نسخه شماره 2136 - 1388/05/13 -


عبدي: دشمن پرسپوليس، زمان کم است

غلام حسين پيرواني:
استعفا در مرام کاري من نيست

غلام حسين پيرواني:
استعفا در مرام کاري من نيست


شکايت نيکبخت و عمران زاده به شوراي استيناف


تيم کشتي آزاد نوجوانان ايران در آسيا دوم شد


انتخاب دستيار قطبي بعد از جلسه با مربيان باشگاهي


نصرتي کاپيتان اول تراکتورسازي شد


مجيد جلالي: هيچ کس از فضاي اخلاقي ليگ راضي نيست


اخبار کوتاه


 عبدي: دشمن پرسپوليس، زمان کم است 

مربي تيم فوتبال پرسپوليس گفت: براي موفقيت در ليگ برتر آماده هستيم ولي تنها دشمن ما، زمان کم است.
به گزارش فارس، حسين عبدي درباره شرايط پرسپوليس و ديدار اول اين تيم در ليگ برتر که پنجشنبه مقابل مس کرمان برگزار مي شود، تصريح کرد: تمام بازي ها حساس است و براي پرسپوليس حکم فينال را دارد. هيچ تيمي را نبايد دست کم بگيريم. پرسپوليس اگر بخواهد به روزهاي اوج بازگردد،  بايد جام حذفي و ليگ برتر را از روز اول جدي بگيرد و فقط به فکر 3 امتياز باشد.
وي افزود: مس تيم قدرتمندي است و فوتبال را به خوبي در زمين پياده مي کند. ما بايد مراقب حرکات انفجاري آنها باشيم و براي مهار بازيکنان آنها برنامه ريزي کنيم.
عبدي تاکيد کرد: انتظار کادر فني پرسپوليس از بازيکنان بالا است. ما براي موفقيت در ليگ برتر آماده هستيم اما تنها مشکل پرسپوليس فقط زمان کم است. کمي دير تمرينات را شروع کرديم اما بايد با تلاش بيشتر اين عقب ماندگي را جبران کنيم.
مربي پرسپوليس يادآور شد: مطمئن هستم اردوي ترکيه مي تواند اثرات خود را در شروع ليگ برتر بگذارد و به ما کمک کند. به همين دليل سعي مي کنيم تا روز بازي با مس کرمان بازيکنان را از لحاظ روحي و رواني و تاکتيکي آماده کنيم.
عبدي درباره سرمربي کروات پرسپوليس گفت: کرانچار به من هميشه در همه مصاحبه ها لطف داشته است و من هم بايد در برابر او صداقت داشته باشم و اطلاعات درست به او بدهم. حالا که قبول کردم که مربي هستم بايد بدانم به عنوان نفر دوم در پرسپوليس تصميم مي گيرم و اميدوارم بتوانم ماموريت خودم را خوب انجام دهم.


