نسخه شماره 2083 - 1388/03/06 -

پرسپوليس - بنيادکار در ليگ قهرمانان آسيا
امروز هواداران با پرچم قرمز سکوها را پر کنند


آبان ماه بهترين زمان بازي ايران و آمريکا است

پورحيدري:
هيچ بازيکني در تيم ملي مصدوم نشده است


انصاريان: به خاطر پرسپوليس 4 سال صبر کردم


منچستر يونايتد - بارسلونا در شهر جاوداني


اخبار داخلي


عنايتي: استقلال بدون قلعه نويي هم براي من در اولويت است


قطبي به لژيونرهاي اماراتي، استراحت داد


 پرسپوليس - بنيادکار در ليگ قهرمانان آسيا
 امروز هواداران با پرچم قرمز سکوها را پر کنند  

سرمربي تيم فوتبال پرسپوليس پيش از ديدار حساس اين تيم مقابل بنيادکار گفت: از همه هواداران پرسپوليس مي خواهم که با پرچم ها و پيراهن هاي قرمز به استاديوم آزادي بيايند و تمام سکوهاي آن را براي حمايت از تيم شان پر کنند.
به گزارش ايسنا، نشست خبري پيش از بازي ديدار تيم هاي پرسپوليس ايران و بنيادکار ازبکستان در مرحله پلي آف رقابت هاي ليگ قهرمانان آسيا ديروز برگزار شد.
ادواردو نلو وينگادا در اين نشست اظهار کرد: درست است که پرسپوليس به خاطر صعود به عنوان تيم اول به اين مرحله اکنون ميزبان است اما، معتقدم اقدام درست آن است که اين بازي ها در اين مرحله به صورت رفت و برگشت باشد، کاري که در تمام دنيا و فوتبال اروپا انجام مي شود.
وي افزود: تمام تيم هايي که به اين مرحله راه يافته اند، همه قدرتمند هستند. ضمن اين که تيم بنيادکار هم در ديدارهاي قبلي خود توانسته سپاهان را در اصفهان شکست دهد که اين نشان مي دهد کار ما تا چه حد برابر اين تيم سخت است.
وينگادا در پاسخ به سوال يکي از خبرنگاران ازبکستاني مبني بر اينکه بنيادکار در مدت اخير هميشه هفتمين بازي خود را با پيروزي پشت سر گذاشته است و غلبه اين تيم بر سايپا در سال گذشته و سپاهان دليل بر اين ادعاست و اکنون نيز هفتمين بازي اين تيم از مقطعي به بعد مقابل پرسپوليس خواهد بود، آيا شما اعتقادي به اين مساله داريد، گفت: اين آمار و ارقام ارتباطي به موفقيت و پيروزي تيم ندارد. من به اين مسايل اعتقادي ندارم و فکر مي کنم آن چيزي که باعث پيروزي يک تيم مي شود، کيفيت بازي آنها و عملکرد بازيکنانش است.
وينگادا در پاسخ به اين سوال که آيا حساب ويژه اي روي بازي "ريوالدو" در اين مسابقه باز کرده ايد، گفت: يک تيم يازده بازيکن دارد و عملکرد تمام آنها مي تواند در موفقيت آن تاثيرگذار باشد. شايد برخي بازيکنان برجسته در مقاطعي بتوانند گره از کار تيم شان باز کنند اما، در هر حال ستاره تيم خود تيم است نه يک به يک بازيکنان آنها.
وينگادا تصريح کرد: اين توانايي بالاي شماست که ذهن مرا مي خوانيد و مطمئن باشيد اگر انگيزه اي براي اين مسابقه نداشتم در اينجا حضور نداشته و روي نيمکت پرسپوليس نمي نشستم.
وينگادا در پاسخ به اين سوال که آيا اين مسابقه آخرين بازي شما در تيم پرسپوليس خواهد بود و صحبت هاي مديرعامل باشگاه مويد اين مساله است، پاسخ داد: من از پنج دقيقه بعد خودم هم مطلع نيستم که قرار است چه اتفاقي بيفتد، فعلا اين بازي برايم از اهميت ويژه اي برخوردار است و بايد بگذاريد اين مسابقه و شرايط حساس آن تمام شود و بعد راجع به اين مسايل صحبت کنيد. 
همچنين سرمربي تيم فوتبال بنيادکار ازبکستان گفت: با توجه به اينکه پرسپوليس به عنوان نخستين تيم گروه به اين مرحله صعود کرده و از امتياز ميزباني هم بهره مي برد، ما کار بسيار دشواري برابر اين تيم قدرتمند خواهيم داشت.
به گزارش ايسنا، "ممت آمت" سرمربي تيم فوتبال بنيادکار ازبکستان در نشست خبري پيش از بازي با تيم  پرسپوليس اظهار کرد: صد درصد بازي سختي را در پيش رو خواهيم داشت. چرا که پرسپوليس تنها نماينده  ايراني ها در اين مرحله است، ضمن اين که آنها برابر تماشاگران خود بازي هاي جالبي را به نمايش مي گذارند. اين تيم معروف را به خوبي مي شناسم و از برخي بازيکنان معروف شان از جمله علي کريمي نيز شناخت دارم و معتقدم تعادل خوبي ميان نفرات آنها برقرار است. پرسپوليس به عنوان تيم اول گروهش صعود کرده و در بازي هم از يار دوازدهم خود يعني تماشاگرانش بهره مي برد که در مجموع همه اينها کار ما را برابر اين تيم سخت مي کند.
وي افزود: در هر صورت تيم بنيادکار هم از نظر جسمي و رواني آماده اين مسابقه است و ما معتقديم وقتي يک بازي يک برنده خواهد داشت بايد از هر تلاشي براي پيروزي در آن دريغ نکنيم و تمام قدرت مان را به کار گيريم.
سرمربي بنيادکار در پاسخ به اين سوال که تاثير ريوالدو به عنوان مدير فني تيمش در موفقيت هاي اين تيم ازبکستاني چقدر است، گفت: ريوالدو بازيکن معروفي بوده و هست و البته معتقدم حضور او در کادرفني هم شرايط مثبتي را براي ما فراهم کرده و ارزيابي بسيار خوبي از حضورش دارم.


