نسخه شماره 4097 - 1395/05/10 -

اين همه ريخت و پاش سرخ‌آبي‌ها براي چيست؟
رقابت بي‌حاصل استقلال و پرسپوليس بر سر هيچ

تقاضاي مريم ايراندوست از رئيس‌جمهور
جلوي انحلال تيم بانوان ملوان را بگيريد


10 نقل و انتقال‌گران تاريخ سري A

در بيانيه سازمان ليگ در مورد انتشار قرارداد بازيکنان و کادر فني صورت گرفت
واکنش به اعتراض برخي مربيان ليگ برتر


قهرماني به سن ربطي ندارد


براي خوشرنگ‌ترين مدال به المپيک مي‌روم


اخبار کوتاه


 اين همه ريخت و پاش سرخ‌آبي‌ها براي چيست؟
 رقابت بي‌حاصل استقلال و پرسپوليس بر سر هيچ 

در حالي که استقلال و پرسپوليس در تنداب «بدهي» گرفتار شده‌اند، حکايت پرداختن به رشته‌هاي غيرفوتبال و قراردادهاي ميلياردي چه معنا دارد؟

به گزارش ايسنا، فصل شانزدهم ليگ برتر فوتبال در حالي کليد خورد که تيم‌هاي زيادي خود را مدعي قهرماني مي‌دانند و براي اثبات ادعاي خود خرج زيادي کرده‌اند و پول‌هاي هنگفتي را به جيب بازيکنان و مربيان و گاهي دلال‌ها ريخته‌اند. در اين ميان رقابت عجيب و پرضرري بين سرخ‌آبي‌هاي پايتخت آغاز شده که با هيچ عقل و منطقي سازگاري ندارد.

شايد کري‌هاي عليرضا منصوريان قبل از شروع فصل براي پرسپوليسي‌ها و دربي هفته ششم را بشود طبيعي تلقي کرد يا درگيري‌هاي طاهري و منصوريان را بشود زير سبيلي رد کرد.

حتي مي‌شود مسايل رخ داده در پرسپوليس در فصل نقل و انتقالات و دعواي اين تيم بر سر کنعاني‌زادگان را نشنيده گرفت اما رقابت عجيب استقلال و پرسپوليس بر سر موضوعي است که به هيچ‌وجه قابل پذيرش نيست.

استقلال و پس از آن، پرسپوليس تصميم گرفته‌اند که امسال علاوه بر فوتبال در رشته‌هاي غيرفوتبالي مثل تيراندازي، قايقراني، هندبال و... تيمداري کنند. سنگ بزرگي که دو باشگاه بزرگ تهراني برداشته‌اند و بايد از همان اول کار سقوط کرده تلقي کنيم. اين تصميم کاملا دور از عقلانيت و انصاف است. طبق اعلام وزارت ورزش و جوانان، پرسپوليس حدود 100 ميليارد و استقلال بيش از 80 ميليارد تومان بدهي دارند که بايد پرداخت شود. معلوم نيست با اين حجم از بدهي‌هاي ميلياردي، چرا استقلال و پرسپوليس براي تيم‌داري در رشته‌هاي غيرفوتبال علاقه نشان داده‌اند؟ آيا باشگاهي مثل پرسپوليس که هنوز پرونده مطالبات تيم کشتي سابق‌اش باز است، ترجيح داده به جاي پرداخت حق و حقوق آنها تيم جديد تاسيس کند؟ يا استقلالي که طلبکاران زيادي دارد آيا حقوق حلال آنها را ناديده گرفته و به سراغ خرج‌تراشي تازه رفته است؟

بدهکاران بزرگ فوتبال ايران، اين روزها که رقم‌هاي ميلياردي قراردادهاي تازه‌شان منتشر شده بهتر است براي اصلاح نظام پولي خود انديشه کنند تا اين «ميلياردهاي» تازه به نمکي روي زخم «بدهي‌هاي» کهنه تبديل نشود.

جز استقلال و پرسپوليس، باشگاه‌هاي ديگري هم هستند که بدهي‌هاي کلان دارند و در رشته‌هاي مختلف تيم‌داري مي‌کنند اما چنين باشگاه‌هايي از سال‌ها قبل ساختار ويژه داشته‌اند و به معناي واقعي کلمه باشگاه هستند.

