نسخه شماره 4086 - 1395/04/27 -


بزرگان تيم ملي چندسالگي بازنشسته شدند؟


پانيونيوس يونان خواستار مسعود شجاعي شد


آنهايي که رفتند ديگر جايي در تيم ندارند


خداحافظي منصوريان با تفکرات ?? ساله


مازادهاي پرسپوليس خوشبخت شدند


اخبار کوتاه


 بزرگان تيم ملي چندسالگي بازنشسته شدند؟ 

جواد نکونام يکي از بزرگان تيم ملي خداحافظي کرد. به گزارش وب سايت نود، نکونام در شرايطي در سن 35 سال 10 ماهگي خداحافظي‌اش را از فوتبال اعلام کرد که رکورددار بازي ملي در تيم ملي ايران محسوب مي‌شود. جواد نکونام را درکنار علي دايي، علي کريمي، مهدي مهدوي‌کيا و کريم باقري را بايد رکوردداران تيم ملي ايران دانست. ستارگاني که دهه‌هاي اخير بيشترين بازي را براي تيم ملي انجام دادند و بيشترين گل‌ها را به ثمر رساندند. بدنيست ببينيم که اين بازيکنان باثبات تا چندسالگي فوتبال بازي کرده‌اند. فراموش نشود در فوتبال ايران اسطوره‌اي مثل علي پروين تا 42 سالگي در ميادين پا به توپ مي‌شد. اين پنج ستاره هم زود به فکر بازنشستگي نيفتادند اما به رکورد علي پروين هم نرسيدند. جالب اينکه نکونام، مهدوي‌کيا و کريمي‌ تقريبا در يک سن کفش‌ها را آويختند.

علي دايي

آقاي گل جهان تا جايي که مي‌توانست به فوتبالش ادامه دهد. علي دايي خداحافظي شيرين از فوتبال داشت او در 7 خرداد 1376 هنگاميکه به عنوان مربي-بازيکن قهرماني در ليگ را با سايپا جشن گرفت کفش‌ها را آويخت. دايي تا 38 سالگي بازي کرد و موقعيکه خداحافظي کرد حدود 37 سال و 5 ماه داشت. البته خداحافظي دايي از تيم ملي خيلي شيرين نبود و او يک سال قبل از خداحافظي‌اش از فوتبال پس از اتفاقات تلخ جام جهاني 2006 از تيم ملي کنار رفت.

علي کريمي

از علي کريمي ‌سومين رکورددار بازي ملي در ايران هيچ تصوير خداحافظي ديده نمي‌شود. او در 29 تير 1393 در 35 سالگي و 9 ماهگي اعلام بازنشستگي کرد.

مهدوي کيا و علي کريمي‌دقيقا در يک سن خداحافظي کردند. آخرين حضور جادوگر در زمين فوتبال به 22 فروردين 93 برمي‌گردد.

در زمينه بازي‌هاي ملي هم علي کريمي ‌خداحافظي مشخصي ندارد. او پس از اينکه در روز خداحافظي مهدوي‌کيا در 15 ارديبهشت 92 وداعي احساسي با فوتبال داشت ديگر به تيم ملي دعوت نشد، هرچند که خودش دوست داشت مسافر جام جهاني باشد.

مهدي مهدوي‌کيا

مهدي مهدوي‌کيا چهارمين رکورددار بازي ملي در ايران هم خداحافظي تلخ داشت. او که متولد 56 است در اوايل سال 92 اعلام کرد از فوتبال کنار مي‌رود و در نهايت در 15 ارديبهشت 1392 در فينال جام حذفي با چند دقيقه بازي فوتبال را در 35 سال و 10 ماهگي کنار گذاشت. البته بعدا در بازي دوستانه پرسپوليس- ميلان هم براي او بازي خداحافظي ترتيب داده شد. «موشک» در تيم ملي هم تا 32 سالگي بازي کرد و پس از نرسيدن تيم ملي به جام جهاني 2010 خداحافظي‌اش را اعلام کرد.

