نسخه شماره 3880 - 1394/07/25 -


کلاهبردار حرفه‌اي سايت «ديوار» در دام پليس


کشف محموله 400 ميليون ريالي سيگار قاچاق


کشف 42 هزار ليتر سوخت قاچاق


دعواي خونبار دوستان شيشه‌اي با قتل پايان يافت


اخبار خارجي


مرگ خاموش نوجوان 13 ساله


اخبار کوتاه


دادگاه خانواده


 کلاهبردار حرفه‌اي سايت «ديوار» در دام پليس 

گروه حوادث: کلاهبردار حرفه‌اي، که با شناسايي مالباختگان در سايت ديوار اقدام به کلاهبرداري از شهروندان مي‌کرد، توسط پليس شناسايي و دستگير شد.در مرداد ماه سال جاري فردي با مرجعه به دادسراي ناحيه 12 تهران اعلام داشت که شخص ناشناسي به عنوان خريدار لوازم خودرو با او تماس گرفته و به شيوه ارائه حواله جعلي اقدام به کلاهبرداري از وي کرده است.

با تشکيل پرونده مقدماتي با موضوع «جعل و کلاهبرداري» و به دستور شعبه پانزدهم بازپرسي دادسراي ناحيه 12 تهران، پرونده جهت رسيدگي در اختيار پايگاه هفتم پليس آگاهي تهران بزرگ قرار گرفت.

مالباخته پس از حضور در پايگاه هفتم پليس آگاهي تهران بزرگ در اظهاراتش به کارآگاهان گفت: «شخص ناشناس با تلفن همراه بنده تماس گرفت و درخواست خريد مقداري لوازم خودرو (از نوع تسمه پروانه) به قيمت تقريبي 14 ميليون تومان را کرد ؛ به ايشان عنوان کردم که حاضر به انجام معامله در قالب چک نيستم و تنها نقد معامله مي‌کنم که اين شخص موافقت کرد و شماره حساب مرا دريافت کرد. بعد از گذشت نزديک به 45 دقيقه، اين شخص مجددا با من تماس گرفت و مدعي شد که پول را حواله کرده است ؛ بنده نيز لوازم خودرو را بوسيله يک دستگاه خودرو وانت براي خريدار فرستاده و به راننده وانت تأکيد نمودم که تنها در صورت دريافت حواله بانکي نسبت به تحويل بار اقدام کند که در زمان تحويل بار، راننده وانت با من تماس گرفت و عنوان داشت که حواله بانکي را دريافت کرده ؛ نهايتا راننده وانت، لوازم خودرو را تحويل داد و حواله بانکي را براي من آورد؛ پس از مراجه به بانک متوجه شدم که حواله جعلي است».

در تحقيقات از راننده وانت که نسبت به تحويل لوازم خودرو اقدام کرده بود، وي در اظهاراتش به کارآگاهان گفت: «در زمان تحويل بار تسمه پروانه‌ها به شخصي حدودا 30 ساله، به نحوه رفتار او مشکوک شدم؛ در يک لحظه و در حاليکه اين شخص در حال مکالمه با گوشي تلفن همراهش بود، اقدام به گرفتن تصوير کردم».

با بدست آمدن تصوير متهم پرونده، کارآگاهان پايگاه هفتم پليس آگاهي با بهره‌گيري از بانک اطلاعات مجرمين سابقه‌دار موفق به شناسايي يکي از مجرمين سابقه دار بنام «مسعود. ر» (31 ساله) شدند که پيش از اين نيز به اتهام کلاهبرداري دستگير شده بود.