 غلام حسين پيرواني:
 استعفا در مرام کاري من نيست  

 غلام حسين پيرواني:
 استعفا در مرام کاري من نيست  

سرمربي تيم فوتبال اميد گفت: اميدوارم فدراسيون فوتبال مشکل بازيکنان سرباز را براي حضور در اردوي تيم برطرف کند.
به گزارش ايسنا، غلام حسين پيرواني درباره مشکلاتي که در اردوي گذشته تيم اميد به وجود آمده بود اظهار کرد: مشکلي که ما با آن مواجه هستيم اين است که بيشتر بازيکنان ما سرباز هستند و مشکلات خاص مربوط به خود را دارند.
وي افزود: فدراسيون فوتبال قول داده که مشکل بازيکنان سرباز براي حضور در اردوي تيم اميد برطرف شود و اميدوارم براي اردوي تيم اميد که از چهارشنبه آغاز مي شود اين مشکل به حداقل برسد.
پيرواني ادامه داد: با توجه به شرايطي که تيم اميد دارد و توقعي که براي صعود از اين تيم مي رود اين انتظار را داريم که باشگاه ها هماهنگي خوبي را با ما داشته باشند. خوشبختانه اين تعامل وجود داشته و اميدواريم اين همکاري بيشتر از قبل شود.
پيرواني درباره شايعه تهديدش به استعفا گفت: در مرام کاري من هيچ موقع بحثي از استعفا در ميان نبوده است. تنها به خاطر شرايطي که براي برخي بازيکنان به دليل خدمت سربازي شان وجود داشت از مسوولان فدراسيون فوتبال خواستم که اين مشکل را حل کنند وگرنه بحثي ازاستعفا در ميان نبوده و قطعا هيچ موقع من از استعفا استفاده نمي کنم.
وي با بيان اينکه با شروع ليگ اين مسابقات به وقت کنترل مي شود، گفت: بازيکناني که شرايط سني حضور در تيم اميد دارند در طول مسابقات زير ذره بين قرار مي گيرند. اين شرايط در ليگ برتر و ليگ يک وجود خواهد داشت و اگر بازيکن شايسته اي را پيدا کنيم قطعا آن بازيکن جايگزين بازيکنان فعلي مي شود.
مربي برتر اخلاق ليگ هشتم در ادامه با اعلام موافقت اجراي منشور اخلاقي گفت: ما در جامعه اي زندگي مي کنيم که اسلامي است و بايد اخلاق ما هم اسلامي باشد. اعتقاد دارم که منشور اخلاقي مي تواند به پاکسازي فوتبال ايران کمک کند و اميدوارم که اجراي منشور بتواند سال به سال وضعيت بهتري را در فوتبال ايران به وجود بياورد.  پيرواني در پاسخ به اين سوال که آيا شما موافق ورود فدراسيون فوتبال به زندگي خصوصي اشخاص هستيد، گفت: وقتي بازيکني يا مربي شاکي خصوصي دارد فدراسيون نمي تواند کاري به آن فرد داشته باشد.


 شکايت نيکبخت و عمران زاده به شوراي استيناف  

به دنبال محروميت عليرضا واحدي نيکبخت و حنيف عمران زاده از سوي ستاد منشور اخلاقي، اين بازيکنان به شوراي استيناف فدراسيون فوتبال شکايت کردند.
به گزارش ايسنا، در پي صدور حکم محروميت يکساله از حضور در مسابقات ليگ برتر براي عليرضا واحدي نيکبخت و حنيف عمران زاده از سوي ستاد منشور اخلاقي، اين بازيکنان به شوراي استيناف فدراسيون فوتبال شکايت کردند.
اين شکايت در حالي صورت گرفته است که علي کفاشيان و عزيزمحمدي رييس فدراسيون و رييس سازمان ليگ فوتبال بارها بر عدم بخشش اين محروميت ها و عدم صدور کارت بازي در ليگ امسال تاکيد کرده اند.
نيکبخت و عمران زاده بازيکنان فعلي تيم هاي تراکتورسازي و استقلال تهران به دليل مسايل اخلاقي و انضباطي به همراه فيروز کريمي سرمربي سابق تيم صبا، از حضور در ليگ نهم محروم شدند.


 تيم کشتي آزاد نوجوانان ايران در آسيا دوم شد  

تيم کشتي آزاد نوجوانان ايران با کسب 3 مدال طلا،  يک نقره و 3 برنز، نايب قهرمان آسيا شد.
به گزارش ايسنا، مسابقات کشتي آزاد نوجوانان آسيا در هند با قهرماني ميزبان به پايان رسيد و نوجوانان ايران براي دومين سال پياپي از کسب قهرماني بازماندند.  ايران در اين مسابقات با کسب 3 مدال طلا، يک نقره و 3 برنز و 75 امتياز پس از تيم هند به مقام نايب قهرماني دست يافت و تيم قزاقستان سوم شد. هند در اين مسابقات صاحب پنج مدال طلا، يک نقره و يک برنز شد.
در روز پاياني رقابت ها در شهر پونا هند، در وزن 63 کيلوگرم علي اصغر جبلي در ديدار فينال با شکست حريف هندي خود صاحب مدال طلا شد. در وزن 100 کيلوگرم سيد محسن ابراهيمي با شکست حريف هندي به مدال طلا دست يافت.


