نسخه شماره 3842 - 1394/06/10 -


فابيو کاناوارو و خاطرات سفر يکروزه به تهران

روبين انتقام سردار آزمون را از حقيقي مي‌گيرد؟
پول رضايتنامه عليرضا؛ بالاي 10 ميليارد تومان

عصبانيت باقري از مشکلات باشگاه؛
تصميم مديران باشگاه مايه آبروريزي است


قلعه‌نويي اين روزها چه مي‌کند

لوئيز فيگو:
هر جاي دنيا بروم از ايراني‌ها حرف‌هاي خوبي مي‌زنم


نگاه


اخبار کوتاه


 فابيو کاناوارو و خاطرات سفر يکروزه به تهران 

فابيو کاناوارو مي‌گويد:«تنها چيزي که ناراحتم کرد، دو ساعت انتظار در فرودگاه بود.»

خبرآنلاين؛ ديدن فابيو کاناوارو، يکي از خوش‌تيپ‌ترين و بهترين مدافع‌هاي سابق فوتبال دنيا روي چمن ورزشگاه آزادي، باور‌کردني نبود.

او که در سال 2006 با ايتاليا قهرمان دنيا شد و همان سال عنوان بهترين بازيکن سال جهان را به خود اختصاص داد. او جزو معدود مدافعان تاريخ دنيا بود که چنين افتخاري به دست آورد.

کاناوارو در ايران طرفداران زيادي دارد و مقابل هتل ستاره‌ها، خيلي‌ها براي استقبال از او آمده بودند. اين بازيکن که در زمان حضور در تهران براي مصاحبه سختگيري زياد داشت، سرانجام با کمک دوست خوبمان ناتان قبادي به سوالات ما جواب داد.

هر چند اين مصاحبه کوتاه بود اما نکته‌هاي مثبتي در خود داشت. اينکه فابيو از ايراني‌ها تعريف کرد و گفت دوست دارد دوباره به کشورمان برگردد.

آقاي کاناوارو مرسي از اينکه به ما وقت داديد. از سفر به ايران شروع کنيم. 24 ساعت اينجا بوديد. برايتان چطور بود؟

سفر بسيار خوبي داشتم و تنها مشکلي که داشتم خستگي زياد بود. البته بيشتر بازيکنان اين مشکل را داشتند. ما از فاصله دوري به ايران آمديم و زمان استراحت‌مان بسيار کم بود. بعد از بازي هم استراحتي نداشتيم به همين دليل خيلي خسته شديم.

تصور مي‌کرديم شما هم مثل داويدز در ايران بمانيد تا از کشور ما و آثار باستاني‌اش ديدن کنيد.

به دليل مشغله‌هاي کاري‌ام نتوانستم در ايران بمانم و مجبور بودم با ديگر بازيکنان، ايران را ترک کنم اما دوباره به کشورتان برمي‌گردم ولي نه براي فوتبال. هدفم اين است که در فرصتي مناسب به ايران برگردم و بتوانم از شهرهايي که تعريف‌شان را شنيدم بازديد کنم. ناتان(قبادي) براي من از زيبايي ايران و آثار باستاني‌تان حرف‌هاي جذابي زده و اميدوارم بتوانم دوباره به کشورتان برگردم. در سفر بعدي به ايران، من توريست خواهم بود.

شما طرفداران زيادي در ايران داريد. در سفري که داشتيد، اين موضوع را متوجه شديد؟

چيزي که از سفر به ايران در ذهن من مانده، مهرباني بيش از حد مردم ايران است. آنها بسيار خونگرم هستند و در ورزشگاه، فرودگاه و مقابل هتل رفتار بسيار گرمي ‌با ما داشتند. من قبل از سفر به ايران مي‌دانستم مردم شما فوتبالدوست هستند و اين مسئله را در ورزشگاه ديدم.

آيا خاطره بدي هم از سفر به ايران در ذهن داريد؟

تنها چيزي که من را ناراحت کرد، انتظار دو ساعته در فرودگاه براي صدور ويزا بود. بعد از سفر طولاني و خسته کننده‌اي که داشتيم، مجبور شديم اين زمان را در فرودگاه بمانيم. اين تنها اتفاقي بود که من و ديگر بازيکنان را ناراحت کرد.

البته در فرودگاه استقبال گرمي ‌هم از شما شد.

