد سرمربي و کميته تيم هاي ملي، فدراسيون فوتبال طي قراردادي با فدراسيون فوتبال مقدونيه توافق کرد تا در تاريخ 18 نوامبر 2009 (27 آبانماه 1388) در تهران بازي دوستانه داشته باشند.
نبي تاکيد کرد: اين بازي چهار روز پس از بازي رفت ايران با اردن در تاريخ 23 آبانماه و چهار روز قبل از بازي برگشت اردن در تاريخ اول آذرماه برگزار خواهد شد. ضمن اينکه حريف ياد شده با تاييد سرمربي تيم ملي و از ميان 5 تيم ليتواني، آلباني، اوکراين، مقدونيه و گواتمالا که آمادگي خود را براي اين بازي و در تاريخ مربوطه در تهران اعلام کرده بودند، انتخاب شد.
وي ادامه داد: پس از برد تيم ملي اوکراين در مقابل انگلستان در دهم مهرماه، اين تيم براي بازي هاي پلي آف مقدماتي جام جهاني انتخاب شد که نهايتا بايد در 27 آبان اين بازي رسمي خود را انجام دهد که در اين راستا با نظر مستقيم سرمربي تيم ملي، قرارداد با تيم ملي مقدونيه منعقد شد.
دبير فدراسيون فوتبال خاطر نشان کرد: براي برنامه دقيق، منظم و رعايت حقوق کليه باشگاه هاي حاضر در ليگ برتر، نيم فصل اين مسابقات از 17 آبانماه تا 5 آذرماه برنامه ريزي شده و با توافق سرمربي تيم ملي، ليگ برتر و کميته تيم هاي ملي مقرر شد تا هر دو ديدار رفت و برگشت با اردن در چارچوب مسابقات مقدماتي جام ملت هاي آسيا و دو بازي تدارکاتي مربوطه در تاريخ هاي 19 و 27 آبان با تيم هاي ايسلند و مقدونيه در اين دوره برگزار شود و بازيکنان ملي 4 روز قبل از شروع ليگ در 6 آذر به باشگاه هاي خود بازگردند.


 نگاه آماري به ليگ برتر ايران
 تراکتورسازي پرتماشاگرترين تيم ليگ برتر 

تيم  تراکتور سازي تبريز عنوان پرتماشاگرترين و پيکان کم تماشاگرترين تيم هفته لقب گرفتند.
به گزارش  فارس در هفته سيزدهم رقابت هاي ليگ برتر فوتبال ديدار تيم هاي تراکتور سازي تبريز و ابومسلم با حضور 65 هزار هوادار مشتاق تبريزي پرتماشاگرترين ديدار هفته لقب گرفت.
ديدار تيم هاي استقلال تهران و صباي قم با 40 هزار تماشاگر دومين ديدار پرتماشاگر هفته بود و پرسپوليس و سايپا نيز با 30 هزار تماشاگر عنوان ديگر ديدار پربيننده اين هفته از نظر حضور در ورزشگاه را از آن خود کرد.
ديدار تيم هاي پيکان قزوين و ذوب آهن که در ورزشگاه شهيد رجايي قزوين برگزار شد با 1500 نفر کم تماشاگرترين بازي هفته لقب گرفت.
ديدار تيم هاي راه آهن و شاهين بوشهر با 2 هزار نفر در رده بعدي کم تماشاگر ترين بازي هفته جاي گرفت.

نوري و معقولي زنندگان سريع ترين و ديرترين گل

رضا معقولي از استقلال اهواز و محمد نوري از صباي قم به ترتيب ديرترين و سريع ترين گل هاي ليگ را در هفته سيزدهم به ثمر رساندند.
در هفته سيزدهم رقابت هاي ليگ برتر فوتبال محمد نوري با ضربه از راه دور در دقيقه 4 دروازه  استقلال را پاز کرد و عنوان زننده سريع ترين گل ليگ در اين هفته لقب گرفت.
رضا معقولي نيز با ضربه اي از راه دور در دقيقه 94 بازي را به تساوي کشاند و تيمش را مقابل فولاد از شکست نجات داد.
بهادر عبدي از شاهين بوشهر با گل دقيقه 86، بهنام افشه از مقاومت با گل دقيقه 82، محمد نصرتي ازتراکتورسازي با گل دقيقه 82 و سيد محمد حسيني با گل دقيقه 70 ديرترين گل هاي ليگ برتر را در اين هفته به ثمر رسانده اند.
در اين هفته دو پنالتي توسط داوران گرفته شد که سيامک کوهنورد در ديدار مقاومت مقابل پاس اين ضربه را خراب کرد و در ديگر ديدار آدريانو آلوز از روي نقطه پنالتي که هدايت ممبيني براي ملوان گرفته بود دروازه مس کرمان را باز کرد.

