نسخه شماره 4097 - 1395/05/10 -

«مردم‌سالار‌ي» دستاورد‌هاي سفر ظريف به غرب آفريقا را بررسي مي‌کند
اسـتفاده از ظـرفيت‌هاي فرامـوش شـده

«مردم‌سالاري» بررسي مي‌کند
مکانيسم پرداخت حقوق ناعادلانه است

توهين حسن عباسي به ارتش کار دستش داد
افاضات فرد کم‌اطلاع


خبر

گفت‌وگوي «مردم‌سالاري» با نعمت احمدي درباره دادگاه عاملان حمله به سفارت عربستان:
متهمان فعلي آزاد شوند؛ آمران را مجازات کنيد

آب پاکي سفير عراق بر روي دست مدعيان دخالت:
حضور مستشاران ايراني در عراق بنا به درخواست بغداد بوده است


«شوال و امام صادق عليه‌السلام»(18)


ازهردري‌خبري


چهره روز

گزارش تحليلي «مردم‌سالاري» از ظهارنظرهاي محمود احمدي‌نژاد:
فرار رو به جلو با مظلوم‌نمايي

پاسخ سيد علي خميني به تبليغات سوء عليه بيت امام(ره):
از فرزندان امام (ره) يک کلام در تضعيف رهبر انقلاب نخواهيد شنيد
ما از ولايت دفاع کرديم شما نديديد!
وزير کشور:
ثبات اقتصادي اولويت ماست


 «مردم‌سالار‌ي» دستاورد‌هاي سفر ظريف به غرب آفريقا را بررسي مي‌کند
 اسـتفاده از ظـرفيت‌هاي فرامـوش شـده 

گروه سياسي: وزير خارجه کشورمان روز جمعه در پايان سفر 6 روزه خود به غرب آفريقا وارد تهران شد. محمدجواد ظريف که روز يکشنبه سفر خود را به غرب آفريقا آغاز کرده بود، عصر روز پنج‌شنبه به وقت محلي از مالي عازم تهران شد و سفر خود به غرب قاره آفريقا را پايان داد.

وزير امور خارجه کشورمان با سفر به کشورهاي نيجريه، غنا، گينه کوناکري و مالي با مقامات عالي‌رتبه اين کشورها ديدار و گفت‌وگو کرد و در پايان سفرش در صفحه توييتر خود نتايج سفر دوره‌اي خود به چهار کشور غرب آفريقا و بازديد از کشورهاي نيجريه، غنا، گينه کوناکري و مالي را دلگر‌م‌کننده و موفقيت‌آميز خواند.

متن ترجمه توئيت محمدجواد ظريف به زبان فارسي به اين شرح است: سفر موفقيت‌آميز به غرب آفريقا با 70 مدير تجاري به پايان رسيد. از ظرفيت‌هاي عظيم براي همکاري اقتصادي و تعهد براي مقابله با افراط‌گرايي دلگرم شدم.

سفر به غرب آفريقا آن هم در شرايط پسا‌برجام مي‌تواند دستاوردهاي مثبتي براي کشومان داشته باشد، هم دستاورد‌هاي ديپلماتيک و هم منافع خاص در روابط بين کشورها. سفر وزير خارجه به يک کشور نشان دهنده تمايل دولت براي برقراري روابط حسنه با آن کشور است و حسن نيت دو کشور مي‌تواند منافع زيادي را به دنبال خود بياورد.

با آنکه قدمت روابط ايران و آفريقا طولاني است اما هرگز از ظرفيت روابط دو جانبه کشور استفاده نشده است. اما در شرايط پسا برجام با محو شدن تفکرات ايران هراسي مي‌توان بستر مناسبي را براي بهبود روابط مهيا کرد. کشور‌هاي آفريقايي هم ايران را فرصت خوبي براي روابط اقتصادي مي‌دانند چرا که ايران کشوري با صنعت نوپا است که به هر شکل به مواد خام و اوليه احتياج پيدا مي‌کند و اين به معناي فرصتي براي ايجاد روابط اقتصادي است. در اين سفر هيئتي 35 نفره از بازرگانان و تجار وزير خارجه کشورمان را همراهي کردند و در هر يک از کشورها، ميزبان، همايش يک روزه اقتصادي- تجاري با طرف ايراني برگزار شد که در مساله گشايش روابط موثر بوده و تجار توانستند در مورد مشکلات و موانع گفت‌وگو کنند و اين مي تواند فضاي بسيار مناسبي براي کشورمان‌ باشد.

نيجريه؛ مهمترين مقصد ظريف

ظريف در اين سفر به چند کشور غرب آفريقا سفر کرد، اما مهمترين آن را مي‌توان سفر وي به نيجريه دانست. نيجريه از چند جهت براي کشور ما حائز اهميت است. جمعيت زياد ،رياست يکي از اتباع اين کشور بر اوپک و مبارزه با تروريسم از جمله مواردي است که نيجريه را ساير کشور‌ها متمايز مي‌کند.

با توجه به نفوذ اين کشور در اوپک، بعيد نيست که بتوان رايزني‌هايي براي بهبود سهميه نفتي کشورمان انجام داد. از طرف ديگر فعاليت گروه‌هاي تروريستي بوکو حرام و القادع در شمال آفريقا موجب ايجاد جو اسلام‌هراسي در اين کشور شده است، نزديکي روابط دو کشور مي‌تواند تا حد زيادي اين فضا و جو را بهبود بخشد، و موجب کاهش فشار‌ها به مسلمانان اين کشور شود. از جهت ديگر همکاري دو کشور براي مبارزه با تروريست‌هاي اين منطقه مي‌تواند موجب بهبود روابط شود.

حق راي آفريقا در سازمان ملل را نبايد فراموش کرد

کشورهاي آفريقايي يک چهارم مجموع کشورهاي عضو سازمان ملل را در اين نهاد تشکيل مي‌دهند. کشورهاي آفريقايي 55 کشور از 193 کشور عضو سازمان ملل متحد را تشکيل مي‌دهند که آراي اين کشور‌ها مي‌تواند نقش مهمي در مصوبات مجمع عمومي داشته باشد.

از آنجا که کشور‌هاي آفريقايي عموما کشورهاي فقير هستند و به همين جهت بسياري از کشورها براي رسيدن به اهداف خود در سازمان ملل به راحتي مي‌توانند از اين 55 کشور استفاده کنند. ازجمله اين کشورها عربستان و رژيم صهيونيستي است که از قضا نفود خوبي هم در اين منطقه دارند. از اين جهت نبايد از اين ظرفيت مهم غافل شد چرا که مصوبات سازمان ملل در بسياري مسائل مي‌تواند تعيين کننده باشد.

امروزه چين با آفريقا ميلياردها دلار گردش مالي دارد و در حال تقويت زيرساخت‌هاي خود است. چين به عنوان يک قدرت نرم در آفريقا نفوذ پيدا کرده و فعاليت‌هاي گسترده‌اي دارد؛ اعزام نيروي کار، سياست گذاري، حذف رقباي قدرتمند، و در نهايت افزايش درآمد سرانه از جمله برنامه‌هاي گسترده چين در آفريقاست. ايران هم مي‌تواند از اينگونه فرصت‌ها بهره ببرد.

مسئله بعدي اين است که نيمي از کشورهاي آفريقايي مسلمان هستند. اين مسلمان بودن کشورها براي ايران مي‌تواند فضاي مناسبي را ايجاد کند. مثلا در سازمان همکاري اسلامي و يا سازمان توسعه اسلامي، بسياري از اعضاي آفريقايي و البته به دليل مسلمان بودن بسيار تأثيرگذار هستند.

به طور کلي مي‌توان گفت يکي از معيار‌هاي سياست خارجي فعال اين است که يک کشور بتواند در چند حوزه فعاليت کند و از هريک از اين حوزه‌ها منافعي را به دست آورد. سياست ظريف براي برقراري ارتباط با کشورها مويد همين نظر است. با آنکه کشورها از نظر سطح توسعه‌يافتگي و توان اقتصادي با هم متفاوت‌اند، اما هرکدام از اين کشور‌ها در عرصه بين‌الملل نقش خاص خود را دارند. کشورهاي آفريقايي از پتانسيل بالايي برخوردار‌ند که در اين سالها به آن توجه نشده است. اميد است در آينده تمام توان ديپلماسي به کار گرفته شود.


 «مردم‌سالاري» بررسي مي‌کند
 مکانيسم پرداخت حقوق ناعادلانه است 

گروه سياسي: مسعود پزشکيان، نماينده مردم تبريز گفته است: «متأسفانه در مکانيسم پرداخت حقوق ناعدالتي وجود دارد و موضوع حقوق‌هاي نجومي هم چندين سال است که وجود دارد.

براي يکي 800 هزار تومان و براي يکي ديگر 100 ميليون تومان در سيستم دولتي حقوق مي‌دهيم! همچنين افرادي هم هستند که به‌جاي سرمايه‌گذاري و ايجاد اشتغال، با دلالي چندين ميليارد درآمد کسب مي‌کنند، اين موضوعات قابل کنترل بوده و مي‌توانيم اين روند را اصلاح کنيم.» اين صحبت‌هاي پزشکيان در حالي مطرح مي‌شود که به گفته سخنگوي دولت(محمدباقر نوبخت) سقف دريافتي مقامات سياسي 10 ميليون تومان و سقف دريافتي مسئولان غيرسياسي 19 ميليون تومان تعيين شده است. اما هنوز سقف دريافتي کارگران متناسب با قانون کار تنها 812 هزار تومان است. مبلغي که بيشتر شبيه يک شوخي ترسناک است تا واقعيت غيرقابل باور!

عدالت يعني از هر کسي به اندازه توانايي‌اش انتظار داشتن. در فلسفه آن را «هر چيز در جاي خود» معني کرده‌اند. در اين ميان عدالت اجتماعي هم مطرح مي‌شود که به معناي طراحي و اجراي نظام حقوقي به گونه‌اي که هر‌کس به حق عقلاني‌اش برسد و در مقابل آن حقوق، وظايفي را انجام دهد يا مسئوليت و عواقب تخلف از آن را بپذيرد. اما وقتي به درآمد کارگران نگاه مي‌کنيم که نزديک به نيمي‌از قشر فعال کشور را تشکيل مي‌دهد، متوجه مي‌شويم که اين ميزان حقوق براي يک خانواده 4 نفره بسيار کم است. بر‌اساس تحقيقات صورت گرفته، خرج ماهيانه يک خانواده 4 نفره در تهران چيزي در حدود 2 ميليون و 300 هزار تومان تخمين زده مي‌شود. در واقع حقوق کارگران، نزديک به يک‌سوم اين مقدار است.

اگر بخواهيم از يک منظر ديگر به قضيه نگاه کنيم بالا بودن حقوق مديران سياسي، کاملا توجيه‌پذير است. مديري که بخش مهمي‌از مديريت کشور بر دوشش قرار دارد و بايد پاکدستي خود را حفظ کند تا از انواع فسادهاي مالي در امان باشد، قابل قبول است که حقوق بالايي بگيرد. اما اين به معناي دريافت حقوق پايين توسط کارگران نيستند. محمدرضا صباغيان نماينده مردم ابرکوه، بافق، بهاباد، ‌خاتم و مهريز در مجلس با اشاره به نظام نامتعادل پرداخت حقوق گفته است: «پرداخت حقوق 15 ميليون توماني در مقابل دستمزد 700 هزار توماني عادلانه نيست.» او بر لزوم هماهنگ‌سازي نظام پرداخت‌ها تاکيد کرده و افزوده است: «در مورد فرهنگيان ابتدا لازم است آزمون سطح‌بندي برگزار شود و سپس نسبت به ساماندهي وضعيت پرداخت‌ها اقدام شود.» مسعود پزشکيان با بيان اينکه «با برنامه‌ريزي مي‌شود عدالت را در جامعه ايجاد کنيم»، گفته است: «يک بازنشسته بعد از چندين سال کار و تلاش، چگونه با درآمد 800 هزار توماني زندگي کند؟ بايد به جاي معلول به دنبال علت باشيم و ساختاري ايجاد کنيم که خائن، رشوه خوار، قاچاقچي، زمين خوار و ... وجود نداشته باشد».

