نسخه شماره 3895 - 1394/08/13 -

عباس خورشيدي مطرح کرد :
مشارکت مسوولانه و اثر‌گذار اصلاح‌طلبان در انتخابات مجلس

مهندس سعادت ‌استاندار آذربايجان غربي :
برنامه ششم توسعه بايد پاسخگوي رفع تبعيض‌ها باشد


سمن‌هاي استان در دولت يازدهم چهار برابر شده است


وضعيت درياچه اروميه بغرنج‌تر شده است


بايد زمينه حضور مردم در انتخابات را فراهم کنيم


ضرورت گسترش سمن‌ها و مسئله توسعه خوي


 عباس خورشيدي مطرح کرد :
 مشارکت مسوولانه و اثر‌گذار اصلاح‌طلبان در انتخابات مجلس 

آنچه اين روزها اصلاح‌طلب‌ها به دنبال آن هستند «اتحاد» است، به گونه‌اي که حلقه وصلي شده تا بتوانند با اتکا به آن سنگر ديگر را فتح کنند، تئوريسين‌هاي اين جريان سياسي که بعد از محدوديت‌هاي سال‌هاي گذشته توانستند در بين خود وحدت عملي برقرار کنند، به دنبال بازگشت همه جانبه به قدرت هستند و اين نشات گرفته از اميد تازه‌اي است که دولت برآمده از راي و حمايت اصلاح‌طلبان به اين جريان تزريق کرده است. به گزارش ناي قلم، پيروزي در انتخابات رياست جمهوري اولين سنگري است که اصلاح‌طلبان فتح آن را کليد زدند و بعد از انتخابات رياست جمهوري به دنبال کسب اکثريت کرسي‌هاي مجلس هستند، چه بسا به فتح اين سنگر نيز بسيار اميدوارند. بررسي تحولات سياسي كشور، وضعيت اصلاح‌طلبان، برنامه‌ريزي آن‌ها براي انتخابات مجلس شوراي اسلامي و ...محور گفت‌وگوي ناي قلم با رئيس بنياد باران استان آذربايجان غربي است. عباس خورشيدي دانش‌آموخته کارشناسي ارشد علوم سياسي از دانشکده حقوق و علوم سياسي دانشگاه تهران، در حال حاضر مدير منطقه شمال غرب بيمه پاسارگاد کشور و رئيس بنياد باران آذربايجان غربي است و معاون سياسي و امنيتي استانداري آذربايجان غربي، فرماندار شهرستان تبريز، رئيس دانشگاه پيام نور اروميه و منطقه 2 (استان‌هاي آذربايجان غربي و شرقي)، فرماندار شهرستان مهاباد و نقده و بخشداري تکاب و عجب‌شير را در کارنامه خود دارد. در ادامه متن گفت‌و‌گوي تفصيلي با عباس خورشيدي را مي‌خوانيد:

پس از انتخابات رياست‌جمهوري، فضاي سياسي كشور تغيير و تحولات زيادي را تجربه كرده است، با توجه به اين مهم برآيند شما از تحولات سياسي در اين سال‌ها چيست؟

در دو سال گذشته در بخش داخلي شاهد بازگشت آرامش و اميد در بدنه جامعه، فضاي نسبتا بانشاط در حوزه سياسي كشور، گشوده شدن گره‌هاي كوري كه در اقتصاد كشور در دولت قبل زده شده بود، هستيم و در عرصه بين‌الملل عملكرد دولت روحاني مطلوب بوده به ويژه در بحث انرژي هسته‌اي مسوولانه و خردمندانه عمل كرده و اين نكته مهمي است چرا كه صرفا مربوط به انرژي هسته‌اي نبوده و كل اقتصاد و توسعه همه‌جانبه كشور را تحت تاثير قرار داده است اما براي به ثمر رسيدن و از بالقوگي به فعليت رسيدن زمان لازم است كه اميدواريم در دو سال آينده شاهد اين باشيم كه اميدها نتيجه عملي داشته باشد.