با شناسايي هويت متهم، کارآگاهان موفق به شناسايي مخفيگاه متهم در منطقه آرياشهر و دستگيري وي شدند؛ «مسعود. ر» پس از دستگيري، مجبور به اعتراف شد و در خصوص شيوه و شگرد انجام کلاهبرداري‌هاي خود به کارآگاهان گفت: «با مراجعه به سايت ديوار اقدام به شناسايي افرادي مي‌کردم که قصد فروش اموال خود را داشتند و در ادامه تحت عنوان خريدار با آنها تماس مي‌گرفتم ؛ پس از توافق بر سر قيمت خريد، شماره حساب را گرفته و پس از جعل حواله بانکي و در زمان غير اداري مجددا تماس مي‌گرفتم و با طرح اين ادعا که پول را به حساب حواله کرده‌ام، درخواست مي‌کردم تا اجناس خريداري شده را برايم از طريق پيک و يا آژانس ارسال کنند ؛ در زمان تحويل نيز، حواله جعلي را به راننده پيک يا آژانس تحويل داده و اجناس را تحويل مي‌گرفتم». سرهنگ کارآگاه شمس‌الدين ميرزکي، رئيس پليس آگاهي تهران بزرگ، با اعلام اين خبر گفت: «باتوجه به اعتراف صريح متهم به دهها فقره کلاهبرداري و شناسايي تعدادي از شکات و مالباختگاني که همگي آنها به همين شيوه و شگرد مورد کلاهبرداري قرار گرفتند و با توجه به سابقه متهم در ارتکاب جرايم مرتبط با کلاهبرداري و به جهت شناسايي ديگر جرايم ارتکابي و مالباختگان، دستور انتشار بدون پوشش تصوير متهم از سوي مقام محترم قضايي صادر شده است ؛ لذا از کليه شکات و مالباختگاني که موفق به شناسايي تصوير متهم شده و يا بدين شيوه و شگرد مورد کلاهبرداري قرار گرفتند درخواست مي‌شود تا جهت پيگيري شکايات خود به نشاني پايگاه هفتم پليس آگاهي تهران بزرگ واقع در ميدان 15 خرداد مراجعه کنند».

سرهنگ ميرزکي در پايان عنوان داشت: «به شهروندان و بويژه کسبه محترم توصيه مي‌شود که در صورت انجام هرگونه معامله با استفاده از خدمات بانکي از قبيل انتقال و يا واريز پول به حساب، از واريز يا انتقال پول به حساب خود اطمينان حاصل کنند و جهت اطمينان از اين موضوع حتما از خدمات پيامک بانکي استفاده کنند».


 کشف محموله 400 ميليون ريالي سيگار قاچاق  

فرمانده انتظامي عجب‌شير از کشف 388 هزار و 800 نخ سيگار خارجي قاچاق به ارزش تقريبي 400 ميليون ريال در اين شهرستان خبر داد.

رضا اصلاني‌فر ديروز در گفت‌وگو با فارس در عجب‌شير اظهار داشت: در پي کسب خبري مبني بر حمل کالاي قاچاق توسط يک دستگاه خودرو سواري پژو، شناسايي و توقيف آن در دستور ماموران يگان امداد شهرستان قرار گرفت.

وي افزود: مأموران با استقرار در مسير عبور خودرو آن را مشاهده و پس از مسافتي تعقيب و گريز، توقيف کرده و تعداد 388 هزار و 800 نخ سيگار خارجي به ارزش تقريبي 400 ميليون ريال را از داخل آن کشف کردند. فرمانده انتظامي شهرستان عجب‌شير گفت: پليس شهرستان با تمام توان آماده مقابله با قاچاقچيان و مخلان نظم و امنيت اقتصادي مي‌باشد و شهروندان مي‌توانند در صورت داشتن هرگونه اخبار و اطلاعات در زمينه قاچاق را به مرکز فوريت‌هاي پليسي 110 اطلاع دهند.


 کشف 42 هزار ليتر سوخت قاچاق  

فرمانده انتظامي مهرستان از کشف 42 هزار ليتر سوخت قاچاق در اين شهرستان خبر داد. عليرضا يوسفي ديروز در گفت‌وگو با فارس در مهرستان اظهار کرد: مأموران انتظامي شهرستان مهرستان در راستاي مبارزه با قاچاق سوخت، کالا و جلوگيري از هدر رفت سرمايه‎هاي ملي، حين کنترل خودروهاي عبوري و گشت‌زني در محورهاي مواصلاتي و نقاط آلوده شهرستان، خودروهاي مشکوک را متوقف و مورد بازرسي قرار دادند. وي افزود:‌ در بازرسي‌هاي انجام شده از 24 خودروي توقيفي که شامل کاميون و تويوتا در نقاط مختلف حوزه استحفاظي بوده، 42 هزار و 700 ليتر سوخت قاچاق از نوع گازوئيل و بنزين و مقاديري کالاي قاچاق البسه، آبميوه، برنج و تنباکو کشف و ضبط شد. فرمانده انتظامي مهرستان بيان کرد: همچنين مأموران موفق شدند با اجراي طرح‎هاي مبارزه با مجرمين تعداد 319 نفر در رابطه با انواع جرائم دستگير کنند. اين مسئول گفت: سوخت‎هاي کشف شده فاقد هرگونه مجوز قانوني است.


