نسخه شماره 4104 - 1395/05/18 -


راه آهن ايلام در انتظار تصميم پاستور

وعده‌ها تا سال ?? تمديد شد
جاده خرم‌آباد - کوهدشت در پيچ کمبود اعتبارات

مسئولان وعده امروز و فردا مي‌دهند
روستاهاي شوش تشنه‌اند


نگران وضعيت آثار تاريخي کاشمر هستيم


ابلاغ تفاهم نامه توسعه شبکه فوق توزيع برق روستايي از سوي شرکت توانير خوزستان


 راه آهن ايلام در انتظار تصميم پاستور 

راه آهن ايلام يکي از مهمترين نيازهاي استان بعد از سال‌ها‌ وعده هنوز اجرايي نشده است، حال اين بار شخص رئيس جمهور دستور ويژه‌اي براي اجراي اين طرح در استان صادر کرده است. به گزارش مهر، فقدان راه‌ها‌ي مواصلاتي استاندارد در استان ايلام از مشکلات اصلي و اساسي اين استان به شمار مي‌رود به طوري که متاسفانه هرساله شاهد تصادفات زيادي در مسيرهاي مواصلاتي اين استان هستيم.

کوهستاني بودن استان ايلام سبب شده بهسازي راه‌ها‌ي اين استان نيازمند تخصيص اعتبارات کلان ملي باشد که متاسفانه اين امر تا کنون محقق نشده است. با توجه به مشکلات راه‌ها‌ي اين استان يکي از اساسي‌ترين راه حل‌ها‌ براي رفع مشکلات تردد و کاهش تصادفات افزايش پروازهاي فرودگاهي و همچنين اجراي پروژه راه آهن در اين استان است. خوشبختانه طي سال جاري شاهد افزايش پروازهاي فرودگاه اين استان به ساير نقاط کشور از جمله تهران، مشهد و ... و همچنين برقراري پروازهاي بين‌المللي در اين فرودگاه بوديم که براي مردم اين استان بسيار خوشحال کننده بود اما هنوز خبري از پروژه راه آهن نيست.

معاون عمراني استانداري ايلام در اين ارتباط به خبرنگار مهر مي‌گويد : مسير راه‌آهن ايلام از سرمست کرمانشاه وارد ايلام شده و سپس به مهران، دهلران و سپس وارد انديمشک مي‌شود. شاپور پولادي اظهار مي‌کند: اين طرح در دو فاز پيش‌بيني شده است که فاز اول آن اتصال مرکز استان به شبکه ريلي کشور است که از ايلام به سرمست بوده و طول آن 70 کيلومتر است. وي اضافه مي‌کند: يک ايستگاه اختصاصي نيز بنا به پيشنهاد مسئولان استان ايلام به مشاور احداث اين طرح ارائه شد و در واقع از روستاي گله جار يک خط ريلي از مسير جدا شده و وارد شهر ايلام مي‌شود و امتداد ريل قبلي نيز به شهرستان مهران متصل مي‌شود.

پولادي تصريح مي‌کند: خوشبختانه اين پيشنهاد نيز تصويب شد و ايستگاه مرکز ايلام نيز در محدوده شهر ايلام مشخص شده و مشکلي در اين رابطه وجود ندارد و به زودي مردم شاهد احداث خط راه‌آهن خواهند بود.

معاون امور عمراني استاندار ايلام مي‌گويد: ما تمام تلاش خودرا براي توسعه اين استان به کار خواهيم بست و اميدواريم شاهد توسعه و پيشرفت استان ايلام در آينده نزديک باشيم. رئيس سازمان مديريت برنامه‌ريزي ايلام نيز در گفت‌وگو با خبرنگار مهر مي‌گويد: باتوجه به وجود مرز بين‌المللي مهران ايجاد راه آهن در اين استان مي‌تواند به پيشرفت و توسعه اين استان کمک شاياني کند. سيداسکندر صيدايي ادامه مي‌دهد: در قانون برنامه پنجم تاکيد شده که همه استان‌هاي کشور بايد تا پايان برنامه پنجم توسعه بستر راه آهن براي آنها فراهم شود و در اين راستا پيش‌بيني شده راه آهن تهران ـ همدان ـ کرمانشاه وارد استان ايلام شود. وي اظهار مي‌کند: مسير راه آهن از مرکز کشور وارد شهرستان اسلام‌آباد از توابع استان کرمانشاه شده و از کرند غرب وارد استان ايلام خواهد شد.

