نسخه شماره 4097 - 1395/05/10 -


مسافر دربستي، زورگير از آب درآمد


پاتک پليس به باند توزيع مواد مخدر در بزرگراه‌هاي پايتخت


دزدي‌هاي زوج موتورسوار در خيابان‌هاي پايتخت


صحبت‌هاي تکان دهنده شکارچي پيرز‌ن‌هاي تنها


اخبار کوتاه


 مسافر دربستي، زورگير از آب درآمد 

مأموران پليس مردي را که تحت پوشش مسافر اقدام به زورگيري از رانندگان خودروهاي سواري کرده بود، دستگير کردند.

به گزارش ايسنا، چندي پيش با ارجاع يک فقره پرونده از سوي مقام قضايي به کلانتري 127 نارمک درباره وقوع چند فقره زورگيري تحت پوشش مسافر از رانندگان محدوده شرق تهران، تيمي از مأموران اين کلانتري تحقيقات خود را در اين خصوص آغاز کردند و در بررسي‌هاي انجام شده از سوي آنان مشخص شد که يک مرد تحت عنوان مسافر پس از کرايه خودروها به شکل دربستي براي مسيرهايي همچون جشنواره، نارمک، تهرانپارس و فشم، در ميان راه با استفاده از سلاح سرد از راننده زورگيري و سرقت کرده است.

همچنين در تحقيقات مأموران مشخص شد که سارق پس از سرقت اموال گرانبها و وجوه نقد همراه راننده، آنان را از خودرويشان پياده کرده و با خودروي سواري متواري مي‌شود، اما اين فرد پس از طي مسافتي خودروي سرقتي را در حاشيه خيابان رها مي‌کند.

در همين راستا آموزش‌هاي لازم به رانندگان مسافر بر در اين محدوده از سوي پليس ارائه شد و مشخصات چهره و وضعيت ظاهري متهم نيز منتشر شد.

تمهيدات پليس براي دستگيري متهم ادامه يافت تا اينکه مدتي بعد يکي از گشت‌هاي انتظامي کلانتري نارمک متهم را در محدوده نارمک مشاهده کرده و براي دستگيري وي وارد عمل شد.

متهم پس از مشاهده مأموران ابتدا با ايجاد يک درگيري سعي داشت با سلاح سرد به مأموران حمله کند؛ اما اين فرد سرانجام دستگير و به کلانتري منتقل شد و تحت بازجويي هاي انجام شده به جرم خود مبني بر سرقت و زورگيري از رانندگان اعتراف کرد.

پليس پايتخت با تائيد اين خبر اعلام کرد که تعدادي از شکات و مالباختگان اين فرد شناسايي شده‌اند اما به منظور کشف ديگر جرائم احتمالي و رسيدگي به پرونده، اين فرد به همراه پرونده‌اش به پايگاه چهارم پليس آگاهي تهران بزرگ منتقل شد.


