نسخه شماره 4020 - 1395/02/04 -

معاون استاندار خراسان جنوبي در ديدار اعضاي شوراي اجرايي حزب مردم‌سالاري اين استان تاکيد کرد:
ضرورت حضور احزاب در اتاق فكر استان

خدمتگزار، استاندارخراسان جنوبي در ديدار معاون وزير امور خارجه جمهوري چک:
آماده هرگونه حمايت از سرمايه‌گذاران جمهوري چک هستيم


حزب از کجا مي‌آيد؟ - قسمت دوم


 معاون استاندار خراسان جنوبي در ديدار اعضاي شوراي اجرايي حزب مردم‌سالاري اين استان تاکيد کرد:
 ضرورت حضور احزاب در اتاق فكر استان 

 معاون سياسي، امنيتي و اجتماعي استانداري خراسان جنوبي نسبت به برخي تلاش‌ها و سياه‌نمايي‌ها عليه فعاليت‌هاي اقتصادي دولت انتقاد كرد و گفت: عده‌اي چنين وانمود مي‌كنند كه دولت، مقابل و مخالف اقتصاد مقاومتي است در حاليكه چنين نيست . سيد‌محمد حسيني در ديدار اعضاي شوراي اجرايي حزب مردم‌سالاري خراسان جنوبي و شهرستانهاي تابعه استان با وي در محل استانداري افزود: با توجه به رهمنودها و تاكيد مكرر مقام معظم رهبري، دولت تدبير و اميد به دنبال تحقق و پياده كردن اصول اقتصاد مقاومتي و بهره‌گيري از تمام ظرفيت‌ها در اين رابطه است.

وي تصريح كرد: دولت واقعا در عرصه اقتصادي و ديگر بخش‌ها تلاش مي‌كند و با توجه به رهنمودهاي رهبري و تاكيد آقاي روحاني ما به عنوان بخشي از دولت در استان بايد پرچمدار اين كار باشيم. وي تاكيد كرد: بايد از رفتار و گفتمان دولت درك درست داشته باشيم، احزاب هم گفتمان جدي داشته باشند نسبت به هم احترم بگذارند، حرف براي گفتن هم داشته باشند. معاون استانداري خراسان جنوبي يادآور شد: هدف ما كمك به رشد، پويايي و بالندگي در همه بخش‌هاست؛ استان ظرفيت‌هايي دارد كه به دلايلي كمتر به آن توجه و پرداخته شده است. وي خطاب به مسئولان و فعالان حزب مردم‌سالاري در استان اظهار كرد: گفتمان خوبي را شروع كرديد، با ساير احزاب و گروه‌ها ارتباط برقرار كنيد، سالگرد تاسيس حزب رقيب و غير‌همسو با خود را تبريك بگوييد و چنين گفتمان و رفتاري را تبيين كنيد و بر اين اساس كار كنيد. معاون سياسي، امنيتي و اجتماعي استانداري خراسان جنوبي يادآور شد: اگر احزاب به مرحله‌اي رسيدند، به حزب رقيب و منتقد آنها توهين شد، از آنها دفاع كردند معلوم مي‌شود به جايي رسيده‌اند. حسيني با بيان اينكه آقاي روحاني سكاندار و مسئول اجرايي كشور است و سال 95 نيز به اقتصاد مقاومتي، اقدام و عمل توسط مقام معظم رهبري نامگذاري شد، تصريح كرد: دولت تمام تلاش خود را براي پياده كردن اصول اقتصاد مقاومتي به كار مي‌گيرد. اين مسئول يادآور شد: با توجه به طرح مقوله اقتصاد مقاومتي بايد اقدام اساسي در دولت و همه سازمانها و نهادها انجام گيرد تا شرايط براي تقويت و اجراي اقتصاد مقاومتي فراهم شود. وي ادامه داد: طبعا هر فردي كه در صحنه حضور پيدا كرده است، اصولي دارد و برپايه آن اصول حركت مي‌كند من هم به عنوان بخشي از مجموعه دولت در استان اصولي دارم كه بر آن پافشاري مي‌كنم. وي در ادامه تاكيد كرد: اگر آقاي روحاني سخت تحت تاثير قرار مي‌گرفت، چيزي از برجام خبري نبود كه با حمايت‌هاي رهبر معظم انقلاب اسلامي، تدبير دولت و تلاش تيم هسته اي ايران در مذاكره با گروه 1+‌5 موفق شد. حسيني احزاب را محل طرح ديدگاه‌ها و باورهاي سياسي در لايه‌هاي مختلف اجتماع خواند و گفت: حزب ظرفيتي براي مشاركت بيشتر جامعه است .