صيدايي در پايان مي‌گويد: پيش‌بيني‌ها مطلوبي در حوزه سرمايه گذاري دراستان ايلام شده است و فضاي استان در حال جذب اين سرمايه‌گذاري‌هاست و بيشتر بخش‌هاي استان ايلام اين استعداد را دارند که يک جهش سرمايه‌گذاري را لمس کنند که اين اميد اين مهم هرچه سريعتر تحقق پيدا کند. طي روزهاي اخير نيز خبرهايي مبني بر رايزني استاندار ايلام با رياست جمهور براي اجراي پروژه راه آهن در استان شنيده شد که بدون شک در صورت اجرا تحول عظيمي‌را در زمينه توسعه و پيشرفت استان به همراه خواهد داشت.

استاندار ايلام در اين باره مي‌گويد : در ديداري که با رياست محترم جمهور انجام گرفت اجراي راه آهن از جمله مهمترين طرح‌ها‌ي استان اعلام شد که نيازمند پيگيري و دستورات ويژه دولت است. محمد رضا مرواريد با بيان اينکه قبلا نيز در اين مورد پيگيري‌ها‌يي صورت گرفته است و حتي وزير راه و شهرسازي هم در اين زمينه دستوراتي را صادر کرده است، مي‌افزايد: متاسفانه به رغم دستورات لازم و پيگيري‌ها‌ي بسيار و رايزني‌ها‌ي گسترده با پيمانکاران، تاکنون اين موضوع به نتيجه مشخصي نرسيده است.

وي اظهار کرد: اتصال ايلام به شبکه ريلي کشور يکي از خواسته‌ها‌ي برحق مردم ايلام است و بدون شک رايزني‌ها‌ و پيگيري‌ها‌ لازم دراين خصوص صورت مي‌گيرد. استاندار ايلام اضافه مي‌کند: در اين خصوص رايزني‌ها‌ي بسياري با قرارگاه خاتم انبياء صورت گرفته است اما به خاطر مشکلات اعتباري، قرارگاه تاکنون موفق به شروع عمليات اجرايي نشده است. وي اظهار مي‌کند : بدون شک اجراي اين طرح دستورات و پيگيري‌ها‌ي دولت را مي‌طلبد که اميد است با رايزني‌ها‌ و پيگيري‌ها‌ي لازم اين امر محقق شود. مرواريد تصريح مي‌کند: طي ديدار با رياست جمهوري قول مساعد داده شد که رييس جمهور شخصاً اتصال ايلام به شبکه ريلي کشور را پيگيري کند. وي مي‌گويد: اميد است فاز اول اين پروژه به طول 70 کيلومتر توسط قرارگاه خاتم الانبيا به زودي اجرايي شود و قرار است روند اجرايي کار از سوي وزارت راه و شهرسازي طي نامه اي اعلام شود.


 وعده‌ها تا سال ?? تمديد شد
 جاده خرم‌آباد - کوهدشت در پيچ کمبود اعتبارات 

مسير پيچ‌درپيچ جاده خرم‌آباد - کوهدشت مسافرانش را به دلهره مي‌اندازد، گويا زور هيچ اعتباري به تعريض اين مسير 85کيلومتري نمي‌رسد تا همچنان حادثه در اين جاده بيداد کند. به گزارش مهر، وضعيت جاده خرم‌آباد - کوهدشت با عبور روزانه 10 هزار خودرو باعث ايجاد اضطراب در ميان مسافران اين جاده شده به‌طوريکه اين مسير به جاده‌اي پرحادثه تبديل شده و کابوس سفر در آن هميشه همراه مسافران است. سال 85 بود که عمليات چهار خطه کردن محور خرم‌آباد - کوهدشت بااعتبار 70 ميليارد تومان در دستور کار قرار گرفت تا شايد دلهره مسافران اين محور 85 کيلومتري تمام شود و قرار بود در سال 90 اين پروژه به اتمام برسد.

