نسخه شماره 4064 - 1395/03/29 -

گزارش «مردم‌سالاري» از اظهارات ضد و نقيض درباره دلايل و تلفات حادثه شمال غرب تهران
انفجار مهيب در شهران، آب ، گاز و تلفن را قطع کرد


جزييات دستبرد به بانک در منطقه پاسداران


مرد جوان در آتش سوزي خيابان خاوران سوخت


آتش زدن شهرداري براي حذف اسناد


اخبار کوتاه


 گزارش «مردم‌سالاري» از اظهارات ضد و نقيض درباره دلايل و تلفات حادثه شمال غرب تهران
 انفجار مهيب در شهران، آب ، گاز و تلفن را قطع کرد 

وقوع انفجار مهيبي در بامداد روز جمعه در شهران واقع در شمال غرب تهران، موجب قطع گاز در منطقه و ايجاد اختلالاتي در شبکه تلفن همراه شد. اما در مورد دلايل بروز حادثه و تلفات ناشي از آن خبرهاي ضد و نقيضي ارائه شده است.

رييس سازمان پيشگيري و مديريت بحران شهر تهران در تشريح جزئيات انفجار شديد در فلکه دوم شهران گفت: حوالي ساعت 4:30 جمعه کارگران مشغول حفاري در پروژه مترو بودند که ناگهان برخورد تجهيزات حفاري با لوله گاز سبب انفجار در محل شد. وي با بيان اينکه در پي اين انفجار حريقي هم در ميدان دوم شهران ايجاد شد، افزود: بلافاصله عوامل امدادي اعم از آتش نشاني، اورژانس و ... به همراه عوامل انتظامي و تيم‌هاي مديريت بحران در محل حاضر شده و هر يک وظايف خود را آغاز کردند. در اين بين با توجه به احتمال بروز حادثه براي يکي از ساختمان‌هاي مجاور دستور تخليه ساختمان نيز داده شد که خوشبختانه با اقدامات انجام شده در حال حاضر خطري اين ساختمان را تهديد نمي‌کند.

رييس سازمان پيشگيري و مديريت بحران شهر تهران با بيان اينکه مدتي بعد شعله‌هاي حريق مهار و اطفا شد، گفت: همچنين با اقدامات انجام شده از نشت گاز نيز جلوگيري شد. صادقي با اشاره به انسداد مسير گفت: در پي اين انفجار گودالي در منطقه ايجاد شده که پر کردن و ايمن سازي آن نيازمند زمان است، از اين رو تا اطلاع بعدي و با همکاري عوامل پليس راهور اين مسير مسدود شده و مسيرهاي جايگزين مشخص شده است. صادقي درباره تعداد مصدومان و جانباختگان احتمالي اين حادثه نيز گفت: تعدادي از افراد مصدوم شده اند اما شمار دقيق آن را نمي‌دانم در باره کشته شدگان هم تا کنون موردي اعلام نشده اما گفته مي‌شود که احتمال وجود مورد فوتي نيز وجود دارد که البته اميدواريم اين احتمال به صفر برسد.

حسن عباسي، سخنگوي اورژانس تهران نيز در اين باره به خبرنگار ايسنا، گفت: اين حادثه در ساعت 4:37 بامداد جمعه به مرکز فوريت‌هاي 115 اطلاع داده شد و ما بلافاصله هشت دستگاه آمبولانس را به محل فرستاديم. عباسي از امدادرساني سرپايي به پنج نفر خبر داد و گفت: گزارشي از مورد فوتي به ما اعلام نشده است. سيدمصطفي مرتضوي، سخنگوي سازمان امداد و نجات جمعيت هلال احمر نيز گفت: 21 نيروي عملياتي در قالب شش تيم جهت خدمت‌رساني به محل حادثه اعزام شدند و دو تيم آنست منطقه 22 و شهريار نيز در آماده‌باش هستند.