چطور وقتي يک باشگاه هنوز نمي‌تواند براي تمرين‌هاي روزانه‌اش زمين تمرين مناسب پيدا کند، فکر کرده که مي‌تواند چند تيم در رشته‌هاي مختلف اداره کند؟

بدهکاران سودازده اين بار با دست خود، تيم‌هاي‌شان را به حاشيه مي‌برند و نمي‌گذارند که آرامش در اردوي‌شان حاکم باشد. آيا طلبکاران استقلال و پرسپوليس با شنيدن خبر ورود سرخ‌آبي‌ها به غيرفوتبال خوشحال مي‌شوند يا به ياد طلب وصول نشده قديمي‌خود مي‌افتند و آه مي‌کشند؟ آه مظلوم گريبانگير است.


 تقاضاي مريم ايراندوست از رئيس‌جمهور
 جلوي انحلال تيم بانوان ملوان را بگيريد 

سرمربي سابق تيم فوتبال ملوان که از خبر انحلال تيم پرافتخار ملوان بهت زده است از رياست محترم جمهور تقاضا دارد که جلوي انحلال تيم بانوان ملوان را بگيرد و بيشتر از گذشته به زنان در جامعه توجه شود.

مريم ايراندوست در گفت وگو با ايسنا، با بيان اينکه از تصميم گرفته شده در خصوص منحل شدن تيم فوتبال ملوان بهت زده است، تصريح داشت: با اتفاقات پيش آمده قطعا انگيزه در بين زنان ورزشکار از بين مي‌رود، همانطور که من، مريم ايراندوست که جز فوتبال و ورزش چيزي را نمي‌ديدم و نمي‌توانستم يک روز را بدون توپ سپري کنم، تصميم به کناره گيري از فوتبال گرفتم و تمام اينها به اتفاقات و رفتار‌هايي که در جامعه با ورزش زنان صورت مي‌گيرد در ارتباط است. اين تنها مختص رشته فوتبال نيست و بسياري از رشته‌ها درگير اين اتفاقات هستند. به عنوان فردي که در ورزش ملي کشور زحمت کشيده ام از رياست محترم جمهور تقاضا دارم بيشتر از گذشته به زنان در جامعه توجه شود چرا که مطمئن هستم جامعه ورزشي سالم، به پيشرفت و پرورش فرزندان موفق و سالم کمک خواهد کرد.

ايراندوست به سختي‌ها و تلاش‌هايي که در چندين سال گذشته براي علاقه خود کرده، اشاره کرد و گفت: ورزش تنها شغل حرفه اي و فوتبال عشق من بود، بعد از تولد پسرم در دو ماهگي او، به فوتبال پرداختم و تلاش بسيار کردم. در چهار جبهه ي، تمرين، باشگاه، خانه و دانشگاه فعاليت مي‌کردم و تمام مشکلات را تنها به خاطر عشق به فوتبال تحمل مي‌کردم چرا که با خود مي‌گفتم روز‌هاي خوب فرا خواهيد رسيد و با قهرماني تلاشهاي‌مان ديده خواهد شد ولي متاسفانه بعد از گذشت سال‌ها و کسب عناوين مختلف تيم منحل شد و شاهد بالاترين حد بي‌احترامي‌ بوديم. تصور من بر اين است اين اتفاق براي جامعه ورزش زنان اتفاق خوبي نيست و نا اميدي بزرگي را به وجود خواهد آورد.

ايراندوست خرداد سال جاري با انتشار نامه اي از دنياي فوتبال خداحافظي کرد و در آن زمان سکوت اختيار کرد. او بعد از انحلال رسمي‌تيم ملوان از سوي مديرعامل باشگاه، اظهار داشت: در زمان خداحافظي خود نميخواستم با صحبت‌هاي من براي تيم حاشيه به وجود آيد، مي‌خواستم تيم در کمال آرامش به تمرينات خود ادامه دهد، بحث شکستن سکوت نيست، بعد از مصاحبه سارا قمي‌که حرف‌هاي دل خود را زد و از اتفاقاتي که بر او گذشت سخن گفت و شرايطي که در شهر انزلي به وجود آمد ترجيح دادم صحبتي نکنم ولي اکنون که همه چيز به روال طبيعي خود بازگشته است موظف هستم در قبال تيمي‌که به همراه بازيکنانم و مسئوليني که حمايت کردند حرفهايي را بگويم تا شايد بتوانيم جلوي پس‌رفت را بگيريم.