حال باگذشت 10 سال از آغاز اجراي پروژه چهار خطه خرم‌آباد - کوهدشت شاهد هستيم اين پروژه هنوز به اتمام نرسيده و تعريض قسمت‌هايي از اين جاده باگذشت سال‌ها باقي‌مانده است. حرکت لاک‌پشتي چهار خطه کردن جاده پرپيچ، باريک و خطرناک خرم‌آباد - کوهدشت به مشکل رانندگان اين محور تبديل‌شده و عمليات راهسازي در اين جاده به علت کمبود اعتبار از پيشرفت مناسبي برخوردار نيست. يکي از رانندگان که به خاطر شرايط کاريش هرروز از اين جاده عبور مي‌کند در گفت‌وگو با مهر گفت:جاده خرم‌آباد - کوهدشت، جاده مرگ است و به علت باريک بودن و پرپيچ‌وخم بودن روزي نيست که در اين جاده تصادفي صورت نگيرد. وي بابيان اينکه اين جاده خانواده‌هاي زيادي را داغدار کرده است، افزود: از مسئولان درخواست داريم هرچه زودتر اين جاده را تکميل کرده تا ديگر کمتر شاهد حوادث و تصادفات در اين جاده باشيم. فرماندار شهرستان کوهدشت نيز در اين رابطه در گفت‌وگو با مهر، گفت: مسير چهار خطه خرم‌آباد - کوهدشت در حوزه شهرستان کوهدشت 37 کيلومتر است که 14 کيلومتر آن احداث‌شده و زير بار ترافيک است. نور محمد فردي بيرانوند بيان داشت: چهار کيلومتر ديگر از اين جاده در حوزه کوهدشت آماده افتتاح بوده و 18 کيلومتر باقي‌مانده اين جاده بر اساس برنامه‌ريزي انجام‌شده تا پايان آبان ماه سال 95 افتتاح مي‌شود. وي اضافه کرد: فاز بعدي پروژه چهار خطه کوهدشت- خرم‌آباد تا پايان خردادماه سال 96 افتتاح خواهد شد. استاندار لرستان نيز در گفت‌وگو با مهر، با بيان اينکه علي‌رغم کمبود اعتبار پروژه خرم‌آباد - کوهدشت فعال است، اظهار داشت: کار اجراي اين پروژه به چهار قسمت تقسيم‌ و هر قسمت به پيمانکاران مختلفي واگذارشده است. هوشنگ بازوند با اشاره به اينکه اجراي اين پروژه در بعضي بخش‌ها به‌صورت يک واريانت کامل است، عنوان کرد: در بعضي قسمت هاي اين چهار خطه، جاده قديم در حال بازسازي است که به ازاي هر کيلومتر از آن حدود 4.5 ميليارد تومان بايد هزينه شود. وي با اشاره به اينکه مطابق برنامه‌ريزي قرار است فاز يک اين جاده که فاز اصلي آن محسوب مي‌شود تا آبان ماه امسال به اتمام برسد، افزود: تا خردادماه سال 96 اين پروژه آماده بهره‌برداري خواهد بود.

بنابراين گزارش، 10 سال از عمر عمليات چهار خطه کردن جاده خرم‌آباد - کوهدشت مي‌گذرد ولي اين پروژه هنوز نتوانسته پايان خود را ببيند و به نظر مي‌رسد با توجه به حجم خودروهاي عبوري از محور خرم‌آباد - کوهدشت و قرار گرفتن اين محور در مسير ترانزيتي غرب کشور، تسريع در اجرا و اتمام اين پروژه الزامي است. اميد مي‌رود که طرح چهار خطه کردن اين جاده روزي به اتمام برسد تا مسافران و رانندگاني که از اين مسير عبور مي‌کنند با اطمينان خاطر به راه خود ادامه دهند.


 مسئولان وعده امروز و فردا مي‌دهند
 روستاهاي شوش تشنه‌اند 

مشکل بي آبي و کم آبي همواره از دغدغه‌ها‌ي اهالي روستاهاي شهرستان شوش بوده و هم‌اکنون نيز با وجود پايداري اين وضعيت، مسئولان براي رفع آن همچنان وعده امروز و فردا مي‌دهند. به گزارش مهر، با اينکه سه رود از شهرستان شوش مي‌گذرد اما همواره مشکل بي‌آبي و کم‌آبي از دغدغه‌ها‌ي اهالي روستاهاي اين شهرستان بوده است. منتقدان، ضعف در مديريت آب را يکي از عوامل اصلي وجود اين مشکل مي‌دانند و در مقابل دولتي‌ها‌ کمبود منابع مالي را عامل وجود اين معضلات عنوان کرده‌اند.

فرسودگي سيستم انتقال يا شبکه توزيع آب در شهرستان شوش خصوصا در بخش شاوور نيز از ديگر مشکلات در بروز بي‌آبي و کم‌آبي‌ها‌ به شمار مي‌رود. طبق آمار ارائه شده از ابتداي سال جاري تاکنون تعداد 485 مورد شکستگي خط انتقال و شبکه توزيع اتفاق افتاده است.

روزهاي گذشته آب شرب روستاي جريه سيد راضي به دليل خرابي پمپ شناور اين روستا قطع شد. طي سه روز اخير نيز روستاهاي مياناب، غزي، سيد خلف، سيد رحيمه و خشان نيز مرتب دچار قطع و کم‌آبي مي‌شوند. روستاي علي زغير نيز از 10 روز پيش تا کنون آب شربش قطع شده و گفته مي‌شود شب گذشته آب در لوله‌ها‌ جاري شده اما همچنان آب به همه منازل روستا نرسيده است.

همه اين مشکلات در کنار افزايش دما، شرايط غيرقابل تحملي را براي اهالي شهرستان شوش ايجاد کرده است.

