نسخه شماره 3948 - 1394/10/21 -

نگاهي به يک پروژه کارشناسي نشده
کلنگ بيمارستان سوانح سوختگي بر زمين ماند
افراد با 30 درصد سوختگي در ايران مي‌ميرند

صداي مفاصل زانو چه موقع نگران‌کننده است؟


گندزدايي کبد در سه سوت


خبر


نسخه


 نگاهي به يک پروژه کارشناسي نشده
 کلنگ بيمارستان سوانح سوختگي بر زمين ماند 
 افراد با 30 درصد سوختگي در ايران مي‌ميرند

مراسم کلنگ‌زني آغاز ساخت بيمارستان تخصصي سوانح سوختگي موقوفه عميدي با حاشيه‌هاي پررنگ‌تر از متن به پايان رسيد.

به گزارش مهر، اهالي رسانه ساعت 9 صبح روز يکشنبه از سوي سازمان اوقاف و امور خيريه کشور براي مراسم کلنگ‌زني بيمارستان تخصصي سوختگي موقوفه عميدي نوري دعوت شدند. ميهمانان ويژه اين مراسم هم از دکتر‌ هاشمي ‌وزير بهداشت، دکتر آقاجاني معاون وزير، حجت‌الاسلام علي محمدي رئيس سازمان اوقاف و امور خيريه کشور تا سيد حسين‌هاشمي‌استاندار تهران، مرتضي طلايي عضو شوراي شهر و روساي دانشگاه علوم پزشکي شهيد بهشتي و مشاوران وزير بهداشت بودند که يک به يک در محل مراسم کلنگ‌زني حاضر شدند.

اين محل زميني به وسعت 5 هزار و 344 متر است که در يکي از خيابان‌هاي فرعي خيابان شهيد مطهري تهران واقع شده که 50 سال قبل توسط مرحوم عميدي وقف شده است. اين زمين قبلا کاربري فضاي سبز داشته که با مصوبه کميسيون ماده 5 شهرداري و موافقت شهردار تهران تغيير کاربري گرفته و از سوي وزارت بهداشت مجوز ساخت بيمارستان صادر شده است. قرار است اين زمين به بيمارستان تخصصي سوانح سوختگي در 10 طبقه فوقاني و 5 طبقه زير زمين و پارکينگ با اعتبار 90 ميليارد تومان ساخته شده و با 180 تخت خدمات درماني به بيماران سوانح سوختگي ارائه دهد.

اعتراض شهروندان به مراسم کلنگ‌زني

اما حاشيه‌هاي اين مراسم کلنگ‌زني پر رنگ تر از متن شد تا جائيکه اين مراسم با خوبي و خوشي به پايان نرسيد. داستان از آنجائي آغاز شد که شهروندان و همسايگان اين زمين وقفي، صبح ديروز متوجه شدند که قرار است در اين مکان مراسم کلنگ‌زني انجام شود. همسايه‌ها از طريق تلگرام به يکديگر خبر داده و خود را به مراسم رساندند. با ورود مرتضي طلايي عضو شوراي شهر تهران وي را دوره کرده و با انتقاد به اين اقدام گفتند: ما اجازه ساخت نمي‌دهيم چون حق اين محل اين است که اين مکان، فضاي سبز شود نه اينکه به بيمارستاني بزرگ تبديل شده و آسايش ما را از بين ببرد.

وزير بهداشت: اگر مي‌دانستم نمي‌آمدم!

گلايه همسايه‌ها ادامه داشت تا اينکه وزير بهداشت وارد شد. شهروندان اعتراض خود را به وزير گفته و بعد از قرائت قرآن، مراسم در محوطه باز زمين وقفي آغاز شد. سخنران اول دکتر ‌هاشمي ‌وزير بهداشت بود که به موضوع اهميت ساخت بيمارستان سوانح سوختگي اشاره کرد و اينکه واقعا کشور به 1000 تخت سوانح سوختگي نياز دارد اما ساخت بيمارستان به زور نمي‌شود.‌هاشمي‌گفت: شهروندان اعتراض دارند و بهتر است آقاي طلايي به عنوان نماينده مردم در شوراي شهر اين موضوع را پيگيري کرده تا با راهکار قانوني اين بيمارستان ساخته شود. من اگر مي‌دانستم وضعيت اينطور است جلسه هيئت دولت را ترک نمي‌کردم. فکر کردم همه چي شسته و رفته است! اين اظهارات موجب تشويق آقاي وزير از سوي شهروندان شد. اما سخنران بعدي (رئيس سازمان اوقاف و امور خيريه کشور) بدون اشاره به گلايه و اعتراض شهروندان در مورد اهميت وقف و ساخت اين بيمارستان سخن گفت و بعد به رغم اصرار مجري برنامه، سخنران سوم يعني سيد حسين‌هاشمي‌ استاندار تهران از ايراد سخنراني صرف نظر کرد.