بله، از اين استقبال واقعا خوشحال شدم. در ورزشگاه هم استقبال از ما فوق العاده بود البته اميدوارم اگر يک روز دوباره در اين ورزشگاه بازي کرديم، استاديوم پر باشد.

شما در اين بازي کاملا جدي بازي مي‌کرديد. گويا دوست نداشتيد بازنده باشيد.

(خنده) اين موضوع صحت دارد. من جدي بازي کردم چون به هيچ وجه دوست ندارم ببازم.

از بازي کاملا راضي بوديد؟استقبال مردم ايران را چطور ديديد؟

فکر مي‌کنم مي‌شد بازي سرعتي‌تر و زيباتر باشد، به شرط اينکه چمن را کوتاه‌تر مي‌کردند. متاسفانه چمن بلند بود و اين مسئله کيفيت بازي را پائين آورد. مطمئن باشيد اگر اندازه چمن استاندارد بود، مردم مي‌توانستند بازي بهتري ببينند. همچنين سرعت مسابقه بيشتر مي‌شد. متاسفانه همه بازيکنان در زمين خيلي زود خسته شدند و اين ارتباط مستقيم به همان چمن داشت.


 روبين انتقام سردار آزمون را از حقيقي مي‌گيرد؟
  پول رضايتنامه عليرضا؛ بالاي 10 ميليارد تومان 

فرصت نقل و انتقالات اروپا ديشب تمام شد. اين يعني حقيقي ديگر زمان زيادي ندارد. گلر ايراني مي‌خواهد از روبين کازان جدا شود و اين باشگاه همه جوره تلاش کرده تا برايش مانع تراشي کند.

به گزارش خبر آنلاين؛ حقيقي يک فصل ديگر با کازان قرارداد دارد اما نمي‌خواهد در اين باشگاه بماند. گلر اول تيم ملي روسيه در کازان توپ مي‌زند و اتفاقا ستاره آنهاست. در اين شرايط حقيقي بايد به عنوان دروازه‌بان دوم روي نيمکت روبين بنشيند. حقيقي که سال قبل تجربه بازي در جام جهاني و جام ملت‌ها را به دست آورد، نمي‌خواهد اين فصل روي نيمکت بنشيند. بازيکني که در اين دو تورنمنت به ميدان رفته و فصل قبل هم در ليگ پرتغال توپ زده، قطعا مي‌خواهد به ليگ معتبرتري برود و بازي کند.

روس‌ها از ابتدا به حقيقي چراغ سبز نشان دادند تا جدا شود اما به محض اينکه پيشنهادهاي خوبي به دست اين بازيکن رسيد، تغيير موضع دادند. پس از جدايي حقيقي از کازان، ابتدا خبر رسيد او چند پيشنهاد از روسيه، پرتغال و حتي هلند دارد. اين بازيکن اما گفت دوست دارد به ليگي برود که اعتبار بيشتري داشته باشد. حقيقي و مدير برنامه‌هايش فعاليت‌هاي خود را آغاز کردند تا اينکه هفته گذشته خبر رسيد او از انگليس پيشنهاد دارد. حقيقي اتفاق به لندن سفر کرد و با دو باشگاه پاي ميز مذاکره نشست. يکي از اين باشگاه‌ها در ليگ برتر حضور دارد و باشگاه ديگر در ليگ دسته اول. عليرضا در سفري که به انگليس داشت با مديران اين دو باشگاه ديدار و گفت‌و‌گو کرد. قرار شد اين دو باشگاه هم درخواست خود را به روبين ارايه بدهند و از مبلغ رضايتنامه او مطلع شوند.

خبرهاي رسيده حکايت از آن دارد که باشگاه روسي به محض پاپيش گذاشتن انگليسي‌ها، شرايط عجيب و غريبي براي جدايي گلر ايراني‌اش گذاشته است. در اولين روز مذاکرات آنها گفتند حقيقي را به عنوان دروازه بان دوم مي‌خواهند و رضايتنامه‌اش را صادر نخواهند کرد. پس از آن، روس‌ها نظرشان را عوض کردند و گفتند اگر بتوانند بازيکن جديدي جذب کنند، حقيقي را آزاد مي‌کنند. ولي اين پايان کار نبود. باشگاه روبين کازان در ادامه رقمي ‌را براي رضايتنامه حقيقي درخواست کرد که عجيب و غريب بود؛ بالاي 10 ميليارد تومان!

