نسخه شماره 4063 - 1395/03/27 -


ايران- برزيل در افتتاحيه ليگ جهاني


سرخابي‌ها به دنبال خارجي با کيفيت


پولکي بودم به استقلال نمي‌آمدم


سوء‌مديريت مجوز برق شيراز را باطل کرد


هنوز سرمربي استقلال هستم!


اخبار کوتاه


گزارش


 ايران- برزيل در افتتاحيه ليگ جهاني 

رقابتهاي ليگ جهاني واليبال در سال 2016 از امروز آغاز مي‌شود و تيم ملي ايران در نخستين بازي اين مسابقات به مصاف برزيل مي‌رود. آمريکا و آرژانتين ديگر حريفان ايران در هفته نخست هستند.

به گزارش مهر، ليگ جهاني واليبال در سال 2016 از امروز به طور رسمي‌آغاز مي‌شود. تيم ملي واليبال ايران که در سطح يک اين مسابقات قرار دارد رقابت خود را در هفته نخست با بازي برابر برزيل آغاز خواهد کرد. جدال اين دو تيم که افتتاحيه ليگ جهاني به حساب مي‌آيد در ريو برگزار مي‌شود. آمريکا و آرژانتين دو تيم ديگري هستند که در گروه B1 ديدارهاي خود را برابر ايران برگزار خواهند کرد.

بيست و هفتمين دوره رقابتهاي ليگ جهاني شرايطي متفاوت با گذشته دارد. در پيش بودن بازي هاي المپيک ريو، فدراسيون جهاني را بر آن داشت تا تغييراتي را در نحوه برگزاري مسابقات ايجاد کند. بدين ترتيب رقابتهاي امسال با حضور 36 تيم در سه سطح و در بازه زماني يک ماهه انجام مي‌گيرد تا تيم ها براي حضور در المپيک نيز فرصت آماده‌سازي داشته باشند. بر اين اساس سطح‌بندي مسابقات به قرار زير است:

سطح يک:

ايتاليا، روسيه، استراليا، فرانسه ، آمريکا، برزيل، ايران، آرژانتين، صربستان، بلژيک، لهستان و بلغارستان

سطح دو:

ژاپن، کره جنوبي، کوبا، هلند، پرتغال، ترکيه، اسلواکي، فنلاند، کانادا، چين، جمهوري چک و مصر

سطح سه:

قزاقستان، آلمان، اسلواني، قطر، مکزيک، اسپانيا، مونته نگرو، پرتوريکو، چين تايپه و يونان

فرمولي پيچيده

امسال نحوه برگزاري مسابقات تا حدي پيچيده شده است. با افزايش تعداد تيم هاي سطح يک از 8 به 12 تيم، فدراسيون جهاني تصميم بر آن گرفت مسابقات را در سه هفته و در 9 گروه متفاوت برگزار کند. بدين ترتيب در هر هفته سه تيم ميزبان خواهند شد و مجموع نتايج و امتيازات هر 9 گروه در پايان دور مقدماتي در يک جدول رده بندي محاسبه خواهد شد تا پنج تيم برتر در کنار ميزبان، شش تيم حاضر در مرحله نهايي را تشکيل دهند. در مرحله فينال البته روال مثل گذشته خواهد بود. شش تيم حاضر به دو گروه سه تيمي‌ تقسيم خواهند شد و با يکديگر رقابت مي‌کنند تا از هر گروه دو تيم راهي نيمه نهايي شوند. بعد از پايان مسابقات تيم آخر سطح يک به سطح دو سقوط مي‌کند و در مقابل تيم نخست سطح دو به سطح يک صعود مي‌کند.

المپيکي‌ها در يک گروه

گروه B1 ليگ جهاني واليبال كه ايران در هفته نخست مسابقات بايد در آن به جدال با رقبا بپردازد، تنها گروهي است كه تمام تيم هاي آن جواز حضور در المپيك 2016 ريو را كسب كرده‌اند. تيم هاي ايران، آرژانتين، آمريکا و برزيل در هفته نخست اين مسابقات در گروه B1 با يکديگر رقابت خواهند کرد که کسب سهميه بازي هاي المپيک 2016 تنها نکته مشترک اين چهار تيم است كه كيفيت و هيجان مسابقات را بيش از ساير گروه‌ها خواهد كرد.

