نسخه شماره 2080 - 1388/03/03 -

قانون جديد جذب بازيکن
6 بازيکن داخلي و 4 بازيکن خارجي


انتقال باشگاه پيام به سمنان و اهواز شايعه است


تيم ملي فوتبال با 24 بازيکن تمرين کرد


اخبار خارجي


اخبار داخلي


 قانون جديد جذب بازيکن
  6 بازيکن داخلي و 4 بازيکن خارجي  

رييس سازمان ليگ برتر فوتبال گفت: 70 درصد از برگزاري رقابت هاي اين فصل فوتبال کشور راضي هستم.
به گزارش ايسنا، عزيز محمدي درپايان ديدار فينال جام حذفي فوتبال در جمع خبرنگاران اظهار کرد: رقابت هاي امسال در مجموع خوب برگزار شد و همه کمک کردند تا مسابقات به خوبي به پايان برسد. من 70 درصد از برگزاري مسابقات اين فصل رضايت دارم.
وي هم چنين از افزايش سهميه جذب بازيکنان داخلي در ليگ نهم خبر داد و افزود: باشگاه ها مي توانند 6 بازيکن داخلي و 4 بازيکن خارجي جديد را جذب کنند.
محمدي هم چنين درباره بحث محروميت مربيان اظهار کرد: در هر صورت مسائلي مطرح شده است که در قالب منشور اخلاقي بوده و ما آن را جمع بندي مي کنيم و تا پايان هفته آينده نتايجش را اعلام مي کنيم، ضمن آنکه اگر 6 مربي مورد نظر در بحث منشور اخلاقي فدراسيون باشند و شامل محروميت شوند نام آنها را اعلام خواهيم کرد، با اين حال بايد تحقيقات کاملي انجام شود.
رييس سازمان ليگ برتر درباره وضعيت بازيکنان هم گفت: فهرستي از بازيکناني که در فصل آينده نمي توانند قرارداد ببندند را تهيه کرده ايم. البته آنها هم اگر حاضر شوند در زمينه مسائل اخلاقي به سازمان ليگ تعهد بدهند، درباره آنها تجديد نظر مي کنيم.


 انتقال باشگاه پيام به سمنان و اهواز شايعه است  

رييس هيات فوتبال خراسان رضوي گفت: يکي از کارهاي روزمره ما دنبال کردن شرايط تيم پيام است.
به گزارش فارس، هاشم حسيني تصريح کرد: خريداران مختلفي براي در اختيار گرفتن پيام با ما صحبت کرده اند، اما هيچ کدام به نتيجه نرسيده و هنوز پيگير اين مساله هستيم.
وي افزود: تا به امروز هيچ صحبتي به نتيجه نرسيده و تمام خبرها در حد حرف است و انتقال تيم به سمنان و اهواز هم شايعه است.
حسيني در پاسخ به اين سوال که آيا ممکن است باز هم اداره کل تربيت بدني تيم را تحت پوشش قرار دهد، گفت: اداره تربيت بدني هرگز دوباره اين کار را انجام نخواهد داد ودر صورت اينکه با ساير خريداران به نتيجه اي نرسيم، شاکري و صلاحي، مديران قبلي و سهامداران باشگاه پيام بايد فکري به حال اين تيم بکنند.
وي اظهار داشت: سعي مي کنيم گزينه اي منطقي پيدا کنيم تا پيام دوباره به مسير بيراهه نرود و در مورد انتقال باشگاه بيش از 80 درصد اميدوارم اما متاسفانه در مشهد به محض اينکه چيزي را اعلام مي کنيم، سدهاي زيادي برايمان درست مي کنند.
رييس هيات فوتبال خراسان رضوي تاکيد کرد: تا يکي دو هفته ديگر احتمالا خبرهايي از پيام خواهد رسيد و بايد زودتر تکليف اين تيم مشخص شود تا مديران آن بتوانند تيم را ببندند.


