نسخه شماره 2137 - 1388/05/14 -


حضور فردوسي پور، کريمي و مجيدي در بازي خيريه


محروميت نيکبخت وعمران زاده تا نيم فصل


عزيز محمدي: با مدل موي بازيکنان کاري نداريم


عابدزاده: اميدوارم معمارزاده دروازه بان اول تيم ملي شود


باقري: در هر پستي که لازم باشد بازي مي کنم


اخبار خارجي


اخبار داخلي


 حضور فردوسي پور، کريمي و مجيدي در بازي خيريه  

به مناسبت ميلاد باسعادت حضرت مهدي(عج) و آغاز ليگ نهم ديداري خيريه با حضور عادل فردوسي پور، فرهاد مجيدي و علي کريمي در مرکز بهزيستي غياثوند تهران برگزار مي شود.
به گزارش فارس، اين بازي خيريه با همت و همکاري تيم فوتبال منتخب خبرنگاران، عکاسان و گزارشگران ورزشي ايران(رسانه ورزش) باشگاه استقلال و باشگاه استيل آذين تهران ساعت 10 صبح امروز در مرکز بهزيستي غياثوند واقع در نازي آبادي، ميدان بهشت، خيابان طباطبايي، مرکز بهزيستي غياثوند برگزار خواهد شد.
در اين بازي عادل فردوسي پور، فرهاد مجيدي و علي کريمي خواهد بود به همراه چند کودک بي سرپرست در قالب يک تيم به ميدان خواهند رفت تا لحظاتي شاد و به يادماندني براي اين کودکان رقم بزنند.
اعضاي تيم فوتبال رسانه ورزش، باشگاه استقلال و باشگاه استيل آذين که در اين ديدار خيريه حضور خواهند داشت، در نشست هاي هماهنگي ابراز اميدواري کردند برگزاري اين ديدارها در طول سال و به مناسبت هاي مختلف ادامه داشته باشد. 
قضاوت ديدار ياران فردوسي پور، کريمي و مجيدي بر عهده سعيدمظفري زاده داور بين المللي فوتبال ايران خواهد بود.
حسين هدايتي مالک، حميد استيلي سرمربي، عليرضا مرزبان مربي، علي کريمي و فريدون زندي بازيکن تيم فوتبال استيل آذين، عادل فردوسي پور و اعضاي تيم فوتبال رسانه ورزش، اميررضا واعظي آشتياني مديرعامل، فرهاد مجيدي و برخي مسوولان باشگاه استقلال و برخي چهره هاي ديگر ورزشي در اين ديدار حضور خواهند داشت.
ضمن اينکه توليدي پوشاک جام جم در اقدامي خيرخواهانه پيراهن هاي ويژه اي را با شماره بازيکنان شرکت کننده در اين ديدار طراحي کرده است که پس از امضا توسط بازيکنان به کودکان بي سرپرست هديه خواهد شد.


