نسخه شماره 4163 - 1395/08/01 -

افشين پيرواني:
برانکو و کي‌روش با هم قهر نيستند


براي شناسائي بازيکنان المپيک نوجوانان به سراسر کشور سفر مي‌کنم


دخالت در امور جزيي براي وزارت ورزش جالب نبود


بي‌باک از گزينه‌هاي حضور در کادرفني تکواندو است


نکته


اخبار کوتاه


 افشين پيرواني:
 برانکو و کي‌روش با هم قهر نيستند 

سرپرست تيم‌ ملي فوتبال‌ با بيان اين که ديگر کشورهاي آسيا سرمايه‌گذاري عظيمي‌براي صعود به جام جهاني کرده‌اند، گفت: براي صعود به جام جهاني بايد همه با هم متحد شويم.

به گزارش ايسنا، افشين پيرواني درباره وضعيت تيم‌ ‌ملي، گفت‌: هر کسي که فوتبال را دنبال مي‌کند آرزويش است که تيم‌ ‌ملي کشورش به جام جهاني برسد. ما موفق شديم در مرحله نخست انتخابي جام جهاني اول شويم. در حال‌ حاضر در گروهي قرار داريم که همه در تلاش هستند تا به جام جهاني صعود کنند و با اين اوصاف ما با 10 امتياز در رده اول قرار داريم.

وي افزود: بايد منسجم و هماهنگ‌تر باشيم. رسانه‌ها و مسئولان و هيچ ايراني نمي‌خواست که ما در روز تاسوعا به ديدار کره جنوبي برويم، ولي با اين حال تماشاگران از ما حمايت کردند. همه مي‌گويند تماشاگر يار دوازدهم است، ولي من مي‌گويم که تماشاگران يار فيکس تيم‌ ‌ملي هستند. ما خوشحال هستيم که توانستيم روز بزرگي را رقم بزنيم و بزرگي امام حسين (ع) را به دنيا نشان دهيم.

پيرواني با تاکيد بر اين که ديگر کشورهاي آسيا سرمايه‌گذاري عظيمي‌براي فوتبال خود دارند، گفت‌: کشورهاي ديگر هم به سمت مربيان درجه يک همانند کارلوس کي‌روش مي‌روند. فوتبال امروز يک علم شده و بايد با کار و تلاش به نتيجه‌ برسيم.

او در ادامه، تصريح کرد: تمرين تيم‌ ‌ملي هر روز فيلمبرداري مي‌شود و کادرفني تا نيمه‌هاي شب آن را بررسي مي‌کند. در نتيجه‌ حضور هيچ بازيکني در ترکيب اتفاقي نيست. کي‌روش واقعاً براي تيم‌ ‌ملي تلاش مي‌کند. اين که مي‌گويند اخلاقش تند است، قبول دارم، ولي بايد امکانات فراهم باشد و بهانه‌اي به دست کسي ندهيم. در حال‌ حاضر امکانات ما از زمين گرفته تا اتوبوس خوب نيست.

سرپرست تيم‌ ‌ملي فوتبال با حضور در برنامه «ورزش و مردم» با تاکيد بر اين که هر رشته‌اي که بخواهد نتيجه‌ بگيرد، بايد حمايت شود، بيان‌ کرد: براي نتيجه‌ گرفتن يک دست صدا ندارد و بايد چند گروه با هم متحد شوند. اگر بخواهيم به جام جهاني برويم بايد امکانات جهاني داشته باشيم و کي‌روش هم حمايت شود.

پيرواني در مورد اين که تيم‌ ‌ملي بايد چين را هم شکست مي‌داد، تصريح کرد: من بايد يک موضوع را در مورد تيم‌ ‌ملي بگويم، در بازي با کره جنوبي من و کارلوس کي‌روش در رختکن بوديم و از او سوال کردم که تيم‌ ‌ملي ايران در جام جهاني قبلي بهتر است يا تيم کنوني؟ او پاسخ داد که تيم کنوني بهتر است، اما مشکلي که وجود دارد اين است که در تيم قبلي بازيکناني بودند که 30 40 بازي ملي را در کارنامه داشتند، اما اکنون بازيکنان ما نهايتاً 10 بازي ملي انجام دادند. بنابراين نياز به تجربه زيادي دارند.

