نسخه شماره 1933 - 1387/08/13 -


تمام بيماران تالاسمي خراسان رضوي به هپاتيت مبتلا شدند
دبير انجمن حمايت از بيماران تالا سمي استان: دليل اصلي هنوز مشخص نيست
استاندار کرمانشاه:
مديران ناموفق را تغيير خواهم داد


12 آبان، سالروز تولد استان قزوين


نيروگاه سيکل ترکيبي 1000 مگاواتي فولا د مبارکه اصفهان احداث خواهد شد


برگزاري جشنواره تئاتر بسيج شهرستان اسلامشهر


نصب بيش از 180 سايت و المان شهري در منطقه 10 اصفهان


 تمام بيماران تالاسمي خراسان رضوي به هپاتيت مبتلا شدند  
 دبير انجمن حمايت از بيماران تالا سمي استان: دليل اصلي هنوز مشخص نيست

دبيرانجمن حمايت از بيماران تالاسمي خراسان رضوي از ابتلا کليه بيماران تالاسمي استان به هپاتيت خبر داد و گفت: دليل اصلي اين امر هنوز مشخص نيست و ارايه گزارش به کار علمي دقيق نياز دارد.
دکتر گوينده در گفت  وگو با ايسنا، با اشاره به اينکه بيماران تالاسمي هر20 تا 30 روز يکبار به تزريق خون نياز دارند، افزود: بنا بر اعلام اداره انتقال خون استان، خوني که به بيماران تالاسمي تزريق مي شود بارها آزمايش شده و از نظر هپاتيت منفي بوده است.
وي با بيان اينکه اغلب مشکلي از نظر کمبود خون براي بيماران تالاسمي وجود ندارد، گفت: اگر در مورد بيماران تالاسمي بيشتر از خون اهدا کنندگان مستمر استفاده شود، نگراني کمتري از نظر عوارض و بيماري هايي مثل هپاتيت خواهيم داشت.
دبير انجمن حمايت از بيماران تالاسمي خراسان رضوي با بيان اين مطلب که 4 درصد افراد جامعه تالاسمي دارند به وجود 485 بيمار در خراسان رضوي و 310 بيمار تالاسمي در مشهد اشاره کرد و ادامه داد: تعداد بيماران تالاسمي به دليل انجام آزمايش قبل از ازدواج و تشخيص قبل از تولد رو به کاهش است.
وي افزود: در صورتي  که آنتي ژن هاي سازگاري بافتي فرد گيرنده و دهنده کاملا يکسان باشد، درمان اصلي تالاسمي پيوند مغز استخوان است.
دکتر گوينده ادامه داد: به دليل اينکه مرکز خاصي براي انجام عمل پيوند مغز استخوان در خراسان رضوي وجود ندارد، تاکنون پيوند مغز استخوان براي بيماران تالاسمي استان انجام نشده است.
وي تزريق داروي دسفرال و تزريق مرتب خون را از درمان هاي نگهدارنده تالاسمي ذکر کرد و گفت: داروي جديxj د که خوراکي و مورد تاييد متخصصان است جايگزين خوبي براي اسفران مي باشد اما هزينه بالايي دارد.
دبير انجمن حمايت از بيماران تالاسمي خراسان رضوي مصرف داروهايي مثل دسفرال وxj  را براي حذف آهن فرنين در بدن بيماران تالاسمي ضروري دانست و با تاکيد بر لزوم برنامه ريزي براي ورود و ساخت داروهاي جديد بيان کرد: يکي از مشکلات درماني بيماران تالاسمي اين است که هيچ آگاهي و اطلاعي درباره داروهاي جديد به متخصصاني که با بيماران تالاسمي در ارتباطند ارائه نمي شود و آن ها اطميناني از داروهاي جديد و عوارض احتمالي آن ندارند.
دکتر گوينده ادامه داد: ميزان آهن ذخيره فرمين در بيماران تالاسمي بالا مي رود و در تمام ارگان ها مثل قلب، کليه، کبد، غدد اندوکرين (درون ريز) رسوب کرده و عوارض خيلي وخيمي ايجاد مي کند به طوري که اکثر بيمارمان تالاسمي به علت عوارض قلبي ناشي از رسوب آهن در قلب مي ميرند يا به دليل رسوب آهن در غدد دچار اختلال در رشد مي شوند.