 دعواي خونبار دوستان شيشه‌اي با قتل پايان يافت 

مرد جواني كه دوستش را در يك درگيري مرگبار كشته بود، در يك قدمي چوبه دار قرار گرفت.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، هشتم فروردين سال 92 ماموران پليس در جريان كشف جسد يك مرد در خيابان كبكانيان قرار گرفتند که بلافاصله موضوع را در دستور كار خود قرار دادند و به تحقيق در اين رابطه پرداختند.

با حضور ماموران در محل حادثه آنها با جسد مرد جواني روبرو شدند كه با چاقو كشته شده بود. بلافاصله تحقيقات در اين خصوص آغاز شد و در ادامه ماموران متوجه شدند كه مقتول آخرين بار با دوستش قرار ملاقات داشته است. ماموران به سراغ دوست اين مرد رفتند و متوجه فراري بودن وي شدند. همچنين تحقيقات نشان داد كه خودروي مقتول نيز سرقت شده است. بنابراين دوست مقتول تحت تعقيب قرار گرفت و خيلي زود شناسايي و دستگير شد. وي در بازجويي ها با اعتراف به جرم خود به ماموران گفت: روز حادثه با مقتول بيرون رفتيم و دوتايي شيشه كشيديم. در راه با هم درگير شديم و مقتول قصد اذيت و آزار مرا داشت. من هم كه كنترل رفتارم دست خودم نبود با چاقو او را كشتم و فرار كردم. با اعتراف اين پسر پرونده وي براي رسيدگي به شعبه 113 دادگاه كيفري استان تهران فرستاده شد. اين مرد در اين شعبه محاكمه شد و اظهارات قبلي خود را تكرار كرد. در آن جلسه هيات قضايي متهم را به قصاص و به اتهام سرقت به زندان محكوم كردند.

صبح پنج شنبه اين حكم به تاييد قضات ديوان عالي كشور رسيد و متهم به زودي اعدام مي‌شود.‎


 اخبار خارجي 

سيل مرگبار در ايتاليا

سيل و طوفان در مرکز ايتاليا که منجر به وقوع رانش زمين در چند منطقه شد، جان دست‌کم پنج نفر را گرفت. به گزارش ايسنا، يکي از رسانه‌هاي محلي گزارش کرده است که در «کانيسترو»، 100 نفر از بيم جاري شدن سيل خانه‌هاي خود را ترک کرده بودند. به گزارش خبرگزاري ايتاليايي «انسا»، يک زن 70 ساله در شهر «پاگو ويانو» جان خود را در خانه اش که غرق در سيلاب شده بود از دست داد. در نزديکي «لاتزيو» نيز مردي 40 ساله در خودرويش گرفتار سيل شد و نتوانست فرار کند و در نهايت جان باخت. به گزارش يورونيوز، نيروهاي امداد در «کامپانيا» براي دست کم 300 عمليات نجات فرا خوانده شده‌اند. سيل در چند شهر باعث بسته شدن مدارس شده و در ارتباطات مخابراتي اختلال ايجاد کرده است. مناطق جنوبي ايتاليا هم از سيل در امان نماندند. در سيسيلي، سيل باعث خروج يک قطار از ريل شد. يک هواپيما هم که از «برگامو» به مقصد «کالياري» به پرواز درآمده بود به دليل برخورد صاعقه مجبور شد به شهري که از آن پرواز کرده بود بازگردد.