 آبان ماه بهترين زمان بازي ايران و آمريکا است 

سخنگوي فدراسيون فوتبال آمريکا گفت: تلاش مي کنيم ديدار دوستانه با ايران در آبان ماه انجام شود.
به گزارش فارس، خبر پيشنهاد فدراسيون فوتبال آمريکا به فدراسيون فوتبال ايران براي انجام ديدار دوستانه در ورزشگاه آزادي، بازتاب زيادي در پي داشت.
علي کفاشيان و مهدي تاج، اين خبر را تائيد کردند و نيل بيوث،  سخنگوي فدراسيون آمريکا اين خبر را مورد تائيد قرار داد.
بيوپ، سخنگوي فدراسيون فوتبال آمريکا درباره جزئيات اين پيشنهاد عنوان کرد: شرايط هر دو تيم در مرحله مقدماتي جام جهاني 2010 حساس است،  بنابراين به احتمال زياد مي توانيم زمان مسابقه دوستانه را براي آبان ماه سال جاري تنظيم کنيم، اگر چه همه چيز به نحوه نتيجه گيري دو تيم در ديدارهاي بعدي بستگي دارد.
وي ادامه داد: اگر تکليف ما در مرحله مقدماتي جام جهاني به پلي آف کشيده شود و يا اينکه با انجام مسابقه هاي بعدي وضعيت مان مشخص شود مي توانيم زمان مسابقه را اعلام کنيم. ما برنامه ريزي زماني را به عملکردمان در ديدارهاي آينده منوط کرده ايم. با اين حال نظر ما اين است که اين بازي در ماه نوامبر 2009 (آبان 88) برگزار شود.
بيوپ تاکيد کرد: هدف اصلي ما صعود به جام جهاني 2010 است و به همين دليل در حال تدارک لازم در اين زمينه هستيم.
ايران و آمريکا در جام جهاني 1998 فرانسه مسابقه حساسي را برگزار کردند که در آن ديدار ايران با گل هاي حميد استيلي و مهدي مهدوي کيا موفق شد با نتيجه 2 بر يک به برتري برسد. اين دو تيم يک مسابقه دوستانه هم در لس آنجلس برگزار کردند که با تساوي يک بر يک به پايان رسيد.


