نسخه شماره 2057 - 1388/02/07 -


برنامه سفرهاي دوره اي افشين قطبي اعلام شد

غلامرضا محمدي:
در برخي وزن ها پشتوانه نداريم

تلويزيون ورزشي art عربستان:
بايد منتظر فوتبالي متفاوت از ايران بود

آندرانيک تيموريان:
نيمکت نشين باشم از فولام مي روم


اخبار خارجي


اخبار داخلي


 برنامه سفرهاي دوره اي افشين قطبي اعلام شد  

در صورت فراهم شدن بليت پرواز به دبي; افشين قطبي قرار بود ديشب به امارات سفر کند.
افشين قطبي سرمربي تيم ملي فوتبال ايران پس از اينکه به اين سمت انتخاب شد، برنامه  سفرهاي خود را به فدراسيون فوتبال داد تا براي تماشاي بازي بازيکنان ايراني حاضر در ليگ هاي امارات و اروپا به کشورهاي موردنظر سفر کند.
سرمربي تيم ملي فوتبال ايران براي آشنايي با وضعيت بازيکنان ايراني ليگ امارات تهران را به مقصد دبي ترک مي کند.
افشين قطبي پس از توافق انجام شده با مسوولان فدراسيون فوتبال ايران تصميم دارد براي شناخت بهتر از شرايط آمادگي بازيکنان ايراني شاغل در خارج از کشور به کشورهاي اروپايي و امارات سفر و پس از مشاهده آخرين شرايط لژيونرها براي اعلام فهرست نهايي تيم ملي تصميم گيري کند.
علي سامره،  مهرزاد معدنچي، ايمان مبلعي، جواد کاظميان، محمد نصرتي، رضا عنايتي، مهرداد اولادي و ميلاد ميداودي از جمله بازيکناني هستند که در تيم هاي اماراتي بازي مي کنند. قطبي مي خواهد با سفر به امارات و مشاهده عملکرد آنها خود را براي اعلام فهرست نهايي تيم ملي ايران آماده کند.
وي براي آشنايي بيشتر با مربيان تيم هاي النصر، الشباب، الاهلي، عجمان و الوصل نيز صحبت خواهد کرد.
قطبي امشب راهي امارات مي شود و چهارشنبه هفته جاري به ايران برمي گردد تا براي سفرهاي اروپايي خود به کشورهاي آلمان، اسپانيا و انگليس آماده شود.
سرمربي تيم ملي قصد دارد در اسپانيا با شجاعي و نکونام، در انگليس با تيموريان و در آلمان با مهدوي کيا و هاشميان ديدار و گفت و گو کند.
گفته مي شود سفر به قبرس براي ديدار با فريدون زندي که در باشگاه هاي اين کشور بازي مي کند نيز در دستور کار قطبي قرار دارد.