 پاتک پليس به باند توزيع مواد مخدر در بزرگراه‌هاي پايتخت  

رييس پليس مبارزه با مواد مخدر تهران بزرگ از دستگيري هفت عضو يک باند تهيه و توزيع مواد مخدر در محدوده بزرگراه چمران خبر داد.سرهنگ بخشنده، رييس پليس مبارزه با مواد مخدر تهران بزرگ در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان، با اشاره به دستگيري هفت عضو يک باند تهيه و توزيع مواد مخدر در محدوده بزرگراه چمران گفت: اين متهمان در حال توزيع مواد مخدر بين معتادان متجاهر اين محدوده بودند که با تلاش ماموران دستگير شدند.اين مقام انتظامي افزود: در تحقيقات انجام شده از سوي ماموران پايگاه سوم پليس مبارزه با مواد مخدر تهران بزرگ مشخص شد که اين متهمان ضمن تشکيل باند فروش مواد اقدام به توزيع در حاشيه بزرگراه‌هاي تهران مي‌کنند و ضمن اينکه باعث تجمع معتادان در حاشيه بزرگراه‌ها مي‌شود منجر به بروز تصادفات شده و چهره شهر را تخريب مي‌کند.وي ادامه داد:پس از هماهنگي با مقام قضايي تيمي از ماموران پايگاه سوم پليس مبارزه با مواد مخدر تهران بزرگ براي دستگيري متهمان به محل اعزام شدند و طي يک عمليات ضربتي هفت عضو اين باند تهيه و توزيع مواد مخدر را در حاشيه بزرگراه چمران دستگير کرده و معتاداني را که در محل براي خريد مواد تجمع کرده بودند، را نيز جمع آوري و به کمپ ترک اعتياد منتقل کردند.رييس پليس مبارزه با مواد مخدر تهران خاطر نشان کرد:هر هفت متهم پس از دستگيري به پايگاه سوم اين يگان منتقل و تحت بازجويي‌هاي انجام شده به جرم خود اعتراف کردند و در بازرسي از وسايل آنها مقادير قابل توجهي مواد مخدر صنعتي و سنتي کشف و ضبط شد.

 


 دزدي‌هاي زوج موتورسوار در خيابان‌هاي پايتخت 

يک زوج جوان که با موتورسيکلت اقدام به سرقت و کيف قاپي از شهروندان مي‌کردند با تلاش پليس پايتخت دستگير شدند.به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، ير اساس شکايت‌هاي ارايه شده از سوي شهروندان مبني بر اينکه سرنشيان يک دستگاه موتورسيکلت اقدام به کيف قاپي از مردم در محدوده‌هاي خيابان شهيد بهشتي و شهيد مطهري مي‌کنند، پرونده اي در کلانتري 104 عباس آباد تشکيل و ماموران براي رسيدگي به موضوع وارد عمل شدند.

در بررسي‌هاي انجام شده از سوي ماموران مشخص شد تمامي سرقت‌ها از سوي يک زن و شوهر جوان که با موتورسيکلت در اين محدوده پرسه زده و اقدام به سرقت مي‌کنند، انجام مي‌گيرد.به اين ترتيب دايره تحقيقات بر روي زوج‌هاي سارق و کيف قاپ سابقه دار متمرکز شد و در نهايت اين زوج سارق روز جمعه در محدوده خيابان شهيد بهشتي شناسايي و در يک تعقيب و گريز کوتاه بازداشت شدند.

هر 2 متهم پس از بازداشت به کلانتري منتقل شدند و در بازجويي‌هاي انجام شده به 15 فقره کيف قاپي اعتراف کردند.متعاقبا هر 2 متهم به پليس آگاهي تهران بزرگ معرفي شدند و تلاش براي شناسايي مالباختگان از سوي ماموران کلانتري ادامه دارد.


 صحبت‌هاي تکان دهنده شکارچي پيرز‌ن‌هاي تنها  

فردي 50 ساله که به عنوان سارق توسط گشت کلانتري دستگير شد داستان زندگي خود را اين چنين بيان كرد.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، حدود 30 سال است که ازدواج کرده‌ام و ثمره ازدواج ناموفقم سه فرزند که يک دختر و دو پسر مي‌باشند، دخترم را به علت اعتياد پدر و برادرانش در سن پايين شوهر دادم که مثل من بختش سياه نشود دريغ از اينکه نمي‌دانستم بخت مادر و دختر شبيه يکديگر مي‌شود.

اين زن، آهي کشيد و بعد از سکوتي طولاني بغض خود را فرو داد و گفت بگذريم، زندگي خودم را برايتان مي‌گويم شوهر و فرزندام علاوه براينکه اعتياد به مواد مخدر دارند توان کار کردن هم ندارند.

