نسخه شماره 4163 - 1395/08/01 -


دستگيري جيب بر سابقه‌دار خطوط بي.آر.تي


رد رشوه يک ميلياردي توسط پليس وظيفه شناس


کشف 800 هزار يورو اسکناس جعلي در شيراز


انفجار واحد مسکوني در خيابان فاطمي


6 ماه تا 3 سال حبس مجازات سرقت از متون پايان‌نامه‌ها


33 مصدوم در بازي استقلال خوزستان و پرسپوليس


کشف بيش از يک تن زغال چوب قاچاق در شهرستان چگني


اخبار خارجي


اخبار کوتاه


 دستگيري جيب بر سابقه‌دار خطوط بي.آر.تي 

گروه حوادث: بازپرس شعبه هشت دادسراي جنايي با ارائه مجوز انتشار عکس بدون پوشش متهم به جيب‌بري از مسافران اتوبوس‌هاي تندرو، از شاکيان در خواست کرد متهم را شناسايي کنند.پس از دستگيري‌هاي متعدد جيب بران خطوط بي.آر.تي دوباره سرقت‌هاي سريالي به شيوه جيب بري با سو استفاده از شلوغي اين خطوط به جريان افتاده بود که پس از اين و به دستور بازپرس شعبه هشتم دادسراي ناحيه 12 دستور دستگيري سارق اين خطوط در اختيار کارآگاهان اداره هفدهم آگاهي قرار گرفت.

12 مهر ماه سال جاري بود که ماموران انتظامي در جريان سرقتي در ايستگاه بي.آر.تي چهارراه مولوي قرار گرفتند.

پس از حضور ماموران کلانتري در محل مرد مالباخته به موران گفت: مردي داخل بي.آر.تي به من نزديک شده بود. از آنجايي که به رفتار او مشکوک بودم مراقب جيب‌هايم شدم تا اينکه در ايستگاه مولوي قصد کردم پياده شوم و هنگام خروج متوجه پياده شدن مرد مظنون نشدم. چند متري بيشتر راه نرفته بودم که يکدفعه مرد مظنون کيفي که در دستم بود را ربود و مرا به داخل جوي آب هل داد. پس از اين سريعا از محل متواري شد و هرچه به دنبال او دويدم بي‌فايده بود. يک ميليون تومان وجه نقد در کيفم داشتم که قرار بود آن را به حساب زنم براي انجام عمل فرزندم بريزم.پس از ثبت اين موضوع در پرونده تلاش‌هاي ماموران اداره هفدهم اين بار با شدت به جريان افتاد تا اينکه از طريق کنترل نامحسوس در ايستگاه‌ها مشخص شد فردي شبيه به سارق کيف يک ميليوني, دائما در خط وليعصر راه آهن در حال تردد است. چند روز از اين موضوع نگذشته بود که بالاخره مرد مظنون توسط ماموران شناسايي و مورد تعقيب قرار گرفت. از آنجا که ماموران او را به صورت نامحسوس زير نظر قرار داده بودند او در لحظه اي که قصد سرقت از يک مسافر را در شلوغي بي.آر.تي داشت بازداشت شد و با صدور قرار قضايي در اختيار کارآگاهان اداره هفدهم آگاهي قرار گرفت.باتوجه به مدارک و وسايل کشف شده او تحت بازجويي‌هاي فني و پليسي قرار گرفت و مشخص شد همان يک ميليون تومان وجه نقدي که روز 12 مهر ماه در ايستگاه مولوي سرقت شده بود نيز از سارق کشف شد. زمانيکه او تحت بازجويي قرار گرفت در مورد سرقت‌هاي سريالي خود اينگونه معترف شد که من تنها چهار روز بود به تهران آمده بودم و زمانيکه دستگير شدم قصد در آوردن پول موادم را داشتم.

