نسخه شماره 3978 - 1394/11/27 -

تيم مدعي بي‌ادعا شد
باخت به خودي استقلال!


سارا عبدالملکي از بيمارستان مرخص شد


واگذاري دو مجموعه ورزشي پايتخت به سرخابي‌ها


متن استعفاي کي‌روش منتشر شد


سپاهان، ملوان و استقلال اهواز بدترين‌هاي نيم فصل دوم


عليرضا جهانبخش: به مدير آلکمار گفتم پرسپوليس بيشترين هوادار را در آسيا دارد


به يادماندني‌ترين پنالتي قرن؛ شاهکار بزرگ مسي و سوارز


سوشا مکاني مجوز بازي گرفت


 تيم مدعي بي‌ادعا شد
 باخت به خودي استقلال! 

شکست استقلال مقابل نفت تهران، تکميل کننده روزهاي بد‌آبي‌ها و سرعت گرفتن هرچه بيشتر اين تيم در سراشيبي سقوط بود.

به گزارش وب سايت نود، استقلال پرويز مظلومي‌که در نيم فصل اول توانسته بود همواره يا صدرنشين باشد يا مدعي اصلي آن، حالا در نيم فصل دوم روزهاي متفاوتي را تجربه مي‌کند. آمار عجيب آبي‌هاي تهراني درست در هفته‌هايي رقم مي‌خورد که تيمها پس از بدنسازي نيم فصل و جذب مهره‌هاي جديد در راستاي تقويت تيمي، با توپ پُر براي نيم فصل مهم دوم وارد مسابقات مي‌شوند اما آنچه که خروجي استقلال تا اين مقطع از مسابقات بوده، چيزي جز «سقوط آزاد» نمي‌تواند باشد.

همه اينها در حالي است که بسياري از کارشناسان در نيم فصل اول مسابقات، با وجود نداشتن يک بازيساز شش دانگ در خط‌هافبک اين تيم، معتقد بودند استقلال به طور قطع يکي از مدعيان اصلي قهرماني است اما حالا شايد در خوش بينانه ترين حالت بشود تنها روي کسب سهميه آسيايي براي آنها حساب باز کرد. يک برد، سه تساوي همراه با عملکرد ناموفق و در نهايت شکست مقابل نفت تهران، هرگز آن چيزي نبود که آبي‌هاي تهراني انتظارش را داشتند اما گويا همه عوامل دست به دست هم داده تا استقلال نيم فصل دوم، تيمي‌با تفاوت‌هايي در حد زمين تا آسمان با تيم نيم فصل اول باشد.

جدا از اينکه خواسته‌هاي پرويز مظلومي‌در نيم فصل دوم به هيچ عنوان از سوي مديريت باشگاه برآورده نشد و اين شايد بزرگترين ضربه را به استقلال زده است، جدا از اينکه استقلال در فاز سرپرستي ديگر منصور پورحيدري باتجربه، فني، کاربلد و موثر در مشاوره‌هاي باشگاهي و تيمي‌را در اختيار ندارد و به جاي آن، فرزاد مجيدي بي تجربه در اين امور را در راس کار مي‌بيند، جدا از اينکه هنوز، پاشنه آشيل استقلال نبود‌هافبک خلاق بازيساز در ميانه زمين است و جدا از اينکه پرويز مظلومي‌که تيمهايش هميشه شهره بود به بازي زيبا حالا انگار فقط نتيجه گرا شده براي اثبات خودش در جايگاه فعلي به عنوان سرمربي استقلال و در نهايت جدا از اينکه استقلال اگر رحمتي را نداشت بايد خواب جايگاه فعلي‌اش را مي‌ديد، اما بايد باور کرد به خاطر همه اين تک محوري‌ها و تک بعدي بودن‌هاي استقلال، اين تيم ديگر در حد و اندازه صدرنشيني نيست.