 پورحيدري:
 هيچ بازيکني در تيم ملي مصدوم نشده است  

منصور پورحيدري گفت: هيچ بازيکني در جريان اردوي تيم ملي مصدوم نشده و تنها "صادقي" در اردو دچار آسيب ديدگي شد.
به گزارش ايسنا، سرپرست تيم ملي فوتبال اظهار کرد: در حالي که به آخر مرحله دوم تمرينات تيم ملي رسيده ايم بايد بگويم که به جز صادقي هيچ بازيکني در اردوي تيم ملي دچار آسيب ديدگي نشد و بازيکناني که به دليل مصدوميت اردوي تيم ملي را ترک کردند همگي با آسيب ديدگي به تيم ملي اضافه شده بودند. به هر حال آنها هم تلاش کردند که به تيم ملي کمک کنند اما، آسيب ديدگي به آنها اين اجازه را نداد.
پورحيدري جدايي رحمان رضايي از اردوي تيم ملي را موقتي خواند و گفت: رضايي در جلسه اي که با قطبي داشت اعلام کرد که به دليل برخي مشکلات خانوادگي نمي تواند در تمرينات شرکت کند، به همين دليل قطبي اجازه داد که او تمرينات را ترک کند. رضايي شخصيت بزرگي دارد و بازيکن بااخلاقي است. قطبي هم چنين نظري نسبت به او دارد. بنابراين اگر تا پيش از اين سه بازي گرفتاري هاي خانوادگي او برطرف شد به تيم اضافه مي شود اما، اگر نشد بعد از اين سه بازي بار ديگر به تيم ملي اضافه مي شود.
پورحيدري درباره جدايي حسن اشجاري از تمرينات تيم ملي گفت: به او گفته بايد مدتي استراحت کند. شايد مصدوميت او با فيزيوتراپي حل شود اما، اگر اين طور نشد، بايد تحت عمل جراحي قرار بگيرد.
وي با بيان اينکه به طور رسمي اعلام نشده که بازي ايران و کره شمالي روي چمن طبيعي برگزار مي شود، گفت: يک هفته است که چنين بحثي مطرح شده اما، هنوز به طور رسمي چنين چيزي اعلام نشده است. اگر فيفا يا فدراسيون فوتبال کره شمالي به طور رسمي اعلام کنند که اين بازي روي چمن طبيعي برگزار مي شود، قطبي بايد تغييراتي را در برنامه تيم ملي در چين به وجود بياورد چرا که همه برنامه ما براساس بازي روي چمن مصنوعي تنظيم شده بود.
پورحيدري زمان سفر تيم ملي به چين را ساعت 20 عنوان کرد و در پاسخ به اين سوال که بازيکنان پرسپوليس چه زماني به تيم ملي اضافه مي شوند، گفت: چاره ديگري نداشتيم و در روز چهارشنبه همان يک پرواز به چين وجود داشت. بنابراين مجبور شديم براي بازيکنان پرسپوليس روز پنج شنبه شرايط سفر به چين را فراهم کنيم.
پورحيدري درباره پيشنهاد برگزاري بازي ايران وآمريکا گفت: هنوز فرصت نشده که قطبي درباره اين بازي اظهارنظر کند. تمام فکر و ذکر او به سه بازي مهم پيش رو است و پس از اين سه بازي بايد درباره اين بازي تصميم گيري شود.


