نسخه شماره 4163 - 1395/08/01 -

خطيب نماز جمعه:
آل‌سعود همان بني اميه است

وزير کشور:
اقتصاد مقاومتي را بايد در عمل معني کنيم


دشمنان در حال استقرار در افغانستان هستند


«محرم حسيني»(10)


 خطيب نماز جمعه:
 آل‌سعود همان بني اميه است 

خطيب نماز جمعه اين هفته تهران تاکيد کردکه امروز آل سعود همان بني اميه و آل ابي سفيان است.

به گزارش ايسنا،‌ حجت الاسلام صديقي در خطبه‌هاي اين هفته نماز جمعه تهران گفت: کساني که امروز مقابل انقلاب ايستاده‌اند همان حرمله‌ها هستند،‌ آل سعود همان بني‌اميه است. همان آل حرب و آل ابي سفيان است که آنها آن روز کودک‌کشي مي‌کردند و امروز هم مي‌بينيد که در يمن و در کشورهاي ديگر کودک مي‌کشند.

وي افزود: امروز ابوسفيان و ابوجهل زمان ما، شيطان بزرگ آمريکاي فريبکار غدار بي‌حساب ظالم است و عربستان و اسرائيل کودک‌کش همه تجليات خباثت شيطان بزرگ وجريان استکبار و ابوسفياني در عالم است که طبق فرموده آيت‌الله بهجت، ابوسفياني يک شخص نيست بلکه جريان غرب است و آدم به وضوح مي‌بيند که آنها ادامه همان جريان هستند و انقلاب ما نيز ادامه کربلاي امام حسين (ع) است. وي ادامه داد: اينکه بانوان در روز جهاني حضرت علي‌اصغر‌(ع) کودکان شيرخوار خود را در بيش از 40 کشور به محضر امام زمان‌(عج) آورده و به عنوان قربانيان آينده مسير عدالت امام زمان‌(عج) هديه کردند و براي اعلام مظلوميت حضرت علي‌اصغر‌(ع) آنها را به عنوان تابلو و سند مطرح کردند از عنايات حضرت ابي عبدالله است.

خطيب نماز جمعه تهران خاطر نشان کرد: سال به سال مداحي‌ها، اشعار و مرثيه‌ها بحمدالله محتواي بهتري پيدا مي‌کند، خط‌دار و پيامدار است و هم سخنراني‌ها زنده،‌ روشنگر و هدايت‌گر است. در عين حال حضور مردم کيفاً و کماً رو به رشد است که اينها نشان مي‌دهد عزاداري‌هاي امسال ستاد استقبال از وجود نازنين امام‌زمان(عج) است و گويي مردم تجديد بيعت مي‌کنند و مي‌گويند که زير پرچم ولايت ايستاديم تا پرچم به دست صاحب اصلي‌اش برسد. صديقي با اشاره به ديدار نخبگان با مقام معظم رهبري تصريح کرد: سخنان بسيار مهم و سازنده و هشداردهنده و تشويق کننده ايشان که مبشر و منذر بود و رهبري نخبگان را هديه‌اي و تحفه‌اي از جانب خداوند براي ملت ايران معرفي کردند و فرمودند که با تکيه بر نخبگان ايران بزرگ به کشوري پيشرفته،‌ قدرتمند،‌ شريف و عزيز و برافرازنده پرچم نوين اسلامي‌ تبديل مي‌شود. وي يادآور شد: مقام معظم رهبري خودبا هدايت ها و ارشادهايي که دارند نخبه به وجود مي‌آورند و خود نيز قدر نخبه ها را مي‌دانند و هميشه آينده روشني به آنها نويد مي‌دهند که نشانه آن نيز همين رويش‌ها است که مسئولين وخود نخبگان در اين زمينه مسئوليت دارند. خطيب نماز جمعه اين هفته تهران با بيان اينکه سرمايه دزد و آفت دارد و بايد از آن مراقبت کرد، افزود: بايد سرمايه را در مسير رشد هدايت کرد که مديريتي درست نياز است تا از اين استعدادها و نخبگان به خوبي استفاده شود.

 


 وزير کشور:
 اقتصاد مقاومتي را بايد در عمل معني کنيم 

وزير کشور گفت: به عنوان ملت مسلمان انقلابي کسر شأن است که به دليل وابستگي به نفت با کوچکترين تهديد اقتصادي دچار مشکل شويم.