بعضي مواقع مي‌شد که به خاطر خريد نان پاي کشتن يکديگر هم مي‌ايستادند و من به خاطر شرايط بد زندگي به خانه‌هاي مردم مي‌رفتم و کلفتي مي‌کردم تا لقمه ناني به دست آورم ولي خرج و مخارج سنگين زندگي باعث شکستن کمرم شد.يک روز که خسته از سر کار به منزل برمي‌گشتم طلاهاي پيرزني که جلوي درخانه‌شان نشسته بود توجهم را به خود جلب کرد و فرداي آن روز با نقشه اينکه مي‌خواهم خانه‌اش را اجاره کنم به خانه پيرزن رفتم و وقتي داشت به من خانه را نشان مي‌داد به داخل حمام رفت و من درآن لحظه از تنهايي پيرزن استفاده کردم و روي سينه‌اش نشستم و طلاهايش را از دستش خارج و از آنجا فرار کردم.

همان لحظه طلاها را فروختم و با عذاب وجداني ناگفتني به خانه رفتم و تا چند روز از خانه بيرون نيامدم تا آب از آسياب بيفتد بعد از تمام شدن پول طلاها دوباره اين فکر مثل خوره به جانم افتاده بود «که تو که توان کار کردن نداري و اين پيرزن‌ها هم که لب گور هستند» دوباره با همان نقشه به خانه پيرزن‌هاي ديگر رفتم و حدود يک سال اين کار را انجام دادم.ولي بعد از مدتي کابوس‌هاي شبانه و التماس‌هاي پيرزن‌ها و نگاه‌هاي معصومانه آنها مانع از انجام اين کار شد توان کار کردن در خانه‌هاي مردم را هم نداشتم راستش را بخواهيد ديگر به جايي رسيدم که فکر مي‌کردم خدا هم مرا به حال خود رها کرده است.پس تصميمي بدتر گرفتم و به اصطلاح از چاله به چاه تاريک و عميقي افتادم...

خانواده‌ام اصلا برايشان مهم نبود که اين پول از چه راهي برايشان فراهم مي‌شود و چگونه يخچال خالي مان پرمي‌شود من پشيمانم، اميد وارم دخترم مرا ببخشد تصميم اشتباه گرفتم و مي‌دانم که بايد تاوان آن را بپردازم.

نظر کارشناسي:

خانواده پايه اساسي اجتماع وسلول سازنده زندگي وحيات بشري است .خانواده همچون عمارتي استوار است که زن وشوهر ستون‌هاي مستحکم آن را تشکيل مي‌دند، فرو ريختن هريک از ستون‌هاي آن، استحکام و تداوم اين عمارت را دچار تزلزل خواهد کرد.درخانواده‌هايي که کارکرد سالمي دارند، مرزهاي روشن به هر عضو خانواده احساس من بودن را توام با احساس گروهي ما ارزاني مي‌دارد يعني هر عضو فرديت خود راحفظ مي‌کند ولي نه به قيمت از دست دادن احساس تعلق به خانواده.درخانواده‌هاي به هم تنيده مرزهاي هرخرده نظام در حدي ناچيز تفکيک شده است و به سادگي مي‌توان از آن عبور کرد کودکان مانند والدين رفتار مي‌کنند و اقتدار والدين خاصيتي ندارد وحدت و مشارکت افراطي در خانواده باعث فقدان احساس فرديت مي‌شود.

اعضاي خانواده گسسته مي‌توانند کارکرد مجزا و مستقلي داشته باشند احساس وفاداري آنها به خانواده اندک است در بسياري از مواقع اعضاي اين خانواده احساس وابستگي نسبت به يکديگر ندارند و فاصله بين فردي در آنها زياد است.داستان فوق از سوي پايگاه اطلاع رساني پليس ارسال شده است.


 اخبار کوتاه 

2 کشته در برخورد خونين نيسان و پيكان

سخنگوي سازمان امداد و نجات از برخورد خونين نيسان و پيكان و كشته شدن 2 سرنشين پيكان خبر داد. سيد مصطفي مرتضوي در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان، از برخورد خونين نيسان و پيكان در شهركرد خبر داد. وي گفت: ساعت 40 دقيقه بامداد در جاده شهركرد - بروجن يك دستگاه نيسان با يك دستگاه پيكان شاخ به شاخ شد. وي ادامه داد: بر اثر اين برخورد 2 سرنشين پيكان در دم جان باختند. سخنگوي سازمان امداد و نجات افزود: راننده نيسان نيز در اين حادثه به شدت مجروح و به بيمارستان منتقل شد.