آرژانتين در رقابتهاي انتخابي قاره اي، برزيل به عنوان ميزبان و آمريكا با كسب قهرماني در جام جهاني جواز حضور در المپيك را كسب كرده اند و تيم ملي واليبال ايران هم هفته گذشته سهميه المپيک را در رقابتهاي انتخابي توکيو به دست آورد.

رويارويي با ميزبان المپيک

ايران و برزيل در حالي ديدار افتتاحيه ليگ جهاني را برگزار مي‌کنند که تيم کشورمان امير غفور و فرهاد قائمي‌را بخاطر مصدوميت و بيماري به همراه ندارد. بدون شک نبود اين دو بازيکن دست لوزانو را تا حدي در پوست گردو قرار داده است. خستگي ناشي از ديدارهاي انتخابي المپيک و سفر طولاني به ريو هم عامل ديگري است که مي‌تواند روي کيفيت کار تيم کشورمان تاثيرگذار باشد.


 سرخابي‌ها به دنبال خارجي با کيفيت 

استقلال و پرسپوليس با سرعت در حال تکميل تيم فصل آينده‌شان هستند.

به گزارش وب سايت نود، عملکرد استقلال و پرسپوليس در بازار نقل و انتقالات تا به امروز شباهت زيادي به هم دارد.

استقلالي‌ها تا به امروز پنج بازيکن ليگ برتري به نام‌هاي بختيار رحماني، فرشيد باقري، وريا غفوري، علي قرباني و محمدحسين کنعاني‌زادگان گرفتند.

در آنسو قرمزها هم با احتساب کاوه رضايي خريدهاي ليگ برتري شان به پنج بازيکن مي‌رسد آنها قبل از اين عليرضا بيرانوند، سيدجلال حسيني، ساسان انصاري و وحيد اميري را جذب کرده بودند.

در واقع هر دو تيم تنها مجاز هستند يک بازيکن ليگ برتري ديگر بگيرند، اما ترکيب دو تيم نشان مي‌دهد که برانکو و منصوريان براي ساخت تيم ايده آل شان به بيش از يک بازيکن ليگ برتري نياز دارند.

اگر بازيکن زير بيست سال، ليگ يکي و ايراني‌هاي شاغل در خارج از کشور را کنار بگذاريم هر دو مربي حساب ويژه‌اي روي خارجي‌ها باز کرده اند.

در جمع استقلالي‌ها منصوريان، پروپژيچ و شيحي را نخواسته و هراير مگويان تنها خارجي فهرست فصل بعد استقلال است. در پرسپوليس هم شرايط تقريبا مشابه است، اومانيا و بنگستون به خانه برگشتند و احتمال حفظ لوبانوف و ماريچ وجود دارد.

نگاهي به ترکيب استقلال نشان مي‌دهد که منصوريان براي دفاع چپ، دفاع وسط،‌هافبک و خط حمله بازيکن نياز دارد. برانکو هم در خط دفاعي و حمله به دنبال جذب بازيکن است.

اينجاست که هر دو مربي چشم به آنسوي آبها دوخته اند. بررسي رزومه و فيلم بازيکنان خارجي يکي از برنامه‌هاي اين روزهاي کادرفني اکثر تيم‌هاي ليگ برتري است. خبر رسيد برانکو يک مدافع کروات را پسنديده و منصوريان يک دفاع برزيلي.

از آنجا که تيم‌ها تا اواسط شهريور اجازه دارند بازيکن بگيرند، حتما استقلال و پرسپوليس در فهرست خود جاي خالي نگه مي‌دارند تا با شروع ليگ و شناسايي نقاط ضعف شان با بازيکن خارجي اين نقاط ضعف را ترميم کنند.


 پولکي بودم به استقلال نمي‌آمدم 

هافبک تيم استقلال گفت: شما با کاوه رضايي تماس بگيريد از او بپرسيد درباره آمدنش به استقلال آيا من با او صحبت کرده‌ام؟

به گزارش کاپ، بختيار رحماني، ‌هافبک جديد استقلال که يکي از خريدهاي خوب اين فصل آبي‌پوشان به نظر مي‌رسد، اين روزها به صورت اختصاصي خودش را آماده حضور در جمع آبي‌پوشان مي‌کند. بختيار که گفته مي‌شود قرار است پيراهن شماره 7 را از بايگاني بيرون بياورد، قرارداد نجومي‌خود با آبي‌پوشان را تکذيب مي‌کند.