آيا اصلاح‌طلبان هنوز پايگاه اجتماعي را در بين مردم دارند و مي‌توانند مشارکت بالا در انتخابات را رقم بزنند؟

من با قاطعيت مي‌گويم كه اكثريت جامعه ما به ويژه مردم آذربايجان غربي همسويي، قرابت و نزديكي بيشتري با فكر اصلاح‌طلبي دارند و حاضرم اين را با مدرك و ادله تاريخي ثابت كنم، چرا كه در ذات اصلاحات «اعتدال»، «برخوردهاي اخلاقي»، «قانونمندي»، «احترام به حريم خصوصي»، «پرهيز از ماجراجويي در عرصه بين‌المللي»، «پرهيز از خشونت» و «برخوردهاي اقناعي در مسائل اخلاقي» وجود دارد كه مردم اين‌ها را دوست دارند، جوان امروز و قاطبه مردم علاقه دارند با روش‌هاي اقناعي با آن‌ها برخورد شود نه چكشي و آمرانه. از اين رو اصلاحات در بين مردم جا داشته و دارد، در دو سال گذشته نيز اصلاح‌طلبان فرصت داشتند خود را نشان دهند، برخي از آن‌ها به مصدر امور بازگشتند و فضاي بهتر و بيشتري ايجاد شده كه دوباره فعاليت سياسي و اجتماعي داشته باشند، اميدوارم از اين فرصت پيش آمده استفاده كنند تا بتوانيم در تعميق تفكر اصلاح‌طلبي بيشتر جلو برويم.

به برخوردهاي چكشي و آمرانه اشاره كرديد اگر اجازه دهيد سوال بعدي را اين‌طور عنوان كنم كه تقدم رويكردهاي راديكالي بر اصلاحي چه آسيب‌هايي مي‌تواند داشته باشد؟

اگر حركات تند و راديكالي تقدم پيدا كند آسيب‌هاي جدي به جريان سياسي و اصل كنش و كنشگران سياسي وارد مي‌شود كه دليل و چرايي آن زياد است، اول اينكه نوع انسان‌ها به ويژه اكثريت مردم ايران هميشه طرفدار اعتدال و ميانه‌روي هستند و سعي مي‌كنند در رفتارهاي شخصي و اجتماعي خود ميانه‌روي و اعتدال را پيشه سازند و به سوي حركت‌هاي راديكالي گرايش پيدا نكنند، وقتي راديكاليسم اولويت پيدا كرد في‌الواقع مردمان به تدريج كنار مي‌كشند كه گوشه‌نشيني مردم و كاري به كار سياستمداران نداشتن خود آفت است.

ما در مقابل افراط، تفريط هم داريم!

دقيقا، وقتي من از تندروي صحبت مي‌كنم، كندروي و محافظه‌كاري بيش از حد هم روي ديگر سكه است يعني افراط و تفريط دو روي يك سكه و در عين حال رفيق و همزاد هم هستند و شايد به يك نقطه ختم شوند لذا چون مردم نوعا اهل اعتدال هستند فلذا به طرف حركت‌هاي راديكالي گرايش پيدا نمي‌کنند.

آنچه اعتدالگرايي را از راديكاليسم متمايز مي‌کند، چيست؟

در اثرگذاري است، طبق مثل معروفي كه مي‌گويد «تب تند زود عرق مي‌كند»، حركت‌هاي تند هم به همان سرعتي كه حاصل مي‌شود آثار آن به همان سرعت از بين مي‌رود كه مثال عيني آن چگونه آبياري كردن يك مزرعه است. ما اگر آب را با سرعت و قدرت بسيار راهي مزرعه كنيم نه تنها خوب آبياري نكرديم بلكه ممكن است خاك را مورد فرسايش قرار دهد، ريشه‌هاي جوان و كوچك را مورد آسيب قرار دهد، اين روش آبياري راديكالي است اما در روش آبياري قطره‌اي آب در دل خاك، ساقه‌ها و ريشه‌ها نفوذ مي‌کند، قطرات آب تبديل به غذا مي‌شود و يك باغ پر از گل خواهيم داشت. بنابراين «عاشق آن نيست كه گه تند و گهي خسته رود... عاشق آنست كه آهسته و پيوسته رود.»

حركت‌هاي راديكال در سطح درياي سياست قرار مي‌گيرند و حركت‌هاي مدبرانه، معتدل و اصلاح‌طلبانه اثرشان را در لايه‌هاي زيرين جامعه مي‌گذارند، حركت‌هاي راديكال ممكن است موج ايجاد كنند اما اين موج در سطح درياست و عمق ندارد. نكته بعدي در حركت‌هاي تند و افراطي اين است كه اساسا راديكاليسم مانند آهن‌ربايي عمل مي‌كند كه ممكن است براده‌ها و خرده‌ريزهاي آهن را از پيرامون خود جذب كند و ممكن است اين براده‌ها خيلي از سلامت فكري و عملكردي برخوردار نباشند منظورم اين است كه تنها وجه مشخص راديكاليسم تند عمل كردن است، هر حركت تند را ملاحظه كنيد مي‌بينيد كه عناصر ناهمگون در آنجا جمع شده است نمونه آن جريانات افراطي و سلفي است كه متاسفانه به نام اسلام خونريزي مي‌كنند، اگر دقت كنيم مي‌بينيم كه از كشورهاي مختلف و از همه مهم‌تر اينكه از يك سنخيت فكري تمام‌عيار برخوردار نيستند بلكه تنها با ارتباط مجازي به اين جريان جذب شده‌اند لذا كنشگران سياسي و سياستمداران راديكالي و افراطي بدون برنامه جلو مي‌روند، در جذب نيرو دچار شتاب‌زدگي مي‌شوند و اين موضوع آن‌ها را از همگون و منسجم بودن و از اينكه هويت يكپارچه‌اي داشته باشند، دور مي‌كند.