 انصاريان: به خاطر پرسپوليس 4 سال صبر کردم  

مدافع اسبق تيم فوتبال پرسپوليس گفت: براي دريافت طلبم از اين باشگاه 4 سال صبر کردم اما هيچ نتيجه اي نداشت.
به گزارش فارس، علي انصاريان در مورد شکايتش از پرسپوليس و درخواست براي تعليق فعاليت هاي اين باشگاه اظهار داشت: سال 84 از کميته انضباطي حکم گرفته بودم که طلبم پرداخت شود اما تا امروز هيچ اتفاقي نيفتاد.
وي ادامه داد: کل طلبم از باشگاه پرسپوليس 70 ميليون تومان بود اما 20 درصد مسئولان باشگاه از من کم کردند و 20 درصد هم خودم بخشيدم تا به پولم برسم. 10 درصد هم ماليات کم شد و در نهايت طلب من به 23 ميليون تومان تقليل يافت اما هنوز نتوانسته ام اين پول را بگيرم.
اين مدافع تاکيد کرد: باشگاه پرسپوليس حتي يک نامه به کميته انضباطي نوشت که من قراردادي دو ساله با باشگاه استيل آذين امضا کرده ام و بايد 20 درصد، بابت اين قرارداد دو ساله به آنها پرداخت کنم که توانستم با ارائه مستنداتي ثابت کنم قراردادم با استيل آذين يکساله بوده است. علي پروين با همه قرارداد دو ساله بست اما من حاضر به اين کار نشدم.
انصاريان افزود: به خاطر پرسپوليس و طرفداران خونگرم و فراوانش 4 سال صبر کردم و هيچ اعتراضي نکردم. من در زندگي هر چه دارم از پرسپوليس است و اين مسئله را هيچوقت فراموش نمي کنم اما بايد شرايط من را هم درنظر بگيريد. پدر من بيمار است و هزينه فراواني براي درمانش مي پردازم اگر خداي نکرده بلايي سر پدرم بيايد آن موقع 23 ميليارد تومان هم براي من ارزشي ندارد. من اکنون به اين 23 ميليون تومان نياز دارم.
مدافع فصل گذشته استقلال اهواز با اشاره به سوابقش در پرسپوليس عنوان کرد: همواره براي پرسپوليس با جان و دل بازي کردم. بارها مصدوم شدم. بدنم پر از بخيه شد. همه اين کارها را به خاطر پرسپوليس انجام دادم اما يکبار هم اجازه بدهيد که باشگاه به بازيکن کمک کند.
انصاريان يادآور شد: زماني که داريوش مصطفوي دبير فدراسيون بود نامه خودم را به او دادم. او در زير شکوائيه من نوشت: "باشگاه پرسپوليس هرچه سريعتر طلب انصاريان پرداخت شود. " اما دو ماه بعد که خود او مديرعامل باشگاه پرسپوليس شد دستور خودش را هم قبول نداشت و گفت بايد صبر کنيد.


