نسخه شماره 3929 - 1394/09/28 -

دبير‌کل حزب مردم‌سالاري در جمع دانشجويان دانشگاه دامغان:
دست‌اندر‌کاران انتخابات ‌لحظه‌اي نبايداز حق‌الناس بودن راي مردم غافل باشند

استاندار سمنان:
افزودن بخش جديد به حوزه فرمانداري شهرستان سرخه در دستور کار قرار گرفت

مشاور وزير ومديرکل امور شاهد وايثارگران وزارت آموزش وپرورش:
1347 مدرسه شاهد درسراسر کشور داير مي‌باشد


خبر


ضرورت تحول متناسب در انتخابات اسفند 94


 دبير‌کل حزب مردم‌سالاري در جمع دانشجويان دانشگاه دامغان:
 دست‌اندر‌کاران انتخابات ‌لحظه‌اي نبايداز حق‌الناس بودن راي مردم غافل باشند 

دبيرکل حزب مردم‌سالاري با بيان اينکه مجريان و متوليان برگزاري انتخابات بايد بي‌طرف باشند، گفت: از رسانه ملي تا مجريان انتخابات با بي طرفي نقش خود را در برگزار شدن انتخابات به خوبي ايفا کنند.

مصطفي کواکبيان شامگاه چهارشنبه در جمع دانشجويان دانشگاه آزاد اسلامي‌واحد دامغان در تالار همايش‌هاي خوارزمي‌اين دانشگاه به بحث اهميت انتخابات هفتم اسفند ماه پرداخت و اظهار داشت: انتخابات آينده از اهميت و جايگاه ويژه‌‌اي برخورداراست لذا بايد تلاش کنيم اين انتخابات با شور و هيجان بيشتري برگزار شود.

وي افزود: حضور افراد و چهره‌هاي سرشناس در انتخابات بر مشارکت بيشتر مردم مي‌افزايد و تاثير فراواني برميزان مشارکت مردم دارد.

مجلس در راس امور است

رئيس خانه مطبوعات کشور همچنين انتخابات دهمين دوره مجلس شوراي اسلامي‌را با اهميت برشمرد و گفت: مجلس آينده نياز به يک خانه تکاني دارد و اين موضوع يک احساس و ضرورت است چرا که مجلس کارآمد مي‌تواند در دولت کارآمد تاثير‌گذار باشد.

کواکبيان با بيان اينکه مجلس در راس امور است، ابراز داشت: ما بارها بر اين موضوع تاکيد داشتيم ولي عده اي اين جمله و جايگاه مجلس را قبول نداشته و ندارند. وي با بيان اينکه انتخابات بدون رقابت را انتخابات نمي‌دانم، افزود : من معتقدم تمامي‌جريانات بايد در انتخابات مشارکت داشته باشند تا انتخابات با شکوه برگزار شود.

آراي مردم حق‌الناس است

دبيرکل حزب مردم سالاري با بيان اينکه نبايد برخلاف اراده مردم در انتخابات گام برداريم، گفت: حضور و روح واقعي مردم با مشارکت حداکثري مردم در انتخابات متبلور مي‌شود. مجريان، ناظران و متوليان در امر برگزاري انتخابات بايد بي طرفي خودشان را در برگزاري انتخابات رعايت کنند تا انتخاباتي پرشور را شاهد باشيم.

کواکبيان آراء مردم را حق‌الناس خواند و بيان داشت: موضوع آراء مردم در انتخابات مهم بوده و حق‌الناس محسوب مي‌شود و بايد کوشيد تا به خوبي از آراء مردم پاسداري شود.

وي در خاتمه افزود: ما اگر انتخابات نداشته باشيم بايد در اسلامي‌بودن خودمان شک کنيم و اگر پارلمان، آزادي و دموکراسي حاضر را از ما بگيرند چيزي ديگر از اسلام براي ما باقي نخواهد ماند.


 استاندار سمنان:
 افزودن بخش جديد به حوزه فرمانداري شهرستان سرخه در دستور کار قرار گرفت 

به دستور استاندار سمنان، کميته 5 نفره براي بررسي و پيگيري مشکلات و نيازهاي شهرستان سرخه تشکيل شد

استاندار سمنان در اولين سفر شهرستاني خود، روز چهارشنبه گذشته با هدف بررسي مسايل،مشکلات و نيازهاي شهرستان سرخه، وارد اين شهرستان شد و با استقبال پرشور مسئولان و مردم شهيد پرور اين شهرستان قرار گرفت.