اگر موافقيد به بحث انتخابات برگرديم و اينكه برنامه و استراتژي اصلاح‌طلبان استان براي انتخابات مجلس شوراي اسلامي چيست؟

قهر از انتخابات روش اصلاح‌طلبان و جزو مرام ما نيست، فعالان اين جريان سياسي در آذربايجان غربي نيز مانند ساير نقاط كشور وظيفه خود مي‌دانند كه در انتخابات مشاركت كنند، در اين راستا تمهيدات مقدماتي انديشيده شده تا در انتخابات ورود پيدا كنند البته ورودي مسوولانه، مفيد و اثرگذار.

اما آنچه در دوره‌هاي گذشته شاهد آن بوديم اين است كه متاسفانه دوستان اصلاح‌طلب به دليل مشكلاتي كه يا در بخش‌هاي نظارتي و يا اجرايي پيش مي‌آمد نمي‌توانستند به موقع وارد عرصه رقابت و تبليغات شوند، لذا از مجريان و ناظران انتخابات انتظار داريم طوري برنامه‌ريزي كنند كه تمام جريانات سياسي بتوانند از شرايط مساوي براي رقابت برخوردار باشند به گونه‌اي نباشد كه يكي از يك سال قبل مشغول كار تبليغاتي باشد اما زمينه تبليغات براي كانديدايي در دقيقه 90 فراهم شود لذا اگر اين بخش حل و فصل شود تمهيداتي انديشيده شده است كه همفكران ما بتوانند در انتخابات مشاركت كنند.

آيا در اردوگاه اصلاح‌طلبي ناهماهنگي و صداهايي وجود دارد كه بتواند اتحاد و انسجام اصلاح‌طلبان را با چالش مواجه كند و آيا گفتمان منسجمي درون جريان اصلاحات وجود دارد؟

در بين هر جريان سياسي گرايش‌هاي مختلفي وجود دارد، به عنوان مثال جبهه‌ اصلاحات را طيفي از گرايشات متعدد اصلاح‌طلبانه در برمي‌گيرد و فرآيندش مجموعه جرياناتي است که در اين جبهه تاثير‌گذار هستند لذا طبيعي است تفاوت سليقه وجود داشته باشد همان طور كه اين موضوع در بين اصولگرايان هم وجود دارد، نفس اين تفاوت‌ها و اختلافات سليقه‌اي نه تنها بد نيست بلكه خروجي آنچه از رهگذر تضارب آرا به دست مي‌آيد پخته‌تر و آبديده‌تر است، اشكال آنجايي بروز مي‌كند كه صاحبان آن سلايق در مرحله عمل تك‌روي كنند لذا ما بايد دنبال ساز و كاري باشيم كه قواعد بازي را بپذيريم و به بازي جمعي پايبند باشيم و من فكر مي‌كنم كه جاي نگراني براي انسجام و هماهنگ عمل كردن آن‌ها وجود ندارد.

بارزترين و مبرهن‌ترين مصداق مجلس مدنظر اصلاح‌طلبان، ششمين دوره مجلس شوراي اسلامي است، مجلسي كه اكثريت قاطع آن در اختيار اين جريان بود، حال سوال اين است كه با توجه به فضاي موجود آيا اصلاح‌طلبان امكان تكرار تجربه انتخابات مجلس ششم را دارند؟

هم بايد اين كار را انجام دهيم و هم امكان آن وجود دارد، به شرط اينكه با عقلانيت جلو برويم، رفتارهاي راديكالي را كنار بگذاريم، به خرد جمعي و گروهي معتقد باشيم و از تك‌روي بپرهيزيم، معتقدم در اين صورت امكان تكرار انتخابات مجلس ششم فراهم خواهد شد.

