نسخه شماره 4004 - 1394/01/15 -

هفته بيست و چهارم ليگ برتر فوتبال
نبرد استقلالي‌هاي ليگ براي تصاحب صدر جدول


پايان عصر برهاني در استقلال؟


پاسخ تند رحمتي به اظهارات قلعه‌نويي


تقبل هزينه‌هاي تحميلي به نمايندگان ايران با کيست؟

صحبت‌هاي انتقادي مدير تيم ملي پس از ديدار با عمان
رفتن کي‌روش را بايد اين‌ بار جدي گرفت


حريف پرسپوليس دنبال نجات است


صعود به دور دوم جام‌جهاني برنامه‌ام بود


 هفته بيست و چهارم ليگ برتر فوتبال
 نبرد استقلالي‌هاي ليگ براي تصاحب صدر جدول 

چهار ديدار پاياني هفته بيست و چهارم امروز برگزار مي‌شود و استقلال در اهواز ميهمان همنام خوزستاني‌اش است و پرسپوليس بدون هوادارانش ميزبان سياه‌جامگان. به گزارش فارس، 4 ديدار پاياني هفته بيست و چهارم ليگ برتر برگزار مي‌شود. اين اولين حضور رسمي استقلال و پرسپوليس در ميدان در سال 95 است. استقلالي‌‌ها براي تثبيت صدرنشيني و پرسپوليس براي کاهش فاصله امتيازي‌اش با صدر تلاش مي‌کنند.

پديده- استقلال اهواز؛

پديده 6 هفته است که شکست نخورده و در اين بازي مي‌خواهد با يک برد خانگي رتبه‌اش را در رده دهم تثبيت کند و شانس صعود دو پله اي و رسيدن به پله نهم را در اين هفته در جدول ليگ هم دارد. از سويي ديگر استقلال اهواز بعد از 22 هفته، در آخرين بازي‌اش در سال 94 تيم راه آهن را شکست داد اما همچنان در انتهاي جدول است. استقلال اهواز اگر بتواند در اين بازي هم سه امتياز را بگيرد از ته جدول تکان نمي‌خورد اما کورسويي از اميد براي بقا پيدا خواهد کرد. البته بعيد است که پديده در خانه تسليم شود.

پرسپوليس- سياه جامگان؛

هواداران پرسپوليس در اين مسابقه تا لحظه نوشتن اين گزارش به حکم کميته انضباطي محروم هستند و البته مديران باشگاه به اين راي اعتراض کرده‌اند تا هواداران پرسپوليس بتوانند در هفته‌اي که با شماره کاپيتان فقيد پرسپوليس يکي‌ است در ورزشگاه حاضر شوند و 24 ابدي فوتبال ايران را تشويق کنند. پرسپوليس روي کاغذ کار سختي مقابل تيم چهاردهم جدول ندارد اما تيم‌هاي فرهاد کاظمي هميشه مقابل تيم‌هاي بزرگ خوب بازي مي‌کنند. سياه جامگان دو باخت متوالي داشته ولي از آخرين باخت اين تيم يکسال! گذشته و سياه‌جامگان قصد دارد در سال 95 شرايط بهتري داشته باشد. از نکات قابل توجه اين مسابقه اين است که پرسپوليس رده سومي به اندازه سياه جامگان گل خورده و هر دو تيم 24 گل دريافت کرده‌اند. البته سرخپوشان تهراني 33 گل زده‌اند قويترين خط حمله ليگ را دارند. آنها دوبرابر سياه‌جامگان گلزني کرده‌اند. پرسپوليس رکورددار گلزني در ليگ برتر است و در تمامي مسابقاتش گل زده حتي اگر در آن بازي پيروز هم نشده باشد. آخرين باخت پرسپوليس مربوط به هفته ششم مقابل سايپا بود که با اشتباه مسلم داور رقم خورد. بنابراين بعيد است شاگردان کاظمي بتوانند رکورد شکست ناپذيري پرسپوليس را بشکنند. پرسپوليس اگر در اين بازي پيروز شود به يک امتيازي استقلال صدرنشين خواهد رسيد البته اين اختلاف شايد فقط 90 دقيقه حفظ شود زيرا استقلال هم در همين روز بازي دارد. سرخپوشان در اين بازي محسن بنگر و فرشاد احمدزاده را به دليل محروميت ندارند.

