نسخه شماره 4149 - 1395/07/11 -


اعدام مردي که دخترش و فرزندان همسايه را کشت

فرمانده ناجا:‌
هيچ نقطه پنهاني از مردم نداريم


کلاهبرداري با ترفند ثبت اطلاعات سرشماري عمومي نفوس و مسکن


فروشگاه‌هاي اينترنتي غيرمجاز مکاني براي سوء استفاده از کاربران فضاي مجازي


با دستور جن‌ها ماشين‌ها را آتش زدم


اخبار کوتاه


 اعدام مردي که دخترش و فرزندان همسايه را کشت 

مرد شيشه‌اي که در جنايتي هولناک مرتکب قتل دو کودک و پسر نوجواني شده بود، به دار مجازات آويخته شد.

به گزارش تسنيم مرد شيشه‌اي که در جنايتي هولناک مرتکب قتل دو دختر پنج و پسر پانزده ساله‌اي شده بود، هفته گذشته در زندان رجايي شهر کرج به دار مجازات آويخته شد. مازيار چهل ساله ساعت 4:30 بامداد 29 مرداد سال 92 پس از مصرف مواد مخدر شيشه در منزل خود با چاقو به همسر و مهلا دختر پنج ساله‌اش حمله‌ور شد و پس از ضرب و جرح، آنها را از طبقه دوم منزلش به بيرون پرتاب کرد، عامل اين جنايت پس از اين ماجرا زماني که قصد داشت از محل ارتکاب جرم فرار کند با اعظم صاحبخانه‌اش، بهاره و علي (فرزندان پنج و پانزده ساله اعظم) مواجه شد و اين سه نفر را نيز با چاقو مجروح کرد.

مازيار که قصد داشت از صحنه جرم بگريزد سرانجام پس از حضور اهالي محل اين جنايت و مأموران انتظامي دستگير شد همچنين مأموران اورژانس با حضور در محل حادثه، قتل بهاره و مهلا را اعلام کردند، چند روز پس از اين جنايت نيز علي جان خود را از دست داد.

مازيار پس از دستگيري به قتل دخترش مهلا، بهاره و علي اعتراف کرد همچنين سلامت روحي و رواني وي در زمان ارتکاب جرم از سوي کارشناسان پزشکي قانوني به تأييد رسيد.

اين پدر سنگدل پس از اتمام جلسات بازپرسي و صدور کيفرخواست به اتهام مباشرت در قتل عمدي مهلا، بهاره و علي و همچنين ضرب و جرح عمدي همسر و صاحب خانه‌اش در شعبه 74 دادگاه کيفري استان تهران حاضر و با درخواست اولياي دم مقتولان به قصاص نفس محکوم شد.

حکم اعدام مازيار از سوي شعبه 47 ديوان عالي کشور مورد تأييد قرار گرفت و سرانجام هفته قبل مازيار در زندان رجايي شهر به سزاي عملش رسيد و اعدام شد.


 فرمانده ناجا:‌
 هيچ نقطه پنهاني از مردم نداريم 

فرمانده نيروي انتظامي با بيان اينکه امنيت خوبي در کشور حاکم است‌، گفت: ما بايد از مرزهايمان مراقبت کنيم و اجازه ندهيم هيچ گروهي قصد تجاوز و ايجاد ناامني در کشور را داشته باشد. به گزارش ايسنا، سردار حسين اشتري در مراسم صبحگاه يگان‌هاي نيروي انتظامي که همزمان با هفته ناجا در مقر مرکزي برگزار شد، با تسليت فرا رسيدن ايام سوگواري شهادت حضرت اباعبدالله الحسين (ع) و ماه محرم، گفت: ان‌شاءالله امسال بتوانيم در ماه محرم با همکاري هيات‌هاي مذهبي مراسم باشکوه عزاداري امام حسين(ع) را در کشور برگزار کنيم.