24 حادثه ديده در واژگوني ميني‌بوس

واژگوني ميني بوس در محور همدان _ تويسرکان 24 حادثه ديده بر جاي گذاشت. به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان ، سيد مصطفي مرتضوي سخنگوي سازمان امداد و نجات هلال احمر با اعلام اين خبر اظهار داشت : يک دستگاه ميني بوس در محور همدان _ تويسرکان _ خيرآباد واژگون شد. وي با اشاره به آسيب ديدگي 24 نفر در اين حادثه افزود : 2 نفر از سرنشينان مصدوم شدند. مرتضوي تصريح کرد: همچنين 1 نفر از مصدومين به مرکز درماني منتقل شد.

فوت معاون فرهنگ ترافيک استان البرز در تصادف

واژگوني يک دستگاه خودروي تيبا در محور بروجرد _ نهاوند يک کشته و 6 زخمي برجا گذاشت. به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان از همدان؛ در تصادف خونبار محور بروجرد _ نهاوند سرهنگ مسعود يوسفوند معاون فرهنگ ترافيک استان البرز جان خود را از دست داد و همسر و دو فرزند وي به نام هاي حنانه 14 ساله و پارسا6 ساله به شدت مجروح شدند. همچنين 3 سرنشينان خودرو تيبا نيز، در اين حادثه دردناک مجروح شدند که تمام مجروحان اين حادثه توسط دو تيم فوريت هاي پزشکي به بيمارستان آيت الله عليمراديان نهاوند منتقل شدند. به گفته شاهدان عيني و مجروحان علت اين حادثه تلاش راننده براي برخورد نکردن با يک حيوان در داخل جاده بوده است که باعث مي شود کنترل خودرو از دست راننده خارج و منجر به واژگوني خودرو شود. تمام مجروحان اين حادثه اصالتا اهل شهرستان الشتر استان لرستان هستند.

درياي نور باز هم قرباني گرفت

جوان 24 ساله تهراني، در آب‌هاي ساحلي ايزد خيل نور غرق شد. به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، ازساري ،معاون امداد و نجات جمعيت هلال احمر مازندران گفت: ميلاد اسماعيلي جوان 24 ساله تهراني بي‌توجه به تذکرات پياپي ناجيان غريق مبادرت به شنا در منطقه ممنوعه کرده و دچار حادثه شد.

فخاري با بيان اينکه اين جوان با وجود تلاش امدادگران هلال احمر و ناجيان غريق زنده نماند، افزود: با توجه به پيش بيني هواشناسي مازندران درباره مواج بودن دريا و ممنوعيت شنا روزهاي آينده در آب هاي ساحلي ، مردم و گردشگران براي شنا به مناطق طرح دريا مراجعه کنند.

انبار دارو و تجهيزات پزشکي در آتش سوخت

سخنگوي سازمان آتش نشاني و خدمات ايمني شهر تهران از وقوع حريق گسترده در يک انبار نگهداري از دارو و تجهيزات پزشکي خبر داد. سيد جلال ملکي در گفت‌وگو با ايسنا، در اين‌باره گفت: در ساعت 16 دقيقه بامداد ديروز يک مورد حادثه حريق در يک ساختمان اداري به سامانه 125 اطلاع داده شد که در پي آن ستاد فرماندهي، آتش‌نشانان چهار ايستگاه را به همراه نردبام هيدروليکي و خودروي حامل تجهيزات تنفسي به محل حادثه واقع در خيابان توحيد، نرسيده به ميدان توحيد اعزام کرد. وي گفت: خوشبختانه اين حادثه خسارات جاني نداشت اما خسارت مالي ناشي از آن بسيار بالا بود.