نسخه شماره 2077 - 1388/02/30 -


تمرين حکومت جهاني اسلا م


برنامه به جاي شعار در انتخابات


ضرورت تقويت وظيفه نظارتي مجلس

در کميسيون برنامه و بودجه مجلس صورت مي گيرد
ادامه بررسي سرنوشت يک ميليارد دلار بودجه 85

نماينده مردم اصفهان در مجلس:
دست دلا ل ها را از قرارداد هاي ورزشي قطع کنيد


نماينده ساري: تقاضا براي برنج داخلي افزايش يافته است


بهارستان


خبر


 تمرين حکومت جهاني اسلا م 

نماينده مردم اهواز اظهار کرد: ما در حال تمرين حکومت جهاني اسلام هستيم، چرا که اسلام متعلق به نژادها، مليت ها، زبان ها و پاره فرهنگ هاي مختلف بشريت است و آنها مي توانند تحت يک لقا و پرچم با يک قانون و زير نظر رهبر جهاني، امام زمان (عج) اداره شوند.
ناصر سوداني با بيان اين مطلب در گفت وگو با ايسنا، در خوزستان گفت: در ايران اسلامي به ويژه بعد از انقلاب اسلامي، قوميت هاي متنوع و متعدد همواره پايبندي خود را به تماميت ارضي و اعتلاي ميهن و کشور و دفاع از حيثيت ملي به بهترين شيوه اثبات کرده اند.
وي با اشاره به اين که ايده خدمت رساني به قوميت هاي مختلف ايراني پس از پيروزي انقلاب اسلامي در نزد دولت مردان مطرح شد، افزود: هم در زمان حيات امام (ره) و هم در 20 سالي که مقام معظم رهبري هدايت جامعه و امت ما را عهده دار شده اند; همواره قوميت ها به عنوان يک فرصت مطرح بوده اند. آنها در شرايط اوليه پيروزي انقلاب، دفاع مقدس و شرکت در حماسه هاي مختلف مثل انتخابات و کمک هايي که کشور نيازمند آنها بود از جمله ياري رساندن به زلزله زدگان و سيل زدگان، هيچ وقت از وظيفه ملي، مکتبي و اسلامي خود کناره گيري نکردند.
سوداني گفت: ما در ايران در حال تمرين حکومتي هستيم که يک رهبر با يک قانون اساسي، قوميت هاي مختلف و گوناگون کشور را در کنار هم به خوبي اداره و همگان را برخوردار از نعمت هاي اسلامي و برکت هاي ايماني کند.


 برنامه به جاي شعار در انتخابات 

نماينده مردم تبريز، آذرشهر و اسکو در مجلس شوراي اسلامي گفت: نامزدهاي دهمين دوره انتخابات رياست جمهوري بايد به جاي شعاردهي و پرداختن به شعارهاي غير واقعي، برنامه ارايه دهند.
محمدحسين فرهنگي در گفت وگو با ايسنا تصريح کرد: اگر چنين موردي توسط هر يک از نامزدهاي رياست جمهوري مورد توجه جدي قرار بگيرد قطعا نخبگان و آحاد مختلف مردم انتخابي راحت و مطمئن تري خواهند داشت.
وي اظهار کرد: نامزدهاي رياست جمهوري بايد به طور مشخص اعلام نمايند که در ابعاد مختلف اقتصادي، اجتماعي، فرهنگي و سياسي و بخش سلامت چه ايده هايي دارند و چه موضوعاتي را به عنوان برنامه هاي خود پذيرفته اند، تا مردم بتوانند با سهولت تشخيص داده و به انتخاب درست دست بزنند.  فرهنگي با بيان اين که سخن گفتن به تنهايي کافي نيست و مسلما مردم به توانمندي هاي افراد و سوابق اجرايي و صادق بودن آنها در پايبندي به ديدگاه ها و برنامه هايشان به طور گسترده تر توجه خواهند کرد، يادآور شد:   بدون شک در اين مسير ترکيبي از توانمندي ها و برنامه هاي نامزدها و برنامه هايي که به صورت فرايندي مطرح مي شوند، کمک فراواني به مردم خواهند کرد.
نايب رييس کميسيون برنامه و بودجه مجلس گفت: متاسفانه در زمان انتخابات رياست جمهوري معمولا بر مباني احساسي تاکيد مي شود در حالي که اگر کشور در مسير برنامه هاي واقعي قرار گيرد چشم اندازهاي روشن تري را در برابر اداره قوه مجريه مي توانيم شاهد باشيم.