راه آهن- نفت تهران؛

راه آهن در رده پانزدهم جدول قرار دارد و يک تيم کاملا بحران زده است. در تعطيلات نوروز هم فقط اخبار اعتصاب و اعتراض از اين تيم شنيده شد و حتي شايعه استعفاي مديرعامل راه آهن هم منتشر و تکذيب شد. با اين شرايط بعيد است که راه آهن در اولين ديدارش در سال 95 بتواند به پيروزي برسد. اين تيم در 23 هفته گذشته فقط 15 گل زده و بعد از استقلال اهواز دومين خط حمله ضعيف ليگ را در اختيار دارد. توپاليديس مربي يوناني- آلماني هم بعيد است بتواند با اين شرايط در راه آهن کار خاصي انجام بدهد. به اين ترتيب مي‌توان اولين برد را به حساب تيم منصوريان در سال 95 ثبت کرد. نفتي که در رده ششم جدول قرار دارد و اگر در اين بازي هم سه امتياز را بگيرد فاصله خود را با جمع تيم‌هاي بالاي جدول کمتر مي‌کند.

استقلال خوزستان- استقلال؛

اين مسابقه بين دو تيم آبي‌ ليگ برگزار مي‌شود. مسابقه‌اي که شايد بتوان آن را فينال ليگ دانست. استقلال تهران که هفته‌هاست صدرنشين ليگ است اگر در اين بازي بازنده شود صدرنشيني‌ را از دست خواهد داد البته آبي‌پوشان با يک مساوي هم همچنان صدرنشين باقي مي‌مانند. استقلال در اين بازي سيدمهدي رحمتي دروازه‌بان اول و کاپيتانش را در اختيار ندارد و وحيد طالب‌لو درون دروازه مي‌ايستد. طالب‌لو در اين مسابقه مي‌تواند نشان بدهد که هنوز هم دروازه‌بان مطمئني براي آبي‌پوشان است. استقلال تهران با 32 گل زده دومين خط حمله قدرتمند ليگ است و استقلال خوزستان هم 12 گل خورده دارد و مستحکم‌ترين خط دفاع ليگ را در اختيار دارد. شاگردان ويسي اگر بتوانند در اين بازي خانگي پيروز شوند صدر جدول را در ابتداي سال 95 از آن خود مي‌کنند. برنده اين ديدار اگرچه صدرنشين ليگ در پايان هفته بيست و چهارم خواهد بود اما نمي‌تواند از قهرماني خود مطمئن باشد و رقابت‌ در هفته‌هاي پاياني حساس‌تر و هيجان انگيزتر خواهد شد. تساوي اين دو تيم به سود پرسپوليس و ساير مدعيان خواهد بود.

اسامي داوران و برنامه مسابقات به شرح زير است:

يکشنبه 15 فروردين

راه آهن – نفت تهران – ساعت 17:30

محمد ملکي – محمدمدير روستا – جليل شعراني – روح اله شريفي – ناظر : زاهد بحريني

پرسپوليس – سياه جامگان – ساعت 17

سعيد بخشي زاده – حسن يوسفي – علي اکبر عظيم پور – علي صفايي – ناظر: حسين عسگري

پديده – استقلال اهواز – ساعت 16

سيدوحيد کاظمي – علي ميرزابيگي – ايوب غلامزاده – سعيد رحيمي مقدم – ناظر: محمود رفيعي

استقلال خوزستان – استقلال تهران – ساعت 18:55

اشکان خورشيدي – آرمان اسعدي – سعيد قاسمي – حسين زاهديفر – ناظر: جواد تقي‌پور


 پايان عصر برهاني در استقلال؟ 

حل نکردن مشکل مالياتي برهاني و عدم حضور او در اردوي تدارکاتي استقلال و ادامه خارج ماندن او از ليست نشانه‌هاي خداحافظي آقاي گل از استقلال را دارد مگر اينکه اتفاق خاصي رخ دهد. به گزارش ‌مهر، آرش برهاني که يکي از محبوب‌ترين و با سابقه‌ترين بازيکنان استقلال محسوب مي‌شود و سابقه قهرماني‌ها و آقاي گلي هم در استقلال دارد، روزهاي خوبي را در اين تيم پيش رو ندارد.