 انتخاب دستيار قطبي بعد از جلسه با مربيان باشگاهي  

رئيس فدراسيون فوتبال از انتخاب دستيار ايراني قطبي پس از جلسه با مربيان ليگ برتر و دسته اول خبر داد.
به گزارش فارس، علي کفاشيان در خصوص جلسه با افشين قطبي اظهار داشت: در اين جلسه کمک مربيان قطبي را مشخص کرديم. البته قرار است قطبي کمک هاي ايراني را بررسي کند و مذاکراتي با چند نفر انجام دهد، زيرا افرادي که وي قصد همکاري با آنها را دارد در ليگ فعاليت دارند و بايد با آنها صحبت و شرايط آنها را بررسي کند.
وي ادامه داد: از ميان مربيان داخلي هيچ اسمي را در نظر نگرفته ايم و قرار است قطبي تمام گزينه ها را بررسي کند. قرار شد فدراسيون فوتبال 2 جلسه با مربيان ليگ برتر و دسته اول با حضور افشين قطبي و غلامحسين پيرواني برگزار کند تا از بين مربيان ليگ برتري، يک مربي را به عنوان دستيار قطبي انتخاب کنيم. احتمال دارد اين جلسه تا پايان هفته تشکيل شود.
رئيس فدراسيون فوتبال در مورد نحوه اقامت قطبي عنوان کرد: براي قطبي منزلي در تهران تدارک ديده ايم تا بتواند در کنار خانواده اش به راحتي زندگي کند. قطبي به طور دائم در تهران خواهد ماند.
کفاشيان در خصوص وضعيت دستياران خارجي قطبي خاطرنشان کرد: قرارداد دستياران وي قطعي شده است و آنان نيز در تهران اقامت خواهند داشت.
وي در پاسخ به اين سوال که اگر مسائل به وجود آمده در تمرينات قبلي تيم ملي و ترک 6 اردو از سوي 6 نفر بار ديگر تکرار شود، آيا براي چنين افرادي بحث منشور اخلاقي اجرا خواهد شد; تاکيد کرد: در اين جلسات در خصوص منشور اخلاقي با قطبي صحبتي نداشته ايم، اما بر منشور اخلاقي پايبند خواهيم بود و با نفرات خاطي در هر جا که باشند با نظر کادر فني برخود مي کنيم.  کفاشيان در مورد بازي با آمريکا عنوان کرد: منتظر تاييد نهايي آنها هستيم و تاکنون هيچ چيز مشخص نشده است.


 نصرتي کاپيتان اول تراکتورسازي شد 

سرمربي تيم فوتبال تراکتورسازي تبريز گفت: ترکيب اصلي اين تيم در رقابت هاي ليگ برتر جاي آماده ترين هاست.
به گزارش ايسنا، فراز کمالوند افزود: من در تعيين نفرات اصلي تيم به هيچ عنوان و تحت هيچ شرايطي به اسم و رسم بازيکن توجه نخواهم کرد و هر کسي که از آمادگي کامل برخوردار باشد را به زمين مسابقه خواهم فرستاد.
وي با تاکيد بر اينکه تيم تراکتورسازي به دليل قدمت و جايگاه خاص در بين مردم آذربايجان بايد نتايج شايسته اي در ليگ برتر بگيرد، تصريح کرد: در اين ميان بازيکني که خود را به شرايط ايده آل و آمادگي کامل نرساند، قطعا" در ترکيب قرار نخواهد گرفت چرا که نام تيم تراکتور اين اجازه را نمي دهد.
کمالوند درباره مساله کاپيتاني تيم تراکتور در رقابت هاي ليگ برتر نيز گفت: محمد نصرتي به دليل سابقه و ملي پوش بودن کاپيتان اول ماست و پس از او عباس آقايي اين بازوبند را خواهد بست.
وي با تاکيد بر اينکه نمي خواهد تيم پرطرفدار تراکتور به حاشيه کشيده شود، از همه مردم و مسوولان آذربايجان شرقي و تبريز درخواست کرد تا همچون سال گذشته با حمايت هاي خود مانع از به وجود آمدن چنين جرياني شده و بسترهاي لازم را براي موفقيت تيم هموار کنند.
کمالوند توضيح داد: ماندن در ليگ برتر و حضوري درخور شان و اعتبار نام آذربايجان و تراکتورسازي در فصل جاري، نيازمند همدلي و همفکري مجموعه تيم و مسوولان استاني و مردم است و بايد همه دست در دست هم دهيم تا تراکتور را به اوج قله هاي افتخار برسانيم.


