نسخه شماره 3936 - 1394/10/06 -

هزينه پايتخت‌نشينان براي آلودگي هوا 5 برابر يارانه‌شان است
توليد سالانه 800 هزار تن آلودگي از منابع مختلف در پايتخت


لزوم تحقق مديريت يكپارچه شهري براي حل آلودگي هوا


توسعه ناوگان حمل ونقل عمومي‌تنها راه درمان آلودگي هوا


توقف شماره‌گذاري خودروهاي جديد


لزوم ورود رئيس‌جمهورو حل معضل آلودگي هواي پايتخت

معاون شهردار تهران در حمايت از معيشت تاکسيرانان:
دولت حمايت کند،شهرداري موافق افزايش کرايه‌ها نيست


انجام مطالعات براي توليد «بيوديزل»؛ سوخت پاک


دريچه خبر


گذري برمناطق


 هزينه پايتخت‌نشينان براي آلودگي هوا 5 برابر يارانه‌شان است
 توليد سالانه 800 هزار تن آلودگي از منابع مختلف در پايتخت 

مديرعامل شرکت کنترل کيفيت هواي تهران با اعلام اين که سالانه 800 هزار تن آلودگي از منابع مختلف در تهران توليد مي‌شود که منشاء 70 تا 80 درصد آن خودروها هستند، گفت: خودروسازان داخلي فقط به دنبال اجرا کردن کف قوانين و مقررات تعريف شده کشور هستند که با استانداردهاي جهاني فرسنگ‌ها فاصله دارد؛ اما در برابر انبوه آلايندگي که محصولات آنها توليد مي‌کنند، احساس مسئوليت اجتماعي نمي‌کنند. دکتر وحيد حسيني افزود: بر اساس آزمون‌هاي انجام شده و بررسي‌هاي به عمل آمده، خودروهاي داخلي با استاندارد يورو 2، بعد از گذشت يکي دو سال از توليد، اصلاً در سطح يورو 2 کار نمي‌کنند و استانداردهاي پايداري ندارند و اين در شرايطي است که چون خودروسازان به دنبال کاهش هزينه‌ها و دريافت سود بيشتر هستند، خودروهاي توليدي خود را با مبلغ گزاف و با چند برابر قيمت جهاني به مردم مي‌فروشند. وي با اشاره به اين که ديدگاه مردم نسبت به کيفيت خودروهاي داخلي با توجه به اشکالات فني و خرابي‌هاي پياپي آنها مثبت نيست، اظهار کرد: يکي از مهمترين شاخص‌هاي ارزيابي کيفيت خودرو، ميزان آلايندگي است که هر خودرو توليد مي‌کند و تأثيري است که بر سلامت شهروندان بر جاي مي‌گذارد. حسيني با بيان اين که هنوز در کشور شاهد توليد موتورسيکلت‌هاي 125 سي سي کاربراتوري هستيم که هر کدام 4 تا 5 برابر يک خودرو آلودگي توليد مي‌کند، تصريح کرد: وزارت صنعت، علت ادامه توليد موتورسيکلت‌ها را وجود تقاضا عنوان مي‌کند و اين در حالي است که تا وقتي محصول ارزان قيمتِ بي‌کيفيت عرضه مي‌کنيم، معلوم است که تقاضا براي آن وجود دارد. وي با اشاره به اين که با وجود تمام قوانين و مقررات مصوب و تمامي‌سياست‌ها و برنامه‌هاي مدون، هنوز با معضل آلودگي هوا مواجه هستيم، اظهارکرد: دليل اين امر، آن است که مشکل آلودگي هوا در اولويت مسئولان مربوطه قرار ندارد و آنها به اين مشکل، به عنوان پديده اي عادي که به بخشي از زندگي شهري تبديل شده و شهروندان به آن عادت کرده اند، نگاه مي‌کنند و از اين رو، براي کاهش آلودگي هوا تلاش نمي‌کنند. حسيني با بيان اين که بر اساس بررسي‌هاي به عمل آمده، هزينه صدمات آلودگي هوا در تهران براي هر شهروند، ماهانه 210 هزار تومان است که سالانه به دو ميليون و 520 هزار تومان مي‌رسد، تصريح کرد: اين در حالي است که يارانه‌اي که هر شهروند از دولت دريافت مي‌کند، ماهانه 45 هزار تومان است که سالانه به 540 هزار تومان مي‌رسد.مديرعامل شرکت کنترل کيفيت هواي تهران در پايان با تأکيد بر اين که هر تهراني سالي نيم ميليون تومان از دولت يارانه مي‌گيرد، در صورتي که 5 برابر آن يعني دو و نيم ميليون تومان، هزينه بي توجهي مسئولان مربوطه به موضوع آلودگي هوا را مي‌پردازد، خاطرنشان کرد: قانون پشت قانون داريم که روي زمين مانده و اجرا نمي‌شود.