او افزود: تيم‌ ‌ملي ايران مانند تيم‌هاي کره و ژاپن در حال پوست اندازي است، اما جوان‌ترين بازيکن کره نزديک به 40 بازي ملي انجام داده است، در حالي که تعداد بازي جوان‌ترين بازيکن ما سه، چهار بازي بوده است. البته بازيکنان جوان ما بسيار زحمت مي‌کشند. من واقعاً مي‌خواهم که مربيان باشگاهي بيايند و از نزديک ببينند که بازيکنان آنها در تيم‌ ‌ملي چقدر تلاش مي‌کنند. به‌ هر حال ما تا روز آغاز جام جهاني برنامه داريم.

سرپرست تيم‌ ‌ملي فوتبال ايران، درباره اتفاقات پس از بازي ازبکستان از معطلي در فرودگاه تاشکند گرفته تا به سرقت رفتن کفش‌هاي بازيکنان، بيان‌ کرد: فوتبال ديگر اين نيست که فقط نود ‌دقيقه داخل زمين بجنگيم،‌ بلکه قبل و بعد از بازي جنگ رواني اتفاق مي‌افتد. به‌ هر حال مشکل معطلي در فرودگاه هميشه وجود دارد. البته در کشورهاي حوزه خليج فارس چند برابر است. زماني هم که براي بازي با کره آماده مي‌شديم متوجه شديم 18 جفت کفش بازيکنان گم شده است. به‌ هر حال اين جنگ‌هاي رواني وجود دارد و ما بايد آنقدر قوي باشيم که اجازه ندهيم اين مسائل بر روي ما تاثير بگذارد.

سرپرست تيم‌ ‌ملي فوتبال ايران درباره نوع بازي تيم‌ ‌ملي در ديدارهاي مختلف، گفت‌: دو بحث وجود دارد، اگر قرار است خوب بازي کنيم و تيم‌ ‌ملي به جام جهاني نرود، اين قابل قبول نيست. هر بازي شرايط خاص خودش را دارد. ابزار دست هر مربي بازيکنان هستند و او بايد نسبت به توانايي‌ها، مصدوميت و شرايط روحي و رواني آنها ترکيب تيم‌ ‌را بچيند.

او ادامه‌ داد: ما در بازي بعدي تلاش مي‌کنيم مثل بازي با کره‌جنوبي زيبا بازي کنيم، ولي هر بازي شرايط خاص خودش را دارد. از کساني که فني هستند اين توقع مي‌رود که کارشناسي تيم‌ ‌ملي را نقد کند. تيم‌ ‌ملي با نفرات و فدراسيون‌ نمي‌تواند به جام جهاني برود و بايد مسئولان هم آن را حمايت کنند. در حال‌ حاضر فدراسيون 15 ميليارد بدهي دارد و هر پولي که ميايد خرج اين بدهي‌ها مي‌شود.

پيرواني درباره شرايط کمپ تيم‌ ‌ملي در ادامه بيان‌ کرد: من از خيرين اين تقاضا دارم که براي کمپ تيم‌ ‌ملي کاري کنند. الان به ما خبر دادند که پژوهشگاه نفت را مي‌خواهند، تبديل به نمايش کنند. من از وزير نفت اين تقاضا را دارم تا زماني که کمپ تيم‌ ‌ملي آماده نشده است، اين زمين را براي ما نگه دارند.

سرمربي تيم‌ ‌ملي درباره مربيان جوان ليگ برتر، اظهار کرد: ان‌شاء‌الله فدراسيون ما به سطحي برسد که بتوانند مربيان جوان را به اردوهايي بفرستد تا با مربيان بزرگ معاشرت کند. بايد مربيان جوان ما مثل آقايان منصوريان و گل محمدي اين دوره‌ها را ببينند تا فوتبال ما پيشرفت کند.

او در ادامه درباره نتايج پرسپوليس در ليگ برتر، بيان‌ کرد: من عرق ملي دارم و عاشق ايران هستم. با اين حال عاشق پرسپوليس هم هستم و از نتايج اين تيم خوشحال مي‌شوم. البته اين موضوع در کار من دخيل نيست. در فوتبال حرفه‌اي بايد توقع حرفه‌اي داشته باشيم. بايد طرح بلند مدتي داشته باشيم و از فوتبال حمايت کنيم. باز هم مي‌گويم که فوتبال يک علم است و بايد علمي‌کار کنيم.