هفته سيزدهم
هفته پرکارت در ليگ

هفته سيزدهم رقابت هاي ليگ برتر با اخطار ها و اخراج هاي زيادي همراه بود.
ديدار تيم هاي استيل آذين و سپاهان و با 3 کارت زرد و 2 کارت قرمز پرحاشيه ترين بازي هفته لقب گرفت.
ديدار استقلال و صبا نيز به دليل 3 اخطاري و يک اخراجي جزو بازي هاي جنجالي اين هفته نام گرفت.  دربي اهواز نيز با 4 کارت زرد و يک کارت قرمز همراه بود.
ديدار تيم هاي ملوان بندرانزلي با مس کرمان با 5 کارت زرد از ديگر ديدارهاي پرکارت هفته بود.
بازي راه آهن با شاهين بوشهر و پرسپوليس با سايپا با يک اخطار کم کارت ترين مسابقات هفته لقب گرفت. ضمن اينکه در ديدار  تيم هاي تراکتور سازي با ابومسلم 2 کارت زرد و يک کارت قرمز از جيب داور خارج شد. بازي مقاومت و پاس همدان نيز تنها 2 کارت زرد به همراه داشت.


 جواد نکونام:
 مسوولان حمايت بيشتري از تيم ملي کنند  

کاپيتان تيم ملي فوتبال ايران گفت: رسانه ها و مسوولان بايد کمک بيشتري کنند تا تيم ملي از اين شرايط خاص خارج شود.
به گزارش ايسنا، جواد نکونام درباره نزول تيم ملي در رده  بندي فيفا اظهار کرد: پس از حذف از مسابقات مقدماتي جام جهاني شرايط خاصي بر فوتبال ايران حاکم شده است که بايد تلاش کنيم با کمک يکديگر از اين شرايط خارج شويم. درست است که ما تيم اول آسيا نيستيم اما هنوز فوتبال ايران شخصيت بزرگي در آسيا به حساب مي آيد. رسانه ها و مسوولان مي توانند کمک بيشتري کنند و با حمايت هايشان شرايط را براي موفقيت ملي فراهم کنند.  وي افزود: دو بازي مهم برابر اردن داريم، بايد در اين دو بازي موفق باشيم. اگر رسانه ها و مسوولان حمايت بيشتري نکنند وضعيت اسفبارتر از قبل مي شود، بايد براي جام ملت ها و حضور پرقدرت در جام ملت هاي آسيا برنامه ريزي کنيم. من بارها درباره ستاره هاي ليگ صحبت کرده ام، اعتقاد دارم که بردهاي تيم ملي مي توانند ليگ را پوياتر کنند و موجب ساخته شدن ستاره ها در ليگ شوند. اگر تيم ملي نبرد سرخوردگي در ليگ به وجود مي آيد و آن وقت نمي توان انتظار ساختن ستاره را از ليگ داشته باشيم.
نکونام با بيان اينکه قطعا در دو ديدار برابر اردن حضور خواهد داشت گفت: خوشحالم که تيم ملي با تيم ايسلند بازي مي کند. اين بازي مي تواند محک خوبي براي تيم ملي باشد. اميدوارم بتوانيم از اين بازي به خوبي استفاده کنيم.
بازيکن ايراني اوساسونا درباره ديدار اين هفته اين تيم برابر راسينگ سانتاندر گفت: پس از برد خوبي که برابر آتلتيکو مادريد به دست آورديم شرايط ما در جدول بسيار خوب شد، به طوري که به رتبه يک رقمي رسيديم. اوساسونا امسال تيم خوبي است و اين شخصيت را دارد که بتواند به يکي از جام هاي اروپايي صعود کند. هرچند که بازي سختي در برابر سانتاندر خواهيم داشت اما با توجه به اينکه پيروزي برابر اين تيم مي تواند ما را جزو پنج تيم ابتدايي جدول قرار دهد انگيزه فراواني براي کسب سه امتياز در خانه حريف داريم. اگر بتوانيم در اين بازي به پيروزي دست يابيم با آرامش و روحيه بالايي آماد ه ديدار هفته آينده در برابر بارسلونا مي شويم.
