نسخه شماره 4064 - 1395/03/29 -

سايت رسمي‌ بازي‌هاي المپيک نام 50 ورزشکار برترالمپيک ريو را اعلام کرد
حضور سوريان و نعمتي در بين بزرگان

جزييات حضور ويسي در سپاهان
خودم با بازيکنان مذاکره مي‌کنم

از برکناري عليدوستي روي هوا تا احتمال بازگشت به نيمکت تيم ملي
کميته جوانان و فني دقيقا چه مي‌کنند؟


هدفم بازي در تيم‌هاي مطرح اروپاست


احساس مي‌کنم قبل از ريو در يک المپيک ديگر مدال گرفته‌ام


خبر


 سايت رسمي‌ بازي‌هاي المپيک نام 50 ورزشکار برترالمپيک ريو را اعلام کرد
  حضور سوريان و نعمتي در بين بزرگان  

در فاصله 50 روز تا شروع بازي‌هاي المپيک سايت رسمي ‌اين رقابت‌ها نام 50 ورزشکار برتر المپيک ريو را اعلام کرد که در آن نام حميد سوريان از کشتي و زهرا نعمتي از تيراندازي ديده مي‌شود.

به گزارش ايسنا، بازي‌هاي المپيک 2016 کمتر از دو ماه ديگر در ريو شروع مي‌شود. ورزشکاران 206 کشور در اين رقابت‌ها حضور خواهند داشت. همان طور که توماس باخ رييس کميته بين‌المللي المپيک گفته است اين رقابت‌ها نيز هدفي والا چون اتحاد و همبستگي بين مردم جهان را دارد.

سايت رسمي‌ رقابت‌هاي المپيک ريو در فاصله 50 روز تا شروع اين رقابت‌ها اسامي‌50 ورزشکاري که در ريو همه نگاه‌ها به آن‌ها خواهد بود را منتشر کرد که در اين بين نام حميد سوريان و زهرا و نعمتي از ايران در آن ديده مي‌شود. آن‌ها ورزشکاراني هستند که از گوشه و کنار جهان به اين رقابت‌ها مي‌آيند. از هر مذهب و نژاد و کشوري. به همين خاطر اين ورزشکاران از 10 هزار ورزشکاري که از 206 کشور در در 42 ورزشي بازي‌هاي المپيک حضور خواهند داشت انتخاب شده‌اند. اسامي‌50 ورزشکاري که سايت بازي‌هاي المپيک آن‌ها را انتخاب کرده به شرح زير است:

1- اسوتلانا روماشينا (روسيه، شنا) 2- يوسين بولت (جامائيکا،‌ دووميداني) 3- کتي تيلور (ايرلند، بوکس) 4- جيمز نيانگ (المپيک، دووميداني) 5- گنزبه دي‌بابا (اتيوپي، دووميداني) 6- لي چونگ وي (مالزي، بدمينتون) 7- سيمون بيلس (آمريکا، ژيمناستيک) 8- عيساکوئيس کي‌روش (برزيل، کانو) 9- اميلي فرانس (جزاير سليمان، کانو) 10- ماريس استرومبرگ (لتوني، دوچرخه‌سواري) 11- ماريانو پاخون (کلمبيا، دوچرخه‌سواري) 12- نيرو کوئينتانا (کلمبيا، دوچرخه‌سواري) 13- آنا مرس (استراليا، دوچرخه‌سواري) 14- تام دالي (بريتانيا، شيرجه) 15- جولي برست (فرانسه، دوچرخه‌سواري کوهستان) 16- نيمار (برزيل، فوتبال) 17- مارتا (برزيل، فوتبال) 18- اندرسون (برزيل، بسکتبال) 19- کود ريوستوا (روسيه، ژيمناستيک) 20- دونگ دونگ (چين، ژيمناستيک) 21- جردن اسپيت (آمريکا، گلف) 22- مري‌هانا (استراليا، اسب‌سواري) 23- استيو گوردات (سوئيس، اسب‌سواري) 24- سارا منزس (برزيل، جودو) 25- سجش (هند،‌هاکي) 26- مابيکا (المپيک، جودو) 27- ميکل‌هانسن (دانمارک، هندبال) 28- سائوري يوشيدا (ژاپن، کشتي) 29- اوساما ملولي (ترکيه، شنا) 30- کري جنينگز (آمريکا، واليبال ساحلي) 31-‌هانگ سون (کره جنوبي،‌تکواندو) 32- مايکل فلپس (آمريکا، شنا) 33- يوسرا مرداني (المپيک، شنا) 34- اوسا کولينسيو (فيجي، راگبي) 35- لائورا آسادوساکيته (ليتواني، 5 گانه مدرن) 36- ماهه (نيوزيلند، قايقراني) 37- آريانا اريگو (ايتاليا، شمشيربازي) 38- يوناس کينده (المپيک، دووميداني) 39- زهرا نعمتي (ايران، تيروکمان) 40- دنيس وارگا (مجارستان،‌ واترپلو) 41- سرنا ويليامز (آمريکا، تنيس) 42- نواک جوکوويچ (صربستان، تنيس) 43- کيبوبائه (کره جنوبي، تيروکمان) 44- آليستر (بريتانيا، 3 گانه) 45- مارتين گرائله (برزيل، قايقراني) 46- راجموند دبه وس (اسلووني، تيراندازي) 47- فابيانا کلودينو (برزيل،‌واليبال) 48- حميد سوريان (ايران، کشتي فرنگي) 49- لي خيائو خيا (چين، تنيس روي ميز) 50- ايليا ايلين (قزاقستان، وزنه‌برداري)


