نسخه شماره 2136 - 1388/05/13 -


جنايت خانوادگي به خاطر زن دوم


مرگ محکوم به اعدام در زندان


باجگيري خواهر و برادر از پزشک داروساز با فيلم سياه


دو مرد و يک زن، مظنونان قتل هاي سريالي ماهشهر


اخبار کوتاه


 جنايت خانوادگي به خاطر زن دوم  

گروه حوادث: با گشوده شدن گره معماي مرگ يک زن جوان در شمال غرب پايتخت، کيفرخواست شوهرش صادر شد.
به گزارش خبرنگار مردم سالاري، بازپرس «محمد حسين شاملو» کشيک جنايي پايتخت، ساعت دو بامداد سوم مرداد 1387 به دنبال تماس تلفني پليس از مرگ اسرارآميز زن جواني به نام «ربابه» در شمال غرب پايتخت باخبر شد.
اين مقام قضايي و پليس دايره 10 اداره آگاهي مرکز به ساختمان مورد نظر در نزديکي بلوار گل هاي تهرانسر رفتند و با ديدن جنازه، رسيدگي به معما را در دستور کار خود قرار دادند.
شواهد نشان مي داد «ربابه» با شوهر 42 ساله اش «علي» اختلاف کهنه داشت و بر اثر مصرف غذاي آغشته به سم، قرباني جنايت شد.با طرح فرضيه جنايت خانوادگي، متهم دستگير شد اما در بازجويي ها خود را بي گناه خواند.30 روز بعد «علي» با قرار وثيقه آزاد شد تا اين که پزشکي قانوني با قطعيت، فرضيه خودکشي «ربابه» را رد کرد. بدين ترتيب شوهر او بازداشت شد و وقتي در بن بست اطلاعاتي قرار گرفت پرده از راز شوم برداشت.
«علي» گفت: «ربابه» فهميده بود که سرش هوو آورده ام و به همين دليل با من سر ناسازگاري داشت. پس از اين که زن اولم را کشتم صحنه سازي کردم تا همه خيال کنند خودکشي کرده است. به دنبال اين اعترافها و بازسازي صحنه جنايت، ديروز کيفرخواست همسرکش در دادسراي امور جنايي تهران صادر شد. خانواده داغدار حکم اعدام خواسته است.


 مرگ محکوم به اعدام در زندان  

گروه حوادث - فاطمه گلرخ: مردي که همسايه اش قرباني دعوا بر سر سيم کارت اعتباري کرده و به مرگ محکوم شده بود به خاطر بيماري در زندان جان سپرد. به گزارش خبرنگار مردم سالاري افسر نگهبان کلانتري 128 تهران نو، ظهر 21 بهمن 1386 از کشته شدن مرد 29 ساله اي به نام «فرشاد.ت» باخبر شد و ماجرا را با دادسراي ناحيه 27 در ميان گذاشت. سپس بازپرس حسين اصغرزاده (کشيک جنايي) و افسران دايره 10 اداره آگاهي مرکز به ساختمان مورد نظر در خيابان صفاي شرقي رفتند و با ديدن جنازه کارد آجين، رسيدگي به پرونده را در دستور کار خود قرار دادند. شواهد نشان مي داد «فرشاد» به دست همسايه 51 ساله اش «حميدرضا» از پا درآمد و با افشاي اين مساله، متهم رديابي و دستگير شد. «حميدرضا» که ابتدا خود را بي گناه مي خواند مي خواست با دروغگويي، تحقيق را به بيراهه بکشد اما با ديدن مدرک هاي دادگاه پسند و شاهدان جنايت چاره اي جز بيان حقيقت نيافت. وي گفت: «فرشاد» و برادرش بارها مرا اذيت کرده و حالم را گرفته بودند. آن روز، دو سيم کارت اعتباري موبايل به قيمت 13 هزار تومان به من فروختند و وقتي فهميدم سرم کلاه گذاشته اند کنترل اعصابم را از دست دادم. من با چاقوي ميوه خوري به جان «فرشاد» افتادم اما حالا پشيمانم. با صدور کيفرخواست، مجرم به شعبه 71 دادگاه کيفري معرفي شد و او پاي ميز محاکمه ايستاد.در اين نشست که به رياست قاضي «نورالله عزيزمحمدي» و با حضور چهار مستشار تشکيل شد ابتدا نماينده دادستان، کيفرخواست را خواند.  «محمد شادابي» اعلام کرد: مادر داغدار از قصاص جاني، گذشته و رضايت داده اما چون محل سکونت پدر «فرشاد» شناسايي نشده و او در دسترس نيست از طرف دادستان براي «حميدرضا» اشد مجازات خواهانم.
مرد عصيانگر وقتي در جايگاه ويژه قرار گرفت گفت: «فرشاد» و برادرش، سيم کارت را سه هزار تومان بيش تر از قيمت واقعي به من فروخته بودند. زماني که اعتراض کردم کتک مفصلي به من زدند و به همين خاطر به خانه ام رفتم و چاقو به دست گرفتم. وي که سرش را پايين انداخته بود ادامه داد: حالا خيلي پشيمانم و خودم را براي اجراي حکم اعدام آماده کرده ام. در پايان آن نشست، هيات قضايي وارد شور شد و «حميدرضا» را به مرگ محکوم کرد. اين مرد اما براثر بيماري از زندان به بيمارستان فرستاده شد و جان سپرد.