متهم در روز27 مهر ماه دستگير و اعترافات او در مورد چهار روز سرقت کردن همگي ساختگي بودند. او در ادامه به سه فقره سرقت با اين شيوه اعتراف کرد و گفت در خطوط مختلف بي.آر.تي دست به چنين کاري زده است و بيشتر نيز سعي مي‌کرده از افراد افغاني سرقت کند تا در دردسر کمتري بيفتد. او در ادامه معترف شد در خطوط وليعصر راه آهن, آزادي تهرانپارس و همچنين خاوران آزادي سرقت‌هاي خود را انجام داده است. او که در ابتدا منکر هرگونه سابقه اي بود در ادامه بيان داشت دو مرتبه به زندان رفته و در 20 مورد ديگر از دستگيري‌ها حين سرقت توسط ماموران کلانتري يا پليس مترو, تنها به دليل نبود مدارک موثق دال بر سرقت و جلب رضايت شاکي در مراحل اوليه آزاد شده است. او در ادامه مدعي شد از بهمن ماه سال 94 از زندان آزاد شده‌ام.سرهنگ کارآگاه داوود فرد با اعلام اين خبر گفت: با توجه به مدارک موجود در پرونده و اعتراف صريح متهم به سه فقره سرقت و به دليل اينکه احتمال سرقت‌هاي بيشتري توسط متهم وجود دارد با هماهنگي‌هاي قضايي صورت گرفته تصوير بدون پوشش متهم صادر شده است. شاکياني که قادر به شناسايي متهم هستند با حضور در اداره هفدهم آگاهي تهران بزرگ مي‌توانند شکايت خود را از متهم مطرح کنند.


 رد رشوه يک ميلياردي توسط پليس وظيفه شناس  

فرمانده انتظامي خراسان‌شمالي از صحت عمل سرپرست پليس مبارزه با موادمخدر شهرستان شيروان و رد رشوه يک ميليارد ريالي خبر داد. به گزارش ايسنا به نقل از پايگاه خبري پليس، سردار «عليرضا مظاهري» اظهار کرد: در پي دستگيري شخصي، متهم به حمل مواد مخدر در بيست و دوم مهرماه امسال، توسط مأموران پليس مبارزه با مواد مخدر شهرستان شيروان، مقدار 44 گرم کراک از وي کشف شد.پس از تحقيقات اوليه از متهم، پرونده به دادسراي عمومي و انقلاب شهرستان شيروان ارجاع و وي روانه زندان شد.

مظاهري ادامه داد: پس از دستگيري اين قاچاقچي، برادر وي طي تماس‌هاي مکرر با سرپرست پليس مبارزه با مواد مخدر شهرستان شيروان، رشوه يک ميليارد ريالي را براي دخالت در پرونده پيشنهاد کرد.وي تصريح کرد: اين مأمور وظيفه‌شناس طي هماهنگي با فرمانده انتظامي شيروان و رده‌هاي نظارتي، با تشکيل اکيپي از مأموران به محل تحويل پول در يکي از خيابان‌هاي فرعي اين شهرستان اعزام شدند.با حضور سرپرست پليس مبارزه با مواد مخدر شهرستان شيروان در محل قرار، برادر متهم با يک دستگاه خودروي پرايد در محل حاضر و يک کيسه زردرنگ پلاستيکي حاوي يک ميليارد ريال وجه نقد را به‌عنوان رشوه تحويل داد. سردار مظاهري يادآور شد: متهم طي عمليات پليسي، حين پرداخت رشوه دستگير و براي سير مراحل قانوني به ستاد فرماندهي انتظامي شهرستان شيروان منتقل و مراتب صورتجلسه شد.


 کشف 800 هزار يورو اسکناس جعلي در شيراز 

فرمانده انتظامي استان فارس گفت: 2 کلاهبردار تبعه خارجي در شيراز دستگير شدند و از آنها 800 هزار يورو اسکناس جعلي کشف شد.معاونت اجتماعي فرماندهي انتظامي فارس در گزارش پنجشنبه خود به ايرنا به نقل از سردار سرتيپ دوم احمد علي گودرزي بيان کرده است: ماموران پليس امنيت عمومي استان فارس پس از مطلع شدن از کلاهبرداري 2 تبعه خارجي در شهرستان شيراز، اين موضوع را در دستور کار خود قرار دادند.وي افزود: ماموران با رصد کردن فعاليت اين 2 کلاهبردار متوجه شدند آنها با هدف کلاهبرداري از يک فرد ايراني تقاضاي 200هزار دلار وجه نقد براي سرمايه گذاري کردند و پس از آن اين مبلغ را تبديل به 800 هزار دلار از طريق چاپ اسکناس تقلبي و انجام تغييرات شيميايي و ادغام پول‌هاي اصلي و جعلي و تبديل کليه وجوه به پول‌هاي واقعي کرده بودند.فرمانده انتظامي استان فارس اظهار کرد: اين 2 کلاهبردار دستگير و از آنان 16 بسته 500 برگي کاغذ‌هاي سياه جعلي براي توليد اسکناس‌هاي 100 يورويي (در مجموع 800 هزار يورو)، 2 قوطي فلزي حاوي پودر و مواد شيميايي و تعدادي دستکش و ماسک يک بار مصرف کشف شد.

