نسخه شماره 2169 - 1388/06/21 -


نواي مرگ مادر به تارهاي گيتار پسر چسبيد


راز جنازه سوخته در قلب زن و شوهر مي تپيد


فرار مرگبار بچه هاي هندي از مدرسه


دستگيري مجرم سابقه دار در زمان مرخصي از زندان


خبر


 نواي مرگ مادر به تارهاي گيتار پسر چسبيد  

با کشته شدن يک زن در زيرزمين خانه اش، پسر او به اتهام جنايت بازداشت شد و در اداره آگاهي تهران تحت بازجويي قرار گرفت. 
به گزارش ايسکانيوز ، پسر 24 ساله اي به نام «پيام» شامگاه هجدهم خرداد 1388 به کلانتري 129 جامي رفت و گفت : مادر 42 ساله «اکرم» گم شده و هيچکس نمي داند کجاست. پليس با دريافت اين شکايت به خانه «اکرم» در يک ساختمان چهار طبقه رفت و هنگام جست وجو، پيکر او را در انباري و پشت کالاهاي فرسوده يافت.
بازپرس حسين اصغرزاده- کشيک دادسراي امور جنايي تهران - پس از بررسي هاي مقدماتي دستور داد پيکر قرباني به پزشکي قانوني فرستاده شود.همچنين افسران دايره 10 اداره آگاهي مرکز ماموريت يافتند تا با کشف سرنخها، کليد معما را به دست بياورند.
پليس در تحقيق ميداني به يکي از دوستان نزديک «پيام» به نام «آرش» مشکوک شد اما اين پسر ادعا کرد هيچ ارتباطي با «اکرم» نداشته است.
با قوت گرفتن اين فرضيه که «آرش» مجرم نيست نوک پيکان اتهام به طرف «پيام» چرخيد و اين پسر دستگير شد.وي در بازجويي ها گفت : پيش از آن که گم شدن مادرم را به پليس، خبر بدهم خانه را بررسي نکرده بودم اما اين دليل نمي شود که من قاتل او باشم.
اين اظهارات در شرايطي ثبت مي شد که «آرش» گفت: وقتي ماموران جنازه را از خانه «اکرم» خارج کردند انتظار داشتم «پيام» خيلي ناراحت باشد اما او گيتارش را به دست گرفت و آهنگ شاد نواخت.بعد هم به يک رستوران، سفارش شام داد و ....
دو روز بعد از پيدا شدن پيکر زن نگون بخت فاش شد طلا و جواهر او که از سوي پليس در اختيار «پيام» قرار گرفته بود با تاکسي تلفني به همدان فرستاده و تحويل يک دختر شده است.«پيام» اما مي گويد دختر مورد نظر را نديده  و با او فقط ارتباط تلفني داشته است. گزارش ايسکانيوز مي افزايد ، متهم به دستور بازپرس شعبه دوم دادسراي امور جنايي تهران در بازداشت موقت به سر مي برد و تحقيق جامع تر پليس ادامه دارد.در اين بين، دختر مورد علاقه او نيز مي تواند حرف هاي زيادي براي رفع ابهام هاي موجود داشته باشد.


 راز جنازه سوخته در قلب زن و شوهر مي تپيد  

زن و شوهري که به اتهام آدم کشي تحت تعقيب پليس اداره آگاهي تهران بزرگ بودند دستگير شدند.
به گزارش ايسکانيوز، تلفن همراه حسين اصغرزاده - بازپرس کشيک دادسراي ناحيه 27 تهران بزرگ - ساعت 45:5 بامداد 27 مرداد 1388 به صدا درآمد و افسران کلانتري 171 شهرک مصطفي خميني اعلام کردند پيکر سوخته مردي ناشناس، پشت يک دانشگاه رها شده است.
اين مقام قضايي، بي درنگ به همراه پليس دايره 10 اداره آگاهي مرکز به نقطه مورد نظر رفت و با ديدن جنازه، رسيدگي به پرونده را در دستور کار خود قرار داد.
بررسي هاي مقدماتي نشان مي داد يک يا چند نفر، پيکر قرباني را در تاريکي هوا با خودرو به پشت دانشگاه کشاندند و آتش زدند.
در پي نمونه برداري هاي لازم از صحنه جرم، جنازه به پزشکي قانوني فرستاده و رازگشايي معما آغاز شد. در آن بين ، مشخص شد خانواده مرد 43 ساله اي به نام «مراد» ناپديد شدن او را به کلانتري 170 کهريزک، خبر داده بودند. کارآگاهان با اين احتمال که قرباني، همان «مراد» است خانواده اش را به پزشکي قانوني فرا خواندند و بدين ترتيب جنازه شناسايي شد.
در آن بين با بررسي پرينت گوشي همراه «مراد» فاش شد او آخرين بار با يک زن جوان به نام «مهين» در تماس بوده است.در نتيجه، فرضيه جنايت ناموسي قوت گرفت و «مهين» و شوهرش «حامد» تحت تعقيب پليس قرار گرفتند. گزارش ايسکانيوز مي افزايد، اين زوج 21 روز پس از جنايت دستگير شد و ادعا کرد اصلا «مراد» را نمي  شناسد و از چگونگي مرگش بي اطلاع است.مدرک هاي به دست آمده اما اظهارات زن و شوهر را رد مي کرد و سرانجام «مهين» لب به اعتراف گشود.
وي اظهار داشت: چند ماه پيش يک زن جوان به نام «پري» تلفني با من تماس گرفت و گفت شوهرم مزاحم دخترش شده است.به «پري» گفتم امکان ندارد «حامد» چنين کاري کرده باشد اما گوشش بدهکار نبود و تهديد مي کرد که براي تنبيه شوهرم يک نفر را اجير خواهد کرد.
«مهين» اضافه کرد: به زور، شماره تلفن مرد اجير شده را از «پري» گرفتم و مدت کوتاهي با «مراد» در تماس بودم تا بتوانم او را از تنبيه شوهرم منصرف کنم که متوجه شدم کشته شده است.
«مهين» و شوهرش «حامد» که ديروز در شعبه دوم دادسراي ناحيه 27 پايتخت بازجويي مي شدند به دستور بازپرس «اصغرزاده» روانه بازداشتگاه شدند. تمامي شواهد، حاکي از اين است که آنان با هم «مراد» را کشتند و سوزاندند و هم اکنون تجسس براي برملا شدن زواياي پنهان ماجرا ادامه دارد.