بالاخره به آرزوي بچگي‌ات حضور در استقلال رسيدي؟

اين را از ته قلبم مي‌گويم. واقعا خوشحال هستم که به تيم محبوبم استقلال پيوستم. اميدوارم بتوانم چيزهايي را که از خودم انتظار دارم و همچنين هواداران برآورده کنم. من به آينده استقلال خوشبين هستم. چون ما بازيکنان خيلي خوبي را جذب کرديم و مطمئن هستم با حضور هواداران نتايج قابل قبولي را کسب کنيم.

منصوريان سرمربي استقلال به سبک بازي تو اعتقاد خاصي دارد.

من علي منصوريان را خيلي دوست دارم. بايد بگويم پيشنهاد مالي خيلي خوبي از تيم‌هاي فوتبال ايران داشتم. واقعا اين موضوع را مي‌گويم ولي به دليل حضور منصوريان در استقلال به اين تيم ملحق شدم.

ولي اين را هم شنيده‌اي که خيلي‌ها مي‌گويند رقم قراردادت با استقلال بالاي دو ميليارد است و حتي پيش‌قرارداد اولت را هم دريافت کرده‌اي.

خدا شاهد است که چنين موضوعي صحت ندارد. وقتي اين موضوعات را مي‌نويسند چه کار مي‌توانم انجام دهم. همانطور که گفتم من پيشنهاد مالي خيلي بهتري از تيم‌هاي ديگر داشتم ولي آن‌ها را قبول نکردم. قلبا دوست داشتم به استقلال بروم و اين را از ته دلم مي‌گويم. افرادي که به من مشاوره مي‌دادند خيلي از آنها استقلالي هم نبودند. در دو سه سال اخير از نظر مالي خيلي ضرر کردم ولي اعتقاد دارم آدم بايد جايي باشد که اعتقاد قلبي‌اش به او مي‌گويد. چيزهايي که درباره من مي‌گويند درست نيست.

خيلي ناراحتي؟

من استقلال را دوست داشتم. حضور منصوريان در آن خيلي تاثير داشت. من با ايشان در تيم اميد کار کردم. قلبا دوست دارم هرجا علي آقا باشد با او همکاري کنم. حتي زماني که او در نفت بود پيشنهاد همکاري با وي را داشتم. خيلي از ايشان ممنونم و دوستش دارم.

درست است که قرار است پيراهن شماره 7 که متعلق به فرهاد مجيدي بوده است را بر تن کني؟

در اين رابطه هيچ حرفي ندارم. در اين باره هرچه علي آقا تصميم بگيرد قبول مي‌کنم. پيراهن شماره 7 بر تن بزرگاني چون مجيدي و سايرين بوده و اميدوارم اگر هر اتفاقي مي‌افتد خير و صلاحي در آن باشد.

با پايان يافتن دوران سربازي‌ات مي‌تواني در اردوي تيم ملي هم حضور داشته باشي.

خيلي خوشحالم که مي‌توانم به تيم ملي کشورم خدمت کنم. در اين چند سال کارلوس کي روش لطف بزرگي در حق من داشت. او هميشه مرا دعوت و به من کمک مي‌کرد. حتي زمان مصدوميتم خيلي پيگير وضعيتم بود. انشاءالله بتوانم جواب دعوت‌هايش را با بازي‌هاي خوب بدهم.

براي دوست نزديکت سروش رفيعي بازيکنان تيم ملي کمپين حمايت تشکيل دادند.

در چند وقت اخير خيلي صحبت کردم. ولي بايد بگويم تنها چيزي که مي‌دانم اين است که من دو سال است هم اتاقي سروش هستم و هيچ کسي نزديکتر از من به او نيست. من فقط مي‌گويم که سروش خيلي از اين بابت زجر مي‌کشد. چون دوست دارد به تيم کشورش خدمت کند. چون در چند وقت اخير از اين بابت از لحاظ روحي لطمه ديد. اميدوارم هرچه صلاح باشد اتفاق بيفتد.