در انتهاي سخنراني‌ها از فرزند واقف دعوت شد تا لوح تقدير را از دست وزير و رئيس اوقاف دريافت کند که با فريادهاي شهروندان مراسم به هم ريخت و مسئولان براي کلنگ‌زني وارد محوطه زمين شدند.

هيچ مسئولي کلنگ را بر زمين نزد!

شهروندان باز هم گلايه‌هاي خود را مطرح کردند و همين موجب شد تا وزير بهداشت از انجام مراسم کلنگ‌زني صرف نظر کند و حتي حجت‌الاسلام علي محمدي رئيس سازمان اوقاف کشور هم کلنگ ساخت زمين را نزد. کلنگ در دستان روابط عمومي‌مانده بود و هيچ مسئولي آن را بر زمين نمي‌زند. حتي استاندار تهران هم قبول نکرد. با دکتر اياذي مشاور وزير بهداشت و حتي رئيس دانشگاه علون پزشکي شهيد بهشتي و خضري عضو کميسيون بهداشت مجلس صحبت شد و آنها هم قبول نکردند تا اينکه بالاخره با سلام و صلوات فرزند واقف در ميان اعتراض شهروندان کلنگ را به زمين زد.

فرزند مرحوم عميدي: اين اعتراض

بي‌مورد است

هرچند شايد شهروندان اين کوچه 6 متري براي ساخت اين بيمارستان بزرگ، حق و حقوقي داشته باشند اما فرزند مرحوم عميدي واقف زمين در گفت‌وگو با مهر مي‌گويد: اعتراض آنها بي مورد است. 50 سال قبل اين زمين وقف بيمارستان شده و آن زمان اصلا اينجا خانه اي نبود و همه اش بيابان بود. همين شهروندان محترم در اطراف زميني که کاربري آن مشخص بود، خانه ساختند خودمان هم اولين سازنده‌هاي خانه در کنار اين زمين بوديم. حالا آمدند و مدعي شدند!

در حاشيه اين مراسم ادعاهايي مبني بر اينکه قرار بوده اين زمين گورستان شود هم مطرح بود و حتي اينکه گفته شد قرار بوده وزارت بهداشت اين زمين را با بيمارستاني در بزرگراه همت تعويض کند که هزينه آن تامين نشده است.

بعد از گذشت 2 ساعت از مراسم کلنگ‌زني، شهروندان، همچنان با مسئولان صحبت مي‌کردند اما حجت‌الاسلام محمدزاده مديرکل اوقاف تهران در گفت‌وگو با مهر آب پاکي را روي دست همه ريخت و گفت: اوقاف مسئول نگهداري موقوفات و بهسازي آن است و براي ساخت اين بيمارستان تمام مراحل قانوني آن طي شده و هيچ ايراد قانوني ندارد. آقاي دکتر کوليوند که متخصص در تائيد مجوز ساخت بيمارستان هستند تائيد کردند که در اين منطقه مي‌شود بيمارستان ساخت و مجوز داده شد.

گم شدن کلنگ بعد از مراسم کلنگ‌زني هم از نکته‌هاي جالب توجه اين مراسم بود.

به گزارش مهر، واقف اين زمين فردي به نام ابوالحسن عميد نوري بوده که سه پسر داشته است. اين فرد که سابقه نمايندگي مجلس را هم در زندگي نامه خود دارد در آن دوران وکالت شهيد نواب صفوي را هم برعهده داشته است. همچنين اين مرحوم کار خود را با خبرنگاري روزنامه ستاره و وطن آغاز کرده و بعد به عنوان سردبير روزنامه ستاره و روزنامه طوفان روزنامه‌نگاري را ادامه داده و به دليل آشنايي با استاد داور وارد حقوق شده و مدتي داديار دادسراي تهران بوده است.