 فرار مرگبار بچه هاي هندي از مدرسه  

دست کم پنج کودک به هنگام فرار از يک مدرسه در هند، زير دست و پا ماندند و کشته شدند.
به گزارش ايسکانيوز، بامداد پنجشنبه، دانش آموزان يکي از مدرسه هاي «دهلي نو» که براي شرکت در امتحان در راه پله ها صف کشيده بودند با شنيدن خبر اتصال سيم هاي برق به وحشت افتادند و هياهو به پا کردند.
آنان هراسان از راه پله هاي مدرسه به سمت در خروجي هجوم بردند که ازدحام جمعيت باعث شد ده ها نفر زير دست و پا بمانند.در آن بين دست کم پنج دانشآموز خردسال قرباني و 24 کودک ديگر زخمي شدند که حال برخي از آنان وخيم است. گزارش ايسکانيوز مي افزايد، تحقيق جامع تر پليس درباره اين رخداد مرگبار ادامه دارد.
از غرب چين نيز خبر مي رسد بر اثر فرو ريختن ساختمان نيمه ساز يک دبيرستان در استان «سي چوان» دهها کارگر زير آوار مدفون شدند. تاکنون مرگ سه نفر در اين رخداد تائيد شده است.


 دستگيري مجرم سابقه دار در زمان مرخصي از زندان  

گروه حوادث: با تلاش پيگير کارآگاهان پليس آگاهي استان کرمانشاه سارق سابقه دار وحرفه اي که در زمان مرخصي از زندان اقدام به سرقت وجوه نقد از درون خودروي شهروندان مي کرد به دام افتاد.  به گزارش مردم سالاري به نقل از اداره اجتماعي پليس آگاهي ناجا، سرهنگ اميدي رئيس پليس آگاهي استان کرمانشاه با بيان اين خبر افزود: اين مجرم به نام «جلال - ک» با حضور در مناطق مختلف شهر با شناسايي خودروهايي که صاحبان آنها به تازگي از بانک خارج و مقادير قابل توجهي وجه نقد را درون خودرو قرار مي دادند، آنها را تعقيب کرده و سپس در يک فرصت مناسب با شکستن شيشه خودرو و يا تخريب قفل درب يا صندوق عقب توسط وسايلي خاص اقدام به سرقت پول از درون خودرو مي کرد.  چندي قبل شهروندان با مراجعه به پليس آگاهي اعلام کردند از داخل خودرو شخصي شان مبالغ ميليوني به سرقت رفته است. براي رسيدگي به اين پرونده ها کارآگاهان مبارزه با سرقت وارد عمل شده و در اولين قدم متوجه شدند که اين پرونده ها مشابه يکديگرند لذا حدس زدند به احتمال فراوان سرقت ها توسط يک نفر سارق حرفه اي انجام شده است. سرانجام در حين کنترل و مراقبت مامورين به خودرويي مشکوک شده و موفق شدند سارق مذکور را در حين ارتکاب به جرم دستگير کنند.
پس از دستگيري مشخص شد متهم مذکور مجرمي سابقه دار مي باشد که از زندان مرخصي گرفته و ديگر مراجعه ننموده و در اين هنگام با کمک همدستاني که همگي مجرمين سابقه دار مي باشند مرتکب 12 فقره سرقت وجه نقد از درون خودرو، با ارزشي بالغ بر 200 ميليون ريال شده است.