يعني به نظر شما فرمول سال 92 براي انتخابات سال 94 مي‌تواند كارساز باشد؟

ما جدي هستيم كه از فرمول انتخابات رياست جمهوري سال 92 براي انتخابات مجلس آينده استفاده كنيم و بخش‌هاي مختلف جريان اصلاحات نيز عزمشان در اين زمينه استوار است، تجربه انتخابات 84 و پراکندگي آراي اصلاح‌طلبان تجربه تلخي بود، اصلاح‌طلبان و چه بسا كشور در آن انتخابات ضربه سختي متحمل شدند، اگر دقت كنيم متوجه مي‌شويم كه مجموع آراي كانديداهايي كه گرايش اصلاح‌طلبانه و اعتدالي داشتند بيشتر از آراي آقاي احمدي‌نژاد بود لذا بايد درس عبرتي براي ما باشد تا براساس خرد جمعي عمل كنيم. در صورت تحقق اين مهم بدون ترديد اصلاح‌طلبان پيروز انتخابات خواهند بود.


 مهندس سعادت ‌استاندار آذربايجان غربي :
 برنامه ششم توسعه بايد پاسخگوي رفع تبعيض‌ها باشد 

استاندار آذربايجان غربي بر ضرورت درک مشترک و اجماع نخبگان و مسئولان در موضوع اقتصاد مقاومتي تاکيد کرد .

به گزارش هم‌آوا از استانداري آذربايجان غربي، مهندس سعادت در نشست علمي‌تخصصي برنامه ششم و اقتصاد مقاومتي که با حضور جمعي از اساتيد دانشگاهي و مديران استان در مرکز آموزش، پژوهش‌هاي توسعه و آينده‌نگري سازمان مديريت و برنامه‌ريزي استان برگزار شد، اظهار کرد: موضوع اقتصاد مقاومتي به لحاظ فرهنگي و موضع‌گيري بايد در ميان مديران استان جايگاه خود را پيدا کند.

سعادت تاکيد کرد: نخبگان و مسئولان بايد در بحث اقتصاد مقاومتي به يک درک مشترک و اجماع برسند تا اين الگو به يک برنامه استاني تبديل و براي تحقق اهداف مورد تاکيد رهبر معظم انقلاب در بحث اقتصاد مقاومتي، گام‌هاي اجرايي برداشته شود.

وي در ادامه به برنامه‌هاي توسعه در کشور اشاره و خاطرنشان کرد: از آنجا که از اول انقلاب نسخه يکساني در امر برنامه‌ريزي و برنامه‌هاي پنج ساله توسعه در کشور در نظر گرفته شده و همواره در اين برنامه‌ها، ديدگاه‌هاي کلان بر ديدگاه‌هاي منطقه‌اي غالب بوده است لذا اجراي اين برنامه‌ها نتوانسته بحث عدم توازن منطقه‌اي و تعادل بين استان‌ها و مناطق مختلف کشور را حل کند.

استاندار آذربايجان غربي افزود: عدم توازن و تعادل و وجود تبعيض در ميان استان‌ها و مناطق مختلف کشور، منجر به ظهور معضلات اجتماعي مختلفي مانند پديده حاشيه‌نشيني، بوجود آمدن باراندازهاي جمعيتي ناهمگون در اطراف کلانشهرها و ساير ناهنجاري‌هاي اجتماعي مي‌شود و اين يک سم مهلک و هشدار دهنده است که بايد در تدوين برنامه ششم توسعه به آن توجه جدي شود.

سعادت با اشاره به اينکه برنامه ششم توسعه بايد پاسخگوي رفع عدم توازن باشد‌ نيز گفت: دولت يازدهم در تلاش است که تدوين برنامه ششم بر محور اقتصاد مقاومتي و توانمندي‌هاي منطقه‌اي صورت گيرد و ما اميدواريم که مثل برنامه‌هاي توسعه قبل، در اين برنامه و در مرحله تلفيق، ديدگاه‌هاي منطقه‌اي و مطالبات استان‌ها در ديدگاه‌هاي کلان محو نشوند.

وي، يکي از رويکردهاي اقتصاد مقاومتي را توجه دولت به همه مناطق و توانمندي‌هاي کشور دانست و افزود: توانمندي‌ها و ظرفيت‌هاي کشور، فقط در تهران و کلانشهرها نيست بلکه مناطق مختلف و استانهاي مختلف کشور، هر کدام ظرفيت‌ها و استعدادهايي دارند که شکوفايي آنها نيازمند توجه و تخصيص اعتبارات بر پايه ميزان محروميت است لذا ما از دولت، مجلس و تمامي‌ نهادهاي تصميم‌گيري و سياستگذاري در کشور انتظار داريم که به اين بحث رفع عدم توازن منطقه‌اي اعتقاد و اهتمام کافي را داشته باشند.