برهاني که مشکل مالياتي داشت با وجود آنکه استقلال از کمبود بازيکن با تجربه در ديدار دوستانه با‌هاماربي سوئد رنج مي‌برد به سوئد اعزام نشد چرا که مشکل مالياتي داشت. برهاني به نظر مي‌رسد در ترکيب بازي با استقلال خوزستان هم نيست و به اين ترتيب او عملا هم در بعد فني و هم در ابعاد مديريتي از استقلال کنار گذاشته شده و اگر چنين هم نگوييم بايد تاکيد کنيم حضورش در اين تيم کم رنگ شده است. در اين مسير البته بازي‌هاي خوب محسن و يعقوب کريمي و همچنين شهباززاده بي‌اثر نبوده اند اما با اين وجود ماجراي برهاني پيچيده‌تر از آنست که همه اين اتفاق‌ها و خروج وي از اکثر ليست‌هاي استقلال چه در اردوها و چه در ليست بازي‌هاي داخلي فقط فني باشد.

شايد اگر اين مسير را تا انتهاي فصل شاهد باشيم بايد برهاني را اولين جدا شده استقلال بدانيم براي سال آينده مگر اينکه اتفاق خاصي رخ دهد و هم در بعد فني و هم مديريتي اتفاق عجيبي رخ دهد.


 پاسخ تند رحمتي به اظهارات قلعه‌نويي 

کاپيتان استقلال پاسخ سرمربي سابق اين باشگاه را داد.

به گزارش ورزش سه، امير قلعه‌نويي با حضور در برنامه شب‌هاي فوتبالي پرده از اختلافش با مهدي رحمتي کاپيتان فعلي استقلال برداشت. او مدعي شد که براي بازگشت رحمتي به تيم‌ملي پادرمياني کرده است و هيچ مشکلي با او نداشته. ‌او در ادامه ادعا کرد که مهدي رحمتي زمان تمديد قرارداد با استقلال شرط کرده بوده که حميد بابازاده بايد به عنوان مربي دروازه‌بان‌هاي استقلال انتخاب شود و کريم بوستاني بايد از اين تيم جدا شود و چون اين فراتر از درخواست يک بازيکن بوده او قبول نکرده است. اما مهدي رحمتي که در اين سال‌ها نشان داده هرگز حاضر نيست رابطه‌اش را با امير قلعه‌نويي بهبود ببخشد امروز پاسخ تندي در صفحه اينستاگرام خود به اظهارات سرمربي فعلي تراکتورسازي داد: بازي‌هاي نخ‌نما شده، نقشه‌هاي تکراري با نقاب‌هاي فريبنده. اما من و هواداران واقعي استقلال امروز به فوتبال نرسيديم که فريب اين ترفندها را بخوريم. بعد از بازي با پديده حرف‌هايي زدم که خيلي زود نشانه‌هايش را ديديم. واقعيت و مستندات افشا خواهد شد پس فعلا به استقلال فکر مي‌کنيم تا به وقتش خاطرات شنيدني از افراد و اطرافيانشان را تعريف کنيم و نقاب از چهره آنها برداريم. حرف نزده را هميشه مي‌توان زد.


 تقبل هزينه‌هاي تحميلي به نمايندگان ايران با کيست؟ 

عقل حکم مي‌کرد با توجه به گرماي شديد کشور عمان انتخاب ديگري داشتيم و اي کاش از همان ابتدا خط نشان‌هايمان را نيز براي تقبل هزينه باشگاه‌هاي خود در ليگ قهرمانان آسيا براي AFC مي‌کشيديم. به گزارش ايسنا، در حالي که ابتدا لبنان به عنوان کشور ثالث مورد نظر فو‌تبا‌ل ايران براي تقابل با نمايندگان سعودي انتخاب شد، اما در نهايت با مخالفت شائبه‌برانگيز AFC، عمان به عنوان مقصد نهايي مدنظر قرار گرفت، اما سوالي که هم‌اکنون مطرح شده اين است که چرا عمان؟ درست است که عمان همواره کشور دوست و برادر ايران بوده و روابط بسيار حسنه‌اي با کشورمان دارد، اما از نظر آب و هوايي به هيچ عنوان انتخاب عمان را نمي‌توان انتخاب درستي تلقي کرد. عمان همان کشوري است که کي‌روش و شاگردانش براي تقابل با اين تيم و آشنايي با شرايط آب و هوايي آن اردوي يک هفته‌اي را در امارات تشکيل دادند تا شرايط را مشابه سازي کنند اين موضوع نيز تنها يک دليل داشت و آن هم آب و هواي گرم مسقط بود. حال مساله‌اي که مطرح شده اين است که نمي‌توانستيم در انتخابمان دقت عمل بيشتري به خرج دهيم؟ اي کاش به جاي کشوري گرمسير که قطعا باب طبع نمايندگان عربستاني است. کشوري را انتخاب مي‌کرديم که از نظر آب و هوايي مشابه شرايط جوي ايران و يا حتي سردسير که بود تا به دليل اختلاف ارتفاع ايجاد شده و تغيير سطح براي نمايندگان کشور سعودي مشکل‌ساز شويم.