وي گفت: در تحقيقات به عمل آمده از متهمان، هر 2 نفر به بزه انتسابي اعتراف کردند و هم اينک تحقيقات براي شناسايي ساير همدستان و مالباختگان ادامه دارد.


 انفجار واحد مسکوني در خيابان فاطمي 

سخنگوي سازمان آتش‌نشاني و خدمات ايمني شهر تهران از انفجار در يک ساختمان مسکوني در خيابان فاطمي خبر داد.

سيد جلال ملکي در گفت‌وگو با ايسنا، در اين باره گفت: در ساعت 12:26 ديروز يک مورد حادثه انفجار به سامانه 125 اطلاع داده شد که در پي آن ستاد فرماندهي آتش نشانان دو ايستگاه 18 و 40 را به محل حادثه واقع در خيابان فاطمي نرسيده به ميدان جهاد اعزام کرد.وي با اشاره به حضور آتش‌نشانان در محل حادثه گفت: محل حادثه يک ساختمان شش طبقه مسکوني بود که در طبقه منفي يک آن سوئيتي به مساحت حدود 35 متر مربع قرار داشته و انفجار در اين نقطه رخ داده بود.

ملکي با بيان اينکه در پي اين انفجار حريقي رخ نداد، افزود: حادثه به حدي بود که درها و شيشه‌هاي اين واحد مسکوني از جا کنده شده بود.سخنگوي سازمان آتش‌نشاني و خدمات ايمني شهر تهران از مجروحيت سه نفر شامل دو زن جوان و يک کودک يکساله خبر داد و گفت: اين افراد که دچار سوختگي شده بودند، توسط عوامل آتش نشاني براي انتقال به بيمارستان، به عوامل اورژانس تحويل داده شدند.

ملکي ادامه داد: بررسي‌هاي کارشناسان آتش‌نشاني نشان مي‌دهد که نشت گاز از پيک نيک و ايجاد جرقه سبب وقوع اين انفجار شده است. آتش نشانان پس از ايمن‌سازي محل به عمليات خود خاتمه دادند.


 6 ماه تا 3 سال حبس مجازات سرقت از متون پايان‌نامه‌ها 

طبق قانون حمايت از مولفان و مصنفان، کساني که متون پايان‌نامه‌هاي ديگران را سرقت و به نام خود يا اشخاص ديگري چاپ و نشر کنند، به 6 ماه تا 3 سال حبس محکوم مي‌شوند. به گزارش تسنيم، افرادي که متون آثار تأليفي مانند کتاب، مقاله يا پايان‌نامه‌‌هايشان توسط ديگران سرقت و به نام خود چاپ کنند، مي‌توانند به منظور شکايت از سارق يا سارقان، به همراه تمام مدارک و مستندات خود به دادسراي فرهنگ و رسانه در تهران يا دادسراي‌هاي عمومي در شهرستان‌ها مراجعه کنند. بر اساس ماده 23 قانون حمايت از حقوق مؤلفان، مصنفان و هنرمندان، مصوبه سال 1348، «هر کس تمام يا قسمتي از اثر ديگري را که مورد حمايت اين قانون است به نام خود يا به نام پديدآورنده بدون اجازه او و يا عالماً و عامداً به‌ نام شخص ديگري غير از پديدآورنده، نشر يا پخش يا عرضه کند به حبس تأديبي از شش ماه تا 3 سال محکوم خواهد شد.»‌ طبق ماده 2 اين قانون، اثرهاي مورد حمايت اين قانون عبارت از کتاب و رساله و جزوه و نمايشنامه و هر نوشته ديگر علمي و فني و ادبي و هنري، شعر و ترانه و سرود و تصنيف که به هر ترتيب و روش نوشته يا ضبط يا نشر شده باشد، اثر سمعي و بصري به منظور اجراء در صحنه‌هاي نمايش يا پرده سينما يا پخش از راديو يا تلويزيون که به هر ترتيب و روش نوشته يا ضبط يا‌نشر شده باشد، اثر موسيقي که به هر ترتيب و روش نوشته يا ضبط يا نشر شده باشد، نقاشي و تصوير و طرح و نقش و نقشه جغرافيايي ابتکاري و نوشته‌ها و خط‌هاي تزييني و هر گونه اثر تزييني و اثر تجسمي که به هر طريق و‌ روش به صورت ساده يا ترکيبي به وجود آمده باشد، هر گونه پيکره (‌مجسمه)، اثر معماري از قبيل طرح و نقشه ساختمان، اثر عکاسي که با روش ابتکاري و ابداع پديد آمده باشد، اثر ابتکاري مربوط به هنرهاي دستي يا صنعتي و نقشه قالي و گليم، اثر ابتکاري که بر پايه فرهنگ عامه (‌فولکلور) يا ميراث فرهنگي و هنري ملي پديد آمده باشد، اثر فني که جنبه ابداع و ابتکار داشته باشد و هر گونه اثر مبتکرانه ديگر که از ترکيب چند اثر از اثرهاي نامبرده در اين فصل پديد آمده باشد، هستند.