  لزوم تحقق مديريت يكپارچه شهري براي حل آلودگي هوا 

يك عضو هيأت رييسه شوراي اسلامي‌شهر تهران همزمان با استمرار آلودگي هواي پايتخت با اعلام اين كه ما هميشه طبق عادت براي حل مشكل، صورت مسأله را پاك مي‌كنيم، گفت: آلودگي هوا فعلاً مهمترين مشكل يا حداقل يكي از مهمترين مشكلاتي است كه تهران از آن رنج مي‌برد و بحراني شدن آن به دليل تصميمات نادرستي است كه متأسفانه مسئولان مربوطه در اين سال‌ها اتخاذ و اجرا كرده‌اند.ابوالفضل قناعتي افزود: مسئولان براي فرار از واقعيت، يك مسكن موقت را در شهر تجويز مي‌كنند، در صورتي كه اين مسكن، هر چند ممكن است به صورت موقت درد شهر را چند روزي التيام بخشد اما هرگز نمي‌تواند درمان واقعي باشد. وي به عنوان مثال، طرح‌هايي همچون اجراي طرح زوج و فرد از درِ منزل يا تعطيلي مدارس در روزهايي كه سطح آلاينده‌هاي هوا بالا مي‌رود را نام برد و تأكيد كرد: كساني كه چنين طرح‌هايي را اجرا مي‌كنند، به اين نمي‌انديشند كه با اين كار خود، چقدر شهر و حتي كشور را درحوزه‌هاي اقتصادي و تجاري و حتي حوزه‌هاي علمي ‌و فرهنگي، دچار عقب‌ماندگي مي‌كنند و چه هزينه‌هايي را به اقتصاد شهر و فرهنگ شهري، تحميل مي‌كنند. قناعتي با اشاره به اين كه مشكل اصلي، اتخاذ و اجراي تصميمات لحظه‌اي ناشي از عملکرد جزيره‌اي سازمان‌ها و نهادهاي مختلف در حوزه‌هايي همچون حوزه آلودگي هواست، اظهار كرد: سال گذشته آقاي قاليباف گفتند اگر مسئوليت آلودگي هواي تهران را تماماً در اختيار ايشان بگذارند، مي‌توانند مشكل آلودگي هوا را حل كنند. وي در پايان بر لزوم تحقق مديريت يكپارچه شهري از جمله مديريت واحد آلودگي هوا، تاکيد کرد.


 توسعه ناوگان حمل ونقل عمومي‌تنها راه درمان آلودگي هوا 

رئيس فراکسيون محيط زيست و توسعه پايدار مجلس شوراي اسلامي ‌با بيان اينکه رئيس سازمان محيط زيست ديروز ميهمان بهارستاني‌ها بود، گفت: طي نامه اي از هيات رئيسه مجلس شوراي اسلامي‌ خواسته‌ايم جلسه‌اي اضطراري در صحن علني مجلس برگزار شود تا آخرين وضعيت آلودگي هواي تهران مورد نقد و بررسي قرار گيرد.محمدرضا تابش با تاکيد بر اينکه آلودگي امروز هواي تهران ناشي از سوء تدبيرهاي دو دهه گذشته است، تصريح کرد: با توجه به آنکه مشکلات زيست محيطي کنوني هواي تهران در روندي طولاني مدت شکل گرفته است، در نتيجه حل اين مشکل نيز زمان بر است و با اقدامات مقطعي و زودگذر قابل درمان نيست. نماينده مردم اردکان در مجلس نهم افزود: آلودگي امروز هواي تهران ناشي از سوءمديريت‌هاي دو دهه گذشته است. درست زماني که کارشناسان محيط زيست نسبت به وضعيت امروز هشدار مي‌دادند و مسئولان به اين هشدارها بي توجهي مي‌کردند. در نتيجه سال‌ها زمان لازم است تا معضلات به وجود آمده، برطرف شود. وي با يادآوري اينکه درمان معضل کنوني آلودگي هواي تهران در توسعه ناوگان حمل و نقل عمومي‌و تکميل مترو است، خاطرنشان کرد: تا زماني که شاهد تردد خودروهاي فرسوده در شهر هستيم، بي شک ميزان سلامت هواي تهران تغيير نخواهد کرد. تابش در پاسخ به اينکه آيا تخصيص بودجه از سمت دولت به شهروندان به منظور فروش خودروهاي در پارکينگ مانده شرکت‌هاي خودروساز داخلي پيوست زيست محيطي داشته است يا خير، افزود: دولت مي‌توانست اين بودجه را با اين پيش شرط که تنها به خودروهاي داراي استاندارد لازمه که آلاينده نباشند، تخصيص دهد، اما شاهد اين مهم نبوديم.