نکونام درباره اظهارنظرهاي متناقضي که پس از ديدار اوسوسانا برابر اتلتيکو مادريد درباره نمايشش مطرح شد به ايسنا گفت: روزنامه نگارها و خبرنگارها حق دارند نظرشان را بدهند و من هم براي تمامي آنها در هرجاي دنيا احترام قائلم اما ملاک براي من نظر سرمربي تيم است. روزنامه AS از  10 به من نمره  8 داد و مارکا هم به من  7/5 داد. چند سايت ديگر نمرات پاييني دادند اما همانطور که گفتم ملاک براي من نظر کاماچو است. با توجه به قدرت مهاجمان اتلتيکو مادريد در اين ديدار وظايف تدافعي بيشتري داشتم و همين که تيم گل نخورد نشان مي دهد که من به همراه مدافعان وظايف مان را به خوبي انجام داديم.  وي در ادامه افزود: چيزي که در اين چند روز اخير شنيده ام و براي خودم جالب است اين بود که بعضي از رسانه هاي ايراني نوشتند که هواداران اوساسونا اين سوال را مطرح مي کنند که چرا نکونام گل نمي زند، بايد بگويم من که در اينجا هستم چنين سوالي را نشنيدم، ضمن اينکه من مهاجم نيستم و يک هافبک دفاعي هستم و در اين جا به هيچ وجه به خاطر گل نزدن تحت فشار نيستم. با اين حال خودم گل زني را دوست دارم و اگر فرصتي فراهم شود اين کار انجام مي دهم.
نکونام درباره وضعيت مسعود شجاعي و دقايق کمي که نسبت به فصل قبل فرصت بازي پيدا مي کند به ايسنا گفت: مسعود شرايط خوبي در اينجا دارد. کاماچو هم همواره روي شجاعي حساب مي کند، با اين حال با نظر مربي و بسته به بازي که داريم کاماچو ترکيب را انتخاب مي کند.
وي در پايان درباره شکست رئال مادريد و بارسلونا در ليگ قهرمانان اروپا گفت: توجه تمامي رسانه هاي اسپانيايي به شکست اين دو تيم معطوف است اما چيزي که اهميت دارد اين است که به دليل درگير بودن بازيکنان اين دو تيم با بازي هاي ملي آنها احساس خستگي مي کردند. هفته گذشته آخرين روز رقابت هاي مقدماتي جام جهاني برگزار شد و بازي هاي سنگيني انجام شد، به همين خاطر بازيکنان توان زيادي گذاشتند و فکر مي کنم دليل باخت رئال مادريد و بارسلونا همين بود. با اين حال در اينجا کسي نگران بارسلونا و رئال نيست چرا که اين دو تيم مجموعه قدرتمندي را در اختيار دارند.


 تيم ملي نوجوانان آماده افتخارآفريني است  

سرمربي تيم فوتبال زير 17 ساله هاي ايران گفت: آماده افتخارآفريني و صعود به مرحله بعدي هستيم.
به گزارش فارس، علي دوستي در فاصله يک روز مانده به بازي با گامبيا عنوان کرد: شرايط بسيار خوبي در اردو حاکم است و من اطمينان دارم که تيم ما مي تواند از اين گروه صعود کند.
اين مربي يادآور شد: تمرينات خوبي را پشت سر گذاشته ايم و بازيکنان به شرايط و حساسيت اين بازي ها کاملا واقف هستند. ما براي شاد کردن دل مردم به اينجا آمده ايم. 
وي افزود:  از حمايت خبرنگاران با تمام سختي هايي که در اين محيط دارند ممنونم و از آنها مي خواهم به عنوان مشاور در کنار من باشند و همه چيز را زير ذره بين ببيند.
دوستي تصريح کرد: حمايت خبرنگاران براي من شرط بسيار مهمي است و اميدوارم با صعود از اين مرحله پاسخ مناسبي به اعتماد رسانه بدهيم.

