نسخه شماره 3948 - 1394/10/21 -


عربستاني‌ها در AFC نفوذ ندارند!


گزينه جديد دروازه‌بان پرسپوليس از ازبکستان


هندباليست ايراني به تيم‌ملي مجارستان پيوست


سوشا مکاني ممنوع‌الخروج شد


پرسپوليس؛ تيم ستاره‌ها، استقلال؛ تيم يکدست


ملوان از ليگ برتر کناره‌گيري کرد

محمد بنا:
ديگر کاري به وزير ندارم


آندو از ام‌الصلال جدا شد


 عربستاني‌ها در AFC نفوذ ندارند! 

رئيس فدراسيون فوتبال با بيان اينکه نه ايران و نه عربستان زمين بي‌طرفي را براي برگزاري مسابقات ليگ قهرمانان آسيا پيشنهاد نداده‌اند، گفت: با مسئولان تيم اميد اختلافي نداريم. به گزارش مهر، علي کفاشيان درباره جلسه مسئولان فدراسيون فوتبال در وزارت ورزش و اينکه گفته مي‌شود اين جلسه پيرامون اساسنامه فدراسيون بوده است، اظهار کرد: در جلسه درباره انتخابات فدراسيون و اساسنامه صحبتي نشد. بيشتر صحبت ما درباره سياستي بود که فدراسيون فوتبال عربستان در پيش گرفته است.

وي افزود: در جلسه اين هفته مجمع فدراسيون فوتبال، درباره اصلاحات اساسنامه تصميم مي‌گيريم. بعد از اين مجمع بايد دو ماه فرصت باشد تا انتخابات برگزار شود. قرار است 24 يا 25 اسفند انتخابات رياست فدراسيون فوتبال را برگزار کنيم. رئيس فدراسيون فوتبال ايران درباره تصميم عربستان و جوسازي مسئولان فدراسيون فوتبال اين کشور هم تاکيد کرد: هنوز از کنفدراسيون فوتبال آسيا در اين‌باره نامه‌اي نديده‌ايم.

تا ديروز هم نامه اي از عربستان براي کنفدراسيون فوتبال آسيا نرفته است. قطعا عربستاني‌ها هر موردي را مطرح کنند ما هم از حق و حقوق خودمان دفاع خواهيم کرد.

کفاشيان در خصوص صحبت‌هاي عربستاني‌ها مبني بر قرعه کشي مجدد ليگ قهرمانان آسيا بدون حضور تيم‌هاي ايراني و مطرح شدن کشورهاي بي طرف قطر، عمان و لبنان براي برگزاري مسابقات، تصريح کرد: اينها شايعه است. هنوز هيچ نظري داده نشده است.

عربستاني‌ها اول بايد ثابت کنند نمي‌توانند به ايران بيايند. نظر ما اين است که ايران کشوري امن است و ما الان حتي ميزبان کشورهاي عراق و افغانستان هم هستيم. اگر مطلبي هم باشد، ما عربستان را ناامن مي‌دانيم. اگر آنها بتوانند نظرشان را به AFC بقبولانند که ايران ناامن است، بايدنظر موافق ما را داشته باشند.

وي در پاسخ به اين سئوال که «در صورت اعمال نفوذ سعودي‌ها در کنفدراسيون فوتبال آسيا، پيش بيني فدراسيون چه خواهد بود؟» گفت: آنها نفوذ خاصي ندارند. شايد دولت عربستان ورود شهروندانش را به ايران ممنوع کند که اين هم يک بحث سياسي خواهد بود. در اين‌باره بايد در کنفدراسيون فوتبال آسيا تصميم بگيريم. اول منتظريم ببينيم عربستاني‌ها چه تصميماتي مي‌گيرند تا ما هم بر اساس آن تصميم بگيريم.

رئيس فدراسيون فوتبال که با راديو ورزش گفتگو مي‌کرد، درباره عدم پوشش خبري تيم اميد در سايت فدراسيون فوتبال و اينکه آيا فدراسيون با مسئولان تيم اميد اختلاف دارد؟ تاکيد کرد: خير اينطور نيست.:شايد کوتاهي بوده که در خبررساني شده است.