اما در شرايطي که رييس سازمان پيشگيري و مديريت بحران تهران و سخنگوي اورژانس اعلام کردند مورد فوتي در اين حادثه گزارش نشده است، عضو هيئت رئيسه شوراي شهر تهران از فوت دو نفر در اين حادثه خبر داد. ابوالفضل قناعتي در گفت‌وگو با مهر با اشاره به انفجار لوله گاز در منطقه کوهسار گفت: ساعت 4:30 بامداد جمعه در حالي که بيل مکانيکي مترو در حال فعاليت بود و اين خاکبرداري زير لوله گاز اصلي اين منطقه انجام مي‌شد که زير لوله گاز خالي شده و فروکش لوله سبب ترکيدن و آتش‌سوزي مي‌شود. وي ادامه داد: دو نفر از کارگران مترو، يکي از آنها راننده بيل مکانيکي و يکي ديگر از کارگران در اين حادثه جان خود را از دست مي‌دهند که به خانواده اين عزيزان تسليت مي‌گوييم. همچنين حرارت گودال باعث آتش‌سوزي يک ساختمان اداري مي‌شود و همچنين به چند خانه مسکوني نيز خساراتي وارد مي‌شود.قناعتي تاکيد کرد: آنچه در اين حادثه قابل پيگيري است، آن است که مسئولان مترو در مسيرهايي که حفاري دارند بايد نقشه‌هاي مسير را بررسي کنند تا اگر تجهيزات شهري از آن مسيرها رد مي‌شود مانند لوله آب، گاز و مخابرات نسبت به ايمن‌سازي محل اقدام کنند. متاسفانه 40 دقيقه طول کشيد که لوله‌هاي گاز منطقه بسته شود. اگر زلزله‌اي بيايد و باعث آسيب به لوله‌هاي گاز در 50 نقطه تهران شود، آن زمان به جاي خرابي‌هاي حاصل از زلزله بايد به دنبال مهار آتش‌سوزي‌ها در شهر باشيم. عضو شوراي شهر تهران با بيان اينکه بايد به طور لحظه‌اي و نهايتا در سه چهار دقيقه لوله‌هاي گاز بسته مي‌شد، گفت: خوشبختانه محل آتش‌سوزي از منازل مسکوني فاصله داشته، در غير اين صورت مشخص نبود چه خسارت‌هايي بر جا مي‌ماند. وي تاکيد کرد: شهرداري قبل از حفاري استعلام‌هاي لازم را از نهادهايي مانند شرکت گاز، آب و فاضلاب و... بگيرد تا حريم تجهيزات شهري حفظ شود. همچنين ستاد بحران چاره‌اي براي قطع سريع تجهيزاتي مانند گاز در زمان‌هاي بحراني بينديشد. رئيس کميته عمران شوراي اسلامي شهر تهران نيز گفت: در اثر انفجار لوله گاز در منطقه شهران، 2 کارگر مترو جان خود را از دست دادند. اقبال شاکري افزود: اين حوادث نشان مي‌دهد کار در شهر تهران بسيار سخت و پيچيده است براي اينکه از اينگونه حوادث جلوگيري کنيم بايد از دستگاه‌هاي پيشرفته استفاده شود. وي با تأييد فوت دو کارگر مترو اظهار داشت: نبايد در توسعه مترو از روش‌هاي سنتي حفاري استفاده کرد بايد حواسمان باشد تا اتفاقي به اين گستردگي رخ ندهد.

جالب اينجاست که دو عضو شوراي شهر از مرگ دو نفر از کارکنان مترو در اين حدثه خبر مي‌دهد و ساير مسوولان نيز عمليات مترو را عامل بروز اين حادثه مي‌دانند، اما مديرعامل مترو اين موضوع را به کل تکذيب کرده است. مديرعامل شرکت مترو با اشاره به حادثه ترکيدگي لوله گاز در منطقه شهران گفت: اين حادثه ربطي به ساخت تونل مترو در اين منطقه نداشت. به گزارش فارس، هابيل درويشي افزود: تونل مترو در قسمتي که اين حادثه اتفاق افتاده است در واقع 25 متر زيرتر قرار دارد. به عبارت ديگر کلا تونل مترو 25متر در زير تمامي تأسيسات شهري قرار دارد. وي ادامه داد: خوشبختانه در اين قسمت تونل مترو لاينينگ شده بود و عمليات حفاري تونل از مدت‌ها پيش به اتمام رسيده بود. مديرعامل شرکت مترو تهران با اشاره به خسارات وارده ناشي از ترکيدگي لوله گاز به خط 6 مترو تهران توضيح داد: اين انفجار باعث ايجاد خساراتي در تونل مترو شده است. همچنين اين حادثه باعث ترکيدگي لوله آب شده است.