توضيحات وزير بهداشت

وزير بهداشت نيز با اشاره به اينکه متاسفانه به دليل کمبود تخت‌هاي ICU سوختگي افراد با 30 درصد سوختگي مي‌ميرند ولي در خارج از کشور افراد دچار 70 درصد سوختگي زنده مي‌مانند، گفت: دولت و مجلس و سياستگذاران براي بيماران سوختگي و اعصاب و روان فکري کنند.

به گزارش تسنيم، سيدحسن‌ هاشمي‌ در مراسم کلنگ‌زني ساخت بيمارستان 180 تختخوابي سوانح سوختگي که در نهايت نيز کلنگ آن را به زمين نزد و محل مراسم را ترک کرد درباره مشکلات بيماران سوختگي کشور اظهار داشت: در کشور براي 25 هزار بيمار سوختگي نياز به 2 هزار تخت سوختگي و 400 تخت ICU ويژه سوختگي است، کما اينکه هم‌اکنون 50 درصد اين تخت‌ها را نيز نداريم ولي با اين وجود در طي 2 سال اخير براي ساخت و تامين تخت‌هاي سوختگي اقدامات خوبي شده است ولي بايد بيمه‌ها به اين حوزه بيشتر توجه کنند.

وي ادامه داد: مظلوم‌ترين بيماران کشور، بيماران سوختگي و اعصاب و روان هستند زيرا بخش خصوصي که هرگز در اين حوزه سرمايه‌گذاري نمي‌کند و بيمه‌ها حمايت در اين حوزه ندارند. بنابراين تمام سرمايه‌ها به سمت ديگري سوق پيدا مي‌کند.

وزير بهداشت تصريح کرد: هر بيمار سوختگي بايد 10 تا 20 عمل جراحي کند. اما مانند دانش‌آموزان شين‌آبادي تاکنون 20 عمل جراحي انجام دادند و جراحت‌هاي آنها نيز تا آخر عمر باقي مي‌ماند بنابراين مسئله سوختگي بسيار جدي است و متاسفانه اين بخش حوزه سلامت کمتر مورد توجه قرار گرفته است زيرا عزم جدي در سياست‌گذاران وجود ندارد و بايد براي يک بار هم که شده اين مشکلات حوزه سلامت حل شود.

هاشمي‌ عنوان کرد: البته دولت اقداماتي کرده است ولي کافي نيست کما‌اينکه مجلس نيز اقداماتي داشته که آن نيز کافي نيست بنابراين حمايت‌ها بايد از حوزه سلامت استمرار داشته باشد و اي کاش براي يک بار هم که شده پس از 35سال مشکل سلامت مردم را حل کنيم که حداقل آنها خيالشان از بابت اين حوزه راحت شود.

وزير بهداشت با خطاب قرار دادن پيوندي - رئيس دانشگاه علوم پزشکي شهيد بهشتي که اين بيمارستان زيرنظر اين دانشگاه ساخته مي‌شود و همچنين ايازي قائم مقام خود گفت: بنده اگر مي‌دانستم شرايط اين مراسم به اين صورت بود جلسه دولت را ترک نمي‌کردم زيرا فکر مي‌کردم همه چيز شسته و رفته است بنابراين بنده به نوبه خودم از ساکنين اين منطقه عذرخواهي مي‌کنم و مردم بدانند دولت تصميمي‌خلاف قانون نمي‌گيرد.

هاشمي‌با تشريح مشکلات بيماران سوختگي که در برخي استان‌ها اين مشکل بسيار جدي است، گفت: ما امروز شاهد آن هستيم به دليل نبود تخت‌هاي ICU سوختگي افراد با حتي 30 درصد سوختگي مي‌ميرند ولي در خارج از کشور حتي افراد با 70 درصد سوختگي نيز زنده مي‌مانند.

وي در ادامه با تشکر از همکاري‌هاي سازمان اوقاف و خيرين سلامت و همچنين شهرداري عنوان کرد: رئيس دانشگاه علوم پزشکي شهيد بهشتي از شروع فعاليت‌شان يکي از اهدافي که دنبال مي‌کردند ساخت بيمارستان هزار تختخوابي بوده است و اين در شرايطي است که ما در تهران پس از آتش‌سوزي مسجد ارگ به فکر سوختگي افتاديم که بعدها نيز اين دغدغه رها شد.