 مجيد جلالي: هيچ کس از فضاي اخلاقي ليگ راضي نيست  

مجيد جلالي گفت: هيچ کس از فضاي اخلاقي ليگ راضي نيست. به گزارش ايسنا،  اين مربي فوتبال افزود: وقتي فضاي حاکم بر فوتبال به اين شکل است بايد مکانيسمي براي ارزيابي و طبقه بندي افراد تعريف شود و منشور اخلاقي مي تواند اين مکانيسم باشد، البته اين منشور مشکلاتي دارد که قطعا در طول زمان حل خواهد شد.  وي در خصوص تاثير منشور اخلاقي بر پيشرفت فني تيم ها گفت: به هر حال اگر بتوانيم نظمي را حاکم کنيم و معيارهاي سالم براي موفقيت بر فضاي فوتبال کشور حکم فرما شود، اين مساله مي تواند به پيشرفت فني هم بينجامد.  وي با بيان اين که دستگاه هاي مختلفي بايد براي سالم سازي فضاي ورزشگاه هاي کشور همکاري کنند، افزود: سالم سازي فضاي ورزشگاه ها چيزي نيست که در کوتاه مدت محقق شود.  جلالي تصريح کرد: براي اين کار بايد دستگاه هاي مختلفي با يکديگر همکاري داشته و فعاليت هايشان را همسو کنند تا شاهد بهينه سازي رفتار تماشاگران باشيم.


 اخبار کوتاه 

احضار مسوولين پيکان و پاس به کميته انضباطي

کميته انضباطي فدراسيون راي هاي خود را در خصوص تيم ها و بازيکنان متخلف صادر کرد.
به گزارش ايسنا،  نشست رسيدگي به مشکلات اميرحسين صادقي بازيکن مس کرمان مبني بر مطالبه وجه روز سه شنبه سوم شهريور در محل کميته انضباطي تشکيل مي شود، اوليايي مدير عامل باشگاه مس بايد در اين جلسه حضور داشته باشد.
به منظور رسيدگي به مشکلات مالي ميثم اميري - بازيکن پيکان قزوين، کميته انضباطي روز يکشنبه هشتم شهريور درحالي تشکيل جلسه مي دهد که مسئولين باشگاه بايد در اين نشست حضور داشته باشند.
به منظور غيبت و ترک تيم توسط امير حسين يوسفي-بازيکن تيم استقلال اهواز، کميته انضباطي فدراسيون روز دوشنبه نهم شهريور تشکيل جلسه مي دهد.
به منظور رسيدگي به مشکلات ابوالفضل حاجي زاده، کميته انضباطي فدراسيون روز شنبه هفتم شهريور درحالي تشکيل جلسه مي دهد که مسوولين باشگاه پاس همدان بايد در نشست حضور پيدا کند.

آنجلوتي: مورينيو دوست من نيست

سرمربي تيم چلسي انگليس گفت: در رقابت هاي جام چلنج در آمريکا با خوزه مورينيو هيچ صحبتي نداشتم; زيرا او دوست من محسوب نمي شود.
به گزارش فارس و به نقل از سايت اخبار فوتبال جهان، کارلو  آنجلوتي اظهار داشت: من در کارم و خارج از محيط کاري، دوستان زيادي دارم; اما خوزه مورينيو دوست من نيست; بنابراين هيچ صحبتي ميان من و او هنگام بازي اينترميلان و چلسي  رد و بدل نشد.
وي افزود: به او به عنوان يک همکار احترام مي گذارم و براي من تنها در حد همين مطرح است و نه بيشتر.
مربي با تجربه و تازه وارد لندني ها ادامه داد: ما همکار و دو رقيب هستيم; ولي دوست نيستيم. شايد زماني که به کارم خاتمه دهم و او نيز بازنشسته شود،  فرصتي فراهم شود که با هم دوست شويم.


