نسخه شماره 4125 - 1395/06/11 -


دستگيري قاتل برادرکُش در کمتر از 12 ساعت


قتل گروگان در چنگ گروگانگيران بندرعباس


اختلاس 20 ميليارديو گرو گرفتن مدرک 300 دانشجو


نوجوان 13 ساله در يکي از درمانگاه‌هاي دزفول جان باخت


اخبار کوتاه


 دستگيري قاتل برادرکُش در کمتر از 12 ساعت 

گروه حوادث: معاون مبارزه با جرايم جنايي پليس آگاهي تهران بزرگ از دستگيري مرد معتادي که پس از 20 سال اختلاف اقدام به قتل برادرش کرده بود، خبر داد.در شهريور ماه سال جاري و از طريق مرکز فوريت‌هاي پليسي 110 وقوع يک فقره جنايت در خيابان سپيده جنوبي – خيابان گره گشا به کلانتري 153 شهرک وليعصر اعلام شد.

با حضور مأمورين کلانتري در محل مشخص شد که فردي حدودا 55 ساله بنام «عبدالرضا . ب» بر اثر اصابت چاقو از ناحيه گردن دچار خونريزي شديد شده و بر اثر خونريزي و جراحت شديد فوت کرده است.

با اعلام خبر جنايت به قاضي کشيک ويژه قتل و پليس آگاهي تهران بزرگ، بازپرس ويژه قتل دادسراي امور جنايي، تيم بررسي صحنه جنايت اداره دهم و تيم تشخيص هويت پليس آگاهي تهران بزرگ در محل حاضر شدند .

با تشکيل پرونده مقدماتي با موضوع قتل عمـد و به دستور بازپرس شعبه دوم دادسراي امور جنايي، پرونده جهت رسيدگي در اختيار اداره دهم پليس آگاهي تهران بزرگ قرار گرفت . بررسي تيم صحنه اداره دهم و عوامل تشخيص هويت پلييس آگاهي تهران بزرگ حکايت از آن داشت که مقتول ابتدا در داخل خودرو سواري آردي شخصي اش مورد اصابت جسم تيز قرار گرفته (‌وجود آثار خون در داخل خودرو ) و در ادامه مقتول پس از خروج از خودرو در فاصله‌اي حدودا سه متري از خودرو بر روي زمين افتاده و بر اثر خونريزي شديد فوت کرده است.

کارآگاهان اداره دهم با شناسايي محل سکونت مقتول اطلاع پيدا کردند که محل جنايت تا محل سکونت مقتول تنها چند ده متر فاصله داشته و طبق اظهارات اعضاي خانواده ي مقتول، وي در ساعت 8 جهت عزيمت به محل کارش از خانه خارج شده که پس از دقايقي‌‌، اعضاي خانواده عبدالرضا با مراجعه همسايگان به درب منزل از وقوع جنايت و مرگ مقتول اطلاع حاصل کرده‌اند‌.

در بررسي ميداني محل جنايت، کارآگاهان اطلاع پيدا کردند که محل پارک خودروي مقتول در محلي بوده که يک سوپر مارکت مجهز به دوربين‌هاي مداربسته در آنجا قرار دارد و دوربين‌هاي مغازه نيز دقيقا مشرف به محل پارک خودروي متعلق به مقتول بودند . بلافاصله تصاوير دوربين‌هاي مداربسته توسط کارآگاهان اداره دهم مورد بازبيني قرار گرفت و کارآگاهان با راهنمايي اعضاي خانواده مقتول موفق به شناسايي هويت قاتل شدند‌.

با شناسايي هويت ضارب از طريق تصاوير بدست آمده از طريق دوربين مداربسته مشخص شد که قاتل کسي نبوده جز برادر مقتول بنام محمد ( 40 ساله ) که اعتياد شديدي نيز به مصرف موادمخدر دارد و همين موضوع از سال‌هاي گذشته باعث اختلاف شديد دو برادر با يکديگر بوده است‌.

با شناسايي برادر مقتول بعنوان قاتل و متهم پرونده‌، بلافاصله محل سکونت وي در منطقه خاوران – شهرک انقلاب شناسايي، کارآگاهان به اين محل مراجعه و او را در داخل خانه در حين مصرف موادمخدر دستگير و به اداره دهم پليس آگاهي تهران بزرگ منتقل کردند‌.

