نسخه شماره 2105 - 1388/04/03 -


حذف ايران دومين رخداد مهم فوتبال آسيا


اعلام دلايل محروميت تعليقي ميثاقيان از مربيگري


مارکو از پرسپوليس به فيفا شکايت کرد


جواد نکونام در يک قدمي ويارئال

غلامحسين مظلومي:
ليگ برتر را از اول شهريور شروع کنيد


پورحيدري: احمد طوسي سرمربي پاس مي شود


اخبار خارجي


اخبار داخلي


 حذف ايران دومين رخداد مهم فوتبال آسيا 

از نگاه کاربران سايت کنفدراسيون فوتبال آسيا حذف ايران از مسابقات مقدماتي جام جهاني  2010 دومين اتفاق مهم فوتبال آسيا بوده است.
به گزارش ايسنا، سايتAFC  با طرح سوالي با اين مضمون که "مهمترين اتفاق فوتبال آسيا کدام است" از کاربران خود خواسته که از ميان گزينه هاي موجود به گزينه موردنظر خود راي دهند.
در اين نظرسنجي  37/4 درصد از کاربران سايت کنفدراسيون فوتبال آسيا صعود کره شمالي پس از  44 سال به جام جهاني را مهمترين اتفاق رقابت هاي انتخابي جام جهاني  2010 دانسته اند و  28/3 درصد از کاربران حذف ايران را دومين اتفاق مهم ارزيابي کرده اند.
راهيابي عربستان به ديدار پلي آف، صعود ژاپن به عنوان نخستين تيم به جام جهاني، هفتمين حضور کره جنوبي در جام جهاني و نخستين حضور آسيايي استراليا در جام جهاني در رده هاي بعدي اين نظرسنجي اينترنتي قرار گرفته اند.


 اعلام دلايل محروميت تعليقي ميثاقيان از مربيگري 

براساس اعلام سازمان ليگ فوتبال اکبر ميثاقيان محروميت تعليقي دارد و مي تواند با هر تيمي قرارداد امضا کند.
به گزارش فارس، عزز محمدي در مورد محروميت اکبر ميثاقيان اظهار داشت: ميثاقيان يکي از سه مربي است که بر اساس منشور اخلاقي محروم شده است و محروميت او براساس پرونده مربوط به تخلف و دلالي نيست. البته محروميت ميثاقيان تعليقي است و او مي تواند با هر باشگاهي قرارداد امضا کند.
وي ادامه داد: علت اصلي محروميت ميثاقيان اين است که فصل گذشته همراه با تيم استقلال اهواز چند بار به بازيکنان اين تيم شوک وارد کرده و به سوي بازيکنانش بطري آب پرتاب کرده است. او اعتراض هايي هم به داوري داشته و مصاحبه  هايي عليه تيم هاي حريف انجام داده و محروميت تعليقي او به خاطر اين مسائل است و هيچ مساله ديگري ندارد. بنابراين فصل آينده مي تواند مربيگري کند اما در صورت اينکه مرتکب تخلف شود، محروم مي شود.
محمدي تاکيد کرد: پرونده مربيان متخلف در زمينه دلالي بسته نشده است و ما منتظر پاسخ استعلام خود از نهادهاي مربوطه هستيم.