بنابراين از خيرين سلامت درخواست مي‌کنم براي کمک به بيماران سوختگي و اعصاب و روان به دو دانشگاه تهران و شهيد بهشتي همانند دانشگاه علوم پزشکي ايران کمک کنند.

به گزارش تسنيم، در پايان اين مراسم وزير بهداشت نيز با حضور در جمع اهالي اين منطقه، به آنان اطمينان داد که هيچ اقدامي‌بدون جلب رضايت مردم و ساکنين اين منطقه انجام نخواهد شد.


 صداي مفاصل زانو چه موقع نگران‌کننده است؟ 

اهميت صداهاي ايجاد شده از زانو به سن و شدت درد ايجاد شده در افراد بستگي دارد که درمان‌هاي مختلفي براي آن تجويز مي‌شود. به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان،دکتر تقي بغدادي متخصص ارتوپد عضو هيأت علمي‌دانشگاه علوم پزشکي تهران و مديرکل ارتوپد گفت: سندرم زانوي صدادار، جابجايي مهره‌ها و آرتروز زانو از متداول‌ترين بيماري‌ها هستند که منجر به صداي زانو مي‌شوند. نگراني در اين امر در اطفال و بزرگسالان متفاوت است در کودکان جابجا شدن مفاصل و صدا دادن زانوها باعث نگراني نيست چرا که اغلب، استخوان کشکک زانو از بيرون جابجا مي‌شود و بعد دوباره برمي‌گردد اما اين احتمال وجود دارد بنا بر اتفاقات قبلي در کودک و جابجايي کشکک‌هاي زانو از داخل زانو به بيرون جابجا شود و اين امر باعث دررفتگي مادرزادي شود که معمولا ناديده گرفته شده و در سن‌‌ 12 سالگي مراجعه مي‌شود که با درد همراه است و امکان جراحي مفصل وجود دارد و همچنين دررفتگي در اثر ضربه که با درد و ورم همراه است نيز بايد جدي گرفته شود. وي اظهار داشت: پزشک به منظور تشخيص علت صدا دادن زانو سابقه پزشکي را بررسي و پرسش‌هايي را در زمينه فعاليت‌هاي اخير مطرح مي‌کند چنانچه صدا دادن زانو همزمان با ضربه و آسيب ديدن آن آغاز شده است اين موضوع بايد با دکتر متخصص مطرح گردد تا اقدامات لازم انجام شود. بغدادي در ادامه افزود: صدا دادن استخوان‌ها در سنين بالاي 50 سال که با درد همراه باشد بسته به شدت درد و ورم آن ممکن است با فيزيوتراپي کمتر شود و يا در صورت شدت بيشتر در نهايت در عمل جراحي مفصل مصنوعي براي شخص گذاشته مي‌شود چرا که در سنين بالا ضخامت زانو کم مي‌شود احتمال بروز اين عارضه وجود دارد.


 گندزدايي کبد در سه سوت 

سموم محلول در چربي به سختي از بدن دفع مي‌شوند و از علائم شايع وجود اين سموم چربي دور شکم مي‌باشد. اين نوشيدني کبد را پاک‌سازي مي‌کند. به گزارش شفا آنلاين،‌ متأسفانه ما در يک محيطي زندگي مي‌کنيم که درآن مواد غذايي مملو از مواد شيميايي مضر براي بدن مي‌باشند.اين سموم وارد سيستم گوارشي بدن مي‌شود و در کبد انباشته مي‌گردد و به صورت طبيعي نمي‌تواند از بدن خارج شود. سموم را به دو دسته تقسيم‌بندي مي‌کنيم سمومي‌که درآب حل مي‌شوند و سمومي‌که در چربي. سموم محلول در آب از طريق ادرار، تعرق و جريان داشتن در خون کليه‌ها از بدن خارج مي‌شوند از سوي ديگر سمومي‌که در چربي حل مي‌شوند و براي بدن هم بسيار مضر مي‌باشند به سادگي از بدن خارج نمي‌شوند از جمله اين سمومي‌که در چربي حل مي‌شوند مي‌توان به آفت کش‌ها، مواد نگهدارنده، مواد افزودني، فلزات سنگين، پلاستيک و آلاينده‌هاي هوا و... اشاره نمود. اين سموم هنگام ورود به سيستم گوارشي به دليل هضم نشدن از معده به روده کوچک و در پرزهاي به سمت کبد هدايت مي‌شوند از اختلالات آسيب‌رسان اين سموم آسيب به سيستم لنفاوي بدن به نام روده لنفاوي بافت (GALT) مي‌باشد از علائم انباشت GALT در سيستم لنفاوي مي‌توان اشاره نمود به: نفخ- انباشت چربي در اطراف شکم - ناراحتي‌هاي پوست و يا خارش - متورم شدن دست و پا - سردردهاي گاه به گاه .