خيلي‌ها با اين روند فعلي مي‌گويند صدرنشيني استقلال در نيم فصل اول، در واقع نه به واسطه برتري قاطعانه اين تيم در تمامي‌زوايا که به واسطه ضعف ديگر رقبايش بوده اما حالا اين مهم به خوبي ملموس است که استقلال اين روزهاي ليگ، پر از ضعف‌هاي ريز و درشت از مديريت گرفته تا بازيکنان است که هريک به نحوي اين تيم را به مسير سقوط کشانده‌اند.

وقتي خسرو حيدري در ترکيب استقلال نيست و جناح راست استقلال رسما از کار مي‌افتد، وقتي جناح چپ به يعقوب کريمي‌جواني سپرده مي‌شود که استقلال براي داشتنش بيشترين تلاش را کرد اما حالا کمترين و شايد حتي بدترين خروجي را دارد، وقتي سجاد شهباززاده گلزن حالا در طي هر بازي نهايتا خودش را در 3 موقعيت گلزني قرار مي‌دهد با کمترين آمار گلزني، وقتي اميد ابراهيمي‌ هافبک دفاعي مي‌شود بهترين گلزن استقلال آن هم به واسطه اينکه مي‌داند خط حمله استقلال نمي‌تواند خروجي‌اي براي موقعيت سازي‌هايش داشته باشد پس بهتر است خودش دست به کار شود و وقتي استقلال با مهدي رحمتي، کم گل مي‌خورد اما با مهاجماني که هنوز معلوم نيس مظلومي‌چه چينشي براي آنها دارد کمترين گل را مي‌زند، نتيجه اين مي‌شود که نه استقلال زيبا بازي کند و نه نتيجه آن چيزي باشد که مظلومي ‌مي‌خواهد. سابق بر اين استقلال با يکدلي تيمي‌اش که مهمترين فاکتور اين تيم در نيم فصل اول بود، به همه آنچه که مي‌خواست مي‌رسيد اما شکاف‌هاي ريز و درشتي که از مديريت و کادرفني وارد چرخه بازيکنان و عملکرد اين تيم شده، به طور قطع نمي‌تواند براي اين تيم روزهاي بهتري بسازد.

شايد گل به خودي حنيف عمران زاده يک شکست بد را براي استقلال رقم زد، اما در واقع اين تيم به همه ضعف‌هاي ملموس مديريتي و فني خودش مي‌بازد نه به رقبايي که همان رقباي نيم فصل اول هستند.


 سارا عبدالملکي از بيمارستان مرخص شد 

علي‌اکبر عبدالملکي پدر سارا عبدالملکي ملي‌پوش سانحه ديده راگبي از مرخص شدن فرزندش و انجام مقدمات کار براي انتقال وي به بيمارستان توانبخشي براي انجام امور فيزيوتراپي خبر داد.

به گزارش ايسنا، سارا عبدالملکي ملي‌پوش راگبي بانوان و داور و مربي هندبال حدود 40 روز قبل هنگام بازگشت از مسابقات هندبال در شهرکرد دچار سانحه رانندگي شد سرانجام از بيمارستان مرخص شد و قرار است به بيمارستان توانبخشي براي انجام کارهاي فيزيوتراپي منتقل شود.

علي‌اکبر عبدالملکي گفت: کارهاي مربوط به ترخيص را انجام داديم و نماينده وزارت ورزش پرونده دخترم را براي تاييد نهايي به وزارتخانه برد تا بعد از سپري شدن کارها هزينه‌هاي مربوط به بيمارستان پرداخت شود. وي در پاسخ به اين سوال که هزينه‌هاي بيمارستان دخترش چقدر شده، گفت: چيزي حدود 115 ميليون تومان هزينه شده که مبلغ 58 ميليون تومان آن را هنگام بستري کردن و در همان اعمال جراحي اوليه واريز کرديم و الباقي آن را مسئولان وزارت ورزش قول دادند که تقبل کنند و طبق هماهنگي‌هاي انجام شده مثل آنکه چک اين مبلغ نيز صادر شده و همه کارها از طريق وزارتخانه و بيمارستان در حال انجام است.


 واگذاري دو مجموعه ورزشي پايتخت به سرخابي‌ها 

طي مراسمي ‌مجموعه‌هاي ورزشي امام رضا(ع) و شهيد کاظمي‌به دو باشگاه استقلال و پرسپوليس واگذار شد.