او در ادامه افزود: از سال 81 کار با توپ را آغاز کردم، در آن زمان فوتبالي نبود، تمام هدف ما اين بود در قالب يک تيم براي شهر، استان و در نهايت کشورمان، که بسياري خارج از کشور تصور مي‌کردند زنان ايراني نمي‌توانند فعاليت داشته باشند و محدوديت دارند اين محدوديت را بشکنيم و به آنها ثابت کنيم ما مي‌توانيم و توانستيم به موفقيت نيز دست يابيم.

وي مدعي است نبايد مانع حرکت زنان شد و ادامه داد: از نظر من زنان و مردان با يکديگر برابر هستند، بنابر دلايلي که براي من قانع کننده نيست مي‌گويند زنان و مردان از نظر بودجه برابر نيستند، اين حق نبايد وجود داشته باشد که بنا به هر دليلي حداقل‌ها را نيز از زنان بگيريم و مانع رفتارهاي حرکتي زنان و مانع ورزش و نشاط آنها شويم. سرمربي پيشين فوتبال ملوان براي روشن شدن اذهان عمومي‌در رابطه با هزينه‌هاي صورت گرفته براي تيم بانوان گفت: در ليگ برتر مردان ممکن است يک ميليارد براي تيم هزينه شود اما در بخش بانوان در چهارده سالي که فعاليت داشته ايم فقط در دو-سه سال اخير پول دريافت کرده ايم و تمام اسناد در باشگاه موجود است. در سال گذشته کل هزينه‌ها براي يک فصل تيم مبلغ 500 ميليون تومان بود، اين هزينه‌ها شامل البسه ورزشي، کرايه زمين براي تمرين، رفت و آمد، هزينه داوران، هزينه مسابقات و... يعني تمام هزينه قرارداد بازيکنان و کادر فني با 500 ميليون تومان انجام مي‌شد.

او در ادامه گفت: حتي اگر اين 500 ميليون تومان نيز براي باشگاه زياد بود بهتر بود يک جلسه با سرپرست تيم گذاشته مي‌شد و باشگاه اعلام مي‌کرد چون شرايط مالي خوبي نداريم هزينه‌ها را کاهش مي‌دهيم، قطعا بازيکنان اينقدر منطقي بودند که با کم کردن هزينه کمک کنند تا تيم منحل نشود، ولي اينکه يک طرفه تصميم گيري شود و تيمي‌را که برايش زحمت کشيده شده و هويت زنان انزلي است و زنان انزلي با حضور 2500 نفري خود در ورزشگاه تختي انزلي نشان دادند که چقدر تيم خود را دوست دارند، اينگونه منحل شود کار درستي نبود. رضاييان انزليچي نيست و خيلي شناختي از ورزش و فوتبال انزلي ندارد که چنين تصميمي‌را گرفته است و من از او مي‌خواهم دوستان خود در هيات مديره را از تصميم گرفته شده منصرف کند تا بازيکنانم به کارشان ادامه دهند، چرا که واقعا حيف است تيمي‌که اينقدر مرتب، منظم و با انسجام اخلاقي و فني کار کرده است براي هيچ و پوچ و بي‌هيچ دليل قانع‌کننده‌اي و تنها به دليل يک مصاحبه منحل شود.