کريم باقري

باقري يکي ديگر از بزرگان تيم ملي به شمار مي‌رود. دومين گلزن تاريخ تيم ملي ايران در آذرماه 1389 در سن 36 سال و 9 ماهگي از فوتبال کنار رفت. باقري آن زمان بازيکن پرسپوليس بود و پس از اينکه در چند بازي پشت سرهم توسط علي دايي نيمکت‌نشين شد قيد بازي را زد. باقري که پس از غيبتي 7 ساله به تيم ملي برگشته بود در سال 1388 چند باري دوباره براي ايران به ميدان رفت و در نهايت در بازي دوستانه ايران-برزيل در هشتم آذرماه 1389 براي هميشه با زمين سبز خداحافظي کرد.

جواد نکونام

رکورددار بازي ملي در ايران و سومين گلزن تاريخ تيم ملي ديروز( 25 تير 1395) در 35 سالگي 10 ماهگي اعلام بازنشتگي کرد. او فروردين سال گذشته هم از بازي‌هاي ملي کنار رفت.


 پانيونيوس يونان خواستار مسعود شجاعي شد 

تيم يوناني پانيونيوس خواستار به خدمت گرفتن مسعود شجاعي، شده است و گفته مي‌شود ظرف چند روز آينده بازيکن ايراني معاينات پزشکي را در اين باشگاه انجام خواهد داد. به‌ گزارش ‌ايسنا‌، پانيونيوس يونان که کريم انصاري فرد، مهاجم ايراني را در اختيار دارد قصد دارد که دومين بازيکن ايراني خود را جذب کند و اين بار به سراغ مسعود شجاعي رفته تا بتواند اين بازيکن را به خدمت بگيرد.

به نوشته اين سايت، اين باشگاه يوناني شانس بسيار بالايي براي جذب شجاعي دارد که قبلا در لاليگاي اسپانيا بازي کرده است.

همچنين سايت باشگاه پانيونيوس نيز با تاييد پيشنهاد اين باشگاه به مسعود شجاعي اعلام کرد: تقريبا همه چيز قطعي شده است و اين بازيکن 32 ساله به زودي قرار است براي انجام تست‌هاي پزشکي و امضاي قرارداد وارد يونان شود. شجاعي پنج فصل براي اوساسونا در ليگ اسپانيا بازي کرد و سپس حضور در لاس پالاماس را تجربه کرد. او فصل قبل براي تيم الغرفه قطر بازي کرد و اکنون بار ديگر در فوتبال اروپا بازي خواهد کرد.

دو سال پيش باشگاه آ. ا. ک يونان خواستار جذب شجاعي بود که اين انتقال صورت نگرفت.


 آنهايي که رفتند ديگر جايي در تيم ندارند 

برانکو ايوانکويچ مخالف بازگشت مهدي طارمي ‌است.

به گزارش سايت نود، درحالي که مهدي طارمي‌خيلي زود از رفتن به ترکيه دلزده شده و خيلي دلش مي‌خواهد به پرسپوليس برگردد و حتي وکلايش اعتقاد دارند با دو راهکار مي‌شود، قرارداد فعلي‌اش با تيم ترکيه‌اي را فسخ کرد و او را به تهران برگرداند، برانکو انگار نمي‌خواهد روي خوشي به برگشت ستاره‌اش به تهران نشان دهد.

طارمي‌که از زندگي دور از خانواده، خيلي زود دلزده شده و اين اتفاقات امنيتي اخير در ترکيه هم حسابي او را ترسانده است، خيلي اميد دارد که بتواند تا اين دو روز آينده از تيم ترکيه‌اي جدا شود و برگردد اما مشکلش اين بار پرسپوليس است. برانکو که از ابتداي فصل هم روي طارمي‌ خيلي حساب نکرده بود، همان طور که فصل قبل هرچه باشگاه تلاش کرد، سيدجلال را نگرفت، اين بار طارمي‌را نمي‌خواهد. روزنامه گل نوشته او خيلي جدي درباره شايعه بازگشت طارمي ‌گفته، آنهايي که رفتند ديگر جايي در تيم ندارند و بهتر است بيشتر به فکر تيم جديدشان باشند تا فکر بازگشت.