 ضرورت تقويت وظيفه نظارتي مجلس 

يک عضو کميسيون بهداشت و درمان مجلس با بيان اين که عملکرد هيات رييسه فعلي مجلس بد نبوده است، گفت: البته مجلس در امر نظارت کاستي هايي دارد و در اين راستا ضعيف عمل شده است. 
عليرضا مرندي در گفت وگو با ايسنا، در ادامه با بيان اين که وظيفه نظارتي مجلس هميشه مورد تاکيد مقام معظم رهبري بوده و بايد در اين راه مجلس را تقويت کنيم، تصريح کرد: مجلس بايد راهکارهاي مناسب تري را براي نظارت بر اقدامات سيستم اجرايي کشور مدنظر قرار دهد و قوانين در اين زمينه هم نياز به تنقيح دارند.
وي يادآور شد: در برخي از موضوعات، قوانين متعدد و مکرري وجود دارد که ممکن است با يکديگر تناسبي نداشته و يا حتي تناقض داشته باشند; که اينگونه مسائل بايد از سوي هيات رييسه مجلس مورد توجه و بررسي قرار گيرد، به اين معنا که وضع کردن قانون لازم است اما کافي نيست و بايد به درستي کارشناسي شود.
نماينده تهران در خانه ملت تاکيد کرد: هيات رييسه مجلس پيش از بررسي طرح ها و لوايح در مجلس بايد پيگيري کنند چنانچه طرح هاي مورد نظر علاوه بر بررسي در کميسيون هاي مربوطه نياز به بررسي در کميسيون هاي ديگر نيز دارد، در دستور کار آن کميسيون ها قرار گيرد. اخيرا طرحي در مجلس مورد بررسي قرار گرفت که به مقوله سلامت مربوط بود، اما در کميسيون بهداشت مجلس مورد بررسي قرار نگرفت.


 در کميسيون برنامه و بودجه مجلس صورت مي گيرد
 ادامه بررسي سرنوشت يک ميليارد دلار بودجه 85  

رئيس کميته اقتصاد کميسيون برنامه و بودجه مجلس اعلام کرد که مجلس همچنان در انتظار دريافت مستندات وزارت نفت و ديوان محاسبات براي روشن شدن وضعيت يک ميليارد دلار در بودجه سال 1385 است تاکيد کرد که نتيجه اين بررسي ها نافي راي ديوان محاسبات نخواهد بود.
محمد رضا تابش در گفتگو با مهر در خصوص روند بررسي سرنوشت  يک ميليارد دلار در بودجه سال 85 در کميسيون برنامه و بودجه توضيح داد:«ابتدا نامه اي را ديوان محاسبات براي رئيس مجلس در رابطه با وضعيت يک ميليارد دلار بودجه سال 85 ارسال کرد سپس در پاسخ به آن نامه وزيران اقتصاد و دارايي و نفت به لاريجاني نامه نوشتند.»
وي افزود: «رئيس مجلس نيز با بررسي ادعاي طرفين نامه را به کميسيون برنامه ريزي و بودجه ارجاع داد که در آن کميسيون کميته اي تحت عنوان کميته اقتصاد به رياست بنده پيگيري اين موضوع را بر عهده گرفت.»
عضو کميسيون برنامه و بودجه با بيان اينکه اولين جلسه را با حضور مسئولاني از ديوان محاسبات، سازمان حسابرسي، خزانه داري کل، وزارت نفت و وزارت اقتصاد و دارايي برگزار کرديم ، ادامه داد:«وزارت نفت در آن جلسه تاکيد کرد که اين پول به حساب خزانه واريز شده است و اگر جابجايي هم صورت گرفته صرفا براي واردات بنزين با استفاده از مجوزهاي مجمع عمومي شرکت ملي نفت بوده است.»