افشين پيرواني درباره برگزاري بازي با کره جنوبي در روز تاسوعا ، بيان‌ کرد: براي بازي با کره جنوبي يکسري‌ها گفتند که اين بازي نبايد برگزار شود، الان در تايلند پادشاه آن کشور فوت شده است، آنها مي‌خواستند فوتبال را يک سال تعطيل کنند. با اين حال فيفا و AFC به آنها گفت‌ که بايد با استراليا بازي کنند. پس ما بايد بدانيم که نمي‌توانستيم بازي در روز تاسوعا را لغو کنيم. در حال‌ حاضر ما بايد براي بازي با سوريه آماده شويم.

وي درباره برنامه‌هاي تيم‌ ‌ملي پس از بازي با سوريه، گفت‌: ما بعد از بازي با سوريه احتمالا دو بازي تدارکاتي داريم. من به مربيان حق مي‌دهم که به خاطر تعطيلات ليگ ناراحت باشند. از آقاي کمالوند تشکر مي‌کنم که با وجود اين که در ابتدا با تعطيلات ليگ مخالف بود، ديروز (پنجشنبه) در کنفرانس مطبوعاتي از تيم‌ ‌ملي حمايت کرد و گفت‌ که امسال، سال تيم‌ ‌ملي است و بايد با برنامه‌هاي آن پيش برويم. در ضمن ما به دنبال اين هستيم که بهترين برنامه‌ريزي را داشته باشيم.

سرپرست تيم‌ ‌ملي در ادامه با تاکيد بر اين که تيم‌ ‌ملي نياز به حمايت دارد، اظهار کرد: درست نيست که فدراسيون فوتبال هم به هواپيمايي و هم به هتل بدهي داشته باشد، اين که تيم‌ ‌ملي در زمين استاندارد 9 نفره نمي‌تواند تمرين کند، درست نيست. اگر قرار است به تيم‌ ‌ملي کمک شود، اول بايد وزارت ورزش و جوانان اين کار را انجام دهد و سپس فدراسيون فوتبال. در حال‌ حاضر آن حمايتي که بايد شود صورت نمي‌گيرد. اگر مي‌خواهيم به جام جهاني صعود کنيم، بايد مشکلاتمان حل شود.

پيرواني درباره جريمه کارلوس کي‌روش، تصريح کرد: کي‌روش آدمي‌نيست که به خاطر جريمه سکوت کند. اگر کسي مي‌خواهد درباره اين موضوع صحبتي کند، بايد اطلاعات جامع‌تري داشته باشد و بداند که کي‌روش راجع‌ به اين موضوع سکوت نمي‌کند.

او در ادامه تاکيد کرد: ما بايد سعي کنيم چه من و چه کي‌روش و چه بازيکنان تيم‌ ‌ملي در کنار هم باشيم تا تيم‌ ‌ملي نتيجه‌ بگيرد.

پيرواني در پايان درباره وساطت علي پروين، بين کي‌روش و برانکو، گفت‌: اين‌ها با هم قهر نبودند ،‌ بلکه به خاطر بحث ايفمارک اختلاف نظر داشتند و بين آنها بحث پيش مي‌آمد. از علي آقا پروين تشکر مي‌کنم و اميدوارم اين اتفاق به زودي رخ دهد. مطمئن باشيد که کي‌روش و برانکو نظرات نزديک به هم دارند.


  براي شناسائي بازيکنان المپيک نوجوانان به سراسر کشور سفر مي‌کنم 

سرمربي تيم ملي واليبال نوجوانان گفت: بازيکنان دعوت شده به اردو براي مسابقات سال آينده هستند و براي شناسائي استعدادي سنين پايين‌تر و حضور شايسته در المپيک نوجوانان به تمامي‌استان‌هاي ايران سفر مي‌کنم.

به گزارش ايسنا و به نقل از روابط عمومي‌فدراسيون واليبال، مايدا چيچيچ درباره برنامه‌هايش جهت تشکيل تيم ملي واليبال نوجوانان گفت: براي تشکيل تيم هم همان مسيري که کميته استعداديابي پيش گرفته را دنبال خواهم کرد. البته قرار است به 31 استان بروم و در آنجا از نزديک با بازيکنان واليبال رده پايه ديدار کنم.