 خداحافظي منصوريان با تفکرات ?? ساله 

سرمربي جديد آبي‌هاي تهران که تيمش را براي حضور در شانزدهمين دوره رقابت‌هاي ليگ برتر آماده مي‌کند تفکرات چهل ساله حاکم بر اين تيم را کنار گذاشته و انقلابي را در عرصه فني بوجود آورده است.

به گزارش مهر، عليرضا منصوريان به محض رسيدن به آرزوي ديرين خود در استقلال و مربيگري در اين تيم، دست به تغييراتي زد که نوعي انقلاب تمريني در اين باشگاه بود.

اميرقلعه نويي، ناصر حجازي، پرويز مظلومي‌و منصورپورحيدري که سال‌ها در استقلال مربيگري کرده بودند، يک وجه مشترک داشتند و آن اين بود که همه آنها به صورت مستقيم و غير مستقيم همگي روش‌هاي تمريني و کوچينگ رايکوف را در استقلال پياده مي‌کردند.

استقلال به طور کلي تا پيش از منصوريان « منهاي روزهايي که مربياني چون کخ داشت» هميشه سبک تمريناتش و حتي جايگاه نشستن مربي روي نيمکت رختکنش متاثر از رايکوف بود اما منصوريان جوان در اين زمينه انقلابي سفيد در استقلال به پا کرده است.

ريکاوري با آب يخ در بشکه‌ها اگر چه به شکل بدي روي سايت باشگاه استقلال بازتاب پيدا کرد اما مدرن است و به روز. نصب جي پي اس‌ها روي پيراهن بازيکنان هم اتفاقي نو در اين باشگاه محسوب مي‌شود که ميزان دوندگي، کات توپ، پاس صحيح و گل را هم به بازيکنان و هم به مربيان ارائه مي‌دهد و به اين ترتيب همه مي‌دانند و مي‌فهمند که کدام بازيکن با چه حد از توانايي مي‌تواند در ترکيب اصلي به ميدان برود و در کدام پست موثرتر است.

اين کار منصوريان صرف نظر از موارد فني مي‌تواند نظم فوق العاده اي را به تيم بياورد تا جاييکه خود بازيکنان هم با ديدن نتايج جي پي اس و اطلاعاتشان مي‌توانند بفهمند که در ترکيب اصلي هستند يا نه.

از قراردادن اطلاعات ميزان دوندگي در کنار نتايج تست پزشکي مي‌توان حتي پيش از مصدوم شدن بازيکن تمرين را روي او کم کرد و کاهش داد و يا اينکه بازيکن را تعويض کرد.

منصوريان در واقع پاياني بود بر نوع تفکرات رايکوف که ريشه در چهل سال قبل داشت و البته که نظم و نظام فوق العاده اي داشت که چهار دهه بر استقلال سايه افکنده بود.

حالا منصوريان تمرينات تيمش را با هليکوپتر فيلم برداري مي‌کند و از بالا هم تيمش را ديد مي‌زند تا ولع زيادي در ميان هواداران و کارشناسان براي ديدن بازي‌هاي تيم او ايجاد شود.

حالا همه مي‌خواهند نتايج اين تحول و انقلاب را ببينند و آثار آن را در استقلال مدرن رصد کنند.

صبر مي‌کنيم تا عملکرد اين روش جديد را در اين تيم ببينيم، روش و سبکي که خيلي‌ها معتقدند منصوريان در کنار کي‌روش آن را فرا گرفته و در حال پياده سازي در استقلالي است که مي‌تواند سازنده اسکلت تيم ملي باشد و به فوتبال ملي ايران هم در کنار پرسپوليس کمک کند.