بکام: از بازي در گالاکسي لذت مي برم

بازيکن انگليسي تيم فوتبال گالاکسي گفت: از حضور در آمريکا و بازي براي لوس آنجلس لذت مي برم.
به گزارش فارس، ديويد بکام تصريح کرد: در برخي از روزنامه ها خواندم که از قول من نوشته شده بود،  بابت بازي در گالاکسي احساس ناراحتي مي کنم; ولي واقعيت اين نيست. من لذت زيادي از بازي در آمريکا مي برم و اگر اينگونه نبود در اين تيم نمي ماندم.
بازيکن پيشين منچستريونايتد انگليس،  رئال مادريد اسپانيا و آ.ث ميلان ايتاليا افزود: هواداران گالاکسي هميشه به حمايت از من پرداخته اند. من هيچ وقت رفتار يک فرد را به حساب جمع نمي گذارم.
او با اين اظهارنظر بحث اختلاف با تماشاگران حامي گالاکسي را به خاطر بدرفتاري يک تماشاگر تکذيب کرد.

آرسنال قهرمان جام الامارات شد

تيم فوتبال آرسنال انگليس در آخرين روز از جام الامارات مقابل گلاسکورنجرز به برتري رسيد و مقام نخست اين جام را از آن خود کرد.
به گزارش فارس، آرسنالي ها يکشنبه شب در لندن و مقابل 56 هزارنفر هوادار با گل هاي جک ويل شاير2 و 72 و ادواردو داسيلوا 10 مقابل تيم اسکاتلند پيروز شد.
شاگردان آرسن ونگر در روز نخست اين جام برد با نتيجه 2 بر يک مقابل اتلتيکو مادريد را مغلوب کرد.
در ديدار ديگر اتلتيکو مادريد برابر پاري سن ژرمن به تساوي يک بر يک رسيد.
در اين بازي سرخيو ليونل آخرو 41 - پنالتي براي تيم مادريدي گل زد و ليون نيز توسط لودويگ گيولي 71 دروازه تيم حريف را باز کرد.

فان درفارت: از رئال مادريد مي روم

بازيکن تيم فوتبال هلندي رئال مادريد گفت: با توجه به رفتار غيرحرفه اي مقامات باشگاه از اين تيم مي روم.
به گزارش فارس و به نقل از رويترز، رافائل فان درفارت تصريح کرد: نمي شود تنها به خاطر پول از همه چيز چشم پوشي کرد.
وي افزود: حضورم در تيم ملي هلند زير سوال رفته و اين به خاطر بازي بد يا کم کاري من نيست بلکه به خاطر بي توجهي مقامات رئال مادريد است.
فان در فارت از دو باشگاه انگليسي تاتنهام و منچستر سيتي پيشنهاد رسمي دارد اما وکيلش ادعا مي کند او به ايتاليا خواهد  رفت.