انگليسي‌ها حاضر نيستند چنين پولي بابت پول رضايتنامه حقيقي بدهند چون مي‌دانند بايد دستمزد هفتگي يا ماهيانه هم به اين بازيکن بدهند. روبين در ابتدا رقمي‌به مراتب پائين تر براي رضايتنامه مي‌خواست اما تا بوي پول و پيشنهاد خوب به مشام رسيد، سريعا تغيير موضع داد و به ناگهان رقم رضايتنامه حقيقي را چند برابر کرد. دروازه بان ايران در 24 ساعت گذشته مذاکرات زيادي را با اين باشگاه روسي انجام داده است.

اين باشگاه که چندي پيش کارش با سردار آزمون به مشکل خورد و در پايان به خاطر دخالت جمهوري تاتارستان مجبور شد قرضي اين بازيکن را به روستوف بدهد، گويا قرار است به خاطر رفتارهاي سردار، از حقيقي انتقام بگيرد! سخت گيري بيش از حد آنها براي فروش اين بازيکن غير‌طبيعي بوده و حتي باعث تعجب حقيقي و مدير برنامه‌هايش شده است. در هر صورت نقل و انتقالات اروپا امشب به پايان مي‌رسد و حقيقي ديگر زمان زيادي براي توافق با اين باشگاه روسي ندارد. او اميدوار است روس‌ها در مذاکرات کوتاه بيايند و در انگيس هم اتفاقاتي که باب ميلش است بيفتد.

حقيقي اميدوار است به ليگ برتر انگليس برود. در اين صورت براي اولين بار در تاريخ يک دروازه‌بان ايراني که در ليگ برتر رشد کرده، به يکي از معتبرترين ليگ‌هاي دنيا منتقل مي‌شود. بي‌شک اين طلايي‌ترين فرصت حقيقي براي يک ترانسفر بزرگ است. حتي حضور در ليگ دسته اول انگليس هم براي او مي‌تواند يک افتخار باشد. حقيقي بي شک حالا شرايط حضور در اين ليگ‌ها را دارد چراکه در جام جهاني و جام ملت‌ها بازي کرد و سن و سالش هم براي اين انتقال مناسب است.


 عصبانيت باقري از مشکلات باشگاه؛
 تصميم مديران باشگاه مايه آبروريزي است 

مربي تيم فوتبال پرسپوليس با انتقاد شديد از وضعيت اين باشگاه گفت: اين تصميم مايه آبروريزي است. يعني چه که هواداران پول بدهند؟ اگر اينطور است که تيم را به هواداران بدهند.

به گزارش مهر، کريم باقري بعد از تمرين صبح ديروز پرسپوليس در جمع خبرنگاران در مورد مشکلات مالي باشگاه پرسپوليس، ضمن بيان مطلب فوق گفت: همانطور که مي‌دانيد چند وقت گذشته است ولي هيچ خبري از حل مشکلات مالي باشگاه نيست. هر روز به ما وعده و وعيد مي‌دهند. بازيکنان به اين خوبي تمرين مي‌کنند ولي هيچکس پاسخگو نيست و اصلا هيچکس نمي‌آيد با بازيکنان صحبت کند.

وي ادامه داد: از ما خواسته‌اند که به باشگاه برويم و صحبت کنيم. چرا ما بايد به باشگاه برويم؟ شما (مسئولان باشگاه) بايد بياييد اينجا (ورزشگاه درفشي‌فر). واقعا زشت است که ما بايد برويم دنبال پول و حل مشکلات مالي. وقتي هيچکس حرف نمي‌زند و اعتراضي نمي‌کند دليل نمي‌شود که چيزي نيست. مربي تيم فوتبال پرسپوليس درباره طرح علي اکبر طاهري مبني بر کمک مالي هواداران به باشگاه، تاکيد کرد: واقعا زشت است. من نمي‌دانم تصميم گيرنده کيست؟ مديرعامل باشگاه يا کسي که اين آقا را (علي‌اکبر طاهري) اينجا گذاشته است. اين تصميم مايه آبروريزي است. يعني چه که هواداران پول بدهند؟ اگر اينطور است که تيم را به هواداران بدهند.

باقري در مورد مشکلات مالي باشگاه پرسپوليس، همچنين يادآور شد: تماشاگران بدانند بازيکنان بدون پول هم تمام تلاش‌ خود را به کار بسته‌اند و اگر بعدا اتفاقي رخ داد، گردن مسئولان باشگاه را بگيرند نه بازيکنان تيم را.