 توقف شماره‌گذاري خودروهاي جديد 

 رئيس کميته ايمني شوراي اسلامي‌شهر تهران گفت: تا کاهش قطعي آلودگي هواي شهر تهران از شماره‌گذاري خودروهاي جديد جلوگيري شود.معصومه آباد درباره کاهش آلودگي هواي شهر تهران اظهار داشت: در حال حاضر شرايط آلودگي هوا در وضعيت اضطرار قرار گرفته و چندين بار نيز منجر به تعطيلي مدارس شد.وي گفت: مهمترين اقدامي‌ که مي‌توانيم انجام دهيم جلوگيري از تردد خودروها در نقاط آلوده هواي شهر تهران است.آباد يادآور شد: شوراي شهر هميشه تأکيد بر معاينه فني خودروها دارد علي‌الخصوص موتورسيکلت‌ها بايد مورد معاينه فني قرار بگيرند ولي تا کنون هيچ اهتمامي‌در اين زمينه صورت نگرفته است.رئيس کميته ايمني شوراي اسلامي‌شهر تهران گفت: تا کاهش قطعي آلودگي هواي شهر تهران از شماره‌گذاري خودروها جلوگيري شود تا به چرخه تردد خودروهاي شخصي در خيابان‌هاي شهر تهران اضافه نشود.وي با اشاره به کيفيت بنزين خودروها اظهار داشت: بر اساس گزارش‌هاي واصله کيفيت بنزين خودروها مورد تأئيد بوده است. آباد در پاسخ به پرسشي مبني بر اينکه آيا ساخت و سازها موجب افزايش آلايندگي شهر تهران شده است، گفت: بر اساس آمار معاونت شهرسازي در سه سال گذشته رکود 80 درصدي ساخت و ساز را نسبت به سال‌هاي قبل داشته‌ايم. عضو شوراي شهر تهران گفت: تعطيلي مدارس شهر تهران اقدامي‌براي سلامتي شهروندان و دانش‌آموزان است و قطعا نمي‌تواند در کاهش آلودگي هواي شهر تهران تأثيرگذار باشد لذا مسئولان دولتي بايد با اجراي برنامه‌هاي بلندمدت که بارها نيز تدوين شده است نسبت به کاهش آلودگي هواي شهر تهران اقدام کنند.