درويش ظهر روز حادثه درباره تلفات جاني اين حادثه گفت که در حال حاضر در حال خارج کردن آب از درون تونل مترو هستيم. تاکنون تلفات جاني را در خصوص اين حادثه شاهد نبوديم، اما بعد از خروج آب از داخل تونل و ورود به داخل با اطمينان بيشتري مي‌توان درباره تلفات جاني و ميزان خسارات وارده صحبت کرد.

بدين ترتيب اظهارات ضد و نقيضي درباره دليل بروز اين حادثه و تلفات آن مطرح شده که تا زمان تهيه اين گزارش نسبت به اصلاح آن اقدام نشده است.

روايت شرکت گاز از حادثه شهران

نخستين اظهارنظر رسمي از سوي مسوولان شرکت گاز درباره حادثه شهران ساعت 11 و 48 دقيقه صبح جمعه مطرح شد که حاکي از قطع ارتباط خط لوله هشت اينچ ورودي ايستگاه تقليل فشار غرب تهران و خط تغديه روستاي سولقان در اثر حفاري مترو و نشست زمين بود. مدير عامل شرکت گاز استان تهران در گفتگو با شانا – خبرگزاري رسمي وزارت نفت- گفت: وجود کابلهاي فشار قوي برق و ايجاد جرقه سبب انفجار و آتش سوزي شده است. سعيد مومني افزود: در ساعت اوليه اين حادثه تيم امداد شرکت گاز استان تهران در محل حاضر شده و اقدامات ايمني از سوي کارشناسان اين شرکت انجام شده است. وي با بيان اين که علت اصلي حادثه در دست بررسي است و اطلاعات تکميلي بزودي اعلام مي‌شود، تصريح کرد: پس از مهيا شدن شرايط و بستر لازم، عمليات تعمير خط لوله آغاز مي‌شود. سعيد مومني با بيان اين که شرکت مترو حفره اي را که به طول و عمق 25 متر ايجاد شده بايد پر کند، افزود: پس از رسيدن به سطح 1,5 تا دو متري زمين، عمليات ترميم خط لوله را آغاز مي‌کنيم و تا بعدازظهر شنبه گاز مشترکان بصورت کامل وصل مي‌شود.

مديرعامل شرکت گاز استان تهران، از مشترکان منطقه شهران، کوهسار، کن و سولقان خواست شيرهاي اصلي گاز را ببندند تا در زمان وصل جريان حادثه اي رخ ندهد. وي در عين حال يادآور شد که البته با قطع شدن جريان، علمک بصورت اتوماتيک در حالت غيرفعال قرار مي‌گيرد و اين روند در زمان وصل جريان گاز نيز تداوم خواهد داشت و جاي نگراني وجود ندارد. ساعتي بعد همين اطلاعات در قالب اطلاعيه از سوي شرکت گاز استان تهران منتشر شد. سخنگوي شرکت ملي گاز، مجيد بوجارزاده نيز درباره حادثه آتش‌سوزي خط لوله گاز شهران ‌گفت: هم اکنون گاز منطقه کوهسار، شهران و کن در شمال غرب تهران قطع است و ظاهراً تا بعد از ظهر شنبه اين شرايط ادامه دارد تا همکارانم در شرکت گاز استان تهران بتوانند اين خط را تعمير و گاز را مجدداً‌ وصل کنند. وي، علت اين حادثه را فرونشست زمين عنوان کرد و افزود: در اين منطقه تونل مترو وجود دارد که موجب شد خط 8 اينچ گاز منطقه شهران به دليل فرو نشست زمين شکسته شود و پس از برخورد با کابل‌هاي قطع شده برق در اين ناحيه آتش‌سوزي رخ دهد. به گفته سخنگوي شرکت ملي گاز، هنوز علت حادثه مشخص نشده و در دست بررسي است و بايد مشخص شود که چرا اين خط لوله نشست کرده است. وي در عين حال اظهارداشت: پس از وقوع اين حادثه که وسعت آن زياد بود، نيروهاي امدادي شرکت گاز سريعا در محل حاضر شدند و جريان گاز را در اين منطقه قطع کردند و هم اکنون در حال تعمير اين خط لوله هستند.