ما حمايت کاملي را از تيم اميد داريم و تمام تجهيزات مورد نظرشان را به آنها داده ايم. همه چيز در تيم اميد تحت نظر است. حتي پيش بيني پاداش براي صعود مرحله به مرحله براي بازيکنان تيم اميد در نظر گرفته شده است که اين پاداش با درصد کمتري از تيم بزرگسالان است. اگر هم بازيکنان بتوانند به المپيک صعود کنند که پاداش بسيار خوبي برايشان داريم.


 گزينه جديد دروازه‌بان پرسپوليس از ازبکستان 

پرسپوليسي‌ها بعد از بن‌بست در مذاکرات با بيرانوند، سراغ دروازه‌بان تيم ملي ازبکستان رفته‌اند. به گزارش وب سايت رسمي برنامه نود، اوضاع دروازه‌باني پرسپوليس بعد از بازداشت سوشا و بن‌بست در مذاکرات با بيرانوند پيچيده شده و هر روز، گزينه جديدي براي اين باشگاه مطرح مي‌شود. آخرين بازيکني که سرخ‌هاي پايتخت با او پاي ميز مذاکره نشسته‌اند، ايگناتي نستروف دروازه‌بان تيم ملي ازبکستان است. نستروف در جام ملت‌هاي آسيا که سال قبل برگزار شد، دروازه‌بان اصلي تيم ملي ازبکستان بود و در بازي دوستانه چند ماه قبل با تيم ملي ايران که با تک گل ترابي تمام شد هم درون دروازه ازبک‌ها قرار داشت.

در حال حاضر، مشکلات نستروف در لوکوموتيو تاشکند جايگاه او در تيم ملي را هم به خطر انداخته و به همين دليل، او تصميم به ترک اين باشگاه گرفته است. نستروف در حال حاضر دو رقيب جدي براي دروازه‌باني تيم ملي ازبکستان دارد و نمي‌خواهد جايگاهش را از دست بدهد. در صورتي که مذاکرات پرسپوليس و اين دروازه‌بان 32 ساله جدي شود، دروازه‌بان و يکي از کاپيتان‌هاي تيم ملي ازبکستان براي مذاکرات نهايي به تهران سفر خواهد کرد.


 هندباليست ايراني به تيم‌ملي مجارستان پيوست 

لژيونر اصفهاني هندبال ايران رسماً به عضويت تيم ملي مجارستان درآمد! به گزارش ورزش سه، ايمان جمالي هندباليست اصفهاني و ملي‌پوش سابق هندبال ايران سرانجام پيراهن تيم ملي مجارستان را به تن کرد.

جمالي که دست پرورده هندبال اصفهان و باشگاه سپاهان بود در سال 2012 و با پيوستن به تيم MKB وزپرم مجارستان اولين لژيونر هندبال ايران در اروپا لقب گرفت. جمالي در طول 3 فصل حضور در وزپرم با اين تيم به سه قهرماني سوپرليگ، يک قهرماني در جام حذفي و سهاليگ و نايب‌قهرماني و يک مقام چهارمي در ليگ قهرمانان اروپا دست يافت. وي که مدتي به دليل مصدوميت از شرايط آرماني دور بود براي اينکه فرصت بيشتري براي بازي کردن داشته باشد، در اين فصل به صورت قرضي به تيم کريستيان شتاد در ليگ برتر سوئد پيوست.

جمالي سال گذشته و همان زماني که در وزپرم حضور داشت، اقدام به دريافت گذرنامه مجارستاني کرد و اکنون پس از بيش از سه سال دوري از تيم ملي ايران، رسماً به عضويت تيم ملي هندبال مجارستان درآمد و از اين پس با پيراهن شماره 22 اين تيم به ميدان خواهد رفت.


 سوشا مکاني ممنوع‌الخروج شد 

سوشا مکاني احتمالا از زندان آزاد مي‌شود اما اين آزادي او شايد دائمي ‌نباشد.