متهم پس از انتقال به اداره دهم صراحتا به ارتکاب جنايت اعتراف و عنوان داشت‌: «پس از سوار شدن برادرم به ماشين، پيش از روشن نمودن خودرو و در حاليکه به علت شدت گرما وي اقدام به پايين آوردن شيشه ماشين کرده بود، به ماشين وي نزديک شده و با چاقويي که آنرا در داخل کيف دستي خود پنهان کرده بودم، ضربه‌اي به سمت گردنش پرتاب کردم و در حالي‌که برادرم از ناحيه گردن دچار خونريزي شديد شده بود از محل متواري شدم». متهم در تحقيقات اوليه و در خصوص انگيزه جنايت، علت مشخصي را بيان نکرد و صرفا عنوان داشت که اختلاف ما از حدود 20 سال پيش آغاز شد و نهايتا به اينجا ختم شد که تصميم به قتل برادرم گرفتم . سرهنگ کارآگاه حميد مکرم، معاون مبارزه با جرايم جنايي پليس آگاهي تهران بزرگ، با اعلام اين خبر گفت‌: با توجه به اعتراف صريح متهم به ارتکاب، موضوع به بازپرس محترم پرونده اعلام و برابر هماهنگي‌هاي لازم با مرجع قضايي مقرر شد تا متهم جهت ارائه توضيحات و صدور قرار قانوني در روز دهم شهريور95 به دادسراي امور جنايي اعزام شود‌.


 قتل گروگان در چنگ گروگانگيران بندرعباس 

فرمانده انتظامي استان هرمزگان با اشاره به انهدام باند شرارت، از مرگ گروگان و دستگيري اعضاي باند 6 نفره آدم ربا خبر داد.

به گزارش گروه استان‌هاي باشگاه خبرنگاران جوان از بندرعباس، سردار ملکي فرمانده انتظامي هرمزگان گفت: اين باند آدم ربايي در دي ماه پارسال پسر جواني را در يکي از شهرستان‌هاي شرقي استان به گروگان گرفتند و درخواست 300ميليون تومان پول از خانواده اين فرد کرده بودند.

سردار عزيزالله ملکي با تشريح عمليات دستگيري اين باند در شرق هرمزگان اظهارداشت: پرسنل ناجا با انجام شگردهاي مختلف پليسي و تحت نظر گرفتن يکي از اعضاي باند آدم‌ربايي، گروگانگيري و قتل در شرق هرمزگان گفت: 6 نفر از اعضاي اين باند دستگير شدند که متاسفانه گروگان به قتل رسيده است. اين باند، در 24 مرداد ماه امسال 6 نفر از اعضاي اين باند را در مخفيگاه آنان دستگير کرد.

وي بيان‌داشت: 2 نفر از اعضاي اين باند سابقه شرارت، ترانزيت مواد مخدر، قاچاق کالا و گروگانگيري و قتل در پرونده دارند و يکي از اين افراد کارمند يکي از ادارات است که در پوشش اين جايگاه با استفاده از خودروي شخصي خود اقدام به اين جرم کرده است.

فرمانده انتظامي هرمزگان با بيان اينکه هيچکدام از افراد دستگير شده اهل استان هرمزگان نيستند، گفت: اين افراد با گروگان گرفتن فردي 34 ساله از محله چهارراه پگاه شهر بندرعباس به دنبال اخاذي 300 ميليون تومان از خانواده مقتول بودند که پس از مدتي عکسي از گروگان گرفته شده که بعدها هويتش توسط خانواده شناسايي شد و در فضاي مجازي انتشار يافت و با پيگيري‌هاي انجام شده جنازه گروگان در شهرستان خاش سيستان و بلوچستان کشف شد.

وي، سن اعضاي باند را 57، 34 ، 35، 28 و 27 ساله عنوان‌کرد و گفت: از اين باند يک قبضه سلاح گرم و 4 دستگاه خودرو از جمله يک دستگاه سواري BMV که اسناد آن به نام يک پسربچه 4 ساله بوده کشف و ضبط شده است.

سردار ملکي با تشکر از دستگاه قضايي هرمزگان در خصوص پشتيباني‌هاي انجام شده براي دستگيري اعضاي باند مذکور گفت: در 5 ماهه اخير 3 طرح مبارزه با اراذل و اوباش در هرمزگان اجرا شده و در همين راستا 156 نفر دستگير شدند و همچنين در کشف سلاح گرم در استان 25 درصد رشد داشته‌ايم.