 باجگيري خواهر و برادر از پزشک داروساز با فيلم سياه  

گروه حوادث: رئيس پليس اداره آگاهي استان تهران از بازداشت يک زن و برادرش به جرم باجگيري از پزشک داروساز خبر داد.   به گزارش مردم سالا ري به نقل از مرکز اطلا ع رساني پليس استان تهران سرهنگ «اسماعيل هادئي» گفت: هفته گذشته پزشک داروساز به اداره آگاهي آمد و از يک زن و دو مرد جوان ، شکايت کرد.او ادعا مي کرد فريب خورده است و متهمان با تهيه فيلم غيراخلاقي در يک خانه اجاره اي در شهرک «مارليک» چهار ميليون و 500 هزار ريال پول نقد و چکي به مبلغ يک ميليارد و بيست ميليون ريال باج گرفتند. اين مقام ناجا، توضيح داد: ماموران خانه موردنظر را در يکي از خيابان هاي «مارليک» شناسايي کردند و به طور نامحسوس تحت کنترل قرار دادند.درآن بين مشخص شد زني به همراه برادر و دو دختر مجردش اين ساختمان را به تازگي اجاره کرده بودند. وي اضافه کرد : ماموران با حکم قضايي،  آن خانه را بازرسي و شماري از وسايل شاکي را کشف کردند.همچنين با به دست آمدن يک کارت ويزيت، پليس به مخفيگاه متهمان رسيد و «مريم» و برادرش «مجيد» را دستگير کرد.بدين ترتيب چک هاي اخاذي شده ، پول و مدارک شاکي پيدا شد و خواهر و برادر بازجوئي شدند. آنان انگيزه خود را انتقام جوئي و تنبيه شاکي به خاطر مزاحمت عنوان کردند و هم اکنون تحقيق جامع تر درباره پرونده ادامه دارد.


 دو مرد و يک زن، مظنونان قتل هاي سريالي ماهشهر  

با گذشت دو ماه از کشف اولين جسد زن در قتل هاي سريالي «ماهشهر»، رييس پليس آگاهي استان خوزستان، از دستگيري چند مظنون در روند رسيدگي به اين قتل ها خبرداد و چگونگي به قتل  رسيدن مقتولان را منوط به اعلام نتيجه نهايي گزارش پزشکي قانوني دانست. سرهنگ رادي جلالي، رييس پليس آگاهي استان خوزستان به ايسنا، درباره روند رسيدگي به پرونده  قتل هاي سريالي «ماهشهر» اظهار کرد: در حال حاضر تيم اعزامي از پليس آگاهي کشور به «ماهشهر» به همراه کارآگاهان استان در حال بررسي شواهد و مدارک اين قتل ها هستند که تاکنون پيگيري هاي انجام شده منجر به کشف نشده است. وي با بيان اين که در روند رسيدگي به پرونده  مظنوناني نيز مدنظر هستند، افزود: تا کنون سه تن که دو نفر از آنها مرد و يک زن هستند، به عنوان مظنون توسط پليس دستگير شده و بررسي از اين افراد ادامه دارد. سرهنگ رادي جلالي درباره انگيزه قاتل يا قاتلان احتمالي در اين پرونده  نيز گفت: يکي از ويژگي هاي اصلي قتل هاي سريالي نبودن انگيزه همچون اختلاف، سرقت، تجاوز و ... است به طوري که در برخي موارد حالات رواني موجب وقوع قتل از سوي قاتل مي شود. وي ادامه داد: سه مقتول زن اين پرونده  هيچ نسبت فاميلي با هم نداشتند و با توجه به کشفيات پليس هيچ ربايشي نيز توسط قاتل يا قاتلان احتمالي در کار نبوده است، به طوري که با توجه به گزارش اوليه پزشکي قانوني و نبود آثار ضرب و شتم، همچنين تجاوز به نظر مي رسد که مقتولان با ميل و رغبت به خودروي احتمالي قاتل يا قاتلان سوار شده بودند. وي دور بودن محل کشف اجساد را دليل وجود خودرو قاتل يا قاتلان عنوان و تصريح کرد: ظواهر امر و حرف هاي اعضاي خانواده مقتولان نشان مي دهد که قربانيان هيچ گونه مشکل اخلاقي نداشته اند. به گفته سرهنگ رادي جلالي با توجه به نوع کشته شدن اين افراد پليس حدس مي زند که قاتل يا قاتلان احتمالي مرد باشند، اما هنوز رسما نمي توان جنسيت قاتل را مشخص کرد.  در دوازدهم خردادماه امسال، جسد زني به نام (ز) 24ساله در محدوده اي خارج از شهر ماهشهر درحالي که دست و پايش طناب پيچ شده بود ، کشف شد، تنها 24روز از کشف اين پرونده گذشته بود که جسد يک زن به نام (س)26ساله نيز در نزديکي کشف اولين جسد پيدا شد اين درحالي بود، پليس در حال بررسي اين پرونده بود که جسد سومين زن که مربوط به يک زن 27ساله بود نيزدر 24تيرماه کشف شد.  محدوده مشخص شده کشف اين اجساد و همچنين وجود تشابه در شکل کشف اين جسدها موضوع سريالي بودن اين قتل ها را براي پليس تا حدودي محرز کرد.