به گزارش وب سايت نود، مکاني با قرار وثيقه آزاد شد و در حال حاضر ممنوع‌الخروج است. او جايي نمي‌تواند برود تا زمانيکه دادگاه تشکيل شود و درباره‌اش تصميم نهايي را بگيرند. سوشا مکاني اين روزها وضعيت خوبي ندارد و به شدت نگران آينده است. او با چندين و چند مشکل ريز و درشت روبروست و يکي از کوچکترين مشکلاتش اين است که متهم به انتشار عکس‌ها شده است. علي محمدي وکيل سابق سوشا که به تازگي کار وکالت او را به فرد ديگري داده است، با تائيد اين خبر مي‌گويد: «مقام قضايي اعتقاد دارد او عکس‌ها را خودش منتشر کرده است و اين اتهام به سوشا وارد است.»

مکاني کار سختي براي دفاع از خود دارد. اين پرونده هيچ بعيد نيست به محروميت بسيار سنگين‌اش از فوتبال منتهي شود. پرونده مکاني در مرجع قضايي در حال پيگيري است؛ شعبه 4 دادسراي تهران و کميته اخلاق فدراسيون فوتبال. در پرونده سوشا مکاني مدارکي وجود دارد که به احتمال فراوان محروميت سنگين او را از فوتبال در پي خواهد داشت. در واقع مکاني از بازگشت دوباره به فوتبال بسيار نا اميد است و به همين دليل قصد دارد امروز پس از خروج از زندان، به ديدار محمد دادکان و طالقاني دو رئيس سابق فدراسيون فوتبال و فدراسيون کشتي برود و از آنها کمک بخواهد تا زمينه را براي بخشش مهيا سازند. هر چند شاکيان خصوصي مکاني رضايت داده اند اما دادگاه از جنبه عمومي ‌پرونده، مشغول پيگيري آن است.

آنچه قابل پيش‌بيني است، بزودي دادگاه براي تصميم‌گيري درباره اين پرونده جنجالي تشکيل جلسه خواهد داد و مکاني تا آن زمان بايد دفاعيات خود را کامل کند. با توجه به مدارک موجود در پرونده، او کار ساده‌اي ندارد. سوشا اميدوار است در پايان اين پرونده، تنها محکوم به محروميت از فوتبال شود و برايش جريمه سنگين ديگري در نظر گرفته نشود.

سوشا مکاني فعلا براي خروج از زندان يک نقشه ديگر هم کشيده، اينکه به ابن بابويه برود و سر مزار غلامرضا تختي اسطوره اخلاق حاضر شود.


 پرسپوليس؛ تيم ستاره‌ها، استقلال؛ تيم يکدست  

به گزارش وب سايت رسمي ‌برنامه نود، گروه آناليز برنامه نود پس از هر بازي به بازيکناني که حداقل سي دقيقه در زمين حضور داشته باشند نمره‌اي بين يک تا شش مي‌دهد. در نهايت هم بازيکناني که در بيش از نيمي از بازيهاي ليگ نمره گرفته باشند در جدول کلي رده‌بندي قرار مي‌گيرند. هم اکنون شرط حضور در جدول کلي، گرفتن حداقل 9 نمره است. جدول رده بندي کلي بازيکنان مرجع بسيار خوبي است که با بهترين بازيکنان ليگ آشنا شويم. جدولي که در آن محسن مسلمان اول است و مهدي طارمي ‌و فرناندو ده خسوس در رده‌هاي بعدي قرار دارند.