فرمانده انتظامي هرمزگان با اشاره به پرونده شناسايي و کشف 210 کانتينر قاچاق در هرمزگان تصريح‌کرد: اين آمار کامل است و ممکن است بيشتر شود اما کمتر نمي‌شود.

وي با اشاره به سخنان دادستان هرمزگان در خصوص اعلام آمار 111 کانتينر در اين پرونده گفت: البته اسنادي که تا کنون ناجا به مراجع قضايي تحويل داده است، 111 کانتينر بررسي شده و مدارک ديگر هم در نوبت‌هاي بعدي ارائه مي‌شود.

وي افزود: پس از مدتي اين باند، فرد گروگان گرفته شده را در يکي از استان‌هاي همجوار به قتل رساندند که با تلاش اطلاعاتي نيروهاي انتظامي و امنيتي يکي از اعضاي اين باند در تهران دستگير شد و در نهايت تمام اعضاي اين باند 6 نفره دستگير شدند.

فرمانده انتظامي هرمزگان افزود: اعضاي اين باند سابقه متعدد شرارت، آدم‌ربايي و ترانزيت مواد مخدر دارند و در يکي از استان‌هاي همجوار تحت تعقيب مراجع قضايي بوده‌اند. سردار ملکي گفت: از اين باند شرارت و آدم ربايي 4 دستگاه خودرو، يک اسلحه گرم و تعدادي اسلحه سرد کشف شد و پرونده اين افراد در حال پيگيري در محاکم قضايي است.

وي افزود: از ابتداي سال تاکنون 3 طرح امنيت اخلاقي در استان اجرا و مقاديري سلاح جنگي، شکاري و سرد کشف شده است که اين کشفيات 25 درصد بيشتر از مدت مشابه پارسال است.


 اختلاس 20 ميليارديو گرو گرفتن مدرک 300 دانشجو 

اختلاس 20 ميليارد ريالي سه نفر از مسئولان دانشگاه مازندران، 300 دانشجوي اين دانشگاه را بلاتکليف کرد. به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان از ساري ، شهريور پارسال بود که مديران وقت دانشگاه مازندران از شناسايي و دستگيري سه متهم به اختلاس در اين دانشگاه خبر دادند اختلاسي که به دو شيوه انجام مي‌‌شد در يکي از شيوه‌ها اختلاس ‌کنندگان بستگان خود را به عنوان دانشجو براي دريافت تسهيلات معرفي مي‌کردند و بعد از دريافت وام، بازپرداخت تسهيلات انجام نمي‌شد. اختلاس‌‌کنندگان در شيوه دوم، هنگام تسويه حساب با فارغ ‌التحصيلان ، شماره حساب‌ شخصي خود را به جاي شماره حساب دانشگاه به دانشجويان مي‌دادند و از اين طريق به جاي صندوق رفاه، پول به حساب آنان واريز و کار تسويه حساب انجام مي‌شد. حالا بعد از گذشت يک سال از دستگيري عوامل اين شبکه اختلاس، دانشجوياني که از اين طريق مورد کلاهبرداري قرار گرفتند وقتي براي تسويه حساب به صندوق رفاه دانشجويي مي‌کنند گواهي فارغ التحصيلي خود را نمي‌توانند دريافت کنند. رئيس دانشگاه مازندران در گفتگو با خبرنگار گروه استان‌هاي باشگاه خبرنگاران جوان از ساري گفت: يکي از اشتباهات دانشجويان پرداخت پول به حساب شخصي افراد بود در حالي که اين پول بايد به حساب صندوق رفاه واريز مي‌شد.

ميرنيا با بيان اينکه دانشگاه در اين زمينه فقط نقش واسطه را دارد و صندوق رفاه بايد مدارک داشنجويان را آزاد کند، افزود: پرونده اختلاس‌گران در دادگاه در حال بررسي است و تا تکليف اين متخلفان مشخص نشود مدارک دانشجويان نيز آزاد نمي‌‌شود. وي گفت: دانشگاه مازندران براي کمک به دانشجويان با صندوق رفاه مذاکراتي انجام داد تا دانشگاه هزينه مورد نظر را به حساب صندوق واريز کند تا مدارک دانشجو آزاد شود و بعد از حکم دادگاه دانشگاه پولش را دريافت کند. سيدخلاق ميرنيا با بيان اينکه ارائه گواهي فارغ التحصيلي براي دانشجوياني که قصد فعاليت در اداره خاص يا خدمت سربازي دارند، انجام شده است، افزود: به صورت موردي به مشکل برخي از دانشجويان که فيش واريز وجه دارند، رسيدگي مي‌شود. وي گفت: جلسه اي براي رسيدگي به اين موضوع با حضور مسئولان صندوق رفاه دانشجويي هفته آينده در دانشگاه برگزار خواهد شد.