يکي از راه‌هاي از بين بردن اين بافت چربي که حاوي سموم است کاهش وزن مي‌باشد. چرا که اين چربي‌ها بايد شکسته شوند تا سموم داخل آن حل شود و از بدن خارج گردد. براي پاکسازي کبد در چند روز نوشيدني توصيه مي‌کنيم که آن را بايد هر روز صبح ناشتا مصرف کرد تا کبد خود را از سموم محلول در چربي پاک کرد دستور درست کردن نوشيدني به صورت زير است: گريفورت بزرگ يک عدد و سه عدد ليموترش، چهار قاشق غذاخوري نمک سولفات منيزيم، نصف فنجان روغن زيتون

آب سيب يا مکمل ليک اسيد (اضافه نمودن آن، اختياري است)

اين نوشيدني را شب درست کنيد و حدود سه ليوان از آن را تهيه کنيد صبح ناشتا يک ليوان را بنوشيد. دو ساعت بعد يک ليوان ديگر را بنوشيم. اين بسيار مهم است که در طي پاکسازي کبد استراحت نکنيد مثلا نخوابيد و دراز نکشيد بدن بايد در حال فعاليت باشد و در پايان ليوان آخر را دو ساعت بعد بنوشيد.


 خبر 

بيماري صرع قابل درمان است

به گزارش انجمن صرع ايران، دكتر طيبه عباسيون متخصص بيماري‌هاي مغز و اعصاب و عضو هيات مديره انجمن صرع ايران در آستانه برگزاري دوزادهمين کنگره بين المللي صرع ايران در مورد ويژگي‌هاي بيماري صرع گفت: صرع بيماري قابل درماني است و نسبت به بيماري‌هاي ديگر مانند ديابت و آسم قابل درمان‌تر است به طوري كه حدود 76 درصد بيماران اگر به طور مرتب داروهاي خود را مصرف كنند و در نتيجه آن ام آر آي آنها طبيعي شود، مي توانند بنا به صلاحديد پزشك، بعد از سه تا پنج سال از زمان شروع بيماري داروها را قطع كنند. وي افزود: در طول مدت مصرف دارو (پنج سال اوليه) نيز بيمار زندگي كاملا نرمالي دارد و مي تواند مانند سايرين به امور روزمره خود بپردازد. عباسيون با اشاره به اينكه افراد بسيار زيادي هستند كه به رغم ابتلاي به صرع، بسيار موفق اند، اضافه كرد: افراد بسيار مشهوري مانند ناپلئون و ژوليت سزار مبتلا به صرع بودند و در حال حاضر مبتلاياني در بين ورزشكاران ايراني داريم كه بسيار موفق هستند. وي گفت: مبتلايان به اين بيماري نبايد از جامعه مطرود شوند زيرا آنها مي توانند زندگي نرمال خود را تنها با محدوديت‌هاي خفيفي ادامه دهند، به تحصيل بپردازند، شغل مورد علاقه خود را داشته باشند و حتي ازدواج كنند و در زمينه ازدواج به خصوص مردان مبتلا به صرع هيچ مشكلي ندارند و فقط زنان در هنگام بارداري بايد موضوع را با پزشك خود در ميان بگذارند. عباسيون اظهار كرد: جامعه نبايد به اين بيماري به گونه‌اي نگاه كند كه مبتلايان به صرع بايد مطرود شوند زيرا آنها مي توانند در جامعه حضور فعالي داشته باشند و فقط در 2 يا 3 شغل مانند خلباني و غواصي و كار در ارتفاع نمي توانند وارد شوند اما قادر به اشتغال در ساير مشاغل هستند. وي افزود: بيشتر مبتلايان به صرع، افرادي باهوش و مستعد هستند و حتي پزشكان و متخصصان زيادي داريم كه مبتلا به اين بيماري هستند. بنابراين نبايد از بيمار صرعي ترسيد بلكه بايد با آنها برخورد عادي داشت. عضو هيات مديره انجمن صرع ايران در خصوص شيوع اين بيماري گفت: در تمام جوامع يك درصد جمعيت مبتلا به صرع هستند و بر اين اساس مي توان گفت كه حدود 700 تا 800 هزار صرعي در ايران وجود دارند كه با اضافه كردن اين تعداد به اطرافيان و خانواده‌هاي آنها، حدود 3 تا 4 ميليون ايراني درگير اين بيماري و مسائل حواشي آن هستند.