  منچستر يونايتد - بارسلونا در شهر جاوداني  

اينجا رم، شهر جاوداني است. همان جا که شهر بي دفاع نيز ناميده شده است. پايتخت ايتاليا اين بار دروازه هايش را به روي گلادياتورهاي معاصر باز کرده است. گلادياتورهايي که ديگر زره بر تن ندارند، از شمال اروپا مي آيند و نه در کلوزئوم که در المپيک رم بر سر جام قهرماني ليگ قهرمانان اروپا به جنگ رقيب مي روند. ديگر از اسپارتاکوس هم اثري نيست تا به نجات بردگان عليه ستم امپراتور قيام کند. اينجا همه مبهوت هنرنمايي "مسي" و "رونالدو" هستند.
به گزارش ايسنا، امشب در ورزشگاه المپيک رم جنگ ستارگان ديگري برپاست. در اين نبرد اما از تقابل زميني ها و کيهاني ها آنطور که جرج لوکاس، کارگردان آمريکايي ساخته و پرداخته است، خبري نيست. کارگرداني اين نمايش را سرآلکس فرگوسن و پپ گوآرديولا بر عهده دارند. نمايشي با سوپر استارهاي جهاني همانند کريستيانو رونالدو و ليونل مسي.  پرونده رقابت هاي جام يوفا نه تنها براي امسال که براي هميشه بسته شد. شاختار دونتسک اوکراين با پيروزي برابر وردربرمن براي نخستين بار قهرمان جامي شد که ديگر برگزار نخواهد شد; دست کم با عنوان جام يوفا. از اين پس اروپايي ها به جاي جام يوفا شاهد برگزاري رقابت هايي با نام "ليگ اروپا" خواهند بود. يکي از همان چيزهايي که ميشل پلاتيني، رئيس فرانسوي اتحاديه فوتبال اروپا وعده اش را داده بود. چهارشنبه اين هفته اما، فوتبال باشگاهي در اروپا به نقطه جوش خود خواهد رسيد، جايي که شياطين سرخ براي دفاع از عنوان قهرماني فصل پيش خود در ورزشگاه المپيک رم به ديدار بارسلونا خواهند رفت.  در همان نگاه نخست به دو تيم در خواهيم يافت که اين ديدار بيش از هر چيز صحنه پيکار دو ستاره کنوني فوتبال دنياست: کريستيانو رونالدو و ليونل مسي. مردان اول و دوم فوتبال اروپا و جهان اين بار نشان خواهند داد به راستي کداميک بر ديگري برتري دارد. اين بار بر خلاف هميشه دوئل رو در روي آنها تعيين کننده است. شايد برنده ديدار چهارشنبه شب در رم خيلي زود بتواند عنوان برترين فوتباليست اروپا و چه بسا جهان در سال 2009 را از آن خود کند.
اين ديدارالبته به نبرد اين دو ستاره خلاصه نمي شود و جنگ ستارگان همچنان ادامه خواهد داشت: ژاوي هرناندس - پل اسکولز، وين روني  ساموئل اتوئو و تيري آنري  ديميتار برباتف ديگر نبردهاي به ياد ماندني ديدار چهارشنبه شب را بر پا خواهند کرد.
مسي - رونالدو
اين دو تنها شناخته شده ترين بازيکنان دنيا نيستند که گلزن ترين آنها هم به شمار مي روند. رونالدوي پرتغالي در رقابت هاي ليگ برتر اين فصل که با قهرماني زود هنگام منچستر يونايتد همراه شد، با 18 گل زده در صدر فهرست برترين گلزنان اين رقابت ها قرار دارد. اين در حالي است که او مهاجم نوک نيست. اين حرف را هم درباره مسي آرژانتيني مي توان به زبان آورد: او نيز در لاليگاي اين فصل که با قهرماني زودهنگام آبي  اناري ها همراه شده است، با زدن 23 گل از بهترين گلزنان اين رقابت ها به حساب ميآيد. اين بازيکن 21 ساله آرژانتيني به طور تقريبي 0/416 گل را در هر بازي لاليگا (45 گل در 108بازي) به ثمر رسانده است. حال آن که رونالدو هم با زدن 84 گل در 196 مسابقه ليگ برتر ميانگين 0/428 گل را براي هر بازي براي خود به ثبت رسانده است.
