نسخه شماره 4064 - 1395/03/29 -

آرزوي آقاي بازيگر در روز تولدش:
آرامش را براي خودم و کشورم مي خواهم


تبـريـزي و افـخمي آشتـي نـکردنـد

علي جنتي در واکنش به اظهارات دادستان کشور:
لغو کنسرت‌ها هيچ دليل امنيتي ندارد


تور «هواي گريه» پس از ماه رمضان آغاز مي‌شود


فروش خوب «بارکد» و «ايستاده در غبار»


 آرزوي آقاي بازيگر در روز تولدش:
 آرامش را براي خودم و کشورم مي خواهم 

 

«هر سال روز تولدم را فراموش مى‌كنم. شايد از بچگي عادت کرده‌ام! چون آن زمان کسي براي ما تولد نمي‌گرفت! بچه‌ها کنار هم بزرگ مي‌شدند؛ گله‌وار!» با گفتن «گله‌وار» مي‌خندد و اين گونه است که رضا کيانيان هميشه روز تولدش را فراموش مي‌کند و ديگران به يادش مي‌اندازند که 29 خرداد به دنيا آمده است!

‌همسرش که هميشه از قبل اين روز را به ياد دارد، با همراهي علي تنها فرزند اين زوج جشن تولدي خانوادگي و دوستانه برگزار مي‌کنند!

در کنار يادآوري‌هاي خانوادگي‌، يادآور‌ي‌هاي ديگري هم هستند؛ يادآوري‌هايي از جنس مطبوعات و آنچه در ادامه مي‌خوانيد، گپ و گفت دوستانه سرويس سينما و تئاتر ايسنا با اين هنرمند است. رضا کيانيان اما از آن آدم‌هايي نيست که روز تولدش فکر و خيال‌هاي خيلي خاصي داشته باشد، در گذشته و آينده‌ غرق شود يا براي بشريت تصميمات اساسي بگيرد! او روز تولدش به هيچ چيز خيلي خاصي فکر نمي‌کند.

«دروغ نگويم به هيچ چيزي فکر نمي‌کنم. البته هميشه خوشحال مي‌شوم که شب تولدم تعدادي از دوستان و خانواده را مي‌بينم اما واقعا به هيچ چيز خاصي فکر نمي‌کنم. در تمام اين سال‌ها فقط دو بار در 40 سالگي و 60 سالگي‌ام دچار شوک شدم. وقتي 40 ساله شدم، تصميم گرفتم تا مي‌توانم به خودم دروغ نگويم چون معمولا نمي‌شود به ديگران اصلا دروغ نگفت. مجبوريم در جامعه گاهي دروغ‌هايي بگوييم البته نه دروغ‌هاي خيلي اساسي بلکه دروغ‌هاي ريز و کوچک.

آن زمان فکر نمي‌کردم تصميم خيلي سختي گرفته باشم اما ديدم خيلي مشکل است که آدم به خودش دروغ نگويد و خودش را بيهوده مبرا نکند. 20 سال طول کشيد تا توانستم اين کار را انجام دهم. اما در 60 سالگي هم دوباره دچار شوک شدم و اين بار تصميم گرفتم تا جايي که مي‌توانم، به بقيه هم دروغ نگويم. امسال 65 سالم مي‌شود، زياد هم فرقي نمي‌کند چون هيچ مشکلي با اين موضوع ندارم. قبلا هم گفته‌ام نود و نه سالگي هم بميرم، جوانمرگ شده‌ام»!

دوست داريم بدانيم اولين روزهاي شصت و پنج سالگي‌اش را چگونه مي‌گذراند با چه کارها و پروژخ‌ه‌‌هايي که مي‌گويد: «در اين لحظه که با شما گفت‌وگو مي‌کنم، نه سر فيلم هستم و نه سريال و نه قراري براي بازي در تئاتري دارم. اما حتما نمايشگاهي برپا مي‌کنم. قرار بود اين نمايشگاه را ارديبهشت برگزار کنم که به دلايلي نشد و تصميم دارم آن را در زمان ديگري برگزار کنم. اين روزها بيشتر با خودم در‌گيرم و كلنجار مي‌روم‌، فکر مي‌کنم، ورزش مي‌کنم»...