 لزوم ورود رئيس‌جمهورو حل معضل آلودگي هواي پايتخت 

رئيس کميسيون سلامت شوراي شهر ورود رئيس‌جمهور به حل معضل آلودگي هواي پايتخت را خواستار شد. رحمت‌‌الله حافظي در گفت‌وگو با ايسنا، در مورد وضعيت آلودگي هواي پايتخت با بيان اينکه مشکل اصلي اين است که متاسفانه مديران، سلامت مردم را در تصميم گيري‌هاي خود مدنظر قرار نمي‌دهند، گفت: اگر تصميمات سلامت محور و در راستاي ارتقاء سلامت مردم باشد با گذشت زمان مشکلات حل خواهد شد؛ اما متاسفانه با وجود اقدامات موثري که در دوسال گذشته اعم از گوگردزدايي از گازوئيل و افزايش کيفيت بنزين صورت گرفته، چون حلقه‌هاي ارتباطي کامل نيست هنوز هم با مشکل مواجهه هستيم. وي با بيان اينکه دولت در ارديبهشت 92 مصوبه‌اي داشت که براساس آن خودروهاي ديزلي ملزم به نصب فيلتر دوده شدند؛ اما اتفاقي نيفتاد، ادامه داد: دولت نيز حدود دوسال قبل مصوبه‌اي داشت که براساس آن خودروسازان از ابتداي سال 94 بايد به روي خودروهاي توليديشان فيلتر دوده نصب مي‌کردند اما اجرا نشد! حافظي با طرح اين سوال که چرا تاکنون اين دو مصوبه که در راستاي کاهش آلودگي هوا بوده است اجرايي نشده است؟ گفت: اولين گام در راستاي کاهش آلودگي عزم و اراده جدي است. رئيس کميسيون سلامت شوراي شهر با بيان اينکه نمايندگان مجلس در تشديد آلودگي سهم دارند افزود: چندسال قبل مصوبه‌اي را نمايندگان امضاء کردند که براساس آن معاينه فني از 2 به 5سال افزايش يافت و موجب بروز مشکلاتي شد. وي پيشنهاد داد تا شخص رئيس‌جمهور در راستاي کاهش آلودگي هوا مداخله کند تا هر دو هفته يکبار همه دستگاه‌هاي مرتبط را جمع کرده و به صورت جدي اقداماتشان براي کاهش آلودگي هوا را مطالبه کند.


 معاون شهردار تهران در حمايت از معيشت تاکسيرانان:
 دولت حمايت کند،شهرداري موافق افزايش کرايه‌ها نيست 

 معاون شهردار تهران با تاکيد بر اينکه سبقه دولت حمايت ازحمل ونقل عمومي‌ نيست، گفت: عدم افزايش نرخ کرايه‌ها در بخش حمل و نقل عمومي‌مورد خواست و تاييد مديريت شهري نيز است، اما اين مهم تنها با حمايت‌هاي همه جانبه دولت و پرداخت ما به التفاوت افزايش قيمت سوخت و هزينه‌ها ممکن است.سيدجعفر تشکري‌هاشمي ‌با بيان اينکه نرخ کرايه حمل و نقل عمومي‌از دو پارامتر تورم سالانه و افزايش قيمت سوخت تاثير مي‌گيرد، گفت: براساس اعلام بانک مرکزي همه ساله نرخ تورم سالانه اعلام مي‌شود که برافزايش قيمت کالاها، خدمات و دستمزدها تاثيرگذار است. گرچه در بخش حمل ونقل عمومي‌تاثير تورم سالانه بسيار بيشتر مشهود است اما تلاش مي‌شود در تعيين نرخ حمل ونقل عمومي‌ کمترين تورم و شاخص وزارت کار لحاظ شود.وي با تاکيد بر اينکه طي سال گذشته بنزين 400 توماني و 700 توماني رانندگان تاکسي را از دست داديم و تک نرخي شدن سوخت را شاهد بوديم، گفت: اکنون يک راننده تاکسي مانند يک خودروي شخصي بي‌بهره از هيچ يارانه حمايتي، چرخه خدمات‌رساني به شهروندان را به عهده دارد. در عين حال که تامين معيشت خانواده اش را نيز نبايد از ياد ببريم.معاون شهردار تهران با بيان اينکه لايحه تعيين نرخ حمل ونقل عمومي ‌طي هفته جاري به شهرداري تهران و پس از آن به شوراي اسلامي‌شهر ارايه مي‌شود، تصريح کرد: در لايحه پيشنهادي تورم سالانه و تاثير افزايش قيمت سوخت لحاظ شده است. لذا انتظار داريم شوراي اسلامي‌شهر تهران با در نظر گرفتن تاثير افزايش نرخ سوخت و تورم سالانه نرخ کرايه حمل ونقل عمومي را تصويب کند .تشکري‌هاشمي‌در مورد اظهارنظر برخي مسئولان مبني بر اينکه کرايه حمل و نقل عمومي‌و تاکسي‌ها به هيچ وجه افزايش نخواهد يافت، گفت: راننده‌ها و خانواده‌هايشان جمعيتي چندين هزار نفري را در تهران شکل مي‌دهند که نمي‌توان اين قشر عظيم را جزو مردم ندانست و تمام بار افزايش قيمت سوخت را بر دوش آنها انداخت.وي با بيان اينکه دولت زماني مي‌تواند از افزايش نرخ کرايه‌هاي جلوگيري کند که به طور کامل ما به التفاوت افزايش نرخ سوخت براي حمل و نقل عمومي‌را جبران کند، تصريح کرد: مسئولان اگر خواهان عدم افزايش نرخ کرايه‌ها در بخش حمل و نقل عمومي‌و تحت فشار قرار نگرفتن مردم هستند بايد مابه‌التفاوت قيمت سوخت را به نوعي جبران کنند، نه اينکه صورت مساله پاک شود.معاون شهردار تهران ادامه داد: عدم افزايش نرخ کرايه‌ها در بخش حمل و نقل عمومي‌مورد خواست و تاييد مديريت شهري نيز است، چون هر چه ميزان کرايه‌ها کمتر باشد تمايل به استفاده از وسايل نقليه عمومي‌بيشتر خواهد شد اما اين مهم تنها با حمايت‌هاي همه جانبه دولت و پرداخت ما‌به‌التفاوت افزايش قيمت سوخت و هزينه‌ها ممکن است.تشکري‌هاشمي‌افزود: نمي‌توانيم به رانندگان و بخش خصوصي بگوييم که شما هم به مردم خدمات رساني مناسب داشته باشد و هم ضرر کنيد، لذا چنانچه دولت براي جبران هزينه‌هاي رانندگان تاکسي يارانه اي را لحاظ کند، پيشنهاد عدم افزايش نرخ حمل ونقل عمومي‌منطقي است .وي تاکيد کرد: با توجه به چشم اندازي که طي اين سالها از دولت بر جاي مانده، رانندگان تاکسي مورد بي‌مهري دولت قرارگرفته اند، به طوري که بيمه رانندگان تاکسي قطع شده، بنزين شان تک نرخي شده، وام خودرو به تاکسي‌داران داده نشده و همچنان اميدي به حمايت دولتي نداريم.