اختلال در شبکه مخابرات

درپي بروز قطعي و اختلال شبکه مخابرات در منطقه شهران تهران به دليل انفجار لوله گاز، مدير روابط عمومي مخابرات تهران، از رفع مشکل ارتباطي مشترکان همراه اول دراين منطقه تا روز شنبه خبر داد. محمدرضا بيدخام در گفتگو با خبرنگار مهر، با اشاره به اينکه به دليل اين سانحه، بالغ بر 55 هزار خط تلفن ثابت در مرکز شهيد کاظميان در منطقه شمال غرب تهران مختل شده است اظهار داشت: حجم خسارت وارد آمده به شبکه انتقال فيبر مخابرات، بالا و قابل توجه است که تا زمان رفع مشکل، نمي‌توان زمان مشخصي را براي بازگرداندن ارتباط تلفني مشترکان در اين منطقه اعلام کرد. وي با بيان اينکه هم اکنون علاوه بر مشترکان تلفن ثابت، ارتباط مشترکان همراه اول در اين منطقه نيز دچار مشکل شده است افزود: البته با تمهيدات درنظر گرفته شده، مشترکان همراه اول مي‌توانند از طريق ارتباط رومينگ به شبکه ايرانسل و رايتل، متصل شوند.

سوتيتر :


 جزييات دستبرد به بانک در منطقه پاسداران 

سارق نقاب پوش که با اسلحه و ايجاد وحشت اقدام به سرقت پول از بانکي درمنطقه پاسداران کرده بود،توسط پليس شناسايي ودستگير شد. به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، ساعت 14:52 نوزدهم خردادماه از طريق مرکز فوريت‌هاي پليسي 110 تهران بزرگ خبري مبني بر سرقت مسلحانه از يکي از بانک‌ها در خيابان وفامنش اعلام شد. براساس اطلاعات دريافتي، فردي حدودا 34 ساله با استفاده از اسلحه کلت کمري داراي صدا خفه کن با پوشيدن نقاب بر روي سر و صورت وارد بانک شده و با تهديد اسلحه و ايجاد وحشت اقدام به سرقت مبلغ 67 ميليون و 500 هزار تومان وجه نقد نموده و از محل متواري شده است. پس از اطلاع عوامل واحد گشت 110 ، بلافاصله تيمي از ماموران تخصصي کلانتري 102 پاسداران سريعا به محل اعزام و مشاهده شد سارق پس از سرقت پول در حالي که کيف مشکي رنگي در دست داشته در حال فرار از خيابان مکران شمالي است. در ادامه ماموران اقدام به تعقيب و گريز متهم کردند که در نهايت وي دستگير و به کلانتري منتقل شد. سرهنگ رضا بستو، رئيس پليس پيشگيري تهران بزرگ درباره اين خبر به باشگاه خبرنگاران جوان گفت: متهم در کلانتري هويت خود را «شاهين» معرفي کرد و در تحقيقات پليسي مشخص شد متهم دقايقي قبل يک قبضه ساچمه اي از مغازه اسباب بازي فروشي در پاساژ گلستان واقع در خيابان گلستان پنجم خريداري نموده و قصد سرقت از بانک را داشته است. گفتني است،متهم به همراه پرونده به اداره يکم پليس آگاهي منتقل شد.