و بعد با خنده ادامه مي‌دهد: «کار عجيبي نمي‌کنم. ما که پرورش چريکي انقلابي داشتيم، مدام فکر مي‌کرديم نبايد لحظه‌اي بيکار بمانيم. بيکار بودن انگار گناه بود. فکر مي‌کرديم هميشه بايد در تلاش باشيم. اما چند سال‌ پيش که خيلي خسته بودم و همه جهان برايم تنگ شده بود، با احساس گناه به همسرم گفتم دلم مي‌خواهد هيچ کاري نکنم و او هم گفت خب هيچ کاري نکن! بعد پرسيدم مگر مي‌شود هيچ کاري نکرد؟! اگر هيچ کاري نکنم، پس به چه درد ديگران مي‌خورم؟! و او پاسخ داد مدتي فقط به درد خودت بخور»! هميشه مي‌گويند آدم روز تولدش هر آرزويي کند، به آن مي‌رسد و بازيگر فيلم‌هاي «کفش‌هاي کو؟» و «خانه‌اي روي آب» و «آژانس شيشه‌اي» آرزوي آرامش دارد و مي‌گويد: «براي خودم و کشورم آرامش مي‌خواهم. ما در شلوغ‌ترين منطقه جهان زندگي مي‌کنيم و همه از درگيري و جنگ و جدل‌هاي درون گروهي و جدال‌هاي فکري بي‌نتيجه که فقط زمان را نابود مي‌کند، خسته شده‌ايم. ذهن همه ما پر از اين جدل‌هاست‌! به همين خاطر براي خودم و کشورم و اصلا براي کل منطقه و دنيا آرامش آرزو مي‌کنم».

اما اين فقط يکي از آرزوهاي اوست. هنرمند مورد نظر ما که فقط يک هنرمند نيست؛ او هميشه در کنار کار‌هاي هنري، به فعاليت‌هاي اجتماعي نيز توجه داشته است؛ حامي محيط‌زيست و ميراث فرهنگي است و البته دو سال پيش نيز با راه‌اندازي حرکت فرهنگي اجتماعي «سين هشتم؛ سرپناه» حمايت خود را از مردم بي‌خانمان نشان داد. حرکتي که به سرعت با استقبال ديگر هنرمندان روبرو شد و آرزوي ديگرش به همين «سين هشتم» مربوط مي‌شود.

رضا کيانيان هم براي خودش رسانه کوچکي دارد؛ صفحه‌اي در اينستاگرام براي پرداختن به دغدغه‌هايش و البته شريک شدن آنها با ديگران.

«از اواخر پارسال صفحه اينستاگرامي را درست کرده‌ام که دغدغه‌هايم را در آن مي‌نويسم. برايم جالب است رسانه کوچک خوبي است. عده زيادى هم همراه مي‌شوند و پى نوشت مي‌گذارند‌. يکي از موارد جالبش اين است که همراهان صفحه، با هم بحث مي‌کنند و اين خيلي خوب است چون نشان مي‌دهد جامعه ما دارد به سمت ديالوگ مي‌رود . از اين بحث‌ها لذت مي‌برم و خودم هم گاهي در بحث‌هايشان شرکت مي‌کنم . گاهي هم مسير بحث را عوض مي‌کنم. نگاه جامعه‌شناسي ندارم بلکه فقط دغدغه‌هايم را مي نويسم و با همراهان گفت‌وگو مي‌کنيم».«صفحه‌هاي جالبى در اين فضا هست، مثلا صفحه از خودمان شروع کنيم يعني به جاي اينکه به ديگران ايراد بگيريم، از خودمان شروع کنيم. همه ما مي‌خواهيم جهان را اصلاح کنيم در حالي که قبل از اصلاح جهان، بايد خودمان را اصلاح و ضعف‌هايمان را به قوت تبديل کنيم. اين هم مثل تصميم 40 سالگي‌ام است. همه اين‌ها اتفاقات خوبي است چون فکر مي‌کنم اصلاح جامعه پله پله اتفاق مي‌افتد. هر قدم کوچکي که برداشته مي‌شود، پله‌اي است براي رسيدن به همان آرامشي که آرزويش را داريم.»


 تبـريـزي و افـخمي آشتـي نـکردنـد  

ناصر عنصري مي‌گويد: اخباري که مبني بر آشتي کمال تبريزي و بهروز افخمي منتشر شده صحت ندارد و تبريزي همچنان از رفتار برنامه هفت مکدر است.