دکتر محمدرضا خباز که به همراه جمعي از مديران کل دستگاه‌هاي اجرائي و مديران ستادي استانداري سمنان به اين شهرستان سفر کرده بود، با حضور در گلزار شهداي گمنام زائر سراي امام رضا(ع)سرخه، ضمن گلباران مزار شهيدان و قرائت فاتحه،به مقام شامخ شهيدان اداي احترام کرد.

استاندار سمنان همچنين در جلسه شوراي اداري اين شهرستان که با حضور فرماندار، حجت‌الاسلام و‌المسلمين نطنزي امام جمعه موقت سرخه،روساي ادارات،شهردار،اعضاي شوراهاي اسلامي شهر و روستا و دهياران، خانواده معظم شهيدان و ايثارگران و اقشار مختلف در فرهنگسراي باران اين شهر برگزار شد، حضور يافت.

استاندار سمنان در اين جلسه،با اشاره به خدمات و تلاشهاي دکتر حسن روحاني رياست محترم جمهوري اسلامي ‌ايران در مقاطع مختلف انقلاب اسلامي، گفت: دکتر روحاني در سه مقطع از انقلاب اسلامي وجود خودشان را براي انقلاب و نظام اسلامي ‌فدا کردند.

دکتر خباز افزود: در زمان حضرت امام راحل و در دوران دفاع مقدس که دشمن بعثي ضرباتي به پدافند هوايي زده بود که تقريبا پدافند هوايي زمين گير شده بود و هواپيماهاي عراق، تهران و ديگر نقاط ايران را بمباران مي‌کردند،در آن مقطع بزرگان انقلاب اسلامي طبق فرمايش امام راحل از دکتر روحاني دعوت کردند که وضعيت پدافند هوايي رسيدگي شود که با اصرار بزرگان و مقام معظم رهبري(مدظله العالي) که رئيس‌جمهور بودند و آيت‌الله ‌هاشمي‌رفسنجاني که رئيس مجلس بودند دکتر روحاني مي‌پذيرد که به وضعيت پدافند هوايي سر و سامان دهد. وي افزود: دکتر روحاني با جمع کردن نخبگان و متخصصان اين امر پدافند را بروز مي‌کند و در يک روز تعداد زيادي از هواپيماهاي عراق سرنگون مي‌شود و دنيا مي‌فهمد مديري مدبر و کارآمد سکان عرصه پدافند را به دست گرفته است.

استاندار سمنان ادامه داد: دومين بار نيز در زمان رهبري مقام معظم رهبري از دکتر روحاني دعوت مي‌شود پرونده هسته‌اي و مذاکرات هسته‌اي را به عهده بگيرند و در مرحله سوم ورود به عرصه انتخابات و قبول مسئوليت اجرائي کشور که در مقطع حساس کشور قرار گرفته بود و با مشکلات فراواني که فراروي کشور بود سکان دار دولت تدبير و اميد مي‌شود.

وي افزود: يکي از ارزش‌هاي اصلي و انقلابي شانه خالي نکردن از زير مسئوليت‌ها است که دکتر روحاني در مقاطع حساس همواره وارد ميدان شدند و در راه اعتلاي کشور قدم برداشته است.

استاندار سمنان ادامه داد: با تدبير و خرد جمعي بايد کشور را اداره کرد و دکتر روحاني با علم و آگاهي اين مسئوليت را پذيرفت و امروز ايران اسلامي در جهان سربلند و پر‌افتخاراست و امروز شاهديم رهبر فرزانه انقلاب اسلامي طي دو نامه مهم براي جوانان غربي راه حقيقت‌جويي و عدالت‌جويي و زمينه اسلام‌شناسي را به آنها مي‌گويد و ترويج داده مي‌شود.

تيم مذاکره‌کننده هسته‌اي، حقانيت ملت ايران را به دنيا ثابت کرد

استاندار سمنان در ادامه با تبريک موفقيت ايران در مذاکرات هسته‌اي و اثبات حقانيت ايران،گفت: تيم مذاکره‌کننده هسته‌اي جمهوري اسلامي نه تنها حقانيت ملت ايران را به دنيا ثابت کرد بلکه از بروز يک جنگ مسلم نيز جلوگيري کرد.

