نسخه شماره 3948 - 1394/10/21 -


جزييات زورگيري خونين خيابان سپيده


روش جديد براي آزار و اذيت همسايه‌


پليس قلابي دستگير شد


کلاهبردار حرفه‌اي را شناسايي کنيد


دستگيري باند سارقان مسلح در تهران


دستگيري وکيل قلابي در ملکان


اخبار خارجي


خبر


 جزييات زورگيري خونين خيابان سپيده 

4 جوان زورگير براي سرقت مقداري پول مالباخته را مورد اصابت ضربات چاقو قرار دادند.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، ساعت 19 شنبه شب ، شخصي به هويت «تقي» درحاليکه يک برگ مرجوعه قضايي از دادسراي ناحيه 18 در دست داشت به دايره اطلاعات کلانتري 153 شهرک وليعصر مراجعه کرد.

شاکي به ماموران اظهار داشت: «چند سارق زورگير از برادرم هنگاميکه از محل کار به خانه برمي گشت در خيابان سپيده جنوبي با ضربات چاقو، اقدام به سرقت مبلغ 8 ميليون و 400هزار تومان وجه نقد، كارت ملي، شناسنامه، عابر بانك ملي، كيف پول و گوشي موبايل نموده و متواري شدند.

وي ادامه داد: برادرم که قسمت‌هاي مختلف بدن دچار جراحت ناشي از ضربات چاقو شده بود به بيمارستان منتقل شده و هم اکنون تحت درمان است. به دنبال اظهارات برادر شاکي و با عنايت به دستور مقام قضايي بلافاصله تيمي از ماموران اطلاعات اين کلانتري رسيدگي به موضوع را در دستور کار قرار دادند.

باتوجه به اينكه شاكي سارقين را شناسائي کرده بود، عوامل تخصصي کلانتري با اخذ دستور قضائي به محل مخفيگاه متهمين در آدرس خيابان سپيده جنوبي اعزام شدند و طي يك عمليات پليسي و غافلگير كننده موفق به دستگيري سارقين به هويت هاي 1- «افشار» 2-«احسان» 3-«هوشنگ» 4- «افروز» شدند. سرهنگ علي شريفي رييس کلانتري 153شهرک وليعصر درباره اين خبر به باشگاه خبرنگاران جوان، گفت: 4 جوان تبهکار به كلانتري منتقل شدند و يك دستگاه خودرو پرايد متعلق به احسان توقيف و پرونده آنان در اختبار مقام قضايي قرار گرفت.


 روش جديد براي آزار و اذيت همسايه‌ 

رئيس پليس فتا استان از دستگيري فردي به جرم نشر آگهي دروغين فروش منزل همسايه خود و ايجاد مزاحمت براي وي، خبر داد. به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، سرهنگ”علي شفيعي مهر”در تشريح اين خبر گفت: با مراجعه يکي از شهروندان مبني بر اين که شخصي ناشناس جهت سلب آسايش وي اقدام به درج آگهي فروش منزلش در سايت با قيمت بسيار پايين کرده كه اين آگهي ها باعث تلفن هاي مكرر و ايجاد مزاحمت شده، لذا در اين خصوص پرونده تشکيل و بررسي موضوع در دستور کار کارشناسان پليس قرار گرفت. اين مقام انتظامي تصريح کرد: با توجه به اهميت موضوع و امکان ايجاد مزاحمت هاي بيشتر، تحقيقات و بررسي هاي فني از طريق فضاي مجازي به سرعت کامل شد و علي رغم وجود پيچيدگي هاي سايبري موجود در پرونده، کاراگاهان پليس فتا موفق شدند عامل ايجاد کننده تبليغات دروغين را شناسايي و به اين پليس احضار کنند. رئيس پليس فتا استان کرمانشاه در پايان ضمن اشاره به اعتراف متهم به بزه انتسابي و ارسال پرونده به مرجع قضائي خاطرنشان کرد: از شهروندان عزيز درخواست دارم به هيچ وجه دست به اين گونه اقدامات نزنند، اين کار شايد با هدف شوخي انجام گيرد، اما براي فرد مقابل ايجاد مزاحمت گسترده مي کند و در صورت شکايت پيگرد قانوني دارد.