بائو: جاي خالي کريمي را پر مي کنم

هافبک تيم فوتبال پرسپوليس تهران گفت: کريمي بازيکن بزرگي است; اما مي توانم جاي خالي او را پر کنم.
به گزارش فارس، ميثم بائو اظهار داشت: علي کريمي بازيکن بزرگي است و احترام خاصي براي او قائل هستم. اميدوارم بتوانم جاي خالي او را در پرسپوليس پر کنم.
وي افزود: بعد از اردوي ترکيه و انجام تمرينات هوازي در تهران وضعيت خوبي داريم و براي بازي مقابل مس کرمان آماده اي.
بائو ادامه داد: تنها مشکل ما بازي هاي کم تدارکاتي است و اميدوارم اين موضوع تاثيري در موفقيت ما نداشته باشد چون کمي از نظر تيمي ناهماهنگ هستيم، البته کادر فني سعي مي کند با فوتبال درون تيمي اين مشکل را حل کند.
وي در باره کادر فني جديد پرسپوليس گفت: کرانچار اهداف بزرگي در سر دارد و بايد به او براي رسيدن به آنها کمک کنيم. ايکوويچ را نيز به خوبي مي شناسم. يک مربي کاربلد است.
هافبک تيم فوتبال پرسپوليس درباره تيم مس کرمان گفت: تجربه بازي مقابل اين تيم را دارم و از بازيکنان آنها شناخت نسبي خواهم داشت.  هدفم اين است که در صورتي که در ميانه زمين باشم بتوانم مهاجمان را به خوبي تغذيه کنم و همچنين ميانه زمين را براي پرسپوليس نگه دارم.

باشگاه استقلال اهواز رفع تعليق شد

باشگاه استقلال اهواز روز يکشنبه پس از جلسه کميته انضباطي رفع تعليق شد.
به گزارش فارس، باشگاه استقلال اهواز به دليل عدم پرداخت مطالبات 7 نفر از بازيکنان و مربيان سابق خود از سوي کميته انضباطي به حالت تعليق درآمده بود; اما جلسه کميته انضباطي شهرام شفيع زاده، مديرعامل اين تيم با وکلاي طلبکاران برگزار شد.
در اين جلسه قرار شد بدهي هاي باشگاه استقلال اهواز از محل درآمد اين باشگاه در سازمان ليگ پرداخت شود.
در اين جلسه وکلاي سعيد رمضاني، اکبر ميثاقيان، مهرزاد رضايي، محمد آقامحمدي و حسن مرادي حضور داشتند.

لغو سفر تيم ملي فوتسال به ليبي

رييس کميته فوتسال فدراسيون فوتبال گفت: اطمينان دارم که شوراي برون مرزي در مخالفت با سفر تيم ملي به ليبي دليل بسيار مهمي داشته است.
به گزارش ايسنا، رضا ترابيان  اظهار کرد: به هر حال سفر به ليبي از ابعاد مختلف براي تيم ملي اهميت داشت. اين مسابقات مهم و بين قاره اي بود و مي توانست براي ما خيلي مهم باشد اما، اطمينان دارم که شوراي برون مرزي در مخالفت با سفر تيم ملي به ليبي دليل بسيار مهمتري داشته است.
ترابيان درباره مکان برگزاري سه بازي دوستانه برزيل گفت: دو بازي با تيم ملي بزرگسالان قطعا در تهران برگزار مي شود. از طرف ديگر استانداري آذربايجان غربي اعلام کرده که حاضر است براي انجام بازي در تيم ملي برزيل با تيم ملي اميد ايران هواپيماي اختصاصي در اختيار قرار دهد که اگر اين اتفاق بيفتد اين بازي به ميزباني اروميه برگزار خواهد شد.

سفر تيم ملي تيروکمان به چين هم لغو شد

تيم ملي تيروکمان ايران به علت عدم صدور رواديد از حضور در مسابقات جهاني تيروکمان چين بازماند. به گزارش ايسنا، داستان لغو مکرر اعزام هاي تيروکمان به قسمت ششم رسيد. به گفته مسوولان فدراسيون تيروکمان اين بار به علت دير ارسال شدن دعوتنامه از چين و عدم موفقيت در گرفتن رواديد بازيکنان تيم ملي تيروکمان از حضور در مسابقه جهاني بازماندند.
مسابقات چين آخرين ورلدکاپ سال 2009 بود و ملي پوشان تيروکمان با حضور در اين مسابقات فرصت کسب سهميه براي حضور در مسابقات المپيک را داشتند.
قرار بود تيم ملي بعد از حضور در چين در کشور کره اردو زده و از آنجا خود را براي حضور موفق در مسابقات جام جهاني کره آماده کند.
اين ششمين بار است که اعزام تيم ملي تيروکمان به دلايلي همچون عدم صدور ويزا، دير رسيدن دعوتنامه کشورهاي ميزبان، نبود هتل، مشکلات مالي و... لغو مي شود.