وي گفت:«نظر ديوان محاسبات هم در اين رابطه آن است که مجمع عمومي شرکت ملي نفت نمي تواند قانون وضع کند و  ملاک فقط قانون بودجه کل کشور است.»
اين نماينده مجلس در ادامه با اشاره به اينکه در مورد جابجايي اعتبار و ادعاي عدم واردات بنزين منتظر کامل شدن گزارشات وزارت نفت و ديوان محاسبات هستيم، عنوان کرد:«تا کنون در مورد موضوع گاز وارد بحث نشده ايم چرا که در اين مورد هم بين وزارت نفت و ديوان محاسبات اختلافي وجود دارد که در جلسات آتي به آن خواهيم پرداخت.»
وي با تاکيد بر اينکه جلسات کميسيون برنامه و بودجه در خصوص روشن شدن وضعيت يک ميليارد دلار در بودجه سال 1385 نافي مسئوليت ديوان محاسبات نيست، گفت:«ديوان محاسبات دادسرا و هيئت هاي مستشاري دارد که مي تواند براي محکوميت و يا برائت طرفين حکم را صادر نمايد.»
تابش در پايان گفت:«نهايتا رئيس کميسيون برنامه و بودجه گزارشي را که کميته اقتصادي مورد بررسي و تهيه قرار داده است به رياست مجلس ارائه مي دهد و تصميم گيري نهايي با لاريجاني خواهد بود.»
موسي الرضا ثروتي، يک عضو کميسيون برنامه و بودجه نيز در خصوص ارائه قانون برنامه پنجم گفت: موضوع نامه لاريجاني به احمدي نژاد در اواخر فروردين ماه رسانه اي شد، اما تاکنون رئيس جمهور پاسخي به آن نداده است.
موسي الرضا ثروتي نماينده بجنورد، در گفت وگو با خبرنگار ايلنا، با بيان اينکه در قوانين موجود، زماني براي ارائه لايحه قانون برنامه به مجلس تعيين نشده است، افزود: با اين حال آقاي لاريجاني از دولت خواست تا زودتر و حداکثر تا پايان خردادماه اين لايحه را به مجلس بفرستد تا مجلس فرصت کافي براي بررسي آن را داشته باشد.
وي با اشاره به اينکه لايحه بودجه سال 89، بايد بر مبناي قانون برنامه پنجم توسعه ارائه و تصويب شود، گفت: از آنجا که لايحه بودجه سال آتي را دولت در آذرماه به مجلس مي فرستد، بايد نمايندگان تا پيش از آن زمان قانون برنامه پنجم را بررسي و تصويب کرده باشند.
عضو کميسيون برنامه و بودجه با بيان اينکه قطعا دولت لايحه قانون برنامه پنجم را پس از انتخابات رياست جمهوري به مجلس ارائه خواهد داد، خاطرنشان کرد: بر اين اساس دولت اين لايحه را حداکثر تا پايان تيرماه و يا اوائل خردادماه به مجلس خواهد فرستاد.
وي از حداقل 4 تا 5 ماه زمان براي بررسي لايحه قانون برنامه پنجم سخن گفت و افزود: با توجه به تعطيلات هفتگي نمايندگان در هر ماه، به نظر مي رسد که اين زمان بسيار محدود باشد. اما اميدواريم که هيات رئيسه مجلس به گونه اي به زمان بندي جلسات مجلس بپردازد که نمايندگان حداکثر فرصت را براي بررسي و تصويب قانون برنامه پنجم داشته باشند.
ثروتي همچنين در پاسخ به سوالي که به موضوع ديدار اعضاي کميسيون برنامه و بودجه با مقام معظم رهبري براي بررسي سياست ها و الزامات قانون برنامه پنجم اشاره داشت، گفت: علي رغم درخواست ما هنوز زمان اين ديدار از سوي دفتر مقام معظم رهبري تعيين نشده است.