 تيم ملي فوتبال با 24 بازيکن تمرين کرد 

تمرين تيم ملي فوتبال ايران صبح ديروز در کمپ تيم هاي ملي برگزار شد.
به گزارش خبرگزاري فارس، تمرين تيم ملي از ساعت 30:10 با 24 بازيکن در کمپ تيم هاي ملي آغاز شد.
در اين تمرين بازيکنان کارهاي سرعتي و کار با توپ را انجام دادند. پاسکاري و حفظ توپ در فضاهاي محدود کار اصلي ملي پوشان در اين جلسه بود. آنها به مدت يک ساعت در گروه هاي 5 نفري تقسيم شده و با دادن پاس و حفظ توپ تمرين را پيگيري کردند.
در ادامه و پس از گذشت يک ساعت از تمرين قطبي چند هافبک و مهاجم را انتخاب کرد و تاکتيک سانتر از جناحين و ضربه به گل را تمرين کرد.
محمدرضا خلعتبري، حسن اشجاري، فرشيد طالبي و محمد صلصالي 4 بازيکن ملي پوش ذوب آهن در اردو هستند.
اين بازيکنان پس از انجام مسابقه پاياني جام حذفي  خود را به تهران رسانده و امروز صبح در جمع ملي پوشان و زير نظر پيت بيونتر تمرين سبکي را انجام دادند. 4 بازيکن ذوب آهن پس از تمرين سبک زودتر از ساير ملي پوشان، ساعت 11:30 براي استراحت زمين کمپ را ترک کرده و راهي هتل آکادمي فوتبال شدند.
ابه کنوپ، مربي دروازه بان هاي تيم ملي 4 دروازه بان تيم ملي را به طور اختصاصي تمرين داد.
کريم باقري، کاپيتان تيم ملي و پرسپوليس تنها غايب تمرين بود..


 اخبار خارجي 

مورينيو: رئال مادريد به هويت نياز دارد

پس از آنکه مديرعامل اسبق رئال مادريد نياز باشگاهش را به يک مربي در حد مورينيو توصيف کرد; اين مربي گفت: اشتباه نکنيد، مادريد به هويت نياز دارد.
به گزارش فارس و به نقل از آس اسپانيا، خوزه مورينيو تصريح کرد: ممکن است هواداران يا مقامات رئال مادريد با اين حرف بسيار عصباني شوند و نام مرا ازبين گزينه ها خط بزنند; اما کار من; گفتن حقيقت است.  وي ادامه داد: بايد بگويم رئال مادريد يکي از بهترين مربيان حال حاضر جهان را دارد و همين طور بهترين بازيکنان را; اما چيزي که پرس بايد به دنبال آن باشد و نيست، هويت اين باشگاه است.
فلورنتيو پرس در اولويت هاي خود به دنبال آنجلوتي و سپس لادروپ است.

توافق مادريد با رونالدو

مدت ها است اخبار مربوط به مذاکرات رئال مادريد و مهاجم منچستر تاييد و تکذيب مي شود; اما گويا اين بار به توافقات اوليه رسيده اند.
به گزارش فارس و به نقل از مارکا، کريستيانو رونالدو با مبلغ 60 ميليون يوروي رئال مادريد براي 5 سال مشکلي ندارد.
البته اصرار وکيل او براي افزايش اين مبلغ به مرز 100 ميليون يورو راه به جايي نبرده است; اما مشکل اصلي تداوم سنگ اندازي هاي سر الکس فرگوسن در اين پروژه است که گويا با غلظت کمتري در حال اجرا است.
منچستر يونايتد در سايت خود توافقات اوليه دو طرف را تاييد اما بر اين نکته تاکيد کرده که هنوز پاي هيچ قرارداد رسمي امضا نشده است.

چلسي، دروگبا و بوسينگاوا جريمه مي شوند

باشگاه چلسي انگليس و دو بازيکن اين تيم در تاريخ 27 خرداد جريمه مي شوند.
به گزارش فارس، پرونده ديديه دروگبا که به همراه هم تيمي خود بوسينگاوا در بازي برگشت مرحله نيمه نهايي ليگ قهرمانان اروپا با «اورا »، داور نروژي بازي با بارسلونا درگير شد و برابر دوربين هاي تلويزيوني به وي دشنام داد نزد يوفا به جريان افتاده است.
بر اين اساس اتحاديه فوتبال اروپا از باشگاه چلسي، دروگبا و بوسينگاوا خواست تا تاريخ 29 مه (جمعه 8 خرداد 1388) به صورت کتبي نقطه نظر خود را به اين سازمان ارسال کنند تا در تاريخ 17 ژوئن (چهارشنبه 27 خرداد) جريمه هاي احتمالي که براي باشگاه چلسي و اين دو بازيکن در نظر گرفته خواهد شد، در اختيار رسانه هاي ارتباط جمعي قرار گيرد.

شيرر: اجازه نمي دهم نيوکاسل سقوط کند

سرمربي تيم فوتبال نيوکاسل  انگليس گفت: تمام توان و تلاش خود را به کار خواهم بست تا نيوکاسل به ليگ دسته اول سقوط نکند.
به گزارش فارس و به نقل از روزنامه ديلي ميل،  آلن شيرر اظهار داشت: از زماني که مسووليت نيوکاسل را در فصل جاري برعهده گرفتم، تمام تلاشم براين بوده که شرايطي فراهم کنم تيم به رتبه بهتري در جدول برسد.
اين مربي افزود: در اين راه خيلي سعي و کوشش کردم تا با يکسري تغييرات در ترکيب تيم، شرايط لازم را کسب کنم. متاسفانه اين امکان تا الان که 37 هفته از فصل سپري شده و ما تنها يک مسابقه ديگر را در پيش داريم، مهيا نشده است. با قرار گرفتن در پله هجدهم جدول يکي از نامزدهاي سقوط به حساب مي  آييم.