 مازادهاي پرسپوليس خوشبخت شدند 

پايان ليگ پانزدهم، پايان حضور برخي بازيکنان قرمزها با اين تيم بود. پاياني که براي برخي شروعي تازه براي بازگشت دوباره به اين تيم و براي برخي خداحافظي هميشگي با تيم محبوبشان بود. به گزارش «ورزش‌سه»، شروع فصل نقل و انتقالات و پايان ليگ پانزدهم با نمايش خوب پرسپوليسي‌ها و البته ناکامي در رسيدن به مقام قهرماني همراه بود. اما جايگاه و انتظار هواداران اين تيم، برانکو ايوانکوويچ را مجبور به ايجاد تغييراتي وسيع در تيم براي فصل پيش رو کرد. بر همين اساس عده اي از بازيکنان قديمي و همينطور جديد پرسپوليس که نتوانسته بودند انتظارات برانکو را برآورده کنند، از تيم کنار گذاشته شدند تا شاهد حضور بازيکنان ديگري به جاي آن‌ها در ترکيب قرمز‌هاي پايتخت باشيم . بازيکنان کنار گذاشته شده هم معرفي شدند تا براي انتخاب تيم بعدي خود دچار مشکل نشوند. در زير نگاهي به سروشت بازيکنان جدامانده از پرسپوليس و شرايط آن‌ها در تيم جديدشان داشته‌ايم.

1- محسن بنگر؛ ادامه راه قرمز با دلخوري

مدافع متعصب سرخ‌پوش‌هاي پايتخت پس از چهار سال حضور مداوم در اين تيم و تبديل شدن به يکي از بازيکنان مورد علاقه هواداران با قرارگرفتن در ليست مازاد مجبور به ترک تيم شد. محسن بنگر پس از درخشش در تيم سپاهان به پرسپوليس پيوست، اما هيچ‌گاه موفق نشد افتخارات خود با سپاهان را در پرسپوليس تکرار کند و با بالا رفتن ميانگين سني‌اش در ليست مازاد قرار گرفت. انتخابي که با دلخوري شديد اين بازيکن همراه بود. حالا محسن بنگر که يکي از باتجربه‌هاي ليگ ايران به شمار مي‌رود در تراکتور سازي شماره 8 را برتن کرده، همان شماره‌اي که علي کريمي بعد از ترک پرسپوليس و رفتن به تراکتور بر تن کرد. مدافع جديد تراکتور در بازي تدارکاتي اين تيم در مقابل استقلال خوزستان به ميدان رفت و به نظر مي‌رسد که يکي از مردان مورد اعتماد قلعه‌نويي در فصل پيش‌رو خواهد بود. فصلي که تراکتوري‌ها بيش از هر زمان ديگري به قهرماني اميدوار هستند.

2- مهدي طارمي؛ جدايي دردسرساز

مهدي طارمي آقاي گل فصل گذشته در پايان ليگ و با توصيه بزرگان فوتبال و اطرافيان خود اعلام کرد که قصد دارد براي رشد فوتبالش به خارج از کشور سفر کند. اما با گذشت حدود يک‌ماه و سفر اين بازيکن به خارج کشور، در حالي‌که خبر توافق اين با بازيکن با تيم لگانس تازه صعود کرده به لاليگا و يا يکي از تيم‌هاي يوناني به گوش مي‌رسيد، در نهايت در خبري عجيب و با حاشيه‌هاي فراوان به تيم ريزه‌اسپور در سوپر ليگ ترکيه ملحق شد. انتقالي که شايد اگر رامين رضائيان همراه طارمي نبود، خيلي راحت‌تر و بدون اينکه مورد خشم هواداران قرار گيرد، صورت مي‌گرفت. حالا او و رضائيان تمرينات خود را با اين تيم آغاز کرده‌اند و به اين فکر مي‌کنند که با درخشش در اين تيم جايگاه خود در تيم ملي را تثبيت کنند.