اعلام برترين هاي ليگ برتر تيراندازي با کمان

پس از برگزاري هفته چهارم ليگ برتر مردان و هفته دوم ليگ بانوان برترين ها و جدول مسابقات رشته ريکرو اعلام شد.
به گزارش ايسنا، مسابقات اين هفته در رشته ريکرو مردان و بانوان در شهرکرد برگزار شد که در پايان در امتيازات به دست آمده انفرادي مردان عماد خلج با کسب 322 امتياز از تيم پارس جنوبي در صدر قرار گرفت. ابراهيم رنجبر ديگر هم تيمي خلج که از جانبازان 70 درصد سرافراز ايران است، با 321 امتياز دوم و ميثم رستمي از تيم دانشگاه علوم پزشکي گيلان با 317 امتياز سوم شد.
در بخش بانوان، سارا اسدي از تيم کشت و صنعت ميلاد خراسان با کسب 304 امتياز صدرنشين شد، ياسمن شيريان ديگر ورزشکار کشت و صنعت ميلاد خراسان با کسب 293 امتياز دوم و آمنه مرزوقي از تيم کيش با 289 امتياز سوم شد.

رشد 90 درصدي رکورد جوانان
دو و ميداني کار معلول

سرمربي تيم دو و ميداني جانبازان و معلولين از رشد 90 درصدي رکورد جوانان دو و ميداني کار جانباز و معلول در طول اردوهاي آمادگي خبر داد. بهمن رضايي با اعلام اين خبر افزود: با انجام رکوردگيري که از نخستين اردوي آمادگي تاکنون به عمل آمده به جرات مي توان گفت که با رشد 90 درصدي رکوردها روبه رو بوديم و ورزشکاران با کسب آمادگي در هر مرحله از اردو رکوردهاي بالاتري را به ثبت رساندند که اين امر خود نشانگر پيشرفت بسيار خوب و چشمگير اين عزيزان است.
وي در خصوص حضور ملي پوشان در مسابقات آسيايي 2009  توکيو خاطر نشان کرد: از 24 ورزشکار دعوت شده به نخستين اردوي آمادگي در نهايت هجده دو و ميداني کار معلول زير 19 سال انتخاب شدند تا دراين رقابت ها شرکت نمايند.

موفقيت ايران
در اولين جشنواره بين المللي فيلم هاي ورزشي

در اولين جشنواره بين المللي فيلم هاي ورزشي ويدئويي و برنامه هاي تلويزيوني بلگراد فيلمسازان ايراني موفق به دريافت سه جايزه اصلي اين جشنواره شدند. به گزارش ستاد خبري هشتمين جشنواره فيلم هاي ورزشي تهران، اولين جشنواره بين المللي فيلم ورزشي، ويدئو و برنامه تلويزيوني در موزه سينماي يوگسلاوي از 27 تا 30 ماه ژوئن برگزار شد که رضا نام دوست و سياوش زرينآبادي جوايز اصلي اين جشنواره را کسب کردند. در اين جشنواره که با حمايت فدراسيون بين المللي فيلم هاي ورزشي و تلويزيوني festi، کميته بين المللي المپيک (WOA)، انجمن روزنامه نگاران ورزشي صربستان و کميته ملي المپيک صربستان در موزه سينماي يوگسلاوي برگزار شد، «رضا نظام دوست» در بخش مستند با اثر «از ابر هم بالاتر» و در بخش ورزش و جامعه فيلم با اثر «زنان کوهنورد ايران» و «سياوش زرين آبادي» براي فيلم «ورزشکاران» موفق به دريافت سه جايزه اصلي اين جشنواره شدند. براساس اين گزارش جوائز در سالن موزه سينماي بلگراد توسط دبير جشنواره اهدا شد که از طرف ايران دکتر «اميرعلي جواديان» عکاس و هنرمند ايراني و کارشناس فرهنگي بلگراد اين جوايز را دريافت نمود.