دکتر خباز افزود: امروز با تصويب قطعنامه شوراي حکام غيرواقعي بودن تحريم‌هاي ظالمانه‌اي که نسبت به ايران داشتند به روشني اثبات شد. وي اظهار داشت: متاسفانه ادبيات ديپلماسي دولت و تيم مذاکره‌کننده قبلي در برابر مجامع بين‌المللي موجب شد که شش قطعنامه عليه جمهوري اسلامي ايران به تصويب برسد و اگر اين تحريم‌ها ادامه پيدا مي‌کرد به طور قطع مردم ايران دچار مشکلات جدي مي‌شدند و دستاورد آن نيز يک جنگ بود.

خباز با اعلام اين که جمهوري اسلامي ايران در دولت قبلي در رديف فصل هفتم شوراي امنيت قرار گرفته بود، خاطرنشان کرد: فصل هفتم شوراي امنيت مي‌گويد اگر اسم کشوري در فهرست شوراي امنيت قرار گيرد، بايد به آن حمله نظامي‌شود.

وي تصريح کرد: اگرچه قطعنامه‌هايي که عليه کشورهاي مختلف صادر شد به جنگ ختم شد، اما با تلاش‌هاي تيم مذاکره‌کننده هسته‌اي در دولت يازدهم و به کار گرفتن ادبيات ديپلماسي خوب و قوي، نه تنها حقانيت جمهوري اسلامي به دنيا ثابت شد بلکه از بروز يک جنگ مسلم نيز جلوگيري شد.

استاندار سمنان با بيان اين که ادبيات ديپلماسي، ادبيات خاص خود را دارد و با دنيا بايد با ادبيات خاص خودش حرف زد،اظهار کرد: امروز کشور ايران جزو سر بلندترين کشورها در صحنه سياست به دليل گفتمان صحيح است. نماينده عالي دولت در استان سمنان با بيان اين که تيم مذاکره‌کننده با استدلال‌هاي قوي و کمک خداوند متعال شرايط را به نفع ملت و عزت دوباره را به کشور برگرداند، افزود: هم اکنون نه تنها شش قدرت جهاني انجام فعاليت‌هاي هسته‌اي را در ايران پذيرفتند و قبول کردند که ايران اهل بمب هسته‌اي نيست، بلکه در تلاش هستند که با ايران ارتباط اقتصادي و فرهنگي داشته باشند. خباز با بيان اين که بعد از به نتيجه رسيدن مذاکرات هسته‌اي، سرمايه‌گذاران خارجي علاقمند سرمايه‌گذاري در ايران شده اند، بيان داشت: بدون شک با اين سرمايه‌گذاري‌ها به رونق اقتصادي کشور کمک مي‌شود. وي گفت: بعد از پايان جنگ سرد بين ايران و قدرت‌هاي دنيا، اميدواريم يکي پس از ديگري آثار و برکات مثبت اين مذاکرات نمايان شود.

عملکرد دولت يازدهم درکنترل شرايط رکود تورمي‌ درخشان بوده است

استاندار سمنان در ادامه با اشاره به دوران اقتصادي دولت‌هاي نهم و دهم و مشکلات پيش آمده در اين زمان، گفت: آنچه که دولت يازدهم درکنترل شرايط رکورد تورمي ‌انجام داده، درخشان است.

خباز افزود: دولت يازدهم دروضعيتي کشور را تحويل گرفت که با يک تورم 40 درصدي مواجه بود و اگر سرعت تند تورم کنترل نمي‌شد به 70 تا 80 درصد نيز مي‌رسيد.

وي با اشاره به اين که امروز شتاب تورم در کشور به 10 درصد رسيده است، گفت: دولت يازدهم، زمام امور را در شرايطي تحويل گرفت که کشور به تورم 40 درصدي و حتي بيشتر رسيده بود و علاوه بر اين‌ها با مسايلي ديگر مواجه بوده‌ايم که از آن‌ها مي‌توان به تحريم‌هاي شديد اشاره کرد. استاندار سمنان با اشاره به کاهش قيمت هر بشکه نفت به 30 دلار،گفت:اين در حالي است که قيمت ميانگين هر بشکه نفت در دولت سازندگي12 دلار، دولت اصلاحات 16 دلار و دولت‌هاي نهم و دهم بيش از 100 دلار بوده است. خباز افزود: علاوه بر اين ميزان فروش نفت نيز به 800 هزار بشکه در روز رسيده که با تلاش دولت به يک ميليون بشکه رسيده و دولت در شرايط خوبي به سر نمي‌برد. وي ادامه داد: جدا از همه اين موضوعات، به دليل تحريم‌هايي که براي کشور ما تصويب شده بود پول فروش نفت هم به کشور پرداخت نمي‌شد و مشکلات زيادي ايجاد شده است.