 خبر 

دلتنگي مادر، عامل آدم ربايي

گروه حوادث: پدر بزرگ متوجه نگراني دخترش براي ملا قات فرزندانش شد به يکي از شهرستانهاي شمالي کشور رفت ودو نوه اش را ربود.
سرهنگ مهدي يارندي معاون اجتماعي فرماندهي انتظامي استان تهران در تشريح اين خبر گفت: چندي قبل ماموران اداره آگاهي يکي از شهرستانهاي شمالي کشور در جريان ربوده شدن دوکودک 3 و 13 ساله قرار گرفتند، ماموران اداره آگاهي با حضور در محل حادثه به انجام تحقيقات محلي پرداختند که مشخص شد اين دو کودک توسط سرنشينان يک خودرو پژو 405 ربوده شده و به نقطه نامعلومي انتقال يافتند.
کارآگاهان در ادامه بررسي هاي خود متوجه شدند که يکي از اهالي  محل توانسته شماره خودرو آدم  ربايان را  يادداشت کند، بنابراين با بررسي شماره پلا ک موردنظر که تنها  سرنخ کارآگاهان بود ماموران متوجه شدند خودرو آدم ربايان در منطقه ورامين تردد دارد. به اين تربيت ماموران با گرفتن نيابت قضايي به اين شهرستان عزيمت کردند و با همکاري ماموران اداره آگاهي ورامين دريافتند اين دو کودک توسط پدربزرگ و دايي شان ربوده شده و در خانه اي نگهداري مي شوند. به اين ترتيب ماموران آگاهي ورامين در يک عمليات ضربتي وارد خانه مورد نظر شده و با آزادي دو کودک ربوده شده عاملا ن اصلي اين آدم ربايي را دستگير کردند.
پدر بزرگ اين دو کودک دربازجويي هاي اوليه کارآگاهان ورامين مدعي شد چند ماه قبل دخترم به خاطر اختلا فات خانوادگي از همسرش جدا شد و دادگاه خانواده حضانت دو کودکش رابه پدر آنها داد، اين مرد در ادامه اظهاراتش گفت دامادم دو نوه ام را به يکي از شهرهاي شمالي برد و همين ماجرا باعث شد تا دخترم دلتنگي کودکانش را بکند، ماجراي اين دلتنگي آنقدر شديد شد که تصميم گرفتم به همراه پسرم براي آوردن دو نوه ام به شهرستان ورامين به شمال بروم. بنابراين  گزارش اين دو متهم هم اکنون به اتهام آدم ربايي با قرار قانوني روانه زندان شده اند و تحقيقات تکميلي دراين خصوص ادامه دارد.

دستگيري دو رئيس بانک
 به اتهام اختلاس 550 ميليون توماني

گروه حوادث: دو رئيس بانک شهرستان دماوند که باشگردهاي خاص اقدام به اختلا س بيش از 550 ميليون توماني کرده بودند توسط کارآگاهان اداره آگاهي اين شهرستان شناسايي و دستگير شدند.
سرهنگ مهدي يارندي معاون اجتماعي فرماندهي انتظامي استان تهران با اعلا م اين خبر گفت: نخستين پرونده مربوط به يکي از روساي بانکي در شهرستان  دماوند است که وي اختلا س 150 ميليون توماني را رقم زده است، اين متهم با دو شگرد اقدام به اين کار کرده است.
وي زماني که مردم اقدام به پرداخت قبوض آب و برق دراين بانک مي کردند پول هاي واريز شده را به حساب خود واريز مي کرد، وي همچنين دراقدام مشابه زماني که مشتريان براي افتتاح حساب و گرفتن دسته چک به بانک مورد نظر مي رفتند پول هاي واريزي آنها را از حساب آنها برداشت کرده و به حساب خود واريز مي کرد. با دستگيري اين رئيس بانک وي هم اکنون روانه زندان شده وتحقيقات تکميلي در خصوص جرائم احتمالي اين مرد ادامه دارد. سرهنگ مهدي يارندي در ادامه گفت: دومين پرونده متعلق به يک رئيس بانک ديگر است که از سال 86 فعاليت خود را در خصوص اختلا س آغاز کرده و توانسته است بيش از 400 ميليون تومان اختلا س کند. اين مرد افرادي را که وام هاي کلا ن از شعبه  وي براي خريد مسکن دريافت مي کردند را شناسايي کرده و زماني که اين افراد پس از پرداخت چند قسط از وام، اقدام به تسويه حساب مبلغ باقي  مانده مي کردند وي پول هاي واريز شده را با تشکيل  پرونده هاي صوري وام مسکن به حساب خود و برادر همسرش واريز مي کرد. تحقيقات تکميلي در خصوص اين پرونده نيز از سوي کارآگاهان اداره آگاهي شهرستان  دماوند ادامه دارد.