 مرد جوان در آتش سوزي خيابان خاوران سوخت 

زيرزمين يک خانه مسکوني در خيابان خاوران آتش گرفت و يک مرد جوان دچار سوختگي شد. به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان،‌ در پي تماس همسايگان با سامانه 125 و اعلام وقوع اين حادثه در ساعت 19:09 عصر ديروز، بي درنگ آتش نشانان ايستگاه 99 به خيابان خاوران، خيابان بني طباء اعزام شدند. امير خمسه حسن زاده فرمانده آتش نشانان اعزامي گفت: آتش نشانان به رغم ترافيک شديد عصرگاهي وهمچنين تنگ بودن معبر منتهي به محل حادثه، به سرعت خود را به محل حادثه رسانده و عمليات خاموش کردن آتش را آغاز کردند. وي در مورد چگونگي بروز اين آتش سوزي اظهار داشت: بنا به گفته همسايگان، مرد جواني در زيرزمين يک منزل مسکوني قديمي به مساحت 40 متر مربع مشغول پخت و پز بود که ناگهان اين مکان دچار آتش سوزي شد. به دنبال وقوع اين حادثه، اين مرد 23 ساله با توجه به وجود دو سيلندر 11 کيلويي گاز مايع به سرعت اقدام به خاموش کردن آتش کرد که تلاش وي موثر نبود و خود او نيز از ناحيه دست و صورت دچار سوختگي شد.


 آتش زدن شهرداري براي حذف اسناد 

تعدادي از کارکنان شهرداري کشکسراي به عنوان مظنون به سوزاندن اسناد و ضرب و جرح نگبهان بازداشت شده‌اند. به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، افرادي ناشناس شبانه و به صورت مخفيانه وارد ساختمان شهرداري کشکسراي مرند شده و ضمن ايراد صدمه بدني عمدي به نگهبان شهرداري و بستن دست و پاي وي، تعدادي از اسناد و مدارک مالي را به زيرزمين ساختمان شهرداري برده و آتش‌ زدند. حسين فتاحي دادستان عمومي و انقلاب شهرستان مرند گفت: به محض وصول خبر به دادسرا، بلافاصله ضمن حضور در محل به همراه رئيس محترم دادگستري مرند، دستورات قضايي در خصوص شناسايي متهمان صادر و عوامل آگاهي توانستند 6 نفر از کارکنان شهرداري را به عنوان مظنون دستگير کنند. فتاحي ادامه داد: پرونده براي انجام تحقيقات مقدماتي و تکميلي به شعبه بازپرسي دادسراي مرند ارجاع و پس از تفهيم اتهام به متهمان دستگير شده، همگي آنها با صدور قرار بازداشت موقت، روانه زندان شدند. گفتني است، تحقيقات همچنان در خصوص شناسايي متهمان احتمالي ديگر ادامه دارد و پرونده به محض تکميل شدن، براي صدور احکام شايسته، به محاکم دادگستري مرند ارسال مي‌شود.