سوالي که مطرح مي‌شود اين است؛ مفهوم گرفتن دستمزد منصفانه چيست؟

در يک سازمان وقتي کارکناني احساس کنند در ازاي کاري که انجام مي‌دهند و يا شخصيت حقوقي و سازماني و ميزان تحصيلات و تجربه‌اي که دارند، دستمزد کافي دريافت نمي‌کنند و در مقابل، افرادي با داشتن حداکثر همان ويژگي‌ها، چندين برابر حقوق دريافت مي‌کنند، چه نتيجه‌اي براي سازمان و يا شرکت داشته و کارفرمايان چگونه با اين بحران رواني ـ شغلي برخورد مي‌کنند؟ شکي در اين نيست، که اگر فردي احساس کند کار يکساني را در مقايسه با شخص ديگري که حقوقي به مراتب بيشتر مي‌گيرد، انجام مي‌دهد، اين امر در نهايت به پايين آمدن بهره‌وري، تخريب کار، تخريب مديران سازماني، خشم، اعتراض، اعتصاب، اخراج و در نهايت در بهترين حالت ممکن به کناره‌گيري مشغول از شغل منجر مي‌شود.

با رسانه اي شدن مسئله حقوق‌هاي هنگفت مديران دولتي موجي از سرخوردگي در ميان مردم مخصوصا در ميان قشر کارگر پديد آمده است. کارگري که براي سير کردن خانواده‌اش مجبور است صبح زود خانه را ترک کرده و در ساعتهاي پاياني شب به منزل بازمي‌گردد ولي در آخر ماه، دخل و خرجش به هم نمي‌خورد، ديگر انگيزه‌اي براي زندگي سالم ندارد.

براي کارمنداني که سعي مي‌کنند در تمام عمر کاري‌شان، با پاکدستي به کار بپردازند و درگير فسادهاي مالي نشوند، بعد از رو شدن پرداختي‌هاي بالا به مديران چقدر امکان ادامه اين نوع زندگي وجود دارد؟ سوال اين است که چه زماني قرار است حقوق طبقه متوسط جامعه بالا رفته و اندکي به عدالت نزديک شود؟


 توهين حسن عباسي به ارتش کار دستش داد
 افاضات فرد کم‌اطلاع 

گروه سياسي- سحر مهرابي: زمان زيادي نمي‌گذرد از روزهايي که وقتي پاي يک سخنراني مي‌نشستيم مطمئن بوديم لااقل دو کلام حرف حساب مي‌شنويم و نسبت به قبل از آن حداقلي بر آگاهيمان افزوده مي‌شود. اما اين روزها بعضا تريبون به دست کساني افتاده است که حرف‌هايشان تنها نشان از مشکلات شخصي دارد که گويي تريبون را بهترين راه گشودن اين عقده‌هاي شخصي مي‌دانند. يکي از اين سخنرانان کسي است که خود را استراتژيست و صاحب مکتب مي‌داند در حالي که بي پايه بودن نظراتش را هر آدم سليم‌العقلي مي‌تواند بفهمد. در جلسات سخنراني و فضاي مجازي وي را دکتر معرفي مي‌کنند اما به درستي مشخص نيست در کدام دانشگاه درس خوانده و از کجا مدرک گرفته است. البته باتوجه به پايه فکري وي حتي مي‌توان او را پروفسور هم دانست؛ چراکه وي دکتر بودن را در داشتن مدرک دکترا نمي‌داند بلکه در دادن نظريه و ارائه دکترين مي‌داند بر همين مبنا خود را دکتر معرفي مي‌کند و صد البته دکترين خاص خود را هم دارد. وي همچنين معتقد است کسي که رانندگي مي‌‌کند راننده يا کسي که بيماران را معالجه مي‌کند پزشک است و نيازي به داشتن مدرک (گواهينامه رانندگي يا پروانه پزشکي) نيست. «رئيس مرکز دکترينال ايران» در زمينه‌هاي سياست، سينما، اقتصاد، تاريخ و فلسفه اظهار نظرات جنجالي بسياري دارد اما سابقه آکادميک وي در هيچکدام از اين موارد روشن نيست. تنها سابقه روشن او به سال 83 برمي‌گردد که در حال تحصيل در مقطع کارشناسي رشته فلسفه بوده و پس از آن مدرکي دال بر تحصيل وي در دسترس نيست.

«حسن عباسي» مانند ساير هم قطاران خود از علم و انديشه تنها اصطلاحات «جنگ نرم» و «تهاجم فرهنگي» را ياد گرفته است و با همين دو مفهوم دکترين مبتني بر توهم توطئه خود را پشت تريبون‌ها فرياد مي‌زند. وي همان کسي است که حتي‌کوروش را صهيونيست خواند و علماي قم را جاهل جلوه داد. عباسي حتي در مميزي فيلم‌هاي سينمايي هم خود را دخيل مي‌داند و براي اطرافيانش «سينماي استراتژيک» تدريس مي‌کند. او حتي خود را در وادي عمليات نظامي‌هم صاحب نظر مي‌داند، تاجايي که دليل شکست نيروهاي آمريکايي در صحراي طبس، فرسودگي هليکوپترها بوده است و نه طوفان شن. حالا بگذريم از نظريات فوتبالي و آخرالزماني اين تئوريسين!

اما دامنه در فشاني‌هاي رئيس مرکز دکترينال تا جايي پيش رفته است که ارتش را هم زير سوال برده است. هفته گذشته بود که وي در سخنراني خود در حالي که مي‌خواست مقام شامخ سپاه را به رخ بکشد تلاش کرد ارتش را زير سوال ببرد. اما مشخص نيست کسي که خود را استراتژيست مي‌داند بر چه مبنايي به خود اجازه مي‌دهد بين دو رکن مهم نظامي‌کشور اختلاف افکند، آن هم با توهين به ارتشي که در 8 سال جنگ وظيفه اصلي پاسداري از مرز‌ها را به عهده داشت. انگار عباسي 48 هزار شهيد ارتش را فراموش کرده است که با وقاحت تمام به خود اجازه مي‌دهد بگويد « اگر کشور را آب ببرد، ارتش در پادگان‌هاست و کار خودش را مي‌کند و کاري ندارد».

ارتش جمهوري اسلامي‌ايران، همان ارتشي است که در کمتر از نصف روز بعد از حمله عراق به کشورمان، با 140 فروند هواپيماي جنگي به دشمن حمله کرد و پايگاه‌هاي هوايي الرشيد بغداد، کوت در استان العماره، موصل در استان نينوا، ناصريه در استان ذيقار، شعيبه در استان بصره، پايگاه هوايي کرکوک در استان کرکوک، پايگاه‌هاي هوايي حبانيه شامل دو پايگاه تموز و هضبه در غرب بغداد، پايگاه هوايي ام‌القصر، فرودگاه بين‌المللي بغداد و فرودگاه المثني را در هم کوبيد. آيا آقاي عباسي رشادت‌هاي ارتش را فراموش کرده است که به خود اجازه چنين گستاخي بي‌شرمانه‌اي را مي‌دهد؟

تا پيش از اين واکنش صاحب خردان در برابر اظهارات بي شرمانه عباسي و امثال او سر تاسف تکان دادن و سکوت بود. چرا که در فرهنگ ما خاموشي در برابر ابلهان توصيه شده است. اما توهين به رکن مهم امنيتي کشور خطايي است نا بخشودني که بايد با آن برخورد شود.

اما اين سخنان واکنش‌هاي بسياري را در ميان مردم و مسئولين در پي داشته است. از خبرنگاري که فرزند يکي از افسران بازنشسته ارتش است گرفته تا مسئولين ارتش و حتي سپاه. محسن رضايي نيز در صفحه توييتر خود نوشت: اهانت به ارتش و سپاه خواست آمريکا و اسرائيل است.

عباسي بايد در مراجع قضايي پاسخگو باشد

امير احمدرضا پوردستان فرمانده نيروي زميني ارتش جمهوري اسلامي‌در واکنش به سخنان حسن عباسي درباره ارتش گفت: دکتر حسن عباسي بايد هر چه سريع تر از ارتش جمهوري اسلامي‌و مردم ولايت مدار ايران اسلامي‌عذرخواهي کند، در غير اين صورت بايد در مراجع قضايي پاسخگو باشد. وي افزود: مديريت حقوقي نيروي زميني دادخواستي عليه حسن عباسي تهيه کرده و بزودي وي توسط دادگاه احضار خواهد شد تا پاسخگوي اظهارات خود باشد.

پوردستان ادامه داد: گفته‌هاي ايشان سخنان نسنجيده‌اي است که بدون شناخت و آگاهي از شرح وظايف سازمان‌ها و نيروها بيان شده است.

عباسي از ارتش چه در خاطر دارد؟

رئيس کانون بازنشستگان ارتش نيز در نامه‌اي خطاب به عباسي نوشت: شما از رشادتهاي شهيد بابائي و دوران و... پيروزمندان عمليات مرواريد، حماسه‌هاي 34 روزه دانشجويان دانشگاه افسري امام علي (ع) و تکاوران نيروي دريائي در خرمشهر، فداکاريهاي رزمندگان نيروي زميني در بيش از 150 عمليات شبانه و حراست از فضاي کشور توسط نيروي هوايي و پدافند و سقوط ده‌ها هواپيماي دشمن (مانند 77 هواپيما در عمليات والفجر هشت) چه در خاطر داريد ؟!… جداً بايد از گفته‌هاي خويش شرمسار گشته و در پيشگاه خدا و ملت ايران،پاسخگوي اهانت به اين قشر شريف،کم توقع،صادق و خالص باشيد. سرتيپ دکتر اسدالله حيدري در پايان نامه خود تذکر داد: ضمن عذر‌خواهي از ملت بزرگ ايران که سربازان محبوب و جان بر کَفشان را با ناجوانمردي مورد اهانت قرار داده‌ايد، نسبت به اصلاح سخنان منتشره خود اقدام و با مطالعه دقيق تاريخ انقلاب و بيانات بنيانگذار نظام سربلند اسلامي‌و مقام معظم رهبري و فرماندهي کل قوا، من‌بعد رويکردي مناسب را در حوزه نيروهاي مسلح پيشه خود ساخته و از بيان مطالب تفرقه ساز که مورد سوء‌استفاده دشمنان قسم خورده انقلاب قرار گيرد، خودداري نماييد و بدانيد اين صبر، تواضع و متانت ارتشيان غيرتمند، (که فارغ از تمام جناح بنديهاي سياسي و وابستگي‌هاي حزبي مي‌باشند)، تنها در داير? ايمان، اعتقاد و اطاعت محض از ولايت، و تمرکز بر تأمين امنيت مرزهاي کشور بزرگ ايران قابل بررسي و تفسير مي‌باشد. با اين همه بايد ديد آيا اين تئوريسين همه چيز دان(!) حاضر به عذر‌خواهي از ارتشيان مردم مي‌شود يا خير. با توجه به شخصيت وي عذر‌خواهي و پذيرش اشتباه بعيد به نظر مي‌رسد اما شايد براي فرار از محاکمه قضايي هم که شده اين يک بار را حاضر به پذيرش اشتباه شود.


 خبر 

وابستگي احزاب به رانت دولتي در ايران

برنا: عضو سابق حزب کارگزاران سازندگي گفت: احزاب ايراني استقلال مالي لازم را براي ادامه حيات ندارند به همين خاطر کمتر کسي بدون استفاده از رانت‌هاي دولتي توان اداره مالي يک تشکيلات سياسي را دارد. محمد‌هاشمي ‌در رابطه با وضعيت اقتصادي احزاب گفت: تشکيلات سياسي و اقتصادي در ايران با هم متفاوت است. در برخي از کشورها تحول خواهان بدون حضور در مرکز قدرت در معادلات اقتصادي تاثيرگذارند و در برخي ديگر تنها دولتها قطب قدرت اقتصادي هستند و اين‌ها همه به ضريب نفوذ احزاب و تشکل‌ها برمي‌گردد، بدين معنا اين که يک حزب در ساختار سياسي اقتصاد خود چگونه موضوع توسعه اقتصادي را دنبال مي‌کند و سقف تاثيرگذاري خود را تا کجا پيش‌بيني مي‌کند. وي ادامه داد: زيربناهاي عيني احزاب متحول است و وقتي ساختار اجتماعي تغيير مي‌کند، احزاب هم پايدار نخواهند ماند. هاشمي‌با بيان اينکه احزاب تاسيس يا منحل نمي‌شوند بلکه متولد مي‌شوند و مي‌ميرند، گفت: در ايران به جاي احزاب جبهه‌ها متشکل از چند حزب، داراي تاثيرات سياسي و اقتصادي هستند.