نماينده عالي دولت در استان سمنان تاکيد کرد: با اين مشکلات و وضعيت اقتصادي حال حاضر،کشور قابل اداره نيست و بايد از سرمايه‌هاي داخلي و خارجي و بخش خصوصي استفاده کنيم.

استاندار سمنان بهره‌مندي از خرد جمعي را در اداره کشور مهم دانست و گفت: اداره کشور جز با امکانات و اسباب طبيعي قابل حل نيست.

استاندار سمنان در بخش پاياني سخنان خود با تاکيد بر ضرورت خدمت بايسته و شايسته به مردم شهرستان سرخه گفت: مردم شهرستان سرخه حق بسيار مهم و بزرگي به گردن ملت ايران دارند و من به اين مردم احساس دين مي‌کنم.

وي افزود: يک بخش جديد به حوزه فرمانداري اين شهرستان را در دستور کار دولت دانست و گفت: بررسي‌هاي لازم در اين خصوص انجام شده و اقدام خواهد شد. خباز استقلال ادارات شهرستان سرخه را ضروري دانست و براي رفع مشکل کمبود زمين نيز از مسئولان شهرستان خواست با بررسي‌هاي کارشناسي محدوده شهري را توسعه دهند. استاندار سمنان گفت:براي ايجاد تعادل در توسعه شهرستان‌هاي استان و رفع نيازهاي مردم، سرمايه‌گذاراني که قصد سرمايه‌گذاري در استان دارند، به شهرستان سرخه دعوت مي‌کنيم تا مشکل صنعت و گردشگري هم رفع شود. وي با بيان اين که بايد به اين مردم عاشقانه خدمت کرد، افزود: عشق خدمت به مردم بايد در سرلوحه برنامه‌ها و کارهاي مديران اين استان باشد.

استاندار سمنان با بيان اينکه مديران بايد براي رفع مشکلات مردم، راهکار اجرايي ارايه دهند، اضافه کرد: مديران بايد با سرلوحه قرار دادن رفتار و گفتار ائمه هدي(س) به صورت مستمر به مردم خدمت کرده و در اين راه از هيچ کوشش و تلاشي براي خدمتگزاري به مردم دريغ نداشته باشند.

خباز با بيان اين که براي رفع مشکلات مبتلابه سرخه، بايد از ظرفيت‌هاي خود مردم استفاده کرد، گفت: همه چالش‌ها و معضلات پيش روي را مي‌توان با همکاري مردم و در تعامل سازنده با جامعه مرتفع کرد. رضا کرمي‌فرماندار سرخه نيز در اين جلسه، قابليت‌ها و استعدادهاي رشد و توسعه شهرستان را تشريح و با تاکيد بر همراهي مردم شهرستان در عرصه‌هاي مختلف انقلاب اسلامي و هشت سال دفاع مقدس، خدمت رساني به آنان را ضروري دانست. وي اقدامات انجام شده در خصوص ميدان ورودي ضلع غربي سرخه، افتتاح تقاطع غير همسطح، تکميل بخش عمده ساختمان پيراپزشکي و آغاز عمليات اجراي درمانگاه تامين اجتماعي را از جمله اقدامات انجام شده در راستاي خدمت به مردم ارزيابي کرد.

وي همچنين اهتمام استاندار را براي ايمن تر شدن جاده سرخه- آرادان، تکميل محور سرخه - فيروزکوه، بهسازي پل‌ها و جاده‌هاي مواصلاتي روستاها، حل مشکل کمبود زمين براي مسکن و همچنين استقرار ادارات، اقدام براي رفع مشکل کمبود آب شرب و کشاورزي سرخه و روستاهاي بزرگ، گازرساني به روستاهاي شهرستان، پوشش تلفن همراه دو روستا و جذب سرمايه‌گذار در بخشهاي صنعت و معدن و گردشگري را خواستار شد.