 انجام مطالعات براي توليد «بيوديزل»؛ سوخت پاک 

 مديرعامل شركت واحد اتوبوسراني شهر تهران از انعقاد تفاهم‌نامه مطالعاتي براي توليد سوخت «بيوديزل» سوخت پاک بين سازمان اتوبوسراني شهر تهران و كميته سوخت‌هاي زيستي معاونت علم و فناوري رياست جمهوري خبر داد.

پيمان سنندجي، با اشاره به رشد ناهمگون ورود خودروها به كلانشهرها از جمله تهران و متعاقب آن افزايش آلاينده‌هاي زيست محيطي در شهرها بيان كرد: با يك حساب سرانگشتي مي‌توان به اين مساله اشاره كرد كه با ورود بي‌رويه خودروها به شهرها و كلانشهرها ديگر توسعه معابر و بزرگراه‌ها مفهومي از نظر شهرسازي نخواهد داشت.وي با بيان اينكه رويه ورود بي‌ضابطه خودروها به داخل شهرها از جمله پايتخت باعث تبديل تهران به خيابان و بزرگراه‌ خواهد شد، ادامه داد: يكي از راهكار‌هايي كه براي كاهش آلودگي هوا در كلانشهرها از جمله تهران وجود دارد، اصلاح سوخت و يا انجام راهكارهاي زيست محيطي براي كاهش آلاينده‌هاي شهري است.

مديرعامل شركت واحد اتوبوسراني شهر تهران با بيان اينكه استفاده از فيلترهاي جذب دوده براي اتوبوس‌ها يكي از راهكار زيست محيطي براي كاهش آلايندگي اتوبوس‌هاي ديزلي است كه شوراي شهر تهران نيز به اجراي آن تاكيد دارد، افزود: مطالعات و تجربه‌هاي بين‌المللي نشان مي‌دهد راهكارهاي زيست محيطي بيشتر از راهكارهاي مسكني دولت‌ها در كاهش آلودگي هوا موثر بوده است.


 دريچه خبر 

 پرداخت بيش از 50 درصد ديون املاک، پيمانکاران و بانک‌ها

معاون مالي و اقتصاد شهري شهرداري تهران اعلام کرد: نزديک به 50 درصد ديون املاک، پيمانکاران و بانک‌ها در سال جاري پرداخت شده است. قدرت‌الله گودرزي اظهار کرد: شهرداري يک نهاد عمومي‌غير دولتي و بزرگ است که در کلانشهر تهران پروژه‌هاي سنگين را برعهده دارد به طوري که تلاش مي‌شود تا پرداخت‌ها، در پروژه‌هاي جاري و ديون املاک و پيمانکاران به موقع باشد آنچنان که در حال حاضر طبق قراردادها، پرداخت‌هاي شهرداري به صورت مرحله به مرحله در حال انجام است.معاون مالي و اقتصاد شهري شهرداري تهران با بيان اينکه کسب درآمد از اجاره داري يکي از موضوعاتي است که در دستور کار شهرداري قرار دارد، در اين باره اظهار کرد: شهرداري املاک زيادي در قالب مجتمع‌هاي تجاري، مسکوني و اداري در اختيار دارد که زمينه‌هاي اجاره اين املاک بايد تقويت شود.