گلايه از فضاي امنيتي دانشگاه‌ها

ايلنا: عضو کميسيون آموزش و تحقيقات مجلس با اشاره به نقاط ضعف دولت تدبير و اميد، نسبت به انفعال، رفتار توام با ترس و عافيت‌طلبي مسئولان در واکنش به مداخله‌هاي فراقانوني انتقاد کرد و گفت: روحاني بايد از نزديک با گروه‌هاي مختلف جامعه مرتبط باشد و در جريان خواسته‌هاي مردم و بويژه دانشجويان قرار بگيرد. محمود صادقي با اشاره به برگزاري نشستي با تعدادي از فعالان دانشجويي دانشگاه‌هاي تهران، اعلام کرد: بعد از اين‌که در دولت قبل کساني، برخي از انجمن‌هاي اسلامي‌دانشگاه‌ها و برخي ديگر از تشکل‌هاي دانشجويي را به‌نوعي در اختيار خود گرفتند، با روي کار آمدن دولت جديد، اين انجمن‌هاي اسلامي‌ موفق شدند دوباره با عناوين جديد فعاليت خود را از سر بگيرند و حدود يک سال اوضاع رو به بهبود رفت اما مجدداً فضاي بسته بر دانشگاه‌ها حاکم شد و رفته‌رفته فضاي دانشگاه‌ها به سال‌هاي پيش از دولت يازدهم بازگشت. او با اشاره به صحبت‌هاي فعالان دانشجويي در اين نشست، خاطرنشان کرد: بر اين اساس، فعالان دانشجويي از مجموعه وزارت علوم و مسئولان دانشگاه‌ها اظهار گلايه مي‌کردند و اغلب از اين‌که فضاي دانشگاه‌ها مجدداً امنيتي شده، شکايت داشتند. نماينده مجلس دهم با ابراز نگراني از افزايش مداخله نهادهاي خارج از دانشگاه در مسير فعاليت تشکل‌هاي دانشجويي، تصريح کرد: تشکل‌هاي دانشجويي از نقض حريم دانشگاه‌ها توسط نهادهاي غيرمسئول در دانشگاه، گلايه دارند.

انسجام بي‌نظير فراکسيون اميد

باشگاه خبرنگاران:‌ عضو فراکسيون اميد مجلس درباره انتظارات احزاب اصلاح‌طلب بيرون مجلس از فراکسيون اميد، توضيحاتي ارائه داد. محمد‌علي وکيلي نماينده مردم تهران به موضوع انشقاق در بين اعضاي فراکسيون اميد مجلس، واکنش نشان داد. وي با بيان اينکه پس از انتخابات هيئت رئيسه دائم فراکسيون اميد، بايد شاهد گام‌هاي محکمي ‌در روند فعاليت اين فراکسيون باشيم، بيان داشت: انسجام فراکسيون اميد بي‌نظير است. وکيلي ادامه داد: معتقدم انسجام فراکسيون اميد به مراتب از فراکسيون ولايت بيشتر است. عضو هيئت رئيسه مجلس شوراي اسلامي‌در ادامه با بيان اينکه انتظارات بيرون از فراکسيون اميد حداکثري است، تاکيد کرد: اين حق مردم است که از فراکسيون توقعاتي داشته باشند که اين امر مي‌تواند براي ما فرصت‌ساز باشد که رفع کاستي‌هاي حزب از جمله آنهاست. نماينده مردم تهران با بيان اينکه فراکسيون اميد از سلايق مختلف تشکيل شده است گفت: بنا نيست همه اعضا در فراکسيون اميد به صورت خطي عمل کنند بلکه همه سلايق در اين فراکسيون به رسميت شناخته مي‌شوند.

نبايد هياهوي سياسي منتقدان
دولت را مشغول کند

ايسکانيوز: معاون اول رييس جمهور با حضور در بيمارستان از سيدمهدي طباطبايي استاد اخلاق عيادت کرد. در پي بستري شدن حجت‌الاسلام سيدمهدي طباطبايي عضو شاخص جامعه روحانيت مبارز در بيمارستان، اسحاق جهانگيري معاون اول رييس‌جمهور به ملاقات وي رفت. اين استاد اخلاق در اين ديدار با اشاره به هجمه‌ها عليه دولت خطاب به جهانگيري گفت: اجازه ندهيد هياهوي سياسي منتقدان، دولت را مشغول کند اشتغال و معيشت مردم را در اولويت فعاليت‌تان قرار دهيد. وي با اشاره به سالهاي حضور جهانگيري در مجلس گفت: شما را از قديم و دوراني که درمجلس بوديد به خاطر دارم که بسيار فعال و اهل فکر بوديد. تلاش کنيد امروز هم براي افرادي که استعداد و توانايي دارند فضاي کار و شکوفايي فراهم کنيد. جهانگيري هم با اشاره به مشکلات دولت عنوان کرد: دولت تلاش خود را در اين مسير به کار گرفته است اما فشارها بر روي دولت زياد است. وي از اين استاد اخلاق خواست براي دولتمردان دعا کند.

عربستان به دنبال مخدوش کردن چهره ايران

خانه ملت: عضو هيئت رئيسه کميسيون امنيت ملي و سياست خارجي مجلس نهم گفت: شکايت عربستان و کويت از ايران، يک تلاش فرصت‌طلبانه از سوي حکومت آل‌سعود در عربستان است تا چهره ايران را مخدوش کند. نوذر شفيعي، در خصوص شکايت کويت و عربستان از جمهوري اسلامي‌ايران به دليل آنچه تخطي در نقض حريم دريايي اين کشورها عنوان شده است، اظهار داشت: رعايت حريم سرزميني يک کشور اعم از اينکه در خشکي يا دريا باشد، جزء قواعد آمره بين‌المللي است و همه کشورها بايد آن پايبند باشند.

نماينده مردم ممسني و رستم در مجلس نهم شوراي اسلامي‌بيان کرد: گاهي اوقات ممکن است سهوا چنين اتفاقي بخصوص در جاهايي که مرزها مبهم است، پيش بيايد. موضع‌گيري کشورها در چنين مواقعي بستگي به روابط کلي کشورها دارد؛ يعني اگر کشورها در اين مواقع روابط خوبي با يکديگر داشته باشند، معمولا کشورهايي که حريم‌شان مورد تعرض قرار گرفته، اقدام طرف مقابل را از سر خصومت نمي‌دانند بلکه آن را اقدامي‌سهوي قلمداد مي‌کنند و در نهايت با ارائه يک تذکر، موضوع فيصله مي‌يابد. عضو هيئت رئيسه کميسيون امنيت ملي و سياست خارجي مجلس شوراي اسلامي‌گفت: اين يک تلاش فرصت‌طلبانه از سوي حکومت آل سعود در عربستان است تا چهره ايران را مخدوش کند و در ادامه سياست‌هاي 2 سال اخير اين کشور مرتجع منطقه است.

آژانس بين‌المللي انرژي اتمي
‌ درز اطلاعات محرمانه ايران را رد کرد

جماران: آژانس بين‌المللي انرژي اتمي‌در نامه‌اي قويا با موضوع درز اطلاعات مربوط به اعلاميه اوليه ايران در اجراي پروتکل الحاقي مخالفت و آن را رد کرده است. آژانس بين‌المللي انرژي اتمي‌در پاسخ به نامه‌اي که ايران به آژانس تحويل داد عصر روز جمعه با انتشار بيانيه‌اي اعلام کرد: آژانس نامه‌اي در پاسخ به نامه ايران فرستاد و قويا با موضوع درز اطلاعات مربوط به اعلاميه اوليه ايران در اجراي پروتکل الحاقي مخالفت و آن را رد کرده است. آژانس بين‌المللي انرژي اتمي‌اين هفته‌، نامه‌اي از ايران دريافت کرد که به فاش شدن يک سند و همچنين احتمال درز بخش‌هايي از اعلاميه اوليه‌اي که ايران در اجراي پروتکل الحاقي در اختيار آژانس قرار داده اشاره شده است. نامه اعتراضي ايران روز دوشنبه هفته جاري به آژانس در وين تحويل داده شد. بهروز کمالوندي درباره خبر خبرگزاري آسوشيتدپرس که در آن بخش‌هايي از برنامه بلندمدت غني‌سازي و طرح و توسعه کشورمان که در گذشته در اختيار آژانس قرار گرفته، منتشر شده و گفته بود اصل محرمانه ماندن اسناد براي ما بسيار مهم است. به گفته کمالوندي اگر افشاي اطلاعات و اسناد محرمانه باب شود سندهاي محرمانه ديگري نيز وجود دارد که انتشار آن از نظر فني و امنيتي به مصلحت نيست و بايد جلو اين رويه گرفته شود و به همين علت به آژانس اعتراض مي‌کنيم.


 گفت‌وگوي «مردم‌سالاري» با نعمت احمدي درباره دادگاه عاملان حمله به سفارت عربستان:
 متهمان فعلي آزاد شوند؛ آمران را مجازات کنيد 

گروه سياسي- اميد کاجيان: يکي از سريعترين و در عين حال بي‌سابقه‌ترين پرونده‌هاي امنيتي رسيدگي شد. اما با کمي تفاوت. تفاوتي مثل اينکه اين دادگاه در مجتمع قضايي کارکنان دولت، برگزار واز سويي پاي دادگاه ويژه روحانيت هم به اين قضيه بازشد. اين پرونده چيزي نبود جز پرونده حمله به سفارت عربستان. حمله‌اي که نه فيلم‌هايش از صحنه تاريخ پاک مي‌شود و نه وصف اتفاقات بعد از آن از ذهن ما.

با تمامي اين احوال بسياري برگزاري چنين دادگاهي را بيانگر اثبات فضاي قانونمدارکشورمان به جامعه بين‌الملل، تلقي کردند. از سويي عده‌اي نيز خوش بينانه، برگزاري اين دادگاه را ابزاري براي بازدارندگي تکرار اتفاقات مشابه تعبير مي‌کنند. از همين روي تمام نگاه‌ها به 21 متهمي است که در حمله به سفارت عربستان نقش داشتند و در اين چند روز دادگاه، حرف‌هايشان را زدند و از خود دفاع کردند.