 33 مصدوم در بازي استقلال خوزستان و پرسپوليس  

به دنبال درگيري تماشاگران در بازي استقلال خوزستان و پرسپوليس 33 نفر مصدوم شدند. به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان از اهواز، رضا رفيعي مدير روابط عمومي اورژانس اهواز با اعلام اين خبر اظهار داشت: ساعت 20:00 پنج‌شنبه در پي بازي بين دو تيم استقلال خوزستان و پرسپوليس در ورزشگاه غدير اهواز، درگيري بين تماشاگران رخ داد. وي افزود: در اين درگيري 33 نفر از تماشاگران مصدوم شدند. رفيعي تصريح کرد: 17 نفر از مصدومين به مراکز درماني منتقل شده و 16 نفر نيز به صورت سرپايي مداوا شدند.


 کشف بيش از يک تن زغال چوب قاچاق در شهرستان چگني 

فرمانده انتظامي شهرستان چگني از کشف يک تن و 300 کيلو زغال چوب قاچاق در اين شهرستان خبر داد.

به گزارش ايسنا، سرهنگ «زارع» در جمع خبرنگاران لرستان اظهار کرد: در جريان اجراي طرح تعامل و تشريک مساعي با دستگاه‌هاي اجرايي دولتي، مأموران کلانتري مرکزي و پاسگاه پل‌کشکان با منابع طبيعي شهرستان چگني، پس از کسب خبر و هماهنگي با مقام قضايي در منزل فردي يک تن و 300 کيلو زغال چوب قاچاق کشف شد.

وي ادامه داد: همواره طرح مبارزه با قاچاقچيان فرآورده‌هاي چوبي با همکاري و تعامل باسازمان جنگل‌ها و مراتع در دستور کار اين شهرستان قرار دارد. فرمانده انتظامي چگني يادآور شد: منابع ملي به‌ويژه جنگل‌ها سرمايه هر کشوري است که توسط سودجويان مورد چپاول قرار گرفته و اين يگان تعامل سازنده خود را با منابع طبيعي شهرستان چگني در راستاي برخورد قاطعانه با آن‌ها را سرلوحه کار خود قرار داده است.

وي يادآور شد: متهم با تشکيل پرونده به مراجع ذي‌صلاح معرفي شد.


 اخبار خارجي 

طوفان «هايما» در فيليپين 12 کشته برجا گذاشت

بر اثر وقوع طوفان «هايما» در فيليپين دست‌کم 12 تن جان خود را از دست دادند. به گزارش ايسنا، مقامات محلي فيليپين اعلام کردند: طوفان «هايما» که در مدت سه سال در نوع خود شديدترين بوده، دست‌کم 12 تن کشته بر جاي گذاشت و به زير آب رفتن محصولات کشاورزي منجر شد.