وي با بيان اين که از گروهي که در حال حاضر از سوي کميته استعداديابي معرفي شدند براي تشکيل تيم نوجوانان دختر براي شرکت در مسابقات واليبال قهرماني نوجوانان سال 2017 آسيا در تايلند استفاده خواهم کرد، تصريح کرد: براي المپيک نوجوانان که در آرژانتين برگزار مي‌شود، برنامه‌ام اين است که به 31 استان بروم و بازيکنان جوانتري را انتخاب کنم. در اين مسير از مربيان ايراني نيز کمک خواهم گرفت.

مايدا در پاسخ به اين پرسش که براي آماده‌سازي تيم‌هاي رده سني پايه (نوجوانان) چه اصولي مهم است؟ گفت: به طور معمول دختران رده سني نوجوانان مي‌دانند که چطور واليبال بازي کنند. اما گاهي مي‌بينم بازيکني استعدادهاي فيزيکي بازي کردن را داراست اما واليبال بلد نيست.

من آزمون‌هاي استاندارد جهاني را در آماده سازي و انتخاب آنها به کار خواهم گرفت، قد، رفتار، نگرش و نظم آنها هم براي من فاکتور مهمي‌به شمار مي‌آيد. سرمربي تيم ملي واليبال بانوان ايران که هدايت ملي پوشان در دو رويداد مهم جام باشگاه‌هاي آسيا و جام کنفدراسيون زنان آسيا بر عهده داشت، در ارزيابي عملکرد تيم ايران در اين رقابت‌ها گفت: شاگردان من بسيار خوب ظاهر شدند. متاسفم چون بعضي از بازي‌ها را مي‌توانستيم ببريم اما باختيم. کمي‌خودباوري در تيم کم بود و گرنه از همه نظر خوب بودند.

وي در پاسخ به اين سئوال که توصيه‌اي براي بهتر شدن تيم ملي واليبال زنان ايران داريد، گفت: براي بهتر شدن آنان بايد نيروي جوانتر وارد تيم شود و ترکيب تيم بايد دچار تغييراتي شود. الان دقيقاً نمي‌توانم بگويم که تا چه اندازه در ترکيب تيم دست کاري خواهيم کرد اما ورود نيروهاي تازه نفس و جوان لازم است.

مايدا درباره اعضاي کادر فني تيم ملي واليبال نوجوانان نيز گفت: فعلاً اين نفرات مشخص نشدند. هنوز در مرحله آزمون هستيم و الان نمي‌توان در اين مورد صحبت کرد. فدراسيون مربيان پيشنهاد داده است و من بعد از ارزيابي، نفرات مورد نظر را معرفي خواهم کرد.

مسابقات واليبال قهرماني نوجوانان دختر آسيا 2017 از 31 فروردين ماه تا هشتم ارديبهشت ماه سال آينده به ميزباني تايلند برگزار خواهد شد.

173 بازيکن براي حضور در اردوي انتخابي تيم ملي واليبال نوجوانان دختر از 24 استان کشور انتخاب شده اند که اين بازيکنان در پنج گروه مختلف براي ارزيابي نهايي توانايي‌ها به کمپ تيم‌هاي ملي بانوان دعوت مي‌شوند و زير نظر مايدا چيچيج تمرينات خود را برگزار مي‌کنند.

گروه نخست از روز دوشنبه 26 مهرماه تمرينات خود را در کمپ تيم‌هاي ملي واليبال زنان در مجموعه ورزشي آزادي تهران آغاز کردند و عصر روز گذشته (چهارشنبه) تمرين گروه نخست به پايان رسيد.

36 بازيکن از استان‌هاي آذربايجان غربي، آذربايجان شرقي، اردبيل، همدان و زنجان به عنوان دومين گروه به اين اردو دعوت شدند که تمرينات خود را از روز شنبه يکم آبان ماه آغاز مي‌کنند و اين تمرينات به مدت سه روز تا دوشنبه سوم آبان ادامه خواهد داشت.


 دخالت در امور جزيي براي وزارت ورزش جالب نبود 

عضو هيئت مديره پيشين باشگاه پرسپوليس گفت: وزير بايد براي ورود به کارهاي جزيي دو باشگاه، معاونان يا ماموراني قرار مي‌داد تا شأن وزارتخانه را بالا ببرد ولي اين اتفاق رخ نداد.