پرسپوليس؛ تيم ستاره‌ها

در جمع 10 بازيکن برتر ليگ تا اينجاي کار سه پرسپوليسي حضور دارند. مسلمان و طارمي‌در رده‌بندي کلي بازيکنان اول و دوم هستند و احمد نوراللهي هم در رتبه ششم مشترک ديده مي‌شود. سه بازيکني که هم‌اکنون در تيم منتخب فصل هم قرار دارند. هيچ تيمي‌به اندازه پرسپوليس در جمع 10 بازيکن برتر نماينده ندارد. پس از پرسپوليس نوبت به ذوب آهن مي‌رسد با دو نماينده( مهدي رجب‌زاده و احسان پهلوان). پنج تيم استقلال خوزستان، استقلال تهران، تراکتورسازي، سايپا و فولاد هم هر‌کدام يک سهميه دارند؛ فرناندو ده خسوس، اميد ابراهيمي، محمدرضا اخباري، مهدي ترابي و ماتياس چاگو. اين آمار نشان مي‌دهد که پرسپوليس تا اينجاي کار پرستاره ترين تيم بوده است. اگر بخواهيم به بيست بازيکن برتر هم توجه کنيم هم پرسپوليس با داشتن چهار بازيکن (کمال کاميابي نيا بازيکن بيستم است) باز پيشتاز است. اما اگر به اين نکته توجه شود که بازيکنان خيلي خوب ليگ بين رده‌هاي اول تا پنجاهم قرار دارند و بازيکنان خوب بازيکناني اند که رتبه‌هايشان يک رقمي‌يا دو رقمي‌است آنجاست که متوجه مي‌شويم در زمينه داشتن بازيکن خوب و خيلي خوب برتري با ديگر تيم‌هاست.

استقلال خوزستان؛ تيم بازيکنان خيلي خوب

در جمع 50 بازيکن برتر ليگ برتر هيچ تيمي‌به اندازه استقلال خوزستان نماينده ندارد. هشت بازيکن استقلال خوزستان (فرناندو ده خسوس، حسن بيت سعيد، موسي کوليبالي، ميثم دورقي، روح‌الله سيف‌اللهي، رحيم زهيوي، حکيم نصاري و محمد طيبي) جزو بازيکنان برتر ليگ برتر هستند. به اين 8 بازيکن مي‌توان با ارفاق عقيل کعبي که بازيکن 51 ليگ برتر است هم اضافه کرد. جالب اينکه پس از استقلال خوزستان، نفت تهران با 6 بازيکن بيشترين سهم را در جمع 50 بازيکن خيلي خوب ليگ در اين 17 هفته داشته است. پرسپوليس، استقلال تهران، تراکتورسازي و ذوب آهن با 5 بازيکن در جايگاه بعدي قرار دارند.

استقلال تهران؛ تيم بازيکنان خوب

براي اينکه بدانيم کدام تيم‌ها تا اينجاي فصل تيم‌هاي يکدستي بوده‌اند و خيلي متکي به چند بازيکن خاص نبودند بايد 100 بازيکن برتر ليگ را مورد ارزيابي قرار داد. اينجا برتري با صدرنشين ليگ، استقلال تهران است که در بين 100 بازيکن برتر ليگ، 12 نماينده دارد. اين ثابت مي‌کند که بازيکنان استقلال در طول فصل کم نوسان بودند و اکثرا نمايش خوبي داشتند. اين در حالي است که پرسپوليس در جمع 100 بازيکن، هفت نماينده دارد که اين نشان مي‌دهد پرسپوليس در برخي پستها خيلي قدرتمند نبوده و آن تعادل استقلال را ندارد. بعد از استقلال تهران، صباي قم که در اين فصل تيم يکدست و کم نوساني بوده با 11 بازيکن در جمع 100 بازيکن برتر در رده دوم قرار دارد. استقلال خوزستان در جمع 100 بازيکن 10 بازيکن دارد و ذوب آهن 9 نماينده.

در جمع 16 تيم ليگ برتري تنها تيمي‌که حتي يک بازيکن هم در جمع 100 بازيکن برتر ندارد استقلال اهواز است.


 ملوان از ليگ برتر کناره‌گيري کرد 

باشگاه ملوان بندرانزلي با انتشار بيانيه‌اي درباره عدم حمايت ورزش نيروهاي مسلح از نماينده 3 استان شمالي در ليگ برتر فوتبال ايران اعلام کرد که از ليگ برتر کنار مي‌کشد. به گزارش وب سايت رسمي ‌برنامه نود، هيئت مديره باشگاه فرهنگي ورزشي ملوان بندرانزلي با انتشار بيانيه اي از مسئولان ورزش کشور، فدراسيون فوتبال، سازمان ليگ و ورزش نيروهاي مسلح خواست تا در تقسيم بازيکنان سرباز براي اين باشگاه با عدالت برخورد کنند و از دايره انصاف خارج نشوند و رويه‌اي که در تقسيم فوتباليست‌هاي سرباز در نظر گرفته‌اند را تغيير دهند تا به نوعي عدل و عدالت بين دو تيم ملوان و تراکتورسازي برقرار شود. در بيانيه هيئت مديره باشگاه فرهنگي ورزشي ملوان بندرانزلي آمده است؛