هزينه‌هاي تحميلي بر عهده کيست؟

مساله بعدي که بايد به آن توجه داشت هزينه سه نماينده ايران در ليگ قهرمانان آسيا است. از هزينه‌هاي پروازي گرفته تا اسکان و ساير موارد. سوالي که مطرح مي‌شود اين است که به چه دليل فو‌تبا‌ل ايران طبق خواسته تنش آفرين سعودي‌ها بايد تن به پرداخت هزينه‌هايي شود که خارج از عرف است؟

بهتر بود قبل از اين تصميم‌گيري کنفدراسيون فو‌تبا‌ل آسيا که باب ميل فو‌تبا‌ل عربستان رقم خورد خط و نشان خود را براي AFC مي‌کشيديم و تکليف کار را يکسره مي‌کرديم تا مجبور به پرداخت ارقامي‌مضاعف نشويم. ارقامي‌که براي فو‌تبا‌ل ايران که اين روزها از ضعف اعتبارات رنج مي‌برد همچون يک کابوس است. هرچند فدراسيون فوتبال ايران اخيرا دفاعيه‌اي قاطع و جدي براي کنفدراسيون فوتبال آسيا ارسال کرده اما به نظر مي‌رسد که سير عمل مسوولان فوتبال ايران در جريان سامان يافتن مناقشه فوتبالي ايران و عربستان، عليرغم اينکه نتايج آن در خيلي از موارد به نفع سعودي‌ها بوده، همه‌گير و آينده‌نگر نيز نبوده و همه زواياي پنهان ماجرا از ابتدا در تصميمات و دفاعيات طرف ايراني ديده نشده نکته‌اي که باعث شده اين مناقشه تاکنون نتايج ناگواري براي فوتبال ايران به همراه داشته باشد.


 صحبت‌هاي انتقادي مدير تيم ملي پس از ديدار با عمان
 رفتن کي‌روش را بايد اين‌ بار جدي گرفت 

مدير تيم ملي فوتبال ايران پس از ديدار با عمان در جمع مسئولان فدراسيون سخنان انتقادآميزي را مطرح کرد.

به گزارش‌ فارس، تيم ملي ايران با برتري مقابل عمان موفق شد به مرحله نهايي انتخابي جام جهاني 2018 روسيه در منطقه آسيا صعود کند.

پس از اين ديدار افشين پيرواني، مدير تيم ملي فوتبال ايران در جمع مسئولان فدراسيون از جمله علي کفاشيان، محمود اسلاميان و مهدي تاج سخنراني انتقادآميزي را به نمايندگي از کادرفني تيم ملي به مدت حدود 45 دقيقه و در حضور انجام داد.

پيرواني در اين جمع که اعضاي تيم ملي نيز در آن حضور داشتند، سخنراني مي‌کرد، سخنانش را اينگونه آغاز کرد: کسي که بتواند به تيم ملي فوتبال کمک کند اما اين کار را انجام ندهد، آدم خوبي نيست و اگر کسي بتواند کمک کند که فوتبال و ورزش‌ کشورمان نتيجه بگيرد تا به واسطه آن دل ميليون‌ها ايراني شاد شود، اين کار به اندازه 100 بار رفتن به خانه خدا ارزشمند است و ثواب دارد. در واقع هرکسي در هر جايگاهي بتواند دل مردم ايران را شاد کند اين کار به واقع به اندازه سال‌ها حضور در حج عمره ارزشمند است و مطمئناً ثواب زيادي را نيز به همراه دارد.