شهرداري تهران طي مراسمي ‌با حضور محمدباقر قاليباف شهردار تهران رسما مجموعه‌هاي ورزشي امام رضا (ع) و شهيد کاظمي‌را به دو باشگاه استقلال و پرسپوليس واگذار کرد.

بنابراين گزارش، شهرداري تهران اين دو مجموعه ورزشي را که از ماه‌هاي گذشته پيگيري واگذاري آن را به دو تيم سرخابي پايتخت انجام داده بود، امروز در اين مراسم واگذار کرد.

مراسم در برج ميلاد با حضور اهالي ورزش، مسولان شهرداري، شوراي شهر و... برگزار شده و بهره‌برداري از دومجموعه ورزشي شهيدکاظمي‌و امام رضا به مدت پنج سال به سرخابي‌ها واگذار شد.

دراين مراسم‌هاشمي‌و حسين طلا نمايندگان مردم تهران درمجلس شوراي اسلامي، قناعتي، ناصحي، تندگويان، مجتبي شاکري، جديدي و حبيب کاشاني از اعضاي شوراي شهرتهران و همچنين جمعي از بازيکنان تيم پرسپوليس.، برانکو، پرويز مظلومي‌حضور داشتند.


 متن استعفاي کي‌روش منتشر شد 

متن استعفانامه سرمربي تيم ملي فوتبال کشورمان به رئيس فدراسيون فوتبال ايران در يک خبرگزاري پرتغالي منتشر شد.

به گزارش وب سايت نود، کارلوس کي‌روش از سمت سرمربيگري تيم ملي ايران استعفا داد، چون معتقد است که شرايط مناسبي براي صعود اين تيم به دوره بعدي جام جهاني وجود ندارد.

متن استعفانامه کي‌روش به رئيس فدراسيون فوتبال ايران که توسط خبرگزاري «لوسا» پرتغال منتشر شد، به اين شرح است: «با توجه به بدتر شدن شرايط کاري موجود و عمل نشدن به تعهدات، هدف‌مان يعني صعود به جام جهاني 2018 در معرض خطر است».

بر‌اساس گزارش «لوسا» کي‌روش درخواست کرده که قراردادش با موافقت طرفين در تاريخ 30 آوريل 2016 (11 ارديبهشت 95) فسخ شود.

در ادامه استعفانامه کي‌روش آمده است: «مسئوليت من به عنوان سرمربي تيم ملي ايران، فراتر از واقعيت تمرين دادن تيم رفته است.

ادامه کار البته براي من آسان است، ولي وجدانم مرا وادار به ترک اين پست (سرمربيگري تيم ملي ايران) و هشدار به مسئولان (فدراسيون فوتبال ايران) مي‌کند».

در ادامه استعفانامه سرمربي پرتغالي تيم ملي کشورمان که معتقد است رفتن او کمک به گشايش منابع منجر خواهد شد، مي‌خوانيد:

«مي‌بينم که حضور من مانعي براي فدراسيون فوتبال ايران براي رسيدن به منابع مورد نيازش جهت آماده‌سازي بهينه تيم است، منابعي که ما براي ادامه پروژه‌مان به عنوان يکي از شروط توافق کرده بوديم».

بر‌اساس گزارش خبرگزاري «لوسا»، کي‌روش که از سال 2011 هدايت تيم ملي فوتبال ايران را بر عهده دارد و اين تيم را به جام جهاني 2014 برزيل رساند، براي جلوگيري از بروز هرگونه شايعه‌اي، بيانيه‌اي منتشر نکرده است.


 سپاهان، ملوان و استقلال اهواز بدترين‌هاي نيم فصل دوم 

هفته بيستم ليگ برتر هم با ناکامي‌چند تيم مدعي همراه شد.

به گزارش وب سايت رسمي‌برنامه نود در دور برگشت ليگ شاهد يک اتفاق جالب بودبم ؛پيشروي تيم‌هاي ته جدولي.