به نام خدا

ملوان با سابقه‌اي نزديک به نيم قرن در فوتبال ايران همواره جزو تيم‌هاي بازيکن ساز، منظم و پرهوادار بوده و متاسفانه با توجه به سقوط ديگر تيم‌هاي شمالي به دسته پايينتر هم اکنون ملوان تنها نماينده 3 استان شمالي در مسابقات ليگ برتر فوتبال ايران است که متاسفانه به دليل عدم وجود اسپانسر يا مالک حقوقي، هزينه‌هاي اين تيم توسط هيئت مديره تامين و با مشکلات مالي دست و پنجه نرم مي‌کند. هيئت مديره ملوان در تلاش است تا به هر شکل ممکن اين تيم را حفظ و منابع لازم را براي ادامه حيات ملوان تامين کند اما متاسفانه اتفاقاتي در اين بين رخ مي‌دهد که به دور از عدل و انصاف است. همان طور که مستحضر هستيد ملوان به همراه تراکتورسازي، جزو باشگاه‌هايي هستند که مي‌توانند از بازيکنان سرباز استفاده کنند اما در فصل گذشته و امسال شرايط به گونه‌اي پيش رفته است که تمامي ‌بازيکنان يا بهتر است بگوييم ستاره‌هايي که موعد اعزامشان به خدمت مقدس سربازي فرا مي‌رسد به تيم تراکتورسازي اختصاص داده مي‌شوند و ملوان با تمام مشکلات مالي اي که دارد نمي‌تواند از حق مسلم خود يعني جذب بازيکنان سرباز به درستي استفاده کند و متاسفانه شرايط به شکلي پيش مي‌رود که اولويت ورزش ستاد کل نيروهاي مسلح ظاهرا اختصاص ستاره‌ها به تيم تراکتورسازي است و با احترام به سربازاني که هم‌اکنون در تيم حضور دارند، مابقي براي ملوان. کافي است نگاهي به ليست تراکتورسازي بيندازيم تا اين موضوع را به عينه متوجه شويم. ماجرا آنجايي جالب مي‌شود که رياست محترم ورزش نيروهاي مسلح در گفت وگويي مستند اعلام مي‌کنند شريفي سرباز ملوان است و کد خدمت وي براي ملوان صادر شده است اما بعد اتفاق ديگري رخ مي‌دهد! اينطور عنوان مي‌شود که تراکتورسازي نماينده ايران در آسياست و متاسفانه توجه نمي‌کنند که ملوان تنها سهميه 3 استان شمالي کشور است و حضور بازيکناني مانند شريفي مي‌تواند شرايط به نفع اين تيم تغيير دهد.

نمونه چنين اتفاقاتي در گذشته نيز براي ملوان رخ داد و هيچ وقت مشخص نشد 2 سال قبل چه طور و براساس چه روندي و مکانيزمي‌2 بازيکن که در تيم‌هاي پايه اي ملوان رشد کرده بودند در حالي که ملوان خود يک تيم نظامي ‌است، براي گذارندن خدمت مقدس سربازي اشان، سر از تراکتورسازي در آوردند! از اين رو هيئت مديره باشگاه ملوان با هماهنگي و موافقت دو عضو نظامي ‌هيئت مديره و در اعتراض به اين تصميم و عدم رعايت عدل و انصاف در تقسيم سربازهاي فوتباليست بين دو باشگاه تراکتور و ملوان و همچنين احقاق حق مردم شريف و شهيدپرور بندرانزلي و به دليل احترام به خواسته هواداراني که موضوع مهدي شريفي را پيگيري مي‌کنند، تصميم به تعطيلي تمرينات، استعفاي دسته جمعي اعضاي غيرنظامي ‌هيئت مديره و کنار کشيدن تيم فوتبال ملوان از مسابقات ليگ برتر گرفت و اميدوار است مسئولين محترم ستاد کل نيروهاي مسلح، مسئولين محترم ورزش کشور، فدراسيون فوتبال و سازمان ليگ با ورود به اين ماجرا در پي احقاق حق تيم مظلوم و مردمي‌ملوان برآيند و تاکيد مي‌کنيم تا صدور نهايي امريه مهدي شريفي براي ملوان (که بنا به اعلام سردار محترم باران چشمه، شريفي بازيکن ملوان است) بر تصميم خود اصرار و پافشاري خواهيم کرد.