پيرواني در ادامه سخنراني خود افزود: تيم ملي از کمترين امکانات هم بي‌بهره است. بازيکني مانند رضا قوچان نژاد با پرواز معمولي به ايران آمده و همين امر موجب کشيدگي پاي او شده است. سفر طولاني و پرواز 14 ساعته رضا باعث شده تا او مصدوم شود که اين امر دوري چند هفته‌اي قوچان‌نژاد از ميادين را به همراه دارد. آيا اين موضوع در شأن بازيکن تيم ملي است؟ کريم انصاري‌فرد در آستانه دو ديدار حساس تيم ملي يک روز دير به جمع اردونشينان اضافه شده است. با اين وضع وقتي فکرمان جهاني است و مي‌خواهيم براي دومين‌بار پياپي به جام‌جهاني برويم بايد رفتارمان نيز جهاني باشد. اين شرايط خوب نيست که نه اردوي تدارکاتي وجود دارد، نه لباس و نه زمين تمرين درست و حسابي و نه پاداشي براي ملي‌پوشان.

مدير تيم ملي اضافه کرد: که تيم ملي نياز به حمايت دارد. قشنگ نيست تيم اول اين مملکت در زمين عرض 60 متر و طول 70 متر تمرين کرده و در نهايت هم بگوييم که اين بهترين زمين‌مان است. اين زمين اصلا از لحاظ اندازه استاندارد نبود. قشنگ نيست لباس بازيکن را پس از تمرين از او گرفته و شسته و دوباره تحويلش بدهيم. اگر کسي مي‌تواند به تيم ملي کمک کند و اين کار را نکند خيلي لفظ‌ها را مي‌توان در خصوص او به کار برد اما در يک کلمه مي‌گويم که او آدم خوبي نيست. دو روز ديگر انتخابات برگزار مي‌شود و نبايد همه چيز تحت‌الشعاع انتخابات باشد. چند ماه ديگر هم رقابت‌هاي المپيک برگزار مي‌شود و اميدوارم حمايت لازم انجام شود تا با موفقيت ورزشکاران ايراني در بزرگ‌ترين آوردگاه ورزشي، خنده به لب ايرانيان بنشيند چون مردم ايران انسان‌هاي بزرگي هستند و لياقت بهترين‌ها را دارند.

پيرواني همچنين در ادامه صحبت‌هاي خود به اين موضوع نيز اشاره کرده است که معتقدم حالا که تيم ملي به دور نهايي انتخابي جام جهاني رسيده بايد حمايت‌هاي لازم انجام شود. ما يک تيم ملي در زمين داريم، يک تيم روي نيمکت و تازه چند نفر هم مصدوم هستند. اين تيم پشتوانه و آينده خوبي دارد. بازيکنان تيم ملي در حال حاضر از تجربه بازي‌هاي ملي کمي‌برخوردار هستند و بازي‌هاي تدارکاتي بيشتر مي‌تواند موجب پيشرفت و هرچه باتجربه تر شدن آنها در عرصه ملي شود. از سوي دگر تيم ملي ايران سال‌هاست با مربي بزرگي مانند کي‌روش کار مي‌کند. بنده از نزديک شاهد هستم که کي‌روش شب‌هاي پياپي تا ساعت 2-3 بامداد براي موفقيت تيم ملي زحمت کشيده و کار مي‌کند و مطمئناً اين نتايج براي تيم ملي اتفاقي به دست نيامده است. بنده مربيان بزرگي را ديده‌ام و کي‌روش واقعا در دسته اين مربيان قرار دارد.

مدير تيم ملي در اين سخنراني به استعفاي خود نيز اشاره کرده است. او در اين خصوص گفته که با اين وضع استعفا داده‌ام و ماندن براي خود من هم در اين شرايط بسيار سخت است. اين شرايط خوب نيست که تيم ملي به همه جا بدهکار باشد از هتل گرفته تا آژانس هواپيمايي و ... . اميدوارم دز نهايت شرايطي فراهم شود تا مسئولان ورزش و فوتبال کشور با حمايت‌هاي خود دل مردم را شاد کنند.