مشکل کم آبي و بي آبي از معضلات جديد شوش نيست و دقيقاً اسفندماه سال گذشته بود که آب شرب هفت روستاي شوش که 6 هزار نفر جمعيت داشتند نيز قطع شد و براي مدتي با بي آبي دست و پنجه نرم مي‌کردند.

يکي از ساکنان روستاي مياناب در گفت‌وگو با مهر اظهار مي‌کند: سه روز است کلا آب نداريم. امروز تعدادي از ماموران شرکت آب را ديديم که به روستا سر زدند اما همچنان مشکلمان حل نشده است.

وي مي‌افزايد: به مسئولان که زنگ مي‌زنيم مرتب امروز و فردا مي‌کنند. شبکه توزيع آب بسيار فرسوده است و توانايي پوشش اين جمعيت را ندارد. مياناب 500 خانوار دارد و قطر لوله انتقال آب بسيار کوچک است. هم اکنون نيز آب روستاهاي ميان آب، غزي، سيد خلف، سيد رحيمه و خشان قطع است. اين شهروند روستاي ميان آب ادامه مي‌دهد: متاسفانه اداره آب روستايي هر بار بهانه اي مي‌آورد. يک مرتبه مي‌گويد پمپ خراب است، بعضي وقت‌ها‌ مي‌گويند ترانس برق سوخته است و گاهي هم علت را شکستگي لوله‌ها‌ اعلام مي‌کنند. همين سال گذشته بود که لوله انتقال آب در منطقه صرخه شوش شکسته و باعث آلودگي آب شرب و تجمع سگ‌ها‌ي ولگرد در آنجا شد. لوله در قسمتي از شهر شکست و از مجراي انتقال آب، کرم و حشرات به شبکه آبرساني رسوب کردند و کرم‌ها‌ي آبي سر از لوله‌ها‌ي خانه‌ها‌ در آوردند.

اخيرا نيز که پمپ آب روستاي سيد راضي قطع شده بود پس از خرابي و خارج شدن از مدار آبرساني روستاي جريه سيد راضي و نصب يک دستگاه پمپ شناور 22.5 کيلووات مشکل آب شرب اهالي اين روستا حل شد.

محمد رازقي، رئيس آبفار روستايي شوش در اين باره توضيح مي‌دهد: پمپ شناور روستاي جريه سيد راضي از توابع بخش مرکزي شهرستان شوش تعويض شد.

رئيس امور آب روستايي شهرستان شوش همچنين مي‌گويد: پمپ شناور اين روستا به علت خرابي از مدار خارج شده بود که با جايگزيني يک دستگاه پمپ شناور 22.5 کيلووات به همراه 6 شاخه لوله فلزي 4 اينچ اهالي روستاي جريه سيد راضي مجددا از نعمت آب شرب با کيفيت و با فشار مناسب بهره مند شدند. رزاقي بيان مي‌کند: عمليات تعويض پمپ در اين روستا ظرف مدت 72 ساعت به پايان رسيد که در اين مدت اين امور با اعزام دو تانکر سيار در قالب 24 سرويس آب شرب مورد نياز اهالي اين روستا را تامين مي‌کرد.

به گزارش مهر، روستاي جريه سيد راضي از توابع بخش مرکزي شهرستان شوش از جمعيتي بالغ بر 1870 نفر در قالب 413 مشترک برخوردار است.

يک روز پس از تعويض پمپ آب اين روستا، اهالي روستا خبر از گل آلود بودن آب در لوله‌ها‌ دادند و گفتند از روزي که پمپ عوض شد آب در لوله‌ها‌ به شدت گلِي است و نمي‌دانيم با اين وضعيت آب شرب را از کجا تامين کنيم. امروز سه روز از گل آلود بودن آب اين روستا مي‌گذرد.

همزمان با مشکل آب روستاي سيد راضي، روستاي علي زغير نيز بيش از 10 روز آب شربش قطع شد.

رئيس امور آب و فاضلاب روستايي شوش در اين باره نيز اخيرا توضيح داده است: در مسير لوله آبرسان از منطقه روستاي سيد رحيمه مياناب شهرک جديدي احداث شده که خانه‌ها‌ي احداث شده 20 انشعاب بدون اخذ مجوز از اداره آبفار و به صورت شبانه کشيده بودند. همين موضوع باعث کاهش فشار و قطعي آب روستاي علي زغير شد.