 محروميت نيکبخت وعمران زاده تا نيم فصل 

حنيف عمران زاده و عليرضا نيکبخت واحدي پس از راي کميته انضباطي و سازمان ليگ، تا نيم فصل از حضور در کليه ميادين فوتبال محروم شدند.
به گزارش فارس پس از پايان جلسه کميته انضباطي که تا ساعت 40:21 دوشنبه شب به طول انجاميد، دو بازيکن تيم هاي استقلال تهران و تراکتورسازي تبريز به دليل رعايت نکردن منشور اخلاقي از همراهي تيم هاي خود محروم شدند.
مجتبي شريفي، رئيس کميته انضباطي با تاييد اين خبر به خبرنگار فارس گفت: در جلسه اي که بين مديرعامل باشگاه استقلال،  رئيس سازمان ليگ برتر و من برگزار شد، در نهايت به اين نتيجه رسيديم که حنيف عمران زاده تا پايان نيم فصل حق حضور در مسابقات و بازي هاي رسمي را نخواهد داشت.
وي افزود: درباره نيکبخت واحدي، بازيکن تراکتورسازي نيز اين موضوع صدق مي کند و وي تا تاپايان نيم فصل محروم است.
بدين ترتيب اين دو بازيکن علاوه بر محروميت از حضور در ليگ برتر حتي حق حضور در ليگ دسته اول را هم ندارند.  رييس کميته انضباطي فدراسيون فوتبال تاکيد کرد که "حنيف عمران زاده" و عليرضا واحدي نيکبخت با محروميت روبه رو نشده اند.  به گزارش ايسنا، مجتبي شريفي با اشاره به بيرون بودن عمران زاده و نيکبخت از رقابت هاي ليگ برتر تا پايان نيم فصل گفت: تاکيد مي کنم واژه محروميت درباره اين دو بازيکن صادق نيست، چرا که محروميت بيانگر حکم است درحالي که درخصوص عمران زاده و نيکبخت هيچ گونه حکمي صادر نشده است.
وي افزود: موضع سازمان ليگ درخصوص اعلام عدم صلاحيت نام بردگان جنبه راي ندارد و اصولا نمي توان به عنوان ممنوعيت در نظر گرفته شود. چرا که در غير اين صورت تنها به ليگ برتر محدود نمي شد و مانع حضور بازيکن در هر رده مي شد.  شريفي در ادامه افزود: از طرف ديگر نيکبخت واحدي و عمران زاده خواستار ورود کميته انضباطي در اين بحث بودند. با توجه به اينکه آيين نامه کميته انضباطي سابق که هم اکنون نيز مورد استفاده است پيش از تدوين منشور اخلاقي نگارش يافته، درخصوص مصاديق تخلفات اخلاقي موضعي جز سکوت ندارد.
 هر چند آيين نا مه جديد که به تاييد هيات رييسه رسيده درباره اخلاق حرفه اي و تخلفات مربوط به آن داراي موضع است اما، چون هنوز به تصويب مجمع عمومي فدراسيون فوتبال نرسيده از اين رو امکان صدور راي توسط کميته انضباطي فراهم نيست. 
وي افزود: در جلسه اي که مربوط به پرونده حنيف عمران زاده و با حضور مسوولان باشگاه پاس و استقلال برگزار مي شد، به اين توافق رسيديم که درخصوص اختلاف مالي عمران زاده و اوليايي داوري تعيين و با حضور در باشگاه پاس همدان اختلافات مالي مورد بررسي قرار گيرد. در نهايت قرار بر اين شد که عمران زاده بازيکن باشگاه استقلال محسوب شده اما، به منظور تعيين وضعيت نهايي درباره اختلاف مالي اش با باشگاه پاس همدان تا پايان نيم فصل نخست در مستطيل سبز حاضر نشود اما، حضور او در تمرينات و روند آماده سازي تيم استقلال بلامانع است.
رييس کميته انضباطي درباره وضعيت نيکبخت واحدي هم گفت: روز دوشنبه مانوسي فر به عنوان وکيل نيکبخت در جلسه اي که با حضور رييس سازمان ليگ برگزار شد، حضور يافت و درباره نيکبخت نيز تصميم مشابهي اتخاذ شد و او مي تواند پس از نيم فصل اول در ليگ برتر حاضر شود.


 عزيز محمدي: با مدل موي بازيکنان کاري نداريم 

رييس سازمان ليگ  برتر فوتبال گفت: امسال شاهد ليگ با کيفيت تري نسبت به سال هاي گذشته خواهيم بود.
به گزارش ايسنا، عزيز محمدي افزود: نهمين دوره رقابت هاي ليگ برتر فوتبال ايران از 15 مرداد ماه جاري با شعار «احترام به خود و ديگران» آغاز خواهد شد و سعي مي کنيم با برنامه ريزي منسجم و برگزاري منظم رقابت ها، شاهد ليگ با کيفيت تري نسبت به سال هاي گذشته باشيم.
وي با بيان اين که منشور اخلاقي مي تواند به بهبود فضاي فرهنگي ليگ کمک کند، اظهار کرد: از زماني که مباحث مربوط به منشور اخلاقي را مطرح کرديم افراد زيادي آن را به چالش کشيدند و خوشحاليم که پس از يک سال پيگيري و مدنظر قرار دادن نقدهايي که در اين خصوص مطرح شد، منشور اخلاقي را تدوين و تصويب کرديم.
وي با تاکيد بر اين که به مسائل جزيي از جمله مدل  موي بازيکنان کاري نداريم، افزود: متاسفانه برخي افراد مسايلي را مطرح مي کنند که اصل موضوع را لوث مي کند; منشوراخلاقي در 21 ماده و 9 حوزه کاري تنظيم شده است که هواداران، رسانه ها، داوران، بازيکنان، مربيان، سرپرستان و ساير اهالي فوتبال را شامل مي شود و اصلا به مسايل جزيي کار نداريم.