 اخبار کوتاه 

مرگ دردناک کودک 2 ساله در استخر کشاورزي

کودک 2 ساله در استخر کشاورزي واقع در روستاي چشمه رچ غرق شد. به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، مدير مرکز مديريت حوادث و فوريت‌هاي پزشکي خراسان جنوبي با اعلام اين خبر اظهار داشت: ساعت 18:42 روز پنج شنبه حادثه غرق شدگي کودک 2 ساله‌اي در روستاي چشمه رچ به مرکز پيام اورژانس 115 بيرجند اعلام شد که بلافاصله آمبولانس اورژانس 115 مود به محل حادثه اعزام شد. وي افزود: در زمان رسيدن، تکنسين‌هاي اورژانس با کودک دو ساله‌اي روبرو شدند که دچار غرق شدگي در استخر کشاورزي شده و توسط همراهيان از آب خارج شده و فاقد علايم حياتي بود، بلافاصله احياء قلبي ريوي آغاز و کودک به همراه اقدامات درماني منتقل بيمارستان ولي عصر (عج) بيرجند شد که عليرغم تلاش کادر درماني و تکنسين‌هاي اورژانس، کودک برنگشت. دلخروشان با اشاره به اينکه از ابتداي سال جاري اين سومين مورد غرق شدگي است، افزود: غرق شدگي دومين علت شايع مرگ غير عمدي در ميان کودکان به خصوص کودکان زير 5 سال بوده و در اين سنين،کودکان اغلب در استخر، درياچه، وان حمام و حتي سطل دچار غرق شدگي شده که مي‌توان با رعايت برخي نکات ايمني از بروز اين حوادث پيشگيري کرد. وي تصريح کرد: آسيب اصلي ناشي از غرق شدگي کمبود اکسيژن است و اگر اکسيژن کمتر از 6-4 دقيقه در اختيار ارگان‌هاي حياتي بدن (قلب،ريه و مغز) قرار نگيرد، موجب مشکلات تهديد کننده حيات و آسيب‌هاي غير قابل برگشت و در نهايت مرگ مي‌گردد و لذا عموم افراد بايد احياء قلبي ريوي پايه(CPR) را فراگرفته و صورت لزوم تا رسيدن کارشناسان اورژانس انجام دهند، اما در هر صورت پيشگيري قبل از وقوع آسيب خيلي بهتر از اقدام به درمان مشکلات بعد از وقوع مي‌باشد.

انهدام و دستگيري 12 نفر از اعضاي شرکت

هرمي غيرمجاز

فرمانده نيروي انتظامي لنگرود از انهدام باند و دستگيري 12 نفر از فعالان شرکت هرمي غيرمجاز در اين شهرستان خبر داد. به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان از رشت؛ سرهنگ حسين نيک فرد گفت: در پي اطلاع از فعاليت افرادي در قالب شرکت هرمي در شهر کومله، موضوع به طور ويژه در دستور کار ماموران پليس اطلاعات و امنيت عمومي شهرستان لنگرود قرار گرفت. وي افزود: ماموران پليس امنيت عمومي با استفاده از شگردهاي پليسي، موفق به شناسايي محل تشکيلات که درون يک باب ويلا بود، شدند. سرهنگ نيک فرد ادامه داد: ماموران پليس امنيت عمومي با اخذ مجوز‌هاي لازم و ورود به ويلاي مذکور، 12 تن را که در زمينه شرکت هرمي غير مجاز با نام (کيونت) فعاليت داشتند، دستگير کردند.

واژگوني مرگبار پژو 405

واژگوني پژو 405 در محور سر پل ذهاب به دالاهو 5 کشته و مجروح داشت. به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، اکبر آزادي با اعلام اين خبر اظهار داشت: روز پنج شنبه و در ساعت 16:50 يک دستگاه پژو 405 در محور سر پل ذهاب به دالاهو واژگون شد. وي افزود: اين حادثه 3 مصدوم و 2 فوتي بر جاي گذاشت.

برخورد شديد يک دستگاه پرايد

با تير چراغ برق در رشت

معاون آتش نشاني شهر رشت گفت:روز پنج شنبه يک دستگاه پرايد به علت سرعت بالا در ورودي شهر رشت با تير برق برخورد و دو مجروح بر جا گذاشت. به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان از رشت؛ مومني گفت: يک دستگاه ماشين پرايد به همراه سه سر نشين در ورودي شهر رشت از سمت جاده تهران به علت سرعت بالا و انحراف به چپ با تير برق برخورد کرد . وي ادامه داد: مصدومان اين حادثه که يک فرد 46 ساله به شدت مجروح شد و بيمارستان منتقل،و نفر دوم 26 ساله سرپايي مداوا گرديد و همچنين نفر سوم در سلامت کامل به سر ميبرد.