معاون سياسي، امنيتي و اجتماعي استانداري يادآور شد: در دفاع مقدس ديديم حضرت امام(ره) از منظر حزبي صحبت نمي‌كردند، گفتمان ايشان به گونه‌اي بود كه همه نگاه‌ها را در بر مي‌گرفت و با توجه به حمايت‌هاي غرب و شرق از حزب بعث و اجماع جهاني در جنگ تحميلي عليه ايران، در دفاع مقدس پيروز ميدان شديم و حتي يك وجب از خاك خود را از دست نداديم. وي بيان كرد: احزاب بايد چنين رسالتي در جامعه داشته باشند و به آن برسند و تشكل‌ها، گروه‌ها و سازمان‌هاي شناسنامه دار در ظرفيت‌سازي بخش‌هاي مختلف جامعه نقش زيادي دارند و بايد از آن استفاده كرد.

وي با اشاره به اينكه اگر ظرفيت‌سازي نشود‌، قطعا توفيقي هم حاصل نخواهيد كرد اظهار كرد: كسي كه در صحنه سياسي حضور دارد، در تكيه بر اصول خود انصاف داشته باشد اگر انعطاف نباشد يا در اوج‌خواهي بود يا از صحنه حذف مي‌شويد، اگر مديريت نكرديد، مديريت مي‌شويد.

همچنين دبير حزب مردم‌سالاري در خراسان جنوبي با اشاره به فعاليت 9 ماهه اين حزب در استان گفت: با توجه به حمايت دولت از احزاب‌، شوراي اجرايي حزب مردم‌سالاري در استان و شهرستانها تاسيس و عضو گيري را شروع كرد و امروز از لحاظ حضور سياسي و معنوي و فيزيكي يكي از احزاب پرقدرت استان است. ابوالفضل زاهدي پور،با بيان اينكه در كشورهاي پيشرفته حزب يكي از اركان رشد و توسعه است، افزود:احزاب سياسي در كشورهاي توسعه يافته نقش موثري دارند كه به اعتقاد ما اين موضوع در ايران به اينگونه شكل نگرفته و به رشد نرسيده است. وي يادآور شد: يكي از راههايي كه مي‌توان در توسعه به آن رسيد وجود احزاب قانونمند و شناسنامه دار است كه بايد به آن برسيم كه در اين ارتباط دچار نقيصه هستيم و مردم از حزب فرار مي‌كنند. اين فعال رسانه اي تاكيد كرد كه به تصور آنها، اعضاي احزاب كار سياسي بدي را انجام مي‌دهند يا بعضا در ذهن آنها در اين ارتباط شك و شبهه‌هايي وجود دارد و نقايصي نيز در احزاب و دولت وجود دارد. وي بيان كرد: در دولت تدبير و اميد براي حضور و شكل گيري احزاب توجه شده و حزب مردم‌سالاري از سال 79 با توجه به محور عقلانيت حركت كرد و بر فعاليت‌هاي خود در اغلب استانها افزوده است. وي با اشاره به اينكه در كار گروه‌هاي متعدد و اتاق‌هاي فكر استان احزاب حضور ندارند اظهار كرد: لازم است احزاب با برنامه در اين گروهها شركت كنند.

مدير مسئول هفته‌نامه نوانديش در ادامه با طرح اين پرسش که حزب براي توسعه استان طرح و برنامه دارد، چر ا نخبگان وارد حزب نمي‌شوند؟ گفت: ترس از حزب گرايي زياد شده و به همين دليل مردم وارد حزب نمي‌شوند و ما مصونيت مي‌خواهيم. وي با بيان اينكه افرادي كه در حزب حضو دارند دوست هم دارند در خدمت نظام باشند، تاكيد كرد: تقويت احزاب بيشتر به تثبيت نظام کمک مي‌كند لازم است تعامل دولت با احزاب بيشتر باشد. به اعتقاد زاهدي‌پور، فرهنگ تحزب در استان ضعيف است و احزاب نبايد تنها به برگزاري نشست‌هاي دروني اكتفا كنند.