رزاقي درباره انشعابات غيرمجاز در اين شهرک اضافه مي‌کند: جمع آوري انشعابات غيرقانوني با شکايت در مراجع قضايي حل مي‌شود. وي همچنين مي‌افزايد: طي مدت 11 روز که آب قطع بود با ارسال تانکرهاي آبرساني به صورت روزانه مشکل آب شرب روستا را تامين مي‌کرديم. اين مقام مسئول ضمن قول دادن در خصوص حل مشکل آب روستاي علي زغير، تصريح مي‌کند: براي حل هميشگي مشکل کم آبي و بي آبي اين منطقه ايستگاه پمپاژ احداث کرديم که براي شروع به کار نياز به برق رساني دارد. مسير برق رساني از زمينهاي کشت و صنعت نيشکر هفت تپه مي‌گذرد و در اين باره در حال رايزني با آن مديريت و دريافت مجوزهاي لازم هستيم اما متاسفانه حراست شرکت هنوز مجوز ايجاد خط را نداده است. رزاقي در خصوص قطع بودن آب ديروز اين روستا نيز عنوان مي‌کند: قطعي آب روز گذشته به دليل قطع بودن برق بود. هم اکنون آب به روستا رسيده اما برخي خانه‌ها‌ که در انتهاي روستا و در سراشيبي هستد کمي‌مشکل آب دارند.

وي همچنين بيان مي‌کند: از ابتداي سال جاري تاکنون تعداد 485 مورد شکستگي خط انتقال و شبکه توزيع در سطح روستاهاي شهرستان شوش توسط اکيپ‌ها‌ي تعميرات امور آبفار اين شهرستان تعمير و بازسازي شده است. از تعداد تعميرات شکستگي ذکر شده، 181 مورد در روستاهاي بخش شاوور، 132 مورد در روستاهاي بخش فتح المبين و تعداد 173 مورد در روستاهاي بخش مرکزي انجام شده است.

رزاقي همچنين از تعمير شکستگي خط انتقال پلي اتيلن 400 اينچ روستاي خليفه حيدر خبر داد.

به گزارش مهر، بارها نماينده مردم شوش در مجلس شوراي اسلامي‌نسبت به وضعيت بحراني آبرساني در شوش هشدار داده بود اما گويا هشدارها بي اثر هستند.

سال‌ها‌ست چنين وضعيتي در شوش وجود دارد و افکار عمومي‌را نسبت به اين موضوع ناراضي کرده است. اهالي روستاها مي‌گويند در چنين شرايطي که گرماي به شدت طاقت فرسايي وجود دارد انتظار دارند مسئولان کمي‌همتشان را براي رسيدگي به وضعيت اين روستاها بيشتر کنند.


 نگران وضعيت آثار تاريخي کاشمر هستيم 

يک کارشناس آثار تاريخي در کاشمر گفت: نگران وضعيت فعلي آثار تاريخي اين شهرستان هستيم.

ايرج سعادتمند در گفت‌وگو با ايسنا، ‌با اعلام اين که آثار تاريخي موجود حال خوبي ندارند و نسبت به وضعيت موجود نگران هستيم، افزود: بخشي از اين اتفاقات ناگوار به نبود متولي برمي‌گردد.وي افزود: ما به يک درک درست بايد برسيم که ابنيه و آثار تاريخي و جاذبه‌هاي گردشگري براي صنعت توريسم و افتخار به گذشته تاريخ و فرهنگ ما بسيار اهميت و ارزش دارد و بايد به آن توجه ويژه‌اي صورت گيرد.

سعادتمند با اظهار تاسف از اين که هنوز اين درک نه در ميان متوليان بخش ميراث فرهنگي و گردشگري ماست و نه جامعه، عنوان کرد: به دليل ملموس نبودن فوايد مادي اين آثار، جامعه سنتي ما هنوز به اين درک نرسيده است که در پشت معرفي اين آثار چه فرهنگي نهفته است؛ لذا مي‌طلبد به آن توجه بيشتري صورت گيرد.

وي با اشاره به سفالينه‌هايي که در کاشمر از گذشته‌هاي دور به جا مانده است، گفت: اين آثار قدمت پنج هزار ساله ترشيز کهن را نشان مي‌دهد اما بر اساس اسطوره‌هايي که باقي مانده‌اند از روزگاران کياني حداقل سه تا سه هزار و500 سال در مجموعه ترشيز کهن افرادي ساکن بوده و فرهنگي از خود به جاي گذاشته و تراشيده‌اند.

سعادتمند با اظهار تاسف از اين که بخش عمده‌اي از آثاري که بوده و گذشتگان به جاي گذاشته‌اند، تخريب شده است، اظهار کرد: بخشي از تخريب‌ها مربوط به عوامل طبيعي مثل باد، باران، سيل، زلزله و نوع خاک و مصالح است اما بخشي مربوط به عوامل انساني و فرهنگي بوده که به خاطر عدم توسعه‌يافتگي جامعه اتفاق افتاده است.