مقامات محلي فيليپين با بيان اينکه در حال بررسي ميزان خسارت‌هاي ناشي از اين طوفان به زيرساخت‌ها و زمين‌هاي کشاورزي هستند، اظهار داشتند: هزاران هکتار زمين کشاورزي در استان‌هاي شمالي اين کشور به زير آب فرو رفته‌است. به گزارش ايسنا به نقل از گلف نيوز، پيش بيني شده مقصد بعدي طوفان «هايما»، هنگ کنگ است؛ به همين دليل با نزديک شدن اين طوفان بخش‌هايي از کانون اقتصادي جهان در منطقه به حالت تعطيل درآمده است.

وقوع زلزله 6/6 ريشتري در غرب ژاپن

زمين لرزه‌اي به بزرگي 6/6 ريشتر غرب ژاپن را به لرزه درآورد. به گزارش ايسنا، بنابر اعلام سازمان هواشناسي ژاپن زمين لرزه‌اي به بزرگي 6/6 ريشتر غرب اين کشور را لرزاند، اما احتمال خطر وقوع سونامي وجود ندارد.

سازمان هواشناسي ژاپن همچنين اعلام کرد: اين زمين لرزه ساعت 14:10 ديروز به وقت محلي استان «توتوري» در 700 کيلومتري توکيو را به لرزه در آورد و کانون آن در عمق 10 کيلومتري از سطح زمين بوده است.

پسر عاشق پيشه نامزد سابقش را زير کتک کشت

پسر عاشق پيشه نامزد سابق خود را با کتک کشت و سعي داشت قتل او را با داستاني مخفي کند.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، در ساعات اوليه 27 سپتامبر بود که جنازه جاسمين وايت 28 ساله با زخم‌هاي بسيار شديد در صحنه تصادفي در شمال آدلايد پيدا شد.به گزارش ديلي ميل، قبل از وقوع اين تصادف، شاهدان گفته‌اند که آدام جيمز کاکس، نامزد سابق خانم وايت را ديده بودند که به او توهين مي‌کرد.

کاکس 34 ساله در دادگاهي که براي بررسي اين پرونده برگزار شده بود، اعلام کرد که خود او پشت فرمان بوده است و جراحت‌هاي سطحي هم برداشته اما با تحقيقات پليس مشخص شده است، اين فرد در ساعت 6 صبح جلوي خانه اين خانم 28 ساله رفته و ادعا کرده است که او را مي‌کشد.

آدام کاکس بعد از اين ادعا براي انتقام جدايي با جاسمين وايت درگير شده و با ضربه‌هاي محکم و پشت سر هم باعث شده که او جان خود را از دست بدهد اما بعد از اين حادثه کاکس او را به ماشين خود منتقل کرده و يک تصادف ساختگي درست کرده است تا دادگاه را متقاعد کند که علت مرگ وايت تصادف بوده است.


 اخبار کوتاه 

راننده فراري در مشهد فاجعه به بار آورد

معاون عمليات سازمان آتش‌نشاني مشهد گفت: خودروي پژو پارس با دو عابر پياده برخورد کرد و يکي از عابران را تا مسافتي طولاني به دنبال خود کشاند. به گزارش ايسنا منطقه خراسان، مهدي رضايي افزود: اين سانحه رانندگي مقارن ساعت 17:49 دقيقه پنج‌شنبه رخ داد و خودروي پژو پارس هنگام حرکت از ميدان نمايشگاه به سمت ميثاق با دو عابر پياده که دو بانوي جوان بودند، برخورد کرد. يکي از اين عابران به خيابان پرتاب شد و پس از آن با خودروي ديگري برخورد کرد و به شدت مجروح شد. بانوي ديگر نيز زير اين خودرو گير کرده بود و راننده بي‌خبر از اين ماجرا به سرعت از محل متواري شده بود. او افزود: پس از طي کردن مسافت طولاني و رسيدن به حوالي ميدان امام علي(ع) خودروهاي ديگر راننده را متوجه اين اتفاق کردند و خودرو متوقف شد. اين بانوي جوان که به شدت دچار مصدوميت و جراحت شده بود، توسط ماموران آتش‌نشاني از زير خودرو رها و براي انتقال به بيمارستان تحويل عوامل اورژانس شد.

