نسخه شماره 4039 - 1395/02/27 -


همه گاف‌هايي که قهرماني را از پرسپوليس گرفت


ديگر به بايرن برنمي‌گردم


رکوردشکني رونالدو


ضعف و قوت‌هايي که مظلومي‌در استقلال داشت


شرايط موجود در خانه کشتي مطلوب نيست


رونمايي از خريد دوم پرسپوليس پس از فينال جام‌حذفي


جدايي نوري از المسيمير


 همه گاف‌هايي که قهرماني را از پرسپوليس گرفت 

روز جمعه براي پرسپوليس مي‌توانست پاياني متفاوت داشته باشد اما عملکرد اين تيم در 29 بازي گذشته سبب شده بود تا آنها براي رسيدن به قهرماني نياز به حداقل 3 گل داشته باشند. البته با دو گلي که شاگردان ويسي در اهواز به ثمر رساندند آنها بايد 4 گل مي‌زدند که اگر چه دشوار بود اما غير ممکن نبود. قرمزها اگر چه در پايان فصل با 50 گل عنوان بهترين خط حمله را کسب کردند اما اتفاقي که باعث کم شدن تفاضل گل آنها و در نهايت از دست رفتن جام شد، عملکرد ضعيف در خط دفاعي بود. به گزارش نسيم آنلاين، دريافت 34 گل در طول فصل باعث شد بدترين عملکرد 9 تيم بالاي جدول را داشته باشند و تنها 5 تيم پديده، ملوان، راه‌آهن، فولاد و استقلال اهواز در اين فصل گل‌هاي بيشتري نسبت به شاگردان برانکو دريافت کردند. اگر چه مدافعان و دروازه‌بان‌هاي پرسپوليس يکي از دلايل نايب قهرماني اين تيم بودند اما 6 پنالتي از دست رفته سرخپوشان توسط مهدي طارمي(3 بار)، رامين رضائيان، کمال کاميابي‌نيا و اميدعاليشاه مي‌توانست سرنوشت اين فصل را تغيير دهد. در ادامه نگاهي به اشتباهات تاثيرگذار شاگردان برانکو در طول ليگ پانزدهم خواهيم داشت.

هفته نخست/ پرسپوليس 2 – پديده 2

گل نخست پديده روي دو اشتباه پياپي محسن بنگر به ثمر رسيد. توپ ابتدا از ميان پاهاي او عبور کرد و در ادامه نيز نتوانست توپ را دفع کند تا حريف به گل برسد. گل دوم نيز روي اشتباه مدافعان در آفسايد‌گيري و ضربه سر بادامکي به ثمر رسيد.

هفته دوم/ استقلال خوزستان 2- پرسپوليس يک

اين ديدار رودررو با قهرمان اين فصل مي‌توانست پايان فصل متفاوتي را براي قرمزها رقم بزند. اشتباه عجيب ايمان صادقي در دفع توپ، گل نخست را به ميزبان تقديم کرد. او روي گل دوم نيز عکس‌العمل چندان خوبي نداشت.

هفته سوم/ سپاهان 4 – پرسپوليس 2

برانکو در ابتداي فصل ترکيب‌هاي مختلفي را در دفاع مياني آزمايش مي‌کرد و در اين مسابقه قرعه به نام اومانيا و ماريچ افتاد. اومانيا در نخستين بازي خود در اين فصل گل به خودي زد تا زردپوشان اصفهاني به گل دوم خود برسند. در ادامه کاپيتان کفشگري با يک پاس اشتباه توپ را به حاج‌صفي تقديم کرد و در ادامه هم روي اين بازيکن خطاي پنالتي مرتکب شد. گل چهارم سپاهاني‌ها هم با پاس به عقب عجيب کمال کاميابي‌نيا به خلعتبري و ضربه تمام کننده مهاجم سپاهان به ثمر رسيد.

هفته چهارم/ پرسپوليس يک – ذوب‌آهن 2

نخستين پنالتي از دست رفته پرسپوليس در اين ديدار اتفاق افتاد که اميد عاليشاه آنرا از دست داد. در ادامه او يک گل زد اما در اواخر مسابقه خروج اشتباه سوشا مکاني گل تساوي را به شاگردان گل محمدي تقديم کرد و اشتباه عليرضا فغاني در اعلام پنالتي به سود ذوب‌آهن، نخستين شکست خانگي پرسپوليس را رقم زد.