استاندار و رئيس شوراي برنامه‌ريزي و توسعه استان تاکيد کرد: فاصله و شکاف طبقاتي شايد قابل تحمل باشد اما تبعيض بعنوان يک ظلم آشکار به هيچ وجه براي يک ملت قابل تحمل نيست؛ لذا نبايد اجازه دهيم که تبعيض و تداوم آن، موجب نارضايتي و ايجاد فاصله بين مردم و حکومت شود که راهکار مقابله موثر و از بين بردن اين تبعيض‌ها و عدم توازن‌ها، اقتصاد مقاومتي بعنوان يک روش برنامه‌ريزي متعالي است.

حضرتي پر رئيس سازمان مديريت و برنامه‌ريزي استان هم در اين نشست گفت: در آستانه تدوين برنامه ششم توسعه، يکي از محوري‌ترين سياست‌هاي سازمان مديريت و برنامه‌ريزي، بهره‌وري از ايده‌ها و آراي علمي ‌اساتيد و صاحبنظران است که برگزاري نشست برنامه ششم و اقتصاد مقاومتي در همين راستا بوده است.

وي در ادامه گفت: ما در کشور و استان، فراتر از نياز به منابع، به مديريت و تخصيص بهينه منابع و انضباط پولي و مالي نياز داريم و لازم است با تکيه بر عقلانيت و تدبير در راستاي جبران عقب‌ماندگي‌ها و باز کردن گره‌هاي اقتصادي گام برداريم.

در ادامه اين نشست، دکتر حسين راغفر استاد اقتصاد دانشگاه الزهرا (س)، به تشريح و تبيين موضوع «اقتصاد ايران در دوران پساتحريم؛ فرصت‌ها، چالش‌ها و راهکارها» پرداخت.


 سمن‌هاي استان در دولت يازدهم چهار برابر شده است 

سازمان‌هاي مردم نهاد ثبت شده آذربايجان غربي در دولت يازدهم چهاربرابر شده است.

معاون سياسي امنيتي و اجتماعي استاندار آذربايجان غربي گفت: سازمان‌هاي مردم نهاد ثبت شده آذربايجان غربي در دولت يازدهم چهاربرابر شده است. به گزارش هم‌آوا به نقل از ايرنا، عليرضا رادفر روز سه شنبه در آيين افتتاحيه پنجمين نشست منطقه‌اي و کارگاه‌هاي آموزشي تقويت همکاري تخصصي شبکه‌اي سازمان‌هاي مردم نهاد و دستگاه‌هاي اجرايي حوزه زنان و خانواده شمال غرب کشور در اروميه افزود: در ابتداي فعاليت دولت يازدهم 55 سازمان مردم نهاد در آذربايجان غربي فعال بودند که اين رقم در حال حاضر به 232 سازمان رسيده است.

وي اضافه کرد: بيشترين تعداد سازمان‌هاي مردم نهاد در آذربايجان غربي را سازمان‌هاي خيريه با 51 مورد، اجتماعي با 47 مورد و فرهنگي هنري با 43 مورد تشکيل مي‌دهند. وي اظهار کرد: حوزه‌هاي فرهنگي، مبارزه با مواد مخدر، بهداشتي، مذهبي، توسعه پايدار، ورزشي، محيط زيست و بشردوستانه ديگر زمينه‌هاي فعاليتي سازمان‌هاي مردم نهاد در آذربايجان غربي به شمار مي‌‌روند.

معاون سياسي امنيتي و اجتماعي استاندار آذربايجان غربي ادامه داد: 14 سازمان مردم نهاد را در استان، بانوان تشکيل داده اند و 41 درصد اعضاي اين سازمان‌ها نيز زنان هستند.

رادفر گفت: ما معتقد هستيم که ورود بانوان به عرصه‌هاي اجتماعي به ويژه در حوزه فعاليت‌هاي مربوط به خانواده بسيار موثر است و بايد اين امر مورد اهتمام جدي مسئولان مرتبط قرار گيرد.

وي با اشاره به نامگذاري‌هاي متعدد انجام شده براي عصر جديد افزود: يکي از اين نام‌هاي انتخاب شده، عصر مشارکت است که بر همکاري و مشارکت آحاد مردم، مسئولان و ارکان جامعه در راستاي رسيدن به توسعه تاکيد دارد.

وي اضافه کرد: در تئوري‌هاي مديريت، مشارکت آحاد افراد درون سازمان براي تصميم‌سازي و تصميم‌گيري بسيار با اهميت عنوان شده که در کشورمان به عنوان يک سازمان بزرگ نيز بايد اين اصل مورد توجه جدي قرار گيرد.