 جزييات حضور ويسي در سپاهان
 خودم با بازيکنان مذاکره مي‌کنم 

سرمربي سپاهان مي‌گويد مطمئن است مردم اصفهان و هواداران سپاهان در پايان ليگ از دست او ناراحت نمي‌شوند و او به همراه سپاهان موفق خواهد شد.

به‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ گزارش ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ايسنا‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌، عبدالله ويسي درباره روند فعلي سپاهان در فصل نقل و انتقالات گفت: ما چند هدف داشتيم. قصد داشتيم در تيم جوانگرايي کنيم که همين کار را انجام داده‌ايم. هدف ديگر ما حضور در جمع تيم‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌هاي صدرنشين فصل آينده است که آن را با جديت دنبال مي‌کنيم. مي‌خواهيم سهميه آسيا را کسب کنيم و تمام وجودمان را براي آن گذاشته‌ايم. مي‌دانم که مردم اصفهان از کار من خوشحال خواهند شد و ناراحت نمي‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌شوند. او درباره قراردادش با سپاهان گفت: هنوز با اين تيم قراردادي را منعقد نکرده‌‌ام چرا که به دنبال جذب بازيکنان جديد هستيم و موفق نشده ام درباره بحث‌هاي مالي با اين تيم صحبت کنم.

سرمربي جديد سپاهان ا‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌دا‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌مه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ داد: سپاهان وضعيت خوبي نداشت، ولي با توجه به عشق و علاقه‌اي که نسبت به اين تيم داشتم تصميم گرفتم به سپاهان بيايم.

سرمربي جديد سپاهان درباره کوتاه کردن موهايش نيز گفت: به خاطر حسام فتاحي، بازيکن سابق سپاهان که اين روزها با بيماري سرطان مبارزه مي‌کند من و دستيارانم موهايمان را کوتاه کرديم تا از نظر روحي و رواني به حسام کمک کرده باشيم. سرمربي تيم فو‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌تبا‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ل سپاهان درباره اين که سقف آرزوهاي عبدالله ويسي کجاست، آيا او به دنبال حضور در استقلال، پر‌‌‌‌سپوليس، سپاهان و يا تيم ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ملي است، تاکيد کرد: دوست داشتم در سپاهان سرمربيگري کنم و يکي از آرزوهاي من بود، اما سپاهان سقف آرزوهاي من نيست. من در دوران بازيگري براي سپاهان با عشق و علاقه بازي مي‌کردم. زماني بقيه شما را به پرواز در مي‌آورند و در اوج شما را رها مي‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌کنند، اما من خودم پرواز کردم و خودم مي‌دانم که به کجا مي‌روم. در سن 31 سالگي به خاطر بازيکنان جواني مثل حسين کعبي فو‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌تبا‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ل را کنار گذاشتم. آنها به من احترام مي‌گذاشتند، ولي مي‌خواستم در عرصه ديگري فعاليت کنم.