هفته پنجم/ فولاد صفر – پرسپوليس 2

پرسپوليس در اين ديدار هم يک پنالتي از دست داد و رامين رضائيان زننده اين ضربه بود.

هفته ششم/ پرسپوليس يک – سايپا 2

در اين ديدار طارمي پشت ضربه پنالتي رفت و در حاليکه اين ديدار بدون گل مساوي بود، ضربه او توسط حامد فلاح‌زاده مهار شد. يک پنالتي اشتباه ديگر به ضرر پرسپوليس در نهايت شکست اين تيم را بدنبال داشت.

هفته سيزدهم/ نفت تهران يک – پرسپوليس يک

يک پنالتي ديگر براي قرمزها و باز هم آقاي گل ليگ که نتوانست اين ضربه را به گل تبديل کند.

هفته شانزدهم/ پديده 2 – پرسپوليس 2

نتيجه ديدار رفت تکرار شد. اين بار سوشا مکاني درون دروازه بود و خروج اشتباه او باعث شد تيم مشهدي به گل اول خود برسد. بنگر در اين ديدار هم به پديده لطف داشت و يک گل به خودي زد.

هفته نوزدهم/ ذوب‌آهن 2 – پرسپوليس 2

مرد شماره يک اين مسابقه کمال کاميابي‌نيا بود. اين بار نوبت هافبک سرخپوشان بود که پنالتي خود را از دست بدهد و چند دققه بعد هم يک پنالتي داد تا بجاي برتري 2 بر صفر پرسپوليس، تساوي يک – يک رقم بخورد.

هفته بيست‌و‌يکم

پرسپوليس يک – سايپا يک

پرسپوليس در نيم فصل دوم تصميم گرفت دروازه‌بان دوم خود را تغيير داده و بجاي ايمان صادقي، گلر ديگري را جذب کند. با توجه به اتفاقاتي که براي مکاني افتاد و همچنين عدم توافق با نفت تهران براي خريد بيرانوند، در نهايت لوبانف ازبک به اين تيم پيوست و در ديدار برابر سايپا روي اشتباه او در ثانيه‌هاي پاياني، پرسپوليس گل تساوي را دريافت کرد و دو امتياز حساس را از دست داد.

هفته بيست‌و‌دوم/

پرسپوليس يک – تراکتورسازي يک

سوشا دوباره به درون دروازه قرمزها برگشت اما او هم در کسب يک تساوي ديگر بي‌تاثير نبود. پرسپوليس در نيمه نخست به گل رسيد اما ضربه ايستگاهي بختيار رحماني با دفع ناقص مکاني همراه بود تا ايرانپوريان در ريباند بازي را تساوي بکشاند.

هفته بيست‌و‌ششم/ پرسپوليس 4 – استقلال 2

برانکو و شاگردانش اگر چه در اين ديدار يکي از بهترين پيروزي‌هاي خود را برابر رقيب ديرينه رقم زدند اما اين نتيجه مي‌توانست بهتر از اين باشد.

در اواخر نيمه نخست، طارمي براي زدن ضربه پنالتي اصرار داشت و در نهايت او بجاي رضائيان اين ضربه را زد تا هت تريک از دست دادن پنالتي‌هاي خود در اين فصل را کامل کند. در ادامه نيز اشتباه عجيب سوشا مکاني گل نخست آبي‌ها را رقم زد.

هفته بيست‌و‌هشتم

پرسپوليس صفر – نفت تهران 2

پرسپوليس حالا به صدر جدول رسيده بود و نمي‌خواست به راحتي جايگاه خود را از دست بدهد اما بازي ضعيف شاگردان برانکو در اين مسابقه با دو اشتباه مرگبار تکميل شد. ابتدا وحيد اميري، مهاجم نفت در موقعيتي آفسايد صاحب توپ شد و با استفاده از اشتباه عليرضا نورمحمدي توپ را از ميان پاهاي سوشا مکاني به گل نخست تيمش تبديل کرد. چند دقيقه بعد نيز بابک حاتمي که در اين ديدار جانشين رضائيان محروم شده بود پس از اشتباه در دفع توپ مهاجم حريف را از ميانه ميدان با دروازه خود تک به تک کرد و در حاليکه مي‌توانست با يک خطا در ميانه ميدان و حتي گرفتن کارت قرمز مانع از گل دوم نفت شود، مجتبي حقدوست را تا درون محوطه جريمه اسکورت کرد تا گل دوم حريف آنها را از صدر جدول پايين کشيده و تفاضل گل تيم را نسبت به استقلال خوزستان و استقلال تهران کمتر کند.