فولاد و سياه جامگان با اينکه در هفته بيستم پيروز نشدند اما همچنان بهترين تيم‌هاي دور برگشت هستند اين دو تيم از 5 بازي خود 10 امتياز کسب کردند. راه آهن، استقلال اهواز هم به مراتب بهتر از دور رفت امتياز جمع مي‌کنند.

اما در آنسو چند تيم مدعي در دور برگشت عملکردي بسيار ضعيفي داشته‌اند. سپاهان يکي از بدترين تيم‌هاي دور برگشت است. ذوب آهن،استقلال تهران، تراکتورسازي، استقلال خوزستان و صبا به ترتيب تيم‌هاي هشتم،نهم، دهم، دوازدهم و سيزدهم دور برگشت هستند.

ملوان هم در دور برگشت بسيار بدتر از دور رفت ظاهر شده‌اند. برخلاف پديده و گسترش فولاد که در دور برگشت موفق تر بوده‌اند. پرسپوليس که در دور رفت چهارم شده بود هم اکنون تيم سوم دور برگشت است.سايپا هم جهش خوبي داشته است.

جدول رده‌بندي در دور برگشت ليگ برتر فوتبال به شرح زير است؛

1-‌ فولاد خوزستان 10 امتياز/ تفاضل 2+ ( رتبه دور رفت: چهاردهم)

2-‌ سياه جامگان 10 امتياز/ تفاضل 1+ ( پانزدهم)

3-‌ پرسپوليس 9 امتياز / تفاضل 3 ( چهارم)

4-‌ سايپا 9 امتياز/ تفاضل 1 ( ششم)

5-‌ پديده 8 امتياز ( دوازدهم)

6-‌ گسترش فولاد 7 امتياز/ تفاضل 2( دهم)

7-‌ نفت تهران 7 امتياز/ تفاضل 1 ( هشتم)

8-‌ ذوب‌آهن 7 امتياز / تفاضل 1+ ( سوم)

9-‌ استقلال تهران 6 امتياز/تفاضل 1+ ( دوم)

10-‌ تراکتورسازي 6 امتياز/ تفاضل 0 ( هفتم)

11-‌ راه‌آهن 6 امتياز/ تفاضل 0 ( سيزدهم)

12-‌ استقلال خوزستان 5 امتياز/ تفاضل 2- ( اول)

13-‌ صباي‌قم 4 امتياز / تفاضل 2- ( پنجم)

14-‌ سپاهان 3 امتياز / تفاضل 2- ( نهم)

15-‌ ملوان 3 امتياز / تفاضل 3- ( يازدهم)

16-‌ استقلال اهواز 3 امتياز/ تفاضل 4- ( شانزدهم)

در جايي که امتياز و تفاضل گل تيم‌هاي برابر بوده تعداد گل زده بيشتر لحاظ شده است.


 عليرضا جهانبخش: به مدير آلکمار گفتم پرسپوليس بيشترين هوادار را در آسيا دارد 

تيم AZ آلکمار هلند در شب گلزني جهانبخش حريف خودش هراکلس را 6 تايي کرد. به گزارش وب سايت نود‌، ستاره ايراني تيم آلکمار در دقيقه 64 گل چهارم تيمش را به ثمر رساند و گل ششم را هم پايه‌گذاري کرد. جهانبخش از شرايط و فرم ايده‌آل اين روزهاي تيمش و خودش حرف مي‌زند. او در مورد تيم ملي و کي‌روش هم نظر مي‌دهد و حمايت خودش را از سرمربي پرتغالي تيم ملي کشورمان اعلام مي‌کند.

پيروزي 6 بر 3 مقابل تيم هراكلس آن هم در زمين حريف، واقعاً فكرش را مي‌كرديد؟

خدا را شكر، نيم‌فصل دوم را خيلي خوب شروع كرديم و در يك ديدار خيلي مهم موفق شديم تيم هراكلس را كه در خانه‌اش به جز آژاكس به تيم ديگري نباخته بود، شكست دهيم. در اين بازي 6 گل زديم و چند گل ديگر هم نزديم. مثلاً خودم جدا از گلي كه زدم، يكي، دو فرصت خوب را از دست دادم اما نكته مهم اين بود كه با پيروزي به رده چهارم صعود كرديم و به يك امتيازي تيم سوم جدول هم رسيديم.