معاون سياسي امنيتي و اجتماعي استاندار آذربايجان غربي حضور مستمر مردم در عرصه‌هاي مختلف را يکي از شاخصه‌هاي مهم نظام مقدس جمهوري اسلامي‌ عنوان کرد و ادامه داد: مشکلات زيادي در کشورمان با همراهي مردم حل شده که بايد از اين ظرفيت در راستاي توسعه کشور نيز بهره لازم را ببريم.

رادفر برگزاري نخستين نشست تشکل‌هاي مردمي‌در حضور رييس‌جمهوري را نشانه توجه ويژه دولت يازدهم به اين بخش دانست و اظهار کرد: دولت تدبير و اميد، توجه ويژه‌اي به جلب بيش از پيش مشارکت‌هاي مردمي‌دارد و اين امر را زمينه‌ساز توسعه کشور در بخش‌هاي مختلف مي‌داند.

وي به موضوع درياچه اروميه نيز پرداخت و گفت: اين درياچه به دليل سياست‌هاي غلط گذشته و عدم اهتمام براي بهبود وضعيت، در آستانه خشک شدن قرار گرفته ولي دولت تدبير و اميد با برنامه‌ريزي اصولي و تصويب 26 طرح احيايي در راستاي جلوگيري از خشک شدن آن تمام توان خود را به کار گرفته است. وي افزود: در اين مسير، همراهي سازمان‌هاي مردم نهاد براي آگاهسازي مردم از تبعات خشک شدن درياچه اروميه در راستاي جلب همکاري بيشتر شهروندان بسيار ضروري است. پنجمين نشست منطقه‌اي و کارگاه‌هاي آموزشي تقويت همکاري تخصصي شبکه اي سازمان‌هاي مردم نهاد و دستگاه‌هاي اجرايي حوزه زنان و خانواده شمال غرب کشور امروز در اروميه آغاز شد. در اين نشست سه روزه، موارد مرتبط با همکاري‌هاي بهتر سازمان‌هاي مردم نهاد در حوزه بانوان و خانواده به بحث گذاشته مي‌شود.


 وضعيت درياچه اروميه بغرنج‌تر شده است 

مهيا ساختن شرايط انتقال آب از رود زاب به درياچه اروميه 2 الي 3 سال زمان نياز دارد.نماينده مردم تبريز، اسکو و آذر شهر در مجلس با تاکيد بر کاهش سطح آب درياچه اروميه، گفت: مهيا ساختن شرايط انتقال آب از رود زاب به درياچه اروميه 2 الي 3 سال زمان نياز دارد. به گزارش هم آوا به نقل از برنا، مسعود پزشکيان در پاسخ به اخبار ضد ونقيض درخصوص وضعيت درياچه اروميه، گفت: در پي خشکسالي و کاهش نزولات جوي وضعيت درياچه بغرنج‌تر شده و سطح درياچه کاهش يافته است. نماينده مردم تبريز، اسکو و آذرشهر در مجلس شوراي اسلامي، در خصوص انتقال آب از رودخانه زاب به درياچه اروميه، ادامه داد: اين طرح مدت‌ها پيش به تصويب رسيد و ستاد احياي درياچه اروميه اعلام کرده که پيمانکاران در حال انجام اقدامات لازم براي انتقال آب هستند اما بايد توجه داشت که مهيا ساختن انتقال آب از رودخانه زاب و حفر تونل 2 الي 3 سال زمان لازم دارد. وي افزود: اگر سفره‌هاي زيرزميني از طريق رودخانه زاب پر شود، آب ساير سفره‌هاي زيرزميني در مسير خود تامين و نهايتا به درياچه اروميه مي‌ريزد؛ اما درحال حاضر برداشت بي‌اندازه آب از سفره‌هاي زيرزميني و آبهاي روان و عدم بارش باران سبب نابودي درياچه اروميه شده لذا با کاهش دخالت‌هاي انساني احياي درياچه امکانپذير است. وي يادآور شد: در ماه‌هاي گذشته پروژه انتقال آب از درياچه وان در کشور ترکيه نيز به درياچه اروميه مطرح شد اما اين پيشنهاد همچنان در حد تئوري باقي مانده لذا مشکلات زيست محيطي و کيفيت آب درياچه وان مورد بايد مورد مطالعه دقيق قرار گيرد.