حجت الاسلام و المسلمين نطنزي امام جمعه موقت سرخه هم، با تشريح و بيان افتخارات شهرستان از جمله حماسه سازان 8 سال دفاع مقدس، شهدا، عالمان و رئيس جمهور اسلامي ايران، رفع نياز مردم و توجه به رشد و توسعه شهرستان سرخه را ضروري دانست و تکميل پروسه شهرستان سرخه با افزدون بخش‌هاي جديد به مجموعه فرمانداري و رفع مشکلات صنايع و شهرک صنعتي سرخه را از جمله انتظارات مردم سرخه عنوان کرد.

وي تاکيد کرد: شهرستان سرخه از رشد و توسعه لازم برخوردار نيست و همه مسئولان براي محروميت زدايي از اين شهرستان و خدمت به مردم ولايت مدار اين خطه، از هيچ تلاشي فرو گذار نکنند. اجراي سرود گروه دانش آموزي آموزشگاه 15 خرداد سرخه از ديگر برنامه‌هاي اين جلسه بود.

استاندار سمنان همچنين با حضور در مسجد وليعصر(عج) سرخه، با نماز گزاران اين مسجد ديدار و گفت‌وگو کرد.

دکتر خباز، در اين ديدار با اشاره به وعده پيروزي حق بر باطل اظهار کرد: درگيري حق و باطل از زمان پيامبران تاکنون وجود داشته و مسئله‌اي نيست که امروز و در دنياي کنوني با آن مواجه باشيم.

وي ادامه داد: حق و باطل از زمان 124 هزار پيامبر الهي و ائمه اطهار تا دوران پس از ظهور اسلام کاملا مشهود و ملموس بوده و تا همچنان نيز ادامه دارد.

استاندار سمنان با بيان اينکه جمهوري اسلامي ايران در موضع حق و استکبار جهاني در موضع باطل قرار داشت، تصريح کرد: دنياي استکبار با همه قوا، سعي بر اعمال قدرت و نفوذ و ممانعت از فعاليت هسته‌اي ايران داشت چنانکه 6 قطعنامه عليه ايران در آژانس انرژي هسته‌اي صادر شد. وي با طرح اين پرسش که مگر ايران چه جرمي‌مرتکب شد که مستحق اين قطعنامه‌هاي ظالمانه باشد؟،گفت: ايران تنها قصد داشت از امکانات خدادادي و انرژي هسته‌اي براي توليد دارو براي بيماران اقدام کند. استاندار سمنان اضافه کرد: متاسفانه کشورهاي غربي مقابل اين موضع جمهوري اسلامي ايستادگي کردند و با تهمت‌هاي نادرست تحريم‌هاي ظالمانه‌اي در حق مردم و دولت ايران تصويب کردند.

خباز با اشاره به حمايت‌هاي الهي از نظام اسلامي، گفت: به فضل خدا دست الهي از آستين ملت ايران اسلامي درآمد و شرايط کشور عوض شد و با يک انتخاب دقيق و با تدبير در سال 1392 آينده کشور و شرايط به گونه‌اي رقم خورد که موجبات سرافزاري ملت ايران را در ميادين بين المللي و جهاني رقم زد و افتخاري ديگر بر دفتر افتخارات ملت ايران افزوده شد.

نماينده عالي دولت در استان سمنان، تصريح کرد: با خروج پرونده ايران از شوراي حکام، دنيا حقانيت ايران اسلامي را پذيرفت و اين توفيق بزرگي است.

خباز با اشاره به بيانات رهبري درباره تلاش مجاهدانه تيم ايران در مذاکرات هسته‌اي، تصريح کرد: تصميم اخير کشورهاي قدرتمند دنيا و پذيرش خروج پرونده ايران از شوراي حکام براي هميشه، نشان از به نتيجه رسيدن تلاش تيم مذاکره‌کننده ايران دارد.

استاندار سمنان افزود: مردم ايران ثابت کردند که با قدرت تفکر و انديشه و تعقل و تدبير به آنچه که بخواهد خواهند رسيد، لذا بايد اين پيروزي بزرگ را به مقام معظم رهبري مد ظله العالي، ملت شريف ايران و دولت تدبير و اميد تبريک گفت.

دکتر خباز استاندار سمنان در ادامه سفر خود به شهرستان سرخه،در نشستي با موثرين اين شهرستان در فرمانداري سرخه،بر پيگيري و رفع مشکلات شهرستان، استقرار ادارات،اشتغال جوانان، زمينه‌سازي براي سرمايه‌گذاري و ايجاد امکانات رفاهي،تفريحي، بهداشتي، ورزشي و ...تاکيد کرد.