با وجود رسيدن به رتبه چهارمي و درخشش در 6 بازي اخيرتان باز هم فكر مي‌كني AZ آلكمار شانسي براي قهرماني يا نايب‌قهرماني ندارد؟

اختلاف ما با PSV آيندهوون و آژاكس 10، 12 امتياز است و وقتي فاصله در نيم‌فصل دوم به اين اختلاف برسد، واقعاً خيلي سخت است. به همين دليل ما فقط تمركزمان را معطوف به كسب عنوان سومي كرده‌ايم تا مستقيم به يوروليگ برويم و در جام حذفي هم قهرمان شويم تا حداقل يك جام در هلند گرفته باشيم.

مقابل فاينورد تاكنون گلي نزدي، با اين وجود اميدواري كه فاينورد را مقابل ديدگان تماشاگرانش در ورزشگاه خانگي‌اش شكست دهيد؟!

بازي با فاينورد بسيار سخت است. اين دشواري زماني بيشتر مي‌شود كه بدانيم آنها قهرماني‌شان را هم از دست داده‌اند و تمام اميدهايشان را در جام حذفي دنبال مي‌كنند ولي ما روي قهرماني حذفي حساب باز كرده‌ايم. من هم شخصاً تاكنون به فاينورد گل نزده‌ام اما تمام تلاشم را انجام خواهم داد تا اين طلسم را بشكنم، البته اولويت اول براي من پيروزي تيم‌مان است و بقيه مسائل در اولويت بعدي قرار دارد.

بازي تداركاتي پرسپوليس با آلكمار در هلند واقعاً صحت دارد؟

حدوداً 2، 3 روز پيش مدير و سرمربي تيم‌مان مرا صدا زدند و از من در مورد بازي با پرسپوليس پرسيدند. من هم در اين خصوص در مورد پرسپوليس گفتم كه اين تيم بيشترين هوادار در ايران و آسيا را دارد و مسلماً اين بازي بازتاب خوبي در ايران خواهد داشت و هواداران ايراني حتي در هلند استقبال خوبي از اين بازي خواهند كرد.

باعث و باني اين ديدار چه كسي است و اصلاً خودت در اين ديدار حضور خواهي داشت؟

اين‌طور كه من مطلع شدم، يك رابط ايراني پيگير برگزاري بازي آلكمار با پرسپوليس است اما در مورد خودم بايد بگويم در ديداري كه در ماه مارس (فروردين) برگزار خواهد شد، من در هلند نيستم و در اردوي تيم ملي حاضر خواهم بود و احتمالش خيلي كم خواهد بود كه من بتوانم مقابل پرسپوليس بازي كنم. با اين وجود مطمئنم كه بازي قشنگي خواهد شد و اميدوارم بازيكنان پرسپوليس خصوصاً بازيكنان جوانش به بهترين شكل خودشان را در اين بازي نشان بدهند و نهايت استفاده را از آن ببرند.

کي‌روش از تفاوت و تبعيض بين بودجه در نظر گرفته شده بين تيم ملي اميد و تيم بزرگسالان گلايه كرده و حتي حرف از استعفا زده. فكر نمي‌كني با استعفاي کي‌روش، تيم ملي ما لطمه بخورد؟

شرايطي كه در تيم ملي وجود دارد، باعث شده معمولاً انتقاداتي وجود داشته باشد اما متأسفانه بعضي از انتقادات به تيم ملي و سرمربي‌اش غيرمنطقي است چون کي‌روش و همه ما در تيم ملي يك خانواده هستيم. به همين دليل بايد از او حمايت كنيم و امكانات در اختيار سرمربي تيم ملي قرار بدهيم. استعفاي کي‌روش خيلي به ضرر ما تمام خواهد شد.