به گزارش ايسنا، عبدالرضا رحماني فضلي در آيين هفتمين سالگرد شهداي وحدت (سرداران شهيد شوشتري و ‌محمد زاده) و چهارمين سالگرد شهادت شهيد حاج‌حبيب لک‌زايي در زاهدان اظهار کرد: تعهد ما به شهدا بالاست، مسلمين دنيا از ما انتظار کمک دارند، از ما انتظار ارائه الگوي مناسب دارند و مي‌خواهند در برابر ظلم و جور استکبار از آن‌ها حمايت کنيم. اين مسير را مي‌توان با شناخت درست، برنامه‌ريزي‌هاي مناسب و اقدامات به موقع به آن‌ها نشان داد.

وي در بخشي از سخنانش با بيان اين‌که «اقتصاد مقاومتي را بايد در عمل معني کنيم»، اظهار کرد: به عنوان ملت مسلمان انقلابي، کسر شأن است که به دليل وابستگي به نفت با کوچکترين تهديد اقتصادي دچار مشکل شويم. آب‌هاي آزاد و ارتباط با کشورهاي منطقه و مسابقه کشورهاي مختلف براي سرمايه‌گذاري در چابهار، مرز، نيروي انساني، خطوط ريلي و خطوط هوايي از بزرگترين ظرفيت هاي سيستان و بلوچستان است.

وي با بيان اين‌که «بايد در راستاي تقويت انقلاب اسلامي و اعتلاي راه شهدا به اين مناطق برسيم»، افزود: شهداي استان براي تحقق اين موضوع به شهادت رسيده‌اند. اگرسيستان و بلوچستان در مسير فعلي با سرعت وشتاب بيشتري پيش برود ظرف 10 سال آينده اين استان به محور اصلي توسعه و تجارت شرق کشور تبديل خواهد شد.

وزير کشور هم‌چنين گفت: بزرگترين چالش ما در سيستان و بلوچستان مشکل آب و ريز گردهاست که بايد با توجه جدي بر طرف شود.

وي در جلسه شوراي هماهنگي مبارزه با مواد مخدر در استانداري سيستان و بلوچستان، افزود: بزرگترين چالش ما در اين است که مشکل آب با افغانستان را بر طرف کنيم. نمايندگان اين استان در مجلس شوراي اسلامي بايد پيگيري کنند تادرصدي از عايدات ستاد مبارزه با مواد مخدر براي سيستان و بلوپستان هزينه شود و اين موضوع يک قانون شود، که اگر اين‌گونه شود، ما با 100 درصد آن موافقيم.

وي افزود: با توجه به اين‌که سيستان و بلوچستان دومين استان حاشيه‌نشين کشور است، بررسي و ساماندهي مشکلات حاشيه‌نشيني آن در اولويت مسئولان دولت قرار دارد.

رحماني فضلي با اشاره به امنيت سيستان‌و‌بلوچستان، گفت: امروز ديگر سيستان و بلوچستان مشکلات امنيتي ندارد، مشکلاتي که پيش از اين در سيستان‌و‌بلوچستان حاکم بود، امروز در حال پشت سر گذاشته شدن است.

 


 دشمنان در حال استقرار در افغانستان هستند 

مهر: فرمانده نيروي زميني ارتش گفت: هر چند امروز دشمنان در افغانستان در حال استقرار هستند ولي مرزهاي کشورمان با آمادگي بالاي نيروهاي مسلح در امنيت کامل قرار دارند. امير سرتيپ احمد رضا پوردستان فرمانده نيروي زميني ارتش در اولين سالگرد شهادت بسيجي شهيد مدافع حرم امين کريمي‌که در مسجد شهداي شهرک شهيد فلاحي برگزار شد گفت: يکي از درسهاي بزرگ عاشورا و امام‌حسين (ع) به ما درس عدم تبعيت از دشمن است. وي اظهار داشت: ياران امام‌حسين‌(ع) هر چند کم بودند ولي کساني نبودند که ميدان و پشت امام‌حسين (ع) را خالي کنند و با وعده‌هاي دنيوي از سوي دشمنان از آنان تبعيت کنند و به دليل عدم تبعيت از دشمن تاريخ ساز شدند و امروز با گذشت سالها از آن قيام همچنان نام امام‌حسين (ع) و ياران باوفايش در تاريخ زنده است. پوردستان تصريح کرد: همانطور که امام‌حسين (ع) از دشمن تبعيت نکرد ما هم از دشمنان نبايد تبعيت کنيم و اگر همين جوانان مدافع حرم نبودند امروز ما مي‌بايست با دشمنان در مرزهاي خودمان با آنها مي‌جنگيديم.