قبل از مصرف اين داروها

کمي‌ نمک بخوريد

ترکيب محلول نمک با داروهاي مخدر و آرامش دهنده سبب کاهش مسموميت اين داروها در زمان تزريق به پوست است. به گزارش شفا آنلاين،‌ فرمولاسيون سمي‌برخي از داروها که به پوست تزريق مي‌شود اثربخشي دارويي آنها را کاهش مي‌دهد. براساس تحقيقات به دست آمده، بسياري از داروهاي موضعي مي‌تواند سمي‌باشد اما در اين بين ترکيب اين داروها با محلول نمکي سمي‌ بودن اين داروها را بسيار کم مي‌کند که به طور کلي مواد مخدري که به صورت محلول و به عنوان تسکين دهنده استفاده مي‌گردد در صورت حل شدن در محلول‌هاي آلي سميت آن از بين خواهد رفت. براين اساس، نمک‌هاي مايع جابه‌جايي موادمخدر از طريق پوست را آسان و سبب کاهش سميت اين داروي مسکن مي‌شود و اين محلول نمک براي داروهاي پروپرانول، مسدود کننده که براي درمان فشارخون بالا، درد قفسه سينه و ميگرن استفاده شود به خوبي امتحانش را پس داده است. سمير ميتراگتري: محقق دانشگاه‌ کاليفرنيا مي‌گويد محلول نمک تنها مشکلي که ممکن است به وجود آورد اين است که نمکش با ديگر يون‌هاي خون ترکيب و اثرات آنها را خنثي کند. وي اضافه مي‌کند پروپرانول داراي بار مثبت و با درجه سميت زياد که وقتي با محلول نمک ترکيب مي‌شود، سميت‌اش از بين خواهد رفت و اين فرمول بر روي پوست حيوانات تست شده است. گفتني است: تغييرات در هيدراناسيون بر التهاب پوست در زمان تزريق مسکن تأثير مي‌گذارد و رطوبت پوست و هيدراناسيون آن بر اين داروي محلول تأثير منفي ممکن است بگذارد.

راه‌هاي رفع سردرد در زمستان

در فصل سرما، با رعايت مسائل بهداشتي از سردرد ايمن بمانيد. به گزارش شفا آنلاين،حاج محمدخاني پژوهشگر با اشاره به سردردهاي زمستان اظهار داشت: هنگامي‌که زمستان‌ها جلوي هواي سرد قرار مي‌گيريد بعداز مدتي دچار سردرد مي‌شويد که درجه آن بستگي به سردي هوا و حساسيت بدنتان است و همچنين اگر از بيماري سينوزيت رنج مي‌بريد، سردرد سينوس‌ها را تحريک و شدت در دو برابر مي‌شود. وي بيان کرد: اغلب زماني که سينوس‌ها تحريک مي‌شود، مجاري خشک است و براي رفع اين مسئله بايد بخور اکاليپتوس و با هواي مرطوب تنفس کنيد و يا در خانه از دستگاه مرطوب کننده هوا استفاده کنيد. اين پژوهشگر طب سنتي با بيان اين که درد اطراف چشم يک سردرد خوشه‌اي است، افزود: راه خلاص شدن از داروها استامينوفن است اما بدن افراد مصرف کننده بعد از مدتي به اين دارو ديگر واکنشي نشان نمي‌دهد و اثر آن از بين مي‌رود که در اين زمان است که مصرف داروهاي گياهي و طب سوزني خودش را بيشتر مؤثر نشان مي‌دهد.