يک کشته و 4 مصدوم براثربرخورد تريلي با پرايد

برخورد يک دستگاه خودروي پرايد با يک دستگاه تريلي در مسير اصفهان به ميمه در محدوده 'قرقچي'، جان يک نفر را گرفت و چهار نفر ديگر را راهي بيمارستان کرد. به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان از اصفهان،مدير حوادث و فوريت‌هاي پزشکي اصفهان گفت: اين حادثه ساعت 10 و 30 دقيقه امروز رخ داد و واحدهاي امدادي اورژانس از شاهين شهر به محل حادثه اعزام شدند.

دکتر غفور راستين افزود: در اين حادثه چهار نفر مصدوم شدند و يک دختر هفت ساله نيز در دم جان باخت. دليل بروز اين حادثه، رعايت نکردن فاصله مجاز از سوي خودروي پرايد اعلام شده است.

واژگون شدن جرثقيل در گلسار

معاون آتش نشاني شهر رشت از واژگوني يک دستگاه جرثقيل در هنگام رنگ آميزي ساختمان چهار طبقه در گلسار خبر داد. به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان از رشت، مومني گفت: در واژگوني جرثقيل در منطقه گلسار شهر رشت که کارگران در حال رنگ آميزي بودند، متاسفانه دو کارگر 23و 24 ساله بعد از واژگوني جرثقيل به شدت مجروح شدند.

سانحه مرگبار واژگوني پژو پارس

فرمانده پليس راه استان کرمانشاه گفت: روز پنج شنبه بر اثر واژگوني پژو پارس در محور کرند غرب به سرپل ذهاب دو تن کشته شدند. به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان از کرمانشاه ؛ سرهنگ فضل اله شيري گفت: در اين حادثه دو تن از سرنشينان خودرو در دم جان باختند و سه سرنشين ديگر مجروح و به بيمارستان منتقل شدند. وي عدم توانايي راننده در کنترل خودرو را علت اين حادثه خونين عنوان کرد.

برخورد دو دستگاه خودرو در محور سلفچگان

برخورد دو دستگاه خودرو ولوو و پژو 206 در جاده قديم سلفچگان به ساوه حادثه آفريد.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان از قم، برخورد دو دستگاه خودرو کشنده ولووحامل گازوييل و پو 206 در جاده قديم سلفچگان به ساوه کيلومتر 28 ظهر پنج شنبه حادثه آفريد. سرهنگ پناهي جانشين پليس راه استان قم علت بروز اين حادثه را انحراف به چپ پو 206 دانست وگفت:راننده پژو در اين حادثه در دم جان باخت.

دستگيري جاعلان چک‌هاي رمزدار بين بانکي

با تلاش کارآگاهان پليس آگاهي استان، دو فرد سابقه‌داري که با تغيير در ارقام چک‌هاي رمزدار بين بانکي، آنها را در بازار مي‌فروختند، شناسايي و دستگير شدند. به گزارش ايسنا،سرهنگ ابراهيم ملاشاهي، رئيس پليس آگاهي استان سيستان و بلوچستان در تشريح اين خبر گفت: در پي دريافت نيابت قضايي مبني بر دستگيري دو متهم سابقه‌داري که در جعل چک‌هاي بين بانکي فعاليت داشته و تحت تعقيب مراجع قضايي نيز بودند، بررسي‌هاي تخصصي پليس براي شناسايي و دستگيري اين افراد آغاز شد.

وي افزود: کارآگاهان پليس با اشراف اطلاعاتي و پايش‌هاي ميداني محل اختفاي اين افراد را در زاهدان شناسايي کرده و در يک عمليات غافلگيرانه آنان را دستگير کردند. رئيس پليس آگاهي استان سيستان و بلوچستان در ادامه تصريح کرد: در تحقيقات تخصصي از اين افراد مشخص که، متهمان پس از خريداري چک‌هاي بين بانکي رمزدار، با ايجاد دستکاري در متن و مبلغ چک‌ها، اصالت آن را تغيير داده و سپس اين چک‌ها را در بازار به فروش مي‌رساندند. اين متهمان به دو ميليارد ريال کلاهبرداري اعتراف کرده‌اند و تحقيقات تخصصي کارآگاهان پليس از متهمان همچنان ادامه دارد.