 عابدزاده: اميدوارم معمارزاده دروازه بان اول تيم ملي شود 

مربي تيم فوتبال پرسپوليس گفت: هر زحمتي باشد براي دروازه بانان پرسپوليس مي کشم و اميدوارم معمارزاده دروازه بان اول تيم ملي شود.
به گزارش فارس، احمد رضا عابدزاده خاطرنشان کرد: طبق برنامه اي که دارم تمرينات دروازه بانان پرسپوليس را دنبال مي کنم و اميدوارم بتوانم هر تلاشي از دستم برمي آيد براي حقيقي و معمارزاده انجام  دهم. دوست دارم معمارزاده را روزي دروازه بان اول تيم ملي ببينم. البته او کار سختي دارد و بايد با رقيبي خوب و آماده مثل رحمتي رقابت کند. حقيقي نيز دروازه بان جوان و آينده داري است.
وي اظهار داشت: در جمع بندي کلي از اردوي ترکيه و تهران نتايج خوبي گرفته ايم و بدون مشکل به ديدار مس کرمان مي رويم. معتقدم نتايج بيرون از خانه براي ما اهميت زيادي دارد.
عابدزاده ادامه داد: از هواداران و بازيکنان مي خواهم صبور باشند. بازي اول از لحاظ روحي و رواني بسيار حساس است و نبايد اسير مشکلات و حاشيه ها شويم.ما مقابل مس کرمان بازي مي کنيم که در خانه خود در فصل گذشته به هيچ تيمي باج نداد.
مربي پرسپوليس در مورد حضور ايکوويچ تاکيد کرد: خوشبختانه تعامل خوبي در کادر فني داريم. هر دروازه باني که در بازي مقابل مس کرمان به ميدان برود با تصميم مستقيم کرانچار است. من سعي مي کنم فقط به او مشاوره بدهم چون سرمربي تيم تصميم گيرنده نهايي است اما بعضي ها قصد دارند مشکلاتي را درست کنند.
عابدزاده يادآور شد: به حرف هاي حاشيه اي توجه نمي کنم و سعي مي کنم با اضافه کردن بار فني ام به پرسپوليس کمک کنم. مي دانم دشمنان من هميشه در کمين هستند و مي خواهند از هر اتفاقي در پرسپوليس سو»استفاده کنند اما خوشحال هستم که کرانچار جواب خوبي به آنها داده است.  پرسپوليس در اولين ديدار ليگ برتر پنجشنبه 15 مرداد ميهمان مس است.


 باقري: در هر پستي که لازم باشد بازي مي کنم  

کاپيتان تيم فوتبال پرسپوليس گفت: مي خواهم براي پرسپوليس موثر باشم و در هر پستي که لازم باشد بازي مي کنم.
به گزارش فارس، کريم باقري اظهار داشت: تمرينات کرانچار و دستيارانش مناسب است و اميدوارم بتوانيم تاکتيک اين مربي را به خوبي در زمين پياده کنيم.  وي در خصوص احتمال بازي کردن در پست هافبک دفاعي تصريح کرد:  هدف من خدمت به پرسپوليس است و در هر جاي زمين که لازم باشد براي پرسپوليس بازي مي کنم و براي من تفاوتي ندارد که هافبک دفاعي يا هجومي باشم.  اين بازيکن ادامه داد: درست است اعلام کرده بودم با باشگاه مشکلي مالي دارم اما اين موضوع دليل نمي شود بخواهم پرسپوليس را در فصل جاري ترک کنم. به هواداران قول مي دهم با وجود مشکلات پرسپوليس در اين تيم مي مانم.  باقري در خصوص بازي مقابل مس کرمان خاطرنشان کرد: مس يکي از قدرت هاي فوتبال ايران است. آنها تيمي هستند که مي خواهند به آسيا بروند و اين نشان دهنده قدرت مس است. به همين دليل روز سختي در پيش داريم و اميدواريم با امتياز از کرمان برگرديم.
پرسپوليس در اولين بازي ليگ پنجشنبه هفته جاري ميهمان مس است.


 اخبار خارجي 

مسي، هانري و زلاتان با هم تمرين کردند

سه مهاجم بزرگ بارسلونا در تمرينات اين تيم در کنار يکديگر به مرور دستورات تاکتيکي پرداختند. به گزارش فارس و به نقل از مارکا، ليونل مسي، زلاتان ابراهيموويچ و تيه ري هانري نزد هواداران بارسلونا به مثلث مرگ مشهورند.  مسي، هانري و زلاتان ديروز کنار يکديگر تمرين کردند.
پپ گوارديولا براي اين سه مهاجم تمرينات خاصي در نظر گرفته  است و اطمينان دارد که اين 3 مي توانند هر خط دفاعي را به هم بريزند.  ليونل مسي در کنار زلاتان ابراهيموويچ فرصت پيدا مي کند بيش از پيش در نقاط مختلف خط حمله مانور داشته باشد.