 استاندار کرمانشاه:
 مديران ناموفق را تغيير خواهم داد  

استاندار کرمانشاه گفت: تحقق درآمدهاي مالياتي منجر به شکوفايي استان مي شود.
مهندس مجيد غفوري پس از بازديد سرزده از اداره کل امور مالياتي استان کرمانشاه در گفت وگو با ايسنا، افزود: اصلي ترين هدفم از بازديد از ادارات استان اين است که از نزديک با روش کار، فضاي اداري، برخورد با ارباب رجوع و مشکلات آنها آشنا شوم.
وي ادامه داد: در بازديدهاي خود از ادارات استان سعي مي کنم اداراتي را که ارباب رجوع بيشتري دارند و در خط مقدم خدمت رساني به مردم هستند، در اولويت قرار دهم.
استاندار کرمانشاه درخصوص ماليات و تحقق درآمدهاي مالياتي، گفت: ماليات در هر جامعه اي مهم تر از هر درآمدي است و يک مملکت مترقي بايد روي درآمدهاي مالياتي حساب ويژه اي باز کند.
غفوري افزود: هنر ما بايد اين باشد که مملکت را با درآمدهاي مالياتي اداره کنيم، چرا که اين درآمدها جايگاه ويژه ا ي در اقتصاد و توسعه هر کشوري دارد.
وي با اشاره به اينکه در شش ماهه نخست سالجاري بيش از 98 درصد درآمدهاي مالياتي استان تحقق يافته، تصريح کرد: در بحث تحقق درآمدهاي مالياتي اگر بتوانيم مازاد درآمد داشته باشيم آن مازاد درآمد را صرف شکوفايي استان خواهيم کرد.
استاندار کرمانشاه هم چنين در پاسخ به اين سوال که آيا در صدور قبوض گاز استان اشتباهي رخ داده و علت اصلي بروز اشتباه در صدور اين قبوض چه بوده است، گفت: طي چند وقت اخير گزارشاتي مبني بر اينکه اخيرا در صدور قبوض مختلف به ويژه گاز در سطح استان اشکالاتي رخ داده به استانداري رسيد و پس از بررسي ها توسط همکاران ما مشخص شد که بروز اين اشتباهات از سوي شرکت گاز استان بوده است.
غفوري ادامه داد: خود مديرعامل شرکت گاز استان نيز بروز اين اشتباهات را پذيرفته است، ولي همچنان بازرسي ها در اين خصوص ادامه دارد که در صورت تکرار اين گونه اشتباهات با مسوول دستگاه برخورد خواهيم کرد.
وي در پاسخ به اين سوال که ميزان رضايت مندي شما از مديران ادارت و دستگاه هاي اداري استان در چه حدي است، گفت: انصافا بعضي از مديران ادارات خيلي تلاش مي کنند و خيلي دل مي سوزانند و برخي ديگر از مديران نسبتا خوب هستند، اما تعداد معدودي از مديران ادارات هستند که ما رضايت نسبي از آنها نداريم.
غفوري با اشاره به اينکه تغيير مديران راه حل نهايي و به نوعي يک عمل جراحي است، افزود: اين مديران بايد تلاش کنند که موفقيت خود را در امور اداري بيشتر کنند و اگر ما نتوانيم به نوعي آن ها را مداوا و درمان کنيم، قطعا متوسل به جراحي خواهيم شد.