اين کارشناس ميراث فرهنگي افزود: تا زماني که با اهميت حفظ و نگهداري آثار باستاني آشنا نباشيم، به اين آثار بي‌توجهيم و در بعضي مواقع حتي تخريب مي‌کنيم؛ به طوري که مي‌بينيم بخشي از اين کتيبه‌ها به غارت رفته است.

وي به قلعه‌هاي دختر و پسر که چند صد سال قبل بوده و به دليل عوامل طبيعي تخريب شده‌اند اشاره کرد و گفت: شايد آن‌ها به خاطر عوامل طبيعي تخريب شده باشند اما مدرسه حاج سلطان در اثر غفلت خود ما در صد سال اخير تخريب شده و ادامه دارد، به طوري که از 90 حجره‌اي که مانده بخش عمده‌اي از آن قابل استفاده نيست.

سعادتمند با انتقاد از رسيدگي نکردن به کاروانسراي حاج کاظم مدرسي، به قلعه آتشگاه و گبر حصار اشاره کرد و افزود: بعيد مي‌دانم وقتي اسمي‌از اين مکان‌ها و قلعه‌ها مي‌آورم مسئولان مربوطه بدانند در کجا قرار گرفته‌اند؛ آيا توانسته‌اند از تخريب بيشتر جلوگيري کنند، هرچند قلعه آتشگاه تخريب شده اما مي‌شود شناسايي و بازسازي شود.

وي بخشي از اين مشکلات را با نبود مديري متخصص در اين زمينه مرتبط دانست و بيان کرد: آثار تاريخي به پيشينه تاريخي ما برمي‌گردند؛ هويت و شناسنامه ما هستند که مي‌طلبد توجه بيشتري بر آن‌ها باشد.

سعادتمند با اشاره به اين که کشوري همانند کره جنوبي از طريق ساخت سريال جومونگ که تنها 6 خط از آن در تاريخ آمده است، چندين قسمت طولاني سريال ساخته و در بيشتر کشورها پخش مي‌شود ولي ما با اين همه گذشته تاريخي و پر افتخاري که داريم حاضر نشديم آن را به رخ ديگران بکشيم.وي با اظهار تاسف از اين که ما از فرهنگ و تمدن خودمان غافل شده‌ايم، اظهار کرد: اميدوارم مقداري از اين سخناني که گفته مي‌شود در مسئولان مربوطه تاثير گذاشته و تحرکي از خود نشان دهند.

اين کارشناس تاريخ بيان کرد: مسئولان ميراث بايد داد بزنند و احساس خطر کنند تا مسئولان استان و کشور درک کنند که امروز مدرسه حاج سلطان با اين قدمت و بنايي که دارد در حال تخريب و از بين رفتن است، تا شايد اعتباري اختصاص دهند.وي افزود: اگر يک نفر خودش ميراث فرهنگي خوانده باشد و در رأس مديريت باشد، قطعأ تخصصي‌تر خواهد توانست وارد اين مسائل شود، ولي در حال حاضر مديران فعلي کارنامه قابل قبولي ندارند.

سعادتمند با اشاره به اين که مسئولان مربوطه بايد يک نقشه کلي از ميراث باستاني و گردشگري فراهم کنند و به جلسه شوراي فرهنگ عمومي‌آورند و داشته‌هاي خود را معرفي و براي نگهداريشان طلب اعتبار کنند، گفت: اين مهم است که مسئول مربوطه با بيان وضعيت موجود به دنبال جذب اعتبار برود اما اگر فکر کنند ديگران به فکر اين آثار خواهند بود کاملاً اشتباه است؛ بلکه بايد داد بزند، آگاهي برساند، اطلاع‌رساني و خواهش کنند.

وي راه‌اندازي موزه مردم‌شناسي را بسيار حائز اهميت دانست و افزود: اگرچه از چند سال گذشته خواستار راه‌اندازي اين موزه شده‌ايم و فرماندار هم انتقادهايي از عدم راه‌اندازي اين موزه تا‌کنون داشته‌اند، اما اين کار تا کنون عملي نشده است.