وي در مورد اينکه به نظر مي‌رسد علي‌اکبر طاهري از عهده کارهاي باشگاه برنمي‌آيد، خاطرنشان کرد: اگر علي‌اکبر طاهري از عهده کارها برنمي‌آيد، برود تا افراد ديگري بيايند.

مربي پرسپوليس در پايان درباره کمکش به سيدعلي فاطمي بازيکن جوان پرسپوليس براي اسکان در يک خانه به جاي اسکان در ورزشگاه درفشي‌فر گفت: ما امروز کارش را انجام داديم و يک خانه گرفتيم تا با مادرش در آن زندگي کند. زشت است که مسئولان با يک بازيکن پرسپوليس قرارداد ببندند ولي ندانند کجا زندگي مي‌کند.


 قلعه‌نويي اين روزها چه مي‌کند 

سرمربي ابتداي فصل ملوان و فصل گذشته استقلال اين روزها را بي‌خبرتر از هميشه سپري مي‌کند و در حال سفر و رسيدگي به امور تجاري‌اش است. به گزارش مهر، امير قلعه‌نويي پس از سالها کار فشرده و سخت و پر استرس اين روزها کنار خانواده آرامش خاصي دارد، او پس از آنکه در انزلي متوجه شد مشکلات ملوان ساختاري است و حل شدني هم نيست از انزلي با يکي از دوستانش به تهران برگشت و ديگر در مورد انزلي مصاحبه‌اي نکرد، همانطور که در مورد استقلال حرف نمي‌زند.

در واقع او درحال تجربه کردن آرامش مطلق و زندگي در کنار خانواده خود است، چيزي که سال‌هاي سال بود براي او وجود خارجي نداشت و زندگي‌اش تحت تاثير فشار‌هاي مردم و رسانه‌ها و بازيکنان بود. امير قلعه‌نويي اين روزها يا در حال سفر است يا در حال تدارک براي سفر به غرب و استراحت بيشتر.

از امير دشت در شمال کشور بگيريد تا برسيد به تهران و رشت اين روزها زير لاستيک هاي اتومبيل امير قلعه‌نويي مي‌چرخند و البته هر کجا که باشد بايد جوري برنامه‌ريزي کند که فوتبال‌ها را ببيند چه فوتبال‌هاي اروپايي و چه ليگ برتر ايران.

شايد اين روزها خانواده امير قلعه‌نويي اصلا دوست نداشته باشند که امير در تيمي سرمربي شود و يک فصل آرامش را حق خود بدانند. امير قلعه‌نويي البته در روزهايي که در تهران هم هست برنامه ويژه‌اي دارد.

او صبح ها به ورزشگاه انقلاب مي‌رود و ورزش مي‌کند، پس از ورزش به پروژه هاي تجاري‌اش سرکشي مي‌کند و وقت نهار به رستوران خود مي‌رود و دوستانش را ملاقات مي‌کند، براي عصر اگر کار خاصي نداشته باشد به خانه مي‌رود و استراخت مي‌کند و به فرزندان خود رسيدگي مي‌کند.

او اين روزها البته اصلا خوشحال نيست، شايد عادت به کار سخت و عادت به بورس خبري و جنگ براي قهرماني کمي او را از شرايط طبيعي خودش دور کرده باشد اما با وجود خوشحال نبودن نمي‌توان کتمان کرد که او آرام آرام است و بي‌دغدغه!


 لوئيز فيگو:
 هر جاي دنيا بروم از ايراني‌ها حرف‌هاي خوبي مي‌زنم 

فيگو مي‌گويد:«چرا بازيکنان تان توپ را به زمين ما انداختند؟!»

لوئيز فيگو چهره دوست داشتني فوتبال دنيا که البته بارسايي‌ها به او علاقه‌اي ندارند، از سفر به ايران و بازي در ورزشگاه آزادي لذت برد. فيگو قبل از ترک تهران، در فرودگاه از اين سفر کاملا راضي بود و مي‌گفت، اميدوار است دوباره به کشورمان برگردد. فيگو خيلي کوتاه در اين باره به خبرورزشي گفت: «چيزي که من در ايران ديدم واقعا مهرباني و محبت مردم تان بود. هيچ رفتار بدي نديدم و از سفر به ايران لذت بردم.»