زماني که به استقلال پيوستي در يک حرکت جالب کاوه رضايي را در صفحه شخصي‌ات تگ کردي. علت خاصي داشت؟

هيچ ربطي به آمدنش به استقلال نداشت. شما با کاوه تماس بگيريد از او بپرسيد درباره آمدنش به استقلال آيا من با او صحبت کرده‌ام؟ کاوه مثل برادر کوچک من است و هميشه با هم در حال صحبت هستيم. اصلا چنين چيزي نيست. او بازيکن بزرگي است و همه تيم‌هاي ايران دوست دارند او را به خدمت بگيرند.


 سوء‌مديريت مجوز برق شيراز را باطل کرد 

تيم فوتبال برق شيراز که روزگاري نه چندان دور يکي تيم‌هاي بازيکن ساز بود، حالا در دسته سوم روزهاي سختي را تجربه مي‌کند اما يک تصميم درست اين تيم را دوباره متولد خواهد کرد.

به گزارش مهر، برق شيراز که در سالهاي فعاليتش در سطح اول فوتبال ايران فوتباليست‌هاي خوبي را به تيم‌هاي مطرح تهراني فرستاده بود و حتي برخي از آنها به تيم ملي هم راه پيدا کردند، با سوء‌مديريت‌هايي که داشت راه سقوط و تاريکي را در پيش گرفت و از صحنه اول فوتبال ايران محو شد.

با سقوط برق شيراز به ليگ دسته اول و سپس دسته دوم و در نهايت سقوط به دسته سوم مسئولان ورزش استان فارس به اين فکر افتادند تا جلوي اين سقوط را بگيرند. اتفاقاتي که در هفته‌هاي پاياني ليگ فصل گذشته رخ داد و مسئولان رده بالاي اين تيم به ايجاد درگيري و رفتار غيراخلاقي پرداختند عملا مسئولان ورزش فارس را برآن داشت تا ورود جدي به اين اتفاقات و مديريت برق داشته باشند.

به دنبال بررسي‌هاي مسئولان ذيربط و ورود کميسيون ماده پنج مجوز فعاليت برق شيراز به خاطر سوء‌مديريت و بداخلاقي‌هايي که برخي مسئولان اين تيم انجام داده بودند باطل شد تا روزهاي سياه و تاريک اين تيم پايان يابد و کار از اينکه هست بدتر نشود و اين تيم از دسته سوم هم سقوط نکند.

برق شيراز که قدمتي 60 ساله در فوتبال ايران دارد حالا در انتظار تصميم درست و منطقي مسئولان فوتبال اين شهر است تا دوباره زنده شود و با تولدي ديگر به سطح اول فوتبال ايران برگردد. قطعا هستند شيرازي‌هايي که دلشان به حال اين تيم ريشه دار مي‌سود و حاضرند با سرمايه گذاري درست و اصولي زمينه بازگشت برق به سطح اول فوتبال ايران را فراهم کنند. فقط بايد هماهنگي بين مسئولان با اين افراد انجام شود و شرايط براي بازگشت به زندگي برق فراهم شود.


 هنوز سرمربي استقلال هستم! 

سرمربي فصل گذشته تيم فوتبال استقلال با تاکيد بر اينکه هنوز سرمربي اين تيم است به انتقاد از رفتار مسئولان باشگاه پرداخت و گفت: در جلسه‌اي با وزير ورزش ناگفته‌ها را به او خواهم گفت.

به گزارش مهر:پرويز مظلومي‌ در مورد عملکرد آبي‌پوشان در خصوص جذب بازيکنان جديد گفت: به اعتقاد من استقلال تا اينجاي کار بازيکنان خوبي را جذب کرده و فکر مي‌کنم اگر بتوانند يکي، دو بازيکن ديگر که مورد نظر کادر فني است جذب کنند مي‌توانند يک تيم موفق را روانه ميدان کنند.

وي تاکيد کرد: البته رقباي استقلال مانند پرسپوليس و تراکتورسازي هم بيکار نبوده و بازيکنان خوبي جذب کرده و آنها هم به دنبال اين هستند که فصل جديد را با قدرت شروع کرده و بتوانند در پايان به مقام قهرماني دست يابند.