او ا‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌دا‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌مه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ داد: به سمت مربيگري رفتم و کلاس‌هاي مربيگري را سپري کردم. براي‌ رسيدن به چنين جايگاهي تلاش کرده‌ام و در همين نقطه متوقف نمي‌شوم و مي‌خواهم بيش از اين پيش بروم و به موفقيت برسم. ويسي درباره کاهش هزينه‌ها و قراردادهاي کادر فني و بازيکنان سپاهان، خاطر‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌نشان کرد: ما از نظر سني و وضعيت قراردادها تعديل شده‌ايم. در ابتداي فصل به باشگاه اعلام کردم که با همه بازيکنان صحبت کنند و اگر بازيکني قرارداد بالاي 900 ميليون دارد آن را به 700 ميليون تومان کاهش دهد. وضعيت قرارداد بازيکنان خارجي هم 100 ميليون بالاتر و يا پايين‌تر است. او در واکنش به اين که عده‌اي مي‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌گويند چرا ويسي در خانه‌اش با بازيکنان قرارداد مي‌بندد، گفت: مدير برنامه‌ها و ايجنت‌ها احترام زيادي براي من قائل هستند، اما دلالي هم وجود دارد که فصل گذشته در فدراسيون گفته بود چرا ويسي از من بازيکن نگرفته است؟ خودم با بازيکنان مدنظرم مذاکره مي‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌کنم و لزومي‌ بر وجود نفر دوم نمي‌بينم.

ويسي افزود: حتي در بعضي از مديربرنامه‌ها هم به خانه من آمدند. اگر آن‌ها قيمت منصفانه بدهند قبول مي‌کنم. بعضي چيز‌ها را نمي‌توانم درک کنم. براي مثال چرا دروازه‌باني که قرارداد يک ميلياردي بسته، براي هر بازي که گل نمي‌خورد پاداش مي‌خواهد؟ کار دروازه‌بان گل نخوردن است. يا يک مهاجم قرارداد 700 ميليوني دارد و براي هر بازي که گل مي‌زند پاداش ده ميليوني مي‌خواهد. فکر مي‌کنم برخي از اين امتيازات که به بازيکنان و مربيان مي‌دهند به فوتبال ما ضربه مي‌زند. سرمربي سپاهان درباره قرار گرفتن نام چند بازيکن سابق اين تيم در ليست مازاد، اظهار کرد: من ليست مازاد نداشتم بلکه مبلغ قرارداد برخي از بازيکنان بالا بود و به اين خاطر آن‌ها را نخواستم. براي تعديل قرارداد بازيکنان به باشگاه سپاهان آمدم. محمدرضا خلعتبري قبل از حضور من گفت که در اين باشگاه نمي‌ماند. من علاقه مند به همکاري با او بودم ولي طبيعي است که او با 700 ميليون در سپاهان نمي‌ماند. مبلغ قرارداد پادوواني و پريرا هم خيلي بالا و خارج از انصاف بود. بازيکناني را از برزيل آورده ام که مبلغ قراردادشان خيلي کم است. ويسي با اشاره به جدايي چند تن از بازيکنان سپاهان ادامه داد: دليل اصلي اينکه امسال اين بازيکنان را نداريم مبلغ بالاي قراردادشان است. رحمان احمدي و شهاب گردان سال گذشته به يک اندازه با باشگاه قرارداد بسته بودند اما من ترجيح دادم يک دروازه‌بان از برزيل به عنوان دروازه‌بان اول به تيمم بياورم و دروازه‌بان دومم را با رقمي‌بسيار کم در حد 150 ميليون تومان انتخاب کردم.

او درباره ماندن يا نماند محرم نويدکيا تاکيد کرد: درباره محرم از نظر فني بحثي وجود ندارد چرا که او بازيکن بسيار شايسته‌اي است. تنا به خاطر اختلافي که با پيشکسوتان و مسئولان باشگاه داشت مشکلاتي به وجود آمده است. صحبت‌هايي محرم موجب ايجاد فاصله بين او و باشگاه شده و در اين موضوع بايد منتظر گذر زمان باشيم.

سرمربي سپاهان با بيان اينکه هنوز کاپيتان اين تيم انتخاب نشده افزود: براساس نوع بازي و تفکرات بازيکنان‌مان، کاپيتان را انتخاب مي‌کنيم. رسول نويدکيا بازيکن بسيار قابل احترامي‌براي ما است. او گاهي وقت‌ها آنقدر کم حرف است که فکر مي‌کنم با من قهر است! محرم هم پسر خوبي است و درباره او با يکسري بازيکنان قديمي‌سپاهان مشورت کنم و در نهايت تصميمي‌به نفع سپاهان بگيريم.