 غلامرضا محمدي:
 در برخي وزن ها پشتوانه نداريم  

غلامرضا محمدي گفت: نبايد براي ملي پوشان اعزامي به مسابقات آسيايي بار رواني منفي ايجاد کرد.
به گزارش ايسنا، سرمربي تيم ملي کشتي آزاد اظهار کرد: اگر تنها به فکر نتيجه باشيم همه چيز را از دست مي دهيم. برخي ها مي گويند در تيم ملي جوانگرايي نشده در حالي که نبايد انصاف را کنار گذاشت.
وي ادامه داد: حسن رحيمي هنوز عضو تيم ملي جوانان است. مگر مسعود اسماعيل پور، صادق گودرزي و احسان لشگري از کجا آمده اند؟ آنها جواناني بوده اند که توانستند خود را در رقابت هاي چند ماه اخير خوب نشان دهند. حتي خود مهدي تقوي نيز کشتي گير جواني است که دو سال قبل در رده جوانان کشتي مي گرفت.
محمدي به نبود پشتوانه در برخي وزن ها اشاره کرد و افزود: در برخي وزن ها بايد نفر جايگزيني داشته باشيم تا بتوانيم جوانگرايي کنيم.
در بعضي وزن ها پشتوانه نداريم. مثلا در 96 کيلو نفر بعدي سعيد ابراهيمي فاصله زيادي با او دارد.
رسول توکلي که قهرمان جام تختي شد، نتوانست در ازبکستان از لحاظ روحي خود را با شرايط تطبيق دهد. در اين وضعيت نمي توانيم او را به يک ميدان رسمي اعزام کنيم تا اينکه ساخته شود. البته اين وظيفه  ماست که براي وزن ها پشتوانه بسازيم و براي رفع مشکلات تلاش کنيم.
وي در پاسخ به اين سوال که چه انتظاري از کشتي گيران در مسابقات آسيايي داريد؟ گفت: رييس فدراسيون هم در نشستي اعلام کرد که نبايد کشتي گيران را تحت فشار گذاشت.
هدف ما خوب کشتي گرفتن است و به عنوان کادر فني تيم ملي انتظار داريم که ملي پوشان با تمام وجود مبارزه کنند و در حد خودشان ظاهر شوند که در چنين شرايطي موفقيت نيز حاصل خواهد شد.
سرمربي تيم ملي در پايان درمورد انتخاب احسان لشگري به عنوان ملي پوش وزن 84 کيلوگرم و قرار نداشتن نام او در بين مدعيان اين وزن يک روز قبل از تورنمنت ازبکستان گفت: هيچ گاه نگفته ام که لشگري شانسي نداشته و همواره در 84 کيلو سه نفر را به عنوان مدعي پوشيدن دوبنده تيم ملي مطرح کرده ايم.
در انتخاب ملي پوش 84 کيلو نيز کارنامه چند ماه اخير کشتي گيران، شرايط روحي - رواني، وضعيت وزني و همچنين تمرين مسابقه اي شان را بررسي کرديم که پس از جمع بندي تمام موارد لشگري انتخاب شد. البته جمال ميرزايي و اسماعيل نجاتيان هم از مهره هاي آينده دار وزن 84 کيلوگرم هستند. نجاتيان در مسابقات ليگ آن قدر در ترکيب راه آهن مجبور به کشتي گرفتن شد که به حالت فرسودده درآمد و بايد بازسازي شود.


 تلويزيون ورزشي art عربستان:
 بايد منتظر فوتبالي متفاوت از ايران بود  

تلويزيون ورزشي art عربستان سعودي در تحليلي پيرامون سپردن تيم ملي ايران به افشين قطبي اعلام کرد، بايد منتظر تيمي متفاوت از ايران در سه بازي باقيمانده مقدماتي جام جهاني بود.
به گزارش ايسنا، مفسر اين تلويزيون گفت: فشار براي صعود تيم ملي ايران از سوي افکار عمومي اين کشور بسيار زياد است و همين موضوع باعث مي شود مسوولين فوتبال ايران از تمام امکانات خود براي کسب حداکثر امتيازات از اين سه ديدار استفاده کنند.
وي با اشاره به آنچه در دو هفته پس از برکناري علي دايي به دنبال شکست در مقابل عربستان در تهران بر فوتبال ايران گذشت و روي کار آمدن محمدمايلي کهن در 15 روز پرتنش، نشان داد سردرگمي براي نتيجه گيري در سه ديدار آينده براي تيم ملي ايران کاملا روشن است.
از سوي ديگر قطبي پس از ترک ناگهاني تيم پرسپوليس که در اين فصل نتوانست از مقام قهرماني خود دفاع کند، همواره مترصد بود در بازگشت دوباره به فوتبال ايران سکان رهبري تيم ملي اين کشور را به دست بگيرد که فدراسيون فوتبال ايران براي همين سه بازي به او فرصت داد تا از همه ي دانش خود که در کنار مربيان بزرگ هلندي کسب کرده است براي صعود تيم ملي ايران استفاده نمايد.
قطبي در نخستين واکنش هاي خود بازگشت آرامش به تيم ملي ايران، استفاده از کمک هاي هلندي، آوردن دوباره علي کريمي و ارتقاي بدني تيم نزول کرده ايران را مورد توجه قرار داده است و اميدوار است به يمن بارها نتيجه گيري تيم ملي ايران در برابر کره شمالي با عبور از اين تيم احيا شده و امارات هميشه بازنده در تهران، سرنوشت صعود ايران را در سئول و در برابر کره جنوبي جست وجو کند. تيمي که او در کادر رهبري آن حضور داشته و به ساختار آن کاملا آشنا است کاري که بسيار دشوار مي نمايد.
مفسر art افزود: تيم ملي ايران و فوتبال اين کشور در ظرف بعد از جام جهاني 2006 آلمان دوره  نزول خود را آغاز کرد و اين نزول هم اينک نيز ادامه دارد و حتي به باشگاه هاي بزرگ اين کشور نيز سرايت کرده است.
وي گام نخست قطبي و ايران را در پيونگ يانگ بسيار مهم دانست و يادآور شد: کره شمالي در اين دوره به هيچ کدام از حريفانش باج نداده است و ايراني ها مي دانند ارزش پيروزي بر کره شمالي به مراتب از متوقف ساختن استراليا در سال 1997 سخت تر خواهد بود.