 بايد زمينه حضور مردم در انتخابات را فراهم کنيم 

فرماندار خوي گفت: حضور گسترده مردم در انتخابات آينده بايد مورد اهتمام جدي همه مسئولان باشد و ما بايد در اين خصوص زمينه‌سازي کنيم. به گزارش هم‌آوا به نقل از ايرنا، حسين سيواني در جلسه ستاد انتخابات شهرستان خوي افزود: حضور مردم در صحنه‌هاي مختلف انقلاب اسلامي‌از ويژگي‌هاي بارز و کم نظير نظام مقدس جمهوري اسلامي ‌است که با عنايت خداوند در انتخابات آينده نيز اين امر مشهود خواهد بود. وي اضافه کرد: حضور گسترده مردم در انتخابات آينده مانور قدرت براي نظام مقدس جمهوري اسلامي‌است. وي اظهار کرد: به فرموده مقام معظم رهبري، رأي مردم حق‌الناس است و ما متعهد و موظف هستيم به قانون عمل کنيم و بر همين اساس، جلب رضاي خداوند، حفظ حقوق مردم با اجراي دقيق قانون انتخابات، صيانت از تک تک آراي مردم و ايجاد زمينه‌هاي قانونمند براي نشاط سياسي و حضور گسترده مردم در انتخابات وظيفه مسئولان در اين انتخابات به شمار مي‌روند. حجت‌الاسلام اسماعيل عليزاده دادستان عمومي ‌و انقلاب شهرستان خوي هم در اين جلسه به اهميت انتخابات در نظام جمهوري اسلامي ‌ايران پرداخت و گفت: تمامي‌ تخلفات گزارش شده نامزدهاي احتمالي انتخابات به صورت مستند گردآوري مي‌شود که در بررسي صلاحيت افراد موثر خواهد بود. در اين نشست گزارش کاملي از شروع به کار دفتر انتخابات در فرمانداري و روند اقدامات انجام يافته در ستاد انتخابات شهرستان و نيز تبليغات زود‌هنگام برخي نامزدهاي احتمالي انتخابات مجلس دهم ارائه شد.


 ضرورت گسترش سمن‌ها و مسئله توسعه خوي 
نويسنده : علي محمدي ايروانلو

يک پيمايش تاريخي گوياي اين حقيقت است که شهرستان خوي واجد قدمتي چند هزار ساله با پيشينه طولاني تاريخي است .

هر چند اين منطقه از استان آذربايجان غربي، کهن‌ترين رويدادها را در حوزه‌هاي مختلف سياسي، اجتماعي، فرهنگي و اقتصادي در کالبد خود ثبت نموده است، ليکن يک نگاه و بررسي از منظر شاخص‌هاي توسعه گوياي اين واقعيت است که خوي امروزه در جايگاه شان تاريخي خود قرار ندارد. پرواضح است کنکاش چالش‌ها و عوامل توسعه‌نيافتگي دومين شهرستان آذربايجان غربي به طور خاص و شمال غرب کشور به طور عام از حيث تاريخ کهن، جمعيت و قلمرو سرزميني مدنظر راقم اين سطور نيست، ليکن تلاش مي‌شود جايگاه سمن‌ها که يکي از مهمترين پارامترهاي اثرگذار بر توسعه پايدار در جهان شمال (توسعه‌يافته) است، مورد توجه قرار گرفته و اهميت اين نهادهاي تعيين‌کننده بر سياست‌هاي دولت و قدرت سياسي در پيشرفت و ترقي کشور خصوصا در شهرستان خوي به طور اجمال مورد بررسي قرار گيرد:

جامعه مدني و اهميت سازمان‌هاي مردم نهاد

هر چند در انديشه سياسي قديم «جامعه» اساساً سياسي تلقي مي‌شد و خط فاصلي ميان دولت و جامعه متصور نبود، ليکن اين روند طي تحولات تاريخي در جهان غرب که در قرن نوزدهم به اوج خود رسيد، با اضمحلال دولت‌هاي مطلقه و تجزيه آن به «قدرت سياسي» و «جامعه مدني» به فروپاشي منتهي شد و نقش تشکل‌هاي مردمي‌در گسترش مشارکت‌هاي جمعي، سازماندهي هدفمند مطالبات مردمي‌در شکلدهي به ساختار نظام اجتماعي و تاثيرات تعيين کنندگي بر سياست‌هاي دولت فراهم گرديد؛ لذا براساس تميزي که ميان دولت و جامعه پيدا شد، دولت بازتابي از علائق جامعه به شمار آمد. در واقع گسترش جامعه مدني در دولت‌هاي مدرن با ماهيت دموکراتيک، پيشرفت و ترقي اين گونه جوامع را با مشارکت گسترده و سازماندهي شده مردمي‌بوجود آورده و سازمان‌هاي مردم نهاد ياNGO ‌ها (NON Governmental Organization) در اين خصوص نقش بي بديل تعيين‌کنندگي را در جهت دهي سياست‌هاي دولتي دارند. پر واضح است هر يک از بازيگران در عرصه توسعه اعم از دولت، جامعه، بخش خصوصي و سمن‌ها (NGO‌ها) در حوزه‌هاي تصميم‌سازي، سهم و نقش کارکردي متناسب با شان و نزول خود دارند، ليکن به نظر مي‌رسد در اين فضاي مشارکت جمعي براي توسعه پايدار سازمان‌هاي غيردولتي (سمن‌ها) با توجه به جايگاه و ميدان عمل فراگير و گسترده‌اي که در محيط توسعه محلي، ملي و بين‌المللي داشته، اهميت شايان توجهي يافته‌اند. در واقع سازمان‌هاي مردم نهاد بسان بازواني قدرتمند و حلقه رابط دولت- ملت جهت کمک به ارگان‌هاي دولتي و خصوصي کار ويژه‌هاي مهمي‌ چون کاهش حجم کاري دستگاه‌هاي حاکميتي، پيگيري و کمک به تحقق حقوق شهروندي و ايجاد نشاط اجتماعي در جامعه را بر عهده دارند. بر اين اساس به نظر مي‌رسد با تقويت، گسترش و نظارت دقيق بر روند برنامه‌هاي سازمان‌هاي مردم نهاد مي‌توان شاهد رشد و شکوفايي مديريت شهري و توسعه پايدار جامعه سياسي مردم‌سالار شد.