 پليس قلابي دستگير شد 

فتاحي از دستگيري يک متهم سابقه‌دار که در پوشش پليس اقدام به فريب مردم و ايجاد رعب و حشت مي‌کرد، خبر داد. حيدر فتاحي در گفت‌وگو با ميزان، از دستگيري يک مامور پليس قلابي در شرق تهران خبر داد و گفت: يک متهم سابقه‌دار که خود را مامور پليس جا زده بود در شهرستان پرديس دستگير شد. وي ادامه داد: متهم «م-م» با اقدامات متقلبانه و تهديد و ارعاب مردم و در پوشش مامور پليس اقدام به توزيع مواد مخدر مي‌کرد که با گزارشات مردمي و اطلاع‌رساني اعضاي ستاد پيشگيري از جرايم، دستور قضايي به منظور بررسي و در نهايت دستگيري متهم صادر شد. فتاحي افزود: متهم در پوشش مامور نيروي انتظامي مردم را فريب مي‌داد و بيان مي‌کرد که مامور اطلاعاتي و انتظامي است که با دستور ويژه دادستاني دستگير و قرار بازداشت براي وي صادر شد. در حين دستگيري اين مامور پليس قلابي يک دستگاه سلاح کمري غيرمجاز، بي‌سيم، شوکر و حدود 9 گرم ترياک کشف و ضبط شد. دادستان عمومي و انقلاب پرديس در پايان با بيان اينکه تحقيقات در اين پرونده ادامه دارد خاطرنشان کرد: بنا به تصميم دادستاني به زودي تصوير اين متهم منتشر مي‌شود تا چنانچه مردم از وي شکايتي دارند با مراجعه به شعبه اول بازپرسي شهرستان پرديس شکايت خود را مطرح کنند.


 کلاهبردار حرفه‌اي را شناسايي کنيد  

پليس امنيت عمومي فرماندهي انتظامي شهرستان فرديس؛ با انتشار تصاوير کلاهبردار حرفه‌اي از شهروندان خواست چنانچه از سوي اين فرد مورد کلاهبرداري قرار گرفته‌اند، جهت شناسايي متهم و طرح شکايت به پليس امنيت عمومي فرماندهي انتظامي شهرستان «فرديس» مراجعه کنند.

سرهنگ «ايوب احمدي» فرمانده انتظامي شهرستان فرديس در گفت‌و‌گو با پايگاه خبري پليس با اعلام اين خبر گفت: دو نفر جاعل ميليوني تحت پوشش يکي از مسوولان عالي رتبه دولتي مبالغي بين 10 تا 150 ميليون ريال از شهروندان کلاهبرداري مي‌کردند. با تلاش ماموران اداره جعل و کلاهبرداري پليس امنيت عمومي شهرستان فرديس يکي از مجرمان پرونده در تاريخ 23 آذر ماه سال جاري دستگير اما همدست وي متواري شد.

وي افزود:با توجه به اين که متهم دستگير شده مبالغ ميليوني از شهروندان کلاهبرداري کرده بود، بازپرس شعبه اول دادسراي عمومي و انقلاب شهرستان فرديس دستور چاپ عکس بدون پوشش متهم را در رسانه‌هاي جمعي صادر کرد تا چنانچه شهرونداني که با اين شيوه و توسط اين فرد مورد کلاهبرداري قرار گرفته اند جهت پيگيري شکايت خود به پليس امنيت اخلاقي فرماندهي انتظامي شهرستان فرديس مراجعه کنند.

فرمانده انتظامي شهرستان فرديس افزود:ماموران پليس امنيت،تحقيقات تکميلي را در خصوص دستگيري متهم رديف دوم پرونده آغاز کردند تا اين که پس از تلاش شبانه روزي ماموران اين پليس،متهم شناسايي و با هماهنگي مقام قضائي در منطقه «مشکين دشت» شهرستان فرديس دستگير شد.

سرهنگ احمدي گفت: متهم دستگير شده در همان بازجويي‌هاي اوليه ماموران در مواجه با ادله و مستندات موجود لب به اعتراف گشوده و اذعان داشت که با معرفي خود به عنوان قاضي و جعل اوراق قضائي با همدستي متهم رديف اول،مراجعان به دادگاه‌ها و داسراها را با وعده حل مشکلات قضائي فريب داده و از آنها کلاهبرداري مي‌کردند.