 اخبار داخلي 

تيم ملي فوتسال چهارشنبه به ليبي مي رود

تيم ملي فوتسال براي انجام 2 بازي دوستانه روز چهارشنبه هفته جاري راهي ليبي خواهد شد.
به گزارش فارس، بنا به دعوت قهرمان فوتسال آفريقا، تيم ايران 2 بازي دوستانه در ليبي برگزار خواهد کرد.  شاگردان حسين شمس روز چهارشنبه هفته جاري تهران را به مقصد اين کشور ترک مي کنند.  تيم ايران روزهاي پنجشنبه و جمعه، 2 بازي دوستانه برابر تيم ملي ليبي برگزار خواهد کرد.
14 بازيکن در اين سفر، تيم ملي را همراهي مي کنند. ملي پوشان فوتسال روز شنبه به ايران بازمي گردند.
تمرين اين تيم پس از بازگشت از روز 16 خرداد ماه در سه روز اول هفته برگزار مي شود تا تيم براي شرکت در جام جهاني کوچک برزيل آماده شود. اين مسابقات در تيرماه برگزار مي شود.

سرمربي تيم فوتسال کم توانان ذهني اعلا م کرد:
کنترل حضور مرتب و منظم ورزشکاران در اردو

روابط عمومي فدراسيون ورزش هاي جانبازان و معلولين اعلام کرد:
سرمربي تيم فوتسال کم توانان ذهني گفت: رعايت انضباط و حضور مرتب و منظم ورزشکاران در اردوهاي آمادگي از سوي کادر فني به شدت کنترل مي شود.  کريم حاج  حسين با بيان اين مطلب افزود: دومين اردوي آمادگي تيم ملي فوتسال کم توانان ذهني به منظور کسب آمادگي بيشتر در مسابقات همبستگي کشورهاي اسلا مي از 27 ارديبهشت ماه با حضور 21 ورزشکار در مجموعه عصر انقلاب آغاز شده و بازيکنان هر روز به مدت 4 ساعت در دو نوبت صبح و بعد ازظهر تمرينات متمرکزي را پشت سر خواهند گذاشت.
وي تيم هاي مراکش و عربستان را از حريفان جدي تيم فوتسال کشورمان برشمرد و افزود: مسابقات همبستگي فوتسال کم توانان ذهني از 30 مهر ماه لغايت 6 آبان ماه در سالن حجاب تهران برگزار خواهد شد.

اسامي تيم فوتبال نوجوانان اعلام شد

اسامي تيم فوتبال نوجوانان اعزامي به تورنمنت بين المللي ايتاليا اعلام شد.
به گزارش فارس، اسامي نفرات به شرح زير است:
ايمان شيرازي-مهرگان گلبرگ-مهرداد يگانه -صادق پور محمد دوست - مسيح زاهدي- علي حيدري- ايمان صادقي-علي گودرزي- ياسر کرمي- مرتضي پور علي گنجي- سعيد قائدي فر- سيد حسين حسيني- اکبر ايماني - سعيد لطفي- بهرام دباغ- کاوه رضايي- حميد آمالي- ميلاد غريبي- ميلاد اميري- اميد عاليشاه.

کفاشيان: تمايلي به بازي با آرژانتين نداريم

 رئيس فدراسيون فوتبال گفت: با شرايطي که وجود دارد، تمايلي براي برگزاري ديدار دوستانه با آرژانتين نداريم.
به گزارش فارسعلي کفاشيان  درباره شايعه بازي دوستانه تيم ملي ايران با آرژانتين در ورزشگاه آزادي اظهار داشت: تاکنون هيچ پيشنهادي به فدراسيون آرژانتين براي انجام ديدار دوستانه نداده ايم بلکه آنها با درخواستي به ما پيشنهاد دادند که ديدار تدارکاتي در ورزشگاه آزادي انجام دهند.
وي ادامه داد: بررسي کرديم که براي انجام ديدار دوستانه با آرژانتين و حضور همه ستاره هاي اين تيم بايد بيش از 2 ميليون يورو هزينه کنيم که پرداخت چنين مبلغي از سوي فدراسيون فوتبال ايران شدني نيست و توان مالي، چنين اجازه اي را به ما نمي دهد.