وي يادآور شد: هرچند در انتخابات هفتم اسفند نتوانسته‌ايم نماينده‌اي را از استان راهي مجلس كنيم، افراد منتخب نماينده همه مردم هستند و در خدمت چهار نماينده استان در مجلس‌، گذشته از تفكر سياسي هستيم. اين فعال سياسي پيشنهاد كرد: براي توسعه استان و استفاده از ظرفيت‌ها در بخش‌ها و عرصه‌هاي مختلف «منيت» و تعصب‌هاي سياسي بايد به جد كنار گذاشته شود. در اين نشست مسئولان اجرايي حزب مردم‌سالاري در شهرستان‌هاي تابعه خراسان جنوبي به طرح ديدگاه‌هاي خود پرداختند.


 خدمتگزار، استاندارخراسان جنوبي در ديدار معاون وزير امور خارجه جمهوري چک:
 آماده هرگونه حمايت از سرمايه‌گذاران جمهوري چک هستيم 

 استاندار خراسان جنوبي که در ديدار معاون وزير امور خارجه جمهوري چک با ايشان سخن مي‌گفت با بيان اين مطلب، افزود: خراسان جنوبي داراي پتانسيل‌ها و ظرفيت‌هاي بسيار خوبي در بخش‌هاي مختلف است که مي‌تواند زمينه خوبي براي توسعه روابط خصوصاً در زمينه همکاري‌هاي دوجانبه باشد. وجه‌الله خدمتگزار، با بيان اينکه ستادي در استان در راستاي حمايت از سرمايه‌گذاران داخلي و خارجي تشکيل شده است، گفت: آماده هرگونه حمايت از سرمايه‌گذاران کشور جمهوري چک و انجام مساعدت‌هاي لازم در اين رابطه هستيم. وي با بيان اينکه خراسان جنوبي علاقمند به توسعه روابط در تمامي‌زمينه‌ها با جمهوري چک مي‌باشد، افزود: اين استان در زمينه‌هاي مختلف از جمله صنايع دستي، گردشگري و محصولات کشاورزي داراي ظرفيت‌هاي بسيار خوبي است که مي‌تواند مورد توجه قرار گيرد. استاندار خراسان جنوبي به روابط ديرينه ايران و جمهوري چک اشاره کرد و ادامه داد: در حال حاضر با توجه به تعامل بسيارخوبي که بين دو کشور وجود دارد، شرايط براي خواهر خواندگي بيرجند با يکي از مراکز استاني در کشور جمهوري چک فراهم است.

خدمتگزار، به ظرفيت‌هاي همکاري دو کشور ايران و چک اشاره کرد و ادامه داد: آماده‌ايم از اين ظرفيت براي انجام سرمايه‌گذاري در استان در يک تعامل دوسويه و به صورت برد – برد استفاده کنيم. وي خاطرنشان ساخت:در حال حاضر بعد از توفيقاتي که در مذاکرات هسته‌اي بدست آمد ايران آماده تعامل و ارتباط دو جانبه با تمامي ‌کشورهاي دنيا، از جمله کشور چک مي‌باشد.

مقام عالي دولت در استان، به ظرفيت‌هاي تاريخي و گردشگري استان اشاره کرد و ادامه داد: کوير به عنوان يک ظرفيت مهم براي گردشگران و طبيعت گردان اروپايي مي‌تواند مورد توجه قرار گيرد، اين در حاليست که وجود روستاهاي هدف گردشگري در کنار ابنيه تاريخي و جاذبه‌هاي انسان‌شناسي و مردم‌شناسي از ديگر توانمندي‌هايي است که در خراسان جنوبي وجود دارد.

وي خراسان جنوبي را کلکسيوني از معادن غني فلزي وغيرفلزي دانست و خاطر نشان ساخت: در حال حاضر 2 ميليارد و 500 ميليون تن ذخيره معدني در خراسان جنوبي وجود دارد و سرمايه‌گذاري در بخش معادن نيز مي‌تواند به عنوان يک زمينه مهم مورد توجه قرار گيرد.