دومنش بازيکن مصدوم بايرن را دعوت کرد

سرمربي تيم ملي فوتبال فرانسه لژيونر مصدوم بايرن مونيخ را براي بازي با جزاير فارو فراخواند. به گزارش فارس ريمون دومنش در فهرست خود نام فرانک ريبري را براي بازي با جزاير فارو که در تاريخ 12 اوت (چهارشنبه21مرداد1388) در تورشوان برگزار خواهد شد.  اين در حالي است که ريبري به علت مصدوميت زانو حتي در تمرينات تيم آلماني خود، نيز حضور ندارد.

رائول: بارسلونا از ما شکست مي خورد

کاپيتان رئال مادريد از شکست و کنار زدن رقيب ديرينه تيم خود اطمينان کامل دارد. به گزارش فارس و به نقل از مارکا، رائول گونسالس بلانکو، همچنان به عنوان يک مهره کليدي در اين تيم محسوب شده و مي تواند در سيستم ها يا حتي تاکتيک هاي ديکته شده از سوي سرمربي تيم موثر و تعيين کننده باشد.  وي افزود: اگر هدف ما قهرماني در لاليگا است بايد از پس بارسلونا برآييم. بارسلونا تيم بزرگي است و حالا هم که زلاتان ابراهيموويچ را در کنار بازيکناني مثل مسي و هانري قرار داده به تيمي بزرگ تر از فصل قبل تبديل شده است. در هر حال بايد با اين غول بزرگ رقابت کرد و اگر امسال ناکام باشيم ديگر نمي شود هواداران را آرام و آنها را به صبوري دعوت کرد. من اطمينان دارم بارسلونا در فصل جديد از ما شکست مي خورد.

ابراهيموويچ از کاکا و رونالدو گران تر است

مديرعامل باشگاه بارسلونا گفت: زلاتان ابراهيموويچ از کاکا و رونالدو گران تر است. به گزارش فارس و به نقل از مارکا، خوان لاپورتا تصريح کرد: خريد نجومي من منطقي بود و تمام خريدهاي پرس به خاطر تبليغات انجام شد. از اينکه چنين بازيکن بزرگي در جمع مردان بارسلونا حضور دارد بسيار خوشحالم.  وي افزود: در فصل آينده بارسلونا در لاليگا و ليگ قهرمانان اروپا قهرمان مي شود و در اين دو مورد به تمام هواداران قول صد در صد مي دهم.  لاپورتا براي خريد زلاتان ابراهيموويچ مبلغ 78 ميليون يورو اختصاص داد و حتي حاضر بود اتوئو و الکساندر هلب را به صورت رايگان به اينترميلان تحويل دهد که البته هلب به اشتوتگارت پيوست.

النصر با 3 گل اسپانيول را شکست داد

در ادامه مسابقات تور باشگاه هاي عربستان النصر عربستان برابر اسپانيول به پيروزي رسيد. به گزارش فارس، در ادامه چهارمين دوره مسابقات تور باشگاه هاي عربستاني که به منظور آمادگي تيم هاي عربستاني، هرساله قبل از آغاز فصل جديد ليگ برتر اين کشور و جهت حفظ آمادگي بدني و هماهنگي ميان بازيکنان جديد و قديم تيم هاي عربي در اروپا برگزار مي شود، شب گذشته النصر عربستان که با 34 امتياز مکان پنجم فصل گذشته ليگ برتر عربستان را به دست آورد با نتيجه 3 بر يک اسپانيول اسپانيا را شکست داد.

توتي دوباره مصدوم شد

کاپيتان تيم فوتبال آ.ث رم ايتاليا با مشکل مصدوميت روبرو شد. به گزارش فارس و به نقل از روزنامه توتو اسپرت اين بازيکن 33 ساله در حين تمرين روز گذشته رمي ها از ناحيه ران پاي راست صدمه ديد و مجبور شد تمرين را رها کند.  پس از وقوع اين حادثه وي تحت نظر پزشکان به معالجه پرداخت. گفته مي شود بخش پزشکي رم بدون آنکه زماني را براي بازگشت توتي اعلام کند، به وي که تاکنون 178 گل در کالچو گل زده، تمرينات سبک فيزيوتراپي را توصيه کرده است.  همچنين به دليل صدمه ديدگي وي بخت بازي مقابل تيم گنت بلژيک را در روز پنجشنبه در رقابت هاي باشگاهي ليگ اروپا از دست داد.