حسين عبدي در گفت‌وگو با خبرگزاري تسنيم، در واکنش به ايجاد تغييرات در وزارت ورزش، از حاشيه‌هايي سخن گفت که در دوران حضورش در هيئت مديره باشگاه پرسپوليس رقم خورد. اين گفت‌وگو در زير مي‌آيد:

وزير ورزش استعفا کرد و از ساختمان وزارتخانه رفت. مي‌توانيد امروز به‌صورت روشن‌تري از شرايط هيئت مديره‌ باشگاه پرسپوليس که نام شما هم در آن بود و توسط محمود گودرزي انتخاب شد، صحبت کنيد؟

بگذاريد برگرديم به حدود يک سال قبل، زماني که آقاي سجادي از وزارت ورزش با من تماس گرفت و پيشنهاد همکاري داد. در آن شرايط، احساس کردم پرسپوليس نياز به کمک دارد و با توجه به اينکه خارج از ايران سابقه مديريت داشتم، قبول کردم که با هر شرايطي به هيئت مديره پرسپوليس بروم و کمکي کنم. ما کار را در سخت‌ترين شرايط ممکن آغاز کرديم و خلاصه بعد از سه ماه با قراردادهايي که امضاء شد، توانستيم وضعيت باشگاه را دگرگون کرده و آرامش را به پرسپوليس برگردانيم. به معناي ديگر، ما پرسپوليس را از پل برزخ عبور داديم، اما در همان زمان بحث‌هايي پيش آمد که فکر مي‌کنم يک مقدار باعث آزار بود.

منظورتان چيست؟

ببينيد وقتي بحث‌ها از سازماني به فردي تبديل مي‌شود، ديگر سازمان، جايي نيست که بشود در آن کار اجرايي، ستادي و عملياتي انجام داد. اين مسائل را خودشان بهتر مي‌دانند، اما وقتي در حال انجام يک کار گروهي هستيد، هيچ‌کس به خصوص از لايه‌هاي بالايي نبايد مباحث را به بحث‌هاي فردي تبديل کنند. اين مسئله باعث شکنندگي کليت سازمان مي‌شود. براي من پرسپوليس مهم است و وقتي متوجه اين مسائل شدم، نسبت به حضورم در هيئت مديره مردد شدم.

اين مسائل از سمت وزارت ورزش به پرسپوليس تحميل مي‌شد؟

من از دوران کودکي در پرسپوليس بودم و اين باشگاه را مثل خانه خودم مي‌دانم، اما از وقتي از باشگاه جدا شدم، مصاحبه‌اي انجام ندادم تا خداي‌نکرده سازمان مديريتي باشگاه دچار شکنندگي شود. برخي، هر بحثي پيش بيايد مصاحبه مي‌کنند و يکديگر را مورد شماتت قرار مي‌دهند، اما من صحبتي نمي‌کنم که چالش‌برانگيز باشد. در مورد سؤال شما بايد بگويم تا وقتي من در هيئت مديره بودم، بر سر هر تصميمي‌که گرفته مي‌شد گفت‌وگو مي‌کرديم.

ظاهراً چلنج و چالش و بحث و گفت‌وگو نبايد پيش مي‌آمد، چون برخي از اين شرايط خوش‌شان نمي‌آمد. انگار آنها بايد چيزي را که در گوش‌شان ديکته شده بود، انجام مي‌دادند. برخي به اين شکل با هيئت مديره همکاري مي‌کردند. البته امروز ديگر در هيئت مديره نيستم و نمي‌دانم آنجا چطور مديريت مي‌شود.

به نظر مي‌آمد گاهي اوقات، وزير ورزش بر عملکرد ضعيف طاهري به عنوان سرپرست باشگاه پرسپوليس سرپوش مي‌گذارد. اين موضوع را قبول داريد؟

بهتر است در مورد اين مسائل صحبتي نکنيم، چون يک مسئله داخل خانواده است. من هم دنبال اين نيستم که چون بيرون از هيئت مديره مانده‌ام، چنين مسائلي را عنوان کنم.

برداشت سه ميليارد تومان پول از حساب صندوق حمايت از پيشکسوتان چطور؟ اين موضوع نيز با همکاري وزير انجام شد؟

چون الان هفت ماهي مي‌شود که از هيئت مديره خارج شده‌ام، در اين مورد هم نمي‌خواهم حرفي بزنم.