 12 آبان، سالروز تولد استان قزوين  

رييس کميسيون عمراني شوراي شهرقزوين گفت: بخش اعظم مشکلات در ارائه خدمات شهري مربوط به تامين اعتبارات و يا همان ضعف در مديريت هزينه است.
حامد کبودوند، رييس کميسيون عمراني شوراي شهرقزوين درباره وضعيت شهردرآستانه دوازدهم آبان سالروزتولد قزوين به خبرنگار خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا ) گفت: نگاه به تاريخ قزوين تداعي ساز دو ديدگاه حسرت خوردن به اين تاريخ وعقب ماندگي کنوني ويا ديدگاه ايجاد انگيزه براي ساخت آينده شهر است وآن چه بايد گفت اين است که با توجه به شرايط کنوني شهر قزوين توانايي ايجاد آرامش و ارائه خدمات مناسب به شهروندان را ندارد.
وي گفت: عدم زيرسازي در شهرتوسط مسوولين وقت در فرصتي که درآمدهاي نفتي صرف تامين زيرساخت ها در برخي از شهرهاي کشور شده باعث مواجه شدن با شهري بدون زيرساخت هاي اساسي شده که نمي تواند خدمات شهري را چنانچه که در شان مردم قزوين است ارائه دهد.
رييس کميسيون عمراني شوراي شهرقزوين ادامه داد: حل مسائل قزوين نياز به مديريت درآمد وهزينه ها دارد که حلقه گم شده مديريت هزينه با ايجاد تعامل بين سازمانها وادارات مختلف تا حدي قابل جبران است، اما متاسفانه ضعف بزرگ مديريت شهر نيز در همين بخش است.
وي عدم توجه به پتانسيل هاي گردشگري قزوين را يکي ديگر از علل عقب ماندگي اين شهر دانست و گفت: قدمت بيشتر شهر قزوين نسبت به شهرهاي تاريخي ديگر و ساخت اکثر آثار باستاني و تاريخي موجود درکشوربراي اولين باردر قزوين وپس از آن در شهرهاي ديگريک پتانسيل است که بهره گرفتن از آنها به دليل عدم شناخت مديران، معرفي وشناساندن اين توانايي ها مانع از رشد قزوين در سطحي مطلوب و درخور تاريخ اين شهراست.
مدير عامل سازمان فرهنگي - ورزشي شهرداري قزوين نيز در گفت وگو با خبرنگار ايسنا گفت: با صراحت اعلام مي کنم که وضعيت کنوني قزوين گوياي تاريخ و قدمت اين شهر نبوده و ارائه خدمات آن در شان مردم اين شهر نيست .
وي علت اين امر را عدم همکاري در سطوح مختلف مديريت شهري و استاني اعلام کرد.
اکبر نعمتي، مديرکل دفتر امور شهري استانداري نيز که قزوين کنوني راشايسته تاريخچه و قدمت آن نمي داند در گفت وگو با خبرنگار ايسنا گفت: قزوين درصورتي مي تواند معرف پيشينه تاريخي خود وتوانا در جذب گردشگر باشد که زيرساخت ها خاص و لازم آن توسط مديران شهري و دستگاه هاي مسئول درمديريت شهري هر چه سريع تر و در مسير به روز شدن ساخته شود.
يزدانبخش سياهکالي مرادي، رييس کميسيون برنامه ريزي شوراي شهر قزوين در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاري دانشجويان ايران ايسنا گفت: شهرسازي کنوني در شهر قزوين با گذشته و تاريخچه اسلامي آن هماهنگ نيست واين تفاوت به دليل عدم پيروي از اصول منطقي شهرسازي، توجه به کاربرد سازه ها و همچنين عدم رعايت نکات اصولي از جمله دسترسي و ارتباط مناطق با يکديگراست . وي اظهار کرد: بخش هاي مختلف شهري و خدمات به صورت پراکنده و بي ارتباط با يکديگر ساخته مي شوند.
رييس کميسيون برنامه ريزي شوراي شهر قزوين با اشاره به اين که کالبد کنوني شهر در شان شهروندان وتاريخ بيش از هزار و 700 ساله قزوين نيست، خاطرنشان کرد: براي فراهم کردن آرامش شهروندان نياز به فعاليت بخش خصوصي وهمکاري وهماهنگي تمام سازمانها و ارگان هاي شهري در خدمات رساني به شهروندان و گردشگران است.