 محمد بنا:
  ديگر کاري به وزير ندارم 

سرمربي تيم ملي کشتي فرنگي مي‌گويد از اين به بعد طبق نصيحتي که وزير ورزش و جوانان داشته، مشکلات و کمبودها را فقط به رسول خادم مي‌گويد هر چند که مي‌داند او آهي در بساط ندارد. به گزارش ايسنا، محمد بنا، درباره آخرين وضعيت اردوي تيم ملي کشتي فرنگي اظهار کرد: خوشبختانه از بيشتر نفرات حاضر در اردوي تيم ملي رضايت دارم و به غير از بشير باباجان زاده ساير نفرات به خوبي در حال تمرين هستند و حرکت رو به جلو دارند. سرمربي تيم ملي کشتي فرنگي در پاسخ به اين سوال که آيا بعد از گلايه‌هايش نسبت به کم توجهي به کشتي در سال المپيک، توجهات به اين رشته از سوي مسئولان بيشتر شده يا خير گفت: تنها تلاشي که مي‌بينم فقط از سمت رسول خادم است و نه شخص ديگري. او به تنهايي تلاش مي‌کند و هنوز هم اعتراضات من سر جاي خودش است. البته من نصيحت وزير ورزش مبني بر اينکه بايد گلايه‌هاي خود را به رييس فدراسيون انتقال دهيم گوش مي‌کنم چرا که اين نصيحت بسيار خوب و کارگشا بود. از اين به بعد مشکلات را فقط به خادم مي‌گويم و نصيحت جناب وزير را با جان و دل گوش مي‌کنم. وي افزود: هر چند که خادم با مشکلات مالي دست به گريبان است و آهي در بساط ندارد اما به او خواهم گفت که اگر مدال طلا مي‌خواهي بايد براي هر کشتي‌گير يک ميليارد تومان هزينه کني. من ديگر با وزير کاري ندارم و فقط با رييس فدراسيون صحبت مي‌کنم. بنا ادامه داد: مگر چند کشتي‌گير و يا مدال آور داريم که شانس رسيدن به مدال المپيک را دارند؟ مگر مي‌شود که بودجه مناسب براي موفقيت اين تعداد محدود را نتوان تامين کرد؟ من خودم هم در اين مملکت زندگي مي‌کنم و به خوبي با همه مشکلات و محدوديت‌ها آشنا هستم اما اين توقع زيادي نيست که مدام تاکيد مي‌کنم براي رسيدن به موفقيت در ميدان بزرگي به نام المپيک لازم است که به اين تعداد ورزشکار اندک توجه صورت گيرد. فکر نمي‌کنم اين توقع بالايي باشد.


 آندو از ام‌الصلال جدا شد 

آندرانيک تيموريان از ام الصلال قطر جدا شد. سرژيک تيموريان درباره جدايي آندو از ام‌الصلال گفت: به خاطر سليقه سرمربي ام‌الصلال آندرانيک از اين تيم جدا شد. وي درباره مقصد بعدي کاپيتان تيم ملي نيز گفت: در حال مذاکره با دو تيم قطري هستيم و آندو به يکي از اين دو تيم خواهد رفت. مطمئنا او در ادامه فصل نيز در ليگ قطر حضور خواهد داشت. کاپيتان تيم ملي در نيم فصل نخست ليگ قطر به شهادت آمار رسانه‌هاي قطري عملکرد خوبي از خود به نمايش گذاشته بود.