هفته بيست‌و‌نهم/ گسترش فولاد 2 – پرسپوليس 4

پرسپوليس در اين ديدار براي جبران عقب ماندگي خود در تفاضل گل دست به کار بزرگي زد و توانست در تبريز 4 بار دروازه گسترش فولاد را باز کند اما اشتباه لوبانف در تخمين محل فرود توپ، گل دوم را به ميزبان تقديم کرد.


 ديگر به بايرن برنمي‌گردم 

سرمربي اسپانيايي بايرن مونيخ به خاطر قهرمان نشدن در ليگ قهرمانان اروپا از هواداران بايرن عذرخواهي کرد و تاکيد کرد ديگر به اين تيم آلماني برنمي‌گردد.

به گزارش ايسنا ، بايرن مونيخ در آخرين بازي خود در رقابت‌هاي بوندسليگا موفق شد با نتيجه سه بر يک‌هانوفر را از پيش رو بردارد تا نشان دهد شايسته ترين تيم به کسب عنوان قهرماني بوده است. پپ گوارديولا آخرين بازي خود در رقابت‌هاي بوندسليگا را تجربه کرد. او بعد از بازي درباره اين سوال که آيا در آينده به بايرن برخواهد گشت اينگونه پاسخ داد: ديگر با بايرن برنخواهم گشت. بايرن به مربيان و فلسفه‌هاي ديگري نياز دارد و ديگر من در اين تيم جايي ندارم. گوارديولا در سه سالي که هدايت بايرن مونيخ را بر عهده داشت نتوانست اين تيم را به قهرماني در ليگ قهرمانان اروپا برساند. او درباره اين ناکامي گفت: از شانس بد من نتوانستم قهرماني در ليگ قهرمانان اروپا را با بايرن تجربه کنم و به همين خاطر از هواداران عذرخواهي مي کنم. از صميم قلب آرزو دارم که بايرن با آنچلوتي به قهرماني در ليگ قهرمانان اروپا برسد.


 رکوردشکني رونالدو 

رونالدو اولين بازيکني است که به چنين رکوردي مي‌رسد.

به گزارش وبسايت نود، رونالدو با دو گلي که مقابل دپور در آخرين بازي اين فصل لاليگا به ثمر رساند، تعداد گل‌هايش را در لاليگا به عدد 35 رساند که با احتساب 16 گل او در ليگ قهرمانان اروپا، رونالدو در اين فصل به رکورد 51 گل رسيد. به اين ترتيب او اولين بازيکني است که در شش فصل متوالي در سطح باشگاهي، توانسته حداقل 50 گل در هر فصل به ثمر برساند.

رونالدو از فصل 2010-2011، هميشه در هر فصل، حداقل 50 گل زده است. او در فصل 2010-2011، 53 گل زد و سپس به ترتيب، اين آمار را ثبت کرد، 60، 55، 51 و 61 گل زده. اين فصل نيز تا به اينجا، در 47 بازي 51 گل زده و مي‌تواند در فينال ليگ قهرمانان اروپا، اين آمار را افزايش دهد.


 ضعف و قوت‌هايي که مظلومي‌در استقلال داشت 

آمار پرويز مظلومي‌نسبت به قولي که در برنامه‌اش داده بود، اصلا بد نيست و اگرچه استقلال در نهايت بايد به سمت داشتن استراتژي بهتر برود اما برخي نقدها در مورد اين مربي منصفانه به نظر نمي‌رسد.