سرمربي پيشين استقلال در پاسخ به اين پرسش که آيا حکم برکناري از استقلال به شما داده شده يا خير گفت: هيچ حکمي ‌به من داده نشده و با توجه به اينکه من قرارداد دو ساله با استقلال دارم همچنان من هم سرمربي اين تيم هستم و نمي‌دانم اين چه رفتاري بود که با من انجام دادند.

وي در پاسخ به اين پرسش که آيا انتظار چنين برخوردي را از سوي مسئولان باشگاه استقلال داشتيد گفت: هرگز فکر نمي‌کردم با من که سال‌ها در اين تيم بازي کرده و يا مربي بوده ام چنين برخوردي شود. من عاشق استقلال هستم و به اين تيم عشق مي‌ورزم اما فکر نمي‌کردم حتي بدون اينکه حکمي‌به من بدهند من را از تيم محبوبم برکنار کنند.

پرويز مظلومي‌در ادامه خاطرنشان کرد: من در بيانيه‌اي که صادر کردم همه حرف‌هاي خود را زدم و در اين مدت دوست و دشمن خود را شناختم ولي انتظار داشتم رفتار بهتري با من مي‌شد و چنين حرکتي با من صورت نمي‌گرفت.

سرمربي پيشين استقلال در ادامه تاکيد کرد: مي‌خواهم به ديدار وزير بروم و ناگفته‌ها را به او بگويم.

وي درپاسخ به اين پرسش که آيا براي فصل جديد از تيمي‌پيشنهاد داريد يا خير گفت: قبل از فينال جام حذفي از دو تيم پيشنهاد داشتم ولي با توجه به اينکه با استقلال قرارداد داشتم و هنوز دارم نمي‌توانستم به پيشنهاد اين دو تيم جوابي بدهم.

پرويز مظلومي‌در پاسخ به اين پرسش که آيا قرارداد شما براي فصل دوم مشروط نبوده است، گفت: روزي که با استقلال قرارداد بستم هيچ شرطي را در قراردادم لحاظ نکردم و نمي‌دانم چرا برخي دوستان اين مساله را عنوان مي‌کنند.

وي تاکيد کرد: قرارداد من با استقلال دو ساله بود و اين فصل هم من همچنان سرمربي استقلال هستم و منتظرم تا ببينم مسئولين استقلال در خصوص من چه تصميمي‌خواهند گرفت.

سرمربي پيشين استقلال خاطرنشان کرد: به احتمال زياد امسال استراحت مي‌کنم زيرا هنوز با استقلال قرارداد دارم و در پايان فصل از آنها غرامت خواهم گرفت، بابت قرارداد و طلبي که از باشگاه استقلال دارم.

پرويز مظلومي‌در ادامه گفت: من امسال با تمام سختي‌ها و اتفاقاتي که افتاد سکوت کردم آن هم فقط به خاطر اينکه استقلال دچار مشکل نشود و بتوانيم در پايان فصل حداقل يک جام را تقديم هواداران کنيم اما برخي از اين سکوت من سوءاستفاده کرده و من را به چالش کشيدند.


 اخبار کوتاه 

با پيکان هيچ مذاکره‌اي نکردم

دروازه‌بان تيم سپاهان اصفهان مذاکره‌اش با باشگاه پيکان را تکذيب کرد. رحمان احمدي درباره شرايطش با سپاهان مي‌گويد: باشگاه تصميم گرفته مرا در ليست مازاد بگذارد و احترام مي‌گذارم. اينکه مربي با مديران باشگاه يک يا چند بازيکن را نخواهند و يا از کسي خوش‌شان نيايد، طبيعي است و حرفي وجود ندارد. او ادامه مي‌دهد: روز شنبه به باشگاه سپاهان مي‌روم تا تکليفم روشن شود. بايد از نظر مالي با باشگاه توافق کنم چون مبلغ زيادي طلبکار هستم. فعلا نمي‌توانم اظهارنظر خاصي داشته باشم. احمدي درباره شايعه توافقش با باشگاه پيکان مي‌افزايد: من نمي‌دانم اين داستان توافقم با پيکان از کجا در آمده است. من هيچ صحبت و مذاکره اي بامسئولان پيکان انجام ندادم و نمي‌دانم چرا اينقدر به اين موضوع دامن زده مي‌شود.

