نسخه شماره 4150 - 1395/07/12 -


اخبار


«محرم‌الحرام الحسيني» (1)


 اخبار 

شهرداري تهران موظف است

به افکار عمومي‌پاسخگو باشد

ايلنا: نايب ‌رييس فراکسيون اميد در مجلس دهم ‌در پاسخ به سوالي درباره برخورد سختگيرانه قضايي با رسانه‌ها به‌دليل انتشار مطالب انتقادي درباره عملکرد شهرداري تهران، يادآور شد: بررسي اين مسئله يکي ديگر از مواردي است که نمايندگان به‌دنبال يافتن پاسخ مناسب براي
آن هستند.

عبدالکريم حسين‌زاده‌، با اشاره به روند انجام تحقيق و تفحص از شهرداري تهران اعلام کرد: اين پرونده ازسوي کميسيون عمران اعلام وصول شده و اين کميسيون دو هفته فرصت دارد که همه مدارک و گزارش‌هاي لازم را جمع‌آوري کند و در اختيار تفحص‌کنندگان قرار دهد و در پايان اين مهلت دو هفته‌اي، با دعوت از نمايندگان متقاضي تحقيق و تفحص، به سوال‌هايي که مطرح کرده‌اند، پاسخ مي‌دهد. نايب‌رييس فراکسيون اميد در مجلس همچنين با تاکيد بر اين‌که مدارک و مستندات فراواني در اختيار 21 نماينده متقاضي تحقيق و تفحص از شهرداري تهران قرار گرفته، اعلام کرد: پرسش‌هاي بسياري درخصوص موضوع واگذاري املاک عمومي‌به برخي مسئولان شهرداري و اعضاي شوراي شهر تهران نزد افکار عمومي‌ايجاد شده و مسئولان شهرداري موظف هستند به اين سوال‌ها پاسخ دهند.

تمامي‌انديشه‌هاي اقتصادي

در اقتصاد مقاومتي وجود دارد

ايسنا: وزير دفاع و پشتيباني نيروهاي مسلح با اشاره به اين که تمامي‌انديشه‌هاي حوزه اقتصاد در سياست‌هاي اقتصاد مقاومتي وجود دارد، تصريح کرد: هدف غايي، اختيارات و راهنمايي‌ها در سياست‌هاي اقتصاد مقاومتي ديده شده است. سردار سرتيپ حسين دهقان 10 مهر ماه در سفر به شهرکرد، در نشست شوراي اداري استان اظهار کرد: با تشکيل ستاد فرماندهي اقتصاد مقاومتي، حجت بر خدمتگزاران مردم تمام شده است. وي با اشاره به اين که همه انديشه‌هاي حوزه اقتصاد در سياست‌هاي اقتصاد مقاومتي وجود دارد، تصريح کرد: هدف غايي، اختيارات و راهنمايي‌ها در سياست‌هاي اقتصاد مقاومتي ديده شده است. سردار دهقان با اشاره به مردمي‌بودن اقتصاد مقاومتي افزود: دولت تسهيل‌گري انجام مي‌دهد تا مشارکت‌هاي مردمي‌به موفقيت برسند. وزير دفاع گفت: عدالت‌پايه بودن اقتصاد مقاومتي يعني به همه فرصت يکسان داده شود تا در اين عرصه وارد شوند و فاصله طبقاتي به‌ وجود نيايد. درون‌زا و برونگرا بودن اقتصاد مقاومتي يعني صيانت و بهره‌برداري از امکانات کشور، مبارزه با قاچاق و توليد محصولاتي که بازار خارج از کشور را نيز در اختيار بگيرد.

همه پيروزي‌هاي ما به دليل اقتدار انقلابي است

مهر: دبير مجمع تشخيص مصلحت نظام گفت: همه پيروزي‌هاي ما به دليل اقتدار انقلابي است که سه ويژگي خدا محوري، رهبري و مردمي ‌بودن دارد. سرلشکر محسن رضايي در يادواره 1880 شهيد کهگيلويه و بويراحمد در ياسوج اظهار داشت: هر زمان ليبرال‌ها و سازشکارها در سياست ورود پيدا کردند، يا ما نوکر شديم يا جنگي عليه ما شکل گرفت. وي گفت: هر وقت استبداد آمد يا از مذهب بريديم يا جنگي عليه ما تحميل شد و دشمنان با وجود اين افراد به کشور طمع کردند. فرمانده دوران دفاع مقدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامي‌افزود: ليبرال‌ها جنگ را در کشور آغاز و انقلابي‌ها سرزمين‌هاي ازدست رفته را آزاد کردند. سرلشکر رضايي عنوان کرد: اقتدار انقلابي در ايران در مرحله نخست به دليل پيروي از دستورات خداي متعال و در مرحله دوم به دليل رهبري امام‌خميني(ره) و رهبر معظم انقلاب است. دبير مجمع تشخيص مصلحت نظام بيان کرد: هيبت و شجاعت رهبر فرزانه انقلاب منشأ قدرت کنوني ايران است و اين امر سبب اقتدار ايران اسلامي‌در جهان شده است.