وي مرز مشترک بين خراسان جنوبي و کشور افغانستان را يک ظرفيت بزرگ براي توسعه روابط اقتصادي دانست و تصريح کرد: قطعاً اين امر مي‌تواند به عنوان يک مسير مطمئن براي دستيابي تجار کشور چک به بازار بزرگ افغانستان مورد توجه باشد. وي به وجود محصولات استراتژيک استان از جمله زرشک، عناب،زعفران و انار اشاره کرد و افزود: استفاده از اين محصولات با توجه به ارزش غذايي و دارويي که دارد مي‌تواند زمينه مناسبي براي همکاري بين سرمايه‌گذاران کشور چک و سرمايه‌گذاراني از اين استان باشد.

وي خاطر نشان ساخت: خراسان جنوبي يکي از دانشگاهي‌ترين استان‌هاي کشور است که مي‌تواند مورد توجه برنامه ريزان قرار گرفته و از ظرفيت علمي‌موجود در استان در جهت پيشبرد امور و تبادل علمي ‌بين جمهوري چک و خراسان جنوبي استفاده کرد.

وي به توفيقات هسته‌اي به دست آمده اشاره کرد و افزود: امروز ايران در دنيا داراي جايگاهي خاص و ويژه است و آن را به عنوان کشوري که داراي گفتمان و استدلال است به رسميت شناخته‌اند.

وي ادامه داد: مذاکرات هسته‌اي نشان داد ملت ايران اهل منطق، گفت‌وگو و دوست دار صلح و آرامش و توسعه و پيشرفت در تمامي ‌زمينه‌ها در تمامي‌کشورهاي دنيا است.

وي با بيان اينکه خراسان جنوبي برغم دارا بودن مرز مشترک با کشور افغانستان جزو امن‌ترين استان‌هاي کشور است، گفت: قطعاً امنيت پايداري که در کل کشور و استان خراسان جنوبي وجود دارد مي‌تواند به عنوان يک زيرساخت بسيار مهم در امر سرمايه‌گذاري مورد توجه قرار داشته باشد.

اجراي پروژه‌هاي مشترک، هدف هيات تجاري جمهوري چک است

معاون وزير امور خارجه جمهوري چک نيز در اين نشست، ضمن تشکر از ميهمان‌نوازي ايرانيان خصوصاً اهالي استان خراسان جنوبي، گفت: هياتي که به همراه آنان در اين استان حضور يافتيم با بررسي کارشناسي و مطالعه دقيق اين استان را با توجه به استعدادهايي که دارد، انتخاب کرده‌اند.

مارتين تلاپا، با بيان اينکه ما در واقع به دنبال اجراي پروژه‌هاي مشترک با خراسان جنوبي هستيم، گفت: سرمايه‌گذاري در اين استان و اجراي طرح‌ها و پروژه‌هاي مشترک هدف اصلي ما از سفر به خراسان جنوبي است.

وي به روابط بسيار خوب ديپلماتيک بين ايران و کشور جمهوري چک در سطح کلان اشاره کرد و ادامه داد: با توجه به روابط خوبي که در سطح کلان بين دو کشور وجود دارد، اميدواريم بتوانيم به اهداف مورد نظر در اين سفر دست پيدا کنيم و شرکت‌هاي اقتصادي چک بتوانند به نتايج ملموسي در اين زمينه برسند.

وي با بيان اينکه روابط سياسي بين ايران و چک سابقه اي طولاني دارد، گفت: در حال حاضر کساني هستند که عمر خود را براي تقويت همکاري‌هاي سياسي و اقتصادي در ايران سپري کرده اند که اين امر بسيار مهم و ارزشمند است.

وي با بيان اينکه رشد اقتصادي کشور چک در سال گذشته بالغ بر 4 درصد بوده است، گفت: ايران نيز جزو کشورهايي است که در سال گذشته رشد اقتصادي خوبي را تجربه کرده است؛ از اينرو اميدواريم بتوانيم در يک رابطه تجاري خوب به اهداف مورد نظر دست پيدا کنيم. وي با بيان اينکه در حال حاضر 25 شرکت بزرگ اقتصادي در زمينه‌هاي صنعتي و معدني در اين سفر حضور دارند، گفت: اجراي پروژه‌هاي مرتبط با بخش معدن، فرآوري محصولات و نيز توسعه تجارت در بخش‌هاي مختلف از جمله اهدافي است که در اين سفر پيش‌بيني شده است.