شما فکر مي‌کنيد دليل اينکه استقلالي‌ها از استعفاي وزير احساس خوبي دارند، چيست؟

من مدت‌هاست که ديگر سمتي در هيئت مديره ندارم، اما از زماني که من ديگر فعاليتي در باشگاه ندارم، تغييراتي ايجاد شد که البته به اتفاقات گذشته نيز متصل است. اگر تغييرات درست بود که همه چيز به خوبي پيش مي‌رفت اما اگر اتفاق ديگري رخ داده، بايد آن تغييرات را بازنگري کرد. هر تغييراتي در هيئت مديره دو باشگاه بايد سبب بهبود وضعيت شود، اما اگر اين طور نبوده، بايد گفت تصميم اتخاذ شده اشتباه بوده است.

منظور شما کدام تغييرات است؟

در اينکه برخي اعضاي هيئت مديره با وزير ارتباط نزديک داشتند و اين موضوع براي هر دو طرف وجود داشته است، اصلاً شکي نيست. من منظورم ساير تغييرات است. اگر طاهري به وزير نزديک بود، افشارزاده هم در وزارتخانه پست مديريتي داشت. منظور من، تغييراتي است که به وجود آمده است. يا آن تغييرات اشتباه بوده يا اين شرايطي که به وجود آمده اشتباه است. به‌هر حال فکر نمي‌کنم که دخالت در امور جزيي براي وزارت ورزش جالب توجه باشد.

يعني شأن وزارتخانه اجل بر برخي مسائل است که بخواهد در آن ورود کند. داستان حمايت وزير از طاهري شايد پررنگ نباشد، اما خيلي کم‌رنگ هم نيست. وزير بايد براي ورود به کارهاي جزيي دو باشگاه، معاونان يا مأموراني قرار مي‌داد تا شأن وزارتخانه را بالا ببرد، ولي اين اتفاق رخ نداد.


 بي‌باک از گزينه‌هاي حضور در کادرفني تکواندو است 

سرمربي تيم ملي تکواندوي مردان ايران، گفت: چند گزينه از جمله «مهدي بي باک» براي حضور در کادر فني داريم و روز شنبه اسامي‌مربيان را اعلام مي‌کنيم.

«بيژن مقانلو» پس از ابقاء در سمت سرمربيگري تيم ملي تکواندوي ايران در گفت و گو با ايرنا، اظهار داشت: بعد از صحبت با مسئولان فدراسيون، تصميم بر ادامه همکاري گرفته شد و از اينکه بازهم مي‌توانم به اين رشته پرافتخار کمک کنم، خوشحال هستم. وي با اشاره به اينکه اعضاي تيم ملي تکواندوي ايران با ديد بازتر به دنبال رسيدن به موفقيت خواهند بود، عنوان کرد: روح تکواندوکاران بايد چون الماس باشد تا برابر حواشي و فشار مسابقات، شکننده نباشد.

مقانلو درباره انتشار اخباري مبني بر کنار گذاشته شدن مهدي بي باک از کادر فني، بيان کرد: بي باک در اين چند سال زحمات زيادي براي تيم ملي کشيد و از گزينه‌هاي مدنظرم براي حضور در کادر فني است.

وي افزود: با او صحبت خواهم کرد تا ببينم شرايط فعاليت دوباره در کادر فني را دارد. با تمامي‌اين تفاسير، چند گزينه داريم و تا شنبه کادرفني را تکميل مي‌کنيم.

مقانلو گفت: فرصت چنداني براي حضور در جام جهاني و فينال جايزه بزرگ باکو نداريم و بايد با قدرت کارمان را آغاز کنيم.

سرمربي تيم ايران با اشاره به تغيير وزن «فرزان عاشورزاده» و «مهدي خدابخشي»، گفت: اين دو از اين پس در اوزان منهاي 68 و به اضافه 80 رقابت مي‌کنند و با اين اوصاف نمي‌توانند در فينال جايزه بزرگ به ميدان بروند، چراکه در رنکينگ فعلي اين اوزان نيستند.

وي افزود: پس از اينکه رنکينگ جديد فدراسيون جهاني اعلام شود، عاشورزاده و خدابخشي نيز در رقابت‌هاي مختلف داراي امتياز المپيک، به ميدان مي‌روند.

سرمربي تيم ملي تکواندوي ايران در پايان گفت: بايد دقيق، سخت کوش و با روحيه اي قوي کارمان را دنبال کنيم تا مشکلات المپيک 2016 ديگر سراغ تيم ايران نيايد.