چنانچه پاي افتخارهاي شخصي در ميان باشد، همه چيز به نفع ستاره مغرور پرتغالي خواهد بود. اين بازيکن 24 ساله در سال 2008 مرد سال فوتبال جهان شد و توپ طلاي اروپا را نيز در رقابت با مسي بي ادعا از آن خود کرد. در جدول گلزن ترين بازيکنان فصل پيش ليگ قهرمانان اروپا نيز اين بازيکن شماره  هفت اولدترافوردي ها بود که بالاتر از شماره 10 کاتالاني ها قرار گرفت. آن نبرد 8 بر 6 به سود رونالدو تمام شده بود. هر چند در سال جاري مسي با 8 گلي که در اروپا زده، 2 برابر بيشتر از رونالدو دروازه حريفان را باز کرده است.
دوئل مربيان
سر آلکس فرگوسن: خستگي ناپذير
همگان فينال فصل جاري ليگ قهرمانان اروپا را "فينالي رويايي" مي خوانند. فينالي که همه  مي خواستند، شاهد آن باشند; از تماشاگران گرفته تا شبکه هاي تلويزيوني. شايد به همين دليل بود که حذف مشکوک چلسي در نيمه نهايي آن چنان که بايد سر و صداي زيادي را به پا نکرد. اگر "اوفربو"، داور نروژي ديدار برگشت مرحله نيمه نهايي ليگ قهرمانان اروپا با اشتباه هايش به جاي چلسي حذف بارسلونا را رقم مي زد، معلوم نبود، سر و صداي رسانه ها چه مدت و با چه اندازه اي ادامه مي يافت.  به هر حال فينال امسال هماني شد که بايد. سر آلکس فرگوسن باور دارد که نمايش رم ميان منچستر يونايتد و بارسلونا از تمام ابزارهاي لازم برخوردار است، تا به فينالي تاريخي در ليگ قهرمانان اروپا بدل شود.
پيرمرد 67 ساله اسکاتلندي که شياطين سرخ را براي يازدهمين بار قهرمان ليگ برتر کرده، خستگي نمي شناسد و خيال بازنشستگي هم ندارد. فرگوسن که يونايتد را به 18 قهرماني ليورپول رسانده مي گويد، دوست دارد از آنفيلدي ها در تعداد قهرماني جلو بزند: «ما مي توانيم اين کار را بکنيم تيم جواني داريم و سال آينده هم براي قهرماني تلاش مي کنيم. خودم هم مي خواهم به کار ادامه بدهم و هرگز به کناره گيري از فوتبال فکر نکرده ام. سلامتي ام به من مي گويد چه زماني بايد بروم.»
اين مربي 38 ساله همچنين درباره رئال مادريد رقيب ديرينه بارسلونا گفت: «براي ما فصلي فوق العاده بود ولي بايد به رئال مادريد هم تبريک بگويم. چرا که آنها در تمام طول فصل ما را به شدت تعقيب کردند و به ما نشان دادند در آينده هم بايد تا پايان مبارزه کنيم. اگر تيم ديگري ما را تعقيب مي کرد، شايد خيلي زودتر از اينها قهرمان لاليگا مي شديم.»
گوآرديولا درباره بازي چهارشنبه شب برابر منچستريونايتد هم گفت: «رسيدن به قهرماني در لاليگا به کارمان آمد چرا که اکنون مي توانيم روي بازي فينال تمرکز داشته باشيم. برنامه من اين بود که به بسياري از بازيکنانم براي فينال رم استراحت بدهم، نمي خواهم در مورد آسيب ديدگي آنها ريسک کنم. ما هم اکنون هم غايبان زيادي داريم.»
غايبان:
بارسلونا
گوآرديولا در خط دفاع بزرگترين مشکل را دارد. او چهار بازيکن اصلي اش را در اين خط در اختيار ندارد. دني آلوس و اريک آبيدال محروم هستند. رافائل مارکس و گابريل ميليتو مصدوم. يحيي توره و جرارد پيکه گزينه هاي اصلي پپ در خط دفاعي خواهند بود. کارلس پويول و سيلوينيو هم در دفاع هاي کناري به کارگرفته خواهند شد.
منچستريونايتد
فرگوسن شايد ريو فرديناند رهبر خط دفاعي اش را در ميدان حاضر نداشته باشد. او همچنان با مشکل آسيب ديدگي روبه روست. دارن فلچر، محروم انضباطي شياطين سرخ در ديدار فينال تماشاگر بازي خواهد بود.
 اطلاعات بازي
ورزشگاه: المپيک رم
داور: بوساکا (سوئيس)
بارسلونا:
ويکتور والدس، کارلس پويول، يحيي توره، جرارد پيکه، سيلوينو، ژاوي، سرگي بوسکتس، آندرس اينيستا، ليونل مسي، ساموئل اتوئو، تيري آنري
مربي: جوزپ گوآرديولا
منچستريونايتد:
ادوين فان درسار، جان اوشي، ريو فرديناند، نمانيا ويديچ، پاتريس اورا، آندرسون، مايکل کريگ، پل اسکولز، کريستيانو رونالدو، جي سونگ پارک، وين روني
مربي: سرآلکس فرگوسن