 از برکناري عليدوستي روي هوا تا احتمال بازگشت به نيمکت تيم ملي
 کميته جوانان و فني دقيقا چه مي‌کنند؟ 

حميد عليدوستي هفته قبل از سرمربيگري تيم ملي فوتبال نوجوانان ايران برکنار شد و حالا ضمن مطرح شدن نام گزينه‌هاي مختلف براي هدايت اين تيم شايعه شده احتمال دارد بار ديگر به عنوان سرمربي به اين تيم باز گردد. به گزارش فارس، تيم ملي نوجوانان در وضعيت مبهمي‌به سر مي‌برد و به نظر مي‌رسد مسئولان کميته جوانان و فدراسيون فوتبال هيچ برنامه خاصي براي آينده اين تيم در نظر ندارند.

تيم ملي نوجوانان کمتر از 3 ماه ديگر بايد از 25 شهريور در چارچوب رقابت‌هاي قهرماني آسيا به مصاف رقيبان خود برود تا در ميان 16 تيم حاضر در اين مسابقات براي قرار گرفتن بين 4 تيم اول جهت کسب سهميه جام جهاني تلاش کند. ايران در گروه اول اين مسابقات با هند، عربستان و امارات هم‌گروه است و کار سختي براي رسيدن به جام جهاني دارد.

در شرايطي که اکثر حريفان در حال تدارک مناسب جهت حضور در اين مسابقات هستند و در ديدارهاي تدارکاتي حاضر مي‌شوند تيم ملي نوجوانان ايران وضعيت بسيار عجيبي دارد و اصلا معلوم نيست تيم ملي نوجوانان ايران چه مي‌کند.

برکناري مربي روي هوا و خارج از کشور

روز 19 خرداد در شرايطي که حميد عليدوستي در ايران حضور نداشت و همراه به خانواده به مسافرت خارج از کشور رفته بود، خبري مبني بر برکناري او از هدايت تيم ملي نوجوانان مطرح شد. بعد از اين اتفاق مسئولان کميته جوانان و کميته فني يکي دو روزي از دسترس خارج شدند و هيچ صحبتي در اين مورد مطرح نکردند. تا اينکه فريدون معيني سرپرست کميته جوانان در مصاحبه‌اي اعلام کرد از روند آماده‌سازي تيم ملي نوجوانان و پيشرفت بازيکنان رضايت نداشتند و تصميم به تغيير کادر فني گرفتند. خبر برکناري عليدوستي در شرايطي اعلام شده که هنوز هيچ اعلام رسمي‌در اين مورد صورت نگرفته است. سايت فدراسيون فوتبال هنوز هيچ خبر رسمي‌در اين مورد روي خروجي خود قرار نداده و رئيس و دبيرکل فدراسيون هم در مصاحبه‌هاي خود اظهار نظري در اين مورد نداشتند.

اظهارنظرهاي متناقض در مورد گزينه‌هاي مربيگري

همچنين در مورد گزينه‌هاي اين تيم هم حرف‌هاي متناقضي زده مي‌شود. يک روز مهدي‌ مهدوي‌کيا گزينه هدايت اين تيم معرفي مي‌شود که پيشنهاد کميته جوانان را نپذيرفته و روز ديگر کميته فني مي‌گويد بحث پيشنهاد به مهدوي‌کيا مطرح نبوده و او براي اينکه جهت برگزاري اردو در آلمان اعلام آمادگي کند در فدراسيون حضور يافته است!

در اين بين تنها چيزي که مشخص است تيم ملي نوجوانان اسير بي برنامگي و بد سليقگي شده است. تيم ملي نوجوانان که در سال 2013 توانست در جام جهاني بدرخشد و به مرحله يک چهارم نهايي برسد اين روزها دچار سردرگمي‌شده است.

مسئولان کميته جوانان و فني اگر دليل برکناري عليدوستي را چيزي به جز نتيجه‌گرايي اعلام مي‌کنند و مي‌گويند آنها پيشرفتي در بازيکنان نداده‌اند، در طول 80 روز انتظار چه معجزه‌اي از سرمربي جديد دارند؟ آيا آنها بعد از 18 ماه امروز به اين نتيجه رسيدند که تيم ملي نوجوانان پيشرفتي نداشته است؟ چرا اين تصميم چند ماه زودتر گرفته نشد تا فرصت کافي براي مربي جديد براي آموزش صحيح و آماده کردن تيم جهت حضور در مسابقات وجود داشته باشد؟