4 تيم خواهان بيک‌زاده شدند

مدافع ‌هافبک صباي قم از داشتن 4 پيشنهاد خبر داد. به گزارش ايسنا،‌هاشم بيک‌زاده درپاسخ به سوالات خبرنگاران درباره وضعيتش گفت: درحال حاضر اختصاصي تمرين مي‌کنم و راهي کيش مي‌شوم تا به تمرينات صباي قم اضافه شوم. وي در پاسخ به اين سوال که آيا تنها از تراکتورسازي و ذوب آهن پيشنها دارد گفت: نه، از دو تيم فولاد و سپاهان هم پيشنهاد دارم و تکليفم ظرف امروز يا فردا روشن مي‌شود.

برد پرگل رئال با هت‌تريک بيل

ستاره ولزي رئال مادريد به اين تيم کمک کرد تا بدون بنيتس به بردي ارزشمند برابر لاکرونيا برسد و 5 بر صفر به برتري برسد. به گزارش ايسنا، در ادامه رقابت‌هاي ليگ اسپانيا رئال مادريد با نتيجه 5 بر صفر توانست لاکرونيا را شکست دهد. بنزما اولين بازيکني بود که براي زيدان در رئال گلزني کرد. در ادامه نوبت به گرت بيل رسيد که 3 بار ديگر براي اين تيم گلزني کند تا رئال در يک بازي درخشان با نتيجه 4 بر صفر پيش باشد. دقيقه 90 روي ضد حمله اي سريع، خسه توپ را به رونالدو پاس داد، اما وي موفق به زدن ضربه نشد تا بنزما از راه رسيده و با شوتي سرکش توپ را به زير طاق دروازه بفرستد. سوت پايان نخستين ديدار زيدان روي نيمکت رئال مادريد با نتيجه 5-0 به صدا در آمد. در ديگر بازي‌ها سويا با دو گل بيلبائو را شکست داد و ختافه از سد بتيس گذشت.

برانکو به ايران بازگشت

اعضاي کروات کادر فني و مدافع پرسپوليس بعد از تعطيلات ميان فصل به ايران بازگشتند. برانکو ايوانکوويچ، ايگور پاناديچ و مارکو استيلينوويچ از اعضاي کادر فني و لوکا ماريچ طبق برنامه از پيش اعلام شده، با توجه به پايان تعطيلات سرخپوشان وارد تهران شده و در هتل محل اقامت خود مستقر شدند. طبق اعلام سايت باشگاه پرسپوليس، برانکو پس از بازگشت، به مسئولان باشگاه و تيم گفت که برنامه تمرين سرخپوشان از نوبت صبح به نوبت بعدازظهر منتقل شود.

کي‌روش به قطر مي‌رود

سرمربي تيم ملي فوتبال ايران براي تماشاي مسابقات تيم فوتبال اميد عازم قطر خواهد شد. به گزارش مهر و طبق اعلام علي کفاشيان، کارلوس کي‌روش در حال حاضر در کشور موزامبيک به سر مي‌برد و براي زير نظر گرفتن تيم فوتبال اميد، مستقيم به قطر خواهد رفت. قرار است کي‌روش دو بازي تيم اميد را تماشا کند. پيش از اين اعلام شده بود افشين پيرواني سرپرست تيم ملي هم در اين سفر کي‌روش را همراهي خواهد کرد. در حالي که حبيب کاشاني مدير تيم فوتبال اميد از حضور کي‌روش در قطر استقبال کرده بود، محمد مايلي کهن مديرفني تيم المپيک ايران خواسته بود سرمربي تيم ملي به قطر نيايد!