 نوجوان 13 ساله در يکي از درمانگاه‌هاي دزفول جان باخت 

نوجوان 13 ساله‌اي که اوايل هفته جاري حين درمان در يکي از درمانگاه‌هاي خصوصي دزفول بدحال شده و جان باخت. به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان از اهواز، يوسف پريدار رئيس دانشگاه علوم پزشکي دزفول در خصوص اين حادثه گفت: طبق گزارش دريافتي نوجواني 13 ساله به نام الف - ح ساعت 23:30 دقيقه هفتم شهريورماه با علائم اسهال، استفراغ و دل پيچه اي که از 2 روز پيش براي وي عارض شده بود به يکي از درمانگاه‌هاي خصوصي شهر دزفول مراجعه کرده و تحت درمان قرار گرفته است. وي افزود: اين بيمار هنگام اقدامات درماني در اين درمانگاه بد حال شده و بلافاصله عمليات احيا بر روي وي انجام گرديده است ضمن اينکه همزمان با فوريت‌هاي پزشکي دزفول براي انتقال وي به بيمارستان اقدام شده است.

پريدار اظهار داشت: با وجود اقدامات پزشکي انجام شده در درمانگاه و بيمارستان دزفول متاسفانه اين بيمار فوت کرده است. رئيس دانشگاه علوم پزشکي دزفول افزود: پرونده اين حادثه جهت بررسي به مقام‌هاي ذي‌ربط ارسال شده و در دست پيگيري است. وي خاطرنشان کرد: جسد اين نوجوان تا روشن شدن دقيق علت مرگ وي به پزشکي قانوني دزفول منتقل شده است.

يوسف پريدار در خصوص بروز چنين حوادثي در مراکز درماني دولتي و خصوصي گفت: در صورتيکه چنين حادثه اي در مرکز درماني دولتي رخ دهد کميته مرگ تشکيل و پرونده براي روشن شدن علت مرگ بررسي مي شود اما در مراکز درماني خصوصي هيات بدوي رسيدگي به تخلفات انتظامي سازمان نظام پزشکي پرونده را بررسي و بعضا پس از کالبد شکافي علت را مشخص مي کند.

رئيس دانشگاه علوم پزشکي دزفول اذعان داشت: مرگ اين نوجوان از سوي مرکز رسمي و قانوني در دست پيگيري است.


 اخبار کوتاه 

حريق گسترده کارگاه صندلي‌سازي

سخنگوي سازمان آتش‌نشاني و خدمات ايمني شهر تهران از حريق گسترده يک کارگاه صندلي‌سازي در اسلامشهر خبر داد.

سيد جلال ملکي در گفت‌وگو با ايسنا، در اين‌باره گفت: در ساعت 21:30 سه شنبه شب يک مورد حادثه آتش‌سوزي در کارگاه صندلي‌سازي از سوي آتش‌نشاني اسلامشهر به آتش‌نشاني تهران اطلاع داده و درخواست نيروي کمکي شد که معاونت عمليات آتش نشاني، آتش‌نشانان سه ايستگاه را به همراه خودروي حامل تجهيزات تنفسي و تانکر آب به محل حادثه واقع در چهاردانگه اسلام‌شهر، شهرک گلدسته اعزام کرد. وي با اشاره به حضور آتش‌نشانان در محل حادثه گفت: محل آتش‌سوزي گاراژي به وسعت 1500 متر به همراه کارگاه‌هاي کوچک و بزرگ توليد صندلي و صنايع چوب بود و در مجاورت آن نيز يک سوله مسقف به وسعت 300 متر مربع قرار داشت که مملو از چوب و لوازم ساخت صندلي بود. ملکي با بيان اينکه شدت حادثه به حدي بود که سقف سوله تخريب شده بود، اظهار کرد: شعله‌هاي آتش به کارگاه‌هاي اطراف نيز سرايت کرده و در حال گسترش بود که عوامل آتش‌نشاني از چند جهت عمليات اطفاي حريق را آغاز کرده و موفق به جلوگيري از سرايت آن به نقاط ديگر شدند. سخنگوي سازمان آتش‌نشاني و خدمات ايمني شهر تهران با بيان اينکه مدتي بعد آتش‌نشانان موفق به مهار و اطفاي کامل حريق شدند، افزود: اين حادثه مورد فوتي و مصدوم نداشت، اما خسارت مالي بر جا مانده از آن بالا بود.