خبرگزاري مهر خيلي‌ها اين روزها پرويز مظلومي ‌را نقد مي‌کنند، نقدهايي که برخي از آنها کاملا درست است، به عنوان مثال کوچينگ تيم و افت بدني استقلال در دربي و در اواخر ليگ کاملا ديده مي‌شد و در برخي تصميم‌ها هم ترديد و عدم خاصيت فرماندهي را مي‌توانستيد در صورت پرويز مظلومي‌ببينيد. با اين وجود اما همه انتقادها وارد نيست و به نظر مي‌رسد بايد مظلومي‌را همانگونه که هست نقد کرد نه بيشتر و نه کمتر.

در دفاع از سرمربي بي‌دفاع اين روزهاي استقلال ابتدا بايد نوشت، او پرويز مظلومي‌تنگستاني سرمربي کنوني استقلال در روزي که برنامه‌اش را به هيات مديره برد اعلام کرد که براي سال اول او سهميه آسيايي مي‌گيرد.

... و تنگستاني استقلالي‌ها چنين هم کرد، او امروز سهميه آسيايي گرفته که تراکتورسازي با يکي دوجين بازيکن و ذوب آهن با ثبات کامل مديريتي و سپاهان با امکانات بي پايان نتوانستند آن را به دست بياورند. اينکه هيات مديره استقلال امروز زيرحرفشان در ابتداي فصلي که برنامه مظلومي‌را قبول کردند و او را براي سرمربيگري انتخاب کردند زده‌اند، ماجراي ديگري است.

در سوي ديگر ماجرا بايد نگاهي کرد به جايگاه قبلي استقلال که با امير قلعه‌نويي سال قبل ششم شد و سال قبل‌تر پنجم در ليگ برتر. استقلال اما با پرويز مظلومي ‌در نهايت سوم شد. استقلال با امير قلعه‌نويي دو دربي سال قبل را باخت اما با پرويز مظلومي‌يک باخت و يک مساوي از خود به جا گذاشت و سهميه آسيا را هم گرفت.

از نتايج که عبور کنيم مي‌رسيم به اتفاقات درون استقلال. مظلومي‌البته در آخرين مصاحبه‌اش در ليگ برتر به مواردي اشاره کرد که بعدها بيشتر در مورد آنها خواهيم شنيد، مواردي مثل قهر کرار، رفتن ريوالدو، مصدوم بودن شيحي و عدم جذب حتي يک بازيکن از ليست شش نفره نيم فصل. پرويز مظلومي‌البته در اين مسير پراختلاف‌ترين هيات مديره را هم داشت تا جايي که با وجود شانس قهرماني در دو جام برخي اعضا حرف از برکناري وي مي‌زدند.

مظلومي‌البته ادامه داد و هنوز هم مي‌تواند قهرمان حذفي شود اما او با وجود فيناليست شدن تيمش در جام حذفي اجازه مي‌دهد که ديگران همچنان حرف بزنند و اين البته ضعف کاريزماي فرماندهي او را مي‌رساند.

اگر مقايسه‌اي داشته باشيد بين مظلومي‌و امير قلعه نويي متوجه مي‌شويد تسليم شدني که مظلومي ‌امروز و در حالي که سهميه گرفته – به قول خودش وفا کرده – و در فينال جام حذفي هم هست، نشان مي‌دهد را امير قلعه‌نويي بعد از ششم شدن در ليگ هم از خود نشان نمي‌داد. در واقع بايد گفت مظلومي ‌لايق اين همه انتقاد فني نيست اما مستحق انتقاد در بعد فرماندهي و سخنوري هست.

در نهايت اينکه اگر چه استقلال هم مجبور است روي ريل علم‌گرايي ليگ برتر حرکت کند و با مظلومي ‌استراتژي کاملي ندارد اما نقدها و رفتار امروز هم با مظلومي ‌منصفانه به نظر نمي‌رسد.


 شرايط موجود در خانه کشتي مطلوب نيست 

سرمربي تيم ملي کشتي فرنگي گفت: با توجه به صحبت‌هايي که با دبير فدراسيون کشتي داشتيم، قرار شد شرايط مدنظر فراهم شود. مشکلي نيست و انشاءالله تا المپيک کنار تيم ملي خواهم ماند و اميدوارم بعد از المپيک هم اين همکاري تدوام داشته باشد.