 نماينده مردم اصفهان در مجلس:
 دست دلا ل ها را از قرارداد هاي ورزشي قطع کنيد  

نماينده مردم اصفهان در خانه ملت در ارزيابي از قراردادهاي ميليوني برخي بازيکنان و مربيان فوتبال به ويژه باشگاه هاي بخش هاي صنعتي، برنظارت بر اين قراردادها تاکيد کرد و گفت: ورود شرکت هاي صنعتي در فعاليت هاي ورزشي، کمکي به تربيت بدني کشور است و حمايت بخش صنعت از ورزش، باري از دوش تربيت بدني برمي دارد.
حميدرضا فولادگر در گفت وگو با ايسنا، افزود: اين که مثلا در ورزش قهرماني هزينه شود و باشگاهي راه اندازي کرده، و در مسابقات آسيايي و جهاني شرکت کنند، اگر بنا بود که اين هزينه هم توسط تربيت بدني انجام شود، بار بودجه اي سنگيني داشت، اما نکته ظريف قضيه اينجاست آن شرکت ها هم به نحوي هنوز دولتي هستند.
اين نماينده مجلس تصريح کرد: در دنيا هم شرکت هاي مهم صنعتي مانند سامسونگ کره و يا برخي شرکت هاي اروپايي، از باشگاه هاي ورزشي پشتيباني مي کنند. اين شرکت هاي خصوصي به عنوان يک کار اقتصادي و اجتماعي باشگاه ورزشي راه اندازي مي کنند که از اين کار هم يک هدف اجتماعي داشته و در عين حال براي خود درآمدزايي مي کنند، نه اين که هزينه بر باشند.
فولادگر گفت: در ايران چون باشگاه هاي ما بيشتر هزينه اي هستند و شرکت هاي ما هم بعضا نيمه دولتي يا دولتي بوده، لذا يک نقض غرضي در اينجا انجام شده است، يعني هرچند بار هزينه اي از دوش تربيت بدني برداشته شده، ولي به نحوي هنوز بر روي دوش دولت است.
وي گفت: لذا اين که اصلا صنعت بيايد در ورزش کمک کند، کار خوبي است و بايد از آن استقبال کرد; اما روش اجرايي آن ها را بايد اصلاح کرد، و مجلس هم بايد از بعد نظارتي به اين قضيه نگاه کند، يعني اگر شرکت هاي خصوصي از ديد اقتصادي به قضيه نگاه کنند بايد در خيلي از قراردادها تجديدنظر شود.
فولادگر اظهار کرد: اما زماني که به عنوان ورزش همگاني کارخانه اي قصد دارد براي سلامت نفس و جسم کارکنان، ورزش را گسترش دهد، و در اين راستا باشگاهي راه اندازي کند، مساله چيز ديگري است.
وي در ادامه به بيان اين مطلب که بحث تفاوت قراردادها يک واقعيت است افزود: متاسفانه در حال حاضر در فوتبال سنگين ترين قراردادها را با مربيان و بازيکنان مي بندند. از طرفي هم با تاثيرات اجتماعي زيادي که دارد، عنوان مي شود اگر بخواهيم ورزش قهرماني را کمرنگ کنيم بخشي از تفريحات جوانان را از آنها مي گيريم و اين بالاخره يک ظرفيت سازي است و بخش زيادي از جوانان جذب ورزش قهرماني و بخش زيادتري به عنوان تماشاگران ورزش به ورزش روي مي آورند و اين هزينه هايي است که کشور براي تفريحات سالم خرج مي کند و اگر اين کار صورت نگيرد جوانان به خلاف و اعتياد روي  مي آورند.
اين نماينده مجلس افزود: در واقع بايد به قضيه کمک کرد و همه قضيه را با عدد و رقم هاي خشک مقايسه نکنيم، و اين طرف را هم نگاه کنيم، که مثلا اگر استاديوم هاي ورزشي پرجمعيت و باشگاه هاي ورزشي و اين ورزش قهرماني نبود، اين جوان پراستعداد پرانرژي، انرژي خود را در جاي ديگر خرج مي کرد.
فولادگر با انتقاد از قرارداد ميليوني برخي بازيکنان و مربيان فوتبال گفت: اين قراردادها بايد ساماندهي شده و بر آن نظارت شود و دست واسطه ها و دلال ها و شبکه هاي پشت پرده را بايد کوتاه کرد، چرا که بيشتر آن ها در دست واسطه ها مي افتد. لذا در اين راستا بايد شفاف سازي کرد.
وي با تاکيد بر کمک صنعت به ورزش و کمک به بودجه سازمان تربيت بدني گفت: خصوصي سازي بايد واقعي باشد، يعني شرکت هاي خصوصي به عنوان يک کارحتي اقتصادي به ورزش قهرماني نگاه کنند، و همچنين ورزش همگاني براي سالم سازي مورد توجه قرار گيرد. با اين حال بايد به ورزش به گونه اي نگاه کرد که انرژي و وقت جوانان را به عنوان يک تفريح سالم پرکند.
وي ادامه داد: لذا از اين بعد قيمت يک قرارداد ورزشي با قرارداد پرسنلي قابل مقايسه نيست، يعني مطلوبيت ها و شرايط عرضه و تقاضا را هم بايد در نظر گرفت.
نماينده اصفهان در عين حال تصريح کرد: از اين طرف بايد نظارت کرد و قراردادها را واقعي و شفاف ديد و دست واسطه ها و عوامل پشت پرده را کوتاه کرد و سالم تر در اين قضايا وارد شد.