3- رامين رضائيان: جدايي دردسرساز 2

رامين رضائيان با درخشش در تيم راه‌آهن به تيم ملي دعوت شد و توسط کي‌روش به تيم ملي هم دعوت شده بود، در آغاز ليگ پانزدهم به جمع قرمز‌هاي تهراني اضافه شد. رامين در طول بازي‌هاي فصل گذشته درخشان ظاهر شد به‌طوريکه موفق شد به نفر اول در سمت راست تيم ملي تبديل شود و شايد اگر غيبت رضائيان برابر نفت تهران به خاطر محروميت نبود، پرسپوليس مي‌توانست راحت‌تر بازي کند. اما در نهايت ليگ با مقام دومي سرخ‌ها به پايان رسيد و در حالي‌که کسي انتظار جدايي مدافع راست پرسپوليسي‌ها را نداشت، به يکباره اين بازيکن ابتدا با بهانه‌هاي مختلف و سپس به صورت کاملا آشکار خواستار جدايي از باشگاه شد. مدافع راست پرسپوليس سپس با استفاده از بندي در قراردادش که با خودکار اضافه شده بود، قرارداد خود را به صورت يک‌طرفه فسخ و به تيم ريزه‌اسپور پيوست. به تازگي بند قرارداد اين بازيکن رونمايي شده است، که اين اجازه را به او مي‌داده تا درصورت عدم تسويه باشگاه با او در پايان ليگ، بتواند به صورت يکطرفه قرارداد خود را فسخ کند. رضائيان هم با استفاده از همين بند از باشگاه جدا شد و به ترکيه رفت. اگرچه همانطور که خود اين بازيکن اعلام کرده نحوه جدايي او و طارمي از باشگاه بزرگ پرسپوليس اشتباه بوده است، اما در نهايت بايد به تصميم اين دو بازيکن ملي‌پوش احترام گذاشت و براي آن‌ها آرزوي موفقيت کرد، چرا که دامن زدن به اين موضوع براي هيچ‌کس سودي به همراه ندارد و بي‌شک مي‌تواند مضر هم باشد.

4- جري بنگستون: سفر به نصف جهان

مهاجم هندوراسي پرسپوليس عليرغم فصل درخشاني که با پرسپولس پشت سر گذاشت، در برنامه‌هاي برانکو جايي پيدا نکرد و راه خروج از باشگاه را در پيش گرفت. بنگستون فصل گذشته هروقت که به بازي رفت توانست گل بزند و درکسب پيروزي به اين تيم کمک کند. موضوع اصلي تاکتيک‌هاي برانکو بود که با توانايي‌هاي اين بازيکن همخوني نداشت. به تازگي مهاجم فصل پيش سرخ‌ها در تست پزشکي باشگاه ذوب‌آهن شرکت کرد و فصل آينده را در اصفهان خواهد بود. با توجه به جدايي مسعود حسن زاده و کاوه رضايي دو مهاجم فصل پيشن ذوب‌آهن بنگستون فرصت خوبي براي اثبات شايستگي‌هايش در اختيار دارد.

5- سوشا مکاني؛ دو سال بد با قرمزها

مکاني که دو فصل کابوس‌وار با پرسپوليس پشت سرگذاشت با پايان ليگ پانزدهم راهي جز در‌هاي خروجي باشگاه پيش‌رويش نبود. راه خروجي که به ساير تيم‌هاي ليگ برتري هم متصل نمي‌شد و با توجه به حواشي اين بازيکن و محروميتي که برايش در نظر گرفته شده بود، بهترين تصميم هماني بود که سوشا مکاني گرفت و به خارج از کشور سفر کرد تا دومين دروازه‌بان لژيونر ايران در يک ليگ اروپايي باشد. سنگربان فصل پيش سرخ‌ها با 10 روز تمرين با تيم ميوندالن در ليگ دسته دوم نروژ قراردادي موفق شد رضايت سرمربي اين تيم را جلب کند و قراردادي دو ساله با اين تيم به ثبت رساند. دو سالي که به گفته خود اين دروازه‌بان مي‌تواند سکوي پرتابي براي بازگشت به تيم ملي و حضور در يک تيم معتبر اروپايي باشد.