26 خرداد مراسم افطاري به ميزباني محمدمهدي پورمحمدي سفير سابق ايران در کشورهاي آرژانتين، دانمارک و لهستان و با حضور سينماگران برگزار شد و بعد از آن تعدادي از سايت‌هاي خبري از آشتي بهروز افخمي و کمال تبريزي در اين مراسم نوشتند اما قائم مقام خانه سينما مي‌گويد: اين اخبار کاملا کذب است. ن

اصر عنصري قائم مقام مدير عامل خانه سينما در گفت‌وگو با ايلنا با اشاره به اين مراسم افطاري مي‌گويد: ماجرا‌ از‌ اين قرار بود که من و آقاي کمال تبريزي سر يک ميز نشسته بوديم و بهروز افخمي هم روبروي کمال تبريزي نشسته بود و چند بار آقاي افخمي از تبريزي خواهش کرد به برنامه هفت سينمايي بيايد و هر حرفي دوست دارد بگويد، اما آقاي تبريزي هم اعلام کرد اين کار را نمي‌کند و حرفي براي گفتن با افخمي ندارد.

وي ادامه داد داد: آقاي افخمي وقتي اين رفتار را ديد و از آنجايي که با بيشتر اهالي سينما دوستي و رفاقت چند ساله دارد، اواخر مجلس به سمت کمال تبريزي آمد و شروع به بوسيدن کمال تبريزي کرد و دوستان حاضر در مجلس هم عکس گرفتند و بدنبال انتشار اين عکس‌ها خبرهايي منتشر شد که صحت ندارد.

عنصري تاکيد کرد: تا آنجايي که متوجه شدم آقاي تبريزي هنوز به‌شدت از رفتار برنامه هفت سينمايي با وي و روش اين برنامه ناراحت و مکدر است و آشتي صورت نگرفته است و نه تنها هيچ نقشي در اين ماجرا و آشتي نداشتم، بلکه فقط يک ناظر بودم.

عنصري ادامه داد: متاسفانه آقاي افخمي و برنامه هفت از شيوه‌هاي صحيحي براي جذابيت برنامه استفاده نمي‌کند و متاسفم از اينکه بگويم از شيوه‌هاي ماکياوليستي براي جذابيت برنامه استفاده مي‌کند.

وي ادامه داد: افخمي در ضيافت افطار حتي يک‌بار هم از کمال تبريزي عذر خواهي نکرد و فقط دائم از تبريزي تقاضا مي‌کرد که به برنامه هفت بيايد و هرچه دوست دارد بگويد.

در آخرين برنامه هفت سينمايي مسعود فراستي منتقد برنامه فيلم سينمايي دونده زمين را يک نوع دياثت فرهنگي ناميد و بدنبال اين حرف کمال تبريزي در گفت‌وگو با فريدون جيراني و از طريق سايت فيلم‌نت به‌شدت از برنامه هفت انتقاد کرد و حتي اعلام کرد که ساخت سريال سرزمين کهن را متوقف مي‌کند.


 علي جنتي در واکنش به اظهارات دادستان کشور:
 لغو کنسرت‌ها هيچ دليل امنيتي ندارد 

به دنبال اتفاقاتي که در اجراي کنسرت‌هاي موسيقي افتاد و مقامات قضايي را به اظهارنظر و اعلام موضع واداشت، وزير ارشاد گفت: در نيشابور کنسرت آقاي کلهر که با يک نوازنده اجرا مي‌کند، لغو شد و دادستان آن شهر اعلام کرد که به‎ منظور پيشگيري از وقوع جرم ما اجازه نمي‌دهيم.

يعني کمانچه جرم دارد؟ به گزارش خبرگزاري صبا، علي جنتي در پاسخ به اظهارات حجت الاسلام غلامحسين محسني‌اژه‌‍‌اي مبني بر اينکه لغو کنسرت دلايل امنيتي دارد و فقط 9 کنسرت از 300 کنسرت لغو شده و گاهي اجتماع برخي افراد تبديل به جرم مي‌شود، گفت: تنها در سال جاري 9 کنسرت لغو شده و تعداد کنسرت‌هاي لغو شده در مجموع بيشتر از اين رقم است. در ضمن لغو اين کنسرت‌ها هيچ دليل امنيتي ندارد. وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي، لغو کنسرت کلهر در نيشابور را مثال زد و اظهار داشت: در نيشابور کنسرت آقاي کلهر که خواننده و آوازخوان هم ندارد خودش کمانچه مي‌نوازد و تنها همراه با يک نوازنده ديگر برنامه اجرا مي‌کند، لغو شد و آقاي دادستان اعلام کرده که به‎منظور پيشگيري از وقوع جرم ما اجازه نمي‌دهيم.

