نسخه شماره 2080 - 1388/03/03 -


کشف يک قتل تازه در پاي چوبه دار


با اخذ رضايت از اولياي دم محکوم به قصاص از طناب دار رهايي يافت


اخبار خارجي


 کشف يک قتل تازه در پاي چوبه دار  

مرد جوان محکوم به قصاص در آستانه اجراي حکم قصاص از راز يک قتل ديگر پرده برداشت.
به گزارش فارس، عصر يکي از روزهاي تابستان سال 73 ماموران کلانتري شوش از وقوع يک فقره قتل در حوالي ميدان شوش با خبر شدند.
ماموران با حضور در محل حادثه دريافتند يک مرد 45 ساله آهنگر در محل کارش بر اثر اصابت جسم سنگين به سرش به قتل رسيده و جسدش در اين محل رها شده است.
تحقيقات نشان داد اين فرد يک کارگر 18 ساله به نام محراب دارد که در زمان کشف جسد در محل حضور نداشته است در حالي که به گفته همسايه ها اين نوجوان هر شب در اين محل به همراه صاحب کار خود استراحت مي کرده است.
شهرياري بازپرس شعبه هفتم دادسراي امور جنايي تهران درباره اين پرونده گفت: محراب شناسايي و دستگير و مدعي شد صاحب کارش را به قتل رسانده است.
وي ادامه داد: محراب در خصوص انگيزه قتل صاحب کارش مدعي شد پس از گذشت چند شب از حضور در محل آهنگري و خوابيدن کنار صاحب کارم اين فرد مدعي شد من در خواب در مورد وقوع يک قتل سخن گفته ام که به همين دليل قصد داشت مرا به پليس معرفي کند.
وي افزود: من نيز براي آنکه از پليس هراس داشتم وي را کشتم تا نتواند من را به پليس معرفي کند اما بعد از اين اقدام انگيزه ام تغيير کرد و اموال وي را نيز به سرقت بردم.
بازپرس شعبه هفتم دادسراي امور جنايي تهران گفت: اين فرد به اتهام قتل محکوم به قصاص شد اما اين حکم به دليل عدم مراجعه خانواده مقتول اجرا نشد تا اينکه در سال جديد خانواده مقتول خواستار اجراي اين حکم شدند.
وي ادامه داد: تمام فعاليت ها براي اجراي اين حکم انجام شد تا اينکه محراب خواستار ديدار با بازپرس پرونده و مدعي شد موضوع قتل در سال 73 صحت دارد.
محراب مدعي شد من با فردي به نام حسين آشنا بودم و با وي در يک ساختمان نيمه کاره کار مي کرديم و شب ها در حوالي باغ فيض پيش يک پيرمرد مي خوابيديم.
وي ادامه داد: يک روز زماني که صبح از خواب بيدار شدم متوجه سرقت اموالم توسط حسين شدم و همين امر باعث شد تا در صدد انتقام گيري از وي برايم.
محراب افزود: چند ماه از روز سرقت اموالم گذشت تا اينکه يک روز حسين را در حوالي بهشت زهرا ديدم و او را تعقيب کردم اما وي به داخل يکي از مقبره هاي خانوادگي متواري شد.
وي گفت: ساعتي را منتظر بيرون آمدن وي شدم تا اينکه زماني که وي مطمئن شده بود من از آن محل رفته ام و قصد خرج از آنجا را داشت وي را با ضربات يک ميله به قتل رساندم.
بازپرس شعبه هفتم دادسراي امور جنايي تهران افزود: محراب مدعي شد پس از اين موضوع به پيش صاحب مغازه آهنگري رفته و از وي خواستم تا در آنجا زندگي و کار کنم.
وي ادامه داد: با اطلاعاتي که محراب در خصوص نحوه وقوع قتل و محل قتل به ماموران داد تحقيقات ادامه يافت اما هيچ اثري از قتلي که وي مدعي به ارتکاب آن است پيدا نشد.
وي افزود: به همراه محراب به باغ فيض رفتيم اما پيرمردي که محراب از وي سخن گفته بود نيز حضور وي و حسين را در آن محل تاييد کرد اما مدعي شد از سرنوشت حسين بي اطلاع است.
شهرياري گفت: تحقيقات براي مشخص شدن زواياي پنهان اين پرونده ادامه دارد.