نوجوانان ايران جا پاي رونالدينيو مي گذارند

تيم ملي فوتبال نوجوانان ايران دو بازي از سه بازي خود را در مرحله گروهي در ورزگشاه اسوئن برگزار مي کند.
به گزارش فارس، استاديوم اسوئن در سال در تاريخ 2 آوريل 1977 احداث شد و هزينه  اوليه ساخت آن توسط کمپاني بيمه بندل که يکي از شرکت هاي بزرگ فرانسوي است تامين شده است.
اين استاديوم در نزديکي رودخانه بزرگ کالابار احداث شده و معمولا اکثر رقابت هاي بين المللي در اين ورزشگاه که گنجايشي معادل 25 هزار نفر دارد برگزار مي شود.
بازيکنان بزرگ و صاحب نامي چون رونالدينيو، ژاوي و کاسياس در زماني که عضو تيم جوانان کشورشان بوده اند در اين ورزشگاه بازي کرده اند.
ايران همگروه کلمبيا، هلند و گامبيا است و در اين ورزشگاه از گروه سوم با آنها ديدار خواهد کرد. ديدار اول ايران فردا برابر گامبيا برگزار مي شود.


 اخبار کوتاه 

بائو: جاي هيچکس به پرسپوليس نيامده ام

بازيکن تيم فوتبال پرسپوليس گفت: بازي در کنار علي کريمي کيفيت کار مرا نيز افزايش مي دهد و اميدوارم به تيم برگردد.
به گزارش فارس، ميثم بائو اظهار داشت: اميدوارم علي کريمي به تيم ما ملحق شود; بازي در کنار وي کيفيت بازي  من و ساير بازيکنان را افزايش مي دهد چون بازيکن بزرگي است.
وي با تاکيد بر اين نکته که در پرسپوليس جاي هيچکس را نگرفته است، تصريح کرد: در هفته جاري برخي ها تلاش مي کردند براي من حاشيه درست کنند; اما در انجام نقشه خود موفق نشدند و باز هم به در بسته خوردند. مطمئن باشيد اگر در باز هاي بعدي بازهم از ابتدا در زمين حاضر باشم با تمام قوا براي پرسپوليس بازي خواهم کرد.

مدعيان هفته  نخست واترپلو شناخته شدند

هفته اول از دور رفت نوزدهمين دوره رقابت هاي ليگ برتر واترپلو باشگاه هاي ايران با برتري تيم هاي نفت وگاز اميديه، دانشگاه آزاد و فولاد ماهان سپاهان مقابل رقباي خود به پايان رسيد.
به گزارش ايسنا; نوزدهمين دوره اين رقابت ها پس از وقفه اي دو ماهه با برگزاري 3 ديدار باقي مانده هفته نخست پيگيري شد که طي آن در اهواز دو تيم نفت وگاز اميديه و تربيت بدني فارس به مصاف هم رفتند و در اين ديدار نفت و گاز اميديه با نتيجه 9 بر6 از سد ميهمان خود گذشت. قضاوت اين ديدار برعهده مالک قاطع و محمود نصر بود.

نخستين تمرين تيم ملي ووشو در کانادا

تيم ملي ووشو ايران نخستين تمرين خود را در استاديوم محل برگزاري رقابت هاي جهاني کانادا برگزار کرد.
به گزارش ايسنا، کاروان تيم ملي ووشو ايران که براي حضور در دهمين دوره رقابت هاي جهاني پنج شنبه شب و بعد از يک پرواز 20 ساعته وارد شهر تورنتو پايتخت کانادا شده بود، در هتل دلتا چلسي مستقر شد.
ملي پوشان کشورمان روز جمعه اولين جلسه تمريني خود را در استاديوم ريکو محل برگزاري اين رقابتها برپا کردند و آخرين کارهاي تاکتيکي و فني را زير نظر کادر فني مرور کردند.

عالميان به نيمه نهايي نرسيد

نوشاد عالميان از صعود به مرحله نيمه نهايي فينال تورهاي حرفه اي پينگ پنگ جوانان جهان بازماند.
به گزارش ايسنا، در ادامه دومين روز از فينال تورهاي حرفه اي پينگ پنگ جوانان جهان که با حضور 16 پينگ پنگ باز برتر در توکيوي ژاپن در حال برگزاري است، نوشاد عالميان تنها نماينده ايراني حاضر در اين رقابت ها، در مرحله يک چهارم نهايي مقابل "عمر عصار" مصري با حساب 4 بر صفر مغلوب شد و از صعود به مرحله نيمه نهايي اين مسابقات باز ماند.