 ابلاغ تفاهم نامه توسعه شبکه فوق توزيع برق روستايي از سوي شرکت توانير خوزستان 

گروه شهرستانها- سيامک شالويي: مديرعامل شرکت برق منطقه‌اي خوزستان گفت: تفاهم‌نامه توسعه شبکه فوق توزيع برق روستايي بين شرکت توانير و شرکت سهامي برق منطقه‌اي خوزستان جهت اجرا، ابلاغ شد. محمود دشت بزرگ ضمن اعلام اين مطلب بيان داشت: به منظور فراهم آوردن زيرساختهاي توسعه اجتماعي، رفاه بيشتر حال مردم مناطق روستايي تحت پوشش، افزايش پايداري وتوسعه شبکه برق روستايي در استانهاي خوزستان و کهگيلويه و بويراحمد تفاهم‌نامه‌اي بين مديران عامل شرکت‌ها‌ي توانير و برق منطقه‌اي خوزستان (به عنوان دستگاه اجرايي) بسته و جهت اجرا ابلاغ شد. رييس هيئت مديره و مديرعامل شرکت برق منطقه‌اي خوزستان در ادامه گفت: اين تفاهم نامه در راستاي اجراي بند (ه) تبصره 6 قانون بودجه سال 95 کل کشور است و براي توسعه خطوط و پستهاي فوق توزيع روستايي شامل خط ورودي و خروجي 5 مهرـ اروندکنار در پست منيوحي، خط دزفول ـ سردشت، فاز اول پست باشت، پست موقت سبزآب، پست موقت دوم آهودشت، توسعه پست ترنج و با اعتبار 80 هزارميليون ريال به امضا رسيد که قرار است اين طرح‌ها‌ تا پايان امسال به بهره‌برداري برسند. وي افزود: نحوه پرداخت باتوجه به پيشرفت فيزيکي عمليات اجرايي اين پروژه‌ها‌ براساس صورت وضعيت‌هاي دوره اي اين شرکت و پس از تاييد دستگاه نظارت خواهد بود. لازم به يادآوري است نظارت بر حسن اجراي مفاد اين تفاهم‌نامه بر عهده معاونت برنامه‌ريزي و امور اقتصادي شرکت توانير است و دستگاه اجرايي نيز ضمن رعايت مفاد تفاهم‌نامه در اجرا و بيمه نمودن کل لوازم و تجهيزات پروژه‌ها‌ موظف است در پايان هر ماه گزارش پيشرفت فيزيکي و مالي پروژه‌ها‌‌ را به دستگاه نظارت (معاونت برنامه‌ريزي و امور اقتصادي) ارائه نمايد.

تاسيسات 4 منطقه نفتخيز جنوب

در چند مرحله نوسازي مي‌شوند

گروه شهرستانها: مهندس بيژن عاليپور مديرعامل شرکت ملي مناطق نفتخيز جنوب از نوسازي تاسيسات چهار منطقه تحت پوشش اين شرکت در چند مرحله خبر داد.به گزارش روابط عمومي، مهندس بيژن عالي‌پور با بيان اين مطلب اظهار داشت: مسجد‌سليمان، گچساران، مارون و کارون چهار منطقه‌اي هستند که براي نوسازي آن برنامه‌ريزي شده است.وي با بيان اينکه براي تحقق نگهداشت توليد نيازمند آن هستيم که عمده تأسيسات اين شرکتها نوسازي شوند، افزود: نوسازي مسجدسليمان، گچساران، مارون و کارون به صورت مرحله‌اي در برنامه قرار دارد و مديرعامل شرکت ملي نفت ايران پيگير اين هستند که منابع مالي ارزي و ريالي براي اين اقدام مهم را تأمين کنند.شرکت ملي مناطق نفتخيز جنوب هم‌اکنون با بيش از 45 ميدان هيدروکربوري بزرگ و کوچک در گستره‌اي افزون بر 400 هزار کيلومتر مربع از استان بوشهر تا شمال خوزستان، حدود 80 درصد نفت خام و 16 درصد گاز کشور را توليد مي‌کند.

118 ‌بندرعباس از دسترس خارج شد

مدير دفتر مديرعامل مخابرات هرمزگان گفت: مشکلات فني 118 بندرعباس بزودي برطرف مي‌شود‌.

فرخ شرف ‌در گفت و گو با ايسنا، گفت: کارکنان برخي از قسمت‌هاي مخابرات که به صورت شرکتي در اين اداره به کارگيري شده‌اند، در اعتراض به ديرکرد پرداخت مطالباتشان محل کار خود را ترک کردند.

وي از دسترس خارج شدن سيستم اطلاع رساني 118 در بندرعباس را به دليل برخي مشکلات فني و ترک محل کار برخي از نيروهاي شرکتي عنوان کرد و ادامه داد: تا ساعاتي دير اين کارکنان به محل کار خود برمي‌گردند. وي در خصوص پرداخت مطالبات اين کارمندان اينگونه گفت: نزديک به 4 ماه است که حقوق اين کارکنان شرکتي پرداخت نشده و اين موضوع را پيگير شديم و بنا شده تا آخر اين ماه مقداري از مطالبات پرداخت شود.