غرق شدن 7 پناهجو

در سواحل لسبوس

گزارش‌ها حاکيست روز پنج‌شنبه، هفت پناهجو از جمله سه کودک و يک نوزاد در سواحل جزيره «لسبوسِ» يونان غرق شدند. به گزارش ايسنا، يک پناهجوي افغان نيز که پنج‌شنبه شب قصد ورود غيرقانوني به بلغارستان از طريق ترکيه را داشت به ضرب گلوله گارد مرزي بلغارستان کشته شد. اين تبعه افغان همراه با يک گروه 54 نفري از پناهجويان، قصد ورود به اروپا را داشته است. به گزارش يورونيوز، همزمان با اجلاس سران اتحاديه اروپا براي بحث درباره بحران پناهجويان در بروکسل، صدها نفر از دانشجويان و همچنين فعالان حقوق بشر، در مقابل دفتر اتحاديه اروپا در آتن تظاهرات کردند. آنها خواهان تغيير سياست اين اتحاديه در قبال پناهجويان بودند.

يکي از اين معترضان مي‌گويد: ما بايد مرزها را باز کنيم و حصار‌ها را از مرز ترکيه و يونان برداريم تا پناهجويان سوري و افغان بتوانند در مسيري امن از کشور ما عبور کنند و به هر جاي اروپا که مي‌خواهند بروند. هزاران پناهجوي عمدتا سوري، افغان و عراقي همچنان تلاش مي‌کنند با عبور از درياي اژه خود را به اروپا برسانند.

شوهر انتقام جو همسرش

را در مقابل چشمان دخترش سلاخي کرد

مردي اهل «استراليا» همسر خود را در مقابل چشمان دختر وحشت زده‌اش به قتل رساند. به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان و به نقل از ديلي ميل،آقاي «برين برونينگ» 53 ساله به قتل همسر خود خانم «کتي» 47 ساله متهم شد.

براساس گزارش پليس، متهم پس از تصميم به جدايي گرفتن از همسر خود در سال 2013 براي گرفتن انتقام از مورد بي اعتنايي و نفرت قرار گرفتن توسط همسرش 9 روز پس از راي دادگاه مبادرت به کشتن قرباني با ضربات چاقو گرفت به طوري که در حمله وحشيانه خود، او را 15 بار مورد اصابت چاقو قرارا داد و اين رفتار وحشيانه خود را در حالي انجام داد که دختر نوجوان تماشاچي اين جنايت بود.

در تحقيقات گسترده‌تر پليس معلوم شد متهم قبل از خوابيدن 6 عدد قرص خواب آور خورد و در نيمه‌هاي شب از اتاقش بيرون رفت و با برداشتن چاقو آشپزخانه به اتاق دخترش که قرباني در آنجا خوابيده بود رفت و او را به قتل رساند.

دختر که با شنيدن صداي فرياد مادر خود را به اتاق مذکور رساند پدر را در حالي که مادرش را سلاخي مي‌کرد ديد.


 مرگ خاموش نوجوان 13 ساله 

مسئول روابط عمومي مرکز مديريت حوادث و فوريت‌هاي پزشکي آذربايجان‌شرقي خبر داد: مسموميت با مونوکسيدکربن اعضاي يک خانواده را داغدار کرد و دو نفر راهي بيمارستان شدند. حبيب حسينقلي زاده در گفت‌وگو با ايسنا، منطقه آذربايجان‌شرقي گفت: در پي اعلام مورد مسموميت با مونوکسيدکربن در روستاي درويش بقال شبستر، در ساعت 19:45 روز پنج شنبه به اپراتوري اورژانس 115 شهرستان شبستر، تکنسين‌هاي پايگاه فوريت‌هاي پزشکي شبستر به محل اعزام شدند. وي گفت: تکنسين‌هاي اعزامي اورژانس، مرگ پسربچه 13 ساله را در محل تائيد کردند و پدر 30 ساله و مادر 25 ساله را با علائم مسموميت با مونوکسيد‌کربن و کاهش هوشياري به بيمارستان شبستر و از آنجا به بيمارستان امام رضاي تبريز منتقل کردند. حسينقلي زاده گفت: بنا به گفته شاهدان احتمالا روشن کردن پکيج و عدم خروج گاز مونوکسيدکربن منجر به اين حادثه شده است. گاز مونوکسيدکربن از هر وسيله سوختني منتشر مي‌شود و چون بي رنگ، بي بو و سمي است، به مرور زمان منجر به مسموميت شديد و مرگ مي‌شود و در اينگونه موارد باز بودن محلي براي ورود و خروج هوا الزامي است.