 10 نقل و انتقال‌گران تاريخ سري A  

گونسالو ايگواين با پيوستن به يوونتوس تبديل به گرانقيمت‌ترين بازيکن تاريخ ليگ ايتاليا شد. به گزارش ايسنا و به نقل از گاتزتا دلواسپورت، گونسالو ايگواين در يکي از پر سروصداترين نقل و انتقالات چند سال اخير در حالي با 94 ميليون يورو راهي يوونتوس شد. هنوز مجادله رييس باشگاه ناپولي با اين بازيکن وجود دارد و جنگ لفظي اين دو در رسانه‌ها شنيده شده است. اين انتقال بعد از سال 2001 توانست رکورد انتقال را در فوتبال ايتاليا به خود اختصاص دهد. به نظر مي‌رسد با اين انتقال، بازار سرمايه‌گذاري در فوتبال ايتاليا بار ديگر جان گرفته است و مي‌تواند باعث تحرک در فوتبال ايتاليا شود. گاتزتا دلو اسپورت در گزارشي به 10 بازيکن گران‌قيمت تاريخ ليگ ايتاليا پرداخته است.

1- گونسالو ايگواين از ناپولي به يوونتوس با 94.7 ميليون يورو

آقاي گل فصل قبل ليگ ايتاليا با 36 گل از ناپولي به يوونتوس پيوست تا نام خود را به عنوان گرانترين نقل و انتقال تاريخ ليگ ايتاليا به خود اختصاص دهد.

2- زين الدين زيدان از يوونتوس به رئال مادريد با 73.5 ميليون يورو

در سال 2001 او تک ستاره فلورنتينو پرس شد که هر سال يک بازيکن بزرگ را به خدمت مي‌گرفت تا رئال کهکشاني داشته باشد.

3- زلاتان ايبراهيموويچ از اينتر به بارسلونا با 69.5 ميليون يورو + ساموئل اتوئو

ايبرا بعد از 3 سال موفق در اينتر و به ثمر رساندن 57 گل در 88 بازي راهي بارسلونا شد ولي يک سال تنها در اين تيم دوام آورد.

4- کاکا از ميلان به رئال مادريد با 65 ميليون يورو

او بعد از 6 فصل بازي در ايتاليا و کسب قهرماني در اروپا راهي رئال شد.

5- ادينسون کاواني از ناپولي به پاري سن ژرمن با 64.5 ميليون يورو

بعد از زدن 78 گل در سه فصل براي ناپولي راهي پاري سن ژرمن شد و تاکنون نيز در اين تيم بوده است.

6- هرنان کرسپو از پارما به لاتزيو با 55 ميليون يورو

بعد از چهار فصل بازي در پارما که نامي‌براي خود دست و پا کرد، راهي لاتزيو شد تا رکورد وقت فوتبال ايتاليا را به خود اختصاص دهد.

7- جانلوييجي بوفون از پارما به يوونتوس با 53 ميليون يورو

دروازه‌بان فوتبال ايتاليا بعد از ورشکستگي پارما تصميم گرفت تا به يوونتوس بپيوندد و تاکنون نيز در اين تيم باشد.

8- گايزکا منديتا از والنسيا به لاتزيو با 48 ميليون يورو

بعد از بازي‌هاي درخشان در والنسيا خيلي از تيم‌ها به دنبال او بودند و در نهايت نيز تصميم گرفت تا راهي لاتزيو شود.

9- کريستيان ويري لاتزيو به اينتر با 45 ميليون يورو

ويري با رفتن به اينتر توانست ماشين گلزني اين تيم لقب گيرد و گل‌هاي متعددي براي نراتزوري به ثمر برساند.

10- رونالدو از اينتر به رئال مادريد با 45 ميليون يورو

خرگوش چاق بعد از پشت سر گذاشتن مصدوميت طولاني از اينتر راهي رئال مادريد شد و دوران خوب خود در ايتاليا را در اسپانيا تکرار کرد.


 در بيانيه سازمان ليگ در مورد انتشار قرارداد بازيکنان و کادر فني صورت گرفت
 واکنش به اعتراض برخي مربيان ليگ برتر  

سازمان ليگ فوتبال ايران بيانيه‌اي را در مورد انتشار قرارداد بازيکنان و کادر فني باشگاه‌هاي ليگ برتر فوتبال ايران براي شفاف‌سازي ملت شريف ايران و جامعه ورزش منتشر کرد.