 مارکو از پرسپوليس به فيفا شکايت کرد  

مربي برزيلي اسبق تيم فوتبال پرسپوليس به فيفا شکايت کرد.
به گزارش فارس، مارکو مربي برزيلي تيم فوتبال پرسپوليس در زمان مربيگري قطبي، به دليل پرداخت نشدن 20 ميليون تومان از مطالباتش به فيفا شکايت کرد.
مهدي حاجي باقر مدير برنامه هاي مارکو در اين باره به خبرنگار ورزشي خبرگزاري فارس گفت: باشگاه پرسپوليس در توافقي که با من و مارکو داشت قرار شد 42 ميليون تومان به اين مربي پرداخت کند. آنها به من چک دادند اما فقط 22 ميليون تومان آن نقد شد و 20 ميليون تومان آن بلاتکليف ماند.
وي افزود: بارها به باشگاه پرسپوليس رفتم تا اين موضوع را پيگيري کنم اما هيچ کس جوابم را نداد. به همين دليل مارکو به فيفا شکايت کرده و اين موضوع به اطلاع مسوولان پرسپوليس از طريق ايميل و نامه رسيده است.
مدير برنامه هاي مارکو در جواب اين سوال که چرا شما در گذشته اعلام کرديد مارکو با پرسپوليس تسويه حساب کرده اما الان مي گوييد او به فيفا شکايت کرده است، اظهار داشت: من چک 42 ميليوني گرفته بودم و نمي دانستم فقط 22 ميليون آن پاس مي شود. وقتي متوجه شدم; به من وعده امروز و فردا دادند که تا امروز هيچکدام از اين وعده ها عملي نشده است. هفته گذشته به مارکو اعلام کردم باشگاه پرسپوليس پولش را پرداخت نکرده و هر کار قانوني که دوست دارد انجام دهد. او نيز از پرسپوليس به فيفا شکايت کرد.
پيش از اين نيز مديربرنامه هاي وينگادا، سرمربي فصل گذشته پرسپوليس نيز از شکايت اين مربي پرتغالي به فيفا به دليل پرداخت نشدن مطالباتش خبر داده بود.


 جواد نکونام در يک قدمي ويارئال  

جواد نکونام بازيکن ايراني اوساسونا به احتمال فراوان هفته  آينده با تيم ويارئال قرارداد امضا مي کند.
به گزارش ايسنا، جواد نکونام هافبک تواناي تيم اوساسونا که در مدت زمان حضورش در اين تيم به يکي از محبوب ترين بازيکن ايالت پمپلونا تبديل شده بود و با گل هاي به يادماندني اش نقش موثري در نتايج دو فصل پيش اوساسونا در جام يوفا و لاليگا ايفا کرده بود، پس از دريافت پيشنهادهاي متعدد از سوي باشگاه هاي اسپانيايي به احتمال فراوان هفته  آينده با امضاي قراردادي به تيم ويارئال خواهد پيوست.
ويارئال در قبال جذب نکونام پنج ميليون يورو به باشگاه اوساسونا خواهد پرداخت و همچنين بابت اين انتقال حدود سه ميليون يورو به نکونام خواهد رسيد. با اين مبلغ، جواد نکونام گران ترين بازيکن تاريخ فوتبال ايران خواهد شد که با هشت ميليون يورو از تيمي به تيم ديگر پيوسته است.
مدير برنامه هاي نکونام در حال انجام آخرين مذاکرات با باشگاه ويارئال است و در صورتي که توافق نهايي حاصل شود، نکونام براي انعقاد قرارداد هفته آينده به اسپانيا سفر خواهد کرد.
ويارئال يکي از تيم هاي ريشه دار و قديمي اسپانياست که سال آينده در رقابت هاي ليگ اروپا (جام يوفا) حضور خواهد داشت.
اين تيم فصل گذشته پس از تيم هاي بارسلونا، رئال مادريد، سويا و اتلتيکو مادريد در رده پنجم جدول رده بندي رقابت هاي لاليگا قرار گرفت و توانست مجوز حضور در ليگ اروپا را کسب کند.
در تيم ويارئال بازيکنان نامداري همچون روبرت پيرس، کيکو، کاپدويا، پاسکال سيگان و مارکوس سه نا حضور دارند.