 نکته 

نوجوانان زير 14 سال

تنها بر يک ورزش خاص تمرکز نکنند

متخصصان بسکتبال معتقدند ورزشکاراني که قصد دارند در اين ورزش حرفه‌اي شوند تا سن 14 سالگي نبايد تنها بر روي بسکتبال تمرکز کنند و بايد ورزش‌هاي ديگري را نيز انجام دهند.

به‌ گزارش ‌ايسنا ‌و ‌به نقل از سايت KPVI، متخصصان ورزشي اعلام کرده‌اند افرادي که قصد دارند بسکتباليست حرفه‌اي شوند در سنين نوجواني بايد ترکيبي از ورزش‌هاي مختلف را انجام دهند و به ‌اين‌ ترتيب بيشتر موفق خواهند بود. اين افراد بهتر است که يک روز در هفته‌ مسابقه ندهند و بر روي ريکاوري جسمي‌و ذهني تمرکز کنند.اين اطلاعات در راهنماي ورزشي ليگ NBA براي نوجوانان منتشر شده است.

مدير بخش پزشکي ورزشي NBA در اين باره گفت‌: اين که نوجوانان در ورزش‌هاي ديگر شرکت کنند آنها را عقب نمي‌اندازد،‌ بلکه پايه هاي آنها را قوي‌تر مي‌کند تا بتوانند در ورزش موفق‌تر باشند.

لبرون جيمز، يکي از بسکتباليست‌هاي مطرح NBA، در نوجواني ورزش فوتبال را انجام داده است. افرادي که خيلي زود فقط بر روي بسکتبال تمرکز مي‌کنند، سريع‌تر آسيب مي‌بينند تمرکز بر يک ورزش در سنين زير 14 سال باعث مي‌شود که نوجوانان انگيزه خود را از دست بدهند و ورزش را رها کنند.

يکي از متخصصان ورزش در اين باره مي‌گويد: گاهي اوقات مربيان و خانواده‌هاي نوجوانان فراموش مي‌کنند که آنها نياز به زمان براي درس خواندن، غذا خوردن و خوابيدن دارند. آنها بايد زمان ريکاوري داشته باشد.


 اخبار کوتاه 

منصرف شدن از حضور در اردوي تمريني سوئد

برادران عالميان از حضور در اردوي تمريني سوئد منصرف شدند و تنها در تور جهاي جهاني شرکت مي‌کنند.به‌ گزارش ‌ايسنا، نوشاد و نيما عالميان قرار بود که اردويي را در کمپ تمريني سوئد داشته باشند ، اما اکنون از برگزاري اين اردو منصرف شده‌اند.محمود نظري، دبير فدراسيون تنيس روي ميز، در اين مورد بيان‌ کرد: يک ماه پيش برادران عالميان درخواستي داشتند مبني بر اين که با هزينه اسپانسر اردوي تمريني را در يکي از کمپ هاي سوئد داشته باشند و پس از آن در تور جهاني اتريش و سوئد شرکت کنند، اما آخرين خبري که به ما دادند اين بود که منصرف شده‌اند و مي‌خواهند با تيم‌ ‌ملي به اتريش بروند.

تور جهاني اتريش 19 تا 23 آبان ماه برگزار مي‌شود و در ليست بازيکنان نامه ميديا لطف الله نسبي، نوشاد و نيما عالميان، پوريا عمراني، امين ميرالماسي، محمدرضا اخلاق پسند و افشين نوروزي از ايران وجود دارد.تور جهاني سوئد نيز بلافاصله 25 تا 30 آبان ماه برگزار خواهد شد و از ايران امير حسين هدايي، ميديا لطف الله نسبي، امين ميرالماسي، پوريا عمراني، محمدرضا اخلاق پسند و نوشاد و نيما عالميان حضور دارند.