به گزارش ايسنا ، محمد بنا گفت: در گذشته شرايط فراهم بود و من هم کار را با تيم ملي ادامه دادم اما گاه به اقتضاي زمان، نظر افراد تغيير مي‌کند.

وي که در پاسخ به سوال در خصوص اظهارات اخيرش مبني براينکه اگر شرايط مهيا نباشد بعد از جام جهاني کناره‌گيري مي‌کند؟ خاطرنشان کرد: در آن زمان شرايط مقداري سخت بود و هر فرد براساس به شرايط صحبت مي‌کند.

بنا، با يادآوري اينکه هيچ‌گاه براي خودش بيش‌از آنچه به‌عنوان حقوق توافق شده چيزي نخواسته است، تاکيد کرد: تمام تلاشم فراهم کردن شرايطي بهتر و مطلوب‌تر براي کشتي‌گيران تيم ملي بوده است. سرمربي تيم ملي کشتي فرنگي، در ادامه تصريح کرد: الان تمام نگاه‌مان به کسب عنواني شايسته در رقابت‌هاي جام جهاني شيراز است و اميدواريم با نتايجي خوب اين رقابت‌ها را به اتمام رسانده و آن وقت به المپيک فکر کنيم. بنا با اشاره به اينکه هميشه مسئولان عنوان مي‌کنند که اگر تيم در رقابت‌هاي جهاني يا المپيک مقام قهرماني کسب کند به آنها هديه‌اي خواهند داد، گفت: من اعتقاد دارم آن هديه‌اي که مسئولان مي‌خواهند بعد از قهرماني بدهند الآن در اختيار تيم قرار دهند تا شرايط مطلوبي را براي کشتي‌گيران فراهم کنند.

او شرايط موجود در خانه کشتي را مطلوب ندانست و گفت: بعد از چهار پنج ماه، عوض شدن محيط و برگزاري اردو در شيراز خوشبختانه از نظر روحي نشاط خاصي را بين کشتي‌گيران ايجاد کرده است. بنا با قدرداني از استاندار، مدير کل ورزش و جوانان و رئيس هيات کشتي استان فارس، گفت: ميزباني خوب شيرازي‌ها، روحيه‌اي مضاعف براي کشتي‌گيران ايجاد کرده است، از نظر ما ديده شدن زحمت بچه‌ها و حضور استاندار و مسئولان ورزش استان فارس در يک ضيافت شام، به لحاظ روحي تاثير بسيار مطلوبي دارد. بنا در ادامه شرايط کشتي‌گيران فرنگي‌کار ايران را در کسب سهميه المپيک را خوب توصيف و اضافه کرد: فعلا جام جهاني را مرور مي‌کنيم. سرمربي تيم ملي کشتي فرنگي تصريح کرد: انشاءالله توفيق اين را داشته باشم و همانگونه که قبلا هم گفته‌ام براي پنج،‌ شش سال تيم ملي برنامه‌ريزي کرده و همراه اين تيم باشم.


 رونمايي از خريد دوم پرسپوليس پس از فينال جام‌حذفي 

اين، يک خبر جذاب براي پرسپوليسي‌هاست. اينکه يکي از بهترين مهاجمان ليگ پس از فينال جام حذفي به جمع شاگردان برانکو اضافه مي‌شود. مي‌گويند او بعد از بيرانوند، دومين خريد پرسپوليسِ ليگ شانزدهم خواهد بود.

به گزارش سايت نود، کاوه رضايي که در سال‌هاي اخير عملکرد درخشاني با پيراهن سايپا و ذوب‌آهن داشته، يکي از گزينه‌هاي اصلي برانکو ايوانکوويچ براي تقويت خط حمله پرسپوليس در ليگ شانزدهم محسوب مي‌شود. پرسپوليس فصل آينده در سه جام مختلف حضور خواهد داشت و جذب يک مهاجم ششدانگ براي کمک به طارمي، عليپور و بنگستون يکي از اولويت‌هاي اين باشگاه در نقل و انتقالات پيش رو محسوب مي‌شود. حالا برخي منابع آگاه خبر داده‌اند که علي‌اکبر طاهري، مديرعامل پرسپوليس با کاوه براي حضور در اين تيم به توافق نهايي رسيده و اگر اتفاق خاصي رخ ندهد، مهاجم گلزن و شماره 9 ذوب‌آهن فصل آينده در کنار مهدي طارمي و عليپور جوان براي پرسپوليس بازي خواهد کرد.