 نماينده ساري: تقاضا براي برنج داخلي افزايش يافته است  

عضو کميسيون تلفيق بودجه مجلس در سال 88 از احتمال افزايش قيمت برنج داخلي در سال جاري خبر داد.
علي اصغر يوسف نژاد در گفت وگو با ايسنا، افزود: طبق بند 40 قانون بودجه سال 88، تعرفه واردات برنج 90 درصد قيمت محصول تعيين شده است.
وي با اشاره به اين که در حال حاضر تعرفه واردات برنج صفر است و بدون پرداخت حقوق گمرکي وارد ايران مي شود ، گفت: از امسال وارد کنندگان برنج بايد به اندازه 90 درصد قيمت محصول وارداتي حقوق گمرکي پرداخت کنند.
يوسف نژاد خاطرنشان کرد: بنابراين قانون با افزايش قيمت برنج وارداتي ميزان تقاضا براي برنج داخلي افزايش يافته و سال خوبي براي شالي کاران بويژه کشاورزان شمال کشور خواهد بود.  نماينده مردم ساري در مجلس شوراي اسلامي با بيان اين که در سال گذشته کم لطفي از جانب دولت در حق کشاورزان انجام شد اظهارداشت: اين کم لطفي بگونه اي بود که برنج بدون اينکه فروخته شود در انبار ها مي ماند.
يوسف نژاد تصريح کرد: طبق آمار و ارقامي که وجود دارد، نرخ جهاني برنج افزايش پيدا کرده و صادرات براي کشور هاي توليد کننده اين محصول مشکل شده است.
وي ابراز داشت: در مجلس با توجه به اين که قرار است از توليد و محصولات داخلي حمايت کنيم پيشنهاد داديم تا تعرفه برنج وارداتي به 90 درصد برسد.
يوسف نژاد با بيان اين مطلب که دولت متاسفانه در سال 85 يک ميليون و 200 هزار تن ، در سال 86 يک ميليون و 400 هزار تن و در 8 ماهه سال 87 يک ميليون تن برنج وارد کرده است به ايسنا گفت: ادعاي ما اين است که سرانه مصرف برنج در کشور 35 کيلو گرم است، اما وارد کنندگان براي توجيه واردات خود سرانه مصرف برنج را 44 کيلو گرم عنوان مي کنند.
وي ادامه داد: اگر سرانه مصرف برنج را 35 کيلو گرم قرار دهيم، تقريبا توليدات برنج در داخل کشور با توجه به بارندگي هاي اخير کفاف جمعيت داخل کشور را خواهد داشت.
به گفته يوسف نژاد توليد برنج در سال جاري با توجه به ريزش هاي جوي 2 ميليون و 200 هزار تن پيش بيني مي شود و اين نشان مي دهد که براي حمايت از توليد داخلي وزارت جهاد کشاورزي و وزارت بازرگاني بايد برنامه ريزي کنند.
عضو کميسيون بودجه مجلس در سال 88 ، افزود: موقعيت بگونه اي است که براي سال جاري مي توانيم به خود کفايي در محصول برنج برسيم.


 بهارستان 

ديدار فراکسيون اقتدار ملي با حسن خميني
 و چهار کانديداي احتمالي

دبيرکل فراکسيون اقتدار ملي از برنامه ديدار اين فراکسيون با سيد حسن خميني و چهار کانديداي احتمالي دهمين دوره رياست جمهوري در هفته اول خرداد خبر داد.
مهدي سنايي در گفتگو با مهر، با اعلام اين خبر اظهارداشت: ديدار با سيد حسن خميني نوه امام با سه هدف انجام مي شود که اولين آن اين است اولين ديدار اين فراکسيون با يکي از اعضاي خانواده امام باشد.
وي افزود: همچنين با توجه به نزديکي ايام ارتحال بنيانگذار جمهوري اسلامي و در راستاي تجديد پيمان با آرمانهاي امام راحل و ارزشهاي انقلاب اسلامي که در اساسنامه فراکسيون هم بر آن تاکيد شده است، اين ديدار در هفته اول خرداد انجام مي شود.
دبير کل فراکسيون اقتدار ملي تصريح کرد: هدف ديگر اين ديدار نزديکي به برگزاري انتخابات رياست جمهوري و مشورت با ايشان درخصوص چگونگي ورود به اين عرصه است.
سنايي خاطرنشان کرد: اولين ديدار انتخاباتي فراکسيون نيز با ميرحسين موسوي خواهد بود.
وي يادآور شد: ديدار با مهدي کروبي، محمود احمدي نژاد و محسن رضايي کانديداهاي احتمالي رياست جمهوري دهم از ديگر برنامه هاي فراکسيون خواهد بود.
سنايي گفت: فراکسيون اقتدار ملي پس ديدار با چهار کانديداي احتمالي درخصوص چگونگي ورود به انتخبات اعم از حمايت يا عدم حمايت از کانديداي مشخص، نظر قطعي خود را اعلام مي کند.
وي افزود: فراکسيون اقتدار ملي تلاش خواهد کرد نگاه جدي به گرم کردن فضاي انتخابات داشته باشد و با اين هدف وارد عرصه خواهد شد ، فراکسيون ممکن است در آينده کانديداي اصلح از نگاه خود را نيز معرفي کند.
سنايي درخصوص بررسي انتخابات هيئت رئيسه مجلس نيز گفت: هنوز دراين باره بحثي انجام نشده است اما در جلسه بعدي فراکسيون که احتمالا در هفته جاري يا اوايل هفته آينده برگزار مي شود ، ترکيب هيئت رئيسه در سال دوم کاري نيز مورد بحث و بررسي قرار خواهد گرفت.