در اين نشست، به دستور استاندار سمنان، کميته 5 نفره براي بررسي و پيگيري مشکلات و نيازهاي شهرستان سرخه تشکيل شد.

در اين کميته حسن اسلامي راد مدير کل امنيتي و انتظامي‌و قدرت الله ابک مديرکل دفتر فني استانداري سمنان به نمايندگي از استاندار سمنان حضور دارند و مقرر شد سه عضو ديگر اين کميته نيز از معتمدان و مردم انتخاب و معرفي شوند.

نبود فضاي مناسب جهت اسکان زائرين در مسير ورودي زائر سراي سرخه، ايجاد خطوط ريلي از روستاي بيابانک به افتر، احياء مناطق روستائي جهت توسعه گردشگري،نوسازي و بازسازي بافت فرسوده، احيا و بازسازي اماکن تاريخي، کمبود امکانات بهداشتي، کمبود آب شرب و.. از جمله مسايل و مشکلاتي بود که موثران و مسئولان شهري در اين نشست بيان و خواستار رفع مشکلات و نيازهاي مردم شدند. استاندار سمنان در پايان سفر يکروزه خود به شهرستان سرخه،با حضور در منزل خانواده شهيد عباسعلي صفي، از رشادتها و ايثارگريهاي اين شهيد والا مقام تجليل کرد.

دکتر خباز در اين ديدار،گفت: همه ما امروز در هرجايگاهي که هستيم مديون خون شهداييم و اگر شهداء، ايثارگران و جانبازان نبودند، ممکن بود امروز از جمهوري اسلامي نشاني نباشد.


 مشاور وزير ومديرکل امور شاهد وايثارگران وزارت آموزش وپرورش:
 1347 مدرسه شاهد درسراسر کشور داير مي‌باشد 

- مديرکل آموزش و پرورش استان سمنان: 5 هزار دانش‌آموز در مدارس شاهد استان مشغول تحصيل هستند

مشاور وزير و مديرکل امور شاهد وايثارگران وزارت آموزش وپرورش در ديدار با نماينده ولي فقيه در استان سمنان گفت: 1347مدرسه شاهد درسراسر کشور داير مي‌باشد.

به گزارش روابط عمومي‌‌ اداره کل آموزش وپرورش استان سمنان، دکتر کفراشي در ديدار با نماينده ولي فقيه استان سمنان افزود:1347 مدرسه شاهد درسراسر کشور داير مي‌باشد.وي ادامه داد:370هزار دانش‌آموز از خانواده‌هاي معظم شهداء،جانبازان وايثارگران دراين مدارس مشغول تحصيل مي‌باشند که32 هزار معلم با جان ودل وبه صورت ويژه به اين دانش‌آموزان عزيز خدمت‌رساني مي‌کنند.

دکتر محمدحسين کفراشي در ادامه اين ديدار معنوي وپربار خاطر نشان کرد:باتوجه به حماسه‌آفريني و رشادت‌هاي شهدا‌، جانبازان وايثارگران بايد توجه ويژه اي به فرزندان اين عزيزان صورت پذيرد.

مديرکل امور شاهد وايثارگران در پايان اين ديدارتأکيد کرد: بايد تمهيداتي انديشيد تا از ظرفيت‌هاي فرزندان شهدا در عرصه‌هاي مختلف آموزش وپرورش استفاده شود تا با حضور پر‌رنگ اين عزيزان ترويج فرهنگ و ايثار شهادت در جامعه نهادينه شود.

حجت‌الاسلام شاهچراغي در اين ديدار افزود: ما همه مديون خون مقدس شهداء هستيم و بايد به دانش‌آموزان اين عزيزان خدمت‌رساني ويژه‌اي شود.

امام جمعه سمنان در ادامه خاطر‌نشان کرد: دکتر فاني از وزراي خوب کشور مي‌باشد که به حق و انصاف اتفاقات بسيار خوبي در تعليم و تربيت صورت گرفته است.

نماينده ولي فقيه در سمنان با توجه به اخلاق مداري استان سمنان گفت: آموزش‌و‌پرورش بايد به سلامت جسماني،سلامتي ديني و اخلاق دانش‌آموزان توجه و اهتمام ويژه‌اي داشته باشد.

حجت الاسلام شاهچراغي در پايان اين ديدار گفت: استان سمنان، از استان‌هاي سرآمدکشور مي‌باشد که آموزش و پرورش استان سهم بسيار بالايي در اين موفقيت دارد.