ماهيني از 19 مرداد در تمرينات پر‌‌‌‌سپوليس

مدافع تيم فو‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌تبا‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ل ملوان که دوران سربازي را در اين باشگاه مي‌گذارند از نوزدهم مرداد ماه مي‌تواند در تمرينات پر‌‌‌‌سپوليس شرکت کند. به‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ گزارش ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ايسنا‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌، حسين ماهيني که در تيم فو‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌تبا‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ل پر‌‌‌‌سپوليس بازي مي‌ کرد و به دليل گذراندن دوران سربازي به ملوان پيوست هجدهم مرداد ماه دوران سربازي‌اش به پايان مي‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌رسد و مي‌تواند از نوزدهم اين ماه در تمرينات پر‌‌‌‌سپوليس شرکت کند. ماهيني يک فصل ديگر با پر‌‌‌‌سپوليس قرارداد دارد.

سپاهان و يک تيم جديد در ليگ شانزدهم

سپاهان يکي از تيم‌هايي است که براي فصل جديد بيشترين خروجي را داشته و هم‌اکنون تعداد بازيکناني که فصل آينده در ترکيب اين تيم نخواهند بود بيش از 11 بازيکن شده اند. يعني بيش از يک تيم. به گزارش ورزش سه، محرم نويدکيا، شهاب گردان، رحمان احمدي، حسين پاپي، فوزيل موسي اف، ‌هادي عقيلي، امين منوچهري‌، علي حمودي، عبدالله کرمي، محمدرضا خلعتبري، حبيب گرداني ‌و وريا غفوري بازيکناني هستند که جدايي اشان از سپاهان محرز شده است و فصل آينده در تيم‌هاي ديگري بازي خواهند کرد. البته در خصوص محرم نويدکيا هنوز صحبت صريحي نشده اما دور از ذهن است عبدالله ويسي قصد استفاده از وي را داشت باشد چرا که اگر چنين نيتي داشت تا اکنون تصميم خود را عملي مي‌کرد. با توجه به نتايجي که سپاهان در فصل گذشته گرفته بود اين همه تغيير و تحول در اين تيم خيلي غير منطقي به شمار نمي‌رود و در مقابل عبدالله ويسي بازيکنان خوبي چون جلال الدين علي محمدي، مهرداد محمدي، موسي کولي بالي و ... را جذب کرده و مثل هميشه چند بازيکن ناشناس دسته اولي را هم بخدمت گرفته است! اتفاقي که در همه تيم‌هاي تحت هدايت عبدالله ويسي شاهد آن بوديم و در صباي قم و استقلال خوزستان اين دست از بازيکنان جواب داده‌اند. بيشتر بازيکناني که فصل گذشته به عضويت تيم استقلال خوزستان در آمده بودند دسته اولي بودند مثل دانيال ماهيني، حسن بيت سعيد و... که در نهايت جام قهرماني را بر بالاي سر بردند. البته يکي از دلايلي که سبب شد اين بازيکنان در استقلال خوزستان جواب دهند اين بود، تيم جو آرامي‌داشت و تحت فشار تماشاگر نبودند که در سپاهان چنين شرايطي وجود ندارد. فصل نقل و انتقالات تمام نشده و سرمربي سپاهان هم چنان مي‌تواند به ترکيب تيم بازيکن اضافه کند.


 گزارش 

جدايي‌ام از ذوب‌آهن قطعي است

مهاجم ذوب آهن با وجود داشتن قرارداد با اين باشگاه عزم خود را براي جدايي جزم کرده و بعيد است سال آينده در اصفهان بماند. به گزارش ورزش سه، مسعود حسن‌زاده که با وجود نيمکت نشيني‌هاي متوالي در فصل گذشته اما يکي از بهترين گلزنان ذوب آهن در ليگ پانزدهم بود با وجود باقي ماندن يکسال ديگر از قراردادش با اين باشگاه تصميم به جدايي گرفته و در اين راه مشتريان زيادي هم دارد گرچه گفته مي‌شود ذوبي‌ها در اين راه نمي‌خواهند به راحتي او را از دست بدهند.در حالي که از استقلال و پرسپوليس به عنوان جدي‌ترين گزينه‌هاي براي خريد اين مهاجم نامبرده مي‌شود با حسن‌زاده پيرامون آخرين وضعيتش گفت‌وگويي انجام داديم.