برخي ازاقدامات در آستانه برگزاري انتخابات جنبه تبليغاتي دارد

نماينده مردم کرمانشاه در مجلس شوراي اسلامي گفت: معتقدم هر کانديدايي که بتواند برنامه خوبي براي برون رفت از مشکلات فعلي کشور داشته باشد، پيروز انتخابات خواهد بود.
جهانبخش اميني در گفت وگو با ايسنا، با بيان اين که متاسفانه هنوز هيچ کدام از کانديداهاي انتخابات رياست جمهوري برنامه مدوني براي رفع چالش هاي موجود کشور ارائه نداده اند، عنوان کرد: اميدواريم در روزهاي آتي کانديداها برنامه هايشان را بطور شفاف ارائه دهند تا مردم بتوانند انتخاب درستي داشته باشند.
اميني در بخش ديگري از سخنانش با ابراز اين عقيده که برخي از اقدامات دولت در آستانه برگزاري انتخابات جنبه تبليغاتي دارد، ابراز داشت: بعنوان مثال در اين ماه ها شاهد اجرا نظام هماهنگ پرداخت براي بازنشستگان بوده ايم، چرا آن زمان که قانونگذار (مجلس) آن را تصويب کرد دولت آن را اجرا نکرد، حتي دولت در آن مقطع با گنجاندن بازنشستگان در قالب نظام هماهنگ پرداخت مخالف بود.
وي افزود: البته معتقدم در خصوص اينگونه مسائل مجلس ضعيف عمل کرده و از حق نمايندگان بخوبي دفاع نکرده است.
اميني همچنين با غير قابل اعتماد دانستن نتايج اکثر نظرسنجي ها، گفت: معتقدم گفتمان کلامي اکثر مردم با خواست قلبي آنان متفاوت است، به تعبير ديگر آنچه که به آن اعتقاد دارند را بر زبان نمي آورند و همين مي تواند در عمل، خلاف نتيجه نظرسنجي هايي که اکنون انجام مي شود را نشان دهد.
وي با اشاره به رشد تصاعدي مقبوليت مهندس موسوي بين مردم، اظهار داشت: اگر اين روند ادامه داشته باشد ،ايشان پيروز انتخابات خواهد بود.

انتقاد حاميان دولت  از عملکرد هيات رئيسه مجلس

يکي از اعضاي فراکسيون انقلاب اسلامي در انتقاد از عملکرد هيات رئيسه مجلس و هيات رئيسه فراکسيون اصولگرايان به رياست علي لاريجاني ، گفت: مي توانستيم قوي تر از اين عمل کنيم.
اسماعيل کوثري با اشاره به اينکه فراکسيون انقلاب اسلامي در مورد انتخابات هيات رئيسه مجلس در روز يکشنبه هفته بعد تشکيل جلسه خواهد داد ، يادآور شد که در جلسه مجمع عمومي فراکسيون اصولگرايان نيز که عصر روز يکشنبه برگزار مي شود، انتخابات هيات رئيسه، مورد بررسي قرار خواهد گرفت.
نماينده تهران در گفت وگو با ايلنا، افزود: در جلسه روز يکشنبه در رابطه با رئيس، نواب، منشي ها و کارپردازان آتي در هيات رئيسه بحث خواهد شد. بر اساس نتايج بدست آمده، نمايندگان اصولگراي مجلس براي 6 خرداد تصميم گيري خواهند کرد. نتيجه بدست آمده در راي گيري نهايي در صحن علني مجلس تاثير خواهد داشت.
عضو کميسيون امنيت ملي و سياست خارجي مجلس شوراي اسلامي در پاسخ به سوالي که ارزيابي او از عملکرد هيات رييسه فعلي مجلس را جويا مي شد؟، تاکيد کرد: درست است که اين افراد در حد توان خود کارهايي را انجام داده اند، اما هيات رئيسه به مراتب قادر بود بهتر از اين نيز عمل کند.
کوثري اين ضعف در عملکرد هيات رئيسه را متوجه تمام افراد حاضر در ترکيب هيات رئيسه دانست و گفت: بخشي از اين ضعف به شخص رئيس مجلس و بخشي از آن نيز به نواب و ديگر افراد حاضر در هيات رئيسه باز مي گردد.
وي همچنين با اشاره به عملکرد هيات رئيسه فراکسيون اصولگرايان نيز اذعان داشت: هيات رئيسه فراکسيون اصولگرايان نيز قادر بود تا فعال تر عمل کند و بسيار قوي تر از حال به تصميم گيري بپردازد. اما اين در حالي است که چنين عملکردي را از سوي هيات رئيسه فراکسيون مشاهده نکرديم.