 با اخذ رضايت از اولياي دم محکوم به قصاص از طناب دار رهايي يافت 

مرد جواني که به دليل قتل محکوم به قصاص شده بود با اخذ رضايت از اولياي دم موفق شد از طناب دار رهايي يابد.
به گزارش فارس، عصر 20 مرداد سال 79 ماموران کلانتري 113 بازار از طريق تماس يکي از شهروندان تهراني از وقوع يک فقره قتل با خبر شدند.
ماموران با حضور در محل حادثه واقع در خيابان 15 خرداد دريافتند يک مرد 32 ساله به نام فرهاد بر اثر اصابت ضربات چاقو به قتل رسيده است.
ماموران بررسي  هاي خود را آغاز کردند تا اين که مشخص شد يکي از همسايه ها ديده است که مرد جواني به نام افشين  حدودا 19 ساله از خانه مقتول بيرون آمده است.
جابري قاضي واحد اجراي احکام دادسراي امور جنايي تهران درباره اين پرونده گفت: متهم شناسايي و در نخستين قدم از بازجويي مدعي شد از چگونگي وقوع قتل با خبر است.
وي ادامه داد: افشين مدعي شد از چندي قبل با مقتول دوست بوده و در چندين مورد خواسته هاي نامشروع وي را پاسخ مثبت مي داده است.
وي افزود: روز حادثه با يکي از دوستانم به نام هوشنگ به داخل خانه فرهاد رفته و در زماني که هوشنگ براي شستن صورتش به داخل دستشويي رفت فرهاد از من خواست تا هوشنگ را راضي کنم تا با وي ارتباط نامشروع داشته باشد.
معاون در قتل فرهاد مدعي شد در اين لحظه من و هوشنگ هر دو ناراحت شديم و هوشنگ با چاقويي که در جيب خود داشت به سمت فرهاد حمله ور شد و چندين ضربه به وي وارد کرد.
قاضي واحد اجراي احکام دادسراي امور جنايي تهران گفت: با توجه به اين اعترافات هوشنگ دستگير شد و وي نيز اعترافات افشين را تاييد کرد و مدعي شد براي حفاظت از خودش در برابر خواسته نامشروع فرهاد وي را به قتل رسانده است.
وي ادامه داد: با توجه به اين اعترافات هوشنگ و افشين، قاضي شعبه 1183 دادگاه اطفال هوشنگ را به اتهام قتل عمد محکوم به قصاص و افشين را به عنوان معاون در قتل به 15 سال حبس محکوم کرد.
جابري گفت: تلاش واحد صلح و سازي دادسراي امور جنايي تهران نتيجه بخش واقع شد و صبح ديروز خانواده مقتول با حضور در دادسراي امور جنايي از خون فرزندشان گذشتند و به اين ترتيب هوشنگ آزاد شد.


 اخبار خارجي 

جنايت عشقي با 3 قرباني

«هشام طلعت مصطفي» از ثروتمندترين بازرگانان مصر که به اتهام همدستي در کشتن يک زن لبناني به اشد مجازات محکوم شده است، فقط دو روز پس از صدور راي، اعتراض خود را تسليم دادگاه کرد.
به گزارش ايسکانيوز،«سوزان تميم» 30 ساله 28 جولاي 2008 درون خانه گران قيمت خود در «دوبي» کشته شد.سپس پليس جنايي امارات متحده عربي براي دستگيري جاني يا جانيان به تکاپو افتاد و با کشف سرنخها «محسن السکري» که سرپرست امور حفاظت يکي از هتل هاي «شرم الشيخ» بود را به اتهام دست داشتن در جنايت بازداشت کرد.
اين افسر ارشد پليس در بازجويي ها ادعا کرد به درخواست بازرگان سرشناس مصري به نام «هشام طلعت مصطفي» خواننده لبناني را کشت و دو ميليون دلار دستمزد گرفت.
با افشاي اين راز ، متهم رديف دوم پرونده نيز دستگير و با صدور قرار قانوني، زنداني شد.تجسس کارآگاهان نشان مي داد «سوزان» پيش از آن که از لبنان به «دوبي» برود سه سال با تاجر ثروتمند مصري رابطه داشت و سرانجام قرباني جنايت عشقي شد.
پرونده «هشام مصطفي» و «محسن السکري» در پي تکميل تحقيق روي ميز دادگاه جنايي «قاهره» قرار گرفت و آنان پاي ميز محاکمه ايستادند.
لباس هايي که در آپارتمان مجلل «تميم» پيدا شد آغشته به خون اين افسر پليس بود.همچنين دوربين مخفي ، تصوير او را ضبط کرده بود و گفت و گوي تلفني «هشام طلعت مصطفي» و آدمکش اجاره اي هيچ راه سگريزي براي آنان باقي نگذاشت.بر همين اساس حکم اعدام اين دو نفر در حضور خبرنگاران و خانواده داغدار صادر شد.

11 کشته بر اثر سقوط هواپيما در برزيل

مقامات دولت برزيل و رسانه هاي اين کشور اعلام کردند که بر اثر سقوط يک فروند هواپيماي دوموتوره در شمال شرق اين کشور 11 نفر جان خود را از دست دادند.
به گزارش ايسنا، به نقل از خبرگزاري آسوشيتدپرس، مقامات دولتي برزيل و رسانه هاي اين کشور يادآور شدند: بر اثر سقوط يک فروند هواپيماي دوموتوره در ساحل شمال شرقي برزيل، 11 نفر از سرنشينان اين هواپيما در صحنه جان خود را از دست دادند.
گفته مي شود که در اين سانحه هوايي، هواپيماي مذکور ساعاتي پس از برخاستن از باند فرودگاه «تراويستا» سقوط کرده و درست پس از سقوط منفجر شده است.

وقوع زمين لرزه قدرتمند در مکزيک

زلزله اي به قدرت 5/7 ريشتر جمعه آسمان خراش هاي مکزيکو سيتي را به لرزه درآورده و مردم وحشت زده را به خيابان ها ريخت.
به گزارش فارس، موسسه زمين شناسي آمريکا اعلام کرده که قدرت اين زلزله 5/7 ريشتر و مرکز آن در 140 کيلومتري جنوب شرقي پايتخت مکزيک بوده است. موسسه زمين شناسي مکزيک قدرت زلزله را 5/9 ريشتر اعلام کرده است.
مقام هاي مکزيکي اعلام کرده اند که تاکنون گزارشي از تلفات احتمالي يا ويراني ساختمان ها در نزديکي مرکز زلزله نبوده است. مرکز اين زلزله در ايالت پوئبلاي مکزيک يکي از مراکز توريستي اين کشور است.