 اخبار داخلي 

دروازه بانان خارجي در ليگ برتر

احتمال لغو ممنوعيت جذب دروازه بان خارجي در ليگ برتر فوتبال وجود دارد.
به گزارش فارس، با توجه به نظرخواهي کميته نقل و انتقالات فدراسيون فوتبال از 18 مديرعامل باشگاه هاي ليگ برتري به احتمال فراوان ممنوعيت جذب دروازه بان خارجي در فصل آينده لغو خواهد شد.
علي فتح ا... زاده، عضو هيات رئيسه فدراسيون فوتبال با تاييد اين خبر به خبرگزاري فارس گفت: از مديران عامل باشگاه ها نظرخواهي کرده ايم و به احتمال 90 درصد اين ممنوعيت براي فصل آينده برطرف خواهد شد.

مازيار زارع محروم است

مازيار زارع در ليست محرومان بازي هاي امروز مرحله يک هشتم ليگ قهرمانان آسيا قرار گرفت.
به گزارش ايسنا،  در حالي پرسپوليس به ديدار بنيادکار مي رود که مازيار زارع بازيکن مياني خود را در اختيار ندارد.  بنيادکار حريف ازبکستاني پرسپوليس نيز از داشتن جورايف ساخوب و جائو ويکتور محروم است.

تيم واترپلو ايران
به مصاف نايب قهرمان آسيا مي رود

تيم ملي واترپلو بزرگسالان ايران درآغاز دوربرگشت مرحله مقدماتي مسابقات ليگ جهاني در منطقه آسيا - اقيانوسيه جمعه به مصاف تيم ژاپن نايب قهرمان آسيا خواهد رفت.
به گزارش ايسنا، دور برگشت مرحله مقدماتي مسابقات منطقه آسيا  اقيانوسيه ليگ جهاني واترپلو طي روزهاي 8 تا 10 در شهر اوکلند نيوزلند آغاز مي شود و چهار تيم استراليا (صدرنشين دور رفت)، ژاپن، نيوزلند و ايران رقابت هاي خود را براي معرفي دو تيم برتر اين رقابت ها جهت صعود به مرحله پاياني که اواخر خرداد ماه در کشور مونته نگرو برگزار خواهد شد، پيگيري خواهند کرد.
تيم ملي واترپلو که مسابقات دور رفت را با کسب دو امتياز (نخستين پيروزي خود در مسابقات ليگ جهاني مقابل نيوزلند) به کار خود پايان داد، در نخستين ديدار دور برگشت صبح روز جمعه با تيم ژاپن (تيم دوم دور رفت) پيکار خواهد کرد.

مسلمان به اردوي تيم اميد بازگشت

مهاجم ملي پوش تيم فوتبال ذوب آهن پس از عذرخواهي از سرمربي تيم اميد اجازه حضور در اردو را دريافت کرد.
به گزارش فارس، محسن مسلمان که به دليل غيبت در روز اول اردوي تيم اميد از سوي غلامحسين پيرواني از فهرست خط خورده بود، روز گذشته پس از عذرخواهي اجازه يافت تا در اردوي حاضر باشد.
مسلمان که دليل غيبت خود را عدم اطلاع از زمان اردو عنوان کرده بود پس از معذرت خواهي در جمع; پيرواني را راضي کرد تا در اردو باقي بماند.
اردوي تيم اميد براي بازي تدارکاتي مقابل اندونزي در هتل المپيک در حال برگزاري است. اين بازي پنجشنبه برگزار مي شود.