وي با تبريک هفته ناجا و تقدير از پرسنل اين نيرو، گفت: همچنين از خانواده همکارانم تشکر مي‌کنم. هفته ناجا يادآور ايثار، خدمات و از جان‌گذشتگي نيروهاي پليس است، ناجا بيش از 13 هزار شهيد و بيش از 20 هزار جانباز تقديم انقلاب کرده است. وي با بيان اينکه ناجا در تمام ايام هفته و ساعات مشغول خدمت به مردم است، اظهار کرد: در اين هفته بايد با تواني مضاعف به مردم عزيز و شريف کشور خدمات ارائه کنيم و ارائه اين خدمات با روحيه و نشاط بالاتر باشد. فرمانده ناجا با تاکيد بر اينکه در هفته ناجا بايد ارتباط با مردم و نمايندگان آنان افزايش يابد، گفت: ما بايد يار مهربان مردم باشيم و آنان با مراجعه به پليس احساس آرامش کنند. اشتري با بيان اينکه ارتباط با مراجع، دانشگاهيان ، مردم و ... بايد در اين هفته ارتقاء پيدا کند، افزود: ما هيچ نقطه پنهاني و غير آشکار از منظر مردم نداريم و نيروهاي ما 24 ساعته در ديد و قضاوت مردم هستند.

اشتري با اشاره به نتايج تماس‌هاي مردمي با سامانه 197 پليس، گفت: خدا را شاکريم که همواره مورد لطف مردم بوده‌ايم، از انتقادات و پيشنهادات هم استقبال کرده و کارگروهي براي رسيدگي به آن‌ها تشکيل شده است. من از مردم مي‌خواهم که فرزندانشان را در نيروي انتظامي همراهي کنند. وي با بيان اينکه مردم هم بايد از پليس پشتيباني کنند، ادامه داد: يکي ديگر از برنامه‌هاي نيروي انتظامي ارتقاء توان حرفه‌اي و دفاعي پليس است و خوشبختانه در سال‌هاي اخير هم اين مسير طي شده است.

به گفته اشتري با توجه به پيچيده شدن جرايم، پليس هم بايد آموزش‌ها و تجهيزات خود را همواره ارتقا داده و به روز باشد که قرارگاه جهادي تربيت و آموزش هم در همين راستا تشکيل شده است. وي افزود: يکي از وظايف نيروي انتظامي، تامين امنيت مردم است و خوشبختانه با هدايت‌هاي مقام معظم رهبري، ايثارگري شهدا و جانبازان، هوشياري مردم و آمادگي سپاه و ارتش و دستگاه قضايي امنيت خوبي در کشور حاکم است‌.


 کلاهبرداري با ترفند ثبت اطلاعات سرشماري عمومي نفوس و مسکن 

رئيس پليس فتا فرماندهي انتظامي گلستان در خصوص سهل انگاري در ثبت اطلاعات سرشماري عمومي نفوس و مسکن هشدار داد. کلاهبرداري با ترفند ثبت اطلاعات سرشماري عمومي نفوس و مسکنبه گزارش گروه اجتماعي باشگاه خبرنگاران جوان، به نقل از پايگاه خبري پليس، سرهنگ حبيب الله رجبلي رئيس پليس فتا فرماندهي انتظامي گلستان با اشاره به آغاز سرشماري عمومي نفوس و مسکن سال 95، گفت: شهروندان در ثبت اطلاعات سرشماري عمومي نفوس و مسکن مراقب سايت‌هاي فيشينگ باشند. وي افزود: مرحله اول اين سرشماري به‌صورت اينترنتي از 3 مهرماه لغايت 25 مهر است و شهروندان مي‌توانند خود اطلاعات آماري را در سايت سرشماري تکميل کنند. وي با اشاره به اينکه اين اولين بار است که سرشماري کشور در بستر اينترنتي صورت مي‌گيرد، گفت: سرشماري اينترنتي با توجه به کاهش هزينه‌هاي سرشماري، تسهيل‌کننده جمع‌آوري اطلاعات مي‌باشد و راستي آزمايي آن نيز راحت‌تر است، ضمن آن‌که نتايج آن به سهولت و زمان کمتري قابليت استخراج است. اين مقام انتظامي‌ با بيان اينکه آدرس سايت سرشماري http://www.sarshomari95.ir مي‌باشد، افزود: کاربران حتما آدرس سايت سرشماري را خود در آدرس بار وارد کنند. سرهنگ رجبلي به شهروندان توصه کرد: از ورود به سايت سرشماري از طريق لينک‌هاي متفرقه مثل سايت‌هاي تبليغاتي، پيام‌هاي تلگرامي، سايت‌هاي و منابع غير رسمي و ايميل‌هاي ناشناس و مشکوک خودداري کنند، چراکه ورود از طريق لينک‌هاي متفرقه احتمال دارد کاربران را در دام کلاهبرداران و سايت‌هاي فيشينگ بيندازد.