 اخبار کوتاه 

واژگوني خونين ميني‌بوس در خراسان شمالي

سخنگوي سازمان امداد و نجات از آسيب ديدگي 18 نفر بر اثر واژگوني ميني‌بوس در استان خراسان شمالي خبر داد. سيد مصطفي مرتضويي سخنگوي سازمان امداد و نجات جمعيت هلال احمر در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان در خصوص جزئيات واژگوني ميني‌بوس در استان خراسان شمالي اظهار کرد: بامداد ديروز در ساعت 1:10 دقيقه يک دستگاه ميني بوس در استان خراسان شمالي – شيروان – امام سجاد (ع) واژگون شد. وي در ادامه با بيان اين مطلب که حادثه اخير در کيلومتر 13 محور ساروج به شيروان به وقوع پيوسته افزود: سانحه ياد شده 18 نفر حادثه ديده و 18 نفر آسيب ديده را به دنبال داشت. مرتضوي تصريح کرد: در پي واژگوني ميني بوس در استان خراسان شمالي 9 نفر مصدوم شده و 4 نفر نيز به مراکز درماني انتقال يافتند.

حادثه در معدن زغال‌سنگ طبس

دبير اجرايي خانه کارگر تشکيلات طبس گفت: پس از گذشت حدود 10 ساعت از وقوع حادثه، هر 4 معدنچي گرفتار در معدن زغال‌سنگ نگين طبس زنده و سالم از معدن خارج شدند.غلامرضا محمدي ديروز در گفت‌وگو با فارس در طبس، در ارتباط با وضعيت معدنچيان حادثه‌ديده در معدن زغال‌سنگ نگين طبس اظهار داشت: همه اين چهار نفر زنده و سالم و بدون مشکل از معدن خارج شدند که دليل اصلي وقوع اين حادثه نشت آب به داخل تونل بود.دبير اجرايي خانه کارگر تشکيلات طبس گفت: فروريختن ديواره‌هاي يکي از سفره‌هاي آب زيرزميني و نشت آب به داخل تونل دليل اصلي اين حادثه بوده است.محمدي يادآور شد: اين چهار نفر به نام‌هاي غلام برزگر، مسعود قزه‌سفلو، عسگر کوهي و ميثم صادقي، جزو گروه تخريب و پيشروي معدن و همگي اهل استان گلستان هستند.

حمله خرس به پيرمرد

80 ساله در الموت قزوين

مدير روابط عمومي اورژانس کشور از حمله خرس به پيرمرد 80 ساله در روستاي زرآباد الموت خبر داد. مهين علي پور مدير روابط عمومي اورژانس کشور در گفت و گو با باشگاه خبرنگاران جوان، در خصوص جزييات حمله خرس به يکي از اهالي روستاي زرآباد در الموت اظهار کرد صبح پنج شنبه و در ساعت 11 با اعلام حادثه حمله خرس به يکي از اهالي روستاي «زرآباد» واقع در الموت قزوين عوامل اورژانس به محل حادثه اعزام مي‌شوند. وي در ادامه افزود: با توجه به اينکه حضور در محل حادثه به وسيله آمبولانس و از طريق زميني امکان پذير نبود، عوامل اورژانس به وسيله هليکوپتر امدادي خود را به محل حادثه رساندند. پس از رسيدن نيروهاي اورژانس ، مشخص ميشود که خرس پيرمرد روستايي را به شدت زخمي کرده است. علي پور تصريح کرد: نيروهاي اورژانس مرد زخمي را پس از اقدامات پزشکي به بيمارستان بقيه الله تهران منتقل کردند.