با توجه به فرصت باقي‌مانده زمان زيادي نداريم كه مربي جديدي بياوريم. فكر نمي‌كني با جدايي کي‌روش، خيلي لطمه مي‌خوريم؟

بازيكنان و مردم همه از عملكرد سرمربي تيم ملي راضي‌اند. همبستگي خوبي در تيم ملي وجود دارد و وقتي به حضور کي‌روش راضي هستند، چرا بايد با او و برنامه‌هايش مخالفت شود؟ واقعاً من دليل مخالفت‌ها با او را متوجه نمي‌شوم. اميدوارم کي‌روش بماند و دوباره تيم ملي ما را به موفقيت‌هاي جديدي برساند.


 به يادماندني‌ترين پنالتي قرن؛ شاهکار بزرگ مسي و سوارز 

در بازي بارسلونا و سلتا ويگو، ليونل مسي و لوئيز سوارز، دو ستاره بارسلونا روي يک حرکت تمرين شده يک پنالتي به ياد ماندني و جالب را به ثبت رساندند. مسي که پشت ضربه پنالتي قرار گرفته بود بر خلاف انتظار توپ را به سمت دروازه شوت نکرد و به سوارز پاس داد. مهاجم اروگوئه‌اي هم دروازه حريف را باز کرد تا عجيب‌ترين پنالتي قرن بيست و يکم در سطح اول فوتبال جهان رقم بخورد.

به گزارش وب‌سايت نود، همکاري مشترک سوارز و مسي ياد آور بازي آژاکس - هلدموند اسپورت در سال 1982 بود. در آن بازي کرويف، اسطوره بارسلونا که در حال حاضر با سرطان مبارزه مي‌کند پشت ضربه پنالتي قرار گرفت و بر خلاف انتظار توپ را به هم تيمي‌خود يعني اولسن پاس داد. مسي، سوارز و نيمار با تماشاي صحنه پنالتي مذکور تصميم گرفته بود که در يکي از بازيها آن را تکرار کنند. نيمار تائيد کرد که مثلث خط حمله بارسا براي اين صحنه با هم تمرين کرده بودند.

آلوس، مدافع بارسا هم پس از بازي ديشب گفت:«در رختکن در مورد اين که اين پنالتي را بزنيم صحبت کرده بوديم اما نمي‌دانستيم که در کدام بازي اين اتفاق رخ مي‌دهد.» انريکه، سرمربي بارسا هم گفت:« اين صحنه جذابي بود تا يکي از لحظه‌هاي به ياد ماندني فوتبال رقم بخورد.» البته همکاري‌هاي دو نفره براي زدن ضربه پنالتي هميشه هم موفقيت‌آميز نيست.


 سوشا مکاني مجوز بازي گرفت 

دروازه‌بان پرسپوليس که از تعطيلات نيم فصل شرايط خاصي را با توجه به پرونده‌اش پشت سر مي‌گذاشت، مجوز بازي خود را دريافت کرد. به گزارش ورزش سه، با دستور قاضي شعبه 2 بازپرسي، محروميت سوشا مکاني براي حضور در زمين بازي برداشته شد و وي مي‌تواند در صورت صلاحديد کادرفني در ترکيب تيم پرسپوليس قرار گيرد. سوشا مکاني پيش از اين اجازه حضور در بازي‌هاي رسمي‌اين تيم را نداشت و در تصميم جديد در پيگيري پرونده اش در حال حاضر قادر خواهد بود علاوه بر حضور در تمرين، در ترکيب پرسپوليس نيز به ميدان رود.