رئيس پليس فتا فرماندهي انتظامي گلستان اظهار داشت:فرم‌هاي اينترنتي سرشماري به صورت ساده و روان تهيه شده و مردم با در اختيار داشتن اطلاعات دقيق هويتي خود و نيز کدپستي صحيح مي‌توانند در اين سرشماري شرکت کرده و اطلاعات خود را وارد کنند، سؤالات طرح‌شده نيز به صورت بسيار ساده است و هر فردي مي‌تواند به سهولت به آن پاسخ دهد. سرهنگ رجبلي در ارتباط با نحوه ثبت‌نام اينترنتي در سرشماري گفت:سرپرستان خانوار مي‌توانند با مراجعه به آدرس www.sarshomari95.irو واردکردن اطلاعاتي از قبيل نام و نام خانوادگي اعضاي خانوار، شماره ملي، سن، جنس، دين، تابعيت، وضعيت سواد، مدرک تحصيلي، وضع مهاجرت، وضع فعاليت، وضع تاهل و تعداد فرزندان، نوع بيمه درماني، شماره تلفن همراه و ثابت سرپرست خانوار، آدرس محل سکونت، کدپستي، نحوه تصرف واحد مسکوني، مساحت زير بنا، نوع اسکلت و مصالح به کار رفته در ساختمان، در اين طرح ثبت‌نام کنند. وي بابيان اين‌که يکي از اعضاي مطلع خانواده مي‌تواند با اطلاعات کارت ملي افراد خانوار و دانستن کدپستي اطلاعات را در سايت سرشماري ثبت کند، تصريح کرد: اين فرد با وارد کردن کد ملي سرپرستان خانوار پس از مراجعه به سايت سرشماري، به عنوان رمز ورود، اطلاعات خانوار را وارد کرده و پس از تأييد نهايي، کد آماري را از طريق سامانه يا پيامک دريافت کنند. وي گفت:حفظ و نگهداري کد آماري بسيار مهم است زيرا اطلاعات پاسخگويان در اينترنت بر اساس کد آماري بازشناسي خواهد شد و در مرحله دوم سرشماري که حضوري است و ماموران به درب منازل مراجعه مي‌کنند تنها کد آماري دريافتي از سامانه را به مأمور سرشماري ارائه مي‌دهند. سرهنگ رجبلي در ادامه تأکيد کرد: در سرشماري عمومي نفوس و مسکن چه به‌صورت اينترنتي و چه حضوري که از سوي مأموران سرشماري به درب منزل صورت مي‌گيرد نياز به دادن اطلاعات بانکي نيست و شهروندان به‌هيچ‌عنوان اطلاعات بانکي خود مثل شماره کارت، تاريخ انقضاء کارت‌بانکي، کد اعتبار سنجي يا همان(CVV2) و رمز بانکي را در هيچ سايتي وارد نکنند. اين مقام انتظامي ادامه‌داد: اگر در هنگام واردکردن اطلاعات خانوار با درخواست ورود اطلاعات بانکي روبرو شدند بدانند که اين سايت سرشماري نيست و فيشينگ است از وارد کردن اطلاعات خانوار هم خودداري کنند و گزارش سايت را به پليس فتا بدهند. رئيس پليس فتا فرماندهي انتظامي گلستان با بيان اين‌که در طول زمان سرشماري عمومي نفوس و مسکن 95 به‌صورت اينترنتي پليس فتا حتماً سايت‌هاي جعلي و فيشينگ را رصد کرده و با شناسايي آن‌ها گردانندگان اين سايت‌ها را به محاکم قضائي معرفي مي‌کند، گفت: شهروندان نيز در صورت برخورد با سايت‌هاي جعلي و فيشينگ سرشماري 95 مي‌توانند از طريق سايت پليس فتا به آدرس Cyberpolice.ir سامانه پاسخگويي به فوريت‌هاي سايبري، بخش ارتباطات مردمي گزارش نمايند و در صورت نياز به دريافت مشاوره با شماره تماس هاي 21822967 و 21822943 و 21822945 تماس حاصل کنند.