به گزارش ايسنا به نقل از سازمان ليگ فوتبال ايران، در بيانيه‌اي که سازمان ليگ براي شفاف‌سازي قرارداد بازيکنان و کادر فني تيم‌هاي حاضر در ليگ برتر منتشر کرد، آمده است: «براساس آيين نامه نقل و انتقالات باشگاه‌هاي ليگ برتر فوتبال ايران مصوبه هيات رييسه فدراسيون فوتبال در سال 93 در فصل نهم و در بخش بودجه باشگاه‌ها بند هفتم آمده است مفاد کليه قرارداد‌هاي بازيکنان و مربيان و ساير اعضاي باشگاه‌ها شامل مدت و مبلغ به طور شفاف در وب‌سايت باشگاه‌ها و سازمان ليگ فوتبال ايران قابل رويت خواهد بود. بر همين اساس، سازمان ليگ فوتبال ايران به وظيفه قانوني خود در اين رابطه عمل کرده است. متاسفانه برخي از مربيان ليگ برتر فوتبال ايران بدون آگاهي کافي نسبت به انتشار اين قرارداد‌ها اعتراض کرده بودند.

همچنين باشگاه‌هاي ليگ برتر ضرورتي بر مخفي کاري درقرارداد‌ها ندارند و قراداد‌هاي اعلامي‌بايد اجرايي شود. در همين رابطه در صورت بروز هرگونه تغيير بين مبالغ قراداد اعلامي‌و اعمالي مراجع ذيصلاح به آن رسيدگي خواهند کرد. البته اعلام مبالغ قرارداد بازيکنان و کادر فني ملاک پرداخت ماليات آنان نيست و محاسبه ماليات بازيکنان و کادر فني از سوي نهادهاي ذيربط بر اساس مبلغ نهايي دريافتي آنها از باشگاه‌ها خواهد بود.»


 قهرماني به سن ربطي ندارد 

کيميا عليزاده مي‌گويد که ذهن ورزشکار بايد بزرگ باشد تا کارهاي بزرگي انجام دهد و قهرماني ربطي به سن ندارد. تنها نماينده تکواندوي بانوان در المپيک که چند روزيست وارد سن 18 سالگي شده است در گفت‌وگو با ايسنا اظهار کرد: من با سن کم وارد اردو شدم. خيلي‌ها باور نمي‌کنند من 18 ساله ام و مبارزه من را بيشتر از سنم مي‌دانند. البته من معتقدم قهرماني به سن ربطي ندارد بلکه بايد ذهن ورزشکار بزرگ باشد تا کارهاي بزرگ کند.

وي در خصوص رقباي خود در المپيک گفت: من هدفم طلاي المپيک است و برايم فرقي نمي‌کند که چه حريفي روبروي من قرار بگيرد. فيلم بازي رقبا را زياد نگاه مي‌کنم اما مطمئنا حريفان نيز نقطه ضعف خود را براي حضور در المپيک برطرف مي‌کنند. من مي‌دانستم نقطه ضعفم پاي راستم است و قطعا سعي در برطرف کردن آن دارم.

عليزاده با بيان اينکه خوشحال است که در گذشته رقباي سخت خود را شکست داده و تجربه دارد، گفت: خيلي سخت است که با قهرمانان بزرگ و عنوان دار براي اولين بار مبارزه کني. من در گذشته رقباي سخت را شکست دادم و اين انگيزه و اعتماد به نفس را دارم که دوباره آنها را شکست دهم. گومز و جيد جونز از قهرمانان بزرگ تکواندوي جهان هستند که آنها را قبلا شکست داده‌ام. دارنده برنز جهان در خصوص مصدوميتش تصريح کرد: فيزيو تراپي که هر روز کردم و تمريناتي که به من دادند براي تقويت مچ پا شرايط من را خيلي بهتر از قبل کرد. من با آسيب‌ديدگي خود حتي مدال جهاني گرفتم. اميدوارم تا المپيک هم بهبودي کامل را بدست آورم.

وي ادامه داد: در اردوي استان گيلان قهرمانان خوبي حضور داشتند و مبارزهاي که در آنجا داشتم تجربه خوبي براي من بود. در گيلان بيشتر سعي داشتم که تغييراتي در تکنيک‌هايم بدهم و پاي راست خود را تقويت کنم.