عليدوستي باز مي‌گردد؟

از گوشه و کنار شنيده مي‌شود قرار است مسئولان فدراسيون فوبتال جلسه‌اي برگزار کنند و بار ديگر در مورد وضعيت عليدوستي تصميم گيري‌ کنند. با توجه به اينکه زمان کمي‌تا شروع مسابقات باقي مانده و هنوز برکناري عليدوستي به طور رسمي‌اعلام نشده است ممکن است اين مربي بار ديگر به پست قبلي‌اش باز گردد. قرار است مسئولان فدراسيون فوتبال در بخشي از جلسه فردا هيأت رئيسه در اين مورد صحبت کنند و در مورد ادامه کار يا قطع همکاري با عليدوستي تصميم‌گيري کنند. اينطور که از اظهار نظرات مشخص است احتمال بازگشت عليدوستي قوت گرفته و سکوت اين مربي در قبال برکناري در هفته‌ گذشته حکايت از اين موضوع دارد. بايد تا فردا منتظر ماند تا وضعيت تيم ملي نوجوانان مشخص شود. هر اتفاقي که فردا بيفتد فدراسيون، کميته جوانان و کميته فني نمره منفي گرفتند چرا که تصميمي‌را رسانه‌اي کردند که در مورد آن به اجماع نرسيدند و تيمي‌که تنها 90 روز ديگر بايد وارد مسابقات حساسي شود را به حاشيه برده‌اند.


 هدفم بازي در تيم‌هاي مطرح اروپاست 

لژيونر فوتبال ايران مي‌گويد که شرايطش در آلکمار خوب است و تمام تلاشش را مي‌کند تا در آينده نزديک به تيم‌هاي مطرح اروپايي برود. به گزارش ايسنا، عليرضا جهانبخش در فصل گذشته و پس از انتقال به آلکمار هلند توانست به عنوان يک لژيونر ايراني عملکرد درخشاني را از خود به نمايش بگذارد و به همراه تيمش راهي مسابقه‌هاي ليگ اروپا شود. اين بازيکن در عرصه ملي نيز پس از افت و خيز فراوان توانست با بازي‌هاي درخشانش به عنوان‌ هافبک راست تيم ملي يادآور بازيکناني مانند مهدي مهدوي‌کيا باشد و خيال فوتبال‌دوستان را از اين بابت راحت کند. جهانبخش که پس از پايان ليگ هلند در تمرين‌هاي تيم ملي شرکت کرده و در دو ديدار دوستانه با مقدونيه و قرقيزستان نيز به ميدان رفته بود، آخرين روزهاي استراحت خود را سپري مي‌کند و از چند روز آينده بايد در تمرين‌هاي آلکمار هلند شرکت کند. در همين راستا گفت‌وگويي را با ملي‌پوش فوتبال ايران انجام داديم که آن را در ادامه مي‌خوانيد:

تمرين‌هايت را براي فصل 2017 – 2016 از چه زماني شروع مي‌کني؟

ديروز (پنجشنبه) به هلند رسيدم و خودم را براي حضور در تمرين‌ها آماده مي‌کنم. امسال کار سختي داريم و بايد در چند تورنمنت مختلف شرکت کنيم.

سال گذشته با حضور تو، آلکمار توانست مجوز ليگ اروپا را هم به دست بياورد.

امسال شرايط‌مان بهتر است چون چند بازيکن جديد و خوب جذب تيم شدند و از طرفي احتمال جدايي چند بازيکن تيم‌مان هم مي‌رود. کارمان تا حدودي سخت‌تر شده و بايد بهتر از گذشته آماده شويم. مسئولان باشگاه بايد سرمايه‌گذاري بيشتري را انجام دهند.

بهترين بازيکن تيم‌تان يعني يانسن توانست سال گذشته بهترين بازيکن ليگ هلند شود و در روزهاي آينده احتمالا راهي تاتنهام يا منچستريونايتد مي‌شود.

بله درست است. يانسن در نخستين سال حضورش در ليگ اردويسه نمايش خوبي داشت و توانست آقاي گل شود و پيشنهادات خوبي را براي خود دست و پا کند. البته در تابستان امسال کاپيتان تيم‌مان هم که يکي از بهترين بازيکنان‌مان بود، به يکي از تيم‌هاي خوب اروپا منتقل مي‌شود.