 اخبار داخلي 

فسخ قرارداد آقايي با تراکتورسازي

قرارداد هافبک تيم فوتبال تراکتورسازي تبريز با اين تيم فسخ شد.
به گزارش فارس، عباس آقايي که دراين فصل جزو نخستين بازيکناني بود که به تراکتور سازي پيوسته بود، با قبول نکردن شرايط باشگاه مبني بر اينکه به تعداد هر بازي که انجام مي دهد پول دريافت کند، قرارداد خود را فسخ و از اين تيم جدا شد.  فراز کمالوند، سرمربي تراکتورسازي در اين باره به خبرنگار فارس، گفت: متاسفانه آقايي در آمادگي به سر نمي برد و فصل گذشته نيز از ناحيه پا دچار آسيب ديدگي شده بود، مسئولان باشگاه براي وي پيش شرطي را گذاشتند و آقايي آن را قبول نکرد و از تيم جدا شد.

آغاز اردوي آمادگي تيم ملي دو و  ميداني
 جوانان نابينا

پنجمين اردوي آمادگي تيم ملي دووميداني نابينايان و کم بينايان جوان براي حضور در مسابقات پارالمپيک آسيايي معلولين 2009 توکيو از صبح ديروز آغاز شد.
به گزارش فارس، اين اردو از صبح ديروز در تهران آغاز شده و تا 20 مردادماه ادامه خواهد داشت.  ورزشکاران دعوت شده به اين اردو تمرينات خود را زير نظر بهمن رضايي به عنوان سرمربي و سهراب اسدي به عنوان مربي در ورزشگاه شهيد شيرودي انجام مي دهند.

سعداوي به تهران نمي آيد

مربي تيم فوتبال فولاد خوزستان به دليل درگذشت پدرش به تهران نمي آيد. به گزارش فارس، بامداد ديروز پدر نعيم سعداوي درگذشت تا اين مربي که قرار بود همراه فولاد به تهران بيايد در اهواز ماندني شود.
شماري از بازيکنان تيم فولاد قبل از آماده شدن براي سفر به تهران راهي منزل سعداوي شدند.  فولاد پنجشنبه در اولين بازي ليگ به مصاف تيم راه آهن مي رود.

صعود تيم کوهنوردي طرح آلوميناي سراب
 به قله سبلا ن

تيم کوهنوردي طرح توليد آلومينا از نفلين سينيت سراب همزمان با ميلا د حضرت علي اکبر(ع) و روز جوان براي ايجاد انگيزه و نشاط به قله 4811 متري سبلا ن صعود کردند.
به گزارش روابط عمومي طرح آلومينا از نفلين سينيت سراب، در اين برنامه فرهنگي و ورزشي که از سوي سازمان توسعه و نوسازي معادن و صنايع معدني ايران طي دو روز برگزار شد، تمام اعضاي  تيم کوهنوردي اعزامي از طرح توليد آلومينا از نفلين سينيت موفق شد به قله سبلا ن صعود نمايد.
براساس اين گزارش در صعود به قله سبلا ن، مهندس موسوي، مجري طرح توليد آلومينا،اصغر فاتح مدير حراست و مهندس حميدرضا ايلخاني مدير فني و مهندسي طرح و سرپرست سايت سراب و جمعي از کارشناسان و کارکنان طرح توليد آلومينا از نفلين سينيت سراب حضور داشتند.

ايران بدون شناگران اصلي اش در ژاپن

سهيل آشتياني در مسابقه هاي شناي قهرماني رده هاي سني آسيا در ژاپن شرکت نخواهد کرد. 
به گزارش ايسنا، بهرام پازوکي، رييس کميته فني شنا با تاييد اين مطلب اظهار کرد: اين ملي پوش سرشناس کشورمان حدود يک هفته قبل از ناحيه دست دچار شکستگي شده و از آن زمان در تمرينات شرکت نکرده است. با توجه به اين مصدوميت و اينکه او نمي تواند با آمادگي کامل در مسابقات ژاپن شرکت کند، تصميم گرفتيم که او را از ترکيب تيم اعزامي کنار بگذاريم.
 وي افزود: آشتياني شناگر خوب ايران در بخش استقامتي بود و اين فرصتي بود که او در رقابتي با حريفان آسيايي توانايي اش را محک بزند اما متاسفانه به خاطر اين پيشامد ناخواسته او را در ترکيب نخواهيم داشت.