 «محرم‌الحرام الحسيني» (1) 
نويسنده : سيدرضا اکرمي

1) در تقويم سال قمري، محرم آغاز سال قمري مي‌باشد همانگونه که فروردين اولين ماه هجري شمسي است و از سال 61، اين محرم به عنوان «محرم‌الحرام حسيني» تغيير يافت و تا حال اين عنوان را با خود دارد و محرم بدون «امام حسين عليه‌السلام» ناشناخته مي‌باشد و به دلائل گوناگون از جمله عنوان «انقلاب اسلامي» که به برکت تاسوعا و عاشوراي حسيني و پانزده خرداد سال 42 و هفده شهريور 57، رنگ خون به خود گرفت و به «آيت‌الله شهيد صدوقي» پيشنهاد کردم اي کاش قانون اساسي سال 58 را به رنگ قرمز چاپ مي‌کردم تا تاريخ بداند جان مايه انقلاب اسلامي عاشورا و شهادت به نتيجه رسيد و اين آيات «و الذين قتلوا في سبيل‌الله فلن يضل اعمالهم، سيهديهم و يصلح بسالهم و يدخلهم الجنه عرفها لهم» تجلي يافت و بذر و نهال شهادت و خون مقدس آنان به ثمر رسيد.

2) محرم امسال پس از موضوع تقابل ايران با 1+5 مي‌باشد و باورم بر اين است که قدرت منطق هيات مذاکره‌کننده ايران بر منطق قدرت آنان غلبه يافت و برجام پس از 2 سال تلاش و گفت‌وگو؛ دروغ آمريکا و اسراييل که مي‌گفتند ايران در پي سلاح اتمي مي‌باشد را افشا نمود و اعلام کرد ما مي‌خواهيم به «اورانيوم غني شده» در موارد مسالمت‌آميز برسيم و رسيدن به سلاح اتمي را حرام و طرفدار خلع سلاح اتمي در جهان مي‌باشيم. ناگفته نماند اين مذاکره نتيجه‌بخش برجام حالت انتخاب «بد و بدتر» را داشت که امام علي عليه‌السلام مي‌فرمايد «ليس العاقل من يعرف الخير من الشر و لکن العاقل من يعرف خير الشرين» ادامه تحريم و تنگ‌تر شدن فشار و محروميت و قطع فروش نفت از سوي ايران با تن دادن به بعضي درجات غني‌سازي اورانيوم و کاهش کميت سانتريفيوژ به بالاي 5 هزار، عاقلانه اين است که سانتريفيوژ بچرخد و چرخ زندگي نيز بچرخد و امروز همه فرهيختگان و فرهنگيان و سياسيون مي‌گويند، ايران به عهد خود وفا کرد و اين آمريکاي بدعهد است که به عهد خود وفا نمي‌کند. رهبر معظم انقلاب اسلامي فرمود ما پيمان را نقض نمي‌کنيم ولي اگر آمريکا برجام را پاره کند، ما آن را آتش مي‌زنيم.

3) قرآن مجيد درباره ماه‌هاي حرام چهارگانه سال «رجب، ذي‌قعده، ذي‌حجه، محرم» قانون تکوين را دارد «ان عده الشهور عند الله اثناعشر شهرا في کتاب الله يوم خلق السموات و الارض منها اربعه حرم، توبه 26» و قانون تشريع نيز با خود دارد «يا ايها الذين آمنوا لا تحلوا شعائر الله و لا الشهر الحرام، مائده 2» که اي مومنان شعائر الهي و ماه حرام را حلال ندانيد و اين قانون و قاعده الهي را تغيير ندهيد و بدانيد جابه‌جائي صفر به جاي محرم، حالت کفر «انما النسي زياده في الکفر، توبه 37» حرام و تغيير حکم خداوندي مي‌باشد. با رخداد عاشوراي حسيني در دهه نخست محرم، موضوع حالت تاريخ به خود گرفت و براي امويان ننگ قرباني کردن اهل بيت و اصحاب امام حسين عليه‌السلام و ناديده گرفتن حرمت جنگ در ماه حرام پديد آورد، همان گونه که اکنون عربستان در يمن جنايت مي کند و محرم و غيرمحرم ندارد و عرب و سني و غريبه تفاوت ندارد.

4) در محرم حسيني براساس دستور قرآني بايد، محرم و صفر را گرامي بداريم که فرمود «و ذکرهم بايام‌الله»‌آن ايام را يادآوري سازيد و در بزرگداشت آنها آيات و نشانه‌هاي خداوندي را خواهيد «ان في ذالک لآيات لکل صبار شکور، ابراهيم 5» يافت و امام خميني معمار جمهوري اسلامي ايران فرمودند: ما هر چه داريم از محرم و صفر داريم. عاشورا را زنده نگه داريد و آن را احيا کنيد و رسول اکرم فرمود «ان لقتل الحسين حراره في قلوب المومنين لاتبرد ابدا» بي‌‌شک شهادت حسين بن علي، حرارت و انرژي خاصي با خود دارد که تا قيام قيامت تداوم خواهد يافت و در بيان ديگر «ان لقتل الحسين محبه مکنونه في بواطن المومنين» براي سالار شهيدان محبت و معرفت و دوستي خاصي در دل‌هاي مومنان وجود دارد. گاندي رهبر آزادکننده هندوستان از استعمار بريتانياي کبير، به مردم هندوستان گفت اگر مي‌خواهيد هندوستان آزاد بماند درس آزادگي را از قهرمان کربلا، حسين بن علي، ياد بگيريد.