 نيروگاه سيکل ترکيبي 1000 مگاواتي فولا د مبارکه اصفهان احداث خواهد شد 

 گروه شهرستانها:  نيروگاه سيکل ترکيبي 1000 مگاواتي در زميني به وسعت 48 هزار هکتار در  شرکت فولا د مبارکه احداث خواهد شد.
 مهندس مجيد محمودي مدير توسعه انرژي و سيالا ت با بيان  مطلب فوق اظهار داشت: مجتمع نيروگاه سيکل ترکيبي شامل 4 واحد گازي هر کدام به ظرفيت 162 مگاوات و در دو واحد بخار به ظرفيت هر کدام 160 مگاوات و جمعا  به ميزان 986 مگاوات در شرايط استاندارد در محدوده طرح شهيد خرازي احداث شد.
مهندس محمودي با اشاره به اهداف احداث اين نيروگاه گفت: هدف از احداث نيروگاه تامين برق مورد نياز طرح شهيد خرازي وتامين بخشي از برق مصرفي طرح موجود خواهد بود.
وي در ادامه گفت: توليد عملي اين نيروگاه با توجه به ارتفاع مجتمع از سطح دريا (1800 متر) و شرايط محيطي حدود 800 مگاوات مي باشد و يکي از مشخصات مهم و اساسي اين نيروگاه مصرف بسيار پايين آب به علت استفاده از برج هاي خشک و همچنين راندمان بالا  به دليل سيکل ترکيبي بودن آن است.
مدير توسعه انرژي و سيالا ت فولاد مبارکه با اشاره به هزينه هاي اين پروژه گفت: هزينه کل احداث نيروگاه فوق به مبلغ 535 ميليون يورو مي باشد که با احداث اين واحد نياز فولا د مبارکه به برق مصرفي مرتفع خواهد شد.


 برگزاري جشنواره تئاتر بسيج شهرستان اسلامشهر  

گروه شهرستانها: ناحيه مقاومت بسيج سيد الشهداي اسلامشهر با همکاري معاونت فرهنگي اجتماعي سپاه محمدرسول الله، اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي شهرستان اسلامشهر و شهرداري اسلامشهر جشنواره تئاتر بسيج را در چهاردهم آبان ماه در فرهنگسراي شهيد صارمي برگزار مي نمايد.
به گزارش روابط عمومي اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي شهرستان اسلامشهر، اين جشنواره به مدت سه روز و با اجراي نمايش هاي تولد يار، اخلاص بسيجي، توبه، مهتابي، جنگ بازي، ياور در کمينگاه، از سقيفه تا بقيع، فرياد و نجواهاي دختر ترسا و رافت اسلامي به کار خود پايان خواهد داد.


 نصب بيش از 180 سايت و المان شهري در منطقه 10 اصفهان  

گروه شهرستانها: معاون خدمات شهري شهرداري منطقه 10  اصفهان گفت: بيش از 180 سايت و المان شهري در نقاط مختلف محدوده منطقه 10 شهرداري نصب و راه اندازي شد.
اميرحسين ملک پور با بيان اين مطلب افزود: تعمير و مرمت 88 متر مربع پياده رو در سطح پارک هاي منطقه طي شش ماه نخست سال جاري صورت گرفته است.
وي اظهار داشت: در شش ماه نخست سال جاري، 44 سايت اسباب بازي در سطح منطقه 10 شهرداري اصفهان تعمير و بازسازي شده است.
معاون خدمات شهري شهرداري منطقه 10 اصفهان تصريح کرد: در نيمه نخست سال جاري، 36 دستگاه وسيله حرکت درماني نصب شده در نقاط مختلف منطقه 10 شهرداري اصفهان نيز نصب و راه اندازي شده است.
وي اضافه کرد: طي همين مدت از سال جاري، 112 پروژکتور و نورافکن نيز در سطح معابر، پارک ها و محلات مختلف منطقه نصب شده است.