وي با اشاره به رقابت‌هاي يونان گفت: رقباي حاضر در تورنمنت يونان خيلي خوب بودند و انتظار نداشتم رقبا در آن سطح باشند. اولين مسابقه اي بود که از خودم کوتاه تر نديدم. از نظر قد و قدرت خيلي خوب بودند و تجربه خوبي برايم بود که به مدال طلا رسيدم.

نماينده وزن 57- کيلوگرم ايران در خصوص حريف‌هاي تمريني خود خاطر نشان کرد: سارا خوش جمال تجربيات المپيکي خود را به من منتقل مي‌کند و از او چيزهاي زيادي ياد گرفتم. همتي و اخلاقي نيز که حريفان تمريني من بودند، خيلي تلاش دارند که من در المپيک مدال بگيرم. اطرافيانم را که مي‌بينم برايم چقدر تلاش مي‌کنند بيشتر انگيزه مي‌گيرم تا مدال المپيک را بدست آورم.


 براي خوشرنگ‌ترين مدال به المپيک مي‌روم 

فرنگي‌کار وزن 75 کيلوگرم ايران از عزم خود براي کسب خوشرنگ‌ترين مدال در المپيک خبر داد و گفت: اميدوارم با دعاي خير مردم به اين هدف بزرگ برسم. سعيد عبدولي در گفت‌وگو با ايسنا، درباره آخرين وضعيت خود در آستانه اعزام به رقابت‌هاي المپيک 2016 اظهار کرد: بعد از مسابقات جهاني 2015 آمريکا خيلي با نظم و انگيزه تمرين نمي‌کردم اما با حضور مجدد محمد بنا در راس تيم ملي، روحيه و انگيزه مضاعفي پيدا کردم و با جديت در تمرينات، خودم را براي حضور در المپيک به آمادگي مطلوب رساندم.

دارنده مدال طلاي 2011 جهان افزود: طي 9 ماه گذشته تمرينات سخت و پرفشاري را با هدف کسب موفقيت در المپيک پشت سر گذاشتيم و خوشبختانه در حال حاضر همه نفرات اعزامي‌ايران به المپيک در شرايط روحي و بدني خوبي قرار دارند و آماده ايم با تمام وجود براي خوشحالي مردم به مصاف حريفان برويم.

عبدولي تصريح کرد: پس از ناکامي‌در المپيک لندن فقط با هدف حضور در ريو و رسيدن به مدال المپيک هر سختي که در تمرينات بود را تحمل کردم و در حال حاضر نيز نمي‌خواهم اشتباهي داشته باشم و اين فرصت ارزشمند را از دست بدهم. وي با اشاره به ناکامي‌اش در المپيک لندن گفت: من، اخلاقي و باباجانزاده در المپيک قبلي نتوانستيم به مدال برسيم اما امسال از تجربه بيشتري نسبت به 4 سال پيش برخورداريم و بدون شک از هر نظر خود را آماده کرده‌ايم تا در ريو مدال آور باشيم. اميدوارم با تلاش خودمان و دعاي خير مردم بتوانيم در المپيک پيش رو ناکامي‌در المپيک لندن را جبران کنيم. المپيک مهمترين ميداني است که هر ورزشکاري آرزوي حضور در آن را دارد. المپيک مانند مسابقات جهاني نيست که هر سال برگزار شود و به راحتي از کنار آن عبور کنيم. فرنگي‌کار وزن 75 کيلوگرم ايران افزود: نظارت و جديت محمد بنا نقش مهمي‌در بازسازي روحي من و حضور با انگيزه‌ام در تمرينات تيم ملي داشت. بنا هميشه با صحبت‌هاي خود مانع از اين شد که انگيزه‌ام را از دست بدهم. عبدولي درباره مهمترين رقباي خود در المپيک نيز گفت: علاوه بر حريفان خوب و قدرتمندي که دارم بايد با ناداوري احتمالي نيز بجنگم. از بدشانس‌ترين کشتي‌گيراني هستم که ناداوري در مسابقات مختلف خيلي به من ضربه زده است. البته در مجموع کشتي ايران بيش از ساير کشورها از ناداوري‌ها ضربه خورده است.