اين برخورد با شهرام ناظري هم صورت گرفت. اين کجايش اشکال دارد؟ وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي گفت: وزارت ارشاد تعهد داده است و ما ملزم به رعايت اصول هستيم و در صدور مجوز برگزاري کنسرت و فرستادن آنها به شهرستان‌ها با حساسيت بالايي عمل مي‌کنيم.

قطعاً ما براي برگزاري کنسرت در برخي از شهرستان‌ها به گروه‌هاي پاپ مجوز نمي‌دهيم و بيشتر گروه‌هاي موسيقي سنتي مي‌فرستيم و بر نوع رفتارها و حرکاتي که طرفداران انجام مي‌دهند، مراقبت داريم که مشکلي پيدا نشود.

جنتي همچنين به لغو کنسرت‌ها در استان خراسان اشاره کرد و گفت: استان خراسان وضعيت خاصي دارد تا جايي‌ که به آقاي قرباني هم اجازه برگزاري کنسرت در مشهد، چناران و گلبهار را ندادند؛ اگر آقاي قرباني را هم نتوانيم تحمل کنيم چه کسي را مي‌خواهيم تحمل کنيم؟ وزير ارشاد ادامه داد: به نظر من بايد در برخورد با برگزاري کنسرت‌‎ها تجديدنظر شود و اجازه دهند تا کنسرت‌هايي که ما با رعايت شيوه‌نامه و اصول وزارت ارشاد به آنها مجوز مي‌دهيم، برگزار شوند و در صورت بروز مشکل، مسئوليت آن بر عهده وزارت ارشاد است و ما بايد پاسخگو باشيم.


 تور «هواي گريه» پس از ماه رمضان آغاز مي‌شود 

نوازنده موسيقي ايراني در تشريح تازه‌ترين فعاليت‌هاي موسيقايي خود از همکاري با همايون شجريان در تور «هواي گريه» و طراحي براي توليد يک آلبوم مستقل خبر داد. سينا جهان آبادي نوازنده صاحب نام کمانچه در گفت‌وگو با مهر درباره تازه ترين فعاليت‌هاي خود در عرصه موسيقي بيان کرد: بعد از پايان ماه مبارک رمضان طبق برنامه ريزي‌هايي که انجام گرفته تور کنسرت‌هاي شهرستان «هواي گريه» به خوانندگي همايون شجريان از سرگرفته مي‌شود و تصور مي‌کنم با توجه به برنامه‌هاي متعددي که در شهرهاي مختلف در نظر گرفته شده، کنسرت‌هاي بسيار فشرده‌اي خواهيم داشت که طبيعتا فرصتي براي من براي انجام کارهاي مستقل نمي‌گذارد. وي که سرپرستي اين کنسرت‌ها را به عهده دارد، بيان کرد: حسين رضايي نيا، پاشا هنجني، پريچهر خواجه، ميلاد محمدي، آيين مشکلاتيان، شهرام رکوعي، علي جعفري پويان، پريسا ميرزاده، لعيا اعتمادي، نگار نوراد و آتنا اشتياقي به عنوان نوازنده و محمدحسين توتونچيان تهيه کننده در اين کنسرت‌ها گروه را همراهي مي‌کنند.

تعويق کنسرت سالار عقيلي

کنسرت سالار عقيلي که قرار بود، جمعه (28 خردادماه) در کرمان برگزار شود، لغو و به گفته تهيه‌کننده اين کنسرت به 24 تيرماه موکول شد. سعيد کوشش مدير روابط عمومي‌اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامي ‌استان کرمان در گفت‌و‌گو با ايسنا، درباره تعويق در برگزاري کنسرت سالار عقيلي، گفت: کنسرت اين هنرمند موسيقي ايراني که قرار بود، 28 خردادماه در کرمان برگزار شود، لغو شده است. اين در حالي بود که اين مسئول درباره دلايل لغو کنسرت هيچ توضيحي ارائه نداد. اما مجيد ملک‌محمدي تهيه‌کننده کنسرت در همين باره گفت:‌ به دليل حساسيت‌هاي که وجود داشت و اينکه بيان مي‌شد، بي‌حرمتي‌هايي به ماه مبارک رمضان شده است، زمان اجراي اين کنسرت به 24 تيرماه تغيير داده شده است. وي اظهار کرد: کساني که بليت اين کنسرت را خريده‌اند، در صورت تمايل مي‌توانند با همان بليت در کنسرت روز 24 تيرماه شرکت کنند و در غير اين صورت هزينه بليت آنها عودت داده خواهد شد.