زوج طارمي- رضايي مي‌تواند فصل آينده يکي از جذاب‌ترين و خطرناک‌ترين زوج‌هاي هجومي فوتبال ايران باشد. اتفاقي که با توجه به علاقه قلبي مهاجم ذوب‌آهن به پرسپوليس، رخ دادنش کاملا محتمل به نظر مي‌رسد.


 جدايي نوري از المسيمير  

باشگاه المسيمير قطر اعلام کرد که ديگر نيازي به محمد نوري ندارد و قرارداد اين بازيکن ايراني را تمديد نخواهد کرد. به گزارش ايسنا، محمد نوري کاپيتان سابق قرمز پوشان پايتخت در فصل تابستان سال قبل تصميم گرفت که ليگ قطر را به عنوان مقصد بعدي خود انتخاب کند و به تيم تازه صعود کرده المسيمير پيوست. نوري بازوبند کاپيتاني المسيمير را بر بازو بست اما اين تيم در ليگ ستارگان قطر بدترين بازي‌ها را به نمايش گذاشت و در نهايت هم با قرار گرفتن در قعر جدول رده بندي به ليگ دسته پايين تر سقوط کرد. اين باشگاه قطري اعلام کرد که ديگر نياز به محمد نوري ندارد و قرارداد اين بازيکن ايراني را تمديد نخواهد کرد. نوري از هيچ تيم قطري پيشنهاد ندارد.

بازيکن پرسپوليس زير تيغ جراحي

محمد انصاري زير تيغ جراحان رفت. به گزارش خبرآنلاين؛محمد انصاري مدافع سرخپوشان زير تيغ جراحان رفت.او که از ناحيه زير شکم آسيب ديده بود و به زور آمپول بازي مي‌کرد سرانجام جراحي کرد تا قبل از شروع فصل جديد مشکلي از اين بابت نداشته باشد. انصاري پس از اين عمل جراحي بايد يک ماه دوران نقاهت را پشت سر بگذارد.

آزمون محبوب‌ترين بازيکن فصل روستوف

سردار آزمون به عنوان محبوبترين بازيکن روستوف انتخاب شد و جايزه اش را از مسئولان باشگاه دريافت کرد. به گزارش «ورزش سه» درخشش سردار آزمون در ليگ روسيه باعث شده تا اين مهاجم 21 ساله و ايراني محبوبيت بسياري ميان هواداران روستوف بدست بياورد. زن و مرد و کوچک و بزرگ در نظرسنجي که باشگاه ترتيب داده بود به سردار آزمون راي دادند تا او با اختلاف عنوان محبوبترين بازيکن را کسب کند. آزمون به همين دليل در مراسمي‌که باشگاه ترتيب داده بود شرکت کرد، به هواداران امضا داد و با آنها عکس يادگاري گرفت. آزمون در طول اين مراسم که حدود دو ساعت به طول انجاميد، دقايقي نيز براي هواداران صحبت کرد و به آنها اميدواري داد تا روستوف قهرمان ليگ روسيه شود. هواداران از آزمون مي‌خواستند تا فصل آينده نيز در اين تيم بماند و روستوف را در ليگ روسيه و ليگ‌هاي اروپايي همراهي کند. در نهايت هم او جايزه‌اش را دريافت کرد. مجسمه‌اي که تصوير يک فوتباليست روي ان نقش بسته بود. بي‌شک انتخاب آزمون به عنوان محبوبترين بازيکن روستوف، آن هم پس از يک فصل بازي و بالاتر از بازيکنان روسي و قديمي‌اين تيم مي‌تواند موفقيتي بزرگ براي اين مهاجم 21 ساله باشد. مهاجمي ‌که در روسيه شايعه شده به ليگ‌هاي معتبرتر مي‌رود و پيراهن باشگاه‌هاي بزرگ اروپايي را بر تن مي‌کند. اتفاقي که با توجه به درخشش آزمون طي هفته‌هاي ايخر به هيچ وجه دور از دسترس نخواهد بود.