 دادگاه خانواده 

همسرم از من سوءاستفاده مي‌كند

مرد جوان زمانيكه ديد همسرش از او سوءاستفاده مي‌كند و تنها زمانيكه به او احتياج دارد محبت مي‌كند، تصميم به جدايي گرفت. به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، چندي پيش مرد جواني با مراجعه به دادگاه خانواده درخواست طلاق داد و در خصوص علت آن به قاضي گفت: آقاي قاضي همسرم تنها زمانيکه به من احتياج دارد، محبت مي‌کند و رفتار خوبي دارد. در غير اين صورت آنقدر بد رفتاري مي‌کند که من از دستش خسته مي‌شوم. وي افزود:او هميشه بد اخلاقي مي‌کند، اما کافي است که يکبار به من احتياج داشته باشد و يا بخواهد من کاري برايش انجام دهم و يا چيزي از من بخواهد. آن وقت است که بهترين کارها را برايم انجام مي‌دهد، غذاي مورد علاقه ام را مي‌پزد و هرچه مي‌گويم مي‌گويد چشم. ديگر از اين رفتارهايش بدم آمده و حتي وقتي به من محبت مي‌کند، از او دلزده مي‌شوم. مرد جوان ادامه داد:هربار که مي‌بينم رفتار همسرم با من خوب شده است، مي‌فهمم که حتما کاري با من دارد. هرچه سعي کردم با اين اخلاقش کنار بيايم، نتوانستم تحمل کنم براي همين تصميم به جدايي از اين زن خودخواه گرفتم. بعد از صحبت‌هاي اين مرد قاضي همسر او را هم به دادگاه احضار کرد تا صحبت‌هاي او را هم بشنود.

طلاق به خاطر انتقام از شوهر

زن جوان وقتي با شوهرش درگير شد براي انتقام از او درخواست طلاق داد. به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، چندي پيش زن جواني با مراجعه به دادگاه خانواده درخواست طلاق داد و در خصوص علت آن به قاضي گفت: آقاي قاضي شوهرم مرد خودخواهي است و دوست دارد در زندگيمان هميشه حرف حرف او باشد. هيچ وقت حاضر نمي‌شود به حرف من گوش كند و اهميتي به نظرات من بدهد. وي افزود:هميشه در زندگي مشتركمان احساس اضافه بودن داشتم و هيچ وقت شوهرم جوري رفتار نكرد كه من بدانم حقي در اين زندگي دارم. او هميشه باعث ناراحتي من شده است. آخرين بار هم باز ما با هم سر همين موضوع درگير شديم. تا جاييكه من تصميم گرفتم از او انتقام بگيرم. زن جوان دامه داد:با خودم گفتم من زيادي در مقابل شوهرم سكوت كرده ام و حرفي نزده ام. براي همين بهتر است كه كاري كنم تا حساب كار دستش بيايد. همين شد كه به دادگاه آمده ام تا درخواست طلاق بدهم. شوهرم وقتي احضاريه دادگاه را ببيند متوجه مي‌شود كه موضوع جدي است و اگر مي‌خواهد با من زندگي كند بايد رفتارهاي گذشته اش را كنار بگذارد. بعد از صحبت‌هاي اين زن قاضي شوهرش را هم به دادگاه احضار كرد تا صحبت‌هاي او را هم بشنود.

همسرم به جاي ماه عسل به ديدن مادرش در شهرستان رفت

زن جوان زمانيکه ديد شوهرش به جاي ماه عسل، به ديدار مادرش رفت، تصميم به جدايي گرفت. به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، چندي پيش زن جواني با مراجعه به دادگاه خانواده درخواست طلاق داد و در خصوص علت آن به قاضي گفت: آقاي قاضي شوهرم به جاي اينکه مرا به ماه عسل ببرد، به شهرستان پيش مادرش رفت و گفت که بايد مدتي در آنجا بماند. وي افزود:او درست يک ماه بعد از ازدواجمان درست زمانيکه قرار گذاشته بوديم با هم به ماه عسل برويم، به طور ناگهاني به من گفت که بايد به ديدن مادرش در شهرستان برود و آنجا بماند. اصلا باور نمي‌کردم و تصور مي‌کردم شوخي مي‌کند. ولي واقعا رفت و مرا تنها گذاشت. از اين رفتارش خيلي شوکه شدم و حتي با خودم گفتم شايد موضوع مهمي در خانه مادرش رخ داده باشد. ولي وقتي پيگيري کردم، متوجه شدم هيچ اتفاق خاصي هم نيفتاده است و شوهرم بي دليل مرا تنها گذاشت. زن جوان ادامه داد:او فقط مي‌خواست که مرا به ماه عسل نبرد و با اينکارش مثلا با من لجبازي کرد. من هم هرچه فکر کردم ديدم که نمي‌توانم اين کار او را تحمل کنم و با اين مساله کنار بيايم براي همين درخواست طلاق و جدايي دارم. بعد از صحبت‌هاي اين زن شوهرش هم به دادگاه احضار شد تا قاضي صحبت‌هاي او را هم بشنود.