همين موضوع نشان مي‌دهد که تو هم مي‌تواني در فصل آينده با عملکردت راهي تيم‌هاي مطرح‌تر اروپا شوي.

بله شرايط خوب است و هر کسي که تلاش بيشتري را انجام دهد، مي‌تواند راهي تيم‌هاي خوب اروپا شود. تمام هدف من هم همين موضوع است.


 احساس مي‌کنم قبل از ريو در يک المپيک ديگر مدال گرفته‌ام  

رکورددار وزنه‌برداري جهان گفت: ابتدا رکورد جهان را شکستم و اکنون نيز مدال برنز من در المپيک به نقره تبديل شده و اين اتفاق برايم بسيار جذاب و خوشحال‌کننده است. کيانوش رستمي‌در گفت‌وگو با ايسنا درباره مثبت شدن تست دوپينگ وزنه‌بردار روس و تبديل شدن مدال برنز المپيکش به نقره بيان کرد: ابتدا به مردم ايران تبريک مي‌گويم و از خوشحالي آنها من نيز خوشحال هستم اما از آنجا که وزنه‌بردار روس دوست من است، زماني که شنيدم تست دوپينگش مثبت شده است و از حضورش در المپيک جلوگيري مي‌شود، ناراحت شدم زيرا اين مسئله براي خود ورزشکار و کشورش بسيار سخت و ناراحت‌کننده است. او ادامه داد: از اين لحاظ با او احساس همدردي مي‌کنم اما المپيک رويداد کوچکي نيست و هر کسي نمي‌تواند در آن مدال بگيرد.

ورزشکاري که مدال بگيرد و حقش نباشد آن زمان نه اما بالاخره همه متوجه مي‌شوند چه اتفاقي افتاده است. مسئله کنترل دوپينگ با جديت دنبال مي‌شود و وادا اجازه نمي‌دهد هر کسي در مسابقات هر طور که مي‌خواهد شرکت کند و مدال بگيرد. رستمي‌ در پاسخ به اين پرسش که تبديل شدن مدال برنز او به نقره چقدر در روحيه‌اش تاثيرگذار خواهد بود، گفت: احساس مي‌کنم قبل از اين که به المپيک ريو بروم انگار در يک المپيک ديگر مدال گرفته‌ام و جدا از آن مدال برنز، يک مدال نقره ديگر به کارنامه من اضافه شده است. کمتر از 2 ماه ديگر در المپيک ريو شرکت مي‌کنم و مي‌خواهم آنجا هم مدال بگيرم. اين که 15 روز قبل رکورد جهان را شکستم و اکنون نيز مدال برنز من به نقره تبديل شده برايم خيلي جذاب و خوشحال‌کننده است. او ادامه داد: خدا را شکر اتفاقات خوبي افتاد اما خيلي‌ها از آن چشم‌پوشي کردند. من اگر کاري انجام دادم و رکورد جهان را شکستم، به عشق مردم بوده است اما خيلي‌‌ها اين اتفاق را آن طور که بايد و شايد نشان ندادند.

رستمي ‌در مورد اين که انتظار اين را دارد که پاداش‌هايي که چهار سال پيش به دارندگان مدال نقره المپيک داده شد، به او هم تعلق گيرد، گفت: اين که ورزشکار پاک باشد و بالاتر از ورزشکاران ديگر قرار گيرد، باعث سربلندي کشور و اتفاق نادر و جالبي است. نايب قهرمان وزنه‌برداري جهان در مورد اين که يکي از رقبايش در المپيک ريو کم شده است، نيز تصريح کرد: مهمترين موضوع براي من تمرينات است و به اين فکر نمي‌کنم که حريفانم چه وزنه‌هايي مي‌زنند. رقيب من رکورد جهان بود که آن را شکستم. در المپيک نيز بايد با وزنه‌ها رقابت کنم تا به آن چيزي که مي‌خواهم برسم.

او افزود: از طرفي در المپيک همه ورزشکاران براي کسب مدال طلا مي‌آيند؛ بويژه در دسته 85 کيلوگرم. در اين ميان هر کسي که حرفه‌اي‌تر کار کند، نتيجه خوبي هم خواهد گرفت.