فيگو جزو بازيکناني بود که به شدت در ورزشگاه تشويق شد. پس از ورود ستاره‌ها به زمين، هواداران اولين نفر فيگو را تشويق کردند که با واکنش او همراه شد. لوئيز در طول بازي هم خيلي تشويق شد و با خوشحالي ورزشگاه را ترک کرد. فيگو در اين باره مي‌گويد: «فهميدم که مردم ايران خيلي خونگرم و صميمي‌هستند. واقعا افتخار مي‌کنم که به کشور شما آمدم و توانستم ايران و ايراني‌ها را از نزديک ببينم.»

او از يک بابت ديگر هم خوشحال است: «اينکه توانستم ايراني‌ها را از نزديک ببينم و آنها را بشناسم. قطعا هر جاي دنيا بروم و درباره ايراني از من سوال کنند، حرف‌هاي خوبي مي‌زنم و مي‌گويم آنها مردماني خونگرم و با احساس هستند که از ما استقبال فوق‌العاده‌اي داشتند.» در همان شروع بازي اتفاقي افتاد که براي فيگو مثل يک علامت سوال بود. وقتي از او پرسيديم که چيز جالبي در ايران ديديد، پاسخ داد: «وقتي داور سوت شروع بازي را زد، تيم ايراني که توپ را در اختيار داشت به ما پاس داد. بازيکن شما توپ را به زمين ما انداخت تا بازي را شروع کنيم. دليل اين کار چه بود؟ واقعا براي من جالب است که چنين کاري کردند چون در هيچ جاي ديگر من چنين اتفاقي را نديده‌ام.»

وقتي به فيگو توضيح داديم که اين مسئله نشات گرفته از فرهنگ ايراني است که در واقع با اين کار به حريف احترام مي‌گذارند. فيگو پس از شنيدن اين توضيحات، گفت: «واقعا بايد از بازيکنان ايراني تشکر کنم که به ما احترام گذاشتند. در طول بازي هم رفتار خوبي در زمين داشتند. همانطور که گفتم ايراني‌ها بسيار مهربان و با محبت هستند. اين کار را هم به خاطر مهرباني انجام دادند. حالا خاطرات بهتري از سفر به ايران دارم و اميدوارم کاري که شما کرديد، در همه جاي دنيا انجام شود. متاسفانه به خاطر مشغله‌هايي که داشتم نتوانستم در کشورتان بمانم اما حتما در فرصتي خوب، دوباره به ايران سفر مي‌کنم.»


 نگاه 

رد پاي شش بازيکن در ناکامي‌پرسپوليس

پرسپوليس در شرايطي بدترين شروع خود در يک فصل رقابت‌هاي ليگ برتر را سپري کرد که رد پاي ضعف مديريت و البته کميته فني در نگرفتن بازيکنان مورد نظر سرمربي مشخص است اما برانکو فعلا صدايش در نمي‌آيد! به گزارش مهر، برخي بر اين باور هستند که برانکو نقش بسيار بزرگي در ناکامي‌پرسپوليسي‌ها ايفا کرده و رکورد تاريخي قعرنشيني را براي آنها به ارمغان آورده است، البته نمي‌توان به هيچ وجه منکر اين شد که سرمربي هم در ناکامي‌ها و هم در پيروزي‌ها نقش دارد اما بايد ديد سهم او از اين ناکامي‌چقدر بوده است. ايوانکوويچ اخلاق خاصي دارد و برخي مي‌گويند به دليل جنتلمن بودنش به زودي او را از پرسپوليس بيرون مي‌اندازند و قرباني‌اش مي‌کنند. اما چرا او جنتلمن است و ادعاي ما در اين رابطه به کدامين دلايل است؟ ايوانکوويچ حداقل شش بازيکن به باشگاه پرسپوليس معرفي کرد که آنها جذب نشدند، از ضرغام اسماعيل عراقي بگيريد تا برسيد به حبيب گرداني و مهرداد جماعتي و مهرداد طهماسبي «با بيست بازي کلين شيت» و آندره و يک مهاجم کروات که تا باشگاه پرسپوليس هم رفتند و جذب نشدند و محمد نوري به جاي اينها اما انصاري و مسلمان را گرفتند که برانکو به آنها بازي نمي‌دهد چون اعتقادي به آنها ندارد. در اين ميان برخي از باشگاه پرسپوليس ادعا مي‌کنند که منهاي جماعتي همه ليست درخواستي برانکو را گرفته اند و برانکوي ساکت هم آنها را فقط از پشت عينک نگاه مي‌کند و نمي‌گويد که به جز جماعتي پنج بازيکن ديگر را هم به صورت شفاهي خواسته و برخي را از خارج از کشور تا خود باشگاه پرسپوليس هم راهنمايي کرده و جلوي سرپرست باشگاه پرسپوليس نشانده است.