با صحبت‌هايي که پيرواني انجام داده به نظر مي‌رسد اين بار احتمال ماندن کي‌روش و ادامه همکاري او با تيم ملي بسيار کم است. هرچند که علي کفاشيان رئيس فدراسيون فوتبال اعتقاد دارد که تا زماني که او هست، کي‌روش هم هست و حتي اين مربي براي قرعه‌کشي جام جهاني نيز راهي مالزي خواهد شود.

کي‌روش حتي در محفلي خصوصي عنوان کرده که آبرويم را از سر راه نياورده‌ام که هر روز جنگ اعصاب داشته باشم. مي‌خواهم اين اواخر ديگر از حضور در فوتبال لذت ببرم و احساس مي‌کنم شرايط لازم براي کار کردن در فوتبال ايران مهيا نيست.

در واقع کي روش از شرايط موجود راضي نيست و اين دفعه واقعاً بايد رفتن او را جدي گرفت.


 حريف پرسپوليس دنبال نجات است 

سرمربي تيم فوتبال پرسپوليس با تاکيد بر اينکه تجربه نشان داده اولين بازي بعد از بازيهاي تيم ملي حساس است گفت: حريف ما دنبال راه نجات است و براي گرفتن امتياز هر کاري مي‌کند. به گزارش مهر، برانکو ايوانکوويچ در نشست خبري پيش از بازي پرسپوليس با سياه جامگان گفت:

بعد از 20 روز تعطيلي همه بي صبرانه منتظر شروع ليگ هستند. همه منتظريم ببينيم تيم ما بعد از اين تعطيلات چه حضوري در مسابقات دارد. يکسري از بازيکنان ما از اول در تمرينات بودند و يکسري ديگر در تيم ملي بودند با تمرينات متفاوت. از روي تجربه مي‌دانم که اولين بازي بعد از بازي تيم ملي براي باشگاه حساس مي‌شود. سرمربي تيم فوتبال پرسپوليس با بيان اينکه سياه جامگان به تهران مي‌آيد تا سرخپوشان را غافلگير کند گفت: حريف ما به دنبال راه نجات است چرا که اين ديدار برايشان اهميت زيادي دارد و قطعا هر کاري خواهند کرد تا از ديدار با پرسپوليس امتياز بگيرند. آنچه بايد اذعان کنم اين است که بازي آنها خيلي بهتر از نتايجي است که کسب کرده اند. آنها در هر مسابقه فرصت زياد گلزني دارند. اين تيم چيزي براي از دست دادن ندارد و تمام تلاشش را براي سه امتياز به کار مي‌گيرد. وي افزود: امتياز ما نسبت به سياه جامگان اين است که براي قهرماني مي‌جنگيم. انتظار دارم که شادابي خاصي در اين بازي را ببينم. متاسفانه با تصميم به محروميت هواداران ما، فوتبال جذابيت خودش را از دست مي‌دهد. فکر مي‌کنم اين بزرگترين جريمه براي بازيکنان ما باشد. برانکو ايوانکوويچ درباره نتايج ليگ که به نفع پرسپوليس بوده است، گفت: نتايج ساير تيمها را دنبال مي‌کنيم ولي براي ما اهميتي ندارد. کار خودمان از همه چيز مهمتر است. ما گزينه ديگري جز برد نداريم. با تمام احترامي‌که براي ساير تيمها قائليم بايد بگويم شرايط بازيکنانم به من مي‌گويد که برنده بازي خواهيم بود. برانکو درباره احتمال بخشيده شدن تماشاگران پرسپوليس، گفت: اگر اين اتفاق بيافتد يک اقدام مثبت خواهد بود. واقعيت اين است که در بازي با تراکتورسازي نارنجک دودزا روي نيمکت افتاد ولي اين جريمه هم زياد است. مسابقه بدون تماشاگر، مسابقه نيست و لذت بازي از بين مي‌رود. ما همه اين کارها را براي هوادارن مي‌کنيم و آنها مهمترين مسئله هستند.