 آندرانيک تيموريان:
 نيمکت نشين باشم از فولام مي روم  

نخستين بازيکن ايراني که موفق شد در ليگ برتر انگليس بازي کند، اين روزها آخرين لحظات حضورش در تيم بارنزلي را سپري مي کند. آندرانيک تيموريان همان بازيکني که در جام جهاني 2006 جزو معدود ستاره هاي تيم ملي ايران بود و چشمان تيزبين سام آلاردايس را به خود جذب کرد، اين روزها در آمادگي کامل است. او در انتظار به پايان رسيدن رقابت هاي دسته يک انگليس و بازگشت به فولام است. بازگشت به تيم ملي با حضور افشين قطبي يکي از آرزوهاي بازيکني است که در فوتبال انگليس به گراندو مشهور شده است.
آندرانيک تيموريان در گفت وگو با ايسنا، درباره آخرين وضعيتش در بارنزلي، آمادگي اش، بازگشت به تيم ملي و... صحبت کرد:
روزها براي آندو در فوتبال انگليس چطور مي گذرد؟
زماني که از فولام به طور قرضي به بارنزلي آمدم، هدفم بازي کردن بود. فولام بسيار خوب نتيجه مي گرفت و وارد شدن به ترکيب تيمي که نتايج خوبي گرفته بسيار سخت است. به همين خاطر به صورت قرضي به بارنزلي آمدم. خوشحالم که از زمان حضورم در اين تيم بيش از 10 بازي براي اين تيم انجام داده ام و تنها در بازي چهارشنبه شب مقابل کاونتري سيتي به دليل سرماخوردگي از سرمربي تيم خواستم که از من استفاده نکند چون بدنم ضعيف شده بود.
وضعيت بارنزلي چطور است؟
ما در حال حاضر در رده بيست و يکم جدول قرار داريم و دو هفته تا پايان مسابقات باقي مانده. اگر مي خواهيم به دسته پايين تر سقوط نکنيم بايد در دو بازي آينده به پيروزي برسيم. بارنزلي مجموعه بسيار خوبي است و اطمينان دارم که مي تواند خودش را در دسته يک نگه دارد.
پس از پايان بازي هاي بارنزلي بايد به فولاد برگرديد. در فولام مي مانيد؟
من هنوز يک سال ديگر با فولام قرارداد دارم. مي خواهم در فولام بمانم اما، اگر پيشنهادي باشد مي توانم از فولام بروم. بندي در قراردادم آمده که مي توانم از فولام جدا بشوم. اگر من بدانم در ترکيب فولام جاي مي گيرم مي مانم، در غير اين صورت به پيشنهادهاي ديگر فکر مي کنم.
مي خواهيد در ليگ برتر بمانيد؟
من زبان انگليسي را به خوبي ياد گرفته ام و با سبک فوتبال اينجا خو گرفته ام. اولويت براي من اين است که در ليگ برتر بمانم. انگليس بهترين ليگ دنيا را دارد و براي ماندن در اينجا انگيزه هاي بسياري دارم.
وضعيت بدني ات چگونه است؟ به آمادگي کامل رسيده ايد؟
کيفيت دسته اول انگليس تفاوت چنداني با ليگ برتر ندارد. اينجا بازي هاي پرفشاري انجام مي شود. بازي کردن در چنين فضايي بدن يک بازيکن را به آمادگي کامل مي رساند. من هم در حال حاضر در اوج آمادگي قرار دارم. من تمام فکر و ذکرم اين است که در انگليس بمانم. اميدوارم بتوانم در ليگ برتر بمانم و با آمادگي ام سرباز خوبي براي ايران باشم و بتوانم پرچم پرافتخار ايران را در انگليس بالا نگه دارم.
با اين آمادگي حتما براي پوشيدن پيراهن تيم ملي هم آماده هستيد؟
من در چهار سال گذشته تنها سه بازي براي تيم ملي به ميدان نرفته ام. بازي با تيم هاي کره جنوبي، کره شمالي و عربستان تنها بازي هايي بود که من نبوده ام. در بازي با کره شمالي مصدوم بودم و با دايي تماس گرفتم و گفتم مصدوم هستم. پس از آن به صلاحديد مربيان دعوت نشدم و دايي صلاح ديد که از ديگر بازيکنان استفاده کند. دوست دارم که دوباره پيراهن تيم ملي را بپوشم. من مانند همه بازيکنان آرزو دارم براي تيم ملي کشورم بازي کنم و اميدوارم که خيلي زود اين اتفاق بيفتد.
وضعيت تيم ملي را چطور مي بينيد؟ شرايط خيلي خوبي در گروه نداريم.
اين درست است که ما وضعيت مان در جدول خوب نيست اما، ما کره شمالي را در پيونگ يانگ برده ايم و اين در سابقه ما وجود دارد. اين بار هم مي توانيم کره شمالي را شکست دهيم. پيروزي در اين بازي مي تواند پل صعود ايران به جام جهاني باشد. بايد در اين فکر باشيم که به پيروزي اين سه بازي نياز داريم. بايد فکر کنيم که 9 امتياز مي خواهيم اگر به کمتر از اين فکر کنيم، موفق نمي شويم.