مديرکل آموزش وپرورش استان سمنان هم در اين ديدار گفت:5هزاردانش‌آموز در22 مدرسه استان سمنان مشغول تحصيل هستند.

محمدرضاجهان افزود:استان سمنان3000 شهيد را تقديم انقلاب اسلامي‌نموده است که سهم آموزش وپرورش استان 124شهيد فرهنگي و622 شهيد دانش‌آموز مي‌باشد.

جهان در پايان خاطرنشان کرد: امروز با تلاش مديران و فرهنگيان مدارس شاهد استان سمنان، اين مدارس جزو محيط‌هاي آموزشي برتر به حساب مي‌آيند.

شايان ذکراست؛ اين ديدار با حضور مشاور وزير و مديرکل امور شاهد و ايثارگران وزارت آموزش و پرورش، مديرکل امور شاهد و ايثارگران سمنان و جمعي ازمسئولين آموزش و پرورش انجام شد.


 خبر 

اعضاي هيات اجرايي انتخابات مجلس خبرگان در شاهرود معرفي شدند

8 عضو منتخب هيات اجرايي اننخابات مجلس خبرگان رهبري در شاهرود با حضور معتمدين، فرماندار، هيات نظارت، دادستان ورييس ثبت احوال معرفي شدند. به گزارش کميته اطلاع‌رساني ستاد انتخابات شهرستان شاهرود، محمدرضا‌هاشمي‌فرماندارشاهرود در اين جلسه گفت: 30 نفر معتمد در انتخاب اعضاي هيات اجرايي حضور داشتند که به ترتيب حجت‌الاسلام محمود شريعتمدارطهراني؛حبيب‌الله قزويني؛ محمدکاظم مقدس؛ حسين نظريان؛ احمددزيانيان؛ مصطفي جلالي؛ محمود عبدالهيان و محمودجلالي به عنوان 8 نفر اعضاي اصلي هيات اجراي پنجمين دوره انتخابات مجلس خبرگان رهبري انتخاب شدند. وي گفت:جوادتولايي؛ عليرضاجابر؛علي شاهيني؛سيدحسن ميرفاني و محمدرضا قاسمي ‌هم به عنوان اعضاي علي‌البدل انتخاب شدند. وي تصريح کرد: هشت نفر منتخب به اتفاق فرماندار، دادستان و رئيس اداره ثبت احوال شهرستان 11 عضو هيات اجرايي انتخابات مجلس خبرگان را تشکيل مي‌دهند. وي ادامه داد: وظيفه مسئولان، فراهم ساختن بستر حضور حداکثري مردم در پاي صندوق‌هاي راي است وقطعا هفتم اسفند ماه سال جاري شاهد انتخاباتي باشکوه خواهيم بود.