وي به رفع محدوديت مراودات مالي بين ايران و جمهوري چک اشاره کرد و افزود: بانک مرکزي جمهوري چک محدوديت‌هاي مرتبط با سوئيفت را برداشته و در حال حاضر هيچ محدوديتي از حيث مراودات مالي و بانکي بين ايران و کشور جمهوري چک وجود ندارد که مي‌تواند خبر خوبي براي سرمايه‌گذاران و فعالان اقتصادي در دو کشور باشد. وي با بيان اينکه جمهوري چک در حال نهايي کردن قانون معافيت‌هاي مالياتي براي سرمايه‌گذاران خارجي است، گفت: آماده ميزباني از فعالان اقتصادي از کشور ايران و استان خراسان جنوبي هستيم تا مراودات بين دو کشور تعميق يابد.


 حزب از کجا مي‌آيد؟ - قسمت دوم 
نويسنده : مهدي ميربد

 در قسمت اول يادداشت {حزب از کجا مي‌آيد‌}،در صدد بررسي خاستگاه حزب در کشور بوده‌ايم که بر اين اساس به سير تکوين احزاب در غرب پرداخته شد و در اين قسمت نيز منشا احزاب را در قرن بيستم مورد ارزيابي و بررسي قرار خواهيم داد‌. منشا حزب کارگر انگليس به سال 1899 و سنديکاهاي کارگري آن زمان برگشته و گروه‌هاي مذهبي نيز از اواخر قرن 19 احزابي را در اروپا سروسامان دادند که از جمله در هلند احزابي چون «حزب ضد انقلابيون» و «حزب مسيحي تاريخي» شکل گرفتند و سرانجام به احزاب دموکرات مسيحي کنوني منجر شدند.نقطه بارز اين احزاب نسبت به احزاب اوليه هرچه متمرکز بودن آنهاست که از دلايل آن مي‌توان به نظم و انضباط بيشتر آنها به سبب دارا بودن سازمان قبليشان اشاره کرد. البته نفوذ کمتر نمايندگان پارلمان در آنها و نيز نوع نگرش آنها به مبارزات انتخاباتي را نيز مي‌توان مورد توجه قرار داد، چنانکه مبارزه انتخاباتي پارلماني براي اين احزاب نه تنها هدف که وسيله‌اي براي تحقق اهداف سياسي است.در حقيقت احزاب اوليه با مشخصات و ويژگي‌هاي نهادينه شده در آنها از احزابي که بعدها از گروه‌هاي اجتماعي منشا گرفتند متمايز شده، اين تمايزات به عنوان نقاط افتراقي ماندگار، طي سير تحول تاريخي، در احزاب منشا گرفته و از آنها نيز متجلي شدند.در احزاب مدل اول اصولا اهميت کيفيت اعضا بر کميت اعضا ترجيح داشت چنانکه حضور پررنگ نخبگان، شخصيت‌هاي با نفوذ و معتمدين، از آن رو که سبب‌ساز پوشش حيثيتي هرچه بيشتر براي احزاب گشته به عنوان حاميان اصلي تامين هزينه‌هاي انتخاباتي حزب مطرح بودند بر حضور هرچه بيشتر عوام ترجيح داشت.اين احزاب در حقيقت متشکل از تعدادي کميته انتخاباتي تحت رهبري يک فرد بوده و عملا ضعف تشکيلا‌ت داخلي و خودمختاري بيش از حد در سطح نخبگان پيشرو حزب به چشم مي‌آمد. از طرف ديگر عدم تسلط سازمان مرکزي بر اعضا، گونه‌اي استقلا‌ل عمل نامحدود براي نمايندگان پارلمان به وجود آورده بود که نمود آن در عدم انضباط حزبي اين افراد به خوبي جلوه‌گر بود.