جدايي‌ام از ذوب آهن قطعي است

اوايل هفته نشستي با مديران ذوب آهن داشتم و صحبت‌هاي اوليه را انجام داديم. باشگاه به دنبال حفظ من است اما با اتفاقاتي که برايم در اين يک سال رخ داد صلاح در اين بود که ديگر در ذوب آهن نمانم آن هم برخلاف ميل باطني چون من واقعا اين باشگاه و طرفدارانش را دوست دارم و درکنارشان احساس آرامش داشتم. اتفاقا وقتي شرايط را تشريح کردم خود آقاي آذري هم حق را به من دادند و قول همکاري براي يک انتخاب خوب براي فصل بعد را دادند.

از هيچکس گله و ناراحتي ندارم

من هيچ گله‌اي از کسي ندارم و اتفاقا در جلسه با آقاي آذري که به گردن من حق بسيار زيادي دارند و مثل پدر هميشه پشتم ايستادند گفتم که حتما حکمتي در اين اتفاقات بود. تنها خواسته‌ام از آقاي آذري اين بود که شرايطي برايم فراهم کنند تا بهترين تصميم را بگيرم تا يک سال عقب‌ماندگي‌ام جبران شود. نيمکت‌نشيني در ذوب آهن خيلي به من ضربه زد و ديگر نمي‌خواهم اين روند ادامه داشته باشد از همين رو تصميم را براي جدايي گرفتم و ديگر در ذوب آهن نمي‌مانم.

باشگاه گفت به تيم بعدي‌ات تخفيف مي‌دهيم

راستش را بخواهيد نمي‌دانم اين ارقامي‌که در خصوص رضايتنامه من مطرح شده چقدر صحت دارد چون در جلسه با آقاي آذري اصلا بحث پولي مطرح نشد و تنها ايشان به من گفتند هر تصميمي‌بگيري ما کمک مي‌کنيم تا اتفاق خوبي براي تو رقم بخورد و تا جايي که امکان داشته باشد به تو تخفيف مي‌دهيم . در حال حاضر چند پيشنهاد خوب دارم که با صبر و حوصله در حال بررسي آنها هستم تا با هماهنگي خود آقاي آذري و باشگاه ذوب آهن بهترين انتخاب را انجام بدهم.

به تيمي ‌مي‌روم که آقاي گل شوم

يک سال بسيار سخت را گذراندم و نياز داشتم که کمي‌با حوصله تصميم گيري کنم. الان با ارامش در حال بررسي پيشنهادات هستم چون مي‌خواهم تيمي‌را انتخاب کنم که فصل آينده بتوانم با پيراهنش عنوان آقاي گلي ليگ برتر را کسب کرده و دوباره به پيراهن مقدس تيم ملي برسم.هدف من پيشرفت و حضور در فوتبال اروپا است از همين رو بهترين تيم را براي خودم انتخاب مي‌کنم.

آرزوي هر بازيکني بازي در استقلال و پرسپوليس است

دروغ چرا، آرزوي هر بازيکني است که روزي پيراهن استقلال و پرسپوليس را برتن کند. البته براي من مهم اين است به تيمي‌بروم که کادر فني‌اش به بازي و عملکرد فني‌ام اعتقاد داشته باشد حالا مي‌خواهد استقلال باشد يا پرسپوليس يا هر تيم ديگري از همين رو مطمئن باشيد در تصميمي‌که بگيرم به جاي احساسات منطق و حرفه اي بودن را ملاک قرار مي‌دهم به همين خاطر من حاضر نيستم به هر قيمتي پيراهن استقلال يا پرسپوليس را برتن کنم.

انگيزه‌هاي زيادي دارم

امسال انگيزه‌هاي زيادي دارم و مي‌خواهم با دو برابر توان هميشگي‌ام به ميدان بروم چون يک سال را به سادگي آب خوردن از دست دادم. فصلي که مي‌توانست براي من خيلي مهم باشد اما هر‌چه بود خواست خدا بود و من ناشکري نمي‌کنم و از کسي هم گله و نارضايتي ندارم. هميشه از خدا خواستم بهترين‌ها برايم رقم بخورد و الان هم شک ندارم به تيمي‌ مي‌روم که به صلاحم است.