سيل در خراسان شمالي 95 نفر را بي‌خانمان كرد

معاون عمليات سازمان امداد و نجات با اشاره به وقوع سيل در خراسان شمالي گفت: 95 نفر به همين دليل بي‌خانمان شده اند. شاهين فتحي در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان گفت: به علت بارش باران، در خراسان شمال 95 نفر در 2 شهرستان بجنورد و شيروان بي‌خانمان شدند.وي افزود: باران در 48 ساعت گذشته 16 واحد مسكوني را پر از لجن كرده كه توسط امدادگران لجن‌ها تخليه شدند.معاون عمليات سازمان امداد و نجات ادامه داد: همچنين يک نفر نيز از ميان سيلاب نجات داده شده و به منطقه امن منتقل شد.به گفته وي، سيل 4 شهر و روستا را تحت تاثير قرار داده است.

مرگ خانواده 3نفره زير چرخ‌هاي كاميون

رئيس پليس راه استان قم از برخورد خونين 3 وسيله نقليه در بامداد ديروز خبر داد. سرهنگ جمشيدي راد رئيس پليس راه استان قم در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان؛ گفت: ساعت 10 دقيقه بامداد ديروز در محور قديم سلفچگان - قم يک سواري با يك دستگاه كاميون بنز و يك دستگاه كاميون خاور برخورد كرد.

وي افزود: متاسفانه در پي وقوع اين حادثه يك خانواده سه نفره شامل يك زن، يك مرد و يك دختر بچه 6 ساله زير چرخ‌هاي كاميون جان خود را از دست دادند.

رئيس پليس راه استان قم به علت وقوع اين حادثه اشاره کرد و اظهار داشت:‌ کارشناسان پليس با حضور در صحنه حادثه علت اين تصادف را تجاوز به چپ از جانب راننده سواري پرايد اعلام کردند.

برخورد 3 خودرو در قم 3 کشته برجا گذاشت

رئيس مرکز مديريت حوادث و فوريت‌هاي پزشکي قم گفت: در حادثه برخورد يک پرايد با يک کاميون بنز و کاميون خاور، 3 تن جان خود را از دست دادند.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان از قم؛ محمدرضا حسني گفت: اين حادثه بامداد ديروز در جاده قديم سلفچگان _ ساوه رخ داد و بر اثر آن يک آقا، يک خانم و کودکي 6 ساله جان خود را از دست دادند. به گفته وي، در اين حادثه يک تن نيز مجروح که پس ازدريافت خدمات اوليه درماني توسط اورژانس به مرکز درماني منتقل شد. سرهنگ اردشير جمشيدي راد رئيس پليس راه فرماندهي انتظامي‌قم گفت: علت اين حادثه تجاوز به چپ خودروي پرايد ناشي از سبقت غيرمجاز بوده است.

2 کشته در پي سقوط خودرو به دره

واژگوني و سقوط خودرو سواري به دره اي در جاده منطقه سخت گذر شول آباد دو کشته داشت. به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان از لرستان؛دکتر حسينعلي رفايي رئيس مرکز مديريت حوادث و فوريت‌هاي پزشکي لرستان گفت: طي تماس مردمي‌با پايگاه 115 سپيددشت خرم آباد مبني بر سقوط خودروبه دره ، بلافاصله 2 دستگاه آمبولانس پايگاه به محل حادثه اعزام شد که پس از رسيدن به محل حادثه و ارزيابي‌هاي اوليه، مشخص شد اين حادثه چندين ساعت قبل رخ داده است. وي اضافه کرد: به دليل عميق بودن دره و وجود موانع زياد در ساعات اوليه کسي متوجه وقوع اين واژگوني و سقوط خودرو به دره نشده بود. به گفته وي با کمک اهالي منطقه اجساد قربانيان اين حادثه از دره به خارج و سپس به سردخانه شهر سپيددشت منتقل شدند.