از ظواهر امر هم پيداست که متهمان اکثرا آدمهاي مذهبي، ساده و البته جوان هستند که اسير يک جو زودگذر شده‌اند تا حدي که ممکن است در محاکمه اين افراد تخفيف قائل شوند. هفته گذشته نوبخت سخنگوي دولت نسبت به اين موضوع واکنش نشان داد، و نسبت به تخفيف مجازات اين متعرضان گفته اين اتفاقات به منافع ملي لطمه وارد کرد و بخشي از وقت کشور را گرفت بنابراين همه کساني که مسبب چنين خسارتي در کشور شده‌اند در مقابل قانون و پيشگاه خداوند مسئول هستندو بايد به سزاي اعمالشان برسند. صحبت‌هايي که بيانگر عدم روي خوش نوبخت نسبت به تخفيف مجازات متهمان فعلي است. از همين رو با نعمت احمدي حقوقدان وکيل دادگستري پيرامون اين پرونده به گفت‌وگو نشستيم. نعمت احمدي در گفت‌وگو با مردم‌سالاري مي‌گويد متهمان فعلي بايد آزاد شوند تا آمران حادثه مجازات شوند:

آقاي احمدي اين روزها صحبتي كه درباره محاكمه متهمين پرونده حمله به سفارت عربستان مي‌شود، صحبت تخفيف در مجازات آنهاست.اساسا آيا در چنين پرونده‌اي دليل كافي براي تخفيف در مجازات وجود دارد؟

من اين محاكمه را، محاكمه متهمين و متخلفين اصلي نمي‌دانم، بلكه اين عده عواملي هستند كه به قول خودشان فريب خوردند و اگر هم محكوم شوند در حقيقت كساني محكوم شدند كه در زمان حمله به سفارت به خيال خودشان فكر مي‌كردند كار درستي را انجام مي‌دهند. ما بايد در اين پرونده به دنبال آمران و فرماندهان عمليات باشيم. به هر حال آمران حمله به سفارت بودند كه بزرگترين لطمه را به جايگاه بين‌المللي ما زدند. اما آن افرادي كه در جلوي دوربين‌هاي موبايل بودند، شعار مي‌دادند و آتش مي‌زدند، آدم‌هايي نيستند كه دستور دهنده اصلي اين حملات بر سفارت عربستان باشند. به معناي واقعي اين افراد عده‌اي فريب خورده هستند كه بايد كمكشان كرد.اگر قصد برخورد است بايد اتاق فكر اين عوامل را يافت. ولي مامور كه مامور است!

پس، از گفته‌هايتان پيداست كه شما با تخفيف مجازات متهمان دادگاه فعلي عوامل حمله به سفارت، موافق هستيد؟

من اصلا اين‌ها را مجرم واقعي نمي‌دانم. بايد تمام تصميم گيرندگان واقعي را پيدا کرد. از طريق اين افراد مي‌توان به اطلاعات زيادي دست يافت وشاخه‌هاي اصلي را پيدا كرد. به هر حال حمله به سفارت عربستان مورد انتقاد همه از مقام معظم رهبري تا وزارت امورخارجه قرار گفته است. عربستان اگر ميليارد‌ها دلار در سطح بين‌الملل هزينه مي‌كرد قادر نبود به چنين دستاوردي براي خودش برسد! آنها وقتي شيخ نمر را اعدام كردند، تمام دنيا عليه شان موضع گرفت. ديديم که وي به يکباره کشور ما به عنوان متهم قلمداد شد و عربستاني كه خودش مجرم بود، در مقام طلبكار قرار گرفت. از ديد من كساني که چنين حمله اي را طرح ريزي کردند غم وطن نداشتند.

آقاي نوبخت، نسبت به بحث تخفيف مجازات متهمان دادگاه فعلي حمله كنندگان به سفارت عربستان، از خود واكنش نشان داده و با بيان اينكه حمله به سفارت، خسارات سنگيني به ايران زده،خواستار مجازات اين افراد شده‌اند؛ يعني شما مي‌گوييد كه سخنگوي دولت هم عليرغم اينكه مي‌داند متهمان اصلي،افراد فعلي نيستند چنين اظهارنظري مي‌كند؟ و خواهان مجازات همين متهمان شده است؟

من با نظر آقاي نوبخت مخالف هستم ! اگر جاي آقاي نوبخت بودم، به عنوان سخنگوي دولت اعلام مي‌كردم كه اصلا بايد اين افراد را آزاد كنيد! چرا كه اين افراد در پوسته بيروني قرار دارند و به نوعي تاكيد روي آنها آدرس غلط دادن است. از نظر من اين عده متهم نيستند بلكه مامورين معذوري هستند كه چه بسا با صداقتشان در روز حمله به سفارت، فكر مي‌كردند كه كار درستي انجام مي‌دهند، اما آن كساني كه نشستند و اين حمله را طراحي كردند و دقيقا در مقطعي توانستند عربستان ظالم و آدمكش را در جايگاه مظلومي كه در خانه اش مورد تجاوز قرار گرفته !قراردهند، بايد محاكمه شوند. اتفاقا من برخلاف آقاي نوبخت معتقدم كه بايد به سراغ مغزهاي متفكر اين جريان رفت. حتي آن يك «نفري» هم كه در بين متهمان فعلي، ليدر باقي افراد قلمداد مي‌شود، به نظر مي‌آيد به اراده خود نمي‌توانسته كاري انجام دهد.

آخر مگر مي‌شود در مملكتي كه «ريگي» را از آسمان پايين مي‌كشند، يا منافقين را با آن سازمان‌هاي سري‌اشان معدوم مي‌كنند، خيلي راحت در بعد از ظهر مشهد و سپس شهر تهران به سفارت يک کشور حمله ببرند؟

شما اگر فيلم اين حمله‌ها را ببينيد تصور مي‌كنيد كه انگار اين عده براي تفريح آمده اند و با خيال راحت چنين در و پنجره سفارت را مي‌شکنند.

اگر بنا باشد كه بگوييم چون اين عده متهم اصلي نيستند پس بي گناهند و بايد آزاد شوند يا تخفيف مجازات بگيرند،مطمئنا فشارهاي بين‌المللي عليه دولت و كشور افزايش پيدا مي‌كند؟

دولت براي يكبار هم كه شده، به جاي محافظه کاري، احساس مسئوليت كند و بگويد كه اين افراد، عاملين اصلي نيستند وبايد افراد پشت پرده را معرفي كرد. بزرگ كردن اتهام متهمان فعلي، گول زدن خودمان است! بنابراين من با تخفيف محاكمه اين افراد يا حتي آزادي شان موافقم. ما اگر لايه‌هاي اصلي اين پرونده را دستگير مي‌كرديم ديگر نيازي به متهمان فعلي نداشتيم.

اگر روزي آن متهمان اصلي كه شما مي‌گوييد دادگاهي شدند به نظرتان در قبال آنها نيز مي‌توان تخفيف در مجازات قائل شد؟

آنها را بايد به اشد مجازات برسانند. چون اين عده اتاق فكري در حد براندازي دولت راه انداختند،شما بياييد قبل از حمله به سفارت عربستان، ارزش دلار، قيمت نفت و جايگاه ايران در سطح منطقه را با بعد از حمله به سفارت عربستان مقايسه كنيد! ببينيد كه جاي كشورمان تا چه ميزان بعد از اين حادثه تنزل پيدا كرد، برنامه‌هاي اقتصادي كه بعد از توافق هسته اي قرار بود آغاز شود تا چه ميزان تحت الشعاع قرار گرفت! كساني كه عمدا به منافع ملي حمله مي‌كنند مطمئنا بايد شديدا مجازات شوند.

فکر نمي‌کنيد، اگر افرادي كه از روي خشم به سفارت عربستان حمله كردند( به اين بهانه كه آنها تنها در جو يك جريان قرار گرفته و يا دستورات را اجرا كرده اند) را مورد عفو قرار داد يا در مجازاتشان تخفيف قائل شد، به معناي توجيه عمل اين عده است؟ از كجا معلوم هر كسي به همين بهانه در آينده دست به اقدامات مشابهي نزند؟

شما معادله را يك مجهولي فرض مي‌كنيد در حالي كه معادله دو مجهولي است كه يك آمر و يك مامور داريم.

در حال حاضر سوال من، مشخصا ماموران حمله است. آمرين بحثشان جداست.به نظر مي‌آيد که نبايد عمل ماموران حمله به سفارت را به همين راحتي توجيه كرد و از گناه مبري دانست.

مامور، فراوان است! بخصوص در جامعه اي كه درصد اشتغال جوانان پايين است و يا شرايط اجتماعي نامطلوب وجود دارد. از قديم گفته اند مامور المعذور! گرفتن و بازداشت ماموران حمله به سفارت يک بحث است و برخورد با اتاق فكرها يک بحث ديگر.

يعني شما معتقديد اين ماموران هيچ گناهي ندارند؟!

آنها صرفا چيزي را كه بهشان گفته شده انجام دادند.


 آب پاکي سفير عراق بر روي دست مدعيان دخالت:
 حضور مستشاران ايراني در عراق بنا به درخواست بغداد بوده است 

سفير عراق در تهران، دو کشور ايران و عراق را عمق استراتژي يکديگر دانست و گفت: هر دو کشور، حفظ ثبات و آرامش در منطقه را خواستارند اما برخي کشورهاي منطقه با پشتيباني غربي‌ها در حال فتنه افروزي‌اند.

جمهوري اسلامي ايران نيز از ابتداي حملات تروريست‌ها در عراق و سوريه خود را در کنار مردم و دولت قانوني اين کشورها قرار داد و سعي کرد با امکانات مستشاري و همچنين ديپلماسي به مقابله با چهره جديد اسلام ستيزي برآيد.

اما با اين حال، کشورهاي حامي تروريست‌ها اين حضور را برنتافته و تمام تلاش خود را به کار گرفتند تا در روابط جمهوري اسلامي ايران با عراق، سوريه، يمن و کشورهاي ديگر اختلال ايجاد کنند. اين نقش در اجلاس اخير اتحاديه عرب به خوبي نمايان شد و شاهد بوديم که اين کشورها، ايران اسلامي را به دخالت در امور داخلي کشورها متهم کردند.

«ايرنا» به سراغ راحج صابر عبود الموسوي سفير جمهوري عراق در تهران به عنوان يکي از کشورهاي عضو اين اتحاديه رفته است تا درباره روابط دوجانبه و اتهامات وارده عليه جمهوري اسلامي ايران توسط برخي کشورهاي منطقه گفت و گو کرده است.

روابط جمهوري اسلامي ايران و عراق را در سال‌هاي اخير چگونه ارزيابي مي‌کنيد؟

من پيش از اين در کشورهاي تاجيکستان و قزاقستان هم سفير بوده ام اما اهميت جمهوري اسلامي ايران کاملا با آن‌ها متفاوت است. ايران همسايه عراق است، مزرهاي طولاني با يکديگر دارند و موقعيت استراتژيک هر دو قابل توجه است.

ايران و عراق روابط تاريخي و فرهنگي ديرينه دارند و ملت‌هاي هر دو کشور از علما و مراجع عظام تبعيت مي‌کنند و به آنها احترام مي‌گذارند.

اين مسايل نوع روابط ايران و عراق را مشخص مي‌کند و باتوجه به اين ديدگاه، ماموريتم را در ايران دنبال مي‌کنم، حساسيت منطقه و بين‌المللي و چالش‌هاي موجود در ايران و عراق و اهميت استراتژيک اين دو کشور براي از بين بردن اين چالش‌ها از ديگر موضوعاتي است که در اين روابط اثرگذار بوده است.روابط دو کشور مبتني بر ديدگاه استراتژيکي است به اين معنا که ايران و عراق عمق استراتژيک يکديگر هستند و هر دو کشور ثبات و آرامش را در منطقه خواستارند.

ايران هميشه کشورهاي منطقه را به ثبات و آرامش دعوت مي‌کند اما متاسفانه برخي کشورهاي منطقه اي با پشتيباني کشورهاي غربي به دنبال فتنه افروزي در منطقه هستند.

ما از روابطمان با جمهوري اسلامي ايران راضي هستيم و هر دو کشور در همه زمينه‌ها همکاري خوبي دارند. مهمترين موضوع اين است که براي پيشرفت روابط، اراده داشته باشيم.

مراجع ديني هم بر گسترش و تعميق روابط دو کشور تاکيد دارند و رهبر معظم انقلاب هم بر حفظ وحدت عراق اصرار و بر گسترش روابط با عراق تاکيد دارند و اين خود عامل مهمي است که مراجع و رهبران ديني نيز خواستار تقويت حکومت مردمي در عراق هستند.