 صعود به دور دوم جام‌جهاني برنامه‌ام بود 

سرمربي تيم ملي فوتبال در تازه‌ترين پستش در شبکه‌هاي اجتماعي از پنج سال حضورش در ايران نوشت. به گزارش ايسنا، کارلوس کي‌روش در اين پست نوشت: دوستان عزيز اين جمعه دقيقا پنج سال از آمدنم به ايران مي‌گذرد. خوب به ياد دارم که قراردادم را در دفتر وزارت ورزش ايران امضا کردم که اتفاقي بي‌سابقه در تجربه کاري من بود و اين برايم يک افتخار به حساب مي‌آمد. در اين پنج سال ما 61 بازي بين‌المللي انجام داديم که در 34 بازي پيروز شديم، 19 بازي را مساوي کرديم و هشت شکست داشتيم. زماني که من به ايران آمدم تيم ايران در رنگينگ آسيا چهارم بود اما در سه سال و نيم اخير ما توانستيم به هدف‌مان که اول شدن در اين رنگينگ بود، برسيم. با اين شرايط ما وارد قرعه‌کشي انتخابي جام جهاني روسيه 2018 مي‌شويم؛ قرعه‌کشي که 12 آپريل در کوالالامپور برگزار خواهد شد. در روز يک آگوست 2014 من با تيم ايران قرارداد جديدي بستم که اين قرارداد تا جولاي 2018 ادامه دارد. در همان ماه من برنامه تيم ملي‌مان را آماده کردم و ارائه دادم.

اين برنامه به شرح زير است:

1- صعود به مرحله دوم جام جهاني 2018 روسيه 2- داشتن يک تيم متحد و متمرکز

3- يک برنامه منسجم و همراه با بلندپروازي براي آماده‌سازي براي جام جهاني

4- تشکيل يک گروه فني براي تيم ملي

5- داشتن يک زمين تمرين

6- داشتن يک مرکز تمرينات اجرايي

7- داشتن يک طرح فرهنگي و ذهني براي تيم ملي

اين برنامه تقريبا دو سال پيش ارائه شد. تنها دو چيز در زندگي هرگز بر نمي‌گردد؛ زمان و حرف‌هايي که زده مي‌شود.

از تمام کساني که از ما و تيم ملي در اين سال‌ها حمايت کردند، تشکر مي‌کنم.

آخرين تصميمات انضباطي کنفدراسيون فوتبال آسيا

آخرين تصميمات کميته انضباطي AFC در خصوص رقابتهاي ليگ قهرمانان آسيا و اي اف سي کاپ توسط وب سايت رسمي‌اين کنفدراسيون منتشر شد. به دنبال انتشار آخرين آراي انضباطي صادر شده کميته انضباطي کنفدراسيون آسيا، تيم نفت تهران به علت بي احترامي‌به بازي در جريان ديدار مقابل الجيش قطر در روز نهم فوريه 2016 (20 بهمن 94) طي رقابتهاي ليگ قهرمانان آسيا به پرداخت 1000 دلار جريمه شد و بر‌اساس آيين‌نامه AFC باشگاه مذکور از تاريخ انتشار آراي انضباطي تا 30 روز مهلت دارد که مبلغ فوق را تسويه کند. لازم به توضيح است، کميته انضباطي AFC اعلام کرده در صورتي که باشگاه نفت تهران مجدداً قوانين را نقض کند، مجازات‌هاي بيشتري براي آن در نظر گرفته خواهد شد. همچنين اعتراض تراکتورسازي تبريز نسبت به ترتيبات انجام شده در رابطه با اسکان و رواديد براي ديدار مقابل پاختاکور در روز 15 مارس 2016 (25 اسفند 94) در چارچوب رقابتهاي ليگ قهرمانان آسيا رد شده است.

فرصت دوباره به حميد سوريان

سرمربي تيم ملي کشتي فرنگي گفت: از بين سوريان و عبدولي يک نفر به مسابقات گزينشي المپيک در مغولستان اعزام مي‌شود. به گزارش ايسنا، در حالي که پس از مسابقات کشتي فرنگي گزينشي المپيک در قزاقستان و حذف حميد سوريان، اعلام شد که اين کشتي‌گير به مسابقه گزينشي بعدي در مغولستان نمي‌رود اما سرمربي تيم ملي کشتي فرنگي در اين باره تغيير عقيده داده است. محمد بنا در اين باره به سايت فدراسيون کشتي گفت: در وزن 59 کيلوگرم از بين حميد سوريان و سامان عبدولي با نظر کادر فني يک کشتي‌گير تا پيش از اعزام به اولان باتور براي حضور در اين مسابقات انتخاب مي‌شود. وي ادامه داد: حضور بشيرباباجان زاده در وزن 130 کيلوگرم در رقابت‌هاي گزينشي المپيک قطعي است. بنا در پايان خاطر نشان کرد: اميدوارم با دعاي خير مردم و حمايت تمامي‌رسانه‌هاي دلسوز در اين رقابت‌ها که روز 3 ارديبهشت ماه به صورت جهاني برگزار مي‌شود، دوسهميه باقي مانده المپيک 2016 را کسب کنيم.