افزايش سه برابري مراجعه به مراکز معاينه فني با تشديد آلودگي هوا

مديرعامل ستاد معاينه فني خودروهاي تهران از افزايش سه برابري تعداد مراجعان به مراکز معاينه فني طي روزهاي ابتداي دي ماه نسبت به هفته‌هاي پيش از آن خبر داد.ولي آذروش با اعلام اينکه تعداد مراجعان به مراکز معاينه فني طي هفته گذشته به 9 هزار و 81 مراجعه کننده رسيد، در اين باره گفت: شلوغ شدن مراکز معاينه فني ناشي ازافزايش حساسيت رانندگان تهراني به وضعيت آلودگي هوا و ميزان آلايندگي خودروهاي شخصي است. وي با بيان اينکه در صورت وجود اشکالات در خودروهاي مراجعان، معاينه فني مراحل مختلفي دارد، دراين باره اظهار کرد: طي سه روز جمعه، تعداد 7 هزار و 348 خودرو به مراکز معاينه مراجعه کردند که از اين تعداد، يک هزار و 733 خودرو از امتحان معاينه فني مردود شدند، به طوري که مالکان خودرو موظف به رفع ايرادات خودروي خود شده و بدين ترتيب در مراجعه دوم، پس از طي مراحل تائيد، برگه معاينه فني خودرو براي آنها صادر مي‌شود.مديرعامل ستاد معاينه فني خودروهاي تهران، افزايش مراجعه به مراکز معاينه فني را حاصل مشارکت شهروندان وهمکاري پليس راهور دانست.

توقف فروش آرم طرح ترافيک روزانه و هفتگي

مدير واحد صدور آرم سازمان ترافيک با تاکيد بر اينکه برابر مصوبات کارگروه آلودگي هوا از روز شنبه 28 آذرماه فروش آرم روزانه و هفتگي طرح ترافيک متوقف است، گفت: سازوکار سايت ثبت‌نام طرح‌هاي مذکور به گونه‌اي است که از يکماه قبل مي‌توان براي خريد آرم اقدام کرد که بر اين اساس آرم‌هاي از پيش خريداري شده مجاز به تردد هستند. مصطفي قنبرنژاد با اشاره به اينکه فروش آرم روزانه طرح ترافيک از روز شنبه متوقف است، گفت: از روز شنبه و برابر مصوبات کارگروه اضطرار آلودگي هوا فروش هفتگي و روزانه آرم طرح ترافيک متوقف شده است .وي در توضيح تصويري از آرم هفتگي پخش شده در شبکه‌هاي اجتماعي مبني بر اينکه به رغم ممنوعيت فروش آرم طرح ترافيک شهرداري تهران همچنان آرم مي‌فروشد، گفت: اين قابليت در سايت شهرداري تهران وجود دارد که شهروندان مي‌توانند از يک ماه قبل نسبت به خريد هفتگي و يا روزانه آرم اقدام کنند. به عنوان مثال آرم هفته اول دي ماه را مي‌توانند در آذرماه خريداري کرده باشند.وي تاکيد کرد: با توجه به اينکه فروش روزانه و هفتگي آرم چه از طريق سايت شهرداري تهران و چه از طريق موبايل اکنون متوقف است، تنها آن دسته از آرم‌هايي که در گذشته خريداري شده اند قابليت تردد در اين ايام را دارند.

آزادسازي بخشي از مسير پروژه احداث بزرگراه شهيد نجفي رستگار

مجري طرح‌هاي بزرگراهي سازمان مهندسي و عمران شهر تهران از آزادسازي 1480 متر از طول مسير پروژه احداث بزرگراه شهيد نجفي رستگار خبر داد. قاسم مالدار ضمن اعلام خبر فوق افزود: متعاقب توافق با مسئولان کارخانه سيمان موجود در مسير پروژه احداث بزرگراه شهيد نجفي رستگار، حدود 1480 متر از طول مسيرهاي کندرو و تندروي جنوبي اين پروژه تحويل سازمان مهندسي و عمران شهر تهران شده و عمليات عمراني با برداشت خاک نامناسب در اين بخش از پروژه آغاز شده است. ويتصريح کرد: عمليات احداث اين تقاطع غيرهمسطح متعاقب جابجايي معارض فضاي سبز آغاز خواهد شد.