 خبر 

المپيک بروم بهتر از اين‌ها مبارزه مي‌‌کنم

آزادکار سنگين وزن تيم ملي با بيان اينکه از عملکردش در رقابت‌هاي جام جهاني راضي نيست گفت: به دليل اينکه تمرين‌هاي استقامتي را پشت سر مي‌گذاشتيم از چابکي لازم در اين رقابت‌ها برخوردار نبوديم.کميل قاسمي‌در گفت‌وگو با ايسنا درباره قهرماني تيم ملي کشتي آزاد در رقابت‌هاي جام جهاني اظهار کرد: خدا را شکر مي‌کنم که براي پنجمين بار متوالي و همچنين سومين مرتبه متوالي در خاک آمريکا توانستيم پرچم پرافتخار ايران را به اهتزاز درآوريم و دل مردم را شاد کنيم. کشتي‌هاي سخت و حساسي را پشت سر گذاشتيم و سطح رقابت‌هاي جام جهاني نسبت به سال گذشته با توجه به ترکيب دو سه تيم حاضر در اين رقابت‌ها مانند آمريکا، گرجستان، روسيه و ايران بسيار بالا بود.آزادکار سنگين وزن ايران درباره عملکردش در اين مسابقه‌ها گفت: عملکردم خيلي خوب نبود چرا که تمرين‌هاي استقامتي را در اردوي تيم ملي پشت سر مي‌گذاشتيم و از سرعت لازم در اين رقابت‌ها برخوردار نبوديم. در مجموع بدن‌هاي ما سنگين بود و من نيز از اين قاعده مستثني نبودم. به خاطر همين از کشتي‌هايم و نتيجه‌اي که در مسابقه‌هاي آمريکا گرفتم راضي نيستم.وي افزود: شرايط به گونه‌اي نبود که با اوج آمادگي در جام جهاني شرکت کنم چرا که دو ماه ديگر رقابت‌هاي المپيک در پيش است و برنامه‌ريزي کادر فني به گونه‌اي است که ما بايد خود را براي رقابت‌هاي المپيک به اوج آمادگي برسانيم. اگر قسمت شود و من به عنوان نماينده ايران در المپيک حاضر شوم مطمئن باشيد با شرايط ديگري کشتي خواهم گرفت.

تفاهم قلعه‌نويي و آجرلو بر سر قرارداد مالي جديد

سرمربي و مديرعامل تراكتورسازي براي ادامه همكاري در ليگ شانزدهم قرارداد مالي جديد منعقد كردند. به گزارش ايسنا، تراكتورسازي كه چند روزي است كه به صورت جدي در فصل نقل و انتقالات حاضر شده و توسط مصطفي آجرلو، مديرعامل اين باشگاه هم چند بازيكن را جذب كرده است.آجرلو امروز هم ديداري را با امير قلعه‌نويي كه يك نيم فصل موفق را با تراكتورسازي تجربه كرد، داشت و دو طرف قرارداد مالي خود براي ادامه همكاري را منعقد كردند.به اين ترتيب حضور قلعه‌نويي در تبريز قطعي شد و اين تيم مي تواند به زودي تمرينات خود را آغاز كند.

عملکرد خوبي برابر برزيل نداشتيم

سرمربي تيم ملي واليبال ايران گفت: عملکرد خوبي در ديدار برابر برزيل نداشتيم و بازي خوبمان در ست سوم براي کسب پيروزي کافي نبود.به گزارش ايسنا، رائول لوزانو، سرمربي تيم ملي واليبال ايران پس از شکست برابر برزيل در اولين بازي ليگ جهاني 2016 گفت: ما اصلا در اين بازي خوب کار نکرديم و به کلي در ست‌هاي اول و دوم نمايش خوبي نداشتيم.لوزانو ادامه داد: در ست سوم بهتر کار کرديم و خوب بوديم اما اين براي پيروزي در اين ديدار کافي نبود.تيم ملي واليبال ايران در اولين بازي خود در ليگ جهاني 2016 برابر ميزبان خود، برزيل 3 بر صفر شکست خورد تا همچون سه دوره گذشته اولين بازي خود در اين رقابت‌ها را با شکست پشت سر بگذارد. تيم ملي ايران در هفته اول ليگ جهاني واليبال با تيم‌هاي برزيل، آمريکا و آرژانتين همگروه است و در دومين بازي خود بامداد شنبه با آمريکا ديدار مي‌کند.