 فروشگاه‌هاي اينترنتي غيرمجاز مکاني براي سوء استفاده از کاربران فضاي مجازي 

رئيس پليس فتا استان فارس خبر داد: با تلاش ماموران پليس فتا فارس فردي که از طريق فضاي مجازي اقدام به فروش اجناس ممنوعه و غيرمجاز مي‌نمود شناسايي شد. به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، رئيس پليس فتا استان فارس گفت: کارشناسان پليس فتا استان فارس در رصد و گشت زني‌هاي خود در فضاي مجازي به يک فرشگاه مجازي مشکوک مي‌شوند که با بررسي‌هاي تکميلي مشخص مي‌شود اين فروشگاه مجازي در گوشه‌اي از سايت خود اقدام به تبليغ و فروش اجناس ممنوعه به صورت نامحسوس و نيمه پنهان مي‌كند. سرهنگ حسيني ادامه داد: با قرار گرفتن پرونده در دستور کار ماموران پليس فتا، کارشناسان اقدامات خود را جهت شناسايي مدير فروشگاه آغاز كردند که در ادامه موفق به شناسايي متهم شدند. وي با اشاره به اينکه شهروندان قبل از خريد از سايت‌هاي اينترنتي ابتدا مي‌بايست به معتبر بودن فروشگاه اطمينان پيدا کنند، افزود : تمامي فروشگاه‌هاي اينترني که قصد فعاليت اقتصادي در اين حوزه را دارند مي‌بايست از نماد اعتماد الکترونيک يا همان اينماد برخوردار باشند. رئيس پليس فتا استان فارس افزود: کاربران با کليک کردن بر روي اين نماد که گوشه اي از فروشگاه اينترنتي مجاز و معتبر ممهور شده است مي‌توانند به اطلاعاتي از قبيل مشخصات مدير سايت، آدرس، ايميل، تلفن، فکس، تاريخ و مهلت اعتبار فروشگاه و ... دسترسي يابند.