 عنايتي: استقلال بدون قلعه نويي هم براي من در اولويت است  

مهاجم اسبق تيم فوتبال استقلال تهران گفت: هميشه گفته ام استقلال با امير قلعه نويي و بدون آن اولويت اولم است.
به گزارش فارس، رضا عنايتي درباره بازگشت خود به ايران اظهار داشت: مسئولان باشگاه النصر لجبازي هاي خود را آنقدر ادامه دادند تا ليگ تمام شد و من چهار ماه نتوانستم بازي کنم. چند روزي است که به ايران بازگشته ام . هفته آينده به امارات مي روم تا برگه تسويه حساب خود را بگيرم.
وي درباره اينکه قصد دارد براي فصل آينده در امارات فوتبال خود را ادامه دهد يا خير عنوان کرد: يکي دو پيشنهاد از تيم هاي اماراتي دارم. يکي از آنها الامارات است اما فعلا چيزي مشخص نيست و بايد جوانب امر را در نظر بگيرم.
مهاجم فصل گذشته تيم النصر در پاسخ به اين سئوال که قصد بازگشت به فوتبال ايران را ندارد تصريح کرد: دوست دارم به ايران بازگردم. سال بدي را در فوتبال امارات گذراندم. اتفاقاتي رخ داد که من تجربه رويارويي با اين مسائل را نداشتم. اميدوارم بتوانم به فوتبال ايران بازگردم. البته پيشنهادهايي هم از تيم هاي ايراني دارم.
عنايتي در اين مورد که از استقلال پيشنهادي دريافت کرده است، گفت: من هميشه گفته ام در هر شرايطي اولويتم براي بازي در ايران استقلال است. صحبت هايي با اين تيم داشته ام اما به صورت رسمي نبوده است. من هنوز با آقاي واعظ آشتياني روبرو نشده ام.
اين مهاجم در اينباره که گفته مي شود امير قلعه نويي هم او را براي سپاهان مي خواهد يادآور شد: واقعيت اين است تنها تيمي که با من صحبتي نکرده سپاهان است. اين طور نيست چون امير قلعه نويي به اين تيم رفته و ما با يکديگر رابطه خوبي داريم من هم به آنجا مي روم. در عالم حرفه اي چنين مباحثي جايي ندارد.
عنايتي خاطرنشان کرد: بايد برگه تشويه حسابم را بگيرم تا بدون دغدغه فکري بهترين تصميم را بگيرم. دوست دارم اگر به استقلال بازگشتم بتوانم مثل روزهايي که براي تيم گل مي زدم هواداران را خوشحال کنم.


 قطبي به لژيونرهاي اماراتي، استراحت داد 

با نظر سرمربي تيم ملي فوتبال، بازيکناني که در فوتبال امارات حضور دارند به دليل خستگي 2 روز استراحت مي کنند.
به گزارش فارس، محمد نصرتي، جواد کاظميان، علي سامره، مهرزاد معدنچي و ايمان مبعلي از جمله بازيکنان ملي پوش ايران بودند که پس از به پايان رسيدن مسابقات باشگاهي امارات به تهران آمده و با افشين قطبي در هتل آکادمي فوتبال جلسه اي برگزار کردند.
قطبي به دليل خستگي اين بازيکنان به آنها اجازه داد 2 روز استراحت کنند. بنابراين اين نفرات در ديدار دوستانه امروز تيم ملي برابر اندونزي حضور نخواهند داشت و پس از به پايان رسيدن زمان استراحت همراه کاروان تيم ملي راهي چين خواهند شد.
مهرداد اولادي، مهاجم الشباب امارات همراه آنها به ايران نيامده است. گفته مي شود اين مهاجم به دليل داشتن مشکل سربازي نمي تواند به ايران بيايد و به همين دليل مسئولان فدراسيون در حال پيگيري وضعيت نهايي او با حوزه نظام وظيفه هستند.