انجمن اقتصاد شهري در جايگاه نخست انجمن‌هاي علمي‌ کشور

انجمن اقتصاد شهري، به رياست مديرعامل بانک شهر براي دومين سال پياپي، موفق به کسب رتبه نخست انجمن‌هاي علمي‌کشور شد.در مراسمي‌که از سوي وزارت علوم، تحقيقات و فناوري و با حضور 362 انجمن علمي‌داراي مجوز از اين وزارتخانه برگزار شد، انجمن اقتصاد شهري، به عنوان انجمن برگزيده در حوزه علوم انساني براي دومين سال متمادي معرفي شد. بر اين اساس، در اين همايش که با حضور انجمن‌هاي علمي‌داراي مجوز وزارت علوم، تحقيقات و فن‌آوري سراسر کشور برگزار شد، دکتر حسين محمدپورزرندي به عنوان رئيس انجمن علمي‌اقتصاد شهري، جايزه برگزيده اين همايش را دريافت کرد.


 گذري برمناطق 

 ساماندهي 75 درصد از فضاهاي بي‌دفاع غرب پايتخت

شهرداري منطقه 5 تهران با هدف کاهش آسيب‌هاي اجتماعي طرح ساماندهي و ايمن‌سازي فضاهاي بي‌دفاع غرب تهران را اجرا کرد. سيدمازيارعلوي، معاون اجتماعي و فرهنگي منطقه با اعلام اين خبر گفت: همزمان با توسعه شهرها واحداث پل‌ها وسازه‌هاي شهري فضاهاي بي‌دفاعي شهري براي تجمع انواع آسيب‌هاي اجتماعي ايجاد مي‌شود.وي با اشاره به شناسايي فضاهاي بي‌دفاع شهري گفت: بدين منظورپس از شناسايي، ايمن‌سازي فضاهاي بي‌دفاع شهري در دستور کار قرار گرفت که با راه‌اندازي گشت‌هاي سيار در سطح محلات منطقه اين طرح اجرا شد.معاون شهردارمنطقه 5 گفت: در اين طرح پس ازشناسايي اين نقاط همچون زيرپل‌هاي سواره‌رو نورپردازي، زيباسازي وهمچنين کاشت فضاي سبز اجرايي شد.وي خاطرنشان کرد: هدف از طرح شناسايي نقاط بي‌دفاع شهر تبديل تهديدها به فرصت براي کاهش انواع آسيب‌هاي اجتماعي است، در اين طرح 75 درصد از فضاهاي بي‌دفاع شهري ايمن‌سازي شد.

آغاز عمليات پياده‌راه‌سازي خيابان پانزده خرداد

شهردار منطقه 12 تهران از آغاز عمليات پياده‌راه‌سازي خيابان پانزده خرداد حدفاصل خيابان پامنار تا چهارراه سيروس خبر داد.مهندس عابد ملکي شهردار اين منطقه گفت : در راستاي طرح انضباط شهري و تکميل شبکه پياده‌راهي مرکز تاريخي شهر تهران به ويژه خيابانها و معابر اطراف بازار بزرگ تهران، موضوع پياده‌راه‌سازي خيابان پانزده خرداد حدفاصل خيابان پامنار تا چهارراه سيروس در دستور کار قرار گرفت و عمليات عمراني آن آغاز شد.

وي با اشاره به اينکه اين پروژه در دو فاز شمالي و جنوبي خيابان پانزده خرداد اجرا مي‌شود و عملا حذف دسترسي وجود نداشته و هيچ مشکلي جهت تردد در اين محدوده ايجاد نخواهد شد افزود‌: با توجه به حجم تردد عابرين، کسبه و موضوع حمل و نقل بار و کالا، حداکثر تمهيدات لازم انديشيده شده و تلاش مديريت شهري بر آن است که با عمليات عمراني در سه شيفت کاري، اين پروژه ظرف مدت 2 ماه (فاز شمالي يکماه و فاز جنوبي يک ماه) به بهره‌برداري رسيده و فضايي مناسب جهت تردد شهروندان، تفريح و گردشگري آنان و همچنين خريد از بازار بزرگ تهران ايجاد شود.