کنسرت تابستاني ناظري‌ها

شهرام ناظري و حافظ ناظري براي تهراني‌ها در فضاي باز کنسرت تابستاني مي‌دهند. به گزارش ايسنا، اين کنسرت مردادماه در فضاي باز برج ميلاد روي صحنه خواهد رفت و رپرتوار «ناگفته» با تغيير در قطعات و تنظيم آن‌ها براي علاقه‌مندان موسيقي ايراني اجرا خواهد شد. بنا بر اين گزارش، دليل انتخاب فضاي باز براي کنسرت توسط ناظري‌ها اين بوده است که سالن‌هاي کنسرت تهران آن ظرفيت و گنجايش که مد نظر آنها هست را ندارند. پدرام فريوسفي (ويلن)، ميثم مروستي (ويولا)، امين غفاري (ويولا)، آتنا اشتياقي (ويلنسل)، سالار غفاربجويي (ويلنسل)، بابک غسالي (عود)، فرهاد صفري (بم‌باژ)، شهريار نظري (دف)، مهرناز شاه‌محمدي و الهه حيدري (گروه کر) و سيد امين موسوي (مشاور هنري)، اعضاي گروه «ناگفته» را تشکيل مي‌دهند.


 فروش خوب «بارکد» و «ايستاده در غبار» 

جدول فروش فيلم‌ها در سينما‌هاي نشان مي‌دهد که فيلم «بارکد» و «ايستاده در غبار» در هفته اول اکران خود فروش خوبي داشته‌اند. به گزارش فيلم نت‌نيوز، فيلم‌هاي «بارکد» و «ايستاده در غبار» يک هفته است که اکران خود را در سينما‌ها آغاز کرده اند، فيلم «بارکد» به کارگرداني مصطفي کيايي با فروش 789 ميليون 371 هزار توماني فروش خوبي را در هفته اول تجربه کرده است فيلمي که بهترين فيلم سينمايى کمدى از نگاه مخاطب در سى‌و‌سومين جشنوار فجر بوده است. فيلم سينمايي «ايستاده در غبار» به کارگرداني محمد حسين مهدويان که هيچبازيگر شاخص و استاري در ان بازي نمي کند توسط فيلميران همزمان در 2 گروه هنر و تجربه و سينماها اکران شده و توانسته در هفته اول فروش 207 ميليون و 317 هزار و 500 توماني را کسب کند. اما در اين جدول فروش فيلم «ننه نقلي» با فروش 88 ميليون و 169 هزار و 300 توماني در کف جدول قرار دارد و کم‌فروش‌ترين فيلم هفته است.

«کوچه بي‌نام» به خانه‌ها آمد

نسخه نمايش خانگي فيلم «کوچه بي‌نام» ساخته‌هاتف عليمرداني وارد شبکه نمايش خانگي شد. منصور لشکري قوچاني، تهيه‌کننده اين فيلم در گفت‌وگو با ايسنا با اعلام اين خبر گفت: متاسفانه طي روزهاي گذشته شاهد عرضه نسخه غيرقانوني اين فيلم بوديم که تصميم گرفتيم به سرعت نسخه اصلي را وارد شبکه نمايش خانگي کنيم و طي چهار روز با همراهي موسسه هنر اول، موفق به انجام اين کار شديم. وي ادامه داد: متاسفانه دست‌هايي براي ضربه زدن به سينما در کار است و اين کار تنها براي سودجويي مالي انجام نمي‌شود. اين تهيه‌کننده از قول مساعد صداوسيما جهت پخش تيزرهاي اين فيلم خبر داد و گفت: قرار است به مردم گفته شود تا نسخه اصلي «کوچه بي‌نام» را تهيه کنند. خوشبختانه صداوسيما همراهي خوبي داشته و اميدوارم شهرداري هم پايِ کار بيايد و به تبليغات محيطي فيلم‌ها کمک کند. لشکري قوچاني اين روزها در حال پيش‌توليد فيلم «قاتل اهلي» به کارگرداني مسعود کيميايي است. در «کوچه بي‌نام» که چندي پيش در سينماها اکران شد، بازيگراني چون باران کوثري، فرهاد اصلاني، پانته‌آ بهرام، ستاره پسياني و فرشته صدر عرفايي به ايفاي نقش مي‌پردازند.