بخشي از انتظارات نمايندگان
 از هيات رييسه مجلس محقق نشد
 

نماينده مردم شيراز در مجلس شوراي اسلامي از محقق نشدن بخشي از انتظارات نمايندگان مجلس از هيات رييسه مجلس خبر داد.
احمدرضا دستغيب تصريح کرد: انتظارات نمايندگان با توجه به جايگاه مجلس از هيات رييسه بسيار بالاتر بوده به همين علت بخشي از آنها محقق نشده که مي بايستي متناسب با جايگاه مجلس محقق مي شد.
وي در گفت وگو با خبرنگار ايلنا تاکيد کرد: البته در برخي از بخش ها موفقيت هايي حاصل شد اما استفاده از نظرات و تجربيات نمايندگان و دخيل کردن آنها در تصميم گيري ها منجر به کارآمدي و ارتقا کيفي مجلس مي شد که اين امر آنگونه که شايسته است صورت نگرفت.
عضو کميسيون فرهنگي مجلس شوراي اسلامي اذعان داشت: قرار براين بود که ديروز جلسه اي به منظور بررسي و بحث در رابطه با انتخاب هيات رييسه مجلس صورت گيرد اما به علت تشکيل نشدن جلسه علني ديروز به علت ارتحال ملکوتي آيت الله محمد تقي بهجت اين جلسه به تاخير افتاد و امروز در رابطه با زمان اين جلسه بحث خواهد شد.
وي در پايان از احتمال رايزني با ساير فراکسيون هاي مجلس در اين زمينه خبر داد و گفت: فراکسيون اقتدار ملي از هر گونه رايزني به منظور بالابردن سطح کيفي مجلس استقبال خواهد کرد.


 خبر 

مرکز پژوهش هاي مجلس منتشر کرد:
گزارشي از روش ها و ويژگي هاي
اصلي تدوين و تنقيح قوانين

گزارش روش ها و ويژگي هاي اصلي تدوين و تنقيح قوانين توسط مرکز پژوهش هاي مجلس شوراي اسلامي منتشر شد.
به گزارش مردم سالاري، اين گزارش از مقاله اي لاتين با همين عنوان به قلم «ژان لوئيس برگر» توسط دفتر مطالعات حقوقي مرکز پژوهش ها ترجمه شده است.
دفتر مطالعات حقوقي مرکز پژوهش ها در مقدمه خود بر اين گزارش آورده است: مجموعه قوانين ]کد[، در معناي موسع، عبارت از مجموعه اي مقررات حقوقي است که به يک موضوع خاص مربوط مي شود. بنابراين، مجموعه قوانين از دو کارکرد بنيادين برخوردارند، يکي اين که احکام و مقررات حقوقي مدون را گردآوري مي کند و دوم اين که حوزه هاي مختلف حقوق را تنظيم و تنسيق مي کند. در اين مقاله، نويسنده با رويکردي تاريخي  تحليلي، به موضوع تدوين قانون مدني فرانسه پرداخته و بر اين امر تاکيد کرده است که فن تدوين و تنقيح قانون در کشورهاي برخوردار از نظام «حقوق عرفي»، از جمله انگليس و ايالات متحده آمريکا، به رغم ظهور و بروز مسائلي در اين باب، اهميت نيافته است. موضوع اصلي مقاله، تشريح تفاوت بنيادين ميان تدوين و تنقيح ماهوي سنتي، يعني شيوه اروپايي، و «تدوين و تنقيح شکلي» است که در کشورهاي مزبور، حقوق عرفي رايج است. به نظر نويسنده، تدوين و تنقيح ماهوي يا تدوين و تنقيح به معناي واقعي، يعني آوردن «نظام منسجمي از احکام و مقررات جديد يا دوباره تصويب شده» در مجموعه اي کامل که هدف آن «برقراري يا اصلاح نظم حقوقي است.» اما، تدوين و تنقيح شکلي، نوعي اقدام اداري به منظور جمع آوري و دسته بندي مجموعه اي از قواعد از پيش موجود و پراکنده، بدون تغيير در محتواي آنهاست. تدوين و تنقيح شکلي چيزي نيست جز گردآوري قواعد متعدد از منابع گوناگون و پراکنده به منظور تسهيل آگاهي از قواعدي کثير که در منابعي متنوع و پراکنده وجود دارد. در نتيجه نوشتار، هدف اصلي تدوين و تنقيح ماهوي يا واقعي بخشيدن ساختاري ماهوي و نظام مند به قانون ذکر شده است; حال آنکه هدف تدوين و تنقيح شکلي، صرفا گروه بندي يا طبقه بندي متون موجود دانسته شده است.