6- عليرضا نورمحمدي: مرد اول فرهاد کاظمي

پس از اينکه هادي نوروزي به عنوان کاپيتان اول قرمزها براي ليگ پانزدهم انتخاب شد، هيچ کس فکر نمي‌کرد که اين بازيکن در ميانه راه نه تنها با تيمش که با اين دنيا خداحافظي کند. پس از هادي نوروزي، نورمحمدي به عنوان کاپيتان اول سرخ‌ها انتخاب شد. نورمحمدي که هفت سال حضور در تيم پرسپوليس را در کارنامه دارد، پس از قرار گرفتن در ليست مازاد به تيم اف سي مشهد(سياه‌جامگان) پيوست تا در تيم فرهاد کاظمي به عنوان کاپيتان اول به فوتبال خود ادامه دهد و قطعا اين مربي حساب ويژه اي روي کاپيتان تيمش و تجربه اين بازيکن باز کرده است، تا مانند فصل گذشته در روزهاي آخر به دردسر نيافتد.

7- مايکل اومانيا: دو سال بي‌ثمر

مدافع آخر تيم ملي کاستاريکا که به همراه دروازه‌بان اين تيم کيلور ناواس موفق شد جام جهاني 2014 برزيل را با شگفتي پشت سر بگذارد با نظر علي دايي به تيم اضافه شد، اما در مدت زمان حضور خود در جمع قرمزها نتوانست به يک هارموني و ترکيب مناسب با مدافعان ديگر و خط دروازه برسد و درنهايت مجبور به خروج از باشگاه و برگشت به کشورش شد. مايکل اومانيا اکنون با تيم ليبرياي کاستاريکا قرارداد دارد و فصل آينده براي اين تيم به ميدان خواهد رفت. مدافع متعصب تيم ملي کاستاريکا پس از جدايي از اين تيم براي سرخپوشان آرزوي موفقيت کرد.

8- بابک حاتمي؛ قرباني ليگ پانزدهم قرمزها

بابک حاتمي مدافع راست سرخ‌ها فصل گذشته را با مصدوميت‌هاي گاه و بيگاه پشت سر گذاشت و حتي گاهي مواقع به خاطر شرايط پرسپوليس در سمت چپ در پست غيرتخصصي بازي کرد. ولي اشتباه او در بازي با نفت تهران که با اشتباه نورمحمدي و سوشا مکاني کامل‌تر شد، همه چيز را از کف اين بازيکن برد. به طوري که بدون اينکه باشگاه صحبتي با او بکند تصميم به ترک پرسپوليس گرفت و حتي منتظر نظر کادر فني در مورد ادامه همکاري نماند. خروجي که با دلخوري او همراه بود. او حالا با تيم گسترش قولاد و کمالوندي که سابقه کار با او را دارد به دنبال اثبات توانايي‌هاي خود و فراموش کردن تمام اتفاقات تلخ فصل گذشته است.

9- ميلاد کمنداني؛ رفتن براي تجربه

ميلاد کمنداني که به همراه تيم ملي اميد ايران از راهيابي به بازي‌هاي المپيک ريو بازماند از جوانان با استعداد کشور محسوب مي‌شود. در پايان ليگ پانزدهم قرارداد اين بازيکن با سرخ‌ها به پايان رسيد و او به تيم پديده مشهد پيوست تا شاگرد يکي از مربي‌هاي بي‌حاشيه و کاربلد تيم يعني مهاجري شود. حضور او در تيم پديده مي‌تواند به او که در ابتداي جواني قرار دارد کمک کند تا بيشتر فرصت بازي پيدا کند و بازي‌هايش بيشتر به چشم آيد.

10- مهرداد کفشگري؛ جوان‌ترها در راه بودند

هافبک تدافعي تيم پرسپوليس با آمدن برانکو و هم‌چنين اضافه شدن نوراللهي و کاميابي‌نيا به تيم کم کم جايگاه خود را از دست داد. ضمن اينکه اين بازيکن در فرصت‌هاي بازي که به او رسيد هم نتوانست بازي‌هاي خوبي به نمايش بگذارد. درانتهاي فصل کفشگري هم در ليست مازاد برانکو قرار گرفت. با قرار گرفتن در ليست خروجي هافبک تدافعي پرسپوليسي‌ها در نهايت به تيم پديده پيوست. البته با مشخص شدن وضعيت علي دايي و پيوستن او به عنوان سرمربي به نفت تهران کفشگري هم سوداي آمدن به تهران به سر داشت که با ممانعت مسئولين تيم پديده مجبور به ماندن در اين تيم شد.