 «محرم حسيني»(10) 
نويسنده : سيدرضا اکرمي

1) محرم سالار شهيدان مجال و ميداني است، کلاس و مدرسه و حوزه‌اي است براي بررسي درس‌هاي آن. در جلسه‌اي، دعاي رويت هلال سال قمري «1438» را مطرح نمودم و سه حاجت اصلي «مصونيت در برابر شيطان و ابليس، نيرومندي بر مهار نفس اماره و نزديک شدن به خداوند عزيز و کريم «العصمته من الشيطان و القوه علي هذه النفس الاماره بالسوء، و الاشتغال بما يقربني اليک، مفاتيح الجنان» را مطرح مي‌نمايد.

عامل مصونيت و عصمت در برابر شيطان را در بندگي خداوند و در زمره «عبادالرحمن» قرار گرفتن مي‌دانيم که در قرآن آمده «ان عبادي ليس لک عليهم سلطان، اسراء 65» بي‌شک ابليس و شيطان و اعوان و ياران وي راهي و سلطه‌اي بر بندگان خداوند ندارند و گويا بيمه شده‌اند و
واکسينه گشته‌اند.

2) از آيه 63 سوره فرقان به بعد اوصاف و شاخص‌هاي عباد الرحمن در 12 صفت بازگو شده است که از تواضع و فروتني «لميشون علي الارض هونا» شروع مي‌گردد. تواضع و مردمي بودن و خاکي بودن انسان، آن هم انسان موحد جاذبه زيبائي براي محبوبيت و مصونيت مي‌باشد، براي تواضع حسادت وجود ندارد «التواضع نعمته لايحسد عليها» و هيچ پدري در جلو افتادن و رشد کردن فرزندش حسادت نمي‌ورزد و براي اين توفيق شاکر است.

صفت بعدي ديگر « و اذا خاطبهم الجاهلون قالوا سلاما» حوصله و تحمل و شرح صدر است، ناديده گرفتن کلمات ناروا و اظهارات ناپسند گوينده، وي را نمي‌آزارد و عکس‌العمل نشان نمي‌دهد و از کنار آنها مي‌گذرد، اهل شب زنده‌داري و بيتوته در پيشگاه خدا مي‌باشند و با قيام و سجده بندگي خود را در پيشگاه خدا نشان مي‌دهند و از دوزخ مي‌هراسند و از خداوند مي‌خواهند که عذاب الهي از آنان برطرف شود. معلوم باشد که عذاب خداوند مهلک وغرام مي‌باشد و بد مکان و جايگاهي را با خود دارد. آنان در انفاق قاعده و ميزان دارند و از زياده‌روي و تنگدستي مي‌پرهيزند براي خداوند معبود ديگر قرار نمي‌‌دهند و اهل کشتار و قتل نيستند و عمل منافي عفت و زناشوئي خلاف شرع و قانون ندارند و معلوم شود که گناه آثار منفي در دنيا و عذاب آخرتي دارد و اين عذاب‌ها حالت مضاعف دارد و سرافکندگي و تحقير با خود دارد.

3- در اسلام محمدي بن‌بست وجود ندارد و در همه حال راه ترميم و جبران اعلام شده است که توبه يکي از راه‌ها مي‌باشد، البته توبه نظري و توبه عملي، که ديگر بازگشت به گذشته انحرافي و ناصحيح نمي‌باشد اين توبه با خود ايمان و باور راستين دارد و عمل و جبران رفتاري توبه و ايمان را همراهي مي‌کند، در مجالس گناه به هر نوع «غيبت و تهمت، رانت و رشوه و...» شرکت نمي‌کنند و از کنار لغو و رنج‌هاي بيهوده و آزار روحي مي‌گذرند. جدال و هياهو و تخاصم و تنازع در کارنامه آنان ديده نمي‌شود. در برابر آيات الهي اهل فکر و فهم و تذکار مي‌باشند و از خداوند، شادماني و خرسندي براي خانواده و فرزندان خود مي‌خواهند و آرزومند مي‌باشند که به جايگاه پيشوائي برسند.

اينان در جهان ديگر، در رتبه والا قرار مي‌گيرند «اولئک يجزون الغرفه بما صبروا» و پاداش شکيبائي و صبر خود را مي‌گيرند. در بهشت الهي تحيت و ثبات و آرامش وجود دارد و استقرار نيکو دارند.

4- در آخرين آيات سوره فرقان به موضوع دعا و نيايش توجه مي‌شود که بايد دعا را امري کليدي و ساختاري دانست. ولي چه بايد کرد که برخي حقايق را نمي‌پذيرند و مايل نيستند در جرگه عبادالرحمن باشند. «فقد کذبتم فسوف يکون لزاما» و به طور طبيعي عبدالله و عبدالرحيم و عبدالکريم نشدن پيامدهاي منفي دارد. سرافکندگي و خواري در دنيا يکي از آثار گناهان مي‌باشد و آثار شديدتر و تلخ‌تر در آخرت
معلوم مي‌گردد.