 اخبار خارجي 

مسي: خدا کند پيروز شويم

مهاجم آرژانتيني تيم فوتبال بارسلونا گفت: خدا کند بتوانيم هفته آينده رئال مادريد را شکست دهيم.
به گزارش فارس و به نقل از مارکا، ليونل مسي تصريح کرد: با سن کم خود دو تجربه تلخ از لاليگا دارم و مي دانم که سرنوشت لاليگا در آخرين ثانيه ها روشن مي شود. بنابراين نبايد کار را به ثانيه هاي پاياني بکشانيم و بايد هر چه سريعتر کار را تمام کنيم.
مسي که يکي از دو گل بارسلونا را در مستايا و برابر والنسيا به ثمر رسانده گفت: بارسلونا مي توانست در اين بازي به پيروزي رسيد اما به هر حال از اينکه شکست را با تساوي عوض کرده ايم خوشحالم.
بارسا ديشب برابر والنسيا با تساوي 2 بر 2 متوقف شد. اين تيم هفته آينده ميهمان رئال مادريد است.

روبينيو: فصل بعد بهتر بازي خواهم کرد

مهاجم برزيلي تيم فوتبال منچستر سيتي گفت: در صورتي که فصل بعد هم در اين تيم باشم، بازي بهتري ارائه خواهم کرد.
به گزارش فارس و به نقل از ديلي تلگراف، روبينيو اظهار داشت: با وجودي که هنوز حضورم در ليگ برتر انگليس به يک فصل نرسيده;  اما تصور مي کنم به طور نسبي، بازي هاي خوبي ارائه کرده ام.
اين مهاجم برزيلي که در پايان تابستان گذشته از رئال مادريد اسپانيا جدا شد و به انگليس مهاجرت کرد، عنوان کرد: فکر مي کنم کارشناساني که از من انتقاد مي کنند،  انتظارات بسيار بالايي دارند. در حالي که بازيکني غيرعادي نيستم. دوست دارم اين عده در انتقاداتشان به اين توجه کنند و همه چيز را با هم در نظر بگيرند.