 غلامحسين مظلومي:
 ليگ برتر را از اول شهريور شروع کنيد  

مديرتيم فوتبال استقلال تهران پيشنهاد کرد که زمان آغاز نهمين دوره ليگ برتر فوتبال ايران 15 روز به تاخير بيفتد.
به گزارش ايسنا: غلامحسين مظلومي در گفت وگو با اظهار کرد: مسوولان فدراسيون فوتبال تصميم گرفته اند که ليگ نهم 15 مرداد برگزار شود، به تصميم آن ها احترام مي گذاريم. آن ها مي خواهند ليگ پويا و منظمي داشته باشند. من به عنوان يک پيشکسوت پيشنهاد مي کنم اين زمان را 15 روز به تاخير بيندازند و ليگ اول شهريور شروع شود.
وي افزود: باشگاه ها زماني که تيم ملي نياز داشت بازيکنان خود را در اختيار قرار دادند و هر کاري که مي توانستند انجام دادند. اميدوارم هم اکنون فدراسيون فوتبال هم به خاطر آن همکاري و اينکه خستگي بازيکنان از تن شان بيرون برود،  شروع ليگ را به تاخير بيندازد. اين چند روز تاخير شايد روي ليگ چندان تاثير نگذارد اما براي بازيکنان بسيار مفيد است. آن ها مي توانند با استراحت در کنار خانواده شان و دور بودن از تمرينات انگيزه ي خوبي را براي شروع دوباره فصل پيدا کنند. تيم ملي که به جام جهاني نرفته و ما زمان داريم که چند روزي ليگ را ديرتر برگزار کنيم.
مدير تيم فوتبال استقلال با اشاره به اينکه حضور زياد فوتباليست ها در مسابقه هاي باشگاه هاي آسيا، جام حذفي و ليگ برتر باعث شده تا آن ها مقداري از فوتبال زده شوند گفت: در حال حاضر بعضي از بازيکنان که توپ را مي بينند،  گويي حالشان به هم مي خورد. آن ها بايد کاملا استراحت کرده و با انگيزه خوب و منظم بر سر تمرينات حاضر شوند.
وي در مورد حضور تنها 7 بازيکن اصلي تيم در تمرين دوشنبه ادامه داد: هنوز تمرينات به شکل رسمي خود نيست و به مرور تعداد بازيکنان بيشتر خواهد شد.
مظلومي افزود: به بازيکنان گفته ام که مشکلات شان را حل کنند و بعد از آن در تمرينات حضور پيدا کنند. بازيکنان جديد مشکلات مالياتي داشتند که پس از حل شدن مشکلاتشان حضور پيدا مي کنند. بازيکنان ملي پوش هم در استراحت بسر مي برند.
مدير تيم فوتبال استقلال تهران گفت: دوست نداريم که بازيکنان با مشکل تمرين کنند. آن ها بايد با خيالي راحت و انگيزه بالا براي تمرينات حاضر شوند.
وي از انجام تست آمادگي جسماني بازيکنان استقلال خبر داد و گفت: بازيکنان سه شنبه و پنج شنبه در آکادمي ملي المپيک تست آمادگي جسماني مي دهند تا ببينيم وضعيت شان به چه نحو است.
سرپرست تيم استقلال در مورد زمان آمدن روته مولر مربي آلماني اين تيم گفت: او از شنبه هفته آينده به تمرينات ملحق خواهد شد.


 پورحيدري: احمد طوسي سرمربي پاس مي شود  

مديرفني باشگاه پاس همدان گفت: به احتمال فراوان احمد طوسي به عنوان سرمربي تيم فوتبال پاس در ليگ نهم فعاليت کرده و عليرضا منصوريان هم در کنارش خواهد بود.
به گزارش ايسنا، منصور پورحيدري پيرامون آخرين تصميمات گرفته شده براي کادر فني تيم فوتبال پاس همدان، اظهار کرد: پس از جلسه اي که با هيات مديره و مديريت باشگاه داشتيم، در حال حاضر مشغول بررسي هستيم تا با در نظر گرفتن همه جوانب بتوانيم کادر فني قوي و تيم خوبي را به لحاظ ترکيب بازيکنان در ليگ نهم ببنديم.
وي افزود: اکنون کميته نقل و انتقالات ما مشغول مذاکره با بازيکنان مختلف و بررسي شرايط نفرات فعلي است تا بهترين گزينه ها را براي رقابت هاي امسال جذب کنيم. تيم پاس امسال هم به لحاظ بضاعت مالي و هدف گذاري رويه اي تقريبا مشابه سال گذشته خواهد داشت که تنها درصد مشخصي به طور معمول به اعتبارات مالي آن افزوده مي شود. لذا ما در اين فصل هم همچنان جوان گرايي خواهيم کرد اما با برنامه ها و تغييراتي که در کادر فني و ترکيب بازيکنان خواهيم داشت، سعي مي کنيم در وهله اول در ميان تيم هاي نيمه بالاي جدول و در صورت امکان به جمع سه تيم ابتدايي ليگ برسيم.
پورحيدري در پاسخ به اين سوال که سرانجام احمد طوسي سرمربي تيم پاس در ليگ نهم خواهد بود يا عليرضا منصوريان، به ايسنا گفت: در حال حاضر عليرضا منصوريان به جمع کادر فني ما پيوسته و به همراه رضا طلايي کارش را در تيم پاس آغاز کرده است. منصوريان از بازيکنان بزرگ ايران بوده که زحمت بسياري براي فوتبال اين مملکت کشيده است; ضمن اينکه با توانايي و استعدادي که در او مي بينم، بدون شک مي تواند از مربيان بزرگ ايران هم شود. کمک مي کنيم تا منصوريان در کلاس هاي مربيگري شرکت کرده و بتواند کارت سرمربيگري در ليگ برتر را از فدراسيون فوتبال اخذ کند اما او در فصل آتي از اعضاي کادر فني تيم پاس خواهد بود; ضمن اينکه معتقدم تصميم براي سرمربي شدن او در اين مقطع کمي احساسي است که قطعا با تجربه اي که مي تواند در کنار مربيان باسابقه کسب کند، آينده خوبي در پيش رو خواهد داشت.