وي تاکيد کرد: البته من کاري به اين مسائل ندارم و با تمام وجود در المپيک مي‌جنگم و سعي مي‌کنم هيچ بهانه‌اي به داوران ندهم تا حقم پايمال شود. مدال المپيک را در ويترين افتخاراتم کم دارم و مي‌خواهم با کسب خوشرنگ‌ترين مدال دل هموطنانم را شاد کنم.


 اخبار کوتاه 

پرچمدار کاروان ايران راهي ريو شد

پرچمدار کاروان ايران در المپيک بامداد ديروز(شنبه) راهي برزيل شد. به گزارش ايسنا، زهرا نعمتي تنها نماينده تيروکمان ايران در بازي‌هاي المپيک 2016 ريو، بامداد شنبه راهي ريودوژانيروي برزيل شد.مسابقه نعمتي دوشنبه هفته آينده 18 مرداد انجام مي‌شود.نعمتي کماندار ايران که هر دو سهميه المپيک و پارالمپيک ريو را کسب کرده پرچمدار کاروان ايران در المپيک است.نوشاد عالميان، نيما عالميان و ندا شهسواري سه پينگ‌پنگ باز المپيکي ايران نيز به ريو رفتند.اين سه ورزشکار ايران 17 مرداد در روز نخست المپيک به مصاف حريفان خود مي‌روند.

از انتخاب شدن براي المپيک سورپرايز شدم

رکابزن المپيکي ايران گفت: بزرگترين سورپرايز زندگي ورزشي‌ام انتخاب شدن براي المپيک ميان بزرگان دوچرخه سواري ايران بود و اميدوارم از اين فرصت نهايت استفاده را ببرم. مير صمد پورسيدي در گفتگو با ايسنا درباره اينکه قرار است اولين المپيک خود را تجربه کند، بيان کرد: زماني که دوچرخه‌سواري را شروع کردم، فکر نمي‌کردم تا اين حد جلو بيايم و قهرمان آسيا شوم. من دو سال متوالي قهرمان تور ژاپن شدم و در تور لانکاوي نيز مقام نخست را به دست آوردم در حالي که هيچ رکابزن آسيايي نتوانسته بود قهرمان تور لانکاوي شود. اما بزرگترين سورپرايزم انتخاب شدن براي المپيک بين بزرگان دوچرخه‌سواري ايران بوده است. از اين موضوع خوشحالم و اميدوارم از اين فرصت نهايت استفاده را ببرم و نتيجه خوبي را براي ايران بگيرم.

ترکيب زلاتان - مورينيو براي قهرماني

اسون گوران اريکسون منچستريونايتد را شانس نخست قهرماني در اين فصل ليگ برتر ناميد. به گزارش ايسنا و به نقل از گاردين، سون گوران اريکسون که پيشينه هدايت تيم ملي انگليس و منچسترسيتي را در کارنامه دارد معتقد است يونايتد با زلاتان ايبراهيموويچ و ژوزه مورينيو شانس زيادي براي قهرماني در ليگ برتر دارد. ايبراهيموويچ 35 ساله بعد از جدايي از پاري سن ژرمن راهي منچستريونايتد شد تا بتواند بار ديگر با مورينيو همکاري کند. اين بازيکن سوئدي امشب (شنبه) اين فرصت را دارد که در بازي با گالاتاسراي در کشور خود براي نخستين بار با پيراهن يونايتد به ميدان برود. سون گوران اريکسون درباره شانس قهرماني اين فصل ليگ برتر گفت: مورينيو و زلاتان شباهت‌هاي زيادي باهم دارند و معمولا هر تيمي‌که مي‌روند، در سال اول به قهرماني مي‌رسند. به نظر من ترکيب زلاتان و مورينيو به تنهايي براي قهرماني در ليگ برتر کافي است. زلاتان قهرماني‌هاي زيادي را تجربه کرده است ولي هنوز نتوانسته است در ليگ برتر بازي کند و به افتخار برسد و حالا اين فرصت را دارد که قهرماني در ليگ برتر را نيز تجربه کند. اين تجربه براي هر دوي آنها خوب است. به همين خاطر شانس قهرماني يونايتد را در ليگ برتر بيشتر مي‌دانم. منچستريونايتد بعد از ديدار با گالاتاسراي بايد در ديدار بزرگداشت وين روني برابر اورتون به ميدان برود و در ادامه در جام خيريه برابر لسترسيتي به ميدان خواهد رفت.