اختصاص 5 ميليارد يورو براي تکميل قطار پرسرعت تهران ـ قم ـ اصفهان

مديرکل راه و شهرسازي استان قم گفت: قطار پرسرعت قم - تهران - اصفهان با پيش‌بيني 5 ميليارد يورو اعتبار ارزي براي کل مسير به بهره‌برداري مي‌رسد. به گزارش ايسنا، حسن صبوري در جمع خبرنگاران، با اشاره به قطار پرسرعت قم - تهران - اصفهان که 5 ميليارد يورو اعتبار براي آن در نظر گرفته شده، اظهار داشت: اين پروژه در حال انجام است و استثنايي‌ترين نقطه اين پروژه در قم است و لذا بايد پيش بيني‌هاي لازم براي آن انجام بگيرد. وي، احداث قطار پرسرعت تهران - قم - اصفهان را يکي از استثنايي‌ترين طرح‌ها‌ي راه در استان قم عنوان کرد و اضافه کرد: در اين طرح که پيمانکار آن چيني‌ها‌ و قرارگاه خاتم‌الانبيا(ص) است، مسير داخل شهر به صورت زيرسطحي و با حفر تونل احداث مي‌شود. مديرکل راه و شهرسازي قم با بيان اينکه سياست وزارت راه و شهرسازي بر آن است که ايستگاه راه آهن در شهر قرار بگيرد و از آنجايي که ايستگاه راه آهن قم در قلب شهر با 24 هکتار واقع شده به اين دليل سياست اين وزارت بر آن شد تا از اين فضا بهينه استفاده شود. صبوري با اشاره به پيش بيني ورود مسافران به اين ايستگاه تا قطار شهري مسير A و B براي جابه‌جايي مسافران به داخل شهر، گفت: مطالعات ادامه اين مسير به سمت جنوب کشور از جمله شهرهاي شيراز، بوشهر و اهواز نيز در دست اقدام است و در آينده اين مسير از استان تهران به سمت استان‌ها‌ي شمال و شمال شرق کشور نيز احداث مي‌شود.

به گفته وي، اين قطار در زمان 40 دقيقه مسافران را از قم به ايستگاه راه آهن مرکزي تهران منتقل مي‌کند و خروجي و ورودي اين خط راه آهن، هر دو در استان قم قرار دارد. مديرکل راه و شهرسازي قم همچنين با بيان اينکه ريل راه آهن از داخل شهر انتقال داده نمي‌شود، گفت: اگر ريل از داخل شهر جمع‌آوري شود، ايستگاه راه آهن نيز بايد به خارج شهر منتقل شود که باعث بروز مشکلاتي در رفت و آمد شهروندان و زائران مي‌شود. وي با تاکيد بر اينکه قطارهاي باري و حجيم نبايد وارد شهر شوند، افزود: ديوار حائلي که ريل راه آهن داخل شهر را از معابر جدا کرده است مورد قبول و پسند نيست و شهرداري بايد نسبت به زيباسازي اين محيط و آسان کردن تردد همشهريان ساکن در اين مناطق اقدام کند. صبوري با بيان اينکه در استان قم 209 کيلومتر آزادراه، 191 کيلومتر بزرگراه، 178 کيلومتر راه اصلي و 155 کيلومتر راه فرعي و در مجموع 1800 راه شرياني وجود دارد، گفت: در بخش راهداري در سال 94، 13 پروژه را اجرا کرديم که شامل 100 کيلومتر روکش آسفالت بوده و 42 کيلومتر آن مربوط به راه‌هاي روستايي بوده است. مديرکل راه و شهرسازي قم، بهسازي قطعه اول جعفريه به طول 11 کيلومتر قم - نيزار به طول 4 کيلومتر و جاده قديم - قم - تهران به طول 14 کيلومتر و در بخش ابنيه تعمير پل عسگرآباد واقع در اتوبان قم - تهران، اجراي حفاظ و نرده 72 پل و آبرو و تعويض آبروهاي محور قديم - سلفچگان - ساوه را از مهمترين پروژه‌ها برشمرد. صبوري، احداث کمربندي جديد قم به طول 110 کيلومتر را مورد توجه ويژه قرار داد و گفت: اين کمربندي در فاز نخست از آزادراه تهران به سمت محور قم – سلفچگان، فاز دوم از محور قم - سلفچگان به سمت آزادراه قم - کاشان و در فاز سوم از آزادراه قم – کاشان به سمت آزادراه قم - تهران احداث مي‌شود. وي با بيان اينکه طرح احداث اين کمربندي در اعتبارات سال آينده در رديف اخذ بودجه قرار مي‌گيرد تا عمليات اجرايي آن آغاز شود، به ايمن سازي کمربندي امام علي(ع)، اشاره و بيان کرد: از سال 93 ميزان سرعت در اين کمربندي به 80 کيلومتر در ساعت کاهش يافت و با نصب دوربين‌ها‌ي کنترل سرعت و مسدود کردن چند ورودي سعي در ايمن سازي اين مسير شد.