کشف 533 کارتن لوازم خودرو قاچاق

فرمانده انتظامي‌شهرستان سميرم گفت: در بازرسي از کشنده اسکانيا 533 کارتن لوازم خودرو قاچاق، فاقد هرگونه مدارک کمرگي کشف شد.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان از اصفهان،غلامرضا براتي گفت: مأموران ايست و بازرسي شهيد رئيسيان شهرستان سميرم حين نظارت بر تردد خودروهاي عبوري به يک دستگاه کشنده اسکانيا مشکوک و آن را متوقف کردند.

وي ادامه داد: در بازرسي از اين خودرو تعداد 533 کارتن انواع لوازم خودرو فاقد هرگونه مدارک مثبت گمرکي کشف شد.

فرمانده نيروي انتظامي‌شهرستان سميرم ارزش اين محموله را يک ميليارد و 500 ميليون ريال دانست و اعلام کرد: در اين خصوص راننده خودرو دستگير و پس از تشکيل پرونده جهت سير مراحل قانوني به مراجع قضائي تحويل داده شد.

دستگيري جيب‌برهاي بازار سمنان

فرمانده انتظامي استان از شناسايي اعضاي يك باند چهار نفره «جيب بر» در بازار سمنان و اعتراف متهمان به 30 فقره سرقت خبر داد.

سرهنگ «روح‌الامين قاسمي» در مصاحبه با خبرنگار پايگاه خبري پليس اظهار داشت: با وقوع چند فقره جيب‌بري در بازار سمنان، كارآگاهان پليس با تشكيل پرونده‌‌اي ويژه، رسيدگي سريع به موضوع را در دستور كار قرار دادند.

وي افزود: سارقان با استفاده از شلوغي‌هاي بازار و خيابان‌هاي مركزي شهر، به وجوه نقد، كارت‌هاي بانكي و طلاجات شهروندان دستبرد مي‌زدند.

قاسمي به تلاش ماموران انتظامي براي شناسايي متهمان اشاره و تصريح كرد: اقدامات فني و تخصصي پليس دست سه فرد سابقه‌دار را در اين پرونده رو كرد.

به گفته اين مسئول انتظامي، متهمان خانه‌اي مجردي در سمنان اجاره كرده و در آنجا سكونت داشتند. سردار قاسمي تصريح كرد: با هماهنگي قاضي پرونده، عمليات دستگيري سارقان سابقه‌دار طرح‌ريزي و در اقدامي سريع دو نفر از آنها در مخفي‌گاه‌شان غافلگير شدند. وي به انتقال متهمان 35 و 38 ساله به پليس آگاهي استان اشاره و خاطرنشان كرد: جيب‌برهاي معتاد در بازجويي‌هاي تخصصي، به 30 فقره جيب‌بري و كيف‌زني اعتراف كردند. رئيس قرارگاه استاني مبارزه با سرقت افزود: متهمان در تحقيقات تكميلي، يك مرد و زن جوان كه از همدستان آنها در اين سرقت‌ها بودند، را معرفي كردند.

قاسمي به كشف مقادير زيادي مدارك شناسايي، كارت‌هاي بانكي، گوشي‌هاي تلفن همراه و... در مخفي‌گاه متهمان اشاره و اضافه كرد: يكي از سارقان دستگير شده 11 فقره و نفر دوم، يك فقره سابقه كيفري دارند. وي از اعلام شكايت 21 شهروند مالباخته در اين پرونده خبر داد و گفت: پيگيري‌ها براي شناسايي ساير شاكيان ادامه دارد. سردار قاسمي به روش سارقان دستگير شده اشاره و تصريح كرد: اعضاي اين باند كه سه مرد و يك زن بودند، در بازار و اماكن شلوغ حضور يافته و پس از شناسايي طعمه خود، با شلوغ كردن اطراف وي نقشه خود را پياده مي‌كردند. فرمانده انتظامي استان بر ادامه تحقيقات تا دستگيري همه اعضاي اين باند جيب بر تاكيد و به عموم شهروندان توصيه كرد: هنگام حضور در اماكن شلوغ تجاري مراقب وسايل همراهتان باشيد و در صورت مشاهده هر مورد مشكوك، مراتب را با مركز فوريت‌هاي پليسي 110 درميان بگذاريد.