پرسپوليس در پي خراب کردن

دومين رکورد استقلال

استقلال تهران پس از 17 هفته باخت. به گزارش وب سايت رسمي‌برنامه نود، باخت استقلال مقابل نفت دومين شکست شاگردان مظلومي‌ در اين فصل بود. استقلالي‌ها بعد از باخت در هفته سوم دربرابر ذوب آهن موفق شدند 16 هفته نبازند و در نهايت اين هفته مغلوب شدند. پيش از استقلال تهران، استقلال خوزستان هم در اين فصل ليگ برتر فوتبال ايران رکورد 16 هفته نباختن را از خود به جا گذاشته بود. استقلال اگر يروز نمي‌باخت به رکورد 17 هفته بدون باخت مي‌رسيد و مي‌توانست رکورد شکست ناپذيرترين تيم اين فصل را به نام خودش به تنهايي ثبت کند. حالا پرسپوليس مي‌تواند براي شکستن رکورد استقلال خيز بردارد. قرمزها 14 هفته است نباخته اند و اگر دو هفته ديگر نبازند به رکورد استقلال تهران و استقلال خوزستان مي‌رسند و اگر سه ديدار ديگر شکست نخورند به رکورد 17 بازي بدون باخت مي‌رسند و به تنهايي شکست ناپذيرترين تيم اين فصل مي‌شوند. پرسپوليس در اين هفته موفق شد عنوان بهترين حمله ليگ را از دست استقلال بيرون بکشد و بايد ديد مي‌تواند رکورد هفته‌هاي متوالي نباختن را هم از چنگ دو تيم آبي ليگ خارج کند.

کشاورز تا فينال جام ملت‌ها به ترکيب بر نمي‌گردد

کاپيتان تيم ملي فوتسال کشورمان دچار مصدوميت تقريبا جدي شد. به گزارش سايت نود، محمد کشاورز در جريان ديدار ايران و عراق در چارچوب مسابقات قهرماني آسيا مصدوم شد و بعد از گرفتن عکس MRI مشخص شد مصدوميت کاپيتان تيم ملي کمي‌جدي است. با اعلام پزشکان درمان مصدوميت کشاورز تا دو هفته طول مي‌کشد. البته پزشکان درصدد هستند که کاپيتان تيم ملي را به بازي نهايي برسانند. با اين شرايط کشاورز در بازي‌ مرحله يک چهارم نهايي با قرقيزستان و بازي احتمالي نيمه نهايي غايب خواهد بود.

شروع اميدوار‌کننده حقيقي در پرتغال

دروازه‌بان شماره يک تيم ملي ايران در اولين بازي رسمي‌خود در ليگ پرتغال با خوش‌شانسي کلين شيت کرد. به گزارش ورزش سه، عليرضا حقيقي در جدال ماريتيمو با براگا در ليگ پرتغال بازي را از روي نيمکت آغاز کرد اما نمايش ضعيف گلر اصلي و تصميم وينگادا براي تعويض اين دروازه بان زمينه را براي ورود گلر تيم ملي ايران به ميدان فراهم کرد تا در شرايطي که ماريتيمو 10 نفره بود حقيقي درون چارچوب دروازه قرار بگيرد. بعد از ورد اين بازيکن ماريتيمو که 3-0 عقب بود براي جبران مافات حملات زيادي ترتيب داد و به يک گل هم رسيد اما در همين دقايق براگا هم از 10 نفره بودن ميزبان نهايت استفاده را برد و حملات زيادي روي دروازه حقيقي ترتيب داد که در برخي از اين موقعيت‌ها حقيقي با خوش شانسي گلي دريافت نکرد تا شروع اميدوارکننده‌اي با تيم جديدش در ليگ پرتغال داشته باشد. حالا با اين شرايط به نظر مي‌رسد زمينه براي ورود حقيقي به ترکيب اصلي ماريتيمو فراهم شده باشد و نلو وينگادا که شناخت کاملي از شاگرد ايراني‌اش دارد او را به مرد شماره يک تيمش در ادامه فصل تبديل کند، اتفاقي که مي‌تواند طلسم بازي نکردن مرد شماره يک تيم ملي در تيم‌هاي باشگاهي‌اش در اين فصل را بشکند و او را آماده روانه اردوي تيم ملي در راه صعود به جام جهاني 2018 روسيه کند.