وي افزود: متهم در ادامه بازجويي‌هاي ماموران به تعداد زيادي کلاهبرداري تحت عناوين مختلف در استان‌هاي شمالي،تهران،اصفهان ،البرز و شهرهاي کرج و فرديس اعتراف کرد.

فرمانده انتظامي شهرستان فرديس در پايان با بيان اين که تاکنون تعداد زيادي از شکات شناسايي و جهت طرح شکايت به پليس مراجعه کرده اند،اظهار داشت:با توجه به احتمال کلاهبرداري‌هاي بيشتر از سوي متهم دستگير شده،بازپرس شعبه اول دادسراي عمومي و انقلاب شهرستان فرديس دستور چاپ عکس بدون پوشش متهم را در رسانه‌هاي جمعي صادر کرده است.بنابراين از شهرونداني که به اين شيوه و يا توسط اين فرد مورد کلاهبرداري قرار گرفته اند درخواست مي‌شود تا جهت پيگيري شکايت خود به پليس امنيت فرماندهي انتظامي شهرستان فرديس واقع در مشکين دشت – روبروي بانک ملي مراجعه کنند و يا جهت کسب اطلاعات بيشتر با شماره تلفن 360704141 -026 تماس بگيرند.


 دستگيري باند سارقان مسلح در تهران 

رئيس پليس آگاهي تهران بزرگ از دستگيري باند سارقان مسلح خبر داد.

به گزارش ميزان، سردار سرتيپ محمديان گفت: اين باند در محدوده مهرآباد جنوبي با واردآوردن ضربه به شيشه ويترين يک مغازه طلافروشي اقدام به سرقت کرده بودند که مجموع يافته‌هاي پليس آگاهي از دوربين مداربسته ، اظهارات افراد حاضر در صحنه و همکاري مردم موجب شد تا پليس بتواند در کمتر از 15 روز هويت سارقان را شناسايي کند. وي افزود: سرکرده باند در مدت مرخصي زندان، اقدام به سرقت کرده بود كه كارآگاهان پس از تحقيقات گسترده، موفق به شناسايي محل اختفاي وي و شش نفر ديگر از هم دستانش شدند. سردار محمديان گفت: اين باند، چهار فقره سرقت ديگر از جمله سرقت از اتباع خارجي و زورگيري را نيز در پرونده خود دارد. وي افزود: سردسته اين باند، هنگام دستگيري با ماموران اداره آگاهي درگير و پس از اصابت دو گلوله دستگير شد.


 دستگيري وکيل قلابي در ملکان 

دادستان عمومي و انقلاب شهرستان ملکان از دستگيري فردي که خود را وکيل معرفي مي‌کرد، خبر داد.

به گزارش ميزان به نقل از روابط عمومي دادگستري شهرستان ملکان، دادستان اين شهرستان از دستگيري فردي که خود را وکيل معرفي مي کرد، خبر داد.

محمدپور با اعلام اين خبر گفت: شخصي با هويت (م ه- م) اهل شهرستان مراغه مدتي بود که خود را در شهرهاي همجوار به عنوان وکيل دادگستري و از اقوام قضات معرفيمي کرد و از اين طريق از مردم کلاهبرداري و اخاذي مي کرد.

وي ادامه داد: اين فرد با راهنمايي يکي از شاکيان دستگير و تحويل مرجع قضايي شد. دادستان ملکان تصريح کرد: پرونده در شعبه اول بازپرسي تشکيل و در حال رسيدگي است و متهم با صدور قرار به زندان مراغه معرفي شده است و هر روز به تعداد شاکيان متهم اضافه مي شود.