ضرورت گسترش سمن‌ها در خوي و مسئله توسعه شهرستان

بي‌شک نقش‌آفريني هدفمند مردم در اداره جامعه از نگاه پراگماتيستي آن در گرو گسترش تشکل‌ها و سازمان‌هاي مردم نهاد است که ريشه در يکي از ارکان نظام سياسي کشور يعني «جمهوريت» دارد. در واقع تجربه جوامع توسعه يافته گوياي اين حقيقت است که پيشرفت و ترقي با ثبات در هر واحد سياسي مستلزم نگاه و رهيافتي خاص به مسئله «توسعه» در بستر مشارکت گسترده و هدفمند آحاد جامعه است. پر واضح است در اين رويکرد سازمان‌هاي مردم نهاد جايگاه تعيين کننده و محوري دارند. هر چند در دولت‌هاي نهم و دهم اين رهيافت اثربخش توسعه اي مورد غفلت واقع گرديد، ليکن يک پيمايش از ديالوگ و گفتمان حاکميتي تصميم سازان دولت تدبير و اميد گوياي اين مسئله است که دولت يازدهم به پشتوانه سرمايه بالاي اجتماعي خود در راستاي تثبيت بايسته‌هاي مردم‌سالاري يکي از کار ويژه‌هاي اصلي خود را در تقويت و گسترش سمن‌ها قرار داده است. در اين خصوص بررسي نگاه سياست گذاران آذربايجان غربي به مسئله اهميت مشارکت هدفمند مردمي ‌در اداره جامعه قابل توجه بوده و نشان از عزم جدي دولت براي ايفاي نقش سمن‌هاست؛ چنانکه آقاي سعادت استاندار محترم «مهمترين عامل تسريع در فرايند توسعه پايدار استان خصوصاً در حوزه اقتصاد را استفاده حداکثري از پتانسيل سازمان‌هاي مردم نهاد» اعلام کرده (سايت استانداري-27/9/93) و دکتر رادفر معاون سياسي و امنيتي استاندار «حمايت از تشکل‌هاي غير دولتي را از اولويت‌هاي دولت دانسته است» (سايت استانداري-6/10/93). پر واضح است در راستاي رهيافت گسترش و تقويت سمن‌ها شهرستان خوي با توجه با جايگاه خاص خود در جغرافياي سياسي و اجتماعي آذربايجان غربي از اهميت ويژه اي برخوردار است، هر چند در دهه گذشته بنا به عدم پشتيباني لازم از تشکل‌هاي مردمي‌توسط دولت وقت بسياري از سازمان‌هاي مردم نهاد در شهرستان خوي بسان ساير مناطق کشور به تعطيلي کشانده شده‌اند، ليکن در راستاي رويکردهاي مردم‌سالاري دولت تدبير و اميد و تاکيدات نماينده عالي دولت در خوي، تلاش‌ها بر اين است سمن‌هاي غيرفعال احيا شده و بسترها براي گسترش سازمان‌هاي مردم نهاد جديد فراهم شود. پر واضح است تقويت و گسترش NGO ‌ها در شهرستان خوي مي‌تواند موجي از مشارکت گسترده مردمي ‌در شکل‌دهي به ساختار نظام اجتماعي و تسريع برنامه‌هاي توسعه پايدار منطقه را با توجه به ظرفيت‌هاي موجود فراهم آورد.