 با دستور جن‌ها ماشين‌ها را آتش زدم 

مجرمي که با دستور اجنه خودروها را به آتش مي‌کشيد، دستگير شد. به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان از آبادان؛سرهنگ محسن تقي زاده فرمانده انتظامي شهرستان آبادان گفت: چندي پيش ماموران کلانتري 15 آبادان در جريان آتش زدن چند خودرو در خيابان‌هاي بهمن منطقه سده قرار گرفتند و تيم ويژه اي براي پايان دادن به اين اقدامات آتشين وارد عمل شدند. ماموران در گام نخست به سراغ طعمه‌هاي عامل آتش افروز رفته و مشخص شد اين افراد هيچ اختلافي با کسي نداشته اند و در اين سناريوها هيچ ارتباطي به هم ندارند. تجسس‌هاي پليسي ادامه داشت تا اينکه شامگاه سه شنبه گذشته زن جواني در تماس با ماموران پليس ادعا کرد که مردي با در دست داشتن يک ظرف 4 ليتري بنزين در ميدان سده آبادان جلوي راه وي را بسته و قصد آتش زدن خودرويش را داشته که موفق به فرار از دست مرد آتش افروز شده است. در ادامه تحقيقات ماموران پليس موفق به شناسايي چند مظنون در اين پرونده شدند ،اما اين افراد پس از دستگيري در ماجراي آتش زدن خودروها خود را بي‌گناه مي‌دانستند تا اينکه عصر چهارشنبه 7 مهرماه زن جواني در تماس با پليس از سناريوي هولناکي خبر داد. زن جوان که از ترس به سختي حرف مي‌زد به ماموران گفت: مرد جواني با در دست داشتن 2 ظرف پر از بنزين از بالاي ديوار وارد حياط خانه اش شده است. خيلي زود تيمي ازماموران کلانتري 15 آبادان به خانه زن جوان رفته و مشخص شد که مرد آتش افروز با سر و صداي زن جوان قبل از حضور ماموران پا به فرار گذاشته است. تيم پليسي در اين شاخه از تحقيقات پي بردند که در نزديکي خانه زن جوان دوربين مداربسته نصب شده است و با بررسي فيلم دوربين مداربسته چهره مرد آتش افروز به دست آمد. بدين ترتيب تصوير مرد آتش افروز در اختيار تيم‌هاي گشتي پليس قرار گرفت و ماموران پس از 24 ساعت گشت زني‌هاي نامحسوس در منطقه سده آبادان مرد آتش افروز را که 2 ظرف يک ليتري بنزين در دست داشت روبرو شدند و درعملياتي غافلگيرانه اين متهم را دستگير کردند. ماموران در اين مرحله پي بردند که عامل آتش افروزي‌هاي منطقه سده آبادان يکي از متهمان سابقه دار در زمينه مواد مخدر است که چندي پيش براي ديدن پدر و مادرش از شهر يزد به آبادان سفر کرده است و در اين مدت اقدام به آتش زدن 7 خودرو، يک موتور و يک خانه در منطقه سده آبادان کرده است. اميرعلي 40 ساله که راهي جز اعتراف پيش روي خود نداشت با چهره اي آرام ادعا کرد که جن‌ها به او دستور آتش افروزي مي‌دادند و در اين ماجرا بي گناه است. اين متهم به ماموران گفت: 2 ماه پيش براي ديدن پدر و مادرم از شهر يزد به آبادان آمدم و اعتياد به مواد مخدر شيشه دارم. وي افزود: از همان روز نخست که به آبادان آمدم جنها به سراغم آمدند و دستور دادند تا 2 خودروي گرانقيمت را که جلوي يک تعميرگاه پارک شده بود به آتش بکشم. جن‌ها به من دستور مي‌دادند تا دست به آتش خودروي کاميون مرد همسايه مان بزنم و اگر اين کار را نمي‌کردم جن‌ها تهديد به کشتن پدر و مادرم کرده بودند به همين خاطر دستورات آنها را اجرا کردم تا اينکه دستگير شدم. متهم پس از اعتراف روانه زندان شد و تحقيقات در اين پرونده ادامه دارد.


 اخبار کوتاه 

واژگوني خونين ال90 در اروميه

سخنگوي سازمان امداد و نجات از واژگوني يک دستگاه ال 90 با 2 کشته خبر داد. سيد مصطفي مرتضوي در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان از واژگوني يک دستگاه ال 90 در جاده اروميه – سلماس (کريم آباد) خبر داد. وي گفت: در اين حادثه که ساعاتي قبل رخ داد، 2 نفر در دم جان باختند. سخنگوي سازمان امداد و نجات از تلاش امدادگران براي نجات 2 سرنشين ديگر اين حادثه خبر داد و گفت: بعد از اتمام عمليات رهاسازي، اين 2 سرنشين به علت جراحات وارده به سرعت به مراکز درماني منتقل شدند.

بازداشت يکي از مسئولان گمرک شهيدرجايي

يک مقام آگاه گفت: بنا به حکم بازپرس قضايي حکم جلب يکي از مسئولان گمرک شهيد رجايي هرمزگان صادر شد. به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان ،منبع آگاه گفت: يکي از دلايل بازداشت اين فرد مسئول توهين و ديگري احتمالا مربوط به اعترافات کارمند درب خروج گمرک در زمينه کشف کالاهاي قاچاق اخير است. پيش از اين نيز تعدادي از کارمندان گمرک در موضوع کشف 210 کانتينر قاچاق در اين گمرک دستگير شدند.