اکران خيريه «بارکد» به نفع ستاد ديه

اکران خيريه فيلم «بارکد» به کارگرداني مصطفي کيايي دوشنبه در پرديس کورش برگزار مي شود. به گزارش فيلم نت نيوز، فيلم «بارکد» ساخته مصطفى کيايى به نفع ستاد ديه استان تهران در پرديس سينمايى کورش اکران و منافع آن صرف امور خيريه مى‌شود. فيلم «بارکد» دوشنبه 31 خرداد ساعت 20:30 در پرديس سينمايى کورش با حمايت ستاد ديه تهران و با حضور عوامل فيلم ، هنرمندان، ورزشکاران و چهره‌هاى عرصه موسيقى اکران خواهد شد.

بازگشت دوباره «افسانه ببر» به صحنه

اجراي نمايش کمدي «افسانه ببر» که به دليل مصدوميت تک بازيگر اين اثر به مدت يک هفته تعطيل شده بود با بهبود شرايط جسمي هدايت‌هاشمي، از روز يکشنبه 30 خرداد ماه دوباره در تماشاخانه باران آغاز خواهد شد. به گزارش ايلنا، نمايش افسانه ببر از جمله آثار مطرح داريوفو نمايشنامه‌نويس مطرح ايتاليايي است که به داستان زندگي يک سرباز چيني مي‌پردازد. اين سرباز در جنگ‌هاي داخلي چين توسط سربازان دشمن زخمي شده و براي نجات جان خود به يک غار پناه مي‌برد و با يک ببر روبرو مي‌شود.... اين اثر نمايشي که با روايتي طنزآميز از 15 ارديبهشت در مجموعه تئاتر باران اجراي خود را آغاز کرده است با استقبال بسيار خوب مخاطبين و چهره‌هاي مطرح فرهنگي هنري روبرو شده و تا به امروز بيش از 2000 نفر از مخاطبين تئاتر تماشاگر اين نمايش بوده‌اند. کمدي افسانه ببر با شروع ماه مبارک رمضان هر شب بعد از افطار ساعت 22:15 و به مدت 50 دقيقه به روي صحنه اجرا مي‌شود.

نمايش آثار نقاشي پشت شيشه در «وصل گل»

نمايشگاهي شامل آثار هنرمندان نقاشي پشت شيشه با عنوان «وصل گل» برگزار مي‌شود. به گزارش ايسنا، سعيد رضاخان - يکي از هنرمندان حاضر در اين نمايشگاه - اظهار کرد: با حمايت‌هاي تشويقي موزه نقاشي پشت شيشه، افرادي به اين رشته از هنر گرايش يافته‌اند که پيش از اين، نامي از آن‌ها در نقاشي پشت شيشه نبود. او ادامه داد: اگر روند حمايتي و تشويقي موزه و ميراث فرهنگي به همين روال ادامه داشته باشد، در برنامه‌هاي بعدي شاهد ظهور افراد بيشتري خواهيم بود. حتي پديده‌هايي ظهور خواهند کرد که قدرت ايجاد تحول در اين رشته را دارند. رضاخان همچنين بيان کرد: در اين نمايشگاه انواع شيوه‌هاي سنتي و مدرن در ايجاد آثار به کار رفته‌اند. همچنين مواد گوناگون از جمله رنگ روغن، رنگ روغن ساختماني، اکريليک، آبرنگ و گواش براي به تصوير کشيدن موضوعات استفاده شده‌اند. اين تنوع ديدگاه و مواد، جلوه‌اي خاص به برنامه‌ موزه داده است. سعيد رضاخان، علي داناييان، محمد قرباني، امير عبدي، ليلي سجادي، زيبا کاوندي، نوشين طاهران‌پور، سميه اصفهاني، سميه عباسي، ليلا اميني و نادره علي‌اصغريان هنرمنداني هستند که آثارشان در اين نمايشگاه روي ديوارهاي موزه نقاشي پشت شيشه مي‌رود. نمايشگاه «وصل گل» دوم تيرماه در موزه نقاشي پشت شيشه به‌مدت يک هفته ادامه خواهد داشت.