ديدار ايران و کرواسي قبل از ديدار با مقدونيه

ديدار ايران و کرواسي در صورت قطعي شدن به قبل از ديدار با مقدونيه موکول شد. به گزارش ‌فارس، کانال تلگرام تيم ملي اعلام کرد تا اين لحظه انجام ديدار ايران برابر کرواسي قطعي نيست و فدراسيون فوتبال ايران با وجود اخبار منتشر شده تا اين لحظه انجام اين ديدار را قطعي نمي‌داند. بر همين اساس رايزني‌ها براي برگزاري اين ديدار ادامه دارد و نکته قابل توجه اينکه در صورت قطعي شدن اين ديدار، بازي با کرواسي قبل از ديدار با مقدونيه برگزار مي‌شود. ديدار با مقدونيه 13 خرداد در اسکوپيه برگزار مي‌شود. کرواسي در يورو 2016 حضور دارد و همين موضوع باعث شده تا در صورت قطعي شدن ديدار ايران و کرواسي، اين ديدار زودتر از موعد مقرر که 18 خرداد يعني روز فيفا بود برگزار مي‌شود. همچنين رايزني با ساير گزينه‌ها که چند کشور اروپايي هستند همچنان براي برگزاري ديدار دوستانه ادامه دارد.

رونمايي از پنجمين کاپيتان پرسپوليس

پرسپوليس فردا در حالي به مصاف سياه جامگان خواهد رفت که به تشخيص برانکو ايوانکوويچ، اميد عاليشاه بازوبند کاپيتاني را بر بازو خواهد بست. به گزارش ورزش سه، اميد عاليشاه در بازي برابر سياه جامگان به عنوان کاپيتان در ترکيب پرسپوليس ايفاي نقش خواهد کرد تا پنجمين کاپيتان اين تيم در اين فصل لقب گيرد. عاليشاه که با توجه به گلزني در دربي يکي از محبوب‌ترين بازيکنان در نزد هواداران اين تيم نيز محسوب مي‌شود بعد از مرحوم‌ هادي نوروزي، محسن بنگر، عليرضا نورمحمدي و مهرداد کفشگري پنجمين بازيکني است که بازوبند را تحويل خواهد گرفت. در فصلي که بيشترين بازيکنان پرسپوليس را مازني‌ها تشکيل مي‌دهند او چهارمين بازيکن مازني کاپيتان پرسپوليس نيز در اين فصل محسوب مي‌شود و بايد ديد در اين تجربه جديد چه نتيجه اي براي سرخپوشان رقم خواهد خورد.

نبود هواداران به نفع سياه‌جامگان است

سرمربي تيم فوتبال سياه‌جامگان گفت:بازي در زمين پرسپوليس به نفع ماست چرا که ما هم بهتر مي‌توانيم تاکتيک‌مان را در زمين پياده کنيم. به گزارش فارس، فرهاد کاظمي‌در نشست مطبوعاتي پيش از ديدار تيم‌هاي پرسپوليس و سياه‌جامگان اظهار داشت: خوشبختانه با تيمي‌بازي داريم که فوتبال بازي مي‌کند و بازي در زمين پرسپوليس به نفع ماست چرا که ما هم بهتر مي‌توانيم تاکتيک‌مان را در زمين پياده کنيم.قطعا فوتبال قابل پسندي از طرف دو تيم اجرا خواهد شد. البته متاسفانه رضا عنايتي کاپيتان ما مصدوم است و به اين بازي نمي‌رسد اما ساير بازيکنان براي اين بازي حضور دارند. وي در مورد اينکه پرسپوليس از حضور تماشاگرانش محروم است، خاطرنشان کرد: اين موضوع قطعا به نفع ماست چرا که وقتي تماشاگران در ورزشگاه نباشد بازي جنبه دوستانه پيدا مي‌کند.