کلاهبردار ميلياردي جنوب سيستان وبلوچستان دستگير شد

فرمانده انتظامي سيستان وبلوچستان از دستگيري کلاهبردار ميلياردي جنوب استان خبر داد. به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان از زاهدان، فرمانده انتظامي سيستان وبلوچستان گفت: «م.م» کلاهبردار ميلياردي جنوب استان ساعت 1:30 دقيقه بامداد شنبه در يک عمليات پيچيده اطلاعاتي در اطراف تهران دستگير شد. سردار حسين رحيمي گفت: اين کلاهبردار هيچ مجوزي با عنوان نمايندگي فروش خودرو نداشته و با شگردهاي مختلف اقدام به کلاهبرداري از مردم جنوب استان مي‌کرد. دادستان عمومي و انقلاب زاهدان نيز گفت: براساس شواهد و شکايت هاي ارائه شده به دستگاه قضايي فردي با سوء استفاده از اعتماد مردم و فريب آنان با بهره‌گيري از چند واسطه با نفوذ در جنوب سيستان و بلوچستان و استان گلستان اقدام به کلاهبرداري ميلياردي کرده است. محمد مرزيه افزوده بود: طبق برآوردها، اين فرد علاوه بر افزون بر 100 ميليارد تومان کلاهبرداري از مردم جنوب سيستان وبلوچستان، براساس شنيده ها در استان گلستان نيز ارقام زيادتري از مردم کلاهبرداري کرده است.

5 کشته و مصدوم در اثر ريزش سقف

بامداد ديروز ريزش سقف منزل مسکوني منجر به فوت يک نفر و مصدوميت چهار نفر ديگر از اعضاي خانواده شد. به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان از تبريز؛وحيد شادي‌نيا سرپرست روابط عمومي مرکز مديريت حوادث و فوريت‌هاي پزشکي آذربايجان‌شرقي گفت: با گزارش يک مورد ريزش آوار در ساعت 2:51 بامداد ديروز به مرکز اورژانس تبريز، بلافاصله سه دستگاه آمبولانس به خيابان فلسطين تبريز اعزام شد. وي افزود: پس از نجات و رهاسازي مصدومين توسط عوامل آتش نشاني، حادثه ديدگان تحويل کارشناسان اورژانس شدند. وي ادامه داد: تکنسين‌هاي اعزامي مرگ زن 65 ساله را در محل تائيد و چهار مصدوم حادثه را پس از انجام اقدامات پيش بيمارستاني به بيمارستان امام رضا تبريز انتقال دادند. معاون عمليات سازمان آتشنشاني و خدمات ايمني شهرداري تبريز و حومه نيز با تائيد اين خبر گفت: عوامل دو ايستگاه 11 و 1 تبريز به محل اعزام شده بودند و بعد از دو ساعت تلاش بي‌وقفه توانستند، عمليات رها سازي مصدومان را انجام دهند. جليل ستاري گفت: فرسوده بودن اين منزل مسکوني علت ريزش سقف چوبي آن شده است.

واژگوني خودرو 4 مصدوم بر جاي گذاشت

بر اثر واژگوني خودرو پرايد در کيلومتر 55 محور اراک - قم 4 نفر مصدوم شدند. به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان؛ واژگوني خودرو پرايد بر اثر سرعت بالا و ناتواني راننده در کنترول وسيله نقليه رخ داد. عوامل پايگاه اورژانس دو راهي آشتيان بلافاصله بعد از اطلاع از اين حادثه به محل وقوع واژگوني رفته و به مصدومان امدادرساني کردند و مصدومان را به مراکز درماني انتقال دادند.