آقاتهراني:
مردم به دنبال صداقت و راستي هستند

نماينده مردم تهران در خانه ملت گفت: عملکرد و واکنش گروه هاي سياسي در مشارکت و عدم مشارکت مردم در انتخابات موثر است، اما آن گونه نيست که مردم را کاملا تحت تاثير قرار دهند، چرا که همه خواسته هاي مردم سياسي نيست و نگاه اجتماعي شان بيشتر است.
حجت الاسلام والمسلمين مرتضي آقاتهراني در گفت وگو با ايسنا، در مورد عوامل آسيب رسان به حضور مردم در انتخابات و تاثير گرم نبودن فضاي انتخابات در اين امر اظهار کرد: هرچه حضور مردم در انتخابات بيشتر باشد بهتر است چرا که ما مي خواهيم حضور مردم در اين صحنه را همچون گذشته به جهانيان نشان دهيم.
وي با بيان اين که راي دادن و راي ندادن مردم معنادار است، افزود: قطعا مردم باشعور و آگاهي سياسي که دارند، هميشه و همه جا به اين مسائل توجه داشته اند و در انتخابات شرکت خواهند کرد.  عضو کميسيون آموزش و تحقيقات مجلس تصريح کرد: برخي سياست مداران تصور مي کنند که در حضور يا عدم حضور مردم در انتخابات نقش موثري دارند اما در واقع اين گونه نيست.  آقاتهراني در مورد عملکرد مسوولان برگزاري انتخابات و تاثير آن در مشارکت مردم گفت: مردم به دنبال صداقت و راستي هستند.
نماينده مردم تهران در خانه ملت، يادآور شد: تشويق و ترغيب مردم براي حضور گسترده تر در انتخابات با تقلب، دروغ و تخريب يکديگر امکان پذير نيست و بايد دقت کرد.  وي به نقش موثر رسانه ها در تشويق و ترغيب مردم در انتخابات اشاره کرد و با بيان اين که نبايد رسانه ها فقط بر روي عيوب افراد تکيه کنند و فقط منفي ها را منعکس  کنند، اظهار کرد: مي توان با فکر مثبت به همه مسائل، ديد مثبتي هم داشت.

 در کميسيون ويژه طرح تحول اقتصادي مصوب شد
تعيين قيمت نان مطابق قيمت آرد آزاد

به گفته رييس کميسيون ويژه بررسي طرح تحول اقتصادي مجلس، طبق مصوبه کميسيون ويژه، قيمت نان مطابق قيمت آرد آزاد تعيين شده و دولت بايد يارانه را به مصرف کنندگان بپردازد.
حجت الاسلام والمسلمين غلامرضا مصباحي مقدم با اشاره به ماده 4 لايحه هدفمند کردن يارانه ها که در جلسات هفته گذشته کميسيون ويژه، بررسي شد، به ايسنا،  گفت: يکي از مصوبات هفته گذشته کميسيون، مربوط به ماده 4 لايحه هدفمندکردن در خصوص اصلاح قيمت  ساير کالاهايي که به صورت يارانه اي در اختيار دولت است و دولت بايد يارانه آنها را بپردازد، بود.
وي با اشاره به تبصره الحاقي ماده 4 در مورد قيمت نان خاطرنشان کرد: طبق مصوبه کميسيون،  بنابراين شد که قيمت نان مطابق قيمت آرد آزاد تعيين شود. يعني دولت يارانه مستقيم به نانوايان نپردازد و اين يارانه را به مصرف کنندگان بدهد.
نماينده مردم تهران در خانه ملت افزود: دولت بايد براي روستاييان هم 20 درصد بيش از غير روستاها سهميه يارانه را در نظر بگيرد.
مصباحي مقدم با اشار به بررسي ماده 5 در کميسيون متبوعش، تصريح کرد: سهم دهک هايي که از يارانه نقدي و غيرنقدي برخوردار مي شوند نيز يکي از مباحث مطرح در کميسيون بود که به ماده 5 در خصوص توزيع و تقسيم درآمدهايي که از هدفمند کردن يارانه ها به دست مي آيد، مي پردازد.
وي افزود: بحث هاي مطرح شده در مورد چگونگي هدفمند کردن يارانه ها و پرداخت به دهک ها بود که در حد همان 5 دهک که قبلا مصوب شده بود، باقي ماند.
به گفته رييس کميسيون اقتصادي مجلس، لايحه هدفمند کردن يارانه ها مجموعا 14 ماده است که تا کنون 5 ماده آن بحث شده و به احتمال قوي تا پايان خردادماه به نتيجه خواهد رسيد. چرا که از ماده 5 به بعد چندان بحث برانگيز نيستند و در فرصت باقي مانده به نتيجه خواهند رسيد.