يکي از مشکلات اساسي در عراق، حضور تروريسم است. ارتش و نيروهاي مردمي عراق عمليات‌هاي مهمي عليه تروريست‌ها داشته اند و ايران هم تلاش کرده است با حضور مستشاري خود، به دولت قانوني اين کشور کمک کند، چرا برخي از کشورها از اين رابطه نگرانند؟

دشمنان منطقه تضعيف روابط ايران و عراق را دنبال مي‌کنند، براي همين است که براي آنها خوشايند نيست ايران در کنار عراق باشد. حمايت ايران نقش تاريخي و مهمي دارد تا عراق سرپا بايستد و اين اقدام، همه نقشه‌هاي آنها را به هم ريخته است و براي همين سعي مي‌کنند که با ايران دشمني کنند. تروريسم و خشونت در منطقه گسترش يافته است تا منطقه بر اساس طايفه گرايي و تعصبات مذهبي تقسيم بندي شود. آنها نمي‌خواهند منطقه پيشرفت کند و ثبات داشته باشد و با اين که رهبر معظم انقلاب تاکيد کرده‌اند که نمي‌خواهيم بمب هسته‌اي داشته باشيم، ايران را به بهانه هسته‌اي تحت فشار قرار داده‌اند. آنها هم مي‌دانند که ملت ايران و عراق از نظرات رهبران ديني تبعيت مي‌کنند، آنها به اين بهانه مي‌خواستند جلوي پيشرفت ايران را بگيرند اما خيلي غافلگير شدند که ايران حتي بعد از تحريم‌ها نيز پيشرفت علمي چشمگيري داشت.

ايران کشوري بزرگ است که توانست در مذاکره با 6 کشور بزرگ به آنچه که مي‌خواست برسد و اين بالطبع براي آنها خوشايند نيست. نمي‌خواهند هيچ کشوري از مظلومان دفاع کند، به اسم حقوق بشر نيرو مي‌فرستند تا مردم را در منطقه بکشند. چه کسي نمي‌داند که منافقان در عراق مرتکب چه جناياتي شده اند؟ حتي به صدام کمک مي‌کردند تا مردم عراق را بکشند. همين کشورهاي اروپايي به بهانه حقوق بشر از آنها حمايت مي‌کنند، مردم را مي‌کشند و آنها نيز حمايت مي‌کنند. وقتي که مردم عراق عليه نظام صدام برخاستند آنها کمک کردند تا صدام اين مردم را از بين ببرد و صدها هزار نفر را کشتند به بهانه اين که عليه نظام شورش کرده‌اند. مردم سوريه هم حکومت خود را انتخاب کردند اما چون براي آنها خوشايند نبود، نيروهايي را اعزام کردند تا مردم را قتل عام کنند. مردم يمن هم مي‌خواستند که آزاد باشند اما با حملات هوايي، هر روز مردم را مي‌کشند. فلسطيني‌ها هم هر روز کشته مي‌شوند و سرزمين آنها غصب مي‌شود اما آنها نگاه مي‌کنند. سيد حسن نصرالله از سرزمين خود دفاع مي‌کند اما از نظر آنها تروريست است و بايد از بين برود، از مرزهايش دفاع مي‌کند تا تروريست‌ها وارد نشوند اما آنها او را متهم مي‌کنند.

از هزاران کيلومتر آن طرف تر وارد سوريه شده‌اند اما مي‌گويند سيد حسن امنيت منطقه‌اي ما را تهديد مي‌کند. نيروهاي مردمي که مانع سقوط عراق شد را تروريست مي‌نامند و معتقدند که بايد از بين بروند چون همه نقشه‌هاي آن را از بين بردند. اگر نيروهاي مردمي و ارتش عراق با حمايت‌هاي جمهوري اسلامي ايران نبود تا کنون عراق سقوط کرده بود و اگر عراق سقوط کند همه کشورهاي منطقه سقوط خواهند کرد و در همه کشورهاي منطقه هرج و مرج ايجاد مي‌شود.

اين تصميم ايران در حمايت از عراق به خاطر شرايطي که وجود دارد، بايد تشکر شود يا بايد مورد تنبيه قرار گيرد؟ ايران وقتي حمايت کرد و باعث شد تکريت را آزاد کنيم، تکريت به اهالي آنجا واگذار شد و هيچ دليل طايفه‌اي نبود.

وقتي انبار آزاد مي‌شود و به مردم تحويل داده مي‌شود، هيچ انگيزه مذهبي وجود نداشت و اگر موصل آزاد شود هم اين شهر به مردم آنجا واگذار خواهد شد. اما برخي از کشورها مي‌گويند که در ساسپيکو اشتباه کرديم و بايد مرزها بر اساس قوم و مذهب تعيين مي‌شد و نقشه‌هاي خبيثي براي منطقه دارند.

اينها عواملي است که باعث مي‌شود عليه ايران، عراق و سوريه توطئه کنند چون در برابر نقشه‌هايشان ايستاده‌اند. افتخار مي‌کنيم که اولين کشوري هستيم که در خط مقدم مبارزه با تروريسم ايستاده‌ايم و موفقيت‌هاي زيادي کسب کرده‌ايم. عراقي‌ها به شجاعت و وطن دوستي و تبعيت از مرجعيت معروف هستند و فکر مي‌کنم همه در آزادسازي فلوجه شگفت زده شدند.در ابتدا ما را از عمليات در فلوجه بر حذر مي‌داشتند و مي‌گفتند جنگ سختي در فلوجه خواهيد داشت. فراموش کردند که آن جا ملتي داريم که با همه قدرتش مي‌جنگد تا سرزمينش را پس بگيرد و واقعا هم اينگونه شد که توانستيم در چند روز و با کمترين هزينه فلوجه را آزاد کنيم. اين مساله دوستانمان را خشنود و دشمنانمان را ناراحت کرد.

انشاءالله براي موصل هم آنها را غافلگير خواهيم کرد و عليرغم وضعيت پيچيده اقتصادي و امنيتي عراق، موصل را آزاد مي‌کنيم. من با اطمينان مي‌گويم اگر آنچه که در عراق رخ مي‌داد، در کشوري ديگر اتفاق مي‌افتاد، آن کشور تجزيه مي‌شد.

در اتحاديه عرب مطرح شد که ايران در امور داخلي عراق دخالت دارد و حضور مستشاران نظامي ايران را هم در اين راستا مي‌دانند.

ايران تعدادي مستشار در عراق دارد همچون کشورهاي ديگر، که با درخواست حکومت عراق بوده است. ما هيچ وقت حمايت ايران را در همه مراحل تاريخي عراق فراموش نمي‌کنيم چرا که مي‌تواند از صلح و آرامش در عراق حفاظت کند.

آنهايي که مي‌گويند ايران در امور عراق دخالت مي‌کند اصلا صحت ندارد، کشورهاي منطقه همچون خانواده و يک پيکر مي‌مانند که اگر در قسمتي جراحتي ايجاد شود، اين درد به همه بدن سرايت مي‌يابد.

ايران هميشه نقش خيلي خوبي در امنيت عراق داشته است و اميدواريم برادرانمان در کشورهاي ديگر نقشي همچون ايران داشته باشند. ما کشورهاي اسلامي راهي جز گفت‌وگو و همکاري نداريم. در ابتدا که جنگ سوريه شروع شد، هم ما و هم ايران هشدار داديم که اين موضوع با جنگ و راه حل نظامي حل نمي‌شود اما هيچ کسي گوش نکرد و اصرار داشتند که حضور نظامي داشته باشند. هشدار داديم که وضعيت پيش آمده در سوريه به کشورهاي ديگر سرايت مي‌يابد و الان نشانه‌هاي آن را مي‌بينيم.

الان تازه بيدار و آگاه شده اند و به دنبال حل مساله سوريه برآمده اند اما متاسفانه تروريسم به کشورهاي خودشان منتقل شد.

اگر با يکديگر گفت و گو نداشته باشيم و به دنبال يک راه حل نباشيم، قطعا ضرر خواهيم کرد. آنچه که بر امت اسلام آمده است، اسلام عزيز را متهم به تروريسم کرده اند، ديني که دين برادري و محبت است، متاسفانه مسلمانان را به دست مسلمانان مي‌کشند و اين کافي است که بفهميم که اين خطر چقدر مي‌تواند منطقه را تهديد کند.


 «شوال و امام صادق عليه‌السلام»(18) 
نويسنده : سيدرضا اکرمي

1) درباره رئيس مذهب و مکتب امام صادق عليهاسلام مجال سخن بسيار داريم چون کارنامه بالا براي حضرت در 34 سال امامت حضرت وجود دارد. بدين جهت عرض مي‌کنم نام حضرت «جعفر» مي‌باشد که در بين نام‌هاي «محمد و علي و حسن و حسين» ويژه مي‌باشد، آن چنان که نام امام بعدي «موسي» است. جعفر نام نهر وسيع و بزرگ مي‌باشد و تراوشات فکري و علمي حضرت بسيار بسيار مي‌باشد. حضرت تنها امامي است که عصر تلخ امويان و تلخ‌تر عباسيان را از نزديک ديده و از هر دو آسيب ديده است. امام آخرين امامي است که در «جنه‌البقيع» از نسل امامان به خاک سپرده شده است و تشييع جنازه شکوهمندي براي حضرت انجام گرفت که نوشته‌اند در کنار تشييع جنازه امام مجتبي و امام علي‌بن الحسين و امام باقر عليهم‌السلام و ورود اهل بيت امام حسين به مدينه بعد از کربلا، برترين و بالاترين مي‌باشد و ابوهريره عجلي قصيده‌اي در تشييع جنازه حضرت سرود که در کتب آمده است.

2) حضرت صادق عليه‌السلام را «شيخ الائمه» لقب داده‌اند چون 65 سال زيست و ديگر امامان بين «25 تا 63» زيستند و حضرت توانست حوزه علميه پدر را به دانشگاه عظيم چهار هزار نفري تبديل نمايد و از هيچ امامي چون حضرت، آثار علمي و فرهنگي و فقهي نداريم و بدين جهت وي را «موسس مذهب جعفري» لقب داده‌اند. در مکتب امام عمده مسائل فکري و فرهنگي و فقهي و اجتماعي «جهاد کبير و اکبر» مورد بررسي و واکاوي قرار گرفت و 370 هزار روايت از امام و شاگردان وي نقل شده است.

3) حضرت را «صادق» لقب داده‌اند، چون در فرزندان امام هادي، جعفر نام داشت که کارنامه کاذب دارد و با دربار عباسي حشر و نشر داشت و هرزه‌گرا بود و پس از شهادت امام عسگري، ادعاي نيابت داشت و از خليفه مي‌خواست او را به رسميت بشناسد.

4) نوشته‌اند 400 تاليف در عصر حضرت به رشته تحرير درآمد و با توجه به ممنوعيت کتابت حديث و بکارگيري قلم، کاري جديد و اثري ارزشمند مي‌باشد که به نسل‌هاي بعدي آن احاديث و نوشته‌ها رسيده است. کتاب نفيس «جامع الاحاديث الشيعه» که به دستور مرحوم آيت‌الله بروجردي تاليف شد و «دائره‌المعارف» ارزشمند مي‌باشد.

5) در دوران امامت 34 ساله امام صادق عليه‌السلام، تقابل عباسيان و امويان را در شهرهاي عراق و شام داريم که «ابومسلم خراساني و ابوسلمه خلال» نام و آوازه مهم دارند و مبارزات آنان نيز خواندني مي‌باشد. روزي «سدير صيرفي» به امام عرضه داشت، چرا قيام نمي‌کني، امام فرمود، يار و ياور ندارم، سپس امام با سدير به خارج مدينه رفتند، در بين راه به گله گوسفندان برخوردند، امام فرمود آنها را بشمار و شماره کرد و هفده بزغاله بودند، امام فرمود، اگر به عدد اين بزغاله‌ها ياور داشتم قعود و نشستن «لما وسعني القعود» شايسته‌ام نبود. داستان هارون مکي تنوري و مرد خراساني که مي‌گفت پانصد هزار ياور در خراسان خواهي داشت، در تاريخ خواندني مي‌باشد.

6) امام به «مفضل بن عمر» وجهي داد و فرمود، هرگاه بين دو نفر از شيعيان مشاجره‌اي ديدي که جز با پول حل نمي‌شود، از اين پول براي حل اختلاف استمداد نما و به تنازع خاتمه ده.