حمايت شهرداري منطقه 14 و کميته امداد براي بهبود آسيب‌هاي اجتماعي

شهردار منطقه 14 گفت: خانواده‌هاي افراد مبتلا به اعتياد که براي ترک به کمپ‌هاي منطقه منتقل‌شده‌اند، تحت پوشش کميته امداد قرار مي‌گيرند.فرهود حميدي با اشاره به اجراي طرح کاهش آسيبهاي اجتماعي در جامعه گفت: براي تحقق بهبود آسيب‌هاي اجتماعي و تحت پوشش قرار دادن خانواده‌هاي افراد معتاد حاضر در کمپ‌ها، طرح حمايتي شهرداري منطقه 14 و کميته امداد، اجرايي مي‌شود. فرهود حميدي فراهاني اظهار داشت: در راستاي بهسازي چهره شهر تهران از آسيب‌هاي اجتماعي، کمپ‌هاي ترک اعتياد زير نظر شهرداري فعال‌تر از قبل هستند و تعامل خوبي با کميته امداد نيز برقرارشده است.شهردار منطقه 14 خاطرنشان کرد: در اين طرح خانواده‌هايي که در آن‌ها فرد مبتلا به اعتياد وجود دارد، به کميته امداد معرفي مي‌شوند تا با حمايت و تحت پوشش قرارگرفتن اين خانواده‌ها توسط کميته امداد، اين قشر کمتر دچار آسيب‌هاي اجتماعي شوند.حميدي اظهار کرد: اجراي چنين طرح‌هايي و تعامل با نهادهاي کميته امداد و بهزيستي در کلان‌شهرهايي همچون تهران مي‌تواند در انجام کاهش معضلات اجتماعي نقش بسزايي داشته باشد.

برگزاري جشن‌هاي ميلاد در منطقه 19

شهردار منطقه 19 از تدارک جشنهاي ميلاد و ده‌ها برنامه فرهنگي و فراغتي به مناسبت فرارسيدن هفته وحدت خبر داد. رضا نثاري با اعلام اين خبر گفت: به مناسبت ميلاد خجسته نبي اکرم (ص) و امام جعفر صادق (ع) جشن‌هاي سرور و شادي در مدارس، سراهاي محله و مساجد سطح منطقه برگزار مي‌شود.به همين مناسبت کارگاه‌هاي معرفتي نيز با موضوعاتي همچون اسلام‌شناسي، وحدت مسلمين و از نبوت تا امامت در سراي محله خاني آباد نو شمالي برگزار خواهد شد.

ضمن اينکه مراسم سخنراني با موضوع برادري بين تشيع واهل تسنن در مسجد الزهرا، حسينيه کوثر و سراي محله رسالت اجرا مي‌شود. همچنين طي اين هفته کلاسهاي مختلفي با محوريت سيره نبوي در سراي محله برادران شکري و مجموعه فرهنگي شهيد کاظمي‌برگزار خواهد شد.وي افزود: در هفته وحدت مراسم نمادين سنت پيامبر با غذا دادن به پرندگان ويژه کودکان اجرا مي‌شود. اين برنامه با عنوان «هفته وحدت، آموزش همدلي واحسان» در پارک شريعتي شمالي تدارک ديده شده است.

کاشت 85 هزار گل لاله در ميدان آزادي

معاون خدمات شهري و محيط زيست شهرداري منطقه 9 از عمليات کاشت 85 هزار گل لاله در ميدان آزادي خبر داد.

علي‌اکبر کريمي‌پور با اعلام اين خبر اظهار داشت: با توجه به آغاز فصل سرما، عمليات کاشت پياز گل لاله در سطح محدوده و بويژه ميدان آزادي در دستور کار قرار گرفت.وي تصريح کرد: اين اقدام به منظور افزايش کيفيت فضاي سبز، زيباسازي و توسعه فضاي سبز شهري، ايجاد چشم‌انداز مناسب اجرايي شد. کريمي‌پور افزود: علاوه بر اين، کاشت گلهاي فصلي و ايجاد قطعات فضاي سبز مي‌تواند در تلطيف هواي اين روزهاي پايتخت موثر واقع شود.