 اخبار خارجي 

آمريکا پل رسيدن قهرمان اروپا به فينال

قهرمان فوتبال اروپا بخت خود را براي راهيابي به ديدار نهايي جام کنفدراسيون ها مقابل آمريکا مي آزمايد.
به گزارش فارس، تيم اسپانيا که در مرحله گروهي اين پيکارها برابر نيوزيلند، عراق و آفريقاي جنوبي به سه برد رسيد و با 9 امتياز به مرحله نيمه نهايي اين جام راه يافت،   امروز در ورزشگاه فري استيت به مصاف آمريکا در مرحله نيمه نهايي مي رود که از گروه دوم همراه با افت و خيز هايي صعود کرد. 
حريف مردان ويسنته  دل بوسکه ابتدا در گروه دوم مقابل ايتاليا و برزيل دو شکست را متحمل شد اما در آخرين بازي مصر را شکست داد که با سه امتياز همين ديدار، جواز صعود را کسب کرد.
ديگر ديدار مرحله نيمه نهايي ميان آفريقاي جنوبي و برزيل روز پنجشنبه انجام خواهد شد.
مسابقات جام کنفدراسيون ها به ميزباني آفريقاي جنوبي، ميزبان جام جهاني 2010 در حال برگزاري است.

ريبري يا روبينيو در راه کاتالونيا هستند

باشگاه بارسلونا به تلافي خريدهاي نجومي فلورنتينو پرس مي کوشد يکي از دو گزينه روبينيو و ريبري را به هر قيمتي خريداري کند.
به گزارش فارس و به نقل از اسپورت کاتالونيا، خوان لاپورتا از هيات مديره باشگاه بارسلونا دستور دارد تحت هر شرايطي تا پايان اين هفته يکي از دو بازيکن معرفي شده توسط کادر فني و پپ گوارديولا، يعني روبينيو و ريبري را خريداري کند.
براي اين دو بازيکن مبلغ خاصي عنوان نشده و دو هيات جداگانه براي مذاکره با وکلاي اين بازيکنان بارسلونا را ترک کرده اند.
اين در حالي است که ريبري دو بار در چند روز اخير تاکيد کرده که اگر قرار باشد از بايرن مونيخ برود تنها مقصدش رئال مادريد خواهد بود.

پويول: مي خواهم در بارسلونا بازنشسته شوم

کاپيتان بارسلونا پس از جلسه با لاپورتا از اراده جدي خود براي بازنشستگي در بارسلونا خبر داد.
به گزارش فارس و به نقل از رويترز، کارلس پويول گفت: بيشتر مدافعان در تيم خود مي مانند و معمولا پيشنهاد خاصي در زمان بازيگري خود ندارند اما من در چند سال گذشته حداقل 4 پيشنهاد خوب داشته ام و همه آنها را رد کرده ام.
وي افزود: مديون بارسلونا هستم و مي خواهم در همين تيم بازنشسته شوم. مديرعامل باشگاه بارسلونا نيز از اينکه چنين تصميمي گرفته ام بسيار خوشحال است.