 ضرورت تحول متناسب در انتخابات اسفند 94 
نويسنده : منصور فرزامي‌

اين که امروز، ديروز نيست يک حقيقت مسلم است و اين که ما بايد فرزند زمان خود باشيم، يک ضرورت. دو انتخابات مهم پيش روي جامعه ماست: خبرگاني که جايگاه اجتهاد و شناخت و محل تشخيص قابليت‌هاي رهبري است و به قولي «بايد نسبت به رهبري نظارت داشته باشد» و مجلسي که خانه ملت و در رأس امور است و بر تصويب قوانين درست، سنجيده و قابل اجرا همت مي‌گمارد و بر اجراي آن مصوبات، نظارت دارد. تا امروز بزرگان و شايستگاني به تشخيص و گزينش و صلاحديد مردم شريف ايران بر مسند نشسته‌اند، ارج بر قدر آنهاست و وظيفه داريم که فضيلت قدر‌شناسي را از ياد نبريم. آنان، بزرگاني هستند که سرمايه‌هاي پيشرو تجربي و علمي‌ما به شمار مي‌آيند و پاس خاطر و حفظ منزلت شان بر ما فرض است. اما در اين شرايطي که بعد از 12 سال و پس از تلاش مستمر و هوشمندانه و مدبرانه، پرونده هسته‌اي ايران در آژانس بسته شده و «پي ام دي » به تاريخ پيوسته و رويکرد جهان و افکار عمومي‌دنيا و نيز مشکلات عديده جامعه ما بي‌پرده عيان شده، تحول در نگرش ما به انتخابات پيش رو ضرورتي مسلم و حقيقتي انکارناپذير است. بديهي است که اوضاع پيچيده، مغز پيچيده و متناسب با آن را مي‌خواهد. کساني که ايران و جهان را مي‌شناسند و از منظر علمي‌و تخصصي به قضايا نگاه مي‌کنند و گرفتار روزمرگي نيستند و تفاوت سرمه کشيدن و کورکردن را مي‌دانند. به عنوان مثال چهره‌هاي جديدي که قصد حضور در انتخابات مجلس خبرگان دارند، شخصيت‌هاي موجه، داراي موقعيت خاص اجتماعي و علمي‌و فکري و از ارکان نظام و داراي پشتوانه‌هاي بسيار مستحکم‌اند و حضورشان بي شک موجب قوام و دوام جايگاه رهبري و استحکام پايه‌هاي نظام خواهد شد و مي‌توانند اين استحکام و آن جايگاه را، استدلالي و منطقي، توجيه و تبيين کنند. از قضا اقبال عمومي ‌هم با آنهاست نکته اينجاست که اين شخصيت‌ها نيامده‌اند که مسند مجلس را از کسي بگيرند بلکه به سبب احساس تکليف و بالابردن وزانت اين منصب و مسند آمده‌اند. در اينجا بايد تصريح کرد که به سبب ابراز علاقه بزرگاني خاص به اين حضور، اين مجلس خبرگان است که اين بار، به انتخابات مجلس شوراي اسلامي‌رونق مي‌دهد و شور و شوق حضور مردم را بالا مي‌برد. فرصتي مغتنم که در دوره‌هاي پيشين، سابقه نداشته است. و اما مجلس شوراي اسلامي‌نيز، موقع و جايگاه خاص خود را دارد، خانه ملت و در راس امور بايد باشد. نيل به اين هدف و جايگاه هم در اين عصر انفجار اطلاعات به تحولات عظيم و نگرش‌هاي تازه بستگي دارد. به نظر مي‌رسد که عقلانيت ايجاب مي‌کند که جايي براي موج سواران و کاسبان و چهره‌هاي هيجاني و احساسي که دفعشان بر جذب و شعارشان بر شعور مي‌چربد، نباشد؛ يعني روند جامعه و فضاي جديد جامعه ايران، چنين نمي‌پسندد و تخصص و تعهد و تفکر راه‌گشا و چاره‌ساز، بيشتر، مقبول و ممدوح انتخاب کنندگان است. خوشبختانه قضاياي برجام و بحث و جدل‌هايي که در حاشيه آن صورت گرفت و دايره وسيع امکانات طرف مقابل که به هر کاري متوسل شدند تا دستاوردهاي بزرگ دستگاه موجه و قانوني اجرايي و سياسي کشور را کوچک جلوه بدهند و در دستگاه‌هاي چشمي ‌و گوشي، توقعات عمومي ‌را بالا ببرند و از طرفي همه ندانم کاري‌ها و افراط و تفريط‌ها و تصميمات نسنجيده و غيرعلمي‌ و غيرعقلاني دولت دست پاک گذشته را هيچ نبينند، همه را ديده و تا روز انتخابات هم تخريب‌ها در حق دولت آوار بردار، خواهند ديد و در چون و چراها و تحليل‌ها، حق را به حق‌دار خواهند داد. مردم حق‌شناس ايران به اين بلوغ سياسي و بينش اجتماعي رسيده‌اند که از ميان خوب‌ها، خوب‌ترين را برگزينند و اگر رئيس دولت اعتدال، همه قابليت‌ها و اهليت‌ها را به حضور در انتخابات فرامي‌خواند نه به علت يارگيري و جلب حامي‌است، بلکه براي آن است که کارشکني‌ها و عملکرد‌هاي عرضي را در مقايسه دولت قبل و خود ديده است و به فراست و ديد کارشناسي مي‌داند که آن سنگ‌هاي در چاه و اين آوارهاي بنيان برانداز، جز با تفکر، جز با تعقل و جز با پيداکردن راه حل مناسب ممکن نيست بلکه مجلسي مي‌تواند مشکل‌گشا باشد که قوانين متناقض طرح نکند و مهره‌هاي کارآمد و دلسوز و اهل شناخت و قابل را پس نزند و منطقش غيرعلمي ‌نباشد و وضعي را پيش نياورد که موجب اختلال در روند طبيعي جامعه باشد.