 فرگوسن:
برباتف بهترين بازيکن منچستر بود

سرمربي تيم منچستر يونايتد گفت: ديميتار برباتف بهترين بازيکن ما در ديدار برابر تاتنهام بود که حتي يک توپ را هم از دست نداد.
به گزارش فارس و به نقل از ديلي تلگراف، سرآلکس فرگوسن اظهار داشت: اين بازي را که 5 بر 2 برنده شديم، به طور دقيق تماشا کردم. در کنار تلاش دسته جمعي بازيکنان،  ديميتار برباتف، بازيکن متفاوتي بود. او يک توپ را هم از دست نداد تا برترين بازيکن ميدان شود.
اين مربي که روز شنبه بعد از برد پرگل برابر تاتنهام، تحت تاثير بازي مهاجم بلغاري اش قرار گرفت، ادامه داد: او در کل ديدار خالق صحنه هاي هيجان انگيزي بود. اين صحنه ها آنقدر جالب و تماشايي بودند که مرا وادار مي کنند از اينجا بگويم، بازيکني در کلاس جهاني است. براي پي بردن به اين ادعا فقط کافيست آن صحنه که او در نيمه دوم به رونالدو پاس داد  را در نظر بگيريد تا متوجه شويد چه کار خارق العاده اي انجام داد.

پيشنهاد منچستريونايتد به کاکا:
40 ميليون و حقوق هفتگي 150 هزار يورو

باشگاه منچستريونايتد مي کوشد هافبک برزيلي تيم فوتبال ميلان را به خدمت بگيرد.
به گزارش فارس و به نقل از آس اسپانيا، کاکا از منچستريونايتد پيشنهاد 40 ميليون يورويي براي دو سال و حقوق هفتگي 150 هزار يورو در هفته دريافت کرده است.
هم اکنون رکورد درآمد هفتگي به وين روني و سپس به کريس رونالدو با همين مبلغي که به کاکا پيشنهاد شده، اختصاص دارد و کاکا مي تواند از اين لحاظ همچون دو بازيکن منچستر شود.
اين در حالي است که رئال مادريد به کاکا پيشنهاد 100 ميليون يورويي بدون حقوق هفتگي ارائه کرده است.

بکن باوئر:
 استراتژي بايرن مونيخ بايد تغيير کند

مدير باشگاه بايرن مونيخ گفت: بايد استراتژي خود را براي 5 ديدار باقي مانده بوندس ليگا تغيير دهيم تا شانس مان را براي تکرار قهرماني حفظ کنيم.
به گزارش فارس و به نقل از کيکر،  فرانتس بکن باوئر پس از باخت برابر شالکه اظهار داشت: باخت برابر شالکه براي ما نتيجه اي تاسف بار است. اما پايان کار نيست. براي ماندن در کورس قهرماني با توجه به اين نتيجه هيچ چاره اي نداريم که تغييراتي در برنامه خود ايجاد کنيم. به عنوان نمونه در 5 بازي باقي مانده بايد طوري برنامه ريزي کنيم که بازي به بازي پيش برويم.
بکن باوئر عنوان کرد: در عين حال ما بايد منتظر لغزش ولفسبورگ باشيم تا به اين نحو، حداقل نايب قهرمان شده و بتوانيم در ليگ قهرمانان فصل بعد حضور پيدا کنيم.

پيشنهاد 45 ميليون يورويي لاتزيو به اتوئو

تيم فوتبال لاتزيو ايتاليا براي تقويت خط حمله به دنبال جذب اتوئو است.
به گزارش فارس و به نقل از گازتا دلو اسپورت، لاتزيو براي درخشش در فصل آينده نياز جدي به ترميم خط حمله خود دارد. مقامات اين باشگاه تصميم گرفته اند تمام بودجه در نظر گرفته شده براي جذب بازيکن در فصل آينده را به خريد مهاجم کامروني بارسلونا اختصاص دهند.
پيشنهاد اوليه لاتزيو براي اتوئو مبلغ 45 ميليون يورو است که مي تواند خوان لاپورتا مديرعامل بارسلونا را براي فروش اتوئو وسوسه کند.