 اخبار کوتاه 

انفجار کارخانه توليد مواد شيميايي در سيدني

بخشي از يک کارخانه بزرگ توليد مواد شيميايي در استراليا منفجر و آتش سوزي مهيبب به پا شد.
  به گزارش ايسکانيوز، ديروز بيش از 100 آتش نشان براي مهار شعله هايي که از يک کارخانه توليد مواد شيميايي در حاشيه «سيدني» استراليا زبانه مي کشيد به تکاپو افتادند.
در انبار اين کارخانه بزرگ ، پلاستيک و سوخت نگهداري مي شد و به همين دليل عمليات دشوار تر شد.
هنوز معلو نيست کسي در انفجار کشته شده است يا نه: به دنبال اين رخداد، بخش گسترده اي از آسمان شهر با دود غليظ پوشانده شد. 

 برخورد مرگبار ون با کاميون در چين

 مقامات محلي چين، از کشته شدن 9 نفر و مجروح شدن 12 نفر ديگر در تصادف يک دستگاه ون و يک کاميون در شرق اين کشور خبر دادند.
به گزارش ايسنا، رسانه هاي دولتي چين از قول رييس پليس مرکزي اين کشور اعلام کردند: رانندگان هر دو وسيله نقليه جزو کشته شدگان اين سانحه رانندگي هستند.
همچنين بر اساس اعلام پليس شرق چين، اين سانحه رانندگي در ساعت 23:10 به وقت محلي روي داد.
رييس پليس شرق چين نيز يادآور شد: هنوز علت وقوع اين سانحه رانندگي مشخص نشده است و تحقيقات کارشناسان پليس در اين باره ادامه دارد.

وحشت دودي ، اين بار در بوئينگ 757 انگليسي

بار ديگر هواپيماي مسافربري پهن پيکر يک شرکت بزرگ انگليسي بر اثر نقص فني مجبور به فرود اضطراري شد.
 به گزارش ايسکانيوز; ديروز بوئينگ 757 شرکت «بريتيش ايرويز» انگليس با افزون بر 250 مسافر و خدمه، فرودگاه بين المللي «لندن» انگليس را به مقصد «بارسلون» اسپانيا ترک کرده بود که ناگهان آژير هشدار آتش درآمد.
همان موقع مسافران و خدمه با ديدن دود در دم پرنده آهنين وحشت کردند و خلبان ، مجبور به فرود اضطراري شد.با نشستن هواپيما روي پهنه فرودگاه، سرنشينان به سرعت با استفاده از سرسره هاي اضطراري تخليه شدند و البته گفته مي شود هيچ کدامشان آسيب جدي نديدند.
هم اکنون کارشناسان، سرگرم بررسي علت بروز اين رخداد هستند.بررسي هاي مقدماتي ماموران امنيت پرواز نشان مي دهد هيچ عمدي در بروز اين رخداد وجود نداشته است.

 دستگيري 85 نفر در آفريقاي جنوبي
به جرم حمل مواد مخدر، تجاوز و سرقت

مقامات پليس مرکزي آفريقاي جنوبي از دستگيري 85 نفر در مناطق مختلف اين کشور به جرم حمل مواد مخدر، تجاوز، ضرب و شتم و سرقت خبر دادند.
به گزارش ايسنا، کاپيتان «مگا نوب»  سخنگوي دپارتمان پليس مرکزي آفريقاي جنوبي - در مصاحبه اي با شبکه خبري فرانس24، تصريح کرد: در گزارش ادارات پليس در مناطق مختلف کشور نظير پايتخت آمده است که طي يک ماه اخير 85 نفر به جرم سرقت، ضرب و شتم، حمل مواد مخدر، قمار و فروش مال دزدي توسط ماموران پليس دستگير و روانه بازداشتگاه شدند.
وي اضافه کرد: اکثر دستگيرشدگان از اهالي «کاتلونگ» در جنوب «ژوهانسبور گ»  پايتخت آفريقاي جنوبي  هستند.
در ميان دستگير شدگان چند نفر به اتهام مصرف مشروبات الکلي و يا مهاجرت غير قانوني توسط ماموران بازداشت شدند.