احتمالا برانکو از آن دسته آدمهاست که خيال مي‌کنند مردم خودشان بالاخره مي‌فهمند! البته اين حرف درستي است و مردم بالاخره مي‌فهمند اما زماني مي‌فهمند که برانکو را با بي‌احترامي‌بيرون کرده‌اند.

بر اين باور نيستيم که کل تيم را بايد حتما مربي ببندد، بلکه بر اين باوريم که کميته فني هم بايد روي پيشنهاد‌هاي مربي نظر بدهد اما کنار گذاشتن اين همه بازيکن از درخواست‌هاي سرمربي و جذب بازيکناني ديگر با سليقه‌اي متفاوت آنهم در اين حجم و تعداد درست نيست. بدتر از آن اين است که اين همه روزنامه از مذاکرات با خارجي‌ها و داخلي‌ها با نظر برانکو با اسم و عکس خبر داده‌اند اما برخي از دوستان مي‌گويند 90 درصد ليست برانکو را جذب کرده‌ايم و شايد پيش خود فکر نمي‌کنند که اين‌همه مذاکره رسانه‌اي شده مستند با آن‌همه بازيکن که جذب نشد را مردم بايد کجاي دلشان بگذارند؟ برانکو کور و کر شده و حرف نمي‌زند، او در سکوتي مرگبار با تاسف فراوان به تيم پشتيباني خودش نگاه مي‌کند که نه بازيکنانش را گرفته‌اند و نه قبول دارند که يکي مثل برانکو مي‌فهمد که سوشا دروازه‌بان شش دانگي نيست و خط حمله‌اش ضعيف است و خط دفاعش مثل پنير سوئيسي. برانکو قرباني ضعف مديريت پرسپوليس تا اين لحظه شده است، تيم او تاکتيک‌هاي خوبي دارد، سريع است و شايد روزي به نتايج خوبي هم برسد اما الان ايوانکوويچ هزينه مي‌دهد و زياد هم هزينه مي‌دهد. اينکه چرا پرسپوليس بازيکنان مد نظر سرمربي‌اش را نگرفته بحثي ديگر است، اينکه مديرانش بلد نيستند و نمي‌دانند چه اتفاقاتي پيش رو است يا مي‌دانند و پول ندارند اما بحث اين مقال است که درد هواداران پرسپوليس است و پروفسور يخي.

اميدواريم برانکو با همين تيم از مشکلات بيرون بيايد اما اگر نيامد در حاليکه از يک تيم فيکس يازده نفري 6 بازيکنش را برايش نگرفته‌اند تقصيرات او به عدم بازي رسانه‌اي و اعتراض تند و دعوا با مديرانش محدود خواهد شد.


 اخبار کوتاه 

سوشا پنالتي‌زن پرسپوليس شد

برانکو تصميم گرفته است پنالتي‌زنان تيمش را تغيير بدهد. به گزارش خبرآنلاين؛پس از اينکه اميد عاليشاه و رامين رضاييان دو ضربه پنالتي را در بازي با ذوب آهن و فولاد از دست دادند برانکو تصميم گرفته است که پنالتي زنان تيمش را عوض کند. روزنامه پيروزي در اين مورد نوشته است که از هفته ششم اگر براي پرسپوليس ضربه پنالتي اعلام شود يا سوشا مکاني پشت توپ مي‌ايستد يا کمال کاميابي نيا.جالب اينجاست که مهدي طارمي‌يکي از دو پنالتي‌زن اول اين تيم نيست و اگر اين دو بازيکن در زمين نباشد شايد اين او بتواند شانس ايستادن پشت ضربه پنالتي را داشته باشد.