 اخبار کوتاه 

شکايت باشگاه استقلال از مجيدي

باشگاه استقلال از سرپرست سابق خود بابت مصاحبه‌ اخيرش شکايت کرد. به گزارش فارس، فرزاد مجيدي چند روز قبل در مصاحبه اي از مديريت باشگاه استقلال انتقادات تندي کرد در همين راستا بخش حقوقي باشگاه استقلال به خواسته بهرام افشارزاده از وي شکايت کرده است. افشارزاده در اين خصوص گفت: فرزاد مجيدي براي استقلال زحمت کشيد اما من از بخش حقوقي باشگاه خواسته ام عليه او شکايت کند و محکم به آن رسيدگي کند.

مطالبات مظلومي ‌پرداخت مي‌شود

باشگاه استقلال در صدد است مطالبات پرويز مظلومي ‌را پرداخت و قرارداد وي را فسخ کند. به گزارش فارس، پرويز مظلومي‌براي دريافت مطالبات خود به باشگاه استقلال رفت و نشستي را با بهرام افشارزاده برگزار کرد. در اين نشست سرپرست باشگاه استقلال به مظلومي‌ قول داد مطالبات وي را طي روزهاي آينده پرداخت مي‌کند و از حسابدار باشگاه خواست تا وضعيت صورتحساب و رقم دقيق سرمربي فصل گذشته استقلال را به صورت مکتوب در اختيار وي قرار دهد. افشارزاده با اعلام اين خبر، گفت: ما تصميم داريم مطالبات آقاي مظلومي‌را پرداخت کنيم و مشکلي در اين باره وجود ندارد.

بازيکنان اوکرايني پرسپوليس در تهران

دو بازيکن اوکرايني براي مذاکره با مسوولان اين تيم وارد تهران شدند. به گزارش ورزش سه، مسوولان پرسپوليس که پيشنهاد جذب دو بازيکن اوکرايني را به برانکو ايوانکوويچ داده بودند، بعد از توافق اوليه در اين رابطه از ولاديمير پريميوف و الکسي پلي يانسکي دعوت کردند تا با حضور در ايران مذاکرات نهايي در اين رابطه را انجام دهند. اين مدافع و مهاجم اوکرايني که فصل گذشته در تيم متاليست حضور داشتند، وارد تهران شدند و براي مذاکره نهايي با مسوولان پرسپوليس راهي باشگاه خواهند شد و بايد ديد چه تصميمي‌در اين رابطه گرفته خواهد شد. هر دوي اين بازيکنان سابقه حضور در تيم زير 21 سال اوکراين را در کارنامه دارند و نکته جالب توجه درباره آنها تغييرات مداوم تيم در فصول مختلف گذشته است. در اين رابطه گفته مي‌شود برانکو پيش از اين فيلم بازي اين دو بازيکن را ديده بود و نظر موافق خود براي جذب آنها را اعلام کرده است. با اين شرايط اما سوال اصلي درباره جذب دو بازيکن اوکرايني از تيم متاليست است، جايي که پرسپوليسي‌ها اردوي پيش فصل خود را در اين کشور برگزار کرده بودند و آيا رابطه اي بين اين مذاکره و حضور و اردوي سرخپوشان وجود دارد؟