 ازهردري‌خبري 

نگاه مثبت شوراي نگهبان به انتخابات الکترونيک

ايسنا: سخنگوي شوراي نگهبان با تأکيد بر اينکه نگاه شوراي نگهبان از ابتدا به انتخابات الکترونيک مثبت بوده است، گفت: شوراي نگهبان از انتخابات الکترونيک استقبال مي‌کند. عباسعلي کدخدايي، در رابطه با ارسال نامه‌اي از سوي وزارت کشور به شوراي نگهبان مبني بر کارشناسي انتخابات الکترونيک، گفت: نامه‌اي که از وزارت کشور به شوراي نگهبان ارسال شده، نامه تقاضاي برگزاري جلسات کارشناسي بين کارشناسان وزارت کشور و شوراي نگهبان در رابطه با بحث انتخابات الکترونيک است و چيز ديگري مطرح نکرده‌اند. سخنگوي شوراي نگهبان تصريح کرد: اين کار هم اکنون در دستور کار معاونت اجرايي و امور انتخابات شوراي نگهبان قرار گرفته است. اميدواريم اين جلسات هرچه زودتر برگزار شود و بتوانيم نتيجه نهايي را هم اعلام کنيم. کدخدايي در رابطه با نگاه شوراي نگهبان به انتخابات الکترونيک، اظهار کرد: نگاه شوراي نگهبان از ابتدا به انتخابات الکترونيک مثبت بوده است. آمادگي کامل هم در اين زمينه داشته است و دارد. شوراي نگهبان سال‌ها قبل از وزارت کشور، بحث الکترونيک را در تجميع آراء انجام داده است اما برگزاري انتخابات الکترونيک مستلزم پيش‌بيني زيرساخت‌ها، اصلاح قوانين و مقدمات ديگري است که متأسفانه اينها در گذشته محقق نشده بود. وي با بيان اينکه شوراي نگهبان از انتخابات الکترونيک استقبال مي‌کند. افزود: اميدواريم که هرچه زودتر اين امکانات و اقدامات اوليه آماده شود، قوانين اصلاح و زيرساخت‌ها فراهم شود و بتوانيم هرچه زودتر انتخابات الکترونيک را داشته باشيم.

بررسي پرونده‌هاي مسکوت در کميسيون اصل نود

برنا: نماينده مردم رباط‌کريم در مجلس گفت: امروز درحال کامل شدن ساختار کميسيون اصل90 با انتساب رييس،دبير و ديگر اعضاي آن هستيم و پس از شکل‌گيري کامل ساختار کميسيون مربوطه، قطعا پرونده‌هاي مسکوت مانده نيز مورد برررسي قرار خواهند گرفت. حسن نوروزي نماينده مردم رباط‌کريم در مجلس شوراي اسلامي درباره تعدد موسسه‌هاي مالي و اعتباري و غيرقانوني بودن آنها گفت: در بين نهادهاي رسيدگي دو عنصراصلي تقنين و نظارت وجود دارد. امروز ما به دنبال اصل نظارت و تحقق صحيح آن هستيم. ما وظيفه داريم براي امنيت بخشي به کشور به صورت شرعي و قانوني، مسائلي را که در قانون به طور مشخص از حق مردم سخن گفته شده را مورد حمايت خود قرار خواهيم داد. وي با اشاره به مغفول ماندن تعدادي از پرونده‌ها از دوره قبل مجلس در کميسيون اصل90 ادامه داد: درآن دوره سرانجام کميسيون اصل 90مشخص نبود. امروز درحال کامل شدن ساختار کميسيون اصل90 با انتساب رييس،دبير و ديگر اعضاي آن هستيم و پس از شکل‌گيري کامل ساختار کميسيون مربوطه، قطعا پرونده‌هاي مسکوت مانده نيز مورد برررسي قرار خواهند گرفت. نماينده مردم رباط کريم به پيشينه بحث موسسات مالي و اعتباري در مجلس تاکيد و اظهار کرد: من از دوره مجلس هشتم معتقد بودم، رشد موسسات مالي و اعتباري خارج از بانک مرکزي، حتي با داشتن مجوز مي‌تواند از دلايل عمده رشد تورم و ايجاد تنش در اقتصاد کلان کشور باشد. رشد موسسه‌هايي که تنها به سودآوري بيشتر مي‌انديشند و همان موسسه‌هاي نزول‌خواري هستند که در کنار اسم اسلام و زيرپرچم ائمه رشد و توانسته اند اعتماد عده‌اي را جلب کنند.


 چهره روز 

در برنامه‌هاي توسعه بعد از انقلاب

انحراف وجود داشته است

گروه سياسي: برنامه‌هاي توسعه اقتصادي، اجتماعي و فرهنگي جمهوري اسلامي ايران، به مجموعه برنامه‌هاي ميان مدتي گفته مي‌شود که به صورت پنج‌ساله و توسط دولت وقت تنظيم مي‌شود و به تصويب مجلس شوراي اسلامي مي‌رسد. در دوران جنگ تحميلي برنامه توسعه به علت تمرکز تمامي نهاد‌ها براي مقابله با دشمن و حفظ خاک کشور اجرايي نشد. بعد از پايان جنگ برنامه توسعه اول از سال 69 تا 73 نوشته شد و از آن زمان تاکنون 5 برنامه توسعه نوشته شده است که به عقيده برخي از کارشناسان اين برنامه‌ها الزاما هميشه موفق نبوده است. نائب رئيس کميسيون برنامه و بودجه مجلس با اعتقاد بر وجود انحراف در برنامه‌هاي توسعه بعد از انقلاب، نبود جدول مصارف و هزينه‌ها را از ايرادات وارده به برنامه‌هاي توسعه مي‌داند و حال که نوبت به برنامه ششم توسعه است تاکيد مي‌کند که بيشترين دغدغه دراين برنامه بايد تحريک توليد ناخالص داخلي ، بهره‌وري و سرمايه‌گذاري باشد.

جهانبخش محبي‌نيا به ايسنا گفت: برنامه ششم توسعه که لايحه آن در اواخر مدت فعاليت مجلس نهم به مجلس ارائه شد، يک بدشانسي آورد و آن اين‌که با تحولات سياسي در حوزه کلان يعني پايان مجلس نهم و شروع به کار مجلس جديد مواجه شد.

وي افزود:‌از طرفي نگاه‌هاي هيجاني به توسعه باعث شده در برنامه توسعه بخواهند مواردي را بگنجانند که در بازه زماني پنج ساله نمي‌تواند جوابگو باشد. بر همين اساس دولت لايحه دائمي شدن احکام برجام را به مجلس داد که مجلس نهم آن را تصويب کرد اما شوراي نگهبان نسبت به الحاق هفتاد ماده به لايحه دولت ايراد گرفت تا اين‌که اين لايحه مجددا در مجلس اصلاح شد و بسياري از مواد آن حذف، ادغام يا تجميع شد تا مواد الحاقي به اين لايحه منطق خاص خود را داشته باشد.

وي معتقد است: در همه برنامه‌هاي توسعه بعداز انقلاب به ويژه برنامه‌هاي سوم و چهارم و پنجم ما شاهد انحراف بوده‌ايم. طبق قانون برنامه‌هاي پنج ساله بايد در برگيرنده اهداف سياسي و اجتماعي کلان باشد اما حتما بايد جدول مصارف و هزينه‌ها در آن وجود داشته باشد در حاليکه از برنامه دوم به بعد به اين موضوع توجه نشده و مجالس گذشته هم به اين امر قانوني بي‌توجهي کرده‌اند و اين يکي از ايرادات اصلي است که به همه برنامه‌هاي توسعه وارد است.

نماينده مردم مياندوآب در مجلس خاطر نشان کرد: هم‌چنين ما برنامه‌هاي توسعه را در قالب آرمانکده‌هايي مي‌بينيم و اهداف و نه فعاليت‌ها را براي نحوه رسيدن به اين برنامه‌ها پيش‌بيني مي‌کنيم و در واقع بخشي از فعاليت‌ها و مکانيزم‌هايي لازم براي دستيابي به اهداف را موکول به آيين‌نامه‌هاي اجرايي برنامه‌هاي توسعه مي‌کنيم. اين در حالي است که آيين‌نامه‌هاي اجرايي نمي‌توانند حکم برنامه را دقيقا پياده کنند و در برخي مواقع هم با محدوديت‌هايي از سوي هيأت تطبيق مصوبات مواجه مي‌شوند؛ چرا که آيين‌نامه‌هاي اجرايي نمي‌توانند ظرفيت رفع نواقص تقنيني را داشته باشند.وي با بيان اين‌که «پيش از انقلاب پنج برنامه عمراني در کشور اجرايي شد» يادآور شد:‌بعد از انقلاب تا حدي در برنامه سوم توسعه توفيقاتي داشتيم؛ چراکه رشد اقتصادي و جذب سرمايه‌گذاري در حدقابل قبول بود. البته دليلش تاحدي متوجه درآمدهاي برآمده از پول نفت بود و مديريت بهره‌وري هم در آن اثر داشت. وي با تاکيد بر اين‌که «برنامه‌هاي پنج‌ساله بايد منبعث از سياستگذاري‌ها باشند» ادامه داد: در برنامه ششم بيشترين دغدغه ما بايد تحريک توليد ناخالص داخلي، بهره‌وري، سرمايه‌گذاري و گرايش به سمت صنايع برتر احياي بخش کشاورزي و توجه به بخش‌هاي درمان، رفاه و معيشت و تامين اجتماعي باشد.اين نماينده مجلس هم‌چنين صيانت از انرژي‌هاي فسيلي مثل نفت و گاز، حرکت به سمت انرژي‌هاي نو، صيانت از آب، مديريت شهري، توجه به اشتغال، مبارزه با رکود و تحريک رشد اقتصادي را از موضوعات مهم و قابل توجه در برنامه ششم توسعه دانست. وي در پايان ابراز اميدواري کرد که برنامه ششم به گونه‌اي تهيه، تصويب و ارزيابي شود که بتوان در هر زمان نسبت به ارزيابي عيني از احکام و ميزان تحقق آن اقدام کرد.


 گزارش تحليلي «مردم‌سالاري» از ظهارنظرهاي محمود احمدي‌نژاد:
 فرار رو به جلو با مظلوم‌نمايي 

گروه سياسي- محبوبه شعاعي: «مرا فراماسونر، انجمن حجتيه، ضد ولايت فقيه و جادوگر ناميدند. امسال تخريب‌ها عليه احمدي‌نژاد غوغا مي‌شود. تلاش مي‌کنند که رقيب شان رد صلاحيت شود تا خودشان به تنهايي در صحنه بمانند.» گرچه اين روزها هنوز زمان تبليغات انتخاباتي براي سال آينده نرسيده است اما محمود احمدي‌نژاد فعال‌تر از سالهاي قبل به سفرهاي استاني مي‌رود و حرف‌هاي جالبي مي‌زند! حرف‌هايي که با عملکرد هشت ساله او در دوران رياست جمهوري‌اش زمين تا آسمان فرق دارد. او که به تازگي در حسينيه ارشاد مشهد بين مردم صحبت کرده است، نکاتي را مطرح کرده که بسيار جالب توجه است. احمدي‌نژاد طوري فسادهاي دو دولت نهم و دهم را تطهير مي‌کند که انگار اختلاس 3000 ميليارد توماني، گم شدن دکل نفتي، زمين خواريها و تولد بابک زنجاني، در کشور لي‌لي‌پوت‌ها رخ داده است. در طول سه سال گذشته آنقدر فساد در دولت نهم و دهم کشف شده که اگر بخواهيم از آن‌ها بگوييم مي‌شود مثنوي هزار من کاغذ. بد نيست بخش مهم صحبتهاي رئيس دولت به اصطلاح مهرورزي را مرور کرده و صحت و سقمش را بررسي کنيم.