پيروزي بسکتبال ايران مقابل ژاپن

تيم ملي بسکتبال کشورمان در سومين بازي خود در جام ويليام جونز تايوان مقابل ژاپن به برتري رسيد. به گزارش فارس، در ادامه رقابت‌هاي بسکتبال جام ويليام جونز تيم ملي بسکتبال کشورمان سومين بازي خود را مقابل ژاپن برگزار کرد که موفق شد حريفش را 78 بر 57 از پيش رو بردارد. درک بائرمن، سرمربي تيم ملي بسکتبال که شاگردانش در دو مسابقه قبلي بازي‌هاي راحتي را پشت سر گذاشته بودند، براي بازي تيمش را با ترکيب مهدي کامراني، حامد آفاق، سعيد داورپناه، اوشين ساهاکيان و حامد حدادي به ميدان فرستاد. به گزارش تيم ملي بسکتبال ايران که تاکنون سه پيروزي کسب کرده است، امروزبه مصاف نماينده استراليا مي‌رود. بسکتبال ايران خود را براي حضور در جام ملت‌هاي آسيا که از اول مهرماه در چين آغاز مي‌شود، آماده مي‌کند.

شکايت سپاهان

به دادگاه بين‌المللي ورزش

باشگاه سپاهان امروز به دليل صادر نشدن کارت بازي دو بازيکن خارجي تيمش به دادگاه بين‌المللي ورزش شکايت کرد. به گزارش فارس، باشگاه سپاهان به دليل صادر نشدن ITC پادواني و پريرا دو بازيکن خارجي خود تاکنون نتوانسته از اين دو در ليگ برتر استفاده کند. در مورد صادر نشدن کارت بازي اين دو بازيکن خبرهاي متفاوتي منتشر شد. خبر از اينکه اين دو بازيکن به دليل اينکه بيش از دو سال بازيکن قرضي بوده اند ديگر نمي‌توانند به عنوان يار قرضي با تيمي‌قرارداد امضا کنند تا مسائلي ديگر. اما پيگيري باشگاه سپاهان به اين مسئله منتج شد که اين باشگاه در تکميل پرونده اين دو بازيکن دير اقدام کرده و به همين دليل فيفا کارت بازي آنها را صادر نکرده است. در اين زمينه رسول خوروش سرپرست تيم سپاهان به خبرنگار فارس اظهار داشت: طبق بخش نامه اي که در فيفا آمده اگر باشگاهي در تکميل پرونده اشتباهي کند جريمه مي‌شود اما فيفا اکنون به جاي اينکه باشگاه را جريمه کند مانع از صدور آي تي سي شده که اين خلاف است. وي افزود: ما براي اينکه بتوانيم ITC موقت را بگيريم صبح امروز به دادگاه CAS شکايت کرديم تا اين مسئله حل شود.

آغاز مسابقات قهرماني کشور

در رشته اهداف‌پروازي

دهمين دوره مسابقات قهرماني کشور در رشته اهداف‌پروازي از روز پنجشنبه، به مدت 5 روز در ميدان اهداف پروازي مجموعه ورزشي آزادي برگزار مي‌شود. دراين رقابت‌ها ورزشکاران در سه رشته تراپ، تراپ دوتايي و اسکيت به رقابت با يکديگر مي‌پردازند. اين رقابت‌ها با توجه به تقويم فدراسيون تيراندازي هر ساله يک بار اجرا مي‌شود ضمن اينکه اين دوره از روز پنجشنبه 11 تا 16 شهريور ماه به مدت 5 روز در حالي برگزار مي‌شود که در رنکينگ اهداف پروازي (تير94 تا دي 94) ورزشکاران تاثير مي‌گذارد. تمرين رشته تراپ در بخش بانوان و آقايان، چهارشنبه يازدهم شهريور ماه و همچنين فينال بانوان اين رشته در روز پنج شنبه دوازدهم و فينال رشته تراپ آقايان روز جمعه 13 شهريور برگزار مي‌شود. در ادامه اين مسابقات در روز شنبه تمرين رسمي‌تراپ دوبل و اسکيت است که با برگزار فينال اين رشته‌ها در يکشنبه و دوشنبه پانزدهم و شانزدهم شهريور اين رقابت‌ها به پايان مي‌رسد. دهمين دوره مسابقات اهداف پروازي قهرماني کشور از 12 لغايت 16 به مدت 4 روز و در رشته تراپ، تراپ دوتايي و اسکيت در ميدان اهداف پروازي مجموعه ورزشي آزادي برگزار مي‌شود.