مسي از کودتاي ترکيه نجات يافت

بيشتر بازيکنان پيشين بارسلونا در ترکيه حضور دارند. به گزارش ايسنا، ترکيه جمعه شب با کودتا روبه رو شد. در اين شرايط بيشتر بازيکنان پيشين بارسلونا در اين کشور حضور دارند. . کارلس پويول، آردا توران، دکو و اريک آبيدال براي حضور در بازي خيريه اي که ساموئل اتوئو باني آن است به ترکيه رفتند. در شام پيش از بازي اين بازيکنان به همراه اتوئو حضور داشتند. اما ليونل مسي که قرار بود به جمع اين بازيکنان بپيوندد، با اتفاق ترکيه و نا آرامي‌ها در اين کشور سفرش لغو شد. پويول در صفحه شخصي اش در شبکه اجتماعي عکسي را منتشر کرد که در فرودگاه ترکيه حضور دارد. دکو نيز در در کنار کاپيتان پيشين بارسلونا بود. براي اين بازي خيريه قرار بود بازيکنان و سرمربياني همچون ژاوي هرناندس، فابيو کاپلو، ديگو مارادونا، ژوزه مورينيو، اوبيميانگ، ديديه دروگبا، دمبابا، جرمي، ادن‌هازارد، کانو، کولوتوره، لاسانا ديارا، ساها، مارسل دزايي، اسين و اوکوچا شرکت داشته باشند اما با اين وجود حضورشان در ترکيه تاييد نشده است. بارسلونا در تلاش است بازيکنان پيشين خود را از ترکيه خارج کند. اين باشگاه در اين زمينه بيانه‌اي داد که مسي و آندرس اينيستا در اسپانيا حضور دارند و به ترکيه سفر نکردند.

جدايي شهباززاده از استقلال قطعي شد

باشگاه استقلال آخرين شرط خود براي صدور رضايتنامه مهاجم جدايي‌طلب را اعلام کرد تا رفتن اين بازيکن جدي‌تر از قبل شود. به گزارش ورزش سه، در شرايطي که پرونده جدايي سجاد شهباززاده به يکي از پرونده‌هاي پرحرف و حديث باشگاه استقلال در چند هفته گذشته تبديل شده مديرعامل اين باشگاه از آخرين شرط خود براي صدور رضايتنامه اين بازيکن پرده برداشت جايي که مهاجم شماره 10 استقلال با پرداخت نيم ميليارد مي‌تواند راهي تيم ترکيه‌اي شود. بهرام افشارزاده در همين خصوص گفت:« با شهباززاده صحبت زيادي انجام دادم. در صحبت‌هايي که داشتنيم او حرف آخر را اول زد و گفت مي‌خواهد برود و مدعي شد برايش مهم نيست که چقدر پول مي‌گيرد. شهباززاده هوايي شده و هرچقدر هم با او منطقي حرف بزنم حرف خودش را مي‌زند. او بابت جدايي از استقلال بايد 500 ميليون تومان پول بدهد. البته من ترجيح مي‌دهم او را به باشگاه دعوت کنيم و معتقدم که پايان يک ورزشکار حرفه‌اي در استقلال بايد غير از اين حرف‌ها باشد و بايد با منطق صحبت کنيم. شهباززاده هم جوان است و جواني کرده ولي ما بايد عقلايي تصميم بگيريم».

حرفهاي افشارزاده به اين معناست که طرفداران استقلال آخرين ساعات در اختيار داشتن سجاد شهباززاده را پشت سر مي‌گذارند. او که دو فصل در استقلال بازي کرد، از تصميم منصوريان براي استخدام مهاجم جديد راضي نيست و با پيشنهاد تيم ترکي قصد دارد به اين باشگاه نقل مکان کند .البته شهباززاده در پرداخت پول رضايتنامه نکاتي دارد و قطعا از استقلال تخفيف خواهد کرفت چراکه معوقه او از آبي‌ها بيش از اين‌هاست .او امروز به باشگاه مي‌رود و براي دريافت رضايتنامه آخرين صحبتهايش را انجام مي‌دهد. با توجه به حضور سه مهاجم در استقلال، جدايي اين بازيکن براي آبي‌ها موضوع چندان دردناکي نيست اگرچه شهباززاده در دوسال گذشته از بهترين‌هاي استقلال بوده است .