آدريانو از عرش تا فرش

مهاجم شماره 7 سابق تيم ملي برزيل روزگار خوشي را سپري نمي‌کند و در شرايط بسيار بدي زندگي مي‌کند. به گزارش ايسنا و به نقل از سان، آدريانو مهاجم سابق تيم ملي برزيل تا چند سال پيش يکي از بهترين‌هاي فوتبال در اروپا بود. مهاجمي‌شوتزن که وقتي پشت محوطه جريمه صاحب توپ مي‌شد، همه منتظر شوت‌هاي سنگين او بودند.آدريانو مهاجم نامدار و سابق تيم ملي برزيل اکنون در يکي از زاغه‌هاي ريو زندگي مي‌کند که شرايط بسيار بدي دارد. او مجبور است هرچه پول بدست مي‌آورد را به باندهاي مختلف خلافکاري در اين منطقه بدهد تا در امنيت باشد و بتواند در يک منزل با شرايط بسيار بد، روزگار خود را سپري کند. او آخرين بار در ليگ دسته چهار آمريکا و برزيل بازي کرده است و در 4 سال گذشته تنها 5 بازي رسمي‌برگزار کرده است.بهترين دوران او در ايتاليا بود جايي که در 103 بازي توانست براي اينتر 44 گل به ثمر برساند. او قبل تر در پارما نيز عملکرد بسيار خوبي از خود نشان داده بود. حقوق آدريانو در ايتاليا 80 هزار پوند در هفته بوده است.

نظر تعصبي اينيستا به برنده توپ طلاي 2016

آندزس اينيستا هم تيمي‌هاي خود را به کريستيانو رونالدو و انتوان گريزمان براي برنده شدن توپ طلاي 2016 ترجيح داده است. به گزارش ايسنا و به نقل از ديلي ميرر، مراسم انتخاب بهترين‌هاي فوتبال جهان اوايل زمستان سال جاري در حالي در زوريخ برگزار مي‌شود که کريستيانو رونالدو به دليل قهرماني در يورو 2016 و ليگ قهرمانان اروپا شانس بالايي براي رسيدن به اين عنوان دارد. آنتوان گريزمان هم به خاطر درخشش با اتلتيکومادريد از شانس خوبي براي کسب اين جايزه برخوردار است. در اين بين آندرس اينيستا،‌هافبک بارسلونا که در يورو 2016 براي ماتادورها به ميدان رفت، عنوان کرد ليونل مسي شانس نخست کسب توپ طلاي فوتبال جهان است. اينيستا درباره اين بازيکن گفت: از نظر من مسي شايسته کسب توپ طلاست. خوشحال خواهم شد اگر لوييس سوارس و نيمار نيز در رده‌هاي بعدي باشند و او را در کسب توپ طلا همراهي کنند.

پيتزاي مجاني

به قيمت مصدوم شدن ايگواين!

رستوران‌داران شهر ناپل وعده دادند در صورتي که گونسالو ايگواين در تيم جديد خود مصدوم شود، به تمام مردم شهر پيتزاي مجاني مي‌دهند. به گزارش ايسنا و به نقل از گاتزتا دلو اسپورت، گونسالو ايگواين که فصل گذشته در ناپولي بازي مي‌کرد، رکورد نقل و انتقالات را در اين کشور شکست و به يوونتوس پيوست. اين انتقال حاشيه‌هاي زيادي در روزهاي اخير داشته است. جنگ لفظي اين بازيکن با رييس ناپولي نيز در روزهاي گذشته به شدت بالا گرفته است. در اين بين، صنف رستوران‌داران ناپل نيز واکنش‌هايي در اين زمينه داشتند. رييس يکي از بزرگترين رستوران‌هاي شهر ناپل اعلام کرده است در صورتي که گونسالو ايگواين در يوونتوس مصدوم شده شود، به همه شهروندان يک پيتزاي مجاني خواهد داد. اين اقدام در راستاي اعتراض شديد مردم ناپل به اين بازيکن صورت گرفته است.