باقي مانده اين احزاب، بعدها در احزاب محافظه‌کار اروپايي و احزاب آمريکايي متجلي شدند که دوورژه عنوان احزاب خواص را براي آنها برمي‌گزيند.از طرف ديگر با آغاز قرن بيستم، شکل دوم تشکيل احزاب را سوسياليست‌ها پي‌ريزي کردند چنانکه درست بر عکس احزاب قبلي، اين بار با تکيه بر مردم و توده‌ها و نه نخبگان متنفذ، تصميم به تامين هزينه‌هاي انتخاباتي خويش گرفتند و در حقيقت هزينه‌هاي حزب، از حق عضويت تک تک افراد عضو حزب تامين مي‌شد.اين احزاب داراي کادر ثابت و اداري و تشکل از سازمان‌هاي پيچيده و منسجم و تشکيلا‌ت مشخص و با برنامه بودند و از آنجا که براساس مرام و مسلک ويژه و مکتبي خاص شکل گرفته بودند در حقيقت رويکرد و رويه ايدئولوژيک يا مکتبي داشتند. اين احزاب را به نسبت احزاب قبلي مي‌توان نيمه متمرکز خواند از آن رو که تغذيه حزب از عوام و راهيابي توده‌ها به آن به صورتي نسبتا آسان‌تر صورت مي‌گرفت هرچند بعدها تجربه نشان داد که تمرکزي شديد در اين احزاب نيز ريشه دواند.چنانکه «روبرت ميشلز» در کتاب «احزاب سياسي» خود از «قانون آيين اليگارش» نام مي‌برد که براساس آن پيدايش سازمان چه در سطح حزب و چه در سطح دولت به دلا يل تکنيکي و روان‌شناختي همواره موجب گسترش گرايش‌هاي «اليگارشيک» و سلطه يک اقليت مي‌گردد. از اين رو نوعي سازمان به مثابه «محفلي داخلي» و همچون گونه‌اي از احزاب خواص «از درون» احزاب عوام نيز بيرون آمد. البته مي‌توان اين گزاره را نيز مطرح کرد که در کشورهاي با فرهنگ دموکراسي بيشتر ساختار احزاب عوام و خواص، بازتر و راهيابي به آنها ساده‌تر است.

ليکن، تدريجا گونه‌اي ديگر از احزاب عوام نيز شکل گرفتند که با پيگيري اهداف و شکل‌‌گيري رويه‌هاي آن عملا ساختاري متفاوت با اين احزاب يافتند.احزاب کمونيستي و فاشيستي نيز با بهره‌گيري از توده‌هاي عوام در جهت ايدئولوژي‌هاي خود، بدل به احزابي به شدت متمرکز، همراه با انضباط سخت درون گروهي و مجهز به سيستم ارتباطي عمودي شده، با استفاده از روش‌هاي مستبدانه اهداف ايدئولوژيک خود را پي گرفتند. هسته اوليه احزاب کمونيستي، سلول‌ها (حوزه‌هاي حزبي) بود و هسته اوليه احزاب فاشيستي را چريک‌هاي شخصي يا فاشيست‌ها شکل مي‌دادند.از نکات بارز اين احزاب مي‌توان اهميت کم انتخابات، حرکات خشونت طلبانه، اعتصابات، خرابکاري و اخلال در اجتماعات رقبا، عدم تفکيک حريم خصوصي و عمومي ‌افراد عضو حزب و نظم و انضباط متعصب حاکم بر آنها اشاره کرد. علا وه بر تقسيم بندي احزاب عوام وخواص دوورژه، تقسيم‌بندي‌هاي ديگري نيز مطرح شده که از جمله خود دوورژه به احزاب مستقيم و غيرمستقيم و احزاب سخت و نرم اشاره مي‌کند. در يک نگاه اجمالي، احزاب مستقيم، شکل گرفته از عضويت مستقيم افراد در حزب، و احزاب نرم، منطبق با احزاب خواص بوده و احزاب غيرمستقيم متشکل از عضويت غيرمستقيم فرد در حزب از طريق يک واسطه يا يک رابطه و نه مستقيما متقاضيان حزب که در حقيقت منظور شکل‌گيري حزب از گروه‌هاست که حتي ممکن است سياسي نيز نباشند و احزاب سخت با احزاب عوام قابل تطبيق مي‌باشند‌. اما در سال‌هاي پس از جنگ جهاني دوم و فروپاشي نظام فاشيستي و متعاقب آن تحولا‌ت گسترده سياسي، اجتماعي، اقتصادي و فرهنگي در سطح اروپا که به دنبال خود نوعي وفور اقتصادي و پيشرفت صنعتي در برداشت و با تلا‌ش شکاف‌هاي طبقاتي و مشکلا‌ت اقتصادي پيشين براي اقشار پايين جامعه از جمله طبقه کارگر که نوعا سطح قابل قبول از زندگي براي آنها و ديگر اقشار جامعه فراهم آورده بود، عملا شعارها و مرامنامه‌هاي ايدئولوژيک احزاب پيشين، بنيان گرفته از شکاف‌هاي طبقاتي و اجتماعي، ديگر اعتبار و اهميت قبلي خود را از دست دادند‌.