ويا: اروپايي شدن والنسيا قطعي است

مهاجم تيم والنسيا گفت: در وضعيت خوبي به سر مي بريم و به نظر مي رسد اروپايي شدن ما قطعي است.
به گزارش فارس و به نقل از مارکا، داويد ويا عنوان کرد: والنسيا شرايط خوبي دارد و مي تواند سهميه اروپايي لاليگا را کسب کند.
وي افزود: مي توانستيم باسلونا را شکست دهيم; اما مسئله اين بود که آنها چيزي براي از دست دادن نداشتند و بايد ما را شکست مي دادند.
ويا اظهار داشت: آنها به شدت از شکست مي ترسيدند. برابر نيروي بزرگ انگيزه آنها، مجبور به عقب نشيني شديم.
دو تيم والنسيا و بارسلونا به تساوي دو بر دو رضايت دادند.


 اخبار داخلي 

شطرنجبازان ايراني زيرنظر مربيان خارجي

فدراسيون شطرنج به منظور آمادگي تيم ملي شطرنج آقايان و بانوان از سه مربي خارجي براي سفر به ايران دعوت کرد.
به گزارش ايسنا، فدراسيون شطرنج کشورمان به منظور آمادگي تيم ملي آقايان و بانوان از "پاول تريگوف"، "پلتير" و "آلوايزاس کوينيس" دعوت کرد.
پلتير شطرنجباز حرفه اي از سال 1996، استاد بزرگ شطرنج از سال 2000، سه بار قهرمان شطرنج انفرادي سوئيس در سال هاي 1995، 2000 و 2002، پنج بار قهرمان باشگاه هاي سوئيس، قهرمان باشگاه هاي آلمان با تيم وردربرمن 2005، دو بار قهرمان باشگاه هاي فرانسه با تيم شطرنج 92 کليشي در سال 2007 و 2008 و قهرمان کاپ فرانسه با تيم شطرنج 92 کليشي در سال 2008، عضو تيم ملي سوئيس از سال 1996، قهرمان اپن زريخ در سال 2001، 2002 و 2006، قهرمان اپن بردگنس تک در سال 2003 و مقام سوم جدول استاد بزرگي بيل در سال 2007 را در کارنامه خود دارد.

تهران صدرنشين گلف بانوان شد

اولين دوره رقابت هاي قهرماني گلف بانوان در سال 88 با برتري تهران به پايان رسيد.
به گزارش فارس، اين مسابقات در دو رده سني جوانان و بزرگسالان و با حضور 41 گلف باز، از 11 استان برگزار شد.
در بخش بزرگسالان و در رده سني 18 تا 30 سال، نتايج زير به دست آمد. نازنين شهرکي، طليعه خلخالي و فاطمه رحيمي عناوين اول تا سوم را به دست آوردند.
در بخش جوانان و در رده سني زير 18 سال، عسل پورحيدري، آلاله آتين و ارغوان آتين رده هاي اول تا سوم را از آن خود ساختند.
در بخش تيمي، تهران، اصفهان و لرستان بر سکوي اول تا سوم ايستادند.
مسابقات قهرماني در بخش آقايان 11 تا 8 ارديبهشت ماه در تهران برگزار مي شود.

قرارداد فدراسيون فوتبال با سايپا لغو نمي شود

خزانه دار فدراسيون فوتبال گفت: قرارداد ما با شرکت سايپا لغو نمي شود چرا که اين شرکت يک شخصيت حقوقي است.
به گزارش ايسنا، محمد تقي خزايي در مورد شايعه لغو قرارداد تبليغاتي سايپا با فدراسيون فوتبال اظهار داشت: شرکت سايپا يک شخصيت حقوقي است و نه حقيقي که با تغيير مدير، قرارداد لغو شود. با شرکت سايپا قرارداد امضا کرده ايم.
خزانه دار فدراسيون فوتبال درباره اينکه ظاهرا فقط تفاهم نامه اي با شرکت سايپا امضا شده و قراردادي بسته نشده عنوان کرد: به هر حال طبق آن توافق نامه ما تبليغات شرکت را انجام داده ايم و بعيد است که اين قرارداد لغو شود. با اين حال من در اين مورد با مسوولان فدراسيون صحبت مي کنم تا خبر دقيق را کسب کنم.
گفتني است برخي منابع خبري اعلام کرده بودند با توجه به جدايي مهرداد بذرپاش از گروه صنعتي سايپا قراردادي که اين شرکت با فدراسيون فوتبال براي حمايت مالي امضا کرده بود لغو شده است.