حمله تند خسروي وفا به يار نزديک احمدي‌نژاد

سايت وزارت ورزش نوشت:محمود خسروي وفا بدترين دوران مديريت ورزش کشور را دوران علي سعيدلو مي‌داند. رئيس فدراسيون ورزش معلولين و جانبازان درباره علي سعيدلو، معاون پيشين محمود احمدي‌نژاد گفته است:«دوره سعيدلو بدترين دوران مديريتي ورزش کشور بود. علت آن هم اين بود که در اين دوران دروغ نهادينه شد. اين دوران، دوران خوبي براي ورزش کشور نبود. همه ياد گرفته بودند راست نگويند و صادق نباشند و اين براي نظام جمهوري اسلامي‌چيز خوبي نبود، اما همه دوران تجربيات مثبتي براي من داشت. علي آبادي مدير بدي نبود، با وجود اين که من جزو شاکي‌هاي وي بودم، اما انصافا مدير بدي نبود. به اعتقاد من مدير را نبايد با نمره عالي سنجيد. اگر با نمره عالي سنجيده شود همه مديران رد مي‌شوند ما بايد در ارزيابي مديران نمره خوب و متوسط را در نظر بگيريم که البته بايد بگويم نمره متوسط براي مديريت در جمهوري اسلامي ‌يعني ضعيف. اين نظام نبايد مدير متوسطي داشته باشد، بلکه بايد خوب يا خيلي خوب باشد. »

بيرانوند با نفتي‌ها عازم ترکيه شد

دروازه‌بان جدايي‌طلب نفتي‌ها، امروز در اردوي اين تيم حضور پيدا کرد و با نفتي‌ها عازم ترکيه خواهد شد. به گزارش ورزش سه، علي رضا بيرانوند که در روزهاي اخير صحبت‌هاي زيادي مبني بر جدايي وي از جمع نفتي‌ها مطرح شده بود در نهايت به همراه اين تيم عازم اردوي ترکيه مي‌شود. رحيم ايرانيان، سرپرست نفتي‌ها با تاييد اين موضوع عنوان کرد: بيرانوند در حال حاضر در محل اردوي تيم است و بليط خود را تحويل گرفت و به اميد خدا به همراه باقي اعضاي تيم عازم آنتاليا خواهد شد. او ادامه داد: از مدت‌هاي پيش موضوع جدايي بيرانوند از نظر ما تمام شده بود و ديگر لزومي‌نمي‌ديديم که در اين باره صحبتي داشته باشيم. به مدت 10 روز در اردوي آنتاليا حضور خواهيم داشت و در آنجا دو ديدار تدارکاتي نيز خواهيم داشت.

پس مکمل‌ها وترکيبات نيروزا دوپينگي ندارند ...

قائم مقام دبيرکل ستاد ملي مبارزه با دوپينگ نادو نام 9 ورزشکار از 6 فدراسيون که در سال 2015 ميلادي از داروهاي غير مجاز استفاده کرده و تمامي‌مراحل دادرسي آنها طي و حکم قطعي انها صادر شده را اعلام کرد. اسامي‌9 ورزشکار دوپينگي ايران اعلام شد. حسن شاهيني از فدراسيون بوکس به خاطر استفاده از ماده ممنوعه متاندينون به مدت 4 سال از حضور در ميادين ورزشي محروم شد. از فدراسيون هندبال نيز، رضا قاسميان به خاطر استفاده از استانوزولول به مدت 4 سال، رحمان شرفي به دليل مصرف کلنبوترول به مدت 4 سال و وحيد اينانلويي به خاطر استفاده از داروي کلوميفن و تاموکسيفن به مدت 2 سال با حکم دادرسي امکان حضور در ميادين ورزشي را از دست دادند. صمد قبادي الوار از فدراسيون فوتبال به مدت 2 سال به خاطر استفاده از متادون و سپهر ساعتچي از فدراسيون قايقراني به خاطر استفاده از کلوميفن به مدت 4 سال از شرکت در هر مسابقه‌اي ورزشي محروم شدند. سينا محمدي از فدراسيون دووميداني و امير گلريز از فدراسيون واليبال هر دو به خاطر مصرف استانوزولول هريک به مدت 4 سال امکان حضور در ميادين ورزشي را از دست دادند. در سال ميلادي گذشته 1127 نمونه گرفته شده که 36 مورد آن مثبت بود در ضمن نادوي ايران در اين مدت 295 ماموريت به انجام رسيده که 144 مورد آن در شهرستان‌ها بوده است.