 اخبار خارجي 

دستگيري مادر و فرزند ايتاليايي با 7 کيلو هروئين

مادر و فرزند ايتاليايي به جرم حمل بيش از هفت کيلوگرم هروئين در فرودگاه دوبي دستگير شد. به گزارش ايسنا، پليس امارات در گزارشي اعلام کرد که ماموران فرودگاه دوبي به مسافر زني که از تبعه ايتاليا بود، مشکوک شده و پس از بازرسي بيش از هفت کيلوگرم مواد مخدر از نوع هروئين از وي کشف و ضبط شد. براساس اين گزارش اين زن 25 ساله که با کودک خردسال خود قصد سفر به دوبي داشت همراه با فرزند خردسالش دستگير و روانه زندان مي شود. متهم مواد مخدر را در دو کيسه پلاستکي در وسايل خود مخفي کرده بود. پليس امارات سن فرزند اين متهم را اعلام نکرد.

بيمار پس از مشت و لگد خوردن از دکتر روس جان داد

يک فيلم دوربين مداربسته که در شبکه‌هاي اجتماعي منتشر شده، نشان مي‌دهد که پزشک بيمارستاني در روسيه يک بيمار را با مشت مي‌زند که در نتيجه بيمار سقوط مي‌کند و سپس جان مي‌دهد. به گزارش ايسنا، اين حادثه در استان «بلگرود» در 670 کيلومتري جنوب مسکو، در تاريخ 29 دسامبر رخ داده است. رسانه‌هاي روسي گزارش داده‌اند که در ابتدا بيمار پرستاري را با لگد زده و متعاقبا دکتر با مشت بر سر او زده است. يکي از مقامات تلويزيون روسيه گفته است که مقام‌هاي قضايي معتقدند اين يک مورد قتل غير عمد است، اما در اين باره پرونده جنايي تشکيل شده است. به گزارش بي بي سي، «يلنا کازيروا» از بخش محلي کميته تحقيقات روسيه گفت که آنها معتقدند در رفتار دکتر سوء قصدي وجود نداشته است.

افشاگري يک قاضي از تعرض وحشيانه دو نوجوان

يک قاضي تعرض دو پسر 16 ساله به يک نوجوان در شرق تنسي را فاش کرد. به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان،يکي از جرم‌هايي که امروزه به شدت در غرب گسترده و فراگير شده تعرض نوجوانان هم‌سال به يکديگر است. اخيرا اطلاعاتي مبني بر تعرض دو پسر 16 ساله به يک نوجوان در شرق تنسي منتشر شد. به گزارش ديلي ميل در اين جرمي که صورت گرفت، اين نوجوان که 17 سال داشت، به شدت آسيب ديد، طوري که نياز به عمل جراحي پيدا کرد. او تنها پس از بستري شدن در بيمارستان و تحت نظر پزشک بودن به مدت چند روز، توانست کمي به شرايط قبل خود برگشته و مرخص شود. بعد از مرخصي و پيگيري جرم به وقوع پيوسته، هر سه آن‌ها در 22 دسامبر به جرم تجاوز خشن مجازات شدند که مدارک آن جمعه منتشر شد. طبق قانون تنسي، قضات مي‌توانند اطلاعات مربوط به نوجوانان مجرم را طبق صلاح‌ديد منتشر کنند. مخصوصا اگر اين نوجوانان حداقل 14 ساله باشند و مرتکب تعرض خشن شده باشند.


 خبر 

توقيف وانت پيکان با خلافي

بيش از 42 ميليون ريال

يک دستگاه خودرو وانت پيکان با خلافي 42 ميليون ريال از سوي ماموران پاسگاه پليس راه جاده «ماهدشت – اشتهارد» توقيف شد.

سرهنگ «رضا اکبري» در گفت و گو با پايگاه پليس،با اعلام اين خبر گفت:ماموران پليس راه جاده «ماهدشت – اشتهارد» در حين کنترل خودرو هاي عبوري،يک دستگاه خودرو وانت پيکان را به دليل رعايت نکردن مقررات راهنمايي و رانندگي و سرعت زياد متوقف کردند.

وي افزود: پس از توقف خودرو و استعلام از مرکز اجرائيات پليس راه استان مشخص شد که خودرو مذکور داراي مبلغ 41 ميليون و 900 هزار ريال جريمه معوقه و 114 فقره تخلف است. سرهنگ اکبري با يادآوري تبصره ماده 8 قانون رسيدگي به تخلفات رانندگي که مي گويد در صورتي که مبلغ جريمه خودرويي به 10 ميليون ريال برسد پليس موظف است خودرو را به پارکينگ هدايت و از تردد آن تا زمان پرداخت جريمه خودداري نمايد،گفت:برابر ماده ياد شده،خودروي موصوف تا پرداخت کامل بدهي توسط مالک آن به پارکينگ انتقال يافت.