پاسخ مثبت قطر به ايران
سجاد مرادي در سوپر گرندپري دوحه مي دود

مسوولان برگزاري مسابقه هاي دووميداني سوپر گرندپري قطر با حضور سجاد مرادي در اين رقابت ها موافقت کردند.
به گزارش ايسنا، پس از تلاش هاي نمايندگان فدراسيون دووميداني ايران، مسوولان  اروپايي  برگزاري سوپر گرندپري دوحه با حضور سجاد مرادي در رقابت هاي 800 متر اين مسابقه هاي موافقت کردند.
رقابت هاي سوپرگرندپري دوحه که قرار است روز هجدهم ارديبهشت ماه در ورزشگاه الخليفه قطر برگزار شود در کنار رقابت هاي لندن، زوريخ، موناکو و استکهلم از جمله برترين رقابت هاي دووميداني دنيا محسوب مي شود که جوايز دلاري زيادي به نفرات برتر آن اعطا مي شود.
اين براي دومين بار است که مرادي اجازه حضور در اين رقابت ها را پيدا مي کند.
تاکنون به غير از مرادي، تنها احسان حدادي از ايران جواز حضور در اين رقابت ها را کسب کرده بود.

طنز فيروز کريمي از مرغ گيري توليا منطقه اي شد!

خشم طنزگونه فيروز کريمي با دروازه بان خارجي تيم صبا بار ديگر مورد توجه رسانه هاي عربي منطقه قرار گرفت.
به گزارش ايسنا، تلويزيون الراي در برنامه مجله ورزشي آخر هفته خود بار ديگر به سابقه سخنان طنزآلود فيروز کريمي مربي سرشناس ايران اشاره کرد و گفت: اين مربي ايراني که از عملکرد دروازه بان خود ادمير توليا به شدت گله مند است او را متهم کرد که به جاي توپ بايد به سراغ مرغ گيري برود.
مفسر تلويزيون الراي که به رشته ي تحصيلي و شغل کريمي نيز توجه نشان داده است، اضافه کرد: اين پليس روانشناس که با تيم پاس ايران نيز قهرمان باشگاه هاي آسيا شده است، کمتر به سراغ شوخي و جوک در باشگاه هاي آسيا مي رود و طنز خود را در محدوده ليگ ايران قرار داده است.

 اعتصاب براي چند دقيقه!
بازيکنان تيم فوتبال پيام به اردو بازگشتند

بازيکنان تيم فوتبال پيام که در اعتراض به پرداخت نشدن مطالباتشان اردوي اين تيم را ترک کرده بودند، به محل اردو بازگشتند.
به گزارش ايسنا، در حالي که تيم پيام بايد به مصاف استقلال تهران مي رفت که ساعت 22 و 30 دقيقه شنبه شب تعدادي از بازيکنان تيم فوتبال پيام در اعتراض به پرداخت نشدن مطالبات مالي خود هتل طرقبه مشهد را ترک کردند.
پس از اين اقدام مسوولان باشگاه پيام در نشستي به مسايل و مشکلات مالي بازيکنان پيام رسيدگي کرده و قول پرداخت آن را دادند.
پس از تصميم مسوولان باشگاه پيام بازيکنان معترض به اردوي شبانه روزي تيم پيام بازگشتند.
سرپرست تيم فوتبال پيام در اين رابطه گفت: عده اي از بازيکنان در يک حرکت تاکتيکي در آستانه ديدار با استقلال و در اعتراض به پرداخت نشدن مطالبات شان اردوي تيم را ترک کردند که پس از صحبت هاي انجام شده به اردو بازگشتند.
وي گفت: مشکلي در خصوص پرداخت مطالبات بازيکنان وجود ندارد و باشگاه تمام آنها را پرداخت خواهد کرد.
اين در حالي است که جواد ايزدي، مديرعامل باشگاه پيام اعلام کرده بود که تا قبل از بازي با استقلال تهران تمام معوقه و مطالبات بازيکنان پرداخت مي شود تا آنها با روحيه ي بيشتري در مقابل استقلال قرار بگيرند.
تيم پيام يکي از شانس هاي احتمالي سقوط به ليگ دسته يک فوتبال کشور است که براي فرار از سقوط نياز مبرمي به سه امتياز ديدار برابر استقلال دارد.