هدفمان صعود از گروه است که به آن مي‌رسيم

سرمربي آلمان بعد از توقف تيمش برابر لهستان در نشست خبري حضور پيدا کرد.به گزارش ايسنا، دو تيم آلمان و لهستان در دومين ديدار خود در يورو 2016 به مصاف هم رفتند که اين ديدار با تساوي بدون گل به پايان رسيد.يواخيم لوو سرمربي آلمان بعد از توقف برابر لهستان گفت: بازي‌هاي گروهي فرسايشي است و با بازي‌هاي حذفي تفاوت دارد. در اين مرحله و بازي‌هاي گروهي هدف اول ما اين است که به مرحله بعد صعود کنيم و به اين هدف خواهيم رسيد. در باره اين بازي بايد بگويم که تيمم در دفاع خوب عمل کرد ولي در حمله صلابت هميشگي را نداشتيم. لهستان تيم خوبي است و عملکرد خوبي در اين ديدار داشت. تساوي نتيجه منصفانه‌اي براي اين بازي بود. دو تيم موقعيت‌هايي براي گلزني داشتند و فکر مي‌کنم هر دو تيم از اين نتيجه راضي هستند.

احتمال انحلال تيم بانوان ملوان

مديرعامل باشگاه ملوان مي‌گويد مصاحبه کاپيتان تيم بانوان اين باشگاه ذهنيت‌هاي منفي را به وجود آورده و احتمالا در فصل پيش رو تيم بانوان منحل مي‌شود. مسعود رضاييان در گفت‌وگو با ايسنا، درباره انتقادات سارا قمي، کاپيتان تيم فو‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌تبا‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ل بانوان ملوان مبني بر اينکه اين باشگاه به تعهدات خود نسبت به تيم بانوانش عمل نکرده است و آنها در شرايط سختي قرار گرفته‌اند، اظها‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ر کرد: سارا قمي ‌يکي از افراد خيلي محترم براي ماست و نمي‌خواهم با او مقابله کنم. او دختر خوبي است و براي ما زحمات زيادي کشيده است و افتخارات زيادي براي ما کسب کرده است. ما دو، سه هفته‌ پيش با هم صحبت کرديم و دلخوري‌هايي وجود داشت. با اين صحبت‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ها ملوان فقط تضعيف مي‌‌‌‌‌‌‌شود. او جزوي از اين مجموعه است. گذشته و سوابق سارا قمي ‌به ملوان بر مي‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌گردد. آنها با رنج‌هاي بسياري در ليگ موفق شده‌اند. او ا‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ضافه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ کرد‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌: او صحبت‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌هايي را انجام داده است که بايد نقد و تحليل شود. خيلي‌ها تيم بانوان ندارند و از اداره تيم بانوان انصراف دادند. هر کسي که در اين مملکت ول کند و برود تحسين مي‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌شود اما کساني که مي‌مانند بايد حرف بشنوند. ملوان يکي از پر فرزند‌ترين باشگاه‌هاي کشور است. ما بسيار عيالوار هستيم. وقتي يک کشتي در طوفان اسير مي‌شود بار خود را خالي مي‌کند. ملوان هم مي‌توانست از ابتداي ليگ زماني که مشکل مالي داشت اين کار را انجام دهد و قيد تيم‌هاي ديگرش را بزند. ما از ابتدا اسپانسر نداشتيم و هر کسي هم که پا پيش گذاشت فقط اسپانسرينگ تيم مردان‌مان را پذيرفت اما ما مانند يک خانواده هستيم و نمي‌توانستيم از بچه‌هاي ديگر اين خانواده چشم‌پوشي کنيم و براي دختر و پسر تبعيض قائل نشديم و بدون اسپانسر به کارمان ادامه داديم. مديرعامل ملوان گفت: مي‌توانستيم مانند خيلي از تيم‌هاي ليگ برتر فقط تيم اصلي‌مان را حفظ کنيم اما الان باشگاه ملوان و احمد دنيامالي در معرض حرف و حديث‌ها هستند. ما با هيچ تيم‌مان را اداره کرديم. سارا قمي‌گفته که هزينه کل اين تيم 500 ميليون تومان مي‌شود اما آن‌ها هزينه اياب و ذهاب، امکانات، اسکان هتل و... را حساب نکردند. ساده‌تر اين بود که ما هم مانند ضرب‌المثل مهرم حلال و جانم آزاد فقط در بخش مردان تيم‌داري مي‌کرديم. عده‌اي در ابتداي کار آمدند و ما را قسم دادند که تيم را منحل نکنيم و هر طور شده با شرايط مي‌سازند و اين تيم حيف است، اما زماني که وقت عمل رسيد هيچ کدام از آن‌ها به قول‌شان عمل نکردند.