تصادف مرگبار تريلي با پژو

رئيس پليس راه استان هرمزگان از تصادف خونين تريلي با پژو خبر داد. سرهنگ علي اسفنداني رئيس پليس راه استان هرمزگان در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان، گفت: ساعت 6 صبح پنج‌شنبه در محور سرچاهان يک دستگاه تريلي با يک دستگاه سواري پژو برخورد كرد. وي افزود: متأسفانه در پي وقوع اين حادثه، دو تن از هموطنانمان در دم جان خود را از دست دادند. رئيس پليس راه استان هرمزگان در پايان به علت وقوع اين حادثه اشاره کرد و گفت:‌ کارشناسان پليس با حضور در صحنه حادثه علت اين تصادف را انحراف به چپ ناشي از خستگي و خواب آلودگي از جانب راننده تريلي اعلام کردند.

6 زخمي در تصادف جاده دريا

بر اثر برخورد يک دستگاه خودروي پرايد با بيل مکانيکي 6 تن زخمي شدند. زکريا اشکپور، سخنگوي اورژانس 115 مازندران در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان از ساري ،گفت: ساعت 16 پنج شنبه يک دستگاه خودروي پرايد با بيل مکانيکي قبل از سه راهي لاريم برخورد کردند. اشکپور افزود: در اين حادثه 6 خانم زخمي شدند. وي گفت: دو دستگاه آمبولانس از پايگاه هاي اورژانس ولوجا و لاريم به محل حادثه اعزام شدند. سخنگوي اورژانس 115 مازندران افزود: 3 نفر از زخمي ها به بيمارستان بوعلي سينا ساري و 3 نفر به بيمارستان امام خميني (ره) منتقل شدند.

يک کشته و دو مجروح در حادثه برخورد

اتوبوس با گاردريل

سخنگوي سازمان امداد و نجات هلال احمر گفت: براثر برخورد اتوبوس با گاردريل در سه راهي اميديه، يک نفر کشته و دو نفر مجروح شدند. مصطفي مرتضوي سخنگوي سازمان امداد و نجات هلال احمر در گفت‌و‌گو با ايلنا، اظهار داشت: ساعت 5 و 18 دقيقه صبح پنج شنبه حادثه براي يک اتوبوس در سه راهي اميديه بندر ماهشهر رخ داد.

وي با اشاره به اينکه بلافاصله تيم‌هاي امدادي به محل حادثه اعزام و مشخص شد اتوبوس پس از منحرف شدن از جاده اصلي با گاردريل برخورد کرده است، افزود: در اين حادثه يک نفر کشته و دو نفر نيز مجروح شدند. مرتضوي ادامه داد: يکي از مجروحان حادثه به مراکز درماني منتقل شده است.

آمار مجروحان زلزله زرند 24 نفر

مديرکل ستاد مديريت بحران استانداري کرمان گفت: آخرين آمار مجروحان بر اثر زمين لرزه شهرستان زرند 24 نفر است که هيچکدامشان ناشي از اثر مستقيم زلزله نبوده بلکه بر اثر ترسيدن، فرار کردن و ... بوده است. «محسن صالحي» روز جمعه در گفت‌وگو با خبرنگار ايسنا اظهار کرد: از اين 24 نفر 20 نفر سرپايي مداوا شدند و فقط 4 نفر در بيمارستان بستري هستند تا مداوا ادامه داشته باشد. وي در خصوص ميزان خسارت‌ها به منازل و ساير اماکن افزود: هيچ‌گونه تخريبي نداريم و فقط ترک‌خوردگي‌هايي وجود دارد که در حال بررسي است.

صالحي تصريح کرد: ان‌شاءالله طي چند روز آينده گزارش نهايي از ترک‌هاي جزئي ايجاد شده است خواهيم داد. وي با بيان اين‌که خطر هميشه در کمين همه ماست، افزود: مردم هميشه بايد در ساختمان‌هاي مقاوم زندگي کنند. مديرکل ستاد بحران استانداري کرمان تصريح کرد: نمي‌توان پيش‌بيني کرد که زلزله ديگري در راه است يا نه اما روند کنوني نشان مي‌دهد که سير پس لرزه‌ها نزولي بوده است. عصر پنج‌شنبه 29 مهرماه ساعت(18:40:28) زلزله‌اي به بزرگي 4.8 ريشتر در 4 کيلومتري زرند، 16 کيلومتري يزدانشهر و 27 کيلومتري خانوک در عمق 10 کيلومتري زمين رخ داد. پس از اين زلزله پس لرزه‌هايي نيز رخ داده است.