بنزما در ليون مي ماند

مدير برنامه هاي مهاجم تيم ملي فوتبال فرانسه گفت: بنزما هيچ جا نخواهد رفت و کماکان براي ليون بازي خواهد کرد.
به گزارش فارس و به نقل از روزنامه ديلي ميل، کريم جزيري اظهار داشت: اخباري که حکايت از توافق و عقد قرارداد ميان بنزما و باشگاه منچستريونايتد دارد، درست نيست. کريم در تعطيلات تابستاني بسر مي برد. بنزما مي خواهد فصل آينده هم در ليون بماند. او بر اين مسئله پافشاري مي کند.
جزيري عنوان کرد: اين بازيکن معتقد است در فاصله يک سال تا شروع رقابت هاي جام جهاني درست نيست که تيم باشگاهي خود را عوض کند. او در اين باره خوب فکر کرده و تصميم گرفته است.
بنزما از جمله گزينه هاي جدي باشگاه منچستريونايتد به منظور جايگزيني کريستيانو رونالدو است که با رقم 94ميليون يورو به رئال مادريد پيوست.
بنزما 22 ساله که از سال 2004 براي المپيک ليون بازي مي کند، سابقه انجام 76 بازي باشگاهي به همراه اين تيم داشته و 26 گل نيز زده است.

سيلوا: هرگز والنسيا را ترک نمي کنم

مهاجم تيم فوتبال والنسيا اسپانيا گفت: تحت هيچ شرايطي اين تيم را ترک نمي کنم.
به گزارش فارس و به نقل از رويترز، داويد سيلوا تصريح کرد: هيچ مذاکره اي ميان من و مقامات يا وکلاي رئال مادريد صورت نگرفته است و اطمينان دارم که در والنسيا خواهم ماند.
وي افزود: والنسيا دچار مشکل شديد مالي است و من قصد توهين به هيچ بازيکني را ندارم اما در مورد خودم بايد بگويم که مشکل مالي باعث نمي شود فراموش کنم که هواداران مرا دوست دارند.
سيلوا تاکيد کرد: رئال مادريد باشگاه ثروتمندي است اما من به دنبال ثروت نيستم.


 اخبار داخلي 

سوريان به روي تشک مي رود

حميد سوريان قهرمان سه دوره جهان در جام بين المللي آزوماش اوکراين با صلاح ديد مربيان روي تشک مي رود.
به گزارش فارس از شهرري، حميد سوريان يک ماه است که تمرينات خود را آغاز کرده و با تيم جوانان فرنگي کشورمان در خانه کشتي به تمرينات آماده سازي خود مي پردازد.
اين نابغه کشتي جهان در سه سال اخير در گفت وگو با خبرنگار فارس در شهرري اظهار داشت: در حال حاضر تمريناتم را آغاز کرده ام و نمي توانم بگويم چند درصد آماده ام ولي به مرور زمان بدنم را با مسابقات جهاني 2009 دانمارک وفق مي دهم تا بتوانيم در اين مسابقات مهم مدال طلا را از آن خود کنم.
سوريان بعد از شش ماه نخستين مسابقات برون مرزي خود را در اکراين تجربه مي کند و اين در حالي است که سال قبل در همين جام، مدال طلا را از آن خود کرده بود.

تاپ مولر امروز جواب نهايي را مي دهد

تاپ مولر امروز به مسوولان باشگاه پرسپوليس جواب نهايي را مي دهد.
به گزارش فارس، تاپ مولر کانديداي سرمربيگري تيم فوتبال پرسپوليس پس از جلسه هيات مديره قرار است جواب نهايي اش را در خصوص حضور در پرسپوليس به مسوولان اين تيم بدهد.
مسوولان باشگاه پرسپوليس از تاپ مولر خواسته اند مبلغ پيشنهادي خود را کاهش دهد اما او ظاهرا با اين موضوع موافق نيست. گفته مي شود تاپ مولر براي حضور در پرسپوليس خواهان دريافت مبلغ يک ميليون و 200 هزار يورو شده است.
مدير برنامه هاي تاپ مولر در اين باره گفت: با توجه به صحبت هايي که با اين مربي داشتم قرار است وي امروز جواب نهايي خود را به من بگويد تا به باشگاه پرسپوليس اعلام کنم. تاپ مولر پيشنهادهايي او از دو کشور ديگر نيز دارد.
درباره مربيگري پرسپوليس گفته مي شود مديران پرسپوليس خواهان حضور تاپ مولر هستند اما با توجه به رقم پيشنهادي بالاي اين مربي آلماني، شانس لوکا پرزوويچ کروات براي مربيگري پرسپوليس بيشتر است.