مساله اول

احمدي‌نژاد: «برخي از افراد زماني که با مردم صحبت مي‌کنند انگار با کودکان حرف مي‌زنند. به اين دليل نيازمند تبيين دقيق از انقلاب اسلامي ‌هستيم. با گذشت 37 سال با آوردن اسم آزادي برخي رو ترش مي‌کنند. آزادي انسان‌ها مقدس است و پيامبران براي آزادي آنان آمدند.در 7 تا 8 سال گذشته برخي انقلاب را تمام شده مي‌دانند. متاسفانه لفظ انقلاب برخي را به اشتباه مي‌اندازد اين در حالي است که انقلاب اسلامي‌ايران نسبت به ديگر انقلاب‌هاي جهان بسيارمتفاوت است. منظور از انقلاب اسلامي‌تحول درون انسان‌ها وطي کردن مسير کمال براي جامعه بشري است. انقلاب ايران، محصول عقده‌هاي فروخورده و فشار و فقر نبود و تنها محصول خداخواهي ملت ايران بوده است. در حال حاضر با گذشت 37 سال از انقلاب، اين موضوع بسيار عميق تر از سال 57 بر دل ملت است.»

هنوز يادمان نرفته است که بعد از انتخابات سال 88، احمدي‌نژاد در حالي که شالي به گردنش انداخته بود پشت تريبوني در ميدان وليعصر، طرفداران رقيب را خس و خاشاک خطاب کرد و حقوق شهروندي ملت ايران را زير پاهايش له کرد و از سوي ديگر يکي از وجوه آزادي، آزادي بيان است. بسياري از رسانه‌هايي که همراه دولت بودند موفق به دريافت يارانه بسيار بالا مي‌شدند. از طرفي رسانه‌هاي منتقد با قطع يارانه مواجه مي‌شدند.

مساله دوم

احمدي‌نژاد: «نظام سلطه معتقد است که ايران نمي‌تواند کشورخود را اداره کند و با تراشيدن دشمن‌هاي بيروني سعي دارد مردم را از موضوعات داخلي غافل کند. متاسفانه برخي از افراد داخلي نيز همين فکر را دارند. اصل انقلاب سلطه را نمي‌پذيرد. امام خميني (ره) فرمودند؛ آمريکا همان شيطان است؛ زيرا شيطان نيز از پذيرش برخي موارد سر باز مي‌زند. ريشه تمامي‌مفاسد دنيا اين است که عده‌اي خود را بالاتر از بقيه مي‌دانند.»

هنوز دو ماه نگذشته است از زماني که مشخص شد در دولت نهم، اقدام به خريد اوراق قرضه از يکي از بانکهاي آمريکايي شده است. خريدي که باعث شد 2 ميليارد دلار از داراييهاي ايران در آمريکا بلوکه شود. رييس کل بانک مرکزي درباره اين خريد گفته است: «متاسفانه در دولت گذشته به رغم هشدارهاي دلسوزانه کارشناسان و مديران بانک مرکزي مبني بر پرهيز از سرمايه‌گذاري روي اوراق بهادار دلاري و اينکه اين رفع ممنوعيت دائمي ‌نيست، اين اوراق را خريداري کردند و اينگونه زمينه تضييع حقوق ملت ايران را پديد آوردند. هشدارهاي کارشناسان صحيح بود و متاسفانه در سال 1387 مجددا قانون ممنوعيت مبادلات دلاري با ايران برقرار شد و بانک‌هاي آمريکايي از نقل و انتقال وجوه دلاري و تبادلات دلاري با ايران منع شدند؛ علاوه بر اين دستور اجرايي 13599 که مبني بر توقيف دارايي‌هاي ايران در آمريکا بود نيز در سال 1391 صادر شد.» حميد بعيدي‌نژاد مديرکل سياسي و امنيت بين‌الملل وزارت امور خارجه گفته است؛ اصولا اقدام سرمايه گذاري توسط مسوولان وقت بانک مرکزي ايران که به خريد اوراق قرضه دولتي آمريکا به‌عنوان يک کشور متخاصم انجاميد با سياست کلان ايران هماهنگ نبوده است، به‌ويژه که در همان زمان پرونده‌هايي در آمريکا عليه ايران مطرح بود و اصلاحيه قانون جديد مصونيت دولت‌ها در آمريکا، امکان ضبط اموال دولت‌ها براي پرداخت به قربانيان آمريکايي را مجاز شناخته بود.» اين اتفاق چيزي جز تمايل احمدي‌نژاد براي برقراري ارتباط با آمريکا را نشان نمي‌دهد و در تناقض کامل با صحبت‌هاي شعارگونه او است.

مساله ‌سوم

احمدي‌نژاد: «در حال حاضر نمي‌خواهم عملکرد و گزارشي ارائه دهم. اما بايد يادآوري کنم که اين دولت بيشترين هجمه و فشار را در طول تاريخ تحمل کرده است. يک جريان عليه خط امامت در طول تاريخ و صدر اسلام فعال هستند و همين جريان نيز اين هجمه را عليه دولت‌هاي نهم و دهم ايجادکردند. يعني دولت‌هاي نهم و دهم هيچ نقطه سفيد و عملکرد مثبتي نداشت؟ تمامي‌تهمت‌ها از جمله ضد ولايت فقيه بودن، بهايي بودن و غيره را به اين دولت زدند. مشکل اين جريان‌ها با احمدي‌نژاد نيست، من که کسي نيستم و تنها سرباز کوچک ملتم. اين هجمه منظور ديگري دارد.»

سوال اين است که چرا احمدي‌نژاد درباره تخلفات و فسادهاي صورت گرفته در دو دولتي که خود سکاندار آن بود، سخني به ميان نياورده است؟ فارغ از آن، به زعم بسياري از صاحبنظران سياسي، خرافات يکي از رکن‌هاي اصلي کشورداري در دوران احمدي‌نژاد بود. او کسي است که معتقد بود‌ هاله‌اي نور در دور سرش تشکيل شده (که به خاطر غيرقابل باور بودنش، بعدها آن را تکذيب کرد) و او نظرکرده‌اي از سوي خداست. ارديبهشت ماه سال 90 خبري منتشر مي‌شود که مي‌گويد نيروهاي اطلاعاتي نسبت به مراودات يك جريان خاص انحرافي در دولت با برخي از رمالان و جن‌گيرها اطلاعاتي به دست آورده است. در همين زمان مطرح مي‌شود که چهار گروه «فرقه‌هاي رمالي، عرفاني، رسانه‌اي و رانتخوار» با افرادي در دولت در ارتباط هستند. اين درحالي است که نام اسفنديار رحيم مشايي که به عنوان پدرخوانده جريان انحرافي در دولت دهم بود، بار ديگر به خاطر خرافاتش بر سر زبانها افتاد. به طوري که حتي بعد از دستگيري يکي از جن گيران(!) او به ارتباط با نزديکان دولت اعتراف کرد.

مساله چهارم

احمدي‌نژاد: «بيانات مقام معظم رهبري درباره دولت‌هاي نهم و دهم را «بزرگترين افتخار» براي خود مي‌دانم. با نزديک شدن به انتخابات دوباره هجمه و تهمت‌ها دو چندان مي‌شود. انسان هوشمند بايد متوجه باشد که دلايل اين هجمه‌ها ‌چيست. اين جريان‌ها مي‌خواهند اصل انقلاب و رهبري را تخريب کنند. متاسفانه برخي از افراد نيز در دام آن‌ها افتاده‌اند.» اگر به آرشيو اخبار و يا حتي به حافظه تاريخي مان رجوع کنيم، مي‌رسيم به يازده روز غيبت احمدي‌نژاد از پست رياست جمهوري. 28 فروردين 1390، خبر استعفاي حيدر مصلحي از سمت وزارت اطلاعات همراه با متن موافقت محمود احمدي‌نژاد با آن در خبرگزاري‌ها منتشر مي‌شود. اما بعد از مدتي مشخص مي‌شود رهبر با اين استعفا و همچنين با موافقت آن توسط رئيس دولت مخالف است و از مصلحي خواسته است در جايگاه خود بماند. با گذشت مدتي، رسانه‌ها از عدم شرکت رئيس‌جمهور در جلسات کابينه و همچنين ساير برنامه‌هايش خبر دادند که ناظران آن را نشانه اعتراض احمدي‌نژاد به رهبر انقلاب تفسير کردند. اين کار در تاريخ رياست جمهوري ايران به شکل کاملا پررنگي ثبت شده است و از آن به قهر احمدي‌نژاد ياد مي‌شود. به طوري که او يازده روز در دفتر کارش حاضر نشد و به گفته محمدرضا باهنر نايب‌رئيس وقت مجلس، در اين ماجرا احمدي‌نژاد قصد استعفا داشت اما در نهايت به اين نتيجه رسيد که بهتر است به کار خود ادامه دهد! و جالب اينجاست احمدي‌نژاد همچنان درگير خودبزرگ بيني است و طوري وانمود مي‌کند که انگار اصل انقلاب با اسم وي گره خورده است!اما زهي خيال باطل، نام احمدي‌نژاد با فساد و قطعنامه‌هاي ظالمانه عليه ملت ايران گره خورده است.

مساله پنجم

احمدي‌نژاد: «تمامي‌ثروت اين افراد يک صدم يک نفر از افراد دولت جديد نمي‌شود! اين موضوع مشخص مي‌کند چه کسي براي خود تلاش مي‌کند و چه کسي تمامي تلاش خود را براي مردم دارد!»

در جواب اين صحبت احمدي‌نژاد بد نيست اشاره اي کنيم به مختصري از فسادهاي دولت نهم که گل سر سبدش اختلاس 3000 ميلياردي است. اختلاسي که تاريخ اختلاسها در ايران را به دو بخش، قبل و بعد از خود تقسيم کرد! درست است که اطرافيان احمدي‌نژاد آنچنان ثروتمند نبودند اما بعد از رسيدن به قدرت، ثروتشان به قدري زياد شد که ديگر حتي قابل مقايسه با ثروتمندان اول کشورها هم نيست. سوال اين است که وقتي گفته مي‌شود خزانه کشور در زمان احمدي‌نژاد خالي شد، دقيقا هزينه کرد اين پولها در کجا صورت گرفت؟ سال 88 غلامحسين کرباسچي از محصولي، علي‌آبادي و سعيدلو به عنوان سه تن از اعضاي هيئت دولت احمدي‌نژاد ياد کرد که ثروت آنها بيش از تمامي‌وزرا و روساي جمهوردولت‌هاي گذشته است. او همچنين با اشاره به مفقود شدن 300 ميليارد تومان از بودجه شهرداري در دوره خدمت احمدي‌نژاد گفته است: «هيچ سندي مبني بر چگونگي هزينه کرد اين مبلغ هنگفت وجود ندارد اما شوراي شهر و مجلس هم خط با شهرداري تهران اجازه ندادند که تحقيق و تفحص براي پيدا کردن اين مبلغ انجام شود. اين در حالي است که تحقيق و تفحص مذکور در کميسيون‌هاي مجلس هفتم به تصويب رسيده بود اما برخي از دوستان احمدي‌نژاد مانع از انجام آن شدند.ما هم اگر بخواهيم دزد بگيريم بايد راجع به حضور پسر آقاي احمدي‌نژاد در شستا و معاملات اقتصادي‌شان در کيش تامل کنيم. علاوه بر موضوع مفقود شدن 300 ميليارد تومان در شهرداري تهران، آقاي احمدي‌نژاد بايد توضيح بدهد که چرا مبلغ 160 ميليون تومان از بودجه شهرداري را در شب پيروزي‌شان در انتخابات رياست جمهوري، هزينه کرده و به مردم شيريني داده‌اند. پس از افشاي اين مسئله، آقاي سعيدلو به سرعت آمدند و اين پول را به شهرداري بازگرداندند.»

تمام اين صحبتها فارغ از 520 اتهام فسادي است که به شخص احمدي‌نژاد وارد است. اتهاماتي که سالهاست دادگاه منتظر حضور او براي پاسخ دادن به آنها است. فسادهايي در زمان احمدي‌نژاد رخ داد که باعث به فنا رفتن ثروت‌هاي کشور شد. در تبليغات شيوه اي وجود دارد که از آن به عنوان «خريد ترحم خريدار» ياد مي‌شود. يعني هر کاري مي‌کنيد تا مشتري به شما ترحم کند تا هر چه بيشتر کالاي شما را خريداري کند. اينجا احمدي‌نژاد با بيان اين حرفها در واقع مردم را به راي مجدد به خود وا مي‌دارد.