تيم دبل مردان ايران

قهرمان سپک تاکراي جهان شد

تيم ملي سپک تاکراي مردان ايران در بخش دبل توانست قهرمان مسابقات جهاني در تايلند شود.به گزارش ايسنا، در ادامه سي و يکمين دوره مسابقات قهرماني جهان در بانکوک تايلند تيم‌ملي سپک تاکراي دبل مردان ايران در فينال توانست تيم کامبوج را با حساب دو بر صفر شکست داد و قهرمان شود.ملي پوشان ايران با نتايج 22 بر21 و21 بر 8 حريف خود را شکست دادند. تيم ايران در مرحله نيمه نهايي دو بر صفر آلمان را شکست داده بود.عمان،استراليا و پاکستان ديگر تيم هايي بودند که ايران براي رسيدن به فينال آنها را شکست داده بود.تيم ايران در اين رقابت‌ها تاکنون صاحب يک مدال طلا در بخش رگو مردان و يک برنز در بخش هوپ تاکرا شده بود و اين سومين مدال ايران به شمار مي‌رود.

تا دو روز پيش پوگبا را بدترين بازيکن مي‌دانستند

سرمربي منچستريونايتد اعلام کرد که تا دو روز پيش هافبک فرانسوي‌اش را بدترين بازيکن ليگ برتر انگليس مي‌ناميدند. به گزارش ايسنا و به نقل از سايت گل، منچستريونايتد پنجشنبه شب در سومين بازي اش در ليگ اروپا توانست چهار بر يک فنرباغچه را شکست دهد. ژوزه مورينيو پس از بازي، گفت: تيم حريف در دقايق اوليه بازي به خوبي دفاع مي‌کرد و اجازه نفوذ به ما نمي‌داد اما پس از دو گلي که به ثمر رسانديم (هردو گل از روي نقطه پنالتي وارد دروازه شد) خيلي راحت‌تر کار کرديم. در مجموع عملکردمان بهتر از فنرباغچه بود. پس از به ثمر رساندن چهار گل بازيکنان بي انگيزه شدند که اين موضوع طبيعي است. در مقابل حريف به دنبال جبران گل‌هاي خورده بود و توانست يک گل به ثمر برساند اما از همه مهمتر اين است که اکنون 6 امتيازي شديم.پول پوگبا پس از بازي ضعيفش برابر ليورپول در ليگ برتر, ديشب درخشيد و دو گل به ثمر رساند. سرمربي منچستريونايتد درباره هافبک فرانسوي گفت: دو روز پيش پوگبا بدترين بازيکن ليگ برتر ناميده مي‌شد اما 48 ساعت بعد او را بازيکن فوق العاده‌اي عنوان کردند. در ايتاليا بودم و در آن جا کار کرده‌ام. شناخت خوبي از اين کشور دارم. ايتاليا ليگ بسيار خوبي دارد. اگر چهار پنج سال در ايتاليا بازي کنيد و دوباره به ليگ برتر باز گرديد نياز به زمان داريد تا خود را با شرايط جديد وفق دهيد. سازگاري به آساني اتفاق نمي‌پذيرد. حتي بهترين‌هاي جهان نيز به زمان نياز دارند.پوگبا پس چند فصل حضور در يوونتوس تابستان امسال دوباره به منچستريونايتد بازگشت و در اين جا به جايي عنوان گرانترين بازيکن جهان را به خود اختصاص داد.

فينال ليگ قهرمانان اروپا در نيويورک؟

يوفا قصد دارد در آينده ديدار نهايي ليگ قهرمانان اروپا را در نيويورک آمريکا برگزار کند. به‌ گزارش ‌ايسنا ‌و ‌به نقل از آس، الکساندر چفرين، رييس جديد يوفا قصد دارد فينال ليگ قهرمانان را در بيرون از اروپا برگزار کند. رييس يوفا در گفت‌وگو با آسوشيتدپرس، درباره احتمال برگزاري ديدار نهايي ليگ قهرمانان در نيويورک، گفت‌: مي‌تواند يک ايده براي آينده باشد، اما بايد روي اين موضوع کار کرد. يک هوادار براي رفتن از پرتغال به آذربايجان همان قدر وقت خواهد گذاشت تا از پرتغال به نيويورک سفر کند. با اين حال نبايد فراموش کنيم که ليگ قهرمانان يک رقابت اروپايي است و بايد اين موضوع را هميشه مدنظر قرار دهيم.

چفرين درباره تغيير برنامه اين رقابت‌ها، اظهار کرد: اکنون تنها بازي که شنبه برگزار مي‌شود، ديدار فينال است. بايد ديد مي‌توان بازي‌هاي نيمه نهايي را در اين روز برگزار کرد يا نه. کار آساني نخواهد بود. بايد برنامه بازي‌هاي ملي را نيز در نظر گرفت.