150 ميليون تومان پاداش صعود شاهين
 به ليگ برتر فوتبال

 بازيکنان و کادرفني تيم فوتبال شاهين پارس جنوبي پس از صعود به رقابت هاي ليگ برتر فوتبال کشور 150 ميليون تومان به عنوان پاداش دريافت کردند.
به گزارش ايسنا، پس از صعود تيم فوتبال شاهين پارس جنوبي بوشهر به ليگ برتر فوتبال کشور، مسوولان اين باشگاه براي تمامي اعضاي کادرفني و بازيکنان تيم مبلغ 150 ميليون تومان پاداش در نظر گرفتند.  اين مبلغ بين بازيکنان; کادرفني و همراهان تيم تقسيم خواهد شد.

 سپاهان در ترکيه اردو مي زند

 اردوي 10 روزه تيم فوتبال فولاد مبارکه سپاهان در ترکيه در کمپ منطقه گلباشي در 30 کيلومتري آنکارا برگزار مي شود.
به گزارش ايسنا، اين اردو از هفتم تا هفدهم تيرماه برگزار مي شود و طي آن طلايي پوشان ضمن پشت سر گذاشتن اردوي آماده سازي 2 ديدار تدارکاتي را در روزهاي پاياني اردو با دو تيم مطرح باشگاهي از ترکيه اي برگزار خواهند کرد.
ياران امير قلعه نويي در اين مدت در هتل پاتاليا مستقر خواهند شد.

 ملي پوش کشتي آزاد همچنان به دنبال طلب خود

 به گزارش ايسنا، نايب قهرمان سال 2007 کشتي آزاد جهان همچنان به دنبال طلب دوسال گذشته خود ازتيم صنايع و معادن همدان است.
سعيد ابراهيمي اظهار کرد: در حالي که بايد تمام فکر و ذکرم به کشتي و تيم ملي باشد، به دنبال طلب 20 ميليوني ام از دوسال قبل هستم و زندگي ام به نوعي مختل شده است.
وي ادامه داد: اين موضوع را با رييس هيات کشتي همدان مطرح کردم که در پاسخ گفت "برو شکايت کن" اما، من تا به حال به خاطر استانم شکايت نکرده ام، نه فرد خاصي که حالا با گفته ي او بروم شکايت کنم. دوست ندارم با تيم استانم کار به جاهايي بکشد که ناخوشايند باشد.
ابراهيمي همچنين گفت: يزداني خرم رييس فدراسيون با مدير کل تربيت بدني صحبت کرده و پي گير شده است که از آنها تشکر مي کنم. اميدوارم اين مشکل هرچه زودتر برطرف شود تا با خيال راحت بتوانم درخدمت تيم ملي باشم.
 
 
عباسفرد با پيکان قرارداد بست

مهاجم فصل گذشته تيم فوتبال استقلال با پيکان قزوين قرارداد بست.
به گزارش فارس، عليرضا عباسفرد که فصل گذشته با تيم استقلال قرارداد يکساله امضا کرده بود براي فصل جديد با توجه به يارگيري هاي صورت گرفته در استقلال، با تيم هاي ديگر وارد مذاکره شد و سرانجام با پيکان قرارداد داخلي امضا کرد.
وي امروز با عقد قرارداد داخلي يکساله به پيکان پيوست.

باقري ها با پرسپوليس تمديد کرد

نبي الله باقري ها با حضور در باشگاه پرسپوليس قرارداد مالي خود را براي يک فصل ديگر تمديد کرد.
به گزارش فارس، نبي الله باقري ها ديروز با حضور در دفتر مديرعامل باشگاه پرسپوليس قرارداد مالي خود را به مدت يک فصل ديگر با سرخپوشان تمديد کرد.
پيش از اين اعلام شده بود از امروز بازيکناني که حضورشان در باشگاه براي فصل بعد نهايي شده است با حضور در دفتر مديرعامل قراردادهاي رسمي خود را براي ثبت در هيات فوتبال به امضا خواهند رساند.