باند مخوف پليس نما منهدم شد

فرمانده انتظامي استان اصفهان گفت: اعضاي باند 5 نفره‌اي که در 7 استان کشور اقدام به سرقت‌هاي مسلحانه مي‌کردند، دستگير شدند.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، سردار عبدالرضا آقاخاني در زمينه دستگيري باند سارقان مسلح تحت پوشش مامور در اصفهان اظهار داشت: کارآگاهان اداره عمليات ويژه پليس آگاهي فرماندهي انتظامي استان اصفهان در ادامه طرح‌ها و ماموريت‌هاي خود در پي کسب خبري مبني بر فعاليت گسترده باندي در زمينه راه‌زني و سرقت مسلحانه محموله‌هاي جاده‌اي و خودروهاي مدل بالا و هايلوکس در جاده اصفهان ـ شيراز موضوع را به‌صورت ويژه در دستور کار خود قرار دادند.

وي افزود: در بررسي‌هاي بيشتر مشخص شد که اين باند خودروهاي مسروقه را پس از تغيير اصالت به مرزهاي شرقي کشور منتقل و قاچاق کرده و در زمينه سرقت از صرافي‌ها و طلافروشي‌ها نيز فعاليت داشتند. فرمانده انتظامي استان اصفهان با بيان اينکه باند مذکور در استان‌هاي اصفهان، فارس، تهران، البرز، چهارمحال و بختياري، بوشهر و هرمزگان نيز مرتکب اعمال مجرمانه شدند، بيان کرد: سرانجام پس از 3 ماه کار علمي و تخصصي و اقدامات ويژه پليسي مخفيگاه آنان در يکي از شهرستان‌هاي استان شناسايي و کارآگاهان در هماهنگي با مقام قضائي در عملياتي غافلگيرانه 3 نفر متهم اين پرونده از جمله سرکرده باند را دستگير کردند.

وي تصريح کرد: کارآگاهان در ادامه با همکاري ماموران انتظامي استان فارس 2 نفر ديگر از همدستان متهمان را که در منزلي استيجاري در شهر شيراز سکونت داشتند، شناسايي و دستگير کردند. سردار آقاخاني گفت: تعدادي سيم کارت تلفن، 10 دستگاه گوشي تلفن همراه‌، تعدادي بي‌سيم، مدارک جعلي و سرقتي شامل مدارک هويتي و شناسائي‌، تعدادي پلاک خودرو و اقلام هک شماره موتور‌، آلات و ادوات استعمال مواد‌مخدر از نوع شيشه به همراه 2 قبضه سلاح گرم و 40 عدد فشنگ در بازرسي از مخفيگاه‌هاي متهمان کشف شد.

وي با اشاره به اعتراف متهمان به 17 فقره سرقت مسلحانه خاطر‌نشان کرد: اين افراد همگي غير‌بومي، سابقه‌دار و از مجرمان خشن هستند و در بعضي از سرقت‌هاي خود نيز از پوشش مامور‌، استفاده مي‌کردند.

فرمانده انتظامي استان اصفهان با بيان اينکه تحقيقات بر روي ساير سرقت‌هاي احتمالي اين باند خشن و شناسايي مالباختگان همچنان ادامه دارد، اظهار داشت: توصيه ما به شهروندان اين است که هنگام مواجهه با کساني که خود را مامور معرفي مي‌کنند از آنها کارت شناسايي و برگ ماموريت بخواهند و در صورت مشکوک شدن موضوع را هرچه سريع‌تر از طريق شماره تلفن 110 به اطلاع پليس برسانند.

وي با بيان اينکه متهمان براي پيشبرد اعمال مجرمانه خود اقدام به اجاره منازل به مدت يک ماهه در استان‌هاي مختلف مي‌کردند، افزود: به مالکان منازل استيجاري هشدار مي‌دهيم که در هنگام اجاره منزل دقت لازم را داشته و در صورت مشکوک شدن بلافاصله مراتب را به پليس اطلاع‌رساني کنند.