برتري تيم فوتبال 7 نفره ايران بر کانادا

به گزارش مردم سالاري تيم فوتبال هفت نفره ايران در نخستين ديدار خود در چارچوب رقابت هاي مقدماتي جام جهاني سال 2010 مقابل کانادا به يک پيروزي پرگل دست پيدا کرد.
فوتباليست هاي جانباز و معلول کشورمان روز جمعه در نخستين ديدار خود در چارچوب رقابت هاي مقدماتي جام جهاني 2010 با نتيجه 5 بر يک مقابل کانادا پيروز شد.
در اين ديدار مسلم اکبري با دو گل، احسان غلامحسين پور، بهمن انصاري و عبد الرضا کريمي زاده هر کدام با يک گل موجب برتري ايران در آغاز رقابت هاي هفت نفره، انتخابي جام جهاني، شدند.
ايران در گروه C اين رقابت ها با تيم هاي هلند و کانادا همگروه است ديروز در دومين و آخرين ديدار مرحله مقدماتي با ميزبان رقابت ها روبه رو شد.

تيم ملي گلبال به سوئد مي رود

سرمربي تيم گلبال ايران گفت: حريف اول و اصلي ما براي قهرماني آسيا چين است که سال گذشته مقام قهرماني پاراالمپيک را کسب کرد.
به گزارش مهر، محمد بيگدلي با بيان اين موضوع افزود: همچنين کشورهاي کره جنوبي، ژاپن و مالزي حريفان بعدي ما هستند. از بين کشورهاي عربي نيز کشور عربستان و عراق مي توانند حريفان خوبي براي تيم ملي گلبال ايران باشند.
سرمربي تيم ملي گلبال پيش از اعزام به رقابت هاي قهرماني آسيا در مالزي گفت: براي تيم ملي گلبال شش اردو در نظر گرفته شده است که تاکنون چهار اردو را پشت سر گذاشته ايم. همچنين برنامه ديگري نيز در دست اقدام داريم که اردوي آمادگي براي شرکت در مسابقات تورنمت سوئد است. براي حضور در اين مسابقات هفته آينده عازم استکهلم مي شويم.

ميثاقيان گزينه اصلي سرمربيگري ابومسلم

 مشاور فني مديرعامل باشگاه ابومسلم گفت: اکبر ميثاقيان گزينه اصلي سرمربيگري ابومسلم است.
علي حنطه در گفت وگو با ايسنا افزود: پس از بررسي  گزينه هاي مختلف، به اکبر ميثاقيان رسيده ايم چرا که وي ابومسلم را مي شناسد و ابومسلم هم همواره با او نتايج خوبي گرفته است.
وي تاکيد کرد: اکبر ميثاقيان مي تواند ابومسلم را نجات دهد.
وي ادامه داد: رسول کربکندي و منصور پورحيدري گزينه هاي بعدي سرمربي گري ابومسلم هستند.
حنطه با اشاره به شرايط منصور پورحيدري اظهار کرد: پورحيدري بيشتر به دنبال اين بود که با يک تيم کاري به مشهد بيايد و خودش مسووليت مدير فني را عهده دار شود که مورد موافقت باشگاه قرار نگرفت.
مشاور فني مديرعامل باشگاه ابومسلم افزود: نادر دست نشان و فيروزکريمي گزينه هاي ديگري بودند که نتوانستيم از وجود آن ها در ابومسلم استفاده کنيم.
وي در رابطه با وضعيت اکبر ميثاقيان به ايسنا گفت: ميثاقيان خودش دوست دارد که در ابومسلم حاضر شود اما از آنجايي که به تيم شهرداري تبريز تعهد دارد مسوولان باشگاه ابومسلم در حال رايزني با مسوولان اين تيم تبريزي هستند تا بتوانند از وجود اکبر ميثاقيان در ابومسلم استفاده کنند.  سرمربي تيم فوتبال پيام خراسان رضوي در رابطه با شرايط اين تيم نيز اظهار داشت: ما اين هفته در شهر اهواز به مصاف تيم شاهين اين شهر خواهيم رفت و اميدوارم بتوانيم در اولين بازي خود به 3 امتياز دست پيدا کنيم.