وي ابراز داشت: طب سوزني يک سيستم کامل درماني است که بدون هيچ گونه عوارض جانبي براي درمان و رفع سردرد مفيد است و در اين روش با باز کردن رگ‌هاي افراد درد آن از بين مي‌رود. حاج محمدخاني ادامه داد: براي کنترل سردرد بايد با رفع گير رگ‌ها تمامي‌نواحي سر از پشت تا جلوي سر مي‌بايست سوزن‌هايي را در ناحيه سر، گردن و بدن فرو مي‌کند تا رگ‌هاي مرتبط با سردرد آزاد و دردي حس نکند. وي عنوان کرد: نوشيدني مقدار زيادي آب مايع مخاطي را رقيق‌تر و مجاري سينوس باز مي‌شود و سردردهاي شديد از افراد دور مي‌شود. حاج محمدخاني در پايان گفت: فعاليت‌هاي شديد ورزش، سردردها را تحريک مي‌کند و افراد براي رهايي از اين بيماري بايد استراحت به خود دهد و از انجام حرکات تند و سريع بپرهيزد.


 نسخه 

بهترين زمان ورزش براي مردها و زنها چه زماني است؟

هميشه درباره زمان ورزش براي بهترين چربي‌سوزي بحث و جدل بوده است، نتايج يک مطالعه نشان مي‌دهد مرداني که قبل و زناني که بعد از غذا خوردن ورزش مي‌کنند، عمدتا بيشترين ميزان چربي‌سوزي را دارند. به گزارش شفا آنلاين،بر اساس نتايج اين مطالعه جديد، بدون افزايش تمرينات ورزشي هم مي‌توان چربي بيشتري سوزاند و براي اين کار تنها کافي است که در خصوص زمان غذا خوردن دقت نظر داشت. محققان دانشگاه سوري Surrey با استناد به نتايج بررسي‌ها مي‌گويند که به صرف تغيير زمان غذا خوردن- قبل و يا بعد از ورزش - مي‌توان تا 22 درصد چربي بيشتري سوزاند، به طوري که مردان با ورزش کردن قبل از غذا خوردن چربي بيشتري مي‌سوزانند اما عکس اين موضوع در مورد زنان صادق است. محققان دانشگاه سوري در جريان يک مطالعه 30 داوطلب را که شامل 13 مرد و 17 زن مي‌شد و به طور معمول ورزش نمي‌کردند، مورد بررسي قرار دادند. اين افراد به مدت چهار هفته و هر هفته در سه کلاس ورزشي شرکت کردند و همگي آنها قبل و بعد از هر کلاس ورزشي يک نوشيدني مصرف مي‌کردند؛ اما نوشيدني يک گروه بدون کالري و گروه دوم حاوي کربوهيدارت با کالري کنترل شده بود. محققان با اين روش اثرات مصرف کربوهيدرات‌ها را قبل و بعد از ورزش کردن بررسي کردند. همچنين در آغاز و پايان اين مطالعه ميزان چربي سوزي اين افراد در هنگام استراحت به همراه وزن آنها، محيط دور کمر، قند خون و سطح چربي خون اندازه گرفته شد. نتيجه اين بود که زنان بيشتر از مردان چربي مي‌سوزانند و زناني که قبل از ورزش کربوهيدرات مصرف کرده بودند، تا 22 درصد چربي بيشتر مي‌سوزاندند. از سوي ديگر، مردان در مجموع چربي کمتري سوزاندند اما مرداني که بعد از ورزش کربوهيدرات مصرف کرده بودند، هشت درصد چربي بيشتر سوزاندند. بر‌اساس نتايج اين مطالعه، مردان بايد بعد از ورزش غذا بخورند تا ميزان چربي‌سوزي خود را به حداکثر برسانند اما زنان براي اين منظور بايد زمان انجام حرکات ورزشي را به پس از غذا خوردن موکول کنند. بر اين اساس، زناني که مي‌خواهند چربي‌سوزي خود را به حداکثر برسانند، بايد مراقب باشند که بعد از ورزش دستکم 90 دقيقه صبر کنند و بعد غذا بخورند. محققان علت را در تفاوت ساختار بدني زنان و مردان اعلام کردند و گفتند: بدن مردان بافت ماهيچه‌اي دارد و کربوهيدرات‌ها سوخت مورد علاقه عضلات است اما بدن زنان به گونه‌اي برنامه‌ريزي شده است که براي حفظ کربوهيدرات، چربي بيشتري بسوزاند.