کي‌روش گزينه نيمکت والنسيا

کارلوس کي‌روش به شدت مورد توجه باشگاه والنسيا قرار گرفته و مطرح‌ترين ايجنت اين روزهاي فوتبال قصد دارد او را به اين باشگاه اسپانيايي ببرد. هنوز چند روزي از درخواست کارلوس کيروش از تاج مبني بر موافقت با جدايي او از تيم ملي ايران نگذشته که سايت «super deporte» اسپانيا فاش کرد که اين مربي پرتغالي در صدر فهرست خورخه مندز مطرح ترين ايجنت اين روز‌هاي فوتبال جهان براي بازگشت به فوتبال اروپا قرار دارد. به گزارش اين سايت اسپانيايي خورخه مندز هرگز کار را متوقف نمي کند به ويژه در روزهايي به نقل و انتقالات نزديک مي شويم. ايجنت پرتغالي فوتبال که رابطه بسيار نزديکي با رئيس باشگاه والنسيا پيتر ليم دارد در تلاش است تا يکي از مربيان خود را بر روي نيمکت اين تيم بنشاند. جالب اينکه سايت اسپانيايي کارلوس کيروش را در صدر اين فهرست خورخه مندز براي هدايت والنسيا قرار داده و در اين خصوص نوشته است کارلوس کيروش دستيار سابق فرگوسن در منچستر يونايتد در اولين ماجراجويي خود در اسپانيا و در رئال مادريد شکست خورد، او هم اکنون هدايت تيم ملي ايران را بر عهده دارد اما گفته مي شود به پايان کار خود در اين تيم رسيده است. بنا بر گزارش سايت اسپانيايي خوزه مورينيو، نونو اسپريتو، ميروسلاو ديوکيچ، مارک ويلموتس، يولن لوپتکو، پائولو فونسکا، لوئيس ميلا، مانولو خيمنز، سرخيو کونسسائو و کوکو سانچز در ادامه فهرست خورخه مندز براي هدايت والنسيا قرار دارند.اين يعني آقاي خاص دنياي فوتبال بعد از کروش گزينه دوم والنسيا به شمار مي رود!

چهار مربي داخلي گزينه‌هاي هدايت سايپا

مدير عامل باشگاه سايپا با اشاره به شرايط فعلي اين باشگاه گفت: چهار گزينه براي هدايت تيم فوتبال سايپا مد نظر داريم که مجيد جلالي هم يکي از گزينه‌هاست. رضا درويش ، در رابطه با آخرين وضعيت انتخاب مربي جديد باشگاه سايپا گفت: فعلا چهار گزينه داخلي را مد نظر داريم و در حال مذاکره با آن‌ها هستيم. بايد ديد که نظرات کدام يک از گزينه‌هايمان با باشگاه سايپا مطابقت دارد تا با آن‌ها به توافقات نهايي برسيم. وي در پاسخ به اين پرسش که آيا مجيد جلالي هم جزو گزينه‌هاي باشگاه سايپا است؟، خاطرنشان کرد: بله. مجيد جلالي از مربيان خوب، اخلاق مدار و با سابقه فوتبال ايران است و او هم جزو گزينه‌هاي باشگاه سايپا براي هدايت اين تيم در ليگ شانزدهم است.

يک مدير نفتي در کنفدراسيون تنيس آسيا

دکتر کاميار کيميايي دبير فدراسيون تنيس کشور از سوي فدراسيون آسيايي اين رشته به عضويت فدراسيون تنيس با ويلچر آسيا در آمد. به گزارش نکونيوز، دکتر کيميايي از تنيس بازان و قهرمان اسبق اين رشته بوده و مدير فني سابق تنيس گاز بوده که به چندين عنوان قهرماني در ايران رسيده است. او همچنين مدير ورزش شرکت ملي گاز ايران بوده و در حال حاضر رياست ورزش، رفاه صندوق بازنشستگان وزارت نفت را بر عهده دارد که از دوره مسووليت وي، زمينه تحولات بنيادين و اساسي براي ارتقا ورزش بازنشستگان نفت فراهم شده است.