انهدام 3 باند وارد‌ کننده مشروبات الکلي خارجي

دادستان عمومي و انقلاب مرکز استان کرمان از انهدام 3 باند بزرگ وارد‌ کننده مشروبات الکلي خارجي به داخل کشور خبر داد. به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان و به نقل از روابط عمومي دادگستري استان کرمان ، دادخدا سالاري در تشريح جزئيات شناسايي و انهدام 3 باند بزرگ وارد‌کننده مشروبات الکلي به داخل کشور اظهار‌ داشت: اعضاء اين باند‌ها قصد توزيع گسترده مشروبات الکلي خارجي را داشتند که با هوشياري سربازان گمنام امام زمان(عج) دستگير شدند. وي افزود: در جهت مبارزه با دسيسه دشمنان نظام جمهوري اسلامي ايران مبني بر ترويج فرهنگ منحط غربي و فساد در جامعه ايران و آلوده کردن جوانان و سرمايه‌‌هاي کشور، سربازان گمنام استان کرمان پس از بررسي و جمع‌آوري اطلاعات در چهار مرحله در استان‌هاي مختلف اعضاء اين سه باند را شناسايي نمودند. دادستان عمومي و انقلاب مرکز استان کرمان بيان کرد: اعضاي اين باندها اقدام به وارد‌کردن محموله‌‌هاي مشروبات الکلي از مرزهاي غربي به داخل کشور مي‌کردند. اين مقام قضائي عنوان کرد: در اين رابطه بيش از دو هزار ليتر مشروبات الکلي و همچنين 2 هزار و 500 قوطي مشروبات الکلي خارجي به همراه هفت دستگاه انواع خودرو از متهمين کشف و توقيف شده‌است. سالاري خاطر‌نشان کرد: تعداد 9 نفر در اين رابطه دستگير و هم اکنون در بازداشت به سر مي‌برند و اقدامات جهت دستگيري ساير اعضاي اين باند در حال انجام است. وي افزود: اين محموله قبل از توزيع در ساير استان‌هاي کشور و هنگام عبور از پهناي استان کرمان با هوشياري سربازان گمنام امام زمان(عج) مورد ضربه واقع شد و تمامي اعضاي آن دستگير شدند. اين مقام ارشد قضائي تصريح کرد: اعضاي اين باند به صورت حرفه‌اي در اين مورد مجرمانه فعاليت داشتند و از مرزهاي غربي انواع محموله‌ها را به داخل کشور وارد و اقدام به توزيع گسترده مي‌کردند.

کاهش 14 درصدي تلفات سلاح سرد در پنج ماهه امسال

در پنج ماهه نخست سال جاري 291 نفر بر اثر اصابت سلاح سرد جان خود را از دست دادند، اين رقم در مقايسه با مدت مشابه سال قبل که آمار متوفيات سلاح سرد در کشور 340 نفر بود 4/14 درصد کاهش يافته است. به گزارش ايسنا، از کل تلفات سلاح سرد در پنج ماهه نخست امسال 236 نفر مرد و 55 نفر زن بودند. در اين مدت استان هاي تهران با 56، فارس با 25 و خراسان رضوي با 21 فوتي بيشترين آمار تلفات سلاح سرد را داشته‌اند. بر اساس گزارش اداره کل روابط عمومي و امور بين‌الملل سازمان پزشکي قانوني کشور، آمار تلفات سلاح سرد در مرداد ماه سال جاري نيز با کاهش 1/32 درصدي مواجه بوده و از 81 فوتي در مرداد سال گذشته به 55 نفر در مرداد امسال رسيده است.

عوامل سرقت طلافروشي خرم‌آباد شناسايي شدند

فرمانده انتظامي لرستان از شناسايي عوامل سرقت طلافروشي خرم‌آباد خبر داد. به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان از لرستان؛سردار «محمد قنبري» اظهار داشت عوامل سرقت طلافروشي خرم‌آباد شناسايي‌شده و سريعاً دستگير و به مراجع قضايي تحويل داده خواهند شد. فرمانده انتظامي لرستان عوامل گشت كلانتري 12 خرم‌آباد در ساعت 5 صبح مورخه سوم مهرماه 95 حين گشت زني در محدوده خيابان امام (ره) شهر خرم‌آباد متوجه سر و صدايي از پشت‌بام تك مغازه طلافروشي محل شده كه رئيس كلانتري بلافاصله يكي از عوامل گشت را جهت بررسي موضوع به پشت‌بام مغازه اعزام مي‌کنند. وي افزود: مأمور به‌محض حضور در پشت‌بام، متوجه چند نفر سارق كه در حال كندن پشت‌بام مغازه طلافروشي هستند، مي‌شود، كه به‌محض حضور مأمور، سارقان اقدام به تيراندازي به سمت وي نموده كه مأمور و عوامل گشت متقابلاً به سمت سارقان تيراندازي كه در نهايت موجب مجروح شدن يکي از مأموران مي‌شود.سردار قنبري افزود از سارقان طلافروشي سه قبضه اسلحه و مقداري ادوات کشف شد.