 پاسخ سيد علي خميني به تبليغات سوء عليه بيت امام(ره):
 از فرزندان امام (ره) يک کلام در تضعيف رهبر انقلاب نخواهيد شنيد 
 ما از ولايت دفاع کرديم شما نديديد!

نوه گرامي‌امام گفت: نفع جدا کردن بيت امام از رهبري براي آمريکا، صهيونيست‌ها و منافقين است. ما هميشه کنار ايشان و در خدمت بوده‌ايم و از فرزندان امام يک کلام در تضعيف آيت‌الله خامنه‌اي نخواهيد شنيد.

به گزارش جماران، حجت‌الاسلام و‌المسلمين سيد‌علي خميني در مراسم سالگرد آيت‌الله صالحي مازندراني در مصلي شهر قائم شهر با بيان اين حديث از امام صادق(ع) که مي‌فرمايند: «مردم تقوا پيشه کنيد و کسي که شما را امين خودش قرار مي‌دهد در حق او خيانت نکنيد و اداي امانت کنيد»، اظهار داشت: در مورد تقوا صحبت بسيار است؛ بنيان تقوا اين است که انسان واجبات را انجام دهد و محرمات را ترک کند. اگر خداوند دستوري داده است انسان بايد مراعات کند؛ از امام مي‌پرسند چه کار کنيم که به مدارج بالاي عرفاني برسيم؟ توصيه امام که بارها فرموده بودند و شايد هرکس از امام اين سوال را مي‌کرد و اين را جواب مي‌داد اين بود؛ مي‌گفتند آنچه خدا امر کرده انجام دهيد و آنچه خداوند نهي کرده انجام ندهيد و در مورد مستحبات هم آنچه در مفاتيح الجنان آمده را در صورت تمايل انجام دهيد. يعني دنبال راههاي عجيب و غريب براي رسيدن به مدارج بالا نباشيد. همين که انسان واجبات الهي را انجام دهد و محرمات الهي را ترک کند بالاترين قدمها براي رسيدن به مدارج بالاست. تقواي الهي اين است که انسان از خداوند بترسد و مقدار مسلماني هرکس به ميزان تقواي اوست. اساسا خداوند ما را آفريده است که در اين دنيا ميزان اعمال و تقوايمان مشخص شود.

وي سپس به سخنان امام جمعه قائم شهر در اين جلسه پرداخت و گفت: هرکسي در جايگاهي که هست نعمتي را که خداوند داده بايد قدر بداند. من در هر جلسه اي مشابه اين جلسه گفته ام که بنده هيچ نيستم؛ بنده يک طلبه عادي هستم که بر حسب خودم درسم را خوانده‌ام هزاران طلبه بهتر يا بدتر از من در حوزه هست؛ حتي اگر در حوزه پيشرفت ظاهري کرده‌ام به برکت امام است واگر کسي مرا احترام مي‌کند به خاطر امام است.

نوه گرامي‌امام ادامه داد: اين امر بر عهده من و مسئوليتي مي‌آورد. مسئوليتي براي من هست که از منيّت‌ها حرف نزنم و پايم را کج نگذارم که در اين صورت امام در آخرت مرا بازخواست مي‌کند. من حق امام، رهبري و شهدا را ادا نکردم. ما و مجموعه بيت امام خيلي بهتر از اين مي‌توانستيم عمل کنيم و نکرديم. اما خداوند شاهد است که نخواستم کم‌کاري کنم. امام حقوق زيادي به گردن اين نظام دارد و اگر امام نبود مسئولين هم چيزي نبودند.وي تصريح کرد: من تا به حال در منبري از حاج حسن آقاي خميني اسم نبرده بودم. ما خبر داريم کساني در خارج کشور و دنباله‌هاي داخلي برنامه‌ريزي کرده بودند و يکسري غرض ورزي‌ها وجود داشت که ايشان را از رهبري و نظام جدا کنند. چون امام جمعه گفتند من اسم مي‌برم؛ خيلي از اين کساني که اين حرفها را مي‌زنند و مي‌گويند شما کجا بوديد و مي‌گويند از ولايت دفاع کنيد؛ (تکبير مردم) در پاسخ برخي‌ها که به ما مي‌گويند کجا از ولايت دفاع کرديد، مي‌گوييم ما دفاع کرديم شما نديديد! اين درد است که خانواده امام پشت سر رهبري بوده و هست و اين محبت رهبري را نمي‌دانم نسبت به کسان ديگري دارد يا نه. دشمن نمي‌خواهد اينها ديده بشود! ايشان(امام جمعه) مي‌گويند چرا صحيفه نور را منتشر نمي‌کنيد؟ من جهت اطلاع شما مي‌گويم موسسه تنظيم و نشر آثار امام «صحيفه امام» را پس از گرفتن اشکالات «صحيفه نور» منتشر کرده است. مي‌گويند چرا صحيفه و وصيتنامه امام را بازنشر نمي‌کنيد! من ايشان را مقصر نمي‌دانم(که چنين حرفهايي مي‌زند) و به ايشان علاقمند هستم. ايشان از اول با امام بوده اند و چند سال است به من محبت دارند. منظور من کساني است که در خارج کشور هستند.وي ادامه داد: دشمنان ما نشسته اند که بين بيت امام و نظام اسلامي‌ فاصله بيندازند. انسان تعجب مي‌کند که هرگاه حاج حسن آقاي عزيز با رهبري جلسه دارند و بعد آن بيست سي نفر مي‌فهمند، از داخل به خارج‌ گرا مي‌دهند و ناگهان چيزي گفته مي‌شود که فاصله بيفتد. شما اگر 5 سال يکبار رهبري را مي‌بينيد ايشان در فواصل زماني خيلي کوتاه رهبري را مي‌بينند. برخلاف تبليغات دشمن نظام محکم‌تر از قبل پيش مي‌رود و در 200 سال گذشته دوره‌اي قدرتمند‌تر از امروز به رهبري سيد‌علي خامنه‌اي نداشته‌ايم.

سيد‌علي خميني با تاکيد بر اينکه سعي نکنيم افراد را جدا کنيم، تأکيد کرد: همه در اين عرصه هستند. مگر جمعيت ما شيعيان علي(ع) و عاشق امام در کل دنيا چقدر هستند؟ اگر همه ما با هم مستحکم باشيم بايد با توسل به صاحب‌الامر(عج) مستحکم باشيم؛ اما اگر باز در خودمان يکديگر را قطع کنيم وضع بدتر مي‌شود.

وي گفت: در انتخابات خبرگان که برادر ما را ردصلاحيت کردند، ايشان چه کار کرد؟ دشمنان ما را نااميد کردند. هفته قبل از ثبت‌نام ايشان و رهبري با هم صحبت کردند؛ دو هفته بعد ردصلاحيت دوباره ملاقات کردند و به خدمت ايشان رفتند. رهبري هم در زمان سالگرد امام به حرم امام آمدند. اگر شما بعد از سالها تدريس در حوزه علميه ردصلاحيت شويد، در حالي که هرروز حداقل دويست سيصد نفر سر درس شما هستند به شما مي‌گفتند تو بيسوادي، چه مي‌کرديد؟! اگر بحث امتحان است، آيت‌الله مومن گفتند امتحان لازم نيست. نمي‌خواهم تک تک آقايان را اسم ببرم، اما آقايان شاهرودي، مومن و آيت‌الله يزدي گفتند مسأله، امتحان نبود! هرکس ديگر بود در چنين شرايطي حرکتي مي‌کرد. اما کلمه‌اي گله و شکايت از امام و انقلاب و رهبري از حاج حسن آقا نديديم. غير از اين هم انتظاري نبود. رهبري نگفتند شوراي نگهبان کار درستي کرد که ايشان را رد يا تأييد کرد. ايشان بعد از انتخابات گفتند اگر قانون مشکلي دارد بايد اصلاح شود. خود آقايان شوراي نگهبان گفتند ما 12 نفر هستيم و 12 هزار نفر ثبت‌نام کرده‌اند، چگونه مي‌توانيم اين همه را بررسي کنيم؟! در خبرگان هم حاج حسن آقا اعتراض کردند اما باز هم گفتند صلاحيت براي ما احراز نشده است.

وي گفت: چه کسي گفته است ايشان به نفع رهبري حرفي نزده است؟ شما مصاحبه اخير ايشان با تلويزيون را نديديد که ايشان گفتند رهبري خلف شايسته امام است و خداوند کمک کرد که ايشان در اين جايگاه قرار گرفت. چه کسي نفع مي‌برد که خانواده امام را از رهبري معظم انقلاب جدا کند؟ منافقين نفع مي‌برند! نفع جدا کردن بيت امام از رهبري براي آمريکا، صهيونيست‌ها و منافقين است. ما هميشه کنار ايشان و در خدمت بوده‌ايم و از فرزندان امام يک کلام در تضعيف آيت‌الله خامنه‌اي نخواهيد شنيد.

سيد علي خميني در پايان گفت: ميزبان عزيز ما اين حرفها دردآور است و براي ما قابل تحمل نيست؛ البته من مدعي نيستم ما هميشه درست رفتار کرده‌ايم. حتما ما و مجموعه بيت کوتاهي داشته‌ايم؛ هم نسبت به امام، ائمه و رهبري کوتاهي داشته‌ايم. اما بزرگ کردن اين مساله آن هم در چنين جلسه‌اي که قرار است براي الفت مردم باشد درست نيست.


 وزير کشور:
 ثبات اقتصادي اولويت ماست 

وزير کشور گفت: اقتصاد مقاومتي از نظر عقلي، سياسي و شرعي کاملاً ضرورت دارد و بايد براي تحقق آن از ظرفيت‌هاي داخلي بهره برد.به گزارش ايسنا، عبدالرضا رحماني فضلي در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتي لرستان بيان کرد: در حال حاضر، ريل‌گذاري جديدي در کشورصورت گرفته است و از يک رويکرد به رويکرد ديگري در حال انتقال هستيم. اين تغيير، قوانين، گفتمان و فضاي افکار عمومي خاص خود را مي‌طلبد.وي اضافه کرد: در حال حاضر يک اراده ملي شکل گرفته است. در طول انقلاب نگاه‌هاي اقتصادي مختلفي را داشته‌ايم و هرکدام موافق و مخالف‌هاي خود را داشته‌اند.رحماني فضلي با اشاره به اهميت اقتصاد مقاومتي، اظهار کرد: در حال حاضر اين مقوله به عنوان الگوي مورد قبول رهبر، علما و اهل فن است و در کشور کسي مخالف آن نيست و چنانچه اختلافي وجود دارد، در اولويت‌هاي آن است.وزير کشور ادامه داد: بعد از توفيقاتي که در حوزه منطقه‌اي و داخلي داشته‌ايم، ثبات اقتصادي اولويت ماست.وي خاطرنشان کرد: در حال حاضر در شاخص‌هاي کلان اقتصادي داراي ثبات هستيم و همه اين موفقيت‌ها بستر و زمينه هستند و تا تلاش و کوشش نکنيم به موفقيت اصلي نخواهيم رسيد.رحماني فضلي اظهار کرد: امر اقتصاد مقاومتي از نظر عقلي، سياسي و شرعي کاملاً ضرورت دارد و مورد قبول است. در اين راستا بايد از ظرفيت‌هاي داخلي استفاده کرد.وزير کشور با تاکيد بر اين که هيچ کشوري نتوانسته بدون استفاده از منابع داخلي به توسعه برسد، تصريح کرد: گزارش‌هايي که از استان شده است نويد بهبود وضعيت آن است و نشان مي‌دهد گام بلندي برداشته شده است. در حال حاضر طرح‌هايي که نتوانسته‌اند به سودآوري برسند به رونق دست يافته‌اند و همه اين شرايط اوليه از اولويت‌هاي نزديک ماست.وي با بيان اينکه شاخص 24 گانه مقام معظم رهبري منشور کاري ماست و بايد طبق آن پيش رويم، افزود: هم اکنون در ابتداي مسير هستيم و بايد تلاش کنيم که جلو برويم و البته در اين راستا بايد مشارکت مردم را جدي بگيريم چرا که همه مردم بايد از اقتصاد مقاومتي سهم و سود داشته باشند.