هند سيدجلال پنالتي بود

اين صحنه جنجالي‌ترين صحنه هفته بيستم ليگ برتر فوتبال ايران است. جايي که سيدجلال حسيني ضربه بهنام برزاي را با ساعد کنترل مي‌کند. به گزارش ورزش سه، استقلالي‌ها که شکست تلخي در ورزشگاه تختي داشتند با اشاره به اين صحنه از خورده شدن حق مسلم‌شان گفته‌اند که البته چندان هم بيراه نيست. هوشنگ نصيرزاده کارشناس داوري در برنامه شب‌هاي فوتبالي اعلام کرد اين صحنه يک پنالتي مسلم براي استقلال بوده است البته آبي‌ها اين هفته در يک بازي سخت ديگر مقابل گسترش‌فولاد به ميدان مي‌روند و بايد اين صحنه را فراموش کنند.

واکنش کميته داوران به حرف‌هاي تند

پرويز مظلومي

رئيس کميته داوران مي‌گويد اگر استقلالي‌ها مدرکي دارند ارايه دهند. به گزارش خبرآنلاين؛ پرويز مظلومي‌سرمربي استقلال پس از شکست مقابل نفت تهران، عليه داوري‌ها موضع گرفت و گفت اشتباهات داوري به نفع يک تيم خاص چرخيده است. فريدون اصفهانيان، رئيس كميته داوران در مقابل حرف‌هاي مظلومي‌ واکنش نشان داد و در اين باره گفت: «اين نظر عزيزان است. لطفا اين قدر چرخيده و نچرخيده نکنيد. اگر مدرکي داريد، دليلي داريد با سند حرف بزنيد و اتهام الکي نزنيد.» او همچنين با رد اين ادعا که داوري‌ها به نفع تيم‌ها نمي‌چرخد، توضيح داد: «من به عنوان رئيس کميته داوران تضمين مي‌کنم که همه اعضاي اين کميته سالم کار مي‌کنند. کسي که اين اتهامات را مي‌زند بايد مدرک داشته باشد. آنها را به فدراسيون بدهد و کميته اخلاق يا کميته انضباطي و يا هر مرجع رسيدگي که وجود دارد آن را بررسي کند.»

بيرانوند؛ از پرسپوليس رانده از استقلال مانده!

بيرانوند در ورزشگاه تختي با شعار استقلالي‌ها روبرو شد و به نظر مي‌رسد هواداران پرسپوليس هم از او دلخور هستند. خبرآنلاين؛روزي که مهدي‌ هاشمي‌نسب از پرسپوليس به استقلال رفت، از او پرسيدند که نمي‌ترسي 60 هزار نفر به تو فحش بدهند؟ لبخندي زد و جواب داد: «زياد فرق نمي‌کند. قبلا 40 هزار نفر(استقلالي‌ها) در استاديوم به من فحش مي‌دادند و حالا 60 هزار نفر. فرقش 20 هزارتاست.» مهدي‌هاشمي‌نسبت با آن انتقال جنجالي، باب ميل عده اي شده و دشمن عده اي ديگر ولي امروز بيرانوند، به خاطر اشتباهاتش در نيم فصل ليگ برتر، نمي‌تواند ادعا کند که يکي از رنگ‌هاي آبي يا قرمز را پشت خود دارد. او ديروز در ورزشگاه تختي با شعار استقلالي‌ها روبرو شد، چون ابتدا گفت عاشق رنگ آبي است و بعد تلاش کرد تا به پرسپوليس برود. ولي او حالا بين قرمزها هم محبوبيتي ندارد چراکه وقتي انتقالش به اين تيم منتفي شد، عليه پرسپوليسي‌ها حرف زد و گفت: «باور کنيد از من سو استفاده کردند چون مردم من را دوست دارند از نام من دررسانه‌ها استفاده کردند تا قيمت گلر‌هايي که مي‌خواستند جذب کنند را پايين بياورند. با حواشي‌اي که درست کردند رابطه من با کادر فني و آقاي منصوريان را به هم زدند همچنين رابطه من با مديريت باشگاه يعني آقاي قنبرزاده که در حق من پدري کرده را به هم زدند.» اين حرف‌ها باعث شد تا جوي در بين قرمزها هم عليه بيرانوند به وجود بيايد تا حالا او به خاطر تصميمات غلط و